Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, RacerX írta:

A VIII-cal kapcsolatban egyetértek - kivéve Snoke, akinél a Palpatine hasonlat továbbra sem ül - de hogy itt sem álljuk meg az előzmény ekézése nélkül, az már komolyan mondom hihetetlen. Johnson már kritikát is fogalmaz meg a filmjével az előzmény iránt. Hol? Mit? Jézusom...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF, de a filmhez kapcsolódik:

Elképesztő, hogy mekkora negatívitás sugárzik a YouTube -ról. :( Minden 2-3. videó, amit kidob nálam az a TLJ -vel kapcsolatos: the biggest nightmare, the TLJ is sucks, Why I think TLJ is bad, stb,stb... és a kommentekről már nem is beszélve - és itt most csak az interjúkat mondom, ott aztán vannak h*lyegyerekek dögivel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Bence1997 írta:

OFF, de a filmhez kapcsolódik:

Elképesztő, hogy mekkora negatívitás sugárzik a YouTube -ról. :( Minden 2-3. videó, amit kidob nálam az a TLJ -vel kapcsolatos: the biggest nightmare, the TLJ is sucks, Why I think TLJ is bad, stb,stb... és a kommentekről már nem is beszélve - és itt most csak az interjúkat mondom, ott aztán vannak h*lyegyerekek dögivel. 

Majd a két ünnep között megcsináljuk a saját PodCast-ünket EP VIII. témában.... na ha valami, akkor az abszolút pozitív színben fogja feltüntetni az új részt! A kommentelők meg jöjjenek, majd szembenéznek a moderálással és a banhammerrel, ha szükséges :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Majd a két ünnep között megcsináljuk a saját PodCast-ünket EP VIII. témában.... na ha valami, akkor az abszolút pozitív színben fogja feltüntetni az új részt!

Már várom.

 

Az oké, hogy sokatok pozitív élményeket/kritikákat talál, de én akarva-akaratlanul mindig találok min. 1 olyat, ami a földbe döngöli a filmet. Kérdem én: miért? A TFA -t is fikázzák az emberek, bár azt ma már úgy érzem, hogy feléje enyhültek a dolgok, de a TLJ ellen, ami sok merészséget mutatott, miért kell? Nem jó az nekik, nem jó ez nekik... inkább hagyjuk őket, amúgy sem érnek vele el semmit. OFF vége :) (bocsánatot kérek, ha esetleg olyat hoztam fel számotokra, ami már a könyökötökön jön ki. )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

OFF

Egy mondat szól a PT-ről, azzal én se értek egyet, de ne essünk át a ló túloldalára mert amúgy fantasztikusan összefoglalja a lényeget.

Ezen mindig fel fogom magam húzni. Fölöslegesen belerúgni a PT-be, az megy... most kevesebb lett volna a cikk, ha nem lát bele olyat, ami meg se történt? Ugye, hogy nem. Inkább több.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát! Emlékszel, hogy régen mennyit pattogtam a PT fikákon? Volt, mikor tényleg már túlzásba is vittem (nem is kicsit). Ody a mai napig "megszid" - ez nagyon idézőjeles - ha ilyennel kapcsolatban kommentelek... és be kell látnom, hogy igaza van. Mint bizonyára azt ti is észrevettétek ilyenekkel az utóbbi időben nem foglalkozom. Nem csak nem írok róluk, nem is foglalkozom velük... anno túl sok agysejtemet emésztette fel és igen Maúnika, elég sokszor idegállapotba is gyüttem e miatt... DE! tökéletesen megértem és átérzem azt, hogy ezen felhúzod magad! A jelenség még mindig tökéletesen érthetetlen! Én már nem tudom ezen felhúzni magam. Nem mondom, hogy immunis lettem rá, mert nagyon nem, inkább csak anno vagy 10-15 évre előre kiadtam magamból mindent ezzel kapcsolatban :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Palpi írta:

Szerintem sok "kritikus" azért nem mulaszt el soha egy PT fikát, mert azt hiszi ettől lesz hiteles...

Szerencsétlenek nem is tudják, hogy mennyire kegyetlenül de nagyon nagyon durván el vannak tévedve! Szegények!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Bence1997 írta:

OFF, de a filmhez kapcsolódik:

Elképesztő, hogy mekkora negatívitás sugárzik a YouTube -ról. :( Minden 2-3. videó, amit kidob nálam az a TLJ -vel kapcsolatos: the biggest nightmare, the TLJ is sucks, Why I think TLJ is bad, stb,stb... és a kommentekről már nem is beszélve - és itt most csak az interjúkat mondom, ott aztán vannak h*lyegyerekek dögivel. 

OFF: A youtube úgy működik, ha megnézel pár hasonló videót, utána abban a témában fog neked feldobálni videókat, szóval ha megnéztél pár hater videot kíváncsiságból akkor után még egy darabig számíthatsz  hasonlókra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

OFF: A youtube úgy működik, ha megnézel pár hasonló videót, utána abban a témában fog neked feldobálni videókat, szóval ha megnéztél pár hater videot kíváncsiságból akkor után még egy darabig számíthatsz  hasonlókra. :)

TLJ videókat szoktam nézni - interjúk, meg egyéb kulisszatitkok - de egyetlenegy videót láttam, ahol lehúzták a filmet: SW Kisokos csatornáján van egy videó, ahol ő mondta el, miért nem tetszett neki a film, illetve van egy másik videóssal egy beszélgetésük. Ezeken kívül random kidobálta ezeket, mert ugye SW. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, nem azt kaptam ettől a filmtől, amire számítottam.

