Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

19 perccel korábban, pb69 írta:

Engem globálisan egyetlen dolog zavar a filmben, mégpedig az idegen fajok szerepe. Gyakorlatilag az összes kicsit is fókuszban lévő szereplő ember. Ugye visszatér Leia és Luke, illetve itt a Rey-Finn-Poe trió, a másik oldalon pedig Kylo és Hux. Ez nyilván nem a 8 sara, ugye számomra már a 7 is aggályos volt ilyen téren. Snoke-nál nagy kérdés ki fia borja, de a sérüléseitől eltekintve itt már egyértelműen elég emberszerűnek tűnik.

 

És akkor jönnek az új szereplők: Holdo ember, Rose ember, még DJ is ember, sőt az eredeti kódtörő is ember. A rabszolgagyerkőcök is emberek. Az ER-ben is akárki feltűnik, ember. Igazából az összes nevesített szereplő ember. Jó, kameózik egyet Maz, visszatér kicsit Yoda és ott van Chewie is, aki szintén nem sok vizet zavar. De ennyi. Az összes többi idegen faj biodíszlet. Már a 7 sem volt épp előremutató ilyen téren, a RO se, a 8 meg még ennél is szegényesebb. Ennek nagyon nem örülök, hogy ilyen szinten bezáródik az univerzum.

Ez mindig így volt a Star Warsban!

OT minden főszereplője ember, szintén csak Chewie és Yoda a kivétel. Még a rossz oldalon is csak Jabba az egyetlen fontosabb szereplő, aki nem ember.

A PT-ben szintén. Griveous az egyetlen, de akár ő is lehetne ember, hiszen a lényege, hogy kiborg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a negatív véleménnyel rendelkező haveri köröm példájából tanulva már tudom, hogy teljesen felesleges győzködni azokat akiknek nem tetszett. Ő elmondja az ő véleményét, Te próbálod megmagyarázni, de úgyse fogod tudni megváltoztatni, és nem is azt mondom, hogy meg kéne. Ha valaki utálni akarja a porgokat, akkor érvehetsz te ewokokkal vagy Jar jar-ral vagy bármivel, akkor se fog másképp nézni rá. Csak fölösleges időhúzás. Egyik ismerősöm videókat küldött amiben azt próbálják bizonygatni, hogy az új rész mekkora sz-r lett. Majd ez mellett feltett nekem egy csomó fikázó kérdést, amikre én szépen, érthetően válaszoltam, amire az a válasz jött, hogy ne is próbáljam meggyőzni, neki ez akkor sem tetszik. :D:D Én meg ezen jót röhögtem szóval én elfogadom mindenkinek a véleményét, ha megkérdeznek elmondom persze az enyémet is, de hogy vitatkozzak valakivel akit tudom, hogy nem lehet meggyőzni...ennél rövidebb az életem. :D Én imádom a filmet, még ha nem is így képzeltem el, és már 5x láttam szóval... Plusz a Disneyt nem fogják zavarni ezek a kis rajongói lázadások, a bevételek miatt meg nem aggódom szóval...hol már a 9. rész?? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, kudar írta:

Sajnos a negatív véleménnyel rendelkező haveri köröm példájából tanulva már tudom, hogy teljesen felesleges győzködni azokat akiknek nem tetszett. Ő elmondja az ő véleményét, Te próbálod megmagyarázni, de úgyse fogod tudni megváltoztatni, és nem is azt mondom, hogy meg kéne. Ha valaki utálni akarja a porgokat, akkor érvehetsz te ewokokkal vagy Jar jar-ral vagy bármivel, akkor se fog másképp nézni rá. Csak fölösleges időhúzás. Egyik ismerősöm videókat küldött amiben azt próbálják bizonygatni, hogy az új rész mekkora sz-r lett. Majd ez mellett feltett nekem egy csomó fikázó kérdést, amikre én szépen, érthetően válaszoltam, amire az a válasz jött, hogy ne is próbáljam meggyőzni, neki ez akkor sem tetszik. :D:D Én meg ezen jót röhögtem szóval én elfogadom mindenkinek a véleményét, ha megkérdeznek elmondom persze az enyémet is, de hogy vitatkozzak valakivel akit tudom, hogy nem lehet meggyőzni...ennél rövidebb az életem. :D Én imádom a filmet, még ha nem is így képzeltem el, és már 5x láttam szóval... Plusz a Disneyt nem fogják zavarni ezek a kis rajongói lázadások, a bevételek miatt meg nem aggódom szóval...hol már a 9. rész?? :)

