Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Na, minél többet gondolkodok a filmen, annál inkább hatalmába kerít egy komoly hiányérzet. A film előtt a trailerben láttuk a jedi könyveket, összeraktuk, hogy Luke azon a bolygón van, ahonnan a Rend indult, és reméltük, hogy kapunk adalékot a próféciáról vagy a korabeli Jedikről megtudunk valamit a könyvek révén. Esetleg az Erőhöz fűződő viszonyunkat kell átértelmeznünk. Amikor azt hallottam, hogy Rian nagyon merészen nyúlt az SW-hez, akkor bevallom, én a mitológiára gondoltam, és nem pedig a rendezési módszereire, így ez valamelyest nekem csalódás, sőt, talán mondhatom, hogy az egyetlen csalódás a film kapcsán.

 

Nem véletlen, hogy a film előtt megnéztük pl. a Yoda szálat vagy a Mortist a TCW-ből, mert arra számítottunk, hogy esetleg ehhez hasonló infókat fog csepegtetni a VIII. De erre nem, vagy csak kis mértékben került sor (pl. Luke monológja a világos oldalról ilyen, amiből szerettem volna még többet). Ott voltak a könyvek, ott voltak a bolygón, ahonnan a Jedik indultak, de mindez csak díszlet. Igazából nem kapunk infót a könyvekről, vagy, hogy hogy indult el a Jedi Rend, vagy miért siklott annyira félre az egész Sidiousnál, mint amennyire megtörtént. Az arrogancia persze komoly indok, de jó lett volna összevetni az eredeti Jedi tanokkal. Jó lett volna hallani, ahogy Luke felfedezi a próféciát, és kételkedik benne, vagy legalább reagál rá valamilyen módon. Bevallom, amikor magam elé képzeltem a VIII-at, mindig ilyesmi elevenedett meg előttem azóta, hogy tudom, hogy Luke azon a bolygón van, ahonnan a Jedik indultak.

 

Mivel tudom, hogy rajtam kívül mások is várták, hogy elhangozzék a prófécia a filmben, vagy arra számítottak, hogy a TCW-s Erő szálhoz hasonló infókat kapunk, ezért érdekelne, hogy nektek ez nem csalódás egy picit így visszanézve a filmre? Nem olyan, mint egy kihagyott ziccer? Miközben Sidiuos-szal pontosan elárulta Rian, hogy igen is fontos neki a Prequel. Hiszen utalhatott volna rá Uralkodóként, Palpatine-ként, Császárként, stb., de ő a Sidious nevet használta. Megvan tehát benne a tisztelet a PT felé, és még sem élt a lehetőséggel, hogy kicsit bővítse, kimélyítse azt. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor nem tudtuk milyen film lesz, milyen hangsúlyokkal. Viszont ennek tudatában (Luke tragédiája fontos szerepet tölt be), nem igazán lett volna sok helye egy merengésnek több százezer évvel ezelőtti dolgokról, amiknek a történet szempontjából nincs hasznuk. Az Erőt így is rendesen megbolygatta a film, szóval nekem nem hiányoztak ezek az infók. Ráadásul a könyvek megvannak, így a IX-ben akár még arról is derülhetnek ki dolgok, hogy mi van bennük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen én is számítottam rá, hogy lesz valami infó a régi jedikről. Sajnálom, hogy nem kaptunk túl sokat, de örülök, hogy a könyvek megmenekültek. Ez egy olyan feldobott labda, amit muszáj lecsapni. Rey-nek az ep.9-ben már pontosan tudnia kell, hogy mi volt a könyvekben. Remélem hogy pár szót fog szólni róluk. Ezt akár egy záró-jelenetnek is eltudom képzelni. Rey új tanitványok gyűrűjében ül és arról beszél, hogy mit lehet tanulni a régi jedik tévedéseiből, botlásaiból és ahogy beszél kikristályosodik, hogy ő milyen úton szeretné vinni a tanitványait. Ha az ep.9 lezárja a Skywalker Sagát akkor ez lehetne egy szép happy end.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is szerettem volna többet tudni a jedi titkokról, a misztikumról... de számomra ez a film pont arról szólt, hogy úgy tudott lekötni, hogy egyáltalán nem azt kaptam amire vártam. Olyan új dolgokat mutattak az Erővel kapcsolatban, amire szintén nem számítottam és összességében ebbe a filmbe az nem is illett volna bele az, amit én előzetesen gondoltam. A Prófécia, a Kiválasztott és Rey kapcsolatában is az a fordulat tetszett a legjobban, ami Snoke-al is, hogy az a titok, hogy nincs titok! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akkor nem tudtuk milyen film lesz, milyen hangsúlyokkal. Viszont ennek tudatában (Luke tragédiája fontos szerepet tölt be), nem igazán lett volna sok helye egy merengésnek több százezer évvel ezelőtti dolgokról, amiknek a történet szempontjából nincs hasznuk. Az Erőt így is rendesen megbolygatta a film, szóval nekem nem hiányoztak ezek az infók. Ráadásul a könyvek megvannak, így a IX-ben akár még arról is derülhetnek ki dolgok, hogy mi van bennük.