Spoilerbe teszem a negítvumokat, mivel elég hosszú a lista, és nem akarok egy hatalmas hozzászólást csak így posztolni.

Spoiler

Még tudtam volna nézni vagy fél órán keresztül. :D 

Ezeken kívül viszont a film többi része tetszett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem tartom magam professzornak, de azért 40-en túl már annyi intelligencia csak szorult belém, hogy egy számomra kedves, gyerekkoromban idealizált filmes ikont ne csak az alapján ítéljek meg, hogy miként viszonyultam hozzá 12 évesen… Nekem is hős volt, a kedvenc karakterem, és most is az! Jobban, mint előtte!

 

Ezt teljességgel osztom. :) Én is nagy Luke fan vagyok, de nem hogy nem csalódtam amiatt, ahogy Luke a filmben szerepel és ami kiderül róla, hanem egyenesen tapsolok! Az idealizált ifjú hősből kiégetté vált öreg Jedi mester figurája, aki egy meggondolatlan tett következményei miatt önváddal küszködik, nagyon nagy erénye a filmnek.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes nézni hogy a film annyira megosztó, hogy az emberek vagy savazzák mint a veszett fene vagy pedig istenítik. Én (mint szinte mindig) ismét más véleményen vagyok mint az emberiség nagy része.
Se nem imádtam, se nem utáltam a filmet. Jó volt.
Minden zseniális húzásra jutott egy nekem kevésbé tetsző is és minden jó karakterívre jutott egy csalódást keltő. Írok majd hosszabb kritikát is, de így elsőre csak annyit hogy jó volt, de nem lett a kedvencem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell, hogy a kedvenced legyen. Sokszor olvasom ezt, hogy: "nem lett a kedvencem". Mintha azzá kellene válnia egy nap múlva. Nem elég ha egy jó SW filmet kapsz amit rohadtul élvezel? Nekem a ROTS a csúcs még mindig, de az egy más kérdés. A TLJ egy remek SW film. Majd az idő eldönti hol a helye a listámon. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem kell, hogy a kedvenced legyen. Sokszor olvasom ezt, hogy: "nem lett a kedvencem". Mintha azzá kellene válnia. Nem elég ha egy jó SW filmet kapsz amit rohadtul élvezel? Nekem a ROTS a csúcs még mindig, de az egy más kérdés. A TLJ egy remek SW film. Majd az idő eldönti hol a helye a listámon. :)

 

Nekem sem kenyerem a feltétlen sorrendbe rendezés. Szintén a ROTS a kedvenc, azt szinte kívülről tudom, de a további részek sorrendjének nincs sok értelme, mert változik időnként. A TLJ beleillik a nagy elődök sorába, és ez a lényeg egyelőre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát gyerekek, második nézésre nagyot csalódtam ebben a filmben. Most, hogy alább hagyott a lelkesedés és az új élmény varázsa, és oda tudtam figyelni a részletekre, rá kellett jönnöm, hogy k*rvára idegesít a film. De komolyan! Baromira idegesít, hogy nem nézhetem azonnal újra, hogy nem nézhetek meg újra és újra minden apró részletet, hogy kielemezhessem. :angry:

 

Ja igen, most még jobban tetszett, mint elsőre, mert ahogy fent írtam, sokkal jobban oda tudtam figyelni az egészre. Nagyszerű élmény volt másodszorra is, ráadásul a film előtt megvettem a Képes útmutatót és a Fantasztikus gépezeteket, így jöhet az okulás (mondjuk a másodikat csak karácsonykor olvashatom, mert azt kapom a tesómtól, de ez van, addig elolvasom a másikat). A gondolataimat most újra rendezni kell, meg megpróbálok visszagondolni, miféle felfedezéseket szúrtam ki, meg hogyan áll össze ez az egész egy nagy cuccá. De az biztos, hogy imádom ezt a filmet.

 

Ami a kritikákat illeti, mai tapasztalat. A veszprémi moziban áhítat volt, nem kevesebb. Míg a premieren azért voltak mókás arcok, itt, amikor elcsendesült a mozi, annyira csend volt, hogy ha egy tű koppan a földön, az hangzavarnak tűnt volna. Amikor Kylo félbevágta Snoke-ot, vagy amikor a Raddus keresztmetszetet csinált a Supremacy-ből, ott a néma csönd új fogalmat nyert. Se egy szüszögés, se egy szürcsögés, vagy "neee" benyögés, vagy popcornban matatás. Kuss a köbön és az négyzetre emelve.

És kifelé menet, ahogy hallgattam a véleményeket: "ez k*rva jó volt"; "hát még emésztenem kell, de elsőre tetszett"; és így tovább. A legnegatívabb hangú megjegyzés, amit elcsíptem, az az volt, hogy "ez egy második bevezető rész lett", vagyis csávókám úgy érezte, mintha ez is a trilógia nyitánya lenne. Ami mondjuk talán nem is tévedés, hiszen meglehetősen összefügg az előző résszel, és a premier után mi is ecseteltük, hogy nehéz elképzelni, hogy ezt egy filmbe lezárják. Tényleg olyan érzést kelt, mintha egy trilógia nyitánya lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.