Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Valamelyik nap én is elolvastam, nem bírtam ki :D illetve én a 8. évad pár napja kiszivárgott forgatókönyvét is elolvastam, de nem tudom eldönteni, hogy igazi-e... Én inkább arra hajlok hogy fake, de azért más véleményét is meghallgatnám itt :D Bomarr? Te szoktál spoileres lenni, nem olvastad el te is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamelyik nap én is elolvastam, nem bírtam ki :D illetve én a 8. évad pár napja kiszivárgott forgatókönyvét is elolvastam, de nem tudom eldönteni, hogy igazi-e... Én inkább arra hajlok hogy fake, de azért más véleményét is meghallgatnám itt :D Bomarr? Te szoktál spoileres lenni, nem olvastad el te is?

Bár én nem vagyok Bomarr (:D), de ha jól tudom még írják a 8. évadot, illetve az előkészületek tartanak. Szóval abszólut fake.

Meg én mostanában hallok olyan híreket is, hogy a befejező évad 2019 -ben fog érkezni.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr! Te tudod mi fog történni az utolsó részben?

Igen tudom :)

 

Valamelyik nap én is elolvastam, nem bírtam ki :D illetve én a 8. évad pár napja kiszivárgott forgatókönyvét is elolvastam, de nem tudom eldönteni, hogy igazi-e... Én inkább arra hajlok hogy fake, de azért más véleményét is meghallgatnám itt :D Bomarr? Te szoktál spoileres lenni, nem olvastad el te is?

100% fake. A forgatókönyvek ugyan már elkészültek, és az előkészületek már zajlanak (a jelek szerint októberben kezdődik a forgatás), de most abban a fázisban vagyunk amikor még nem tud kiszivárogni, mert még csak egy belső kör kapta meg a scriptet, plusz azok akik hozzáférnek belsős infokhóz megerősitették hogy a "kiszivárgott" infók csak rajongói fantáziálgatások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eseménydús zárás lesz :) Közben kiderült hogy picit rövidebb lesz a rész mint eredetileg belett harangozva de igy is ez lesz az eddigi leghosszabb: 79 perces lesz.

 

Ez meg félig-meddig OFF de Martin megosztott egy képet ma, amin Tarantinoval piálnak :) Nem csoda hogy nem halad a regényekkel :D

 

DIAkIh2VYAABSrB.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig nem írtam, mert idő hiányában csak annyit tudtam volna írni, hogy milyen nagyon jó ez az évad, de így a finálé előtt most már meg kell jegyeznem, mennyire tetszett eddig minden epizód! Mivel nyaralás miatt szintén később jutottam hozzá, ennek megvolt az az előnye, hogy a lassabb kezdő részek után nem kellett várni az izgalmakra, bár nekem azok is nagyon bejöttek. De az tény, hogy nagyon szépen adagolták utána a feszültséget, olyannyira, hogy számomra a legutóbbi epizód abszolút első, annyira izgultam rajta. Ha a finálé ezen még túltesz, az nem lesz semmi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na íme a 7. évad soundtrack -je. :) 24 szám, és a végfelé van a már korábban berakott is, amit ugye az utolsó részben fogunk majd hallani.

 

 

szerk.: azt olvastam, hogy az utolsó évad 1-1,5 órás részekkel fog operálni. Az mondjuk tetszene. Illetve lehet, hogy a sorozat befejező évadja csak 2019 -ben fog érkezni.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olvastam a könyveket. Az Éjkirály eredetéről, motívációjáról lehet tudni valamit?

Arra gondoltam, hogy vajon Ő csak egy "sablongonosz" aki jön és félik, vagy lehet mögötte valami "trónokharcás" csattanó, hogy Ő volt valaki, és okkal lett az aki, és okkal óhajtja Westeros vesztét?..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a mások vezéréről több minden van a sorozatban, mint a könyvekben. A könyvek még csak Bran első próbálkozásainál tartanak a múltbatekintést illetően, és még nem mentek bele a régmúlt eseményeibe.

