Ugrás a kommentre

Yoda vs. Poe Dameron (KIEMELT 32 Párharc)


Donát

Kiemelt 32 Párharc #1  

27 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson az SWSAGA Winter Madness TOP 16-ba?

    • Yoda
      22
    • Poe Dameron
      5

A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

Az első kiemelt párharc a legjobb 32-ben! Poe nagyon magabiztosan, 24:1 arányban verte Bodhit, azonban most egy kissé nagyobb (vagy kisebb??) falat akadt az útjában. Yoda, a 900 éves Jedi mester vajon le tudja-e magáról mosni a Jedi Rend bukását, vagy a fiatal és vagány Poe hazaküldi az öreg Jedi mestert? 1 nap múlva kiderül. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komoly pénzt mernék tenni rá, hogy ezt a kört Yoda fogja nyerni. Meg is érdemli és ezt úgy mondom, hogy én egyébként nem rá szavaztam. Yoda fantasztikus, de belőle elég volt: ha soha többé semmilyen SW műben nem tűnik fel, nekem úgyis jó. Poe ezzel szemben egy olyan szereplője az új érának, akiben még sok-sok potenciál van. Eddig minden kiegészitő műben imádtam. Van egy ifjúsági regény "Az Ébredés Előtt" címmel, ami a három főhős, Rey, Finn és Poe ep.7 előtti történetét meséli el és messze Poe-é volt a legérdekesebb. A nevével fémjelzett képregény pedig még a nehézkes kezdés ellenére is remekre sikeredett. Itt nálam most nagyon dolgozik az újdonság varázsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda életútja (vagyis csak az utolsó 50 éve) olyan szép ívet ír le, ami miatt muszáj rá szavaznom. Poe meg hátrányos helyzetben van, mert eddig elég kevés ideje volt maradandót alkotni. Idővel legendás karakterré válhat, de most még csak ígéretes újonc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, hát ez egy kicsit olyan, mint a Sidious-Bail, csak pepitában. Itt sincsenek egy súlycsoportban a résztvevők. Yodánál nálam csupán egyetlen karakter van, akiért jobban rajongok (na vajon ki lehet az...:D). A kis zöld "manó" a SW és a jediség alfája és ómegája, egyszeri és megismételhetetlen karakter. Nem gondoltam volna, de a TCW még az ő karakterén is sokat tudott mélyíteni.

 

Poe nekem nem több egy jópofa karakternél, aki vagány és piszkosul jó pilóta, de egyelőre ennyi. Még az Ep.7-ben is ott volt Rey és Kylo, akik nekem jobban bejöttek az újak közül. Illetve Han, úgy, hogy őt igazából az OT alapján nem is igazán kedveltem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehéz ügy, mert mindkettőt nagyon csípem, és igazából mindkettőhöz kötődik élményem. Poe pilóta, ez nálam már nagy előny, ráadásul dögös X-szárnyúja van, és emellett ő hajtja végre a Star Wars legszebb repülését. 16 másodperc alatt olyat művel ez a kis lázadó ivadék, amit előtte a Kiválasztott sem. Ezzel a jelenettel a mai napig nem tudok betelni:

 

 

Ugyanakkor ott van Yoda. Gyerekkoromban nem szerettem a kis beszélő manó részét, de hát gyerek fejjel ugye a züm-züm és a vum-vum a nyerő, nem a bölcselkedés és locsogás. Aztán persze lassan megértem hozzá, ráadásul jött az ep2, ami... Hát, nem írom le újra, miért volt nálam best of Star Wars momentum, amikor ez történt:

 

 

Szóval mindkettőhöz kellemes emlékek kötődnek, mindkettőre szavaznék, de nem lehet. Úgyhogy az újdonság varázsa miatt most én is Poe-ra teszem le a voksomat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez a Poe akció a Takodanán zseniális. Viszont volt nála jobb pilóta: Hera. :)

Khm... Hera alatt szétlőttek csatában már A-szárnyút, Y-szárnyút és X-szárnyút is. Poe-t még csak meg sem karcolták csatában, és 16 másodperc alatt több találatot visz be, mint Hera bármikor. És felrobbantott egy Csillagpusztítót... Belülről! :P 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pablónak mond. ;) Legutóbbi Rebels Recon, rajongói kérdések rész. Konkrétan rákérdeznek ki a jobb: Poe vagy Hera.