Ezzel ugyanígy vagyok! Van olyan haverom, aki meg se nézte a filmet, de folyton fikázza, meg videókat osztogat meg róla, amik arról szólnak, hogy milyen szar! :) Amúgy tele az internet ostoba, minősíthetetlen stílusú fikázós videókkal. Az emberi butaság határtalan! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Pondabubu írta:

Ezzel ugyanígy vagyok! Van olyan haverom, aki meg se nézte a filmet, de folyton fikázza, meg videókat osztogat meg róla, amik arról szólnak, hogy milyen szar! :) Amúgy tele az internet ostoba, minősíthetetlen stílusú fikázós videókkal. Az emberi butaság határtalan! :)

Ha valaki normálisan eltudja nekem mondani, hogy miért nem tetszett azt nem tartom butaságnak és meg is értem, még ha egyet nem is értek vele. De amikor a negatív ember próbál engem meggyőzni, és rám erőltetni a véleményét, na azt már nem szeretem. Persze nyilván van sok idióta videó is, ami tényleg csak azt a célt szolgálja, hogy még inkább szítsa a tüzet a negatív kommentelők körében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy ez a nagy fikázódás és elégedetlenség sem új dolog. Már a Special Edition-ök idején arról ment a téma, hogy ez csak a pénzről szól, meg újabb bőrt húznak le róla, meg minek ez a sok CGI, ez már nem is Star War! :) Aztán jött OT! Szerintem nem kell itt ecsetelnem, hogy mi ment akkoriban is. Aztán a Clone Wars... aztán a ep7... :) Ez mindig így ment! Engem nem lep meg, viszont totál hidegen hagy. 8 éves korom óta imádom a filmeket, mindegyiket! Nekem a ep8 is nagyon bejött. Igen: merész, kihívó és meglepő, de szentül hiszem, hogy pont erre volt szükség és csak jobb lett tőle a franchise!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az egyik osztálytársam nem SW rajongó - inkább HP s - de az új film kedvéért megnézte az összes SW filmet. Még a suliban is azt nézte. Szerda este megtekintette a filmet és nagyon tetszett neki. Egy másik osztálytársam pedig tegnap nézte és a reakciója ez volt: Aztak*rva :lol: meglepődött a gyerek és azt mondta hogy nem érti miért fikázzák a filmet. Annyira tudok ezeknek örülni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Pondabubu írta:

Ez mindig így volt a Star Warsban!

Egyrészt ez nem magyarázat vagy érv, másrészt még csak nem is igaz. :)

2 perccel korábban, Pondabubu írta:

OT minden főszereplője ember, szintén csak Chewie és Yoda a kivétel. Még a rossz oldalon is csak Jabba az egyetlen fontosabb szereplő, aki nem ember.

Ez a kijelentés megállja a helyét, bár legalább az egy-egy jelenetben feltűnő sokadlagos szereplők közt több idegen felbukkan.

5 perccel korábban, Pondabubu írta:

A PT-ben szintén. Griveous az egyetlen, de akár ő is lehetne ember, hiszen a lényege, hogy kiborg

Ez már erősen sántít. Az Ep.1-ben ott van Yoda, illetve a Jedi Tanács tagjai közül nagyon sok idegen. Jar Jar és Darth Maul, a Kereskedelmi Szövetség tagjai, pl. ugye Gunray. Watto, Sebulba stb.. A 2-ben a kaminoiak és geonózisiak, valamint a CIS vezetősége is tele van idegenekkel. Az arénában a jedik között is feltűnnek mindenféle fajok, ez a 3-ban is marad, ahol amúgy a vukik is kicsit többet szerepelnek. És ott van ugye Grievous is, aki hiába kiborg, ettől függetlenül sem ember.