 

A könyvekben említenek egy Éjkirályt, de az ő eredete eltér a sorozatban látott Éjkirályétól. A könyvben a Éjjeli Őrség 13. parancsnoka lesz az Éjkirály miután beleszeret egy másba és "odaadja neki a lelkét". Ezután kisajátítja magának a Falat és az Éjjeli őrséget, és csak Észak királya és a Falon túli király összefogásával tudták megdönteni a 13 éves uralkodását. Mivel azonban a legenda szerint a Fal már állt és az Éjjeli őrség is létezett, így ez az után történt, hogy legyőzték a másokat a hajnal csatájában, azaz a könyvbeli Éjkirály nem lehet az első más, mint ahogy az a sorozatbeli Éjkirályról már kiderült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A két karakternek másképp is irják a nevét. Igaz csak egy kicsit. Az Éjjeli Őrség rossz útra tért 13-dik parancsnokát Night's Kingnek hívták vagyis tükörforditásban az Éjszaka királyának. Mig a Mások vezetője Night King vagyis Éjkirály. Egyelőre a könyvekben azt se tudni, hogy a Másoknak van-e vezetője. Ami a sorozatot illeti ott viszont láttuk valamennyire az "alaptörténetét". Bran látta az előző évadban, ahogy egy elrabolt ember szívébe egy rituálé során az Erdő gyermekei beleszúrnak egy sárkányüveg tört, majd ezaz ember átalakul. A kikötözött embert ugyanaz a szinész játsza mint aki az Éjkirályt, tehát minden bizonnyal itt az ő "születését" láttuk:

 

GOT605_COF-make-the-Night-King.jpg

 

Bár ez a sorozatban csak nagyon érintőlegesen lett megemlítve, de régen több ezer évvel korábban az Elsők és az Erdő gyermekei háborúban álltak egymással. Miután az emberek kivágták a varsafákat és halomra mészárolták az Erdő gyermekeit az Erdő gyermekei kétségbeesésükben a varázslathoz fordultak. Az egyik nagy "mutatványuk" az volt amikor elpusztították azt a földnyelvet, ami délen összekötötte Westerost és Essost (volt idő amikor Westerost csak varázslények lakták. Az emberek akik eredetileg mind Essosról származnak először ezen a földnyelven érkeztek a westerosi kontinensre). Majd miután ez nem volt elég megpróbálták Westerost is kettéosztani. Ekkor jött létre a Nyaknak nevezett rész (azt a keskeny részt hivják igy, ami Észak és Dél találkozásánál található). Végül amikor minden veszni látszott az Erdő gyermekei létrehozták a Másokat, akiknek egy feladata volt: elpusztítani minden embert. A jelek szerint a Másokat emberekből hozták létre és az első átalakított férfi lett az Éjkirály, a Mások vezetője. Csakhogy a varázslatuk az Erdő gyermekei ellen fordult. A Mások túl erősek lettek, ezért végül az emberek és az Erdő gyermekeinek össze kellett fogniuk hogy legyőzzék a Másokat. Viszont úgy tűnik hogy mind tudták hogy a győzelem csak ideglenes hisz együtt építették meg a Falat is, hogy soha többé ne jöhessenek a Mások délre.

A Mások igazából nem gonoszak. Csak teszik amire megalkották őket. Elakarnak pusztítani minden életet de nem utálatból, haragból vagy dühből hanem mert ez a "programjuk". A sorozat alkotói azt mondták, hogy a Másokat leginkább egy természeti erőhöz lehetne hasonlítani: a cunamira se mondjuk hogy gonosz, bármekkora pusztítást is végezzen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr

 

 

Az lehetséges, hogy az összes Mást sikerült kinyírni kivéve az Éjkirályt, aki elmenekült? Az Erdő gyermekei pedig tudták, hogy bár szaporodni nem tud, előbb-utóbb visszatér valahogy, és ezért húztak fel egy védelmi vonalat ellenük?

 

 

A lenti amúgy nem spoiler? Vagy mindig az aktuális évad történéseinél húzzuk meg a határt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lenti amúgy nem spoiler? Vagy mindig az aktuális évad történéseinél húzzuk meg a határt?

