Ugrás a kommentre

Független Rendszerek Konföderációja


Nute Gunray

Melyik szakadár vezetővel szimpatizálsz?  

27 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik szakadár vezetővel szimpatizálsz?

    • Nute Gunray
      12
    • Wat Tambor
      6
    • San Hill
      2
    • Shu Mai
      0
    • Kisebb Poggle
      3
    • Passel Argente
      1
    • Po Nudo
      0
    • Tikkes
      1
    • Rogwa Wodrata
      0
    • Toonbuck Toora
      0


Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Szerintem abból is egy takaros kis Birodalom lett volna. Csak akkor nem Palpatine főkancellár hanem Darth Sidious kiáltja ki az Első Galaktikus Birodalmat :)

Meg klónok helyett harci droidok lettek volna a katonák, emberek helyett idegenek lennének a tisztek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem tényleg Birodalom szerű lett volna az ő szép új világrendük is. Mert ugye a Szeparatista Tanács tagjai egyik sem a demokrácia, vagy az egyenjogúság miatt állt Dooku mellé. Bár isten igazán csak Nute Gunray-t ismerhettük meg, de akik őt követik, nem lehetnek sokkal kevésbé zsugoribbak náluk. Az ő győzelmükkel szvsz egy olyan zsarnok birodalom jött volna létre, mint amilyen a Birodalom, csak rengeteg belvillongással - a vezetők egymás posztjaira, hatalmára pályáztak volna. Így talán nem is lett volna annyira életképes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg elég ingatag rend lett volna, mert valóban hiányzott közülök a karizmatikus vezető. Nute Gunray egy ideig biztos húzta volna, de szerintem nem lett volna képes egy ekkora rendszer összetartására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem tényleg Birodalom szerű lett volna az ő szép új világrendük is. Mert ugye a Szeparatista Tanács tagjai egyik sem a demokrácia, vagy az egyenjogúság miatt állt Dooku mellé. Bár isten igazán csak Nute Gunray-t ismerhettük meg, de akik őt követik, nem lehetnek sokkal kevésbé zsugoribbak náluk. Az ő győzelmükkel szvsz egy olyan zsarnok birodalom jött volna létre, mint amilyen a Birodalom, csak rengeteg belvillongással - a vezetők egymás posztjaira, hatalmára pályáztak volna. Így talán nem is lett volna annyira életképes.

Palpival sem lett túlságosan életképes... :)

 

Bár igaz, nélküle feleaddig sem húzta volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ekkora a galaxisban szerintem egyszerűen lehetetlen bármiféle rendszert is fenn tartani, még a Jediknek is. Véleményem szerint az az oka hogy a Köztársaság, ergo a demokrácia oly sokáig húzta, hogy az áll legközelebb az anarchiához... gondolok itt arra, hogy az anarchiában nincs teljhatalmú vezető és az egyéni érdekek jobban előtérbe kerülhetnek, hasonlóan a demokráciához.

 

Egy ekkora rendszerben szerintem iszonyúan nehéz bármiféle rendszert is foganatosítani. A Jedik segítségével sikerült fenntartani a Köztársaságot 1000 éven át, de szerintem sosem volt ez a rendszer túl stabil. Egyszerűen csak ha belegondoltok a méretekbe, látni fogjátok, hogy lehetetlen hosszú időn át stabil, mindenki által elismert rendszert létrehozni. Ahhoz egy rendkívül jó és hosszú éltű vezető kéne, mondjuk, ha ötvöznénk Palpatine politikus agyát, irányító készségét és Yoda mester bölcsességét, hatalomellenességét ÉS életkorát.

 

 

Donát

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig épp a Köztársaság példája is mutatja, hogy életképes társadalmi rendszerek, ekkora közösségben is lehetnek. Éppen az volt a lényeg, hogy szinte az összes rendszer képviselve volt a Galaktikus szenátusban, így az ott született törvények, magukra nézve is kötelező érvényűek voltak. Szerintem minden rendszernek megvolt a maga kormányzata, ami az egyetemes törvények betartásával működött. Ha voltak viták, akkor léptek színre a Jedik, akik a béke és igazság őrzőiként segítettek elsímítani az ellentéteket. Erre egy nagyon jó példa a Naboo vs. kereskedelmi szöv. konfliktus.

 

Namost egy ettől eltérőbb rendszerben, ahol a hatalom gyakorlatilag egy kézben összpontosul, szinte lehetetlen hosszútávú stabil berendezkedést elérni. Palpinak is az lett a vége...egyre jobba elszigetelődött, és gyakorlatilag nem is érdekelte mi történik a galaxisban. Ezzel saját hatalmát gyengítette.