A TCW-ban meg aztán pláne sok-sok idegen faj kapott szerepet, elég ugye Ahsokát vagy Vntress-t említeni, de ott is ott volt Maul, Savage, a jedik, hondo, Cad Bane stb.. A Rebels-ben is a főszereplők közt ott feszít Hera vagy Zeb, a másik oldalon Thrawn, az inkvizítorok stb..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiváncsi leszek ennek a filmnek az utóéletére. Ha tippelnem kéne akkor azt mondanám, hogy az évek múlásával egyre jobban körvonalazódni fog az a kör, aki imádja a filmet. Mert ezt a filmet tényleg van miért imádni. Én nagyon szeretem az ep.7-et de az tényleg biztonsági játék volt: életet lehelt az SW-be meg adott pár remek karaktert, de egyébként nem sok mindent tudott kínálni amiért kitörően lehetne érte rajongani. Az tipikusan az a film volt, ami könnyedén és hamar elhalványul. Lehet hogy rossz a példa de kicsit olyan volt mint az Avatar. Az is prima de tud bárki is idézni abból a filmből? Van bármi emlékezetes pillanata ami igy utólag rémlik? Látni bárhol is annak a filmnek a rajongóit? (a példa annyiból sántít hogy az ep.7-nek ott van Han halál-jelenete)

Az utolsó jedik viszont tele van elképesztően emlékezetes jelenetekkel. Akik ezt szeretik azok a tapasztalatom szerint sokkal jobban odáig vannak értve mint az ep.7-ért a saját rajongói. Ez tényleg bombasztikusra sikerült és valahol én is megértem ha pár embert ellökött magától. Nincs is ezzel semmi baj. De ez az a film ami emellett komoly rajongást tud kiváltani és az SW-nek hosszútávon szerintem erre van szüksége. Nem biztosjátékokra, hanem filmekre amik ütnek.

 

Mondjuk nekem az ismerősi körömben szinte mindenkinek tetszett az ep.8 :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szégyen és gyalázat, tudom, de leszedtem egy cam-os verziót..Habár két mozi után és a majdani eredeti BD és DVD megvétele után nem tudom mennyire minősülök kalóznak.. :)

Szóval arra kiváló, hogy szemezgessem, ízlelgessem az egyes jeleneteket, amik esetleg kezdenének elhalványulni a megtekintések után.

Van még más is akit megbűvölt az erő sötét oldala és hozzám hasonlóan cselekedett?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, pb69 írta:

Ez a kijelentés megállja a helyét, bár legalább az egy-egy jelenetben feltűnő sokadlagos szereplők közt több idegen felbukkan.

Ahogy ebben a filmben is. Van nekünk egy Chewbacca és Yoda, de ezen felül ott van Ackbar és C'ai Threnalli akik tagjai az Ellenállásnak. Illetve Canto Bight, ahol legalább 2 idegen is kap szerepet. Az egyik aki feljelentést tesz Rose és Finn illegális parkolása miatt,a másik pedig aki telenyomja zsetonnal BB-8-et. Illetve ott van még a csávó akinek a seprűs srác a rabszolgája. Meg ugye Maz is kapott szerepet.

 

Igaz nem volt sok szerepe, de ott volt Nien Numb is, aki lassan túléli az összes PT és OT karaktert. :D 

 

Ja igen és Snoke se volt ember, de ő hirtelen kiesett a fejemből. :D 

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, pb69 írta:

Egyrészt ez nem magyarázat vagy érv, másrészt még csak nem is igaz. :)

Ez a kijelentés megállja a helyét, bár legalább az egy-egy jelenetben feltűnő sokadlagos szereplők közt több idegen felbukkan.

Ez már erősen sántít. Az Ep.1-ben ott van Yoda, illetve a Jedi Tanács tagjai közül nagyon sok idegen. Jar Jar és Darth Maul, a Kereskedelmi Szövetség tagjai, pl. ugye Gunray. Watto, Sebulba stb.. A 2-ben a kaminoiak és geonózisiak, valamint a CIS vezetősége is tele van idegenekkel. Az arénában a jedik között is feltűnnek mindenféle fajok, ez a 3-ban is marad, ahol amúgy a vukik is kicsit többet szerepelnek. És ott van ugye Grievous is, aki hiába kiborg, ettől függetlenül sem ember.

A TCW-ban meg aztán pláne sok-sok idegen faj kapott szerepet, elég ugye Ahsokát vagy Vntress-t említeni, de ott is ott volt Maul, Savage, a jedik, hondo, Cad Bane stb.. A Rebels-ben is a főszereplők közt ott feszít Hera vagy Zeb, a másik oldalon Thrawn, az inkvizítorok stb..

Igazad van, bár én a fontosabb karakterekre gondoltam. A fő szereplők mind emberek, a fontosabbak között is, csak elvétve akad idegen. A rajzfilmek meg más tészta, mivel ott sokkal több idő van és a költségeket sem növeli meg egy idegen karakter szerepeltetése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Persze tüzelhetnének Poe-ra mással is, de a filmből is látszik, hogy a vadászgépek MOZGÉKONYSÁGA miatt a csatahajóknak és cirkálóknal nincs könnyű dolguk, ha a hajó szembehalad velük.

Ráadásul ez nem is új. Már a Halálcsillag elleni csatában is kimondják, hogy a turbolézerek nem tudnak mit kezdeni a gyors, fürge vadászokkal, sőt 30 fokos szögnél alacsonyabban lőni sem tudnak, ezért kellett a hajóknak a felszín közelébe röpködni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, csoli1138 írta:

Szégyen és gyalázat, tudom, de leszedtem egy cam-os verziót..Habár két mozi után és a majdani eredeti BD és DVD megvétele után nem tudom mennyire minősülök kalóznak.. :)

 

Szégyen és gyalázat! Odyval és sok másik fórumtársammal együtt most nagyot csalódtunk. :P;):D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Dei írta:

Ahogy ebben a filmben is.

Csak azért így a 8. számozott epizódnál, összességében 9. filmnél, illetve két animációs sorozat után ez nekem bántóan vérszegény. Ha az alapján ítéljük meg egy filmes karakter fontosságát, hogy pl. mennyi szövege van vagy mennyi időt tölt a képernyőn, illetve a látott cselekedetei mennyire fontosak, akkor az Ep.8-ban egyetlen egy idegen szereplőt lehet felhozni, Yodát, de őt is nagyon mellékszerepben. Snoke-ról meg nem tudom kiderült-e egyértelműen, hogy milyen fajból való, nekem simán elmenne embernek is. Aztán persze lehet, hogy nem az, a sérülései nehézkessé teszik ennek megítélését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

54 perccel korábban, Pondabubu írta:

Amúgy ez a nagy fikázódás és elégedetlenség sem új dolog. Már a Special Edition-ök idején arról ment a téma, hogy ez csak a pénzről szól, meg újabb bőrt húznak le róla, meg minek ez a sok CGI, ez már nem is Star War! :) Aztán jött OT! Szerintem nem kell itt ecsetelnem, hogy mi ment akkoriban is. Aztán a Clone Wars... aztán a ep7... :) Ez mindig így ment! Engem nem lep meg, viszont totál hidegen hagy. 8 éves korom óta imádom a filmeket, mindegyiket! Nekem a ep8 is nagyon bejött. Igen: merész, kihívó és meglepő, de szentül hiszem, hogy pont erre volt szükség és csak jobb lett tőle a franchise!

Jól látod! Mi akik itt vagyunk átéltük ennek a borzadálynak minden fázisát. Erre válaszul jött létre a fórum. Azt sokan elfelejtik, hogy az agyonkritizált SW PT után még mindig milliárdokat hoz egy SW film. Az állítólag szétfikázott, mindenki által utált, SW-t agyoncsapó filmek után is özönlenek az emberek a moziba. Tök mindegy, hogy eltelt tíz év, ha valami sz*r az tíz év után is sz*r és nem fogok a moziba rohanni, hogy lássam. Ja hogy a többségnek tetszett? És csak egy hangos kisebbség elégedetlenkedett? Én kérek elnézést. :) A számok nem hazudnak.

