Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nekem az volt a bajom azzal a Yoda bábbal, hogy Yodára csak nagyon nagy jóindulattal hasonlított. Az ep8-hoz képesek voltak előtúrni az eredeti öntőformát. Az ep1-hez ezt miért nem lehetett megcsinálni? Az ep8-as báb az teljesen Yoda. Az ep1-es az egy Yoda imposztor. De szerencsére (helyesen) végül kicserélték CGI-ra.

Mindkét részben nagyon feltűnő, hogy Yodát bábbal keltették életre, de a The Last Jedi-ban legalább egy kafa bábot sikerült csinálni, amely hasonlít is Yodára. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Most miért baj az ha újított? A karakterek személyiségének felét ismertük meg a VII-ben, a VIII-ban meg a másik felét. Mind összetett, izgalmas  és remek szereplők. Hála égnek nem lettek faék egyszerű, sablonos papírmasé karakterek. Az mit jelent, hogy RJ sz*rt arra a tényre, hogy volt egy előzmény? :? Azt vitte szépen tovább. A Birodalom Visszavág is egy totálisan más film mint az EPIV. Az AOTC is mint a TPM. Itt még nem is volt annyi változás az időtényező miatt, csupán teljessé váltak a karakterek.

Őszintén válaszold meg! Szerinted nem lehetett volna úgy újítani hogy közben figyelembe veszi a film az ep7 irányvonalait? 
Az AoTC és a TPM kapcsán pedig konkrétan ráböktél a két legegységesebb SW filmre amit eddig csináltak. A film hangulata enyhén különbözik, de minden másban tökéletesen megegyezik. Az összes szál ami az 1-ben elindul a 2-ben folytatódik, ráadásul tökéletesen következetes módon. Az ep1 összes nagy jelenetének, eseményének és döntésének láthatóak a galaktikus következményei. ÉS ennek ellenére a film nem operál "faék egyszerűségű karakterekkel" vagy kiszámítható történettel, SŐT még csak azt sem lehet mondani hogy nem újít. Az AotC azért is zseniális, mert folytatja az 1-ben megkezdett szálakat (politikai, szerelmi) és mindemellett behoz még 1 újat is (klónhadsereg) amik aztán a 3. részre kicsúcsosodnak. Azért is lett a 3. rész annyira epic. Mert három filmen és vagy 13 "éven" keresztül láthattuk, ahogy a karakterek és a történet haladtak az elkerülhetetlen felé. 

Én ezt várom el egy trilógiától. Ne legyen többszörös irányvonalváltás menet közben, legyen egység és következetesség. A PT ezt megcsinálta. De SW-n kívül is van aminek sikerült már, ott van a Gyűrük ura, a Sötét lovag (recasting ide vagy oda), de még akár Richard Linklater mielőtt trilógiája is. És ez az ami nincs meg az ST-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Őszintén válaszold meg! Szerinted nem lehetett volna úgy újítani hogy közben figyelembe veszi a film az ep7 irányvonalait? 

Ez történt jó ember! Vesézd már ki nekem mi a jó fene baj van a karaktervezetéssel? Mert arról semmit nem mondasz csak azt, hogy szar. De miért is? Mi nem következik a VII-ből?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már máshol is olvstam, hogy a VIII. nem a VII. irányvonalát vitte tovább! Kíváncsian kérdem, hogy akkor mit? A Denisz a komisz 3-ét? Vagy minek a vonalát vitte tovább? Miért nincs következetesség és koherencia a VII. és a VIII. között? Tényleg komolyan érdekel, mert nem értem miről beszéltek! (Megjegyzés: biztos én vagyok a h*lye, de hiába erölködöm, nem tudom felfogni!)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

mi a jó fene baj van a karaktervezetéssel?

Már írtam róla korábban, de jó legyen.
röviden: egyáltalán nem konzisztens.
Itt van pl Hux. A 7. részben megismerjük őt mint az SW univerzum új Hitlerét, mint a karaktert akinek bár nincs ereje mégis félelmetes. Tarkin méltó örököse. Ezer módon lehetett volna továbbvinni a karakterét úgy hogy az illeszkedjen az alapokhoz, de így nem. A 8. rész konkrét hülyét csinált belőle. De totális hülyét. Olyat, akin még a saját beosztottjai is csak nevetnek, mert akkora marha. És ez nem volt benne az ő személyiségében a 7 alapján. 

Vagy itt van Snoke. Akit felvezetnek mint a galaxis leghatalmasabb embere, akinek a kegyeiért Kylo és Hux is sorversenyt fut, aki egy egész  részen keresztül csak ül és szövögeti a hálóját mint egy pók. És puff. Mondhatod hogy mekkora csavar, de szerintem inkább csalódás, hogy egy karakter akinek így megágyaznak, ennyi rejtélyességet szőnek köré és ekkora hatalmat adnak a kezébe csak úgy bumm kampec. Olyan mintha Palpatine ellen sikeres merényletet követne el egy szeparatista fejvadász az ep2 közepén. Működő csavar, de mennyivel többet is ki lehetett volna hozni belőle. 

Vagy Rey, aki nekem a legnagyobb kedvencem volt, de semmi értelmeset nem csináltak vele. Egy unalmas, egydimenziós jófiú (illetve lány) lett belőle, aki erkölcsileg megingathatatlan, fizikálisan meg legyőzhetetlen. Kvázi Isten. Kiölték a jól felvezetett misztikumot a szülei felől - amit persze JJ még egy erőltetett csavarral szerintem vissza fog hozni, mondván hogy Kylo hazudott - és maradt egy lány, aki 2 perc alatt hegyek elmozgatására is képessé váló Jedi lesz - nem baj hogy ezt korábban évekig tanulták, Rey már csak ilyen. Mint mondtam kvázi Isten. 