Simán bele lehetett volna szőni. Eleve Luke az elején be akarna fejezni a Jedi Rendet. Ide bőven lett volna lehetőség beilleszteni egy kontrasztot arról, hogy honnan indultak a Jedik és hova jutottak. Még csak jelentősen át se kellett volna alakítani a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Krande írta:

Más. A szinkronról mi a véleményetek? Érdemes megkockáztatni, vagy maradjak a feliratnál?

Mint ahogy Darth Porg írta, elég zavaró, hogy Luke és Leia sokkal fiatalabban szólalnak meg magyarul, mint amit a koruk indokol, és valóban. Ezen kívül nekem Ben Solo magyar hangja nagyon kizökkentő, legalábbis az eredetihez képest, ami a fejemben szól. Szóval egy próbát megérhet, ha kíváncsi vagy rá, de ha nem muszáj, ne kínozd magad vele :)

42 perccel korábban, Donát írta:

Mivel tudom, hogy rajtam kívül mások is várták, hogy elhangozzék a prófécia a filmben, vagy arra számítottak, hogy a TCW-s Erő szálhoz hasonló infókat kapunk, ezért érdekelne, hogy nektek ez nem csalódás egy picit így visszanézve a filmre? Nem olyan, mint egy kihagyott ziccer? 

Egyelőre nem érzem annak, így is kaptunk többletinfókat. Lehetséges, hogy még az ep9-ben jön hozzá némi adalék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Na, minél többet gondolkodok a filmen, annál inkább hatalmába kerít egy komoly hiányérzet. A film előtt a trailerben láttuk a jedi könyveket, összeraktuk, hogy Luke azon a bolygón van, ahonnan a Rend indult, és reméltük, hogy kapunk adalékot a próféciáról vagy a korabeli Jedikről megtudunk valamit a könyvek révén. Esetleg az Erőhöz fűződő viszonyunkat kell átértelmeznünk. Amikor azt hallottam, hogy Rian nagyon merészen nyúlt az SW-hez, akkor bevallom, én a mitológiára gondoltam, és nem pedig a rendezési módszereire, így ez valamelyest nekem csalódás, sőt, talán mondhatom, hogy az egyetlen csalódás a film kapcsán.

 

Nem véletlen, hogy a film előtt megnéztük pl. a Yoda szálat vagy a Mortist a TCW-ből, mert arra számítottunk, hogy esetleg ehhez hasonló infókat fog csepegtetni a VIII. De erre nem, vagy csak kis mértékben került sor (pl. Luke monológja a világos oldalról ilyen, amiből szerettem volna még többet). Ott voltak a könyvek, ott voltak a bolygón, ahonnan a Jedik indultak, de mindez csak díszlet. Igazából nem kapunk infót a könyvekről, vagy, hogy hogy indult el a Jedi Rend, vagy miért siklott annyira félre az egész Sidiousnál, mint amennyire megtörtént. Az arrogancia persze komoly indok, de jó lett volna összevetni az eredeti Jedi tanokkal. Jó lett volna hallani, ahogy Luke felfedezi a próféciát, és kételkedik benne, vagy legalább reagál rá valamilyen módon. Bevallom, amikor magam elé képzeltem a VIII-at, mindig ilyesmi elevenedett meg előttem azóta, hogy tudom, hogy Luke azon a bolygón van, ahonnan a Jedik indultak.

