Ugrás a kommentre

Trailer


csoli1138

Ajánlott hozzászólás

De tényleg, az mennyire durva lenne, ha Leia meghalna, Rey átállna, Luke ott maradna hitevesztetten az Ahch--Tón, az Ellennállást meg szétzúznák? Akkor ez sötétebb véget érne, mint az ep3! De a sötét hangulatot az is érzékelteti, hogy Snoke előtt agonizálva lebeg Rey. Szegény lány, ebben a részben durva dolgok elé néz, úgy tűnik.

 

Kylo lesz jófiú. Lefogadom. De kössék fel a gatyát, ha ezt Han után bemesélik nekem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi lenne ha még Kylo is átállna a világos oldalra. :D

 

Kylo lesz jófiú. Lefogadom. De kössék fel a gatyát, ha ezt Han után bemesélik nekem!

Nahát ez az!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Darth Vadernek megbocsátható a gyerek- és tömeggyilkosság, akkor Kylo Rennek is az apagyilkosság. :P

 

Ezt mondom én is!

 

Ráadásul Han esetén tudjuk, hogy az igazi tettes Harrsion Ford, míg a gyerekszínészek szerintem szívesen maradtak volna egy folytatásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kicsit később, csak tízkor tudtam megnézni a trailert, de... Hűűűűazanyjááátamindenitvaaaaóóóó! Nem is tudom, mit mondjak. Nagyon jól össze lett rakva. Kérdéses számomra is, hogy ami spoileres infónak tűnik, az nem-e csak egy ügyes vágás eredménye, de még ha igazi is (erősen kétlem, azért a Disney ilyet nem követ el), akkor is, hűha.

A látvány és a hangulat mellbevágó. Nagyon jó látni, hogy Johnson már nem játszik biztonsági játékot. Bár itt is lesz egy szárazföldi csata lépegetők ellen, mivel ebbe bevonják a légierőt és ahogy elnéztem, a szárazföldi erők is komolyabb szerepet játszanak, egyáltalán nem lesz hoth-i csata utánérzet (eleve, a környezet is totál más). Amúgy nagyon tetszik, hogy az Első Rend kötelékében van néhány AT-AT. Ahogy azt már többször kifejtettem, nekem baromira fura, hogy az ep3-ról az ep4-re minden korábban használt haditechnika eltűnt (ezt persze a TCW, a Rebels és a Rogue One már árnyalta, hiszen a Lázadóknál ott vannak az Y-szárnyúak, a Birodalom használ Gozantikat és Arquitens könnyű cirkálókat és még Juggernautuk is van. Az Első Rendnél már okésabb volt, hiszen ők nem leváltották, hanem újabb modellekre cserélték régi hajóikat, de az új modell is új hajó, márpedig azért az Első Rend korlátozottabb lehetőségekkel bírt, mint a Birodalom, így fura, hogy ők is kitakarítottak mindent, ami régi birodalmi. Nos, Johnson ezen a képen árnyal azzal, hogy AT-AT-k is lesznek az AT-M6-osok mellett a crait-i csatában.

Amúgy a Finn vs. Phasma összecsapás hátterében mintha AT-ST-kre hajazó lépegetők parkolnának. Egyértelműen egy Első Rend bázison vannak, Finn is a Rend egyenruhájában feszít. Úgy néz ki, Phasma revansot akar venni, de Finnék ténykedése is kirobbanó lehet, mert az a bázis nagyon ramaty állapotban van. :)

Érdekes Leia helyzete. Mi van, ha két csata is lesz a filmben? Úgy értem, a D'Quarról kiűzik őket, de ez talán nem lesz egy hosszú és túlságosan véres ütközet, ám a Craitről is menekülni kényszerülnek végül, ami már az Ellenállást is komolyan megtépázza. És talán ebben hal meg Leia, a trailerbe meg mindkét csatából vágtak be?

Amúgy felépítésében nekem a film egyelőre az ep3 és az ep2 keverékének tűnik. Nyitásként egy űrcsata, aztán hőseink elszeparálódnak, végül jön egy nagy felszíni csata, és a film végén a főhős átáll a Sötét Oldalra. Már ha persze Rey átáll, persze. De az azért durva lenne, akkor tényleg szakítanának már minden létező SW hagyománnyal.

De tényleg, az mennyire durva lenne, ha Leia meghalna, Rey átállna, Luke ott maradna hitevesztetten az Ahch--Tón, az Ellennállást meg szétzúznák? Akkor ez sötétebb véget érne, mint az ep3! De a sötét hangulatot az is érzékelteti, hogy Snoke előtt agonizálva lebeg Rey. Szegény lány, ebben a részben durva dolgok elé néz, úgy tűnik.

Na, összességében nagyon f*sza lett ez a trailer, már csak a film premierje jöjjön el. Nagyon várós ez a mozi.

 

A katonai logisztika részhez annyit, hogy ugye klón háború vége és a CSH eleje közt azért eltelik egy emberöltő. enyni idő alatt aföldi hadseregeknél sem szokatlan, ha selejtezik a technikát, főleg intenzív a fejlesztés ill. a használat.

 

Lásd a jenkik is vontak már ki nukleáris szuperhordozót, de pl. a II. vh alatt ritka volt az a fegyver, ami 39/40-ben már szolgált és 45-ben is (ugyanabbana változatban).

 

Az persze igaz, hogy jó lett volna látni az Ep7-ben valami jelét annak, hogy létezik köztársasági flotta. Ez lehetett volna annak a jelenetnek az első vágóképe, ahol Leia követe megérkezik a Hosnian Prime-ra.

 

A végéhez:

 

Nekem nem lenne ellenemre, ha az Ep9-nek úgy vágnánk neki, hogy Luke egyedül van a teljes sötét oldallal szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A katonai logisztika részhez annyit, hogy ugye klón háború vége és a CSH eleje közt azért eltelik egy emberöltő. enyni idő alatt aföldi hadseregeknél sem szokatlan, ha selejtezik a technikát, főleg intenzív a fejlesztés ill. a használat.

 

Lásd a jenkik is vontak már ki nukleáris szuperhordozót, de pl. a II. vh alatt ritka volt az a fegyver, ami 39/40-ben már szolgált és 45-ben is (ugyanabbana változatban).

De itt nem egy szuperhordozóról vagy egy fegyvertípusról van szó, itt egy galaktikus hadsereg teljes lecserélése történt meg szó szerint a bakától a legnagyobb hajókig. És mindezt öt év alatt, mert öt évvel a háború vége után a Venator és a klón katona ritkaság számba ment a birodalmi hadseregben. Nem hiszem, hogy a második világháború után öt évvel az USA a teljes hadseregében az utolsó csavarig mindent kicserélt. De még 18 évvel utána is volt még egy-két "maradék" a második világháborúból, sőt majdnem 50 évvel utána is, hiszen például a USS Missouri még az öbölháborúban is részt vett. És az csak egy ország, nem egy galaktikus kormány hadserege.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De itt nem egy szuperhordozóról vagy egy fegyvertípusról van szó, itt egy galaktikus hadsereg teljes lecserélése történt meg szó szerint a bakától a legnagyobb hajókig. És mindezt öt év alatt, mert öt évvel a háború vége után a Venator és a klón katona ritkaság számba ment a birodalmi hadseregben. Nem hiszem, hogy a második világháború után öt évvel az USA a teljes hadseregében az utolsó csavarig mindent kicserélt. De még 18 évvel utána is volt még egy-két "maradék" a második világháborúból, sőt majdnem 50 évvel utána is, hiszen például a USS Missouri még az öbölháborúban is részt vett. És az csak egy ország, nem egy galaktikus kormány hadserege.

 

Én ne m5, hanem 20-25 évet számolok, mert nálam a filmek jelentik az alapot.

 

25 évbe pedig az is belefér, amit írsz. Egyébként meg simán lehet, hogy még van egy csomó köztársasági hadseregből megmaradt cucc, ami már nem a frontcsapatoknál van rendszerben, hanem pl. belügyi erőknél. Lásd R1 gumikerekes rabszállítója.

 

Amúgy pont a második vh után köszöntött be a jetkorszak, nukleáris meghajtású hajók/tengeralattjárók, a szárazföldi hadviselésben a kumulatív lövedékek, köztes lőszerek, zárt lövésszállítók, ATGM-ek térnyerése, ABV védelem iránti igény, irányított légvédelmi rakéták, stb.

 

Ha a 45-ös amerikai fegyveres erőket a 70-es évek állapotával hasonlítod össze - mert kb. ez a releváns, ha az Ep3 köztársasági haderejét az eredeti trilógia birodalmi haderejével hasonlítjuk össze - , akkor bizony már csak mutatóban találsz rendszerben olyan eszközt, ami a II. vh végén már megvolt. Ugyanez áll a szovjetekre is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt mondom én is!

 

Ráadásul Han esetén tudjuk, hogy az igazi tettes Harrsion Ford, míg a gyerekszínészek szerintem szívesen maradtak volna egy folytatásra.

A történet szempontjából ez a magyarázat irreleváns.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke mondja, hogy eddig egyszer találkozott ilyen nyers erővel. Alapvetően Kylóra gondolunk, de mi van, ha Vaderre? Ugyan Luke nem látta, de mi nézők vonhatunk párhuzamot Vader ep3-as és Rey jelenlegi terepátrendezése között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, szerintem se feltétlenül Kylo-ról van szó. Lehet Vader, sőt lehet Snoke is. Az öreg gyűrött képű a trailer alapján nem piskóta. Rey-t elég rendesen megszorongatja. Ráadásul úgy tűnik hogy Snoke anno bejáratos volt Luke-ék köreibe. Elvileg tudtak is arról hogy Ben-t meg akarja kisérteni csak valahogy nem vették komolyan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, már hajnali 4 körül láttam az előzetest, csak sajna nem volt jó az oldal, hogy ide tudjak írni. :D Node magáról az előzetesről:

:D:yes::cool::yeah::clap::rock:

Kylo mintha Anakin lenne az űrcsatás jelenetben. Szerintem is más a jelenet amikor Kylot és Leiat látjuk.

Luke mondata, hogy egyszer találkozott ekkora erővel, szerintem is Snoke -ra utalhat.

A látvány fantasztikus, a vörös szín dominál.

Ügyesek amúgy: Del Toro karaktere, Canto Bight, Lauren karaktere, Rose és testvére, HUX!, az elit osztag, ezek mind hiányoztak az előzetesekből, és ez jó jel. Így kell felhypolni a filmet.

 

Szerintem is ügyesen vannak elrendezve a jelenetek. A Rey-Kylo -ban nem vagyok biztos, hogy az úgy lesz, ahogy, de kitudja. Csak lenne már december. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Luke azt is mondta hogy akkor ez nem rémisztette meg. Ami csak úgy lehetséges, ha fullra ismerte és megbízott az illetőben. Snoke-ot is ismerte ezt tudjuk, de ha csak nem volt Luke tanítványa, akkor megrémisztette volna ez mindenképpen Luke-ot. Szóval vagy Snoke a tanítványa / nagyon jó barátja volt, vagy itt Kylora céloz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke mondja, hogy eddig egyszer találkozott ilyen nyers erővel. Alapvetően Kylóra gondolunk, de mi van, ha Vaderre? Ugyan Luke nem látta, de mi nézők vonhatunk párhuzamot Vader ep3-as és Rey jelenlegi terepátrendezése között.

 

Ha "nyers" erőről van szó, akkorszvsz Kylo a logikus válasz, Vader nem nyers erő, szóval akkor már inkább inkább az Uralkodó vagy Snoke ereje jöhet számításba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Luke azt is mondta hogy akkor ez nem rémisztette meg.

Pontosabban azt mondja, hogy nem rémisztette meg eléggé. Viszont szerintem egyértelműen Kyloról beszél, hisz az elején Snoke ugyanezekkel a szavakkal illeti (nagy valószínűséggel) Kylot, így kicsit furcsa lenne, ha mindkét mester kiemelkedően nyers erőről beszélne, de a személy, akikben ezt megláttak, nem ugyanaz lenne

 

Amúgy nekem Chevie tűnik nagyon furcsának minden nézésnél :?

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke mondja, hogy eddig egyszer találkozott ilyen nyers erővel. Alapvetően Kylóra gondolunk, de mi van, ha Vaderre? Ugyan Luke nem látta, de mi nézők vonhatunk párhuzamot Vader ep3-as és Rey jelenlegi terepátrendezése között.

Szerintem is lehet Vader de Kylo se rossz. Az mindenképpen biztos, hogy Rey nem akárki, és ezzel máris részlegesen meg van magyarázva, hogy miért volt már ösztönösen is "mindentudó" a TFA-ban.

 

Igen, szerintem se feltétlenül Kylo-ról van szó. Lehet Vader, sőt lehet Snoke is. Az öreg gyűrött képű a trailer alapján nem piskóta. Rey-t elég rendesen megszorongatja. Ráadásul úgy tűnik hogy Snoke anno bejáratos volt Luke-ék köreibe. Elvileg tudtak is arról hogy Ben-t meg akarja kisérteni csak valahogy nem vették komolyan.

Snoke nagyon király! :D Nem hittem volna, hogy ennyit szerepel majd a trailerben.

 

Egy kis észrevétel :)

Biza, remek párhuzam! Ráadásul sok helyen PT feelingem van. Az Első Rend gyára a droidgyárat juttatta eszembe pl. A film elején látható csata pedig a Coruscanti ütközetet, Anakinnal. A látványvilágról nem is beszélve. És ha még ideveszem Canto Bight-ot akkor ez a rész full PT-s lesz. Bravó Rian! :clap:

 

 

Luke al Mi történt 1:47 nel?

Lehet, hogy Rey a földhöz vágta. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is lehet Vader de Kylo se rossz. Az mindenképpen biztos, hogy Rey nem akárki, és ezzel máris részlegesen meg van magyarázva, hogy miért volt már ösztönösen is "mindentudó" a TFA-ban.

 

 

Snoke nagyon király! :D Nem hittem volna, hogy ennyit szerepel majd a trailerben.

 

 

Biza, remek párhuzam! Ráadásul sok helyen PT feelingem van. Az Első Rend gyára a droidgyárat juttatta eszembe pl. A film elején látható csata pedig a Coruscanti ütközetet, Anakinnal. A látványvilágról nem is beszélve. És ha még ideveszem Canto Bight-ot akkor ez a rész full PT-s lesz. Bravó Rian! :clap:

 

 

 

Lehet, hogy Rey a földhöz vágta. :D

 

Szerintem az nem gyár, hanem egy nagy hajó belseje/hangárja, amiből a desszantolásra készülő szárazföldi csapatokat láthatjuk - mint az Ep1-ben a droidhajóban.

 

Szerintem ugyanaz a helyszín, mint amit 1:54-nél is mutatnak, amikor sorakoznak a rohamosztagosok. Ugyanannak a csarnoknak tűnik a háttérben megfigyelhető ugyanaz a a jármű, ami szerintem a lépegetőket a felszínre szállítja + pár lépegető is látszik rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az nem gyár, hanem egy nagy hajó belseje/hangárja, amiből a desszantolásra készülő szárazföldi csapatokat láthatjuk - mint az Ep1-ben a droidhajóban.

De a háttéranyagokból kiderül, hogy Snoke zászlóshajója a Supremacy akkora, hogy egy gyárat is elhelyeztek benne

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.