Aha, én is láttam, ezért tudom, hogy nem rajongói kérdés volt (azok a Halálcsillagot, a rohamosztagosokat és Ezra telekinetikus képességeit firtatták), hanem Andi kérdése a Rebels stábjához, azon túl azért hadd ne vegyek komolyan egy olyan "közvélemény kutatást", amiben a Rebels készítői a Rebelsről szóló Rebel Recon című műsorban egy Rebels szereplőre mondják, hogy ő a jobb. Fogadjunk, hogy ha az ep7 vagy az ep8 készítőit kérdeznék meg, azok meg Poe-ra szavaznának, csak nekik igazuk is lenne. Mert az számít, amit láttunk, nem a pofátlan részrehajlás.  :P:D :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyi erővel mindenki részrehajló. :) Szerintem nem csak marketingből mondta, hogy Hera a legjobb. Viszont ha igen akkor sose tudjuk meg az igazat, mert éppen azt fogják mondani ami az érdek. Remélem nem erre megyünk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A videóban az emberek személyes véleményét kérték ki. Ez biztos nem kánon. Hogy Poe mennyire jó pilóta arról meg pár hét és jobb képet kapunk. Nagyon úgy tűnik hogy két űrcsatában is megmutathatja hogy mit tud. Az eddigiek alapján én is azt mondanám, hogy Poe a jobb, de nála azért sokkal kisebb a merités mint Heránál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bomarr írta:

A videóban az emberek személyes véleményét kérték ki. Ez biztos nem kánon. Hogy Poe mennyire jó pilóta arról meg pár hét és jobb képet kapunk. Nagyon úgy tűnik hogy két űrcsatában is megmutathatja hogy mit tud. Az eddigiek alapján én is azt mondanám, hogy Poe a jobb, de nála azért sokkal kisebb a merités mint Heránál.

Tőled is kérdezem akkor: és Anakinhez mérve? :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Dzséjt írta:

És felrobbantott egy Csillagpusztítót... Belülről! 

pff. Nagy cucc. Ez még Landonak is sikerült :D

 

 

Viccet félretéve én is azt gondolom hogy Poe a jobb pilóta, de gondolom az Ep8 ebben meg is erősít majd

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Ja, csak ezek nem az utcáról beesett emberek, hanem pl. Pablo Hidalgo aki a story group vezető alakja. Nyilván ha ő mondja akkor oda kell figyelni rá.

Itt Dzséjttel értek egyet: ez egy műsor ami a Rebelst promózza. Ez nem egy olyan kérdés ami kánonszinten érdekes lehet, hisz a két karakter aligha fog találkozni és megmérközni innentől mindenki azt lát bele amit akar. Eleve mindkettőjüknek más-más hajóval van komoly tapasztalata. Hera valszeg mindenkinél jobban vezeti a Ghostot. Ha Poe beülhetne Hera hajójába minden bizonnyal kevésbé boldogulna mint a tulaj. Poe viszont tökmag kora óta ismeri a Lázadás régi gépeit, mivel a szülei Lázadó pilóták voltak (még csak 6 éves volt, amikor felreptették az űrbe egy A-winggel). Évtizedes tapasztalattal a háta mögött valszeg jobban vezet egy X-winget mint mondjuk Hera (persze kérdés, hogy a twilek a Rebels utáni eseményekben mennyit repül az X-wingekkel, de az eddig kikerült anyagok alapján többnyire maradt a Ghostnál). Nyilván ezek is feltételezések, csak azt jelzem ezzel, hogy ez talán egy olyan kérdés, amire nincs egzakt válasz, mert nincs olyan hogy valaki simán a legjobb pilóta és innentől mindent jobban vezet mint bárki más. Az biztos, hogy Poe abban amiben kell -X-wing vezetésben- valszeg az egyik legjobb a galaxisban. A maga korában a nem-Erőhasználók között talán a legjobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszóval se mondtam hogy nem repült más hajókkal. Azt mondtam hogy Hera valszeg mindenkinél jobban vezeti a Ghostot. Mert azt vezette a legtöbbet. Igen Herát láttuk más hajókban: jól ki is lőttek alóla párat. Pont ez jelzi, hogy azokban tán nem annyira penge.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Donát írta:

Dzséjt, ezen logika mentén akkor Poe Anakinnél / Vadernél is jobb? Őt a HCS-nél alaposan lelőtték a Falconból. :)

Tévedés, Vadert egyáltalán nem lőtte meg a Falcon. Az egyik szárnyemberét lőtték ki, erre a másik félrekapta a fejét, és jól nekiment Vadernek. Arról ő nem tehetett. Amúgy meg, ahogy Bomarr mondta, Anakin a Jedik kiválasztottja, aki fogékonyabb az Erőre, mint Yoda. Nagyjából mintha azt kérdeznéd, hogy ki a jobb: Kis Jóska, aki a gyepen focizik minden második héten a haverokkal vagy David Beckham. Ennek ellenére Poe az Erő nélkül hajtott végre olyan figurát, amit Anakintól nem láttunk, szóval azért Poe simán felér hozzá.

Viszont Anakinnak is vannak olyan érdemei, ami miatt azt mondom, az Erő nélkül is valószínűleg Poe szintű pilóta (vagy Poe Anakin szintű, ahogy tetszik): letett egy ketté tört cirkálót a helyzethez képest épségben. Ez nagyjából olyan lehetett, mint gyeptéglával repülni. A lázadók sorait is szépen megritkítja, amikor egymaga betámadja a Főnix sejtet, és azért a TCW-ben is voltak szép kunsztjai. Viszont vele akkor is ott az Erő, Poe-val nincs. Vagyis elviekben ég és földnek kéne lennie a különbségnek, ennek ellenére nem az, ami szintén azt jelzi, hogy Poe az ászok egyik ásza.

 

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ennyi erővel mindenki részrehajló. :)

Naná, a személyes vélemények általában ilyenek, és abban a Rebels promóciós videóban a készítők személyes véleményét kérték ki, nem pedig hivatalos állásfoglalást kértek. Azért van a két dolog közt egy szakadéknyi különbség. :) 

 

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Hera sokféle hajóval repült, nem lehet csak a Ghostra redukálni a tudását. Láttuk, hogy egy X-szárnyúval is mit tud. Ezenkívül repült A-szárnyúval, B-vel is.

Hera és az A-szárnyú:

88RGInB.jpg

 

Hera és az Y-szárnyú:

dgPMMtG.jpg

 

Hera és az X-szárnyú:

FoPY5wo.jpg

 

Az ülést ezzel berekesztem. :P Hera a Ghosttal kiváló, valószínűleg kis gyakorlással mást is tök jól tud vezetni, ugyanakkor az összképbe beletartozik, hogy nála talán csak Obi-Wannak volt több "happy landing"-je.

 

4 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

pff. Nagy cucc. Ez még Landonak is sikerült :D

Igen, ő se rossz pilóta, na. De azért az mégis csak egy Halálcsillag volt, pöttömke a Csillagpusztítóhoz képest, és Lando meghúzta a Falcont. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miután lájkoltam három olyan hozzászólást fentebb, amelyek közül egy teljesen ellentmond a másik kettőnek, rájöttem, hogy nem tudom, kire szavazzak, most először. :D

Yoda a múlt, Poe a jövő, előbbitől már sok mindent láttunk és sokat tanultunk, utóbbi előtt pedig ott áll még a jövő, ami momentán érdekesebb, mint a múlt. Nehéz választás...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Dzséjt írta:

Anakin a Jedik kiválasztottja, aki fogékonyabb az Erőre, mint Yoda. Nagyjából mintha azt kérdeznéd, hogy ki a jobb: Kis Jóska, aki a gyepen focizik minden második héten a haverokkal vagy David Beckham.

Csak szimpla kíváncsiságból kérdeztem, hogy szerintetek hol helyezkedik el Poe az eddig látott legjobb pilótához képest. :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a "ki mennyire jó pilóta" kérdés már önmagában is túl összetett. Egyrészt sokféle gép van, olyan mintha azt kérdeznénk, hogy ki a legjobb autóversenyző. Csak hát kvázi lehetetlen összehasonlítani egy F1-es pilótát egy raliversenyzővel vagy túraautóssal. Másrészt milyen szempontokat vegyünk figyelembe? Ki mennyire céloz pontosan, hogyan manőverez, mennyire képes menekülni és lerázni az ellenfelet, valamint fordítva, hogyan tudja lekövetni a kiszemelt célt, ha baj van, mennyire képes kármenteni stb., stb.. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom.... Poe-ból még nem sokat láttunk. Egy hónap múlva nyilván gondolkodás nélkül melléje tenném a pöttyömet, de az akkor lesz, ez meg most van. Yoda viszont azon kevesek közé tartozik, akit (SW ide vagy oda) nem kedvelek. 

 

...

 

Ez alapján, Poe. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.