Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Sárkányok

 

Szerintem Viseriont kinyiffantják - nekem nagyon kéne még kicsit a drámához egy sárkány halála, mert eleve kicsit feleslegesnek érzem a másik kettőt (a korábbi évadban konkrétan ki is csukták őket a sztoriból), plusz túlságosan nagy Jolly Jokerek, megjelennek és a csata már el is lett döntve -, Rhaegal meg lehet Joné. Stílszerű lenne, ha már egyszer a névadó fia.

Nem hinném, hogy mérgezett, a korábbiak alapján csak arra mentek rá, hogy át lehet lőni egy sárkány buksiját. Persze a kis méregkeverő kisüthetett még valamit,

de ha mér ez is mérgezett, akkor a méreg már túl nagy szerepet kap az évadban. Én inkább arra gondolok, hogy Királyvár tornyaira ilyen kis csúzlikat fognak felpakolni, aztán majd onnan jön a légvédelmi csapás.

 

 

Dany

 

Szerintem Westerosra érve elfogyott a türelme. Azért tényleg sokat fáradozott ezért, most meg itt van, és bár tudja, hogyan szerezhetné meg nagyjából három perc alatt az áhított trónt, mindenki csak azt mondja neki, hogy akárhogy csinálja, úgy ne csinálja. Érthető, hogy türelmetlen. A baj inkább az, hogy ebben a részben konkrétan árulással vádolta meg Tyriont, miután az annyit segített neki. Dany egyik erénye az, hogy hallgat a körülötte levőkre - ahogy ugye anno Tywin is megpróbálta azt elmagyarázni a gravitációval kekeckedő unokájának -, de ha ez a jó szokása eltűnik, na akkor baj van. Most még persze csak Tyrionnal van gondja,

mert Jonra hallgat, de na, ez is elég nagy gond. Minden elkezdődik valahol.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sárkányok

 

Hát Harrenhal falait Balerion fekete lehelete olvasztotta meg, szóval elég meleg lehet az :D

 

A könyvekben ez "a sárkánynak 3 feje van" jövendölés egy kicsit másképp van, ugyanis ott van még egy Targaryen (legalábbis Varys azt állítja róla, hogy az, de vannak teóriák róla, hogy mégsem az, hanem csak egy távoli rokon), akit a sorozatból teljesen mellőztek. Vele jól kijönne a jóslat, csak akkor felmerül a kérdés, hogyha az ifjú Griffet mellőzni akarták, akkor miért hozták be a "háromfejű" jóslatot :hmm:

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sárkányok

 

Hát Harrenhal falait Balerion fekete lehelete olvasztotta meg, szóval elég meleg lehet az :D

 

A könyvekben ez "a sárkánynak 3 feje van" jövendölés egy kicsit másképp van, ugyanis ott van még egy Targaryen (legalábbis Varys azt állítja róla, hogy az, de vannak teóriák róla, hogy mégsem az, hanem csak egy távoli rokon), akit a sorozatból teljesen mellőztek. Vele jól kijönne a jóslat, csak akkor felmerül a kérdés, hogyha az ifjú Griffet mellőzni akarták, akkor miért hozták be a "háromfejű" jóslatot :hmm:

 

 

Az a jóslat nincs a TV sorozatban. Egyébként lévén hogy az Ifjú Griff és Dany a jelek szerint háboruzni fognak nem valoszinü, hogy a sárkányak 3 feje van jövendőlés rá vonatkozna vagy legalábbis nem olyan értelemben hogy ő ülne az egyik sárkányon. Mindenesetre szerintem az Ifjú Griff mint karakter és mint történeti szál az egész regény-sorozat legalja. Akárhányszor feltünik mindig abban reménykedek, hogy egy lappal később ráesik a fejére egy mamutfenyő.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész Aranykompánia rosszul van felépítve, Griff és a nevelt fia csak hab a tortán. Én annyira nem bántam, mert a 4 könyv után a Tyrionnal közös jelenteik szinte aranyat értek, bár ez is inkább Tyrion miatt volt.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előző rész

