Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ráadásul a kérdéses Targaryen törikönyv mellett Martin most dolgozik az HBO-nak is. Jelenleg ugye több GoT spin-off széria is készül és az egyiknek a szövegezésébe Martin is besegít. Emellett van egy Wild Cards nevű világ amit ő talált ki és, amihez eddig 22 könyv jelent meg. Martin szerkesztőként jegyzi ezeket, a legutóbbi két éve jött ki. Mindezek mellett 2011 óta -tehát mióta a Sárkányok tánca megjelent- Martin írt három GoT novellát is (The Princess and the Queen, The Rogue Prince, The Sons of the Dragon). A legutolsó tavaly jelent meg. 

Tehát tényleg mindent csinál, csak a nagykönyvet ne kelljen írni. Egyébként a világot nem hajlandó kiadni a kezéből. Ezt olyannyira komolyan veszi hogy előre meghagyta: ha meghal senki nem fejezheti be a szériát. Akkor befejezetlen kell maradjon.

 

Egyszer azt mondta, hogy egy történet neki főleg addig érdekes amig nem tudja a végét. Most hogy kezd rákanyarodni a finisre tényleg egyre kevésbé izgatja a dolog. A másik hogy túl van már komplikálva a történet. A TV sorozatban egy nagyon leegyszerűsitett változatát kapjuk az egésznek (hála a jó égnek). A könyvekben pláne az utolsókban aztán már annyi a szereplő meg a mellékszál hogy láthatóan Martin is kezd már belezavarodni. Ez egyébként egészen világos abból a blogbejegyzéséből, amiben a Sárkányok tánca készítéséről elmélkedett már a megjelenés után. Éveket töltött el olyan piszlicsáré dolgokkal minthogy Meereenben melyik essossi karakter mikor látogassa meg Daeneryst. Százával írta az oldalakat a különféle verziókhoz csak hogy aztán kukázza is őket, mert nem volt velük elégedett. Mindezt egy olyan érdektelen jelentsorért, amire aztán a kutya se emlékszik mert mégis kit izgatnak az egysikú és érdektelen essosi figurák a kimondhatatlan neveikkel. Nem véletlen hogy pont ezek az agyonkomplikált könyvek voltak azok amikkel a legnehezebben haladt. Az első három könyv kijött öt éven belül. Azóta eltelt 18 év és össz-vissz két könyvvel bővült a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem már nem is érdekel, hogy Martin befejezi-e vagy sem. Az évek alatt azért kiderült, hogy korántsem akkora írótehetség, mint hitték róla korábban. Szerencsére a HBO agytrösztjei értik a dolgukat, és kihozták a műveiből azt, amit egy fogyasztó még ép ésszel be tud fogadni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Egy friss interjúban Martin azt fejtegeti hogy végülis sok híres író hagyta befejezetlenül egy-egy nagy művét...

:facepalm: És nyilván ők a követendő példák. Hát igen, ezzel akár tényleg azt is kijelenthette volna, hogy be sem fejezi már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul ő olyan példákat hoz, mint F. Scott Fitzgerald, Charles Dickens vagy Tolkien. Mindegyikükről elmondható hogy a magnum opusukat vagyis a főművűket amiről a leginkább ismertek befejezték. A szilmarilokot márcsak azért is hibás idekeverni mert az nem olyasmi ami belett lengetve aztán a fanok nagy bánatára nem lett befejezve Tolkien halála előtt. Mindenesetre mostmár tényleg egyértelmű, hogy az őszre belengetett Targaryen-könyv egy olyan sztorit fog kiegészíteni ami sose lesz befejezve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nagyon klassz volt a pénteki Trónok Harca koncert. A legismertebb számok élőben hátborzongatóan szóltak, a show, amit körítettek mellé, első osztályú volt. 

Néha-néha túl soknak tartottam a sorozatból a jeleneteket. Volt egy pillanat, amikor 5 percig folyamatosan azt kellett nézni, kicsit kizökkentve a koncert hangulatot. 

Viszont jó volt felidézni a fontosabb momemntumokat az évadok alatt.

 

Bomarral is sikerült összefutnom egy röpke kézfogásra az Aréna előtt :D

Neked hogy tetszett? 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Neked hogy tetszett? 