Kylo és Finn karakterei voltak azok, akik hűek maradtak az alapokhoz ÉS tovább is fejlődtek. De mondom, nézd vissza a korábbi hosszú kritikámat, abban minden számomra SW idegen és vagy a 7. résszel kapcsolatos inkonzisztenciát hosszabban kifejtek. Nem akarom magamat ismételni. 

 

@Darth Riddick 
A történet meg az irányvonal nem azonos. A 8 a 7 történetét követi, de nem a 7 irányvonalát. Sőt, kifejezetten szembemegy azzal. Rengeteg dolog aminek  a kiépítésére 7 nagy hangsúlyt fektetett a 8-ban egy huszárvágással ki lesz iktatva.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

@Darth Riddick 
A történet meg az irányvonal nem azonos. A 8 a 7 történetét követi, de nem a 7 irányvonalát. Sőt, kifejezetten szembemegy azzal. Rengeteg dolog aminek  a kiépítésére 7 nagy hangsúlyt fektetett a 8-ban egy huszárvágással ki lesz iktatva.

Akkor velem tényleg komoly baj van, mert (és most durván fogok fogalmazni) ezt én k*rvára nem éreztem sem első sem második megtekintés esetén sem. Persz meg fogom még nézni párszor és később lehet, hogy érezni is fogom (nem hiszem) és akkor majd megértem ezt a problémádat/problémátokat, de most akárhogy is akarom érteni, nem megy... sajnálom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Akkor velem tényleg komoly baj van, mert (és most durván fogok fogalmazni) ezt én k*rvára nem éreztem sem első sem második megtekintés esetén sem. Persz meg fogom még nézni párszor és később lehet, hogy érezni is fogom (nem hiszem) és akkor majd megértem ezt a problémádat/problémátokat, de most akárhogy is akarom érteni, nem megy... sajnálom!

Semmi probléma, nem vagyunk ugyanolyanok. Engem zavarnak az ilyen dolgok, vannak akiket nem. De egy javaslatom mindenképpen lenne. Úgy nézd meg az Ep8-at hogy még előtte megnézed a 7-et is. Én így mentem a premierre - lehet ezért is éreztem ennyire szembetűnőnek. Jobban kijöttek a különbségek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm a javaslatod, de így néztem moziban. December 13-ra lehetett venni maraton jegyet, ahol is mindkét részt (EP. VII. és VIII.) leadták egymás után moziban. Én ezen voltam!

Nem éreztem úgy, hogy két különálló filmet néznék semmilyen szempontból (itt a hangsúly a semmilyen szón van). Sőt, éppen az ellenkezőjét éreztem. Pontosabban azt, hogy sokkal életszagúbb és reálisabb lett az egész sztori azzal, hogy nem azt kaptad feltétlen, amit előre elgondoltál, hisz az élet sem olyan, hogy úgy alakulnak a dolgok, ahogy azt mi előre elgondoljuk vagy ahogy azt szeretnénk! És nálam pont ezért működött rettenetesen erősen.

Máshol már említettem, hogy nagyvásznon néztem egymás után a két részt és az élmény a szó abszolút jó értelmében volt velőtrázó!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Köszönöm a javaslatod, de így néztem moziban. December 13-ra lehetett venni maraton jegyet, ahol is mindkét részt (EP. VII. és VIII.) leadták egymás után moziban. Én ezen voltam!

Nem éreztem úgy, hogy két különálló filmet néznék semmilyen szempontból (itt a hangsúly a semmilyen szón van). Sőt, éppen az ellenkezőjét éreztem. Pontosabban azt, hogy sokkal életszagúbb és reálisabb lett az egész sztori azzal, hogy nem azt kaptad feltétlen, amit előre elgondoltál, hisz az élet sem olyan, hogy úgy alakulnak a dolgok, ahogy azt mi előre elgondoljuk vagy ahogy azt szeretnénk! És nálam pont ezért működött rettenetesen erősen.

Máshol már említettem, hogy nagyvásznon néztem egymás után a két részt és az élmény a szó abszolút jó értelmében volt velőtrázó!

Én is így néztem, maratonban, csak ezek szerint bennem másképpen csapódott le. No mindegy. Nem vagyunk egyformák. Örülök hogy neked tetszett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Itt van pl Hux. A 7. részben megismerjük őt mint az SW univerzum új Hitlerét, mint a karaktert akinek bár nincs ereje mégis félelmetes. Tarkin méltó örököse. Ezer módon lehetett volna továbbvinni a karakterét úgy hogy az illeszkedjen az alapokhoz, de így nem. A 8. rész konkrét hülyét csinált belőle. De totális hülyét. Olyat, akin még a saját beosztottjai is csak nevetnek, mert akkora marha. És ez nem volt benne az ő személyiségében a 7 alapján. 

Ez iszonyatos sarkítás. Mind a VII-es Hux felnagyítás mind pedig a VIII-as Hux lekicsinylése. A VIII elején szívatja Poe, itt valóban nem túl jó fényben tűnik fel. Viszont az Ellenállást az ő csapdája fogja meg. Snoke meg is dicséri érte. Persze aztán el is árulja Hux valódi természetét. Amit Te leírsz róla abszolút nincs benne a VIII-ban.

 

31 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Vagy itt van Snoke. Akit felvezetnek mint a galaxis leghatalmasabb embere, akinek a kegyeiért Kylo és Hux is sorversenyt fut, aki egy egész  részen keresztül csak ül és szövögeti a hálóját mint egy pók. És puff. Mondhatod hogy mekkora csavar, de szerintem inkább csalódás, hogy egy karakter akinek így megágyaznak, ennyi rejtélyességet szőnek köré és ekkora hatalmat adnak a kezébe csak úgy bumm kampec.

Én nem tudom, de Te mennyi ötletet láttál Snoke-tól? Csak Skywalker érdekelte az egész VII-ben, sz*rt mindenbe. Jól fel lett építve nem mondom. :lol: Bármi jó ötlet is volt azt Hux dobta be, nem Snoke. Neki nagyobb volt a füstje már akkor is. Gyakorlatilag semmi érdekeset nem csinált a VII-ben. Mondj valamit, ami emlékezetes volt tőle. Ami saját ötlet, mit kellene csinálni. Egy hatalmas hologram, amiben jól nézett ki. Ennyi volt a hatalmas megágyazás Snoke-nak.

 

38 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Vagy Rey, aki nekem a legnagyobb kedvencem volt, de semmi értelmeset nem csináltak vele. Egy unalmas, egydimenziós jófiú (illetve lány) lett belőle, aki erkölcsileg megingathatatlan, fizikálisan meg legyőzhetetlen. Kvázi Isten. Kiölték a jól felvezetett misztikumot a szülei felől - amit persze JJ még egy erőltetett csavarral szerintem vissza fog hozni, mondván hogy Kylo hazudott - és maradt egy lány, aki 2 perc alatt hegyek elmozgatására is képessé váló Jedi lesz - nem baj hogy ezt korábban évekig tanulták, Rey már csak ilyen. Mint mondtam kvázi Isten. 

Huhhh... Gratulálok! Ha valaki sokat változott az a baj, ha semmit akkor az. Rey-el szerinted nem csináltak semmi érdekeset, holott kapcsolata Kylo-val az egyik legizgalmasabb az egész SW-ben. Naiv lány, teljesen tiszta lelkű annak ellenére, hogy a szülei nímandok voltak. Sőt, inkább ez emeli a karakter nemességét. Ezerszer lehetne egy lelki sérült valaki mint egy ilyen tiszta és jólelkű egyén. Mi ez ha nem érdekes karakterfejlődés? Erre azt mondani, hogy semmi értelmeset nem csináltak vele....

 

Megértem, hogy sok nézőpont van, meg nem mindenki egyforma. De amikor azért szarozzák a filmet ami nem a film hibája, nem tudok toleráns lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Megértem, hogy sok nézőpont van, meg nem mindenki egyforma. De amikor azért szarozzák a filmet ami nem a film hibája, nem tudok toleráns lenni.

Akkor hagyjuk a vitát. Én leírtam mi nem tetszett, erre te válaszoltál valamit, ami meg számomra hatalmas sarkítás és a nyilvánvaló elkendőzése, így szerintem egyetérthetünk abban hogy nem értünk egyet. 

A 7-8 kettőse számomra szimplán érdektelen lett (mondanám hogy az egész ST de a 9-nek azért adok egy esélyt mert hiszek a csodákban) 


Nem is tervezek a jövőben egyik ehhez szorosan kapcsolódó topikba sem irkálni, mindent leírtam a 7-8 kapcsán amit gondolok, ha valaki egyetért egyetért, ha nem hát nem. Nem maradt semmi amit az eddigiek során vagy ebben vagy az ep7-nél, esetleg az ep9-es elvárásokkal kapcsolatos topikban ne említettem volna meg, Canto Bight kivételével amiről majd írok egy hosszabb véleményt- ezt majd meg is teszem abban a topikban mikor lesz hozzá időm - önismételgetős vitákba meg tényleg nem akarok kezdeni, mert abban semmi konstruktív nincs. Részemről ennyi. :peace:

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Akkor hagyjuk a vitát. Én leírtam mi nem tetszett, erre te válaszoltál valamit, ami meg számomra hatalmas sarkítás és a nyilvánvaló elkendőzése, így szerintem egyetérthetünk abban hogy nem értünk egyet. 

A 7-8 kettőse számomra szimplán érdektelen lett (mondanám hogy az egész ST de a 9-nek azért adok egy esélyt mert hiszek a csodákban) 


Nem is tervezek a jövőben egyik ehhez szorosan kapcsolódó topikba sem irkálni, mindent leírtam a 7-8 kapcsán amit gondolok, ha valaki egyetért egyetért, ha nem hát nem. Nem maradt semmi amit az eddigiek során vagy ebben vagy az ep7-nél, esetleg az ep9-es elvárásokkal kapcsolatos topikban ne említettem volna meg, Canto Bight kivételével amiről majd írok egy hosszabb véleményt- ezt majd meg is teszem abban a topikban mikor lesz hozzá időm - önismételgetős vitákba meg tényleg nem akarok kezdeni, mert abban semmi konstruktív nincs. Részemről ennyi. :peace:

Szerintem jól kifejtetted, hogy mi nem tetszik. ;) 

 

Ezt hívják karakter fejlődésnek / árnyalásnak. És ezekben mindig benne lesz, hogy amerre viszik az adott karaktert, az valaki(k)nek nem fog tetszeni. Egyetértek én is abban, hogy Hux karaktere elég nagy változáson esett át a VII-hez képest, de a fordulat szerintem simán belefért az eddig ismertekbe. Huxról nem derült ki pl. az a VII-ben, hogy hatalmas stratéga lenne, vagy rettegnék az emberei, csupán lehetőség volt egy ilyen értelmezésre is, mivel annyira nem kaptunk szilárd képet erről.

 

A VIII-ből már látszik, hogy Hux egyáltalán nem nagy stratéga, sőt, inkább ideológiai síkon mozog semmint igazi katonai lángész lenne, és Snoke sem becsüli. De ezek beleférnek a VII-ben látott képbe, épp csak árnyalják azt.

 

Rey-jel kapcsolatban is van igazság a szavaidban, ő a totális jóság, ez lehet, hogy sokak számára unalmas, de szerintem fontos a példamutató szerepe az új részekben. Ő egy erkölcsi iránytű, akihez képest Kylo-t pl. be lehet lőni, hogy hol tart és milyen erkölcsi mélységekben tobzódik. Rey zsenialitása abban is rejlik, hogy bár Kylo tök más, még vele szemben is képes (egy pontig) megértő és megbocsátó lenni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

A 7-8 kettőse számomra szimplán érdektelen lett

Pedig itt zárják le a Skywalkerek történetét. Ezt nem nevezném érdektelennek. Meglátjuk hova fut ki, de most esély van arra, hogy kerek egész legyen a saga. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Jar-Jar Binks

Értem, amit írsz, valahol igazad is van, csak szerintem túl sok szubjektivitást viszel bele. Én úgy látom, hogy a 8 nem a 7-tel megy szembe, hanem a saját elvárásaiddal és prekoncepcióiddal, amit a 7 sugallt Neked. És ezzel nem vagy egyedül, sőt valószínűleg nagyon sokan vannak, akiknek teljesen mást vetített elő a 7, mint ami végül történt a 8-ban. Sokkal többen, mint azok, akik erre számítottak. Pont ezért volt meglepő és bátor a 8. Követi a 7 irányvonalát, csak épp "rosszul" azonosítottuk ezt az irányvonalat. Persze fikarcnyi kétségem sincs afelől, hogy mindez tudatos volt az alkotók részéről.

 

Huxból mit látunk a 7-ben? Azt, hogy egy fanatikus őrölt, aki mindennél jobban vágyik az ÚK elpusztítására. Ezen kívül meg annyit, hogy utálja Kylot, rivalizálnak Snoke hátsójának nyalogatásában. Ezen kívül semmi nem derül ki róla, szóval miért is kell úgy megdöbbenni a 8-on? Csak azért, mert mást vártál. Tartott egy hitleres beszédet, emiatt mindenki azt gondolta, hogy biztos más téren is olyan hitleres.

Amúgy is, attól még, hogy valaki elővezet egy ilyen szónoklatot, simán lehet akár szánalmas bohóc is. Ugyanúgy, ahogy tekintélyes és ügyes vezető. Arról nem is beszélve, hogy bármennyire hülyére vette Poe az elején, még mindig kompetensebb volt, mint a film végén Kylo vagy a trónteremben Snoke. Most arról nemigen tehet, hogy egy Snoke vagy Kylo szintű Erőhasználó úgy kúrja a földhöz/falhoz, mint vmi rongybabát. :D

 

Vagy ott van Snoke. Na róla semmit nem tudunk meg a 7-ben, csak annyit, hogy ő vezeti az ER-et, meg valahogyan látta a Birodalom felemelkedését. Kylo és Hux nyalját a farát és ennyi. Ahogy korábban írtam is, azt ne a 8-tól várjuk, hogy majd egy 7-ben behozott szereplő múltjáról meg eredetéről regél. A jelene pedig számomra rendben van. Simán zsebre teszi Huxot, Kylot és Reyt is egy-egy mozdulattal.

Nekem a 8-ban mutatottak alapján tökéletesen érthető miért vezetheti ő az ER-et. Most az, hogy aztán a sötét oldali gőg és óvatlanság az életébe kerül? Hát ennyi erővel Sidious is csak egy bohóc az OT-ban. Az pedig megint csak sehol nem volt benne a 7-ben, hogy itt majd Snoke lesz a főgonosz, akit a trilógia végén lehet majd csak legyőzni, ami meghozza a végső sikert. Ezt megint a nézők látták bele a karakterébe, mert az ilyen figurák sokszor ilyen szerepben szoktak lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jar-Jar Binks, a karaktervezetéshez: Hux fiú már a 7.-ben is önmaga paródiája volt... ennek szép folytatása ami a 8.-ban történik vele. Talán a 9.-ben okoz valami meglepetést, nekem is bejönne. A "KVÁZI iSTEN" Rey pedig úgy vágja hátulról hátba-fejbe Luke-ot, hogy csak úgy nyekken... ;) stb.

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét egy szégyenteljes dolog:

 

egy újabb nevetséges petíció. Ez talán undorítóbb minden eddiginél. Azt kérik, ismerje be Rian Johnson, hogy egy szart csinált. Ez visszataszító.

 

Egyvalamire jöttem rá az elmúlt hetek során, és nagyon örülök, hogy ez a fórum nem ilyen, ezért is írok ide. Úgy látom összességében amúgy is, hogy az elmélyült rajongók nem ilyenek. De egyszerűen hadd mondjam el, hogy egyvalamiben mélyen csalódtam, és az nem a film, nem a Disney, nem Kennedy, hanem a Star Wars-rajongók. Undorító a viselkedésük. Nem egyénenként, nem egyes csoportonként, hanem akként a teljes masszaként, amivé összetömörültek, és aminek a véleménye így összességében az, hogy "a Star Wars-rajongók utálják az utolsó Jediket". Nagyon megmondanám a magamét annak az embernek, aki ezeket a petíciókat lényegében az én nevemben, meg pl. ennek a fórumnak a nevében is, a Star Wars rajongók nevében képes volt üzeneteket kommunikálni.

 

És ha a film szar? Akkor mi van? Tényleg ez a módja, hogy tudtunkra adják? Azt gondolom, hogy Star Wars-filmet rendezni önmagában egy díjjal ér fel. Amikor J.J. Abrams filmjét bemutatták, 2016 februárjában, bár nem volt versenyben az Oscar-fődíjakért, szimbolikusan Abrams adta át a legjobb rendezőnek járó díjat, ezzel talán azt is elismerve, hogy talán most nem ő nyeri a legjobb rendező díját, de ő az az ember, aki megrendezhette a Star Wars-ot, aki megkapta ezt a lehetőséget. Ezt Rian Johnson és Abrams is, meg a többiek az egész életművükkel érdemelték ki, ez egy kiváltság. Egy film rendezőjének pedig normális esetben meg van a lehetősége, hogy a saját vízióit valósítsa meg. Ez a világ filmművészetében mindig is így volt, ezért küzdött George Lucas, pl. amikor kizárták a rendezők céhéből, mert a film elején nem akarta kiírni a nevét, hanem a helyére inkább azóta is a világ leghíresebb főcímét helyezte egy bizonyos űrben beúszó szöveggel. Egyedül most nincs így, a Star Wars-ban, még korábbi blockbuster-eknél is rendezők egész ámokfutásokat tudtak rendezni (ld. Batman és Robin), és annyira nincs így, hogy nem csak a rajongók háborodnak fel, hanem maga Kennedy is. Ez a pozíció rettenetesen nehéz, már kirúgtak egy elképesztően tehetséges rendeződuót is. Látszik hogy Kennedy figyel, ésszel csinál mindent. Ebben én is kételkedtem, amikor az Ébredő Erőt láttam, nem tetszett nekem sem a biztonsági játéka, de elviseltem, MINDIG becsültem Abrams erényeit, mert igenis vannak neki is, sőt, most még inkább tudom becsülni, hogy már a helyén kezelem a TFA-t, és tudom, hogy az a film nem azt a csapásvonalat mutatta, amit a következő két film, és igenis volt innováció mind a TLJ-ben, mind a RO-ban. Nem is kicsi.

 

A rajongók segge is ki van nyalva! De tényleg. Oké, talán azoknak nincs, akik a prequelek, a prequel-figurák elsődleges rajongói, de közben meg nem volt olyan rég még a TCW (sem maguk a prequelek), ami azért bőven a prequel-érzést hordozta, plusz azért erőteljesen folytatja azt a Rebels (Maul, Ahsoka, klónok), és vannak utalások a nagyfilmek részéről is (pl. Bail Organa a RO-ban, Mustafar). Pl. ez a petíció számonkéri, hogy miért nincsenek humanoid űrlények, ismert űrlények, mint pl. zabrakok, ezzel sikerült előhozakodniuk. Ha zabrakot tennének be a filmbe, akkor a rajongók egy másik csoportja meg azon akadna fenn, hogy miért prequeles űrlényt használnak. Való igaz, az új filmek nem bővelkednek a klasszik fajokban. De egyrészt az OT cantina-és Jabba palotája jeleneteinek groteszk figuráit idézik ezek a figurák, másrészt meg én ezt így önmagában nem látom egy olyan problémának, amin ne tudnám magam amúgy is túltenni. Az ANH-ban sincsenek zabrakok, de azért szerintem működik a film.

Idén negyven éves volt az SW, volt egy Celebration, elhozták még Williams-et, Fordot, Lucast is, még Christensent is, hogy tényleg mindenkinek kedvezzenek. Évente készül egy új film, látványosan egy picit mindegyik más, hogy kedvezzenek minden irányzatot képviselő rajongónak, minden generációnak. Írta egy srác nekem, meglehetősen primitív stílusban egy facebook oldalon, hogy ő durvább irányba vitte volna el az új trilógiát. Milyen durvaság, milyen felnőttség kéne ebbe? A Star Wars gyerekfilm. És ez nem baj! De aki a Battlefrontos, meg Force Unleashed-es gyakásokon, meg a Halálosztag horrorregényeken keresztül szerette meg a Star Wars-ot, az ne akarja már rákényszeríteni ezeket a bizarr, egyáltalán nem meseszerű kinövéseit a történetnek a film fősodrára is. És mellesleg pont az ilyenek miatt készült a Rogue One. De miért nem kapaszkodnak abba, hogy az jó? Arról nem is beszélve, hogyha valóban meglepővel rukkolnak elő a Lucafilmnél, akkor ez a vége, ami a Last Jedi-nak a fogadtatása.

 

Az a véleményem, hogy jó esélye lett volna a Last Jedi-nak az oscaron is. Rettenetjó kritikákat kapott, tényleg baromi jókat, külön alakításokat dicsértek. Hamill kaphatott volna jelölést. Ráadásul a film kellően képvisel emberi értékeket, in-universe és a film készítése kapcsán is, az idén a Trump-rendszer bírálatát bármilyen módon megidéző filmek illetve pl. a feminista filmek (Wonder Woman - idén ez került be pl. a rendezők céhének jelöltjei közé, pedig szerintem eléggé túlértékelt, idén a műfaján belül a Logan és a Pókember is jobban működött) jó eséllyel indulnak, és ez abszolút mindkettőbe beleillik. Akárki akármit mond, ez a Star Wars-film van a legjobban megírva és megrendezve. Az, hogy egy filmet szeretek, vagy sem, az szubjektív, a művészet befogadása szubjektív, egy film megrendezésének minősége viszont abszolút világosan mérhető, fekete-fehér objektív dolog (nem hiszem, hogy egyáltalán tudja az emberek többsége, mit jelent a rendezés fogalma; mert az nem az, hogy ki a Snoke, ki nem a Snoke, hanem hogy mondjuk milyen elképesztő hatásmechanizmussal operál, hogyan snittel, hogyan tart ki pillanatokat mondjuk a barlang-jelenetben, vagy a maszk széttörésénél). És aki mondjuk pl. bírálja, hogy a Leia jelenete mennyire szar, az nyugodtan hozzáveheti, hogy mondjuk egy átlagos 1957 előtt született ember, tehát aki a Csillagok háborúját már nem gyerekfejjel, hanem már kialakult ízléssel látta, Darth Vadert is egy debil, felszínes hatásvadász gagyinak tartja. Összességében ez a film esélyes lehetett volna az Oscarra. Egészen elképesztően átformálták a rajongói reakciók (amik nem az általános reakciók, hanem tkp. néhány ember nagy visszhangot kiváltott reakciója) a közvéleményt, és ez a film díjaira sem volt/lesz jó hatással. Azt gondolom, hogy akármilyen is egy SW-film, két dolgot rajongóként sosem kívánnák neki: hogy ne szerezzen díjakat, és hogy ne legyen sikeres a pénztáraknál. Ugyanis ez hatással lehet a további filmekre is, és ezeket a díjakat pl. George Lucas-nak is nyerné utólag, szimbolikusan, aki 1977-ben, hatalmas szégyen, de nem kapott. Azért sem, mert mondjuk akkor még nem olyan kort éltünk, ahol zsinórban három évig Gyűrűk urák voltak képesek nyerni rekord-díjszámmal, hanem olyan filmek versenyeztek, mint az Annie Hall, meg a Harmadik típusú találkozások, amik máig filmtörténeti alapvetések, snittenként elemzik őket a filmes iskolákban. Az elmúlt másfél évtizedben volt néhány blockbuster, aminek sikerült képviseltetnie magát a díjszezonban, ilyenek voltak a Gyűrűk urák, és ilyen volt a Sötét lovag. A TLJ-nek megvolt az a merész látásmódja, ami ezekkel a filmekkel egy magasságba helyezi, megvolt az a kulturális-ideológiai háttere, hogy alkalmas legyen a díjakra, megvoltak a pozitív kritikák, megvolt a pénzügyi siker (pl. a Blade Runner-nél ez nem volt meg, ezért nem fog kapni az se semmit), de a rajongóknak nem tetszett. És gondoljátok magatokat egy filmesztéta, egy filmes helyébe. Megnézi a filmet, és mit lát: ez egészen egyedi. Ja, nem tetszett a rajongóknak? De hát ha ezeknek nem tetszett, akkor én mit akarok? Akkor biztos nem jó, ők bizonyára tudják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez kicsit túl van lihegve, ennyire nem drámai a helyzet. A film sikeres és csak ez számít. Sipítozó szociopaták mindig is voltak és lesznek is. Igen szociopaták, mert aki petíciókat gyárt gyűlöletből egy mese lejáratására, aminek ő állítólag rajongója, az beteg lélekre vall. Azt is biztosan állíthatom, hogy ennek semmilyen hatása nem lesz a díjakra. Tulajdonképpen azt is mondhatjuk, hogy ezeket a hülyéket azzal legitimizáljuk ha beszélünk róla, ha figyelmet kapnak. Egy legyintéssel kellene elintézni ezeket a petíciókat, vagy egy vállsöpréssel, mint Luke. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Indy: Egyrészt nagyon sok mindennel egyetértek amit irtál - én is csalódtam egy kicsit a rajongókban, no nem az itteniekben. Másrészt azt mondom, hogy ami most zajlik az valahol érthető és nem kell megijedni miatta.

 

A Disney-éra eddigi két filmje a múltról szólt. Voltak új szereplők meg helyszínek, de végső soron mindkét film az ep.7 és a Rogue One is egy nosztalgia-film volt. Hogy a TFA mennyire az volt azt bevallom én csak most az ep.8 tükrében látom be igazán. Sok-sok pótlékot kaptunk: volt egy Császár pótlék aki rémuralma alatt tartaná a galaxist, egy Vader-pótlék, akinek pont azaz alapsztorija mind a filmtörténelem legrettegettebb gonoszának: valaha jó volt, de rossz útra tért, kinyirta a jediket és most a főgonoszt szolgálja. Volt Birodalom pótlék az Első Rend képében, Luke pótlék (Rey), aki egy sivatagos bolygóról indulva Erőhasználóként, belecsöppenve a nagy galaktikus konfliktusba igyekszik helyreállitani a békét a galaxisban. És igy tovább és igy tovább. 

Nem haragszom rá mert a film történetesen pokoli jó. Én nagyon élvezem minden percét, plusz érthető is a bátortalanság, hisz egy 4 milliárd dolláros gigaüzlet terhe nyomta a készitők vállát. Nekik kellett bebizonyitaniuk hogy az SW-t tényleg megérte megvenni. Aztán jött a Rogue One ami úgy volt más, hogy közben a legmasszivabb nosztalgia-film lett. Maga a koncepció is az volt hogy nézzük meg felnőttként hogy emlékszünk a régi SW filmekre és idézzük meg azt a hangulatot, ami a fejünkben van: így bár egyedi lett de pont úgy hogy az ősfanok elvárásainak a leginkább megfelelt. A régi jól ismert konfliktust vitte a vászonra pont olyan komor feelinggel meghintva amire a fan közösség várt (jaj emlékszem már a prequel idején is hányszor előjött, hogy mi az istenért nem kaptunk valami kőkemény háborús filmet ahol Anakin valami szőröstőkű sebhelyes tábornokként irtja az ellent.... mintha mindenki elfelejtette volna hogy ez ugyanaz a franchise ahol egy rakás plüssmackó intézte el a Birodalom elit katonáit).

 

Előbb-utóbb viszont jönnie kellett egy filmnek aminek új gondolatai vannak. És örülök, hogy a harmadik Disney alkotás tényleg egy alkotói film, méghozzá egy olyan alkotóé akinek van mondanivalója az SW kapcsán. Viszont szerintem egy ilyen új filmnél a heves reakciók elkerülhetetlenek voltak. Mert az SW nem csak egy film a sok közül. Ezt az emberek egy jelentős hányada elképesztő áhitattal imádja. Ráadásul az SW-nek olyan óriási a közönsége, hogy mégha azt mondjuk hogy csak a nézők 1 százaléka borul le előtte, már az is emberek százezreit jelenti. Sok hardcore fan pedig évtizedek óta odavan a franchise-ért: ennyi idő alatt már egy nagyon részletes kép alakult ki bennük arról hogy mi lehet és mi nem lehet egy SW filmben. És akkor jön egy új alkotás ami felboritja ezt a képet. Tényleg annyira meglepő, hogy sokan hevesen reagálnak? Rossz lesz a példa, de nem tudom megállni: nézzük meg hogy a különféle vallási csoportok néha milyen apró világnézeti különbségek miatt esnek egymás torkának. Volt idő amikor a reformátusok és a katolikusok a szó legszorosabb értelmében egymást gyilkolták, csak mert egy picit másképp akarták imádni ugyanazt az istent. Azért keverem ide a vallást mert azaz intenzitás amivel sok rajongó imádja az SW-t nagyon hasonló a vallási elkötelezettséghez. Sok rajongónak a régi trilógia olyan mint valami Szentírás: ott minden tökéletes és ami ott van annak sértetlenül kell maradnia.

 

Az SW járhatott volna más úton is és halomra készülhettek volna a nosztalgia-mozik, de ez végső soron a franchise halálához vezetett volna. Már az ep.8 előtt is látszódott hogy mindenki ráakarja húzni a vizes lepedőt, hogy csak a Birodalom visszavág copy-ja. És ha az lett volna akkor megérdemelten kapta volna a savazást, már csak azért is mert copy-zással nem lehet új rajongókat bevonzani, új generációkat meggyőzni arról hogy van miért követni ezt a történetet. Ha valaki leül megnézni a SW filmeket és kiderül hogy egy idő után minden csak egy bizonyos trilógia meg annak a különféle másolatairól szól az bele fog unni és ott fogja hagyni az egészet.

 

Viszont csak azért mert most nagyon hangosak az ellenzők nem szabad úgy csinálni mintha ők lennének a többség. Ez nem csak az SW-re de jószerivel minden másra is igaz: ha van egy keménymag aki utálkozik akkor mindig ők lesznek a leghangosabbak. De ez nem jelenti azt hogy csak ők vannak. Az egyetlen valamennyire megbizhatónak nevezhető aggregátor site az imdb, ahol 7.5 ponton áll a film. Ez sok mindent elárul: azt is hogy valóban létezik a megosztottság, hisz ez alacsonyabb pont mint amit a korábbi két film kapott, de maga az értékelés azt is mutatja, hogy a többség szerette. De az imdb-nél sokkal megbizhatóbb a CinemaScore, amelyik nem csak azoknak a véleményét tükrözi akik hajlandóak netes szavazásokban részt venni: ott egy erős A minősitést kapott.

Két dolog miatt fölösleges aggodalmaskodni szerintem: egyrészt bár a rajongókat nagyon megosztotta és a fan közösségen belül egy igen jelentős hányad masszivan utálja, az átlagnak kifejezetten tetszett és a rajongók közt meg akiket meggyőzőtt azok sokkal jobban kötődnek hozzá mint a korábbi új filmekhez hisz ebben tényleg "van valami". Másrészt a film maga tényleg baromi jól lett összerakva, ami egy olyan fegyvertény ami hosszútávon jót fog neki tenni. Rengeteg olyan film van amit a maga korában pont az újitásai miatt ki nem állhatnak, de az utókor beleszeretett. Meglepne ha az ep.8-al nem ez történne. Ráadásul itt a TLJ-nek csak a közönség kisebbik felét "kell" meggyőznie arról hogy ez a film igenis jó. Szerintem sokan pár év múlva meg fogják gondolni magukat.

 

Ami meg a dijakat illeti: az SW sose kapott dijesőt, mégis a filmtörténelem egyik legmeghatározóbb franchise-a lett. Ha az ep.8 történetesen egyetlen dijat se kap senkitől ez akkor se lesz hatással a megitélésére. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. Elégedett vagyok ezzel a helyzettel. Tetszik nekem a film, egyedi, igazán vizionárius, innovatív, az ördögbe is, én erre az SW-re vártam egész életemben! Inkább ez, és legyen megosztott, mint egy nem megosztó, de középszerű film, ami nekem nem tetszik.

 

Csak rettenetesen sajnálom Rian Johnsont, hogy pont a kirakós utolsó darabja nem kedvez neki, mert jóformán minden együtt állt ahhoz, hogy megszülessen a korunk nagy Star Wars-filmje. Megszületett, de nem ez megy most sem a sajtóban, sem a rajongói oldalakon, érdemes megnézni, hogy pl. Mark Hamill a facebookon kívánt boldog szülinapot Kelly Marie Tran-nek és milyen gyűlölethullám indult el alatta. Egy születésnapi köszöntés alatt.

 

Nézzétek meg ezt a pillanatot: 

 

Ez az ember szívvel-lélekkel csinálta ezt a filmet. Az is beszédes, hogy kb. két-három hónappal a film bemutatása előtt készen lettek, mindennel. Ilyen nem nagyon szokott lenni. Rendezők az utolsó pillanatokig izzadnak a vágóasztal fölött. Ezt csakis az magyarázhatta, hogy nagyon átgondolt munka eredménye volt a film, és minden gördülékenyen ment.

 

Ez az ember vágta a filmet, és szerintem maga sem akarta elhinni, milyen elképesztő dolgokat talált meg.

 

Itt van az a jelenet például, ami azzal kezdődik, hogy Rey elrántja a Skywalker-kardot Kylo-tól, és azzal fejeződik be, hogy Holdo nekivezeti a Raddust a Supremacy-nek. D. W. Griffith alkotta meg a párhuzamos montázst, száz éve is már, rengeteg Hollywood-i film él vele, a legerősebbek közt ott van pl. a Keresztapa fináléja. De ez szerintem konkrétan a csúcs. Három  szálat így összefűzni, így felépíteni egymásra érzelmileg, dramaturgiai kölcsönhatásokat megalkotva, egyedi hatásmechanizmust belevéve, döbbenetes. És ez a filmnek nem is a csúcsjelenete, ilyen katarzist még egyszer csinál a film. És ez egy olyan szekvencia, aminek már az eleje is erős, mert azzal kezdődik, hogy meghal Snoke és DJ-ről kiderül, hogy áruló.

Biztos vagyok benne, hogy ennél dörzsölte a kezét a vágószobában, hogy "mennyire fognak örülni ennek a rajongók"! Egy alkotónak az embereknek való örömszerzés a legnagyobb kincs. Mérhetetlen csalódás lehet ez most neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

IndianaAndrisSolo

Talán megnyugtat (vagy nem, nem tudom), hogy azokat az SW-rajongókat - akik mi is vagyunk és úgy alapból ezen fórum és lakói - akik szerették anno (sőt, ha kellett védelmükbe vették) a Prequelt (ami már önmagában megbocsáthatatlan bűn volt, hisz tudjuk, hogy a vérfanok szeirnt a Prequelek a Sátán művei és csak megyalázták az OT-t és amúgy is "Lucashajjonmeg"!) most csak tetézzük mindezt azzal, hogy az új filmeket is szeretjük!! Szerettük a VII.-et, sőt (és most jön a legrettenetesebb dolog, ami miatt egy SW vérfan álmában nem tud aludni) még a The Last Jedi-t is szeretjük. 

Nos tudd, hogy szerintük mi nem csak hogy méltetlanok vagyunk az SW-rajongó megnevezésre, ráadásul most már szektás fanatikusoknak bélyegeznek minket. Nem vicc, tényleg! Srácok, mi vagyunk a szektás-fanatikus SW-sek! :D Azért csak SW-sek, mert a rajongó jelzőre - mint írtam - szeritük nem vagyunk méltóak! :D

Komáim és Komaasszonyaim, én szívesen vagyok veletek együtt szektás-fanatikus SW-s :D Ha a rajongó ŐKET jelöli, nem is akarok rajnogó lenni! :D

 

LOL ... most nézem mit írtam ... "álmában nem tud aludni" :D:D - INCEPTION!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Mérhetetlen csalódás lehet ez most neki.

Biztos nem esik neki jól, de nekem úgy tűnik a helyén tudja kezelni. Amikor valaki Twitteren jelezte neki, hogy ártatlan bejegyzésekre is elég sok beszólogatást kap, így reagált:

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na rég olvasgattam itt! Azta! Azthiszem jól teszem, hogy javarészt távol tartom magam a "rajongói" fikáktól. Nem akarom tudni. De ezek szerint nem csillapodnak a hangok. Szerencsésnek érzem magam, hogy meg voltam elégedve a filmmel. Mondhatni röhögök a markomba, hogy egyesek mit össze szenvednek rajta! Aki régi sw-t akara, könyörgöm az azt tegye a be a lejátszóba.

Az új, akármilyen is, a régieknek nem árthat, aki mást gondol, az a szememben ostoba. Nekem rohadtul bejött, nagyon sok mindent kaptam tőle amire vágytam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Ráadásul itt a TLJ-nek csak a közönség kisebbik felét "kell" meggyőznie arról hogy ez a film igenis jó.

Már most is létezik olyan szekció pl. a TFN-en, hogy megtért TLJ utálók topikja. Ott leírják miért változott a véleményük pozitív irányba. Szépen gyűlnek a hozzászólások. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Nézzétek meg ezt a pillanatot: 

A következő celebration-on is felálva fogják ünnepelni. Ez mindig így volt Lucassal is, és a többi prequel színésszel. Pedig állítólag meg akarták ölni a "rajongók". Ezek olyan lúzerek akik még az utcára se mernek kimenni. A kisebbség. Szerencsére nagyon sok értelmes SW rajongó is van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobb brit filmes magazin az Empire Awards-on a következő kategóriákban jelölte az Utolsó Jediket:

Legjobb film, Legjobb rendezés, Legjobb színésznő (Daisy Ridley), Legjobb színész (John Boyega), Legjobb sci-fi/fantasy, Legjobb kosztüm design, Legjobb produkciós design, Legjobb vizuális effektek.

 

(Mark Hamill valszeg azért nem kapott jelölést mert nincs legjobb mellékszereplő kategória)

 

Tavaly egyébként Edwards megkapta a legjobb rendezés díját a Rogue One-ért

director-gareth-edwards-poses-with-the-a

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.