1 órával korábban, kudar írta:

Sajnos a negatív véleménnyel rendelkező haveri köröm példájából tanulva már tudom, hogy teljesen felesleges győzködni azokat akiknek nem tetszett. Ő elmondja az ő véleményét, Te próbálod megmagyarázni, de úgyse fogod tudni megváltoztatni, és nem is azt mondom, hogy meg kéne. Ha valaki utálni akarja a porgokat, akkor érvehetsz te ewokokkal vagy Jar jar-ral vagy bármivel, akkor se fog másképp nézni rá. Csak fölösleges időhúzás. Egyik ismerősöm videókat küldött amiben azt próbálják bizonygatni, hogy az új rész mekkora sz-r lett. Majd ez mellett feltett nekem egy csomó fikázó kérdést, amikre én szépen, érthetően válaszoltam, amire az a válasz jött, hogy ne is próbáljam meggyőzni, neki ez akkor sem tetszik. :D:D Én meg ezen jót röhögtem szóval én elfogadom mindenkinek a véleményét, ha megkérdeznek elmondom persze az enyémet is, de hogy vitatkozzak valakivel akit tudom, hogy nem lehet meggyőzni...ennél rövidebb az életem. :D Én imádom a filmet, még ha nem is így képzeltem el, és már 5x láttam szóval... Plusz a Disneyt nem fogják zavarni ezek a kis rajongói lázadások, a bevételek miatt meg nem aggódom szóval...hol már a 9. rész?? :)

Honnan is ismerős ez nekem...hmmmm...á megvan! Prequel trilógia! :D  Totális időpazarlás. A minap én is belementem egy flame war-ba de utána rájöttem, hogy hülye voltam. Nem 2002-t írunk. :)

 

43 perccel korábban, csoli1138 írta:

Szégyen és gyalázat, tudom, de leszedtem egy cam-os verziót..Habár két mozi után és a majdani eredeti BD és DVD megvétele után nem tudom mennyire minősülök kalóznak.. :)

Szóval arra kiváló, hogy szemezgessem, ízlelgessem az egyes jeleneteket, amik esetleg kezdenének elhalványulni a megtekintések után.

Van még más is akit megbűvölt az erő sötét oldala és hozzám hasonlóan cselekedett?

Csolikám! Én már háromszor láttam a kamerás verziót, ma lesz a negyedik (a tegnapi mozi után). :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 20. - 9:44, Bomarr írta:

Az Art könyvben szó van róla, hogy Ahch-To első látványtervei még akkor készültek el, amikor Lucas ötletei mentén haladt a produkció és még se Kasdan, se Abrams nem voltak bevonva a munkálatokba (akkor persze még nem ez volt a bolygó neve). Ugye miután ők a képbe jöttek Lucas ötleteit nagyrészt kidboták. Ami érdekes: az Art könyv utal rá, hogy Lucas eredeti elképzelése az volt hogy az ep.7 elején Luke megtört, és eljön hozzá egy fiatal lány Kira, aki jedi akar lenni és Luke szép lassan rájön hogy újra bele kell vágjon a dologba. 

A képzés egy ősöreg jedi templom körül zajlott volna. Ez egy látványterv amit még Lucas hagyott jóvá:

jedi-temple-700x437.jpg

 

Ezek alapján Az utolsó Jediknek valami kis köze azért van Lucas eredeti elképzeléseihez.

Ez nagyon érdekes. Van valami infó arról, hogy mi lett volna teljesen más Lucas víziójában? Nála lett volna Jedi Rend, vagy ugyanez lett volna a felállás, mint most? A politika Lucasnál  hangsúlyosabb lett volna, éppúgy mint az előzményekben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ez nagyon érdekes. Van valami infó arról, hogy mi lett volna teljesen más Lucas víziójában? Nála lett volna Jedi Rend, vagy ugyanez lett volna a felállás, mint most? A politika Lucasnál  hangsúlyosabb lett volna, éppúgy mint az előzményekben?

Ezekről egyelőre nincs infó. Egyelőre csak annyi jött ki a Lucas-féle verzióból, hogy Luke Kira képzése miatt tért volna vissza, a képzés pedig egy régi jedi templom körül zajlott volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem szedtem le kamerásan, majd ha lesz egy nézhető verzió, akkor letöltöm azt :) 

 

Nekem nem gond, hogy alig vannak nem ember szereplői a film(ek)nek. Végül is embereknek készült :) Tudom, hogy ez univerzumon kívüli magyarázat, de megfelel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.