Szerintem szenzációs volt! A Trónok harca zeneszerzője Ramin Djawadi hol zongorázott, hol gitározott hol meg magyarul köszöntött minket... utóbbit nagyon értékeltem. Kedves gesztus :) Ha még egy órával hosszabb lett volna azt se bánom. A kedvencem a Castemere-i esők voltak. Végig a hideg futkározott a hátamon. De a hegedűszoló is gyönyörű volt, azt meg elképzelni se tudom hogy a hölgy hogy tudott úgy játszani hogy közben drótokkal vagy 20 méter magasra felemelték. Ja és persze a Light of the Seven: amikor a végén beindult a zöld füst egy pillanatra azt hittem hogy elszámitották magukat és nagyobb volt a robbanás mint akarták, mert valahogy sokáig nem akart a füst elszállni, de aztán minden oké volt :) 

Nekem úgy rémlik hogy mindössze egyetlen jelenet volt amit csak úgy lejátszottak a sorozatból: amikor Jon visszatér a halálból. De az is inkább egy átkötés volt a Battle of the Bastards-hoz, aminek megvallom őszintén eddig nem figyeltem fel a zenéjére de most az egyik csúcspontja volt az estének. De igazából az összes szám egy kisebb csúcspont volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Most látom hogy itt még nem volt róla szó: az HBO berendelte az egyik tervezett spin-offhoz a pilotot (ez az HBO-nál nagyjából azt jelenti hogy ebből az ötletből sorozat lesz - hosszú-hosszú ideje nem volt olyan hogy egy DRÁGA pilotot kérjenek úgy hogy aztán kihátráljanak mögüle.... erre jó példa a Trónok harca sorozat maga aminek a pilotját mindenki utálta -a nagyját újra is kellett forgatni emiatt- de ennek ellenére berendelték).

Az ötlet meglepő, de nem a Sárkányok tánca lesz. Ennél sokkal régebbre mennek vissza. A Hősök korában fog játszódni a széria, vagyis a mostani sztorihoz képest 10 ezer évvel korábban. A leírás alapján látni fogjuk a Mások igaz történetét, a misztikus keletet és a legendás Starkokat.

 

Nagy előnye ennek a kornak, hogy in-universe ez nem az irott történelem része. Nincs megbizható feljegyzés róla, csak egy rakás megbizhatatlan legenda. Az alkotók jóformán azt raknak bele amit akarnak, ellentmondás nem igen fog felállni. Az alapsztorit George RR Martin találta ki a sorozathoz.

A Hősök korában egyébként elvileg bronzkori társadalmak voltak Westeroson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon jó hír! :) Mondjuk én is kicsit közelebbi időszakot gondoltam egy ilyen GoT előzménynek, annyi viszont biztos, hogy így nyugodtan játszadozhatnak. A kérdés már csak az, hogy kik fogják csinálni? Benioff és Weiss ugye a GoT befejezése után belekezd az SW -be, de maradnak produceri státuszban esetleg eme projekt kapcsán? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Benioffék jövő évtől teljesen maguk mögött hagyják a Trónok világát. Az új showrunner (és író) Jane Goldman lesz.

Forráskép megtekintése

 

Néhány film aminek ő irta a forgatókönyvét:

-Csillagpor (2007)

-Kick/Ass (2010)

-X-men: First Class (2011)

-Kingsman (2014)

 

Szerintem jó pár szuper filmet írt már, úgyhogy kiváncsian várom mit hozott tető alá Martin segítségével. Ja egyébként Martin a sorozatnak a "Long Night" címet akarta adni. Ezalapján egyértelmű, hogy a széria érinteni fogja a Mások első felbukkanását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom mit szóljak az új sorozathoz, izgalmasnak hangzik a korszak, de én inkább több cselszövést kevesebb fantasy elemet szeretnék. Itt meg szerintem kevés lesz a politikai játszma, főleg hogy a mások nem beszélnek :D

De ettől függetlenül nagyon várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Nálunk is megjelenik az új Trónok Harca világával foglalkozó könyv a Tűz és Vér. A könyv csak Targaryen-házal foglalkozik annak is a múltjával aminek örülök mert  A Tűz és Jég világa könyvben leginkább csak Targaryen-ház királyait feldolgozó fejezetei tetszettek csak. Ha jól tudom ez a könyv nem dolgozza fel teljesen a család történetét és lesz majd egy 2. része is. Megjelenés november 29.  Szukits-nál már rendelhető.

 

https://www.szukits.hu/regenyek/4791-geroge-r-r-martin-tronok-harca-tuz-es-ver-konyv-004776.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Lassan kezd beindulni a záró-ávad körüli marketing gépezet. Néhány apróság egy mostani EW cikkből:

-Maguk a showrunnerek is "izgultak" hogy mit szólnak a szinészek az évad végi fordulatokhoz. A Sansát játszó Sophie miután elolvasta az utolsó részeket órákig tartó sétára ment. Harington (Jon Snow) a közös felolvasásig nem akarta tudni mi fog történni. Ott viszont elsirta magát.

-Azt hogy mozifilmszerű részekkel akarják zárni az egész sorozatot, már a harmadik évad forgatásán eldőlt. Akkor a showrunnerek eredeti terve az volt, hogy konkrétan minden részt a tévés vetitéssel párhuzamosan a mozikban is levetitenek. De az HBO -egyébként érthetően- ebben nem volt partner, úgyhogy maradnak a TV-s vetitésnél. Az eredeti koncepció szerint 3 darab két órás mozifilm készült volna. Most 6 darab egy órás epizód lesz. Tehát a játékidő annyi lesz amennyit eredetileg gondoltak.

-Az epizódok átlagosan több mint 15 millió dollárba kerültek. A legutóbbi évadoknál a részek 10 milliósak voltak. De volt idő amikor az epizódonkénti 5 milliót is alig érték el.

-A beszámolók szerint a pénzpumpa mellett ami igazán nagy segitség volt hogy most sokkal több idő volt a forgatásra. Hat epizódot 10 hónapon át forgattak (régen tiz részt forgattak le ennél rövidebb intervallum alatt). Így nem csak az akció jelenetekre, de a párbeszédekre is sokkal több idő jutott.

-Szemben a múltkori évaddal ezúttal tényleg sikerült eltitkolniuk az évad történetét a világháló elől. Ebben nagy segitségükre volt a Lucasfilm, de különösen Kathleen Kennedy és Rian Johnson, akik a leendő SW alkotóknak (Benioff & Weissnak) segitettek abban hogy miként lehet egy várva várt produkciót hét lakat alatt tartani.

-Az eddigi legepikusabb csata a Fattyúk csatája volt: ott a csatajelenetet 25 napig forgatták. Ennek az évadnak a nagy csatajelenete 55 napig forgott külszini helyszineken majd hetekig egy stúdióban! Mindenki úgy hivatkozza le, mint a legnagyobb csatát, ami valaha TV-re készült. Ami a showrunnerek szerint kicsit unalmasan is hangzik. Fontos volt a készitésnél hogy a csata ne csak nagy legyen hanem bevonja a nézőket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 
16 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Benioff és Weiss a GoT befejezése után nekikezdenek a saját SW projektjüknek. Mivel a GoT állítólag jövő év második felében fog érkezni, leghamarabb jövő év nyár/ősz tájékán kezdenek neki. Kaptak ötleteket Rian -től és Kathleen -től is. :)

 

Honnan veszed hogy a jövőév második fele? Eddig a meg nemerősített információk szerint az év első felébe jön. Már csak azért is, mert célszerű lenne elkerülni az év második felét mert akkor jön a Netflixre The Witcher, (valószínűleg Strange Things 3. évad) és egy új szolgáltatásra valami fejvadászos sorozat :)  Mind3 sorozatnak elég nagy hypeja is marketing kampánya lesz és az HBO helyében ésszerű lenne minden idők  legnagyobb szabású sorozatának az utolsó évadját egy kicsit nyugisabb időpontra helyezni ahol tényleg minden figyelem rájuk hárul.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontositanék: igy konkrétan hogy egy óra lesz nem lett kimondva de a korábban pletykaszinten terjedt másfél óra irreálisnak tűnik. Akkor majdnem annyi lenne az időtartam mintha tiz részes lenne. Pont azért vették vissza az epizódszámot hogy több időt fordithassanak a kivitelezésre és hogy filmszerűbbé tegyék.

 

Ami a premiert illet a félreértés onnan jöhet, hogy korábban felmerült: lehet hogy a késői bemutató miatt 2019-ben a nyolcadik évad nem indulhat az Emmy-n. De ez nem jelenti azt hogy az év második felében lenne bemutatva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.