Ugrás a kommentre

4x02 - In the Name of the Rebellion


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem ez akkor lenne jogos, ha Hera valóban az elpusztítására törekedett volna. De ugye nem ez történt. :) Volt egy őszinte vallomása Kanannak, aki ráadásul egyből a helyes útra terelte. Saw volt az aki protonbombákkal szétszaggatta. Egyébként pont úgy kellett volna néznie neki is amint írod. Ezeket az előnyöket Kallus szépen elmondta az eligazításon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Herából nemsokára tábornok lesz, így nem azt kell figyelembe venni, hogy milyen jól teljesíti a parancsokat, hanem azt, hogy magától hogyan ítéli jól ítéli meg a helyzeteket. Mert eljön majd az idő, amikor ő fog parancsokat osztogatni, és akkor már nem fog beleférni az, hogy nem aknázza ki rendesen a szituációban lévő potenciált.

 

Saw meg teljesen más eset. Neki megvannak a maga eszközei, hogy információhoz jusson. Az ő csoportjának nincs szüksége (és valószínűleg megfelelő infrastruktúrája sincs), hogy lehallgasson egy ilyen állomást. Számára az elpusztítása győzelem, mert ő nem tudná másra használni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nabopolasszar írta:

Nekem az nem ült teljesen ebben a részben, hogy Hera miért van annyira a torony elpusztítása mellett. Neki pláne tudnia kellene, hogy mennyit ér a hírszerzés, hisz az elején az ő osztagát lőtték szét a birodalmiak, mert elavultak voltak az információik. Ha le tudták volna hallgatni a rádióforgalmat, akkor sokkal kisebb veszteségekkel és sokkal nagyobb sikerrel hajthatták volna végre az akciót. Odab*szni lesz bőven alkalmuk, ha már naprakész információik lesznek a birodalmi hajóforgalomról...

Pedig nem bonyolult. A legtöbb élőlényben, így a twi'lekekben is dolgozik egy olyan érdekes dolog, hogy érzelem. Tudod nem mindenki egy racionális gép, aki semmivel kapcsolatban sem érez semmit és mindig a leglogikusabb dolgot gondolja és cselekszi rideg számítással. Hera már több ízben bebizonyította, hogy elég szenvedélyes nő. Lásd például a Wings of the Mastert, ahol a sikertelen roham után azonnal rohanna vissza.

Érzelmei vannak, és ezeket fejezte ki. Haragszik a Birodalomra, mert szétcincálták az osztagát, ezért bosszút akar állni. Ám De - Saw-val ellentétben - képes ezeken az érzelmeken felülkerekedni. Képes felülemelkedni a bosszúvágyán és azt tenni, ami egyrészt taktikailag helyesebb, másrészt parancs. Egy leendő tábornoktól ezt kell elvárni, nem azt, hogy egy gép módjára cselekszik. ;) Egy érzelemmentes tábornok olyan sorsa jut, mint Krell. Meghülyül és kinyíratja a saját embereit.

3 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Mert eljön majd az idő, amikor ő fog parancsokat osztogatni, és akkor már nem fog beleférni az, hogy nem aknázza ki rendesen a szituációban lévő potenciált.

De attól még neki is lesznek felettesei. Attól, hogy valaki tábornok lesz, még nem jelenti azt, hogy neki nem kell felelnie valakinek, valaki parancsát végrehajtania. Vagy nem hallgathat senkire. Nem attól lesz valaki jó tábornok, hogy hibamentes, számító, rideg gép. Különben is, Hera már most is osztogat parancsokat, dolgoz ki haditerveket. Láttuk, hogy anno a Főnix-sejtben szinte mindent ő csinált, Jun parancsnok inkább csak rábólintott a dolgokra. És eddig még nem nagyon hibázott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyébként hiába tüskézték volna meg az antennát, Saw akkor is szétrobbantja, hisz azért ment oda.

De ezt Saw és csapatán kívül senki nem tudta. Nem azért akarták felrobbantani a relét, mert Saw úgyis felrobbantja majd, hanem azért mert ezt érezték helyesnek (Hera is!!!), és itt van a kutya elásva, ugyanis a háborúban a szemet szemért mentalitás nem mindig a legjobb megoldás, főleg mert így a lázadók "hamarabb kifogynak a szemekből". A lázadás vezetőinek ennél okosabbaknak kell lenniük, mégha egy ilyen traumán is estek át, mint Hera

 

39 perccel korábban, Dzséjt írta:

Képes felülemelkedni a bosszúvágyán és azt tenni, ami egyrészt taktikailag helyesebb, másrészt parancs.

Épp ez az, hogy nekem az jön le, hogy csakis a "másrész" miatt cselekedett taktikailag helyesen. Ha csak rajta múlott volna a bosszúvágy felülkerekedik a taktikai helyességen, ami egy ilyen magas rangú tisztnél majdhogynem megengedhetetlen.

 

45 perccel korábban, Dzséjt írta:

De attól még neki is lesznek felettesei.

Tudom, hogy más katonai szervezet, de a TCW-ból kiindulva azért egy tábornoknak elég nagy szabad kezet adnak a taktika kidolgozásánál. Ha Hera feladata lett volna az akció megtervezése, kétlem, hogy a bosszúvágya miatt felismerte volna a helyzetben levő potenciált, és inkább rögtön ment volna megsemmisíteni a relét, ami az osztaga megtizedelésért volt felelős. De még ha fel is ismerte volna, akkor is elég valószínű, hogy az állomás elpusztítása mellett döntött volna, hisz még az ész érvek - amiket Kallus felhozott - sem teljesen győzték meg a taktika helyességéről.

 

Ha van valaki a Ghost csapatában, akitől elvártam volna, hogy tiszta fejjel átlássa a helyzetet, az Hera

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

De ezt Saw és csapatán kívül senki nem tudta. Nem azért akarták felrobbantani a relét, mert Saw úgyis felrobbantja majd, hanem azért mert ezt érezték helyesnek (Hera is!!!),

Az a robbantás nem Sabine magánakciója lett volna? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az a robbantás nem Sabine magánakciója lett volna? 

Mire a bombákat elkezdi elhelyezni, az eredeti küldetésnek már befellegzett. Így hogy a birodalom megtudta, hogy tervezik a relé megbuherálását, már soha nem tudták volna lehallgatni. A lelepleződésük azt jelentette, hogy a relé megléte elvesztette számukra a harcászati jelentőségét, így nyugodtan felrobbanthatják, hogy legalább a Birodalom ne élvezzen előnyt a meglétéből. Sabine sem véletlenül használja a "salvage" szót. Az állomás felrobbantása onnantól csupán kármentésként könyvelhető el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Tudom, hogy más katonai szervezet, de a TCW-ból kiindulva azért egy tábornoknak elég nagy szabad kezet adnak a taktika kidolgozásánál.

Igen, egyrészt egy teljesen más katonai szervezet, ami amúgy totálisan diszfunkcionális volt vezetői szinten, másrészt a Jedi Tanácsnak és a Szenátusnak még ott is jóvá kellett hagynia az egyes hadműveleteket. Anakin például tuti nem indíthatott katonai akciót semmi ellen, amíg azt a Jedi Tanács jóvá nem hagyta. Persze szabad keze van a kidolgozásban, de a kidolgozás nem egyenlő a végrehajtással. Ha Hera kidolgozza, hogyan rombolják le a relét, de aztán Kallus javaslatára Mon Mothma vagy Hera közvetlen felettese - aki ebben az időszakban valószínűleg Raddus - másképpen rendelkezik, akkor Hera, ha megfeszül sem bombázhatja szét a relét. Vagyis hát megteheti, partizán magánakcióként, de arra azért világosan rávilágított Hera ebben az epizódban is, hogy követi a parancsot. Ugyanez volt a már említett Wings of the Masterben. Hera volt a hadművelet vezetője, így a kidolgozója is, vissza is akart rohanni, de Sato nemet mondott, úgyhogy ment arra, amerre irányították. Ő nem olyan, mint Saw vagy Draven.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt gondolom, hogy azért messzemenő következtetéseket ne vonjunk le abból, amit Hera az érzelmeitől vezérelve mond. Semmit nem tudunk arról, hogy ténylegesen hogyan cselekedett volna, ha az ő kezében van a döntés. Így felelősség nélkül könnyebben teret engedett az érzéseinek és beismerte, hogy szívesen megbosszulná a veszteségeit, ez teljesen emberi, nincs vele semmi gond. Tétje pedig semmi nem volt, hiszen nem ő döntött, megvolt a parancs.

Ráadásul itt némiképp közrejátszhat az empátia is, elvégre Sabine és Ezra kifejezetten bosszúszomjasak voltak, Hera érzelmileg könnyen azonosulhatott velük. Teljesen más lett volna a helyzet, ha valóban Herának kell döntenie, én pedig egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ez esetben a robbantás mellett döntött volna. Sőt, szerintem kifejezetten valószínűtlen. Pláne akkor, ha Kallus ugyanúgy felhívja a figyelmüket a komolyabb lehetőségekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Igen, egyrészt egy teljesen más katonai szervezet, ami amúgy totálisan diszfunkcionális volt vezetői szinten, másrészt a Jedi Tanácsnak és a Szenátusnak még ott is jóvá kellett hagynia az egyes hadműveleteket. Anakin például tuti nem indíthatott katonai akciót semmi ellen, amíg azt a Jedi Tanács jóvá nem hagyta. Persze szabad keze van a kidolgozásban, de a kidolgozás nem egyenlő a végrehajtással.

Kissé OFF, de a szenátus és a tanács is nyugodtan elnézte, ahogy Krell sorról sorra vezeti a halálba a katonáit. Persze, az eredményeket hozta, de azok ára nem érdekelte őket. Ilyen jól működött a GAR :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

Azt gondolom, hogy azért messzemenő következtetéseket ne vonjunk le abból, amit Hera az érzelmeitől vezérelve mond. Semmit nem tudunk arról, hogy ténylegesen hogyan cselekedett volna, ha az ő kezében van a döntés. Így felelősség nélkül könnyebben teret engedett az érzéseinek és beismerte, hogy szívesen megbosszulná a veszteségeit, ez teljesen emberi, nincs vele semmi gond. Tétje pedig semmi nem volt, hiszen nem ő döntött, megvolt a parancs.

Ráadásul itt némiképp közrejátszhat az empátia is, elvégre Sabine és Ezra kifejezetten bosszúszomjasak voltak, Hera érzelmileg könnyen azonosulhatott velük. Teljesen más lett volna a helyzet, ha valóban Herának kell döntenie, én pedig egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ez esetben a robbantás mellett döntött volna. Sőt, szerintem kifejezetten valószínűtlen. Pláne akkor, ha Kallus ugyanúgy felhívja a figyelmüket a komolyabb lehetőségekre.

Na ez meg a másik. Más beosztottként megélni dolgokat és más vezetőként. Példának okáért nem véletlen Kanannek mondta el mindezt, és nem a szövetségi hierarchiába a beosztottjának számító Ezrának, vagy a Ghost legénységi felállásában alá tartozó Zebnek vagy Sabine-nak. Előttük épphogy szilárdan kiállt a terv mellett, ahogy egy vezetőnek kell. Kanannek már elmondhatta, mert a Ghost hierarchiájában egyenrangú felek, a Jedi pedig nem része a Szövetség katonai struktúrájának.

23 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Kissé OFF, de a szenátus és a tanács is nyugodtan elnézte, ahogy Krell sorról sorra vezeti a halálba a katonáit. Persze, az eredményeket hozta, de azok ára nem érdekelte őket. Ilyen jól működött a GAR :D

Igen, ez is mutatja, hogy a GAR diszfunkcionális volt. Saw és Krell kezelésén le is lehet mérni, hogy ilyen téren a Szövetség jobban funkcionál. Krell eredményeitől függetlenül a GAR vezetőinek utána kellett volna néznie, hogy a katonák között ez a kiemelkedően magas halálozási arány indokolt-e, vagy esetleg a tábornok ostoba döntéseket hozva éri el a céljait (oké, Krellről végül kiderült, hogy nem ostoba, hanem áruló). Ellenben a Szövetség felülvizsgálta Saw "mindent a célért, az életek nem érdekelnek" módszerét és ki is rúgták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo ezt most nagyon sarkosan nézed. Herra nem azt mondja, hogy ha ő adná ki a parancsot, felrobbantatná, és végletekig ellenzi az egész tüske akciót, hanem azt mondja, hogy legszívesebben felrobbantaná, mert bosszúra szomjazik. És hiába mondod, hogy ezzel nagyobb kárt okoznak, mint a robbantással, a legtöbb ember olyan, hogy amikor bosszúra szomjazik, azonnal oda akar csapni, és annak egy látványos robbantási akció jóval inkább eleget tesz, mint egy hosszú távon sikeres tüske akció. De Herra pontosan tudja, hogy a "mit szeretne"-nél sokkal fontosabb, hogy mi a "hosszú távon jó döntés" és ezért szorgalmazza a végsőkig az antenna meghackelését és nem pedig a felrobbantását. Herra jóval több egy egyszerű katonánál, aki vakon követi a parancsokat és csak amiatt cselekszik "jól".

 

Ez kb. olyan, mint amikor a főnököm felmérgel, és azt mondom otthon, hogy "legszívesebben fejbe verném!". Attól még gyakorlatilag 0% az esélye, hogy úgy fogok dönteni, hogy fejbe verem, mert 1) a diplomácia rendezés híve vagyok 2) még életemben nem ütöttem meg senkit 3) mégis csak a főnököm. :P

 

-----------------

Még egy gondolat a részhez, de függetlenül a fenti témától. Nagyon örültem a Death Trooperek szerepeltetésének, de végtelenül sajnáltam, hogy nem az RO-s zavart adáshangon beszéltek. Számomra az fontos része az imidzsüknek. Tudja valaki, hogy miért lehetett ezúttal hallani, hogy mit mondanak, amikor a RO-ban egyértelműen titkos sávon beszéltek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mégis azt mondja, hogy Ezrának igaza van, hogy a relé megbütykölése nem ártana a Birodalmnak. Ez simán hülyeség. A Lázadók Szövetsége abból él, hogy rajtaütéseket végeznek, ott ahol a Birodalom nem számít rá. Ehhez elengedhetetlen a jól informáltság, és kevés az, hogy a birodalmi erők kommunikációját gyengítik (félreértés ne essék, ez is fontos, de tudni, hogy az ellenség mikor hol lesz sokkal fontosabb). 

 

Itt Hera azt mutatja meg, hogy valójában jó katona, de rossz vezér, mert hagyja hogy az érzelmei befolyásolják az ítélőképességét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Még egy gondolat a részhez, de függetlenül a fenti témától. Nagyon örültem a Death Trooperek szerepeltetésének, de végtelenül sajnáltam, hogy nem az RO-s zavart adáshangon beszéltek. Számomra az fontos része az imidzsüknek. Tudja valaki, hogy miért lehetett ezúttal hallani, hogy mit mondanak, amikor a RO-ban egyértelműen titkos sávon beszéltek?

A Reconban Hidalgo azt mondta, hogy a death trooperek csak egymásközt beszélnek kódolva, de amikor más emberekhez szólnak, akkor rendesen beszélnek. Hiszen meg kell értetni magukat azokkal, akik nem az ő sávjukon kommunikálnak, mert mondjuk nincs rajtuk sisak.

 

23 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Mégis azt mondja, hogy Ezrának igaza van, hogy a relé megbütykölése nem ártana a Birodalmnak. Ez simán hülyeség. A Lázadók Szövetsége abból él, hogy rajtaütéseket végeznek, ott ahol a Birodalom nem számít rá. Ehhez elengedhetetlen a jól informáltság, és kevés az, hogy a birodalmi erők kommunikációját gyengítik (félreértés ne essék, ez is fontos, de tudni, hogy az ellenség mikor hol lesz sokkal fontosabb). 

Effektív, abban a pillanatban látható károkat nem okoz, és a bosszúvágy ez esetben Herában látványos robbanásokat és halált követel. Tényleg nem értem, miért olyan hihetetlen ez. Hera nem először tesz erről tanúbizonyságot, és sosem volt robot, amit te technikailag most elvársz tőle.

23 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Itt Hera azt mutatja meg, hogy valójában jó katona, de rossz vezér, mert hagyja hogy az érzelmei befolyásolják az ítélőképességét.

Az eddigi összes részt meg felejtsük el (beleértve ezt is), amiben bizonyította, hogy kiváló vezető. Csak azért, mert beszélni mert Kanannek az érzéseiről, ami az akciót és a végeredményt tekintve lófütyit sem számítanak.:roll:

Az ítélőképességét meg hol befolyásolták? Egy pillanatra sem tért el attól, amit megbeszéltek! Akkor befolyásolták volna, ha sz*rik a parancsra, és felrobbantja az állomást. De nem, ő tette, amit kellett, felülkerekedett az érzelmeken, azok egyáltalán, egy másodperc tört részéig sem befolyásolták az ítélőképességét. Mi lesz a következő? Rúgjuk ki Herát a Szövetségtől, mert vannak érzései, és így tábornok mer lenni? Nehogy már az legyen egy jó vezető mértékegysége, hogy egy érzelemmentes gép, mert akkor Saw Garrerára vagy Krellre egy rossz szavunk sem lehet, Tarkin pedig a Galaxis legjobb vezére.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az eddigi összes részt meg felejtsük el (beleértve ezt is), amiben bizonyította, hogy kiváló vezető. Csak azért, mert beszélni mert Kanannek az érzéseiről, ami az akciót és a végeredményt tekintve lófütyit sem számítanak.:roll:

Pontosan. Ennek fényében vagyok értetlen én is. :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Effektív, abban a pillanatban látható károkat nem okoz, és a bosszúvágy ez esetben Herában látványos robbanásokat és halált követel. Tényleg nem értem, miért olyan hihetetlen ez. Hera nem először tesz erről tanúbizonyságot, és sosem volt robot, amit te technikailag most elvársz tőle.

Mástól nem is várnám el hogy őszintén belássa az akció fontosságát (na jó, talán esetleg még Sabine-tól, bár nála elnézem, mert ő inkább taktikus, mint stratéga), de olyanvalakitől, akit már évadok óta prominens vezérnek építenek, számomra ez fekete pont.

 

És mint te is írtad, ez már nem az első botlás, amikor az ész érvek helyett az érzelmekre fókuszált. Az ilyen nüanszok döntenek arról, hogy valaki rossz, okés, nagyszerű vagy Thrawn szintű vezető. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, de még mindig ott az az aprócska probléma, hogy Hera jelenleg csak a Ghostnak és a Főnix-osztagnak a vezetője, nem tábornok. Ezt az egy apróságot konstans elfelejted. És még tábornokként sem teheti meg azt, hogy nem foglalkozik a kapott parancsokkal. Ismétlem, ő nem Draven vagy Saw. Ő, ha a hév el is kapja, legalább hallgat a társaira és a feletteseire. Ami szintén egy jó vezető ismérve. Ami elmondható Heráról. Annyira ráfókuszálsz erre az egyetlen beszélgetésre Hera és Kanan között, amitől szerintem már nem látod az összképet.

 

De hadd éljek egy példával: Kanant elkapta a Birodalom az első évadban, ugye? Hera vakon berohant, lövöldözve, a sajátjai életét kockára téve? Nem, sőt képes volt a nagyobb jó érdekében lemondani Kananről. Hátrahagyta, majd parancsba adta, hogy senki ne akarja megmenteni. A barátjáról, társától, szerelméről mondott le! Ezráéknak magánakcióra és egy kivitelezhető tervre volt szükségük, hogy meggyőzzék Herát, hogy ki lehet menteni Kanant fejvesztés terhe nélkül. Azok a részek (Rebel Resolve és Fire Across the Galaxy) bizonyították, félreérthetetlenül bemutatták, hogy Hera bármikor, bármilyen helyzetben képes felülemelkedni az érzelmein (mert nyilván minden létező idegszálával ki akarta menteni Kanant), akármiről és akárkiről van szó, még akkor is, ha nem áll fölötte senki, és aki mellette áll, az ugyanazt akarja, amit ő is szeretne. Mert akkor az szolgálta a nagyobb célt.

 

Szóval ebben a részben csak kifejti az abban a pillanatban éppen aktuális érzéseit annak az embernek, akit korábban hagyott volna meghalni, és akit feltehetőleg baromira szeret és talán mindenkinél jobban megbízik benne. De attól, hogy így érez, a korábbiak tükrében kizárt, hogy ezeknek az érzéseknek megfelelően cselekedett volna. Ha a szívszerelmét hagyta volna meghalni, gondolod, hogy a kicsinyes bosszú miatt fog mindent szembeköpni? Ez nonszensz a javából! Aki ezt elhiszi, az nem érti Herát.

 

Thrawn nagyszerű taktikus, de korántsem nagyszerű vezető. ;)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 3 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Csak az első felét láttam, az tetszett. Bár nem emlékszem tisztán minden eddigi rebelsös részre, de szerintem nem soknál éreztem ennyire OT-s hangulatot, mint ennél. Nagyon jó ötlet volt beletenni a Yavin IV-et Mon Mothmával együtt. És Saw Gerrerának is örültem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az imént megtekintettem az In the Name of the Rebellion második felvonását is, mely szerintem magasan überelte az előzőt. Izgalmas, fordulatos, akció- és eseménydús rész volt, igazi Star Wars-hangulattal. Rég láttam már ilyen jó Rebels-epizódot.

Eddig egyébként nagyon pazar a 4. évad, biztos vagyok benne, hogy a hátralévő részek is legalább ennyire élvezetesek lesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Sokkal jobban tetszett ez a duplaepizód, mint az évadnyitó, egyből kedvet kaptam a Rogue One újranézéséhez. Van itt minden: Yavin 4, őszülő Saw, aki keményen ütközteti érveit Mon Mothmával szemben (és mindkettejük mondandójában van részigazság), de van Dodonna tábornok, Edrio, de említik Orson Krennic-et is. Nagyszerű! Ezra talán itt szembesül igazán először, hogy a Lázadás már egy nagyobb léptékű dolog, ahol a Lothal már csak egy a sok-sok felszabadítandó bolygó közül, ez is jól mutatja azt a fejlődési ívet, amely végbemegy a sorozat során, amikor az eredetileg gyakorlatilag útonállóként működő csapat avanzsálódik kis lázadó sejtté, és ami később már egy nagyobb valami része lesz, ahol alkalmazkodni kell az új prioritásokhoz. 

 

Hiába tűnik Saw sokszor szimpatikusnak, főleg Ezra szemében, későbbi viselkedése megmutatja, hogy az általa kinált út nem járható. Saw önző, csak magára gondol, nem tud csapatban vagy akár hosszútávon gondolkodni. Egy vérbeli terrorista. Ahogy annak idején hátrahagyta Jyn-t, most úgy árulja el Ezrát is. Saw-t nem érdekli a kiszabadítandó civilek sem, sőt, láthatóan dühbe gurul, amikor először "csak" foglyokat talál. Hogy mennyire téves a gondolkodása, azt jól mutatja, hogy később ezek a kiszabadított foglyok értékes tagjai lesznek a Lázadásnak, mint szakképzett technikusok és gépészek. A rész pontot tesz Brom Titus és Slavin egyre hanyatló katonai karrierjének végére is. Ez az epizód kiemelkedően 5-ös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.