Én nem gondolnám spoilernek, mert az Éjkirály megalkotásáról még az előző évadban értesültünk, az összes többi infó pedig háttérinfó, valószínűleg sosem fogják így elmesélni nekünk a sorozatban, így nem lő le semmit a jövőre nézve.

 

Bomarr, köszi sz infókat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyvekben a legendák szerint, a mások még a Fal építése után is időről időre vissza tértek. Mint lent említettem, a könyvbeli Éjkirály egy más nőbe szeretett bele. Ergo a Falat nem csak úgy elővigyázatosságból húzták fel, hanem akkoriban rendes védelemként szolgált (igaz a mások később sosem támadtak akkora erővel, mint a hajnal csatájában). Csak az utóbbi pár ezer évben húzódtak vissza, és "váltak úgymond legendává".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyvekben a legendák szerint, a mások még a Fal építése után is időről időre vissza tértek. Mint lent említettem, a könyvbeli Éjkirály egy más nőbe szeretett bele. Ergo a Falat nem csak úgy elővigyázatosságból húzták fel, hanem akkoriban rendes védelemként szolgált (igaz a mások később sosem támadtak akkora erővel, mint a hajnal csatájában). Csak az utóbbi pár ezer évben húzódtak vissza, és "váltak úgymond legendává".

Én sehol nem találtam arra infot hogy a Hajnal csatája után valaha is megtámadták volna a Falat. Biztos vagy ebben? Honnan az infó? Az egyébként megbizható AWOIAF wiki ezt irja:

 

"However, the Others have not been seen since the Long Night ended, and are now regarded as nothing more than fairy tales to frighten the little children."

 

Márpedig a Long Night-nak a Hajnal csatája vetett véget. Ehhez ugye még annyit hogy a könyvekben a Night's King feleségének a kiléte körül sok a kavarás: sokan azt állítják hogy csak egy varázslónő volt. De egy biztos: ha Más is volt -valszeg az volt- akkoris egymagában találtak rá a Falon túl. Nem valami támadó csapat része volt. Az egyik Blu-ray kiadványon ahol animációs formában ültették át ezt a történetet ott konkrétan jégbe fagyva "hibernálódva" találnak rá a Falon túl. Ami jól rímel arra amit Osha mond az első évadban: vagyis hogy a Mások nem meghaltak hanem aludtak.

 

Donát: szerintem ami egy évnél régebbi info az mehet spoiler gomb nélkül is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sehol nem találtam arra infot hogy a Hajnal csatája után valaha is megtámadták volna a Falat. Biztos vagy ebben? Honnan az infó? Az egyébként megbizható AWOIAF wiki ezt irja:

 

"However, the Others have not been seen since the Long Night ended, and are now regarded as nothing more than fairy tales to frighten the little children."

 

Márpedig a Long Night-nak a Hajnal csatája vetett véget. Ehhez ugye még annyit hogy a könyvekben a Night's King feleségének a kiléte körül sok a kavarás: sokan azt állítják hogy csak egy varázslónő volt. De egy biztos: ha Más is volt -valszeg az volt- akkoris egymagában találtak rá a Falon túl. Nem valami támadó csapat része volt. Az egyik Blu-ray kiadványon ahol animációs formában ültették át ezt a történetet ott konkrétan jégbe fagyva "hibernálódva" találnak rá a Falon túl. Ami jól rímel arra amit Osha mond az első évadban: vagyis hogy a Mások nem meghaltak hanem aludtak.

 

Donát: szerintem ami egy évnél régebbi info az mehet spoiler gomb nélkül is.

Szóval a GOT világát is elérte egyfajta globális felmelegedés és ezért olvadtak ki a Mások? :) Vagy vajon mitől indult meg újra? Eleve gondolom sok éve kiolvadhattak már, ha ennyien vannak (Craster csecsemői + fel is kell nőniük) nem beszélve a holtak seregének létszámáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés szezonzárótól függetlenül: ugye a GOT az elmúlt években elég nagy branddé változott. Mégsem látok a boltokban GOT legót, akciófiguráz stb. Legalábbis itt, Európában. Tudja valaki, hogy miért nem aknázzák ki a merchandisingban rejlő potenciált jobban, globálisan?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.