 

Mivel tudom, hogy rajtam kívül mások is várták, hogy elhangozzék a prófécia a filmben, vagy arra számítottak, hogy a TCW-s Erő szálhoz hasonló infókat kapunk, ezért érdekelne, hogy nektek ez nem csalódás egy picit így visszanézve a filmre? Nem olyan, mint egy kihagyott ziccer? Miközben Sidiuos-szal pontosan elárulta Rian, hogy igen is fontos neki a Prequel. Hiszen utalhatott volna rá Uralkodóként, Palpatine-ként, Császárként, stb., de ő a Sidious nevet használta. Megvan tehát benne a tisztelet a PT felé, és még sem élt a lehetőséggel, hogy kicsit bővítse, kimélyítse azt. :( 

Én általában a kevésbé jó Star Wars-filmekben-könyvekben-tévésorozatokban szoktam nézegetni az ilyen easter eggeket, most, ebben a végtelenül komplex és érzelmileg gazdag filmben ez egyáltalán nem zavar, nem érdekel, még hiányzérzetem sincs. Engem régóta zavar, hogy Lucas-éra űrlényei egyáltalán nem teszik tiszteletüket, csak a Rebelsben, a filmekben viszont csak konkrét szereplők formájában: Chewie, Yoda, Ponda Baba, Ackbar, Nien Nunb. Jó, a RO-ban voltak más mon calamarik és twi'lekek. De engem baromira nem ebben a filmben fog kezdeni zavarni, amikor simán visszaröpített a messzi-messzi galaxisba rodianok és bith-ek nélkül.

 

Így is sokkal jobban illeszkedett a prequelekhez ez a film, mint a Disney-éra eddigi művei, képileg, Canto Bight és Crait világában is azt a tágasságot, epikusságot látom, amit csak a prequelekben láthattunk, és tartalmilag is olyan új szintre emelték az Erő fogalmát, amit eddig nem volt látható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is annyira az értékelés miatt teszem be ide, hanem azért, mert van egy rövidke interjú benne a színészekkel és Riannel.

 

OFF: Egyébként hatalmas hova jutottak ezek a srácok, pár éve még arról szóltak a videóik, hogy Pisti feje megfől és vadul anyáz miközben Catmariot játszik, most meg már interjúznak egy SW film sztárjaival, nagyon komoly.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Mivel tudom, hogy rajtam kívül mások is várták, hogy elhangozzék a prófécia a filmben, vagy arra számítottak, hogy a TCW-s Erő szálhoz hasonló infókat kapunk, ezért érdekelne, hogy nektek ez nem csalódás egy picit így visszanézve a filmre?

Kicsit sem, abszolút nem. Ez egy prekoncepció volt a trailerek után, amit a moziterembe belépve elfelejtettem. A film cselekményéhez és a történethez egyáltalán nem volt ezekre szükség, akinek ez számít, az Rey, aki meg is szerezte. Ez a jövőben még fontos lehet számára, de a jelen kor eseményeihez nem kellett, pláne annak tükrében, hogy mint kiderült, Luke nem is olvasta őket - ami teljesen beleillett Luke karakterébe, aki nem tanulta meg a fontos leckét: tanulj a múlt hibáiból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvolt az itthoni teszt. Azért mindig itt derül ki mennyire ok egy SW film számomra. ;)

Van fent kalóz verzió. Aki látta tudja miről van szó. Ahhoz képest a VHS olyan, mint a 4K a diafilmhez képest. Nos...pár perc után annyira beszippantott, hogy el se hittem.  :o Sírtam, nevettem, izgultam....egyszóval ami jó az jó, mindegy a minőség. És ez most nagyon átjött nekem!!