 

A föderáció berendezkedése valószínűleg különbözne a birodalométól, mert szerintem territóriumokra osztották volna fel a galaxist, melyekből minden szakadár slep megkapja a maga részét. Persze a territóriumoknak meglett volna a saját vezetőjük, akik egymással üzletelnek, kereskednek. Tehát az egységes Köztársaságból, egy felszabdalt rendszer keletkezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csak én vagyok az egyedüli, aki nem tartja gonosznak a Szeparatistákat.Én tényleg hiszem, hogy a romlofélben lévő(korrupció stb) Köztársaságot akarták megrefolmálni.Hogy kezdődött a probléma?A Köztársaság kezdte szívatni a Kereskedelmi Szövetséget a kereskedelmi utak megadóztatásával.Ő meg kissé durván(Sidious parancsára) válaszolt.De szerintem jogosan.Rám se vessenek ki semmilyen adót ami eddig nem volt.Úyg gondolom, hogy Dooku tényleg hatalomra tört, de a szepi vezetők szerintem csak bizonyos mértékig.A Köztársaság tényleg haldoklott, olyan szinten átszőtte a korrupció, hogy már majdnem működésképtelen volt.Tehát szerintem új szenátust hoztak volna létre ami jobban ellenőrizhető.Persze Palpi is megrefolmálta ,persze elég brutélis módon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az adók például a saját érdekeik ellen voltak :)

Igen, és csupán a Sith győzködésére váltak ilyen agresszívvé. Egyéb esetben szerintem megmaradtak volna a szenátus keretei között. Az EPI elején jól láthatóan paráznak ettől az egész inváziósditól, de már Sidious parancsol, és nem ők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Már sokszor felmerült bennem, amikor néztem a filmet, hogy vajon miért mondhatja Nute Gunray Sidious hologramjának, hogy: "The plan has gone as you had promised, My Lord."? Milyen tervet hajtottak végre? Hisz Grievous és Dooku meghaltak, a kancellárt se sikerült elrabolni, és a háború is cefetül áll az ő szempontjukból. Eléggé elkesererdetteknek kellene lenniük, ehelyett elégedettek, és várják a jutalmat. Talán csak arra várt Gunray, hogy Sidious átvegye a hatalmat? De ebben az esetben viszont tudnia kellett, hogy Sidi és Palpi egy és ugyanaz a személy! Valami van a háttérben amiről nem tudunk? Talán Gunray már jobban be volt avatva Sidious kavarásába? Mindig úgy tűnt, hogy ő csak egy báb (ami végülis igaz volt), de legtovább mégis ő maradt életben. Szóval elég érdekes... (bár nemtom megér-e ez a kérdés egy új topikot. :lol:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha új topicot nem is, néhány postot igen. Szerintem Nute nem tudott arról, hogy Palpatine Sidious. Ellenben, valószínűleg Sidious akkor már a Köztársaság egyik csatornáján jelentkezett be, ráadásul valószínűleg a HoloNeten élőben adták, amint Sidious az Uralkodóvá válik. Így végül is ők hihették azt, hogy a kis rafinált csukjás valahogy eljutott a Szenátus élére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így végül is ők hihették azt, hogy a kis rafinált csukjás valahogy eljutott a Szenátus élére.

Igen, de abban mi informatív van Sidi felé? Nute ÚJSÁGOLJA hogy minden rendben van... szerintem arra érti, hogy ők épségben megvannak a Mustafaron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de abban mi informatív van Sidi felé? Nute ÚJSÁGOLJA hogy minden rendben van... szerintem arra érti, hogy ők épségben megvannak a Mustafaron.

Nekem is ez a furcsa. Épp sz*rrá verik őket, erre ők tök jól elvannak, és várják a JUTALMAT.

 

Az nagyon gyenge lábakon álló magyarázat, hogy a TV-ben látták, Sidioust. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, új teória. Honnét tudjuk, hogy ők állnak vesztésre? Elvégre, sikeresen megtámadták Coruscantot, Kashyyyk is támadás alatt, Felucian is készülnek megütközni, Mygeeton is dúl a harc, és biztosan csak Bos Pitit és Utapaut vesztették el. Lehet, hogy a háború alakulása akkor nekik volt kedvező, és ezért mondta azt Nute bácsi. Csak aztán jött a jutalom és egy takaros kis hullaházi lakberendezés után lekapcsoltatta az összes droidot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikeresen megtámadták Coruscantot, ez igaz, de csúfos vereséget szenvedtek! Ráadásul Dooku kinyiffant, Palpatine megmenekült, tehát lényegében nem értek el semmit, sőt inkább vesztettek rajta.

 

A háború közben nem szoktak jutalmazni. Általába meg szokták várni, amíg véget érnek a csaták, és csak aztán osztozkodnak a megszerzett koncon. Ráadásul semmi nem mutatott arra, hogy ezek sorsdöntő csaták (persze azok voltak, de erről Nute nem tudhatott). Tehát miért is voltak nyerő helyzetben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért nem? Abban a pillanatban ők nyerőbb helyzetben voltak, mint a Köztársaság, ami már nem volt. A Köztársaságot eltörölték, Birodalom van, Sidious, az ő vezérük a főnök, a Jedik kiirtódtak (ezt gondolom azért ők is észlelték, ha mást nem, a droidojaik jelezték, hogy a klónok hirtelen Jedikre lődöznek - Ki-Adi-Mundit pl pont a droidok sora előtt nyúvasztották meg). Szóval, ezek után lehet azt hitték, hogy akkor mégis a Szeparatisták győztek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.