 

A Mások ugyebár a közös ellenség.

whitewalkers.png

 

De gondosan kikockázva a barlangot, rájöttem, hogy mutatni is akarnak nekünk valamit...

prometheus_got.png

 

Ez egy meghívó: sárkány hátra pattanva ezen az öt szigeten kell keresni őket. :D

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új részről:

 

Gyerekek, Jon törvényes gyerek, így pedig őt illeti meg a trón! Hiszen Rhaegar törvényesen elvett egy másik nőt.. khm. :)

 

 

Majd később írok egy hosszút is, de röviden annyit, hogy piszok kemény volt ez a rész. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új részről:

 

Gyerekek, Jon törvényes gyerek, így pedig őt illeti meg a trón! Hiszen Rhaegar törvényesen elvett egy másik nőt.. khm. :)

 

 

Majd később írok egy hosszút is, de röviden annyit, hogy piszok kemény volt ez a rész. :D

 

 

Dany az őrült király lánya, míg Jon az unokája csak Aerys-nek, így Dany szerintem még mindig előrébb van az öröklési sorban

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Dany az őrült király lánya, míg Jon az unokája csak Aerys-nek, így Dany szerintem még mindig előrébb van az öröklési sorban

 

 

Az őrült király halála után Rhaegar -é lett volna a trón, hiszen ő volt a legidősebb gyermeke. Viszont így, hogy Lyanna és Rhaegar összeházasodtak, illetve Lyanna terhes lett Jonnal, a trón Rhaegar fiára szállt, aki ugye törvényesen született. És Lyanna még akkor esett teherbe, amikor Rhaegar még élt, szóval Jon következett volna apja halála után.

Dany addig tarthatja magát a trón jogos örökösének, amíg ki nem tudódik az igazsság Jon származását illetően, mert akkor Dany joga a trón felé megszűnik, hacsak nem hal meg Jon megint - ami valljuk be nem fog megtörténni.

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem annyira a nagy horderejű eseményekről, inkább az előkészítésről és a finom utalásokról szólt ez az epizód.

 

 

Tetszik, ahogy tovább árnyalják Daenerys karakterét. Persze háború van és példát kell statuálni, meg Randyll Tarly „nem hagyott más választást”, de akkor is azért élve elégetni két embert elég kemény volt. Ezt erősítette az a beszélgetés is Tyrion és Varys között, amikor az őrült királyról beszélgettek és mivel próbálták elfogadhatóbbá tenni magukban a történéseket, illetve, hogy Dany nem olyan, mint az apja… ha jó tanácsokat kap.

Jorah visszatérése nem mozgatott meg kifejezetten, a Sárkánykőn játszódó jelenetek közül az annál inkább, amikor Drogon hagyta magát megérinteni Jonnak. Tetszenek ezek a finom utalások, ahogy fokozatosan csepegtetik az információkat a múltjáról és az eredetéről, de direktbe még nem mondták ki. A másik ilyen finom utalás Gillytől hangzik el Rhaegar házasságáról, a nagy revelációnak remélem komoly jelenetet szánnak… mondjuk kiváncsi lennék Dany fejére, amikor megtudja, hogy a jogos örökös bizony nem ő… és akkor most ki is hajtson térdet kinek?

Királyvárban mennyire megváltozott a hangulat és jó volt nézni, hogy Cersei sem érzi már annyira nyeregben magát, mint néhány résszel ezelőtt. Ez a terhességgel kapcsolatos dolog akkor lenne érdekes, ha nem Jaime lenne az apja (hanem mondjuk titokban Euron). Mondjuk ezzel Jaimet mindenképpen a maga oldalára állította, azt legalábbis nehezen tudom elképzelni, hogyha övé a gyerek, akkor eltávolodna Cerseitől, márpedig akkor könnyen lehet, hogy együtt buknak majd. Itt ugyanakkor amennyire jó volt újra egy jelenetben látni Jaimet és Tyriont (mondjuk ez a terv, hogy majd meggyőzik Cerseit elég képtelennek tűnik jelenleg), annyira nem jött be Gendry visszatérése. Az epizód negatívumának legalábbis ezt mondanám. Egyrészt jó volt viszontlátni és tudni, hogy végre ezzel az elvarratlan szállal is kezdenek valamit, mégis az egész jeleneten azt éreztem, hogy egy merő fan service is igazából a negyedik falat áttörve kifelé beszélnek. Az evezős mémre való utalás persze jópofa volt, meg hogy ő is hasonló fegyverrel küzd mind Robert, de az egészet nem éreztem élettel telinek, ahogy meg felpattant és már jelentkezett is Davoshoz meg az északra induló kis kommandóba, olyan volt, hogy „na ezt is kipipálhattuk”.

Kisujjt csak emlegetni kellett, máris visszatért a játékba és a magát már nagyon nagy spílernek gondoló Aryát úgy bevitte a málnásba Sansa régi levelével, hogy öröm volt nézni. Még ha nem is ez az ő közege, de csak sikerült egy kis káoszt kreálnia, más kérdés, hogy ahogy a múlt héten írtam, szerintem neki egy nagy dobása lesz még és annyi… lehet ez lesz az. Deresben végre történik valami, bár Bran is felvillanthatna nekünk néhány eseményt a múltból.

Sam távozása a Fellegvárból számomra kifejezetten örvendetes volt, az ő karaktere nagyon egy helyben toporgott azáltal, hogy nem igazán tudott hatással lenni a mesterekre, még ha néhány érdekes dolgot meg is tudott és meggyógyította Joraht, de most már eljött az idő a távozásra.

Az epizód végével kapcsolatban pedig beteaselték az előttünk álló izgalmakat, mondjuk ez a nagy találkozás, ahol mindenki elmondhatja a sérelmeit, miután arra jutnak, hogy mégis egy oldalon állunk… kicsit mesterkélt volt, de ezzel együtt nagyon várom a következő részt és azt, hogy hova fog kifutni ez a kis akció.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Dany az őrült király lánya, míg Jon az unokája csak Aerys-nek, így Dany szerintem még mindig előrébb van az öröklési sorban

 

 

Jól mondja Bence. Ilyenkor úgy kell venni, hogy Rhaegar jön a rangsorban, de mivel ő halott, akkor átugrik a gyermekeire. Előszöris a legidősebb fiára Aegonra (akivel a Hegy végzett Királyvár elestekor), de mivel ő szintén halott, jön a fiatalabb fia Jon. Ha Jon meghalna, akkor a korona hivatalosan Rhaenys-re ugrana, Rhaegar lányára, de mivel ő is halott (szintén a Hegy által), ezért vissza kell menni 1 generációt Viserys-re, aki szintén halott, és csak ezután jön Daenerys.

 

És ha netán Daenerys is meghalna utód nélkül, akkor a vastrón hivatalosan is a Lannisterek kezére kerülne :hehe:

 

 

Szerk.:

 

36228cbd98095bd78c34eeec1a61125f.jpg

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Azt hiszem ezt nevezik primogenitúrának, ami annyit jelent, hogy a szülők rangját, birtokát stb. az elsőszülött fiú örökli meg, és mivel Rhaegar -nak született egy gyereke, ezért Jon -é lenne a trón.

 

Amúgy Dany -nek lehet gyereke? Az első évadban a boszorkány nem azt mondta neki, hogy többé nem lehet? Mert ha ez így van, akkor Jonnak fel kell szednie egy másik nőt, hogyha nem akarják, hogy kihalljon a Targaryen-ház. :D

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem annyira a nagy horderejű eseményekről, inkább az előkészítésről és a finom utalásokról szólt ez az epizód.

 

 

Tetszik, ahogy tovább árnyalják Daenerys karakterét. Persze háború van és példát kell statuálni, meg Randyll Tarly „nem hagyott más választást”, de akkor is azért élve elégetni két embert elég kemény volt. Ezt erősítette az a beszélgetés is Tyrion és Varys között, amikor az őrült királyról beszélgettek és mivel próbálták elfogadhatóbbá tenni magukban a történéseket, illetve, hogy Dany nem olyan, mint az apja… ha jó tanácsokat kap.

Jorah visszatérése nem mozgatott meg kifejezetten, a Sárkánykőn játszódó jelenetek közül az annál inkább, amikor Drogon hagyta magát megérinteni Jonnak. Tetszenek ezek a finom utalások, ahogy fokozatosan csepegtetik az információkat a múltjáról és az eredetéről, de direktbe még nem mondták ki. A másik ilyen finom utalás Gillytől hangzik el Rhaegar házasságáról, a nagy revelációnak remélem komoly jelenetet szánnak… mondjuk kiváncsi lennék Dany fejére, amikor megtudja, hogy a jogos örökös bizony nem ő… és akkor most ki is hajtson térdet kinek?

Királyvárban mennyire megváltozott a hangulat és jó volt nézni, hogy Cersei sem érzi már annyira nyeregben magát, mint néhány résszel ezelőtt. Ez a terhességgel kapcsolatos dolog akkor lenne érdekes, ha nem Jaime lenne az apja (hanem mondjuk titokban Euron). Mondjuk ezzel Jaimet mindenképpen a maga oldalára állította, azt legalábbis nehezen tudom elképzelni, hogyha övé a gyerek, akkor eltávolodna Cerseitől, márpedig akkor könnyen lehet, hogy együtt buknak majd. Itt ugyanakkor amennyire jó volt újra egy jelenetben látni Jaimet és Tyriont (mondjuk ez a terv, hogy majd meggyőzik Cerseit elég képtelennek tűnik jelenleg), annyira nem jött be Gendry visszatérése. Az epizód negatívumának legalábbis ezt mondanám. Egyrészt jó volt viszontlátni és tudni, hogy végre ezzel az elvarratlan szállal is kezdenek valamit, mégis az egész jeleneten azt éreztem, hogy egy merő fan service is igazából a negyedik falat áttörve kifelé beszélnek. Az evezős mémre való utalás persze jópofa volt, meg hogy ő is hasonló fegyverrel küzd mind Robert, de az egészet nem éreztem élettel telinek, ahogy meg felpattant és már jelentkezett is Davoshoz meg az északra induló kis kommandóba, olyan volt, hogy „na ezt is kipipálhattuk”.

Kisujjt csak emlegetni kellett, máris visszatért a játékba és a magát már nagyon nagy spílernek gondoló Aryát úgy bevitte a málnásba Sansa régi levelével, hogy öröm volt nézni. Még ha nem is ez az ő közege, de csak sikerült egy kis káoszt kreálnia, más kérdés, hogy ahogy a múlt héten írtam, szerintem neki egy nagy dobása lesz még és annyi… lehet ez lesz az. Deresben végre történik valami, bár Bran is felvillanthatna nekünk néhány eseményt a múltból.

Sam távozása a Fellegvárból számomra kifejezetten örvendetes volt, az ő karaktere nagyon egy helyben toporgott azáltal, hogy nem igazán tudott hatással lenni a mesterekre, még ha néhány érdekes dolgot meg is tudott és meggyógyította Joraht, de most már eljött az idő a távozásra.

Az epizód végével kapcsolatban pedig beteaselték az előttünk álló izgalmakat, mondjuk ez a nagy találkozás, ahol mindenki elmondhatja a sérelmeit, miután arra jutnak, hogy mégis egy oldalon állunk… kicsit mesterkélt volt, de ezzel együtt nagyon várom a következő részt és azt, hogy hova fog kifutni ez a kis akció.

 

 

 

Én azért Aryát se írnám le.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon tetszett ez a rész is: Tovább bizonyítja az évad; nincs tökölődés egyszerűen megtörténik amire várunk:

 

Jorah már Dany karjaiban, Gendry visszatért, Sam távozott is, és micsoda kis Dream Team indult meg bizonyítékért? Nem akármilyen brigád! ;)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hány részes az évad?

7. Szóval még maradt 2 rész, viszont ezek extra hosszúak lesznek. A következő, utolsó előtti rész 71 perc, míg az utolsó rész 81 perc hosszúságú lesz majd. Kíváncsi vagyok, hogy az utolsó részre mit tartogatnak, mert a kövi részben gondolom végig

 

Északon leszünk Jon -nal és az öngyilkos alakulattal.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó rész volt, bár a múlt heti epikussága jobban tetszett. Itt néha kicsit kapkodósnak is éreztem egy-egy ugrást. Nem vészesen, csak felvontam a szemöldököm, hogy jéééé... már meg is érkeztek?

 

 

Konkrétan a Tyrion szálra gondolok, ami valószínűleg több napot/hetet ölelt fel - üzenni Bronnak, Bron visszaüzen, elutazik Királyvárba Tyrion és Davos, hazautaznak - és mégis lezavarták egy laza fél órában. Érthető, csak ez úgy feltűnt.

Kíváncsi vagyok, mit mókol Kisujj, bár szerintem a sírját kezdte el ásni. Viszont azért félek attól, hogy Arya még csinál valami hülyeséget. Az elmúlt évek azért nem csak szuperhős-orvgyilkost csináltak belőle, de gyakorló pszichopatát is, aki elég durva dolgokat tud tenni, és bár a gyilkosságait gondosan kiterveli, olyat még nem láttunk, hogy egy-egy esetet azért átgondolna. Eldöntötte, hogy X és Y ártott a családjának, azt szevasz, mentek a levesbe, vagy pitébe. Félek, hogy Sansa esetében sem fog gondolkodni, csak cselekszik. De reméljük a legjobbakat, vagyis, hogy a két Stark lány megússza, jóban maradnak, Kisujj meg a hóna alá kaphatja a fejét.

 

Cersei... hát azt hiszem, a vágyam, hogy Jaime leböki, elszállt. Sőt most már kifejezetten az az érzésem, hogy csapdát állít Dany-nek és Tyrionnak. Mondjuk azt a járkáló hulla még keresztülhúzhatja, és remélem, keresztül is húzza mondjuk úgy, hogy Cerseit is kicsit megmásítja. Hú de utálom ezt a nőt.

Az aranyos volt, hogy csak úgy mellékesen megemlítették, hogy Jon nem is fattyú. Pont a rész elején a sárkánysimagónál gondoltam, hogy hiába Taygarien az apa, attól ő még Jon Snow marad. Erre bumm, hát nem. Mondanám, hogy ez még szülhet némi ellentétet Daenerys és Jon között, de amikor hős lovagunk jelentkezett hullaszállításra, Dany olyan szerelmes bociszemekkel kezdte méregetni, hogy ezek szerintem a végén még össze is jönnek, aztán majd lecsüccsennek együtt a vastrónra.

 

Tarly-k: na, itt kifejezetten azt éreztem, hogy ilyenkor van az, amikor nem szabad könyörületesnek lenni. Randyll Tarly, ahogy arra Tyrion is rámutatott, eléggé rugalmasan kezeli a hűség fogalmat. Papolhat ő arról, hogy Cersei Westeroson született meg nőtt fel, Dany meg nem (téves, Westeroson született, arról meg nem ő tehet, hogy máshol nőtt fel, talán ha nem akarják csecsemőként kinyírni...), attól ő még egy mocskos kis áruló marad. Dickonnak talán megkegyelmezhettek volna, de hát nagyon ragaszkodott a sorsához. Ha valaki önként sétál a kötél alá sárkány elé, azzal nem lehet mit kezdeni.

Ugyanakkor ha jól tévedek (javítsatok ki, ha nem), azzal, hogy Sam otthagyta először az Éjjeli Őrséget, most pedig a beképzelt vénemberekkel teli tornyot is, tulajdonképpen visszatérhet, mint a ház feje, és a kis Samet akár még a nevére is veheti. Vagy nem? :hmm::?

 

Az azért viszont kicsit húzós volt, amikor Dany arról beszél a Lannister katonáknak, hogy ő nem gyilkolni jött, azt Cersei csinálja, aztán meg felajánlja, hogy csatlakozzanak vagy haljanak mg. Okéééé... Dany... legalább fél óra erejéig legyél következetes. :roll:

 

Tyrion és Varys között tetszett a beszélgetés, Varys egész jó jeleneteket kap mostanában (ennek örülök, mert bírom,

viszont a tavalyi évadból egy jelenetet sem tudnék tőle hozni). Gendry feltűnése meglepett, a múlt heti rész után néztem után, hogy él-e még. Hát, most egyértelmű választ kaptam. :)

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7. Szóval még maradt 2 rész, viszont ezek extra hosszúak lesznek. A következő, utolsó előtti rész 71 perc, míg az utolsó rész 81 perc hosszúságú lesz majd. Kíváncsi vagyok, hogy az utolsó részre mit tartogatnak, mert a kövi részben gondolom végig

 

Északon leszünk Jon -nal és az öngyilkos alakulattal.

 

Akkor ennek gyorsan vége lesz. :D Kíváncsi vagyok mennyire fognak nagy léptekben haladni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7. Szóval még maradt 2 rész, viszont ezek extra hosszúak lesznek. A következő, utolsó előtti rész 71 perc, míg az utolsó rész 81 perc hosszúságú lesz majd. Kíváncsi vagyok, hogy az utolsó részre mit tartogatnak, mert a kövi részben gondolom végig

 

Északon leszünk Jon -nal és az öngyilkos alakulattal.

 

Nem volt még olyan, hogy végig egy helyen legyünk. Miből gondolod akkor?

Amúgy az extra hosszú részek miatt eszembe joutott, hogy más vágással simán lehetett ez volna akár 8 hagyományos hosszúságú rész is nem? De nem számít. Nekünk jobb ez így!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt még olyan, hogy végig egy helyen legyünk. Miből gondolod akkor?

ööö... 4. évad 9. részében nem végig a Falon történő eseményeket láttuk + Vakondvárost, ha jól tudom így nevezték azt a várost, ahol Gilly és kis Sam élt.

Itt szerintem a

 

Falon túli események lesznek előtérben

 

viszont inkább javítanék egy kicsit: Az egész rész úgy gondolom, hogy

 

Északon fog játszódni(Falon túli események, Fal, Deres)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Ugyanakkor ha jól tévedek (javítsatok ki, ha nem), azzal, hogy Sam otthagyta először az Éjjeli Őrséget, most pedig a beképzelt vénemberekkel teli tornyot is, tulajdonképpen visszatérhet, mint a ház feje, és a kis Samet akár még a nevére is veheti. Vagy nem? :hmm::?

 

 

Sam sohasem hagyta el az Éjjeli Őrségget. Anno a Lord Commander (Jon) parancsára indult el Óvárosba, és az a parancsa azóta is él (legalábbis élt, amíg ott nem hagyta az a beképzelt bagázst). Egy kicsit furcsálltam is, hogy nem feketét hordott az "egyetemen", ugyanis ez úgymond egy éjjeli őrnek kötelező. Viszont az éjjeli őrség felé tett esküjét csak egy király teheti semmissé, és ez eddig nem történt meg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.