 

2 perccel korábban, JakeSully írta:

Na és hogy tetszett ? :)

Sokk hatása alatt vagy tegnap óta ? :D ;)

Gyászol!!! Luke fikázta a Jediket. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Porg írta:

Ody, szeretem nagyon. Odavert elsőre, de tökéletesen értem azokat, akik nagyon nehezen fogadják be. Ezt a nyitó képsort is ezért hoztam fel: bejött nagyon, rázuhanunk a cirkálóra, súlyosan jó pillanatok. De Rian ezt játssza végig velünk: mindent megteker egy picit, önreflexiós poénok tucatja, stb. Nagy fazon... megkérdőjelez mindent, mutat egy másik szemszöget, stílust, történetvezetést. Valaki panfletnek érzi az egész filmet, pedig csak jó arányérzékkel újított. Minden naaagy változás ellenére/mellett végig érezni, hogy baromi nagy szeretettel és tisztelettel dolgozott. Le a kalap! ;)

Imádom a porgokat, mondtam már? :D Tökéletesek! Meghaltam itthon egy olyan verziótól, amit a minősége miatt még 1961-ben is körberöhögtek volna. Nem ígéret kell hanem bizonyíték: tessék. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Megvolt az itthoni teszt. Azért mindig itt derül ki mennyire ok egy SW film számomra. ;)

Van fent kalóz verzió. Aki látta tudja miről van szó. Ahhoz képest a VHS olyan, mint a 4K a diafilmhez képest. Nos...pár perc után annyira beszippantott, hogy el se hittem.  :o Sírtam, nevettem, izgultam....egyszóval ami jó az jó, mindegy a minőség. És ez most nagyon átjött nekem!!

 

Sosem értettem, hogy vagytok képesek ilyen ratyi felbontásban megnézni a filmet. :) Én 1 perc után kinyomnám szerintem. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nekem először Luke szinkronja nem jött be (Stohl volt neki ismét), de aztán rájöttem, hogy igenis jó vele.

Összességében nem rossz a szinkron, egyedül C3PO új hangján akadtam ki (meg egy-két mellékszereplőn, de az nem számít). 

A főbb karakterek magyar hangjait viszont remekül eltalálták. Nekem például az Oscar Isaac-Rajkai Zoltán párosítás fekszik a legjobban.

Köszi! Majd összeszedem a bátorságom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mert nem a film minősége számít hanem az érzés amit kelt.

De sz@r minőségben olyan, mintha kvázi csökkentett módban, egy lenyomatát néznéd. Inkább kivárom a következő mozis nézést és az emlékeimre hagyatkozom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megvolt másodjára a is a film. Az előző írásomban felsorolt negatívumokat tartom még mindig, DE most valahogy sokkal jobban élveztem az egész filmet. Lehet mert tudtam már előre mikor jönnek azok a részek, amik elsőre kizökkentettek. 

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megfogom tekinteni kamerás verzióban - többször is. Szerintem ha a film hangulata, az az érzés, hogy SW -t nézel megvan, akkor tök mindegy, hogy milyen minőségben nézed meg a filmet. (Persze ha a kamerás verzió nagyon sz*r, akkor érthető a dolog, de csak vannak normálisan felvettek is. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Donát írta:

De sz@r minőségben olyan, mintha kvázi csökkentett módban, egy lenyomatát néznéd. Inkább kivárom a következő mozis nézést és az emlékeimre hagyatkozom.

Én ilyen minőségben néztem és szerettem bele anno a Star Warsba:

Évek teltek el mire normális minőséghez és egy jó szinkronhoz sikerült hozzájutni, amit a szüleim szereztek. Természetesen a jó kép meg a hang elképesztően sokat hozzátesz az élményhez de ha a film tényleg jó, akkor rossz minőségben is jó. Én mondjuk még elejétől a végéig nem néztem meg a kamerásakat, de jó belenézegetni néhány jobb jelenetbe. Legalábbis a következő mozizásig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megnéztem másodszor is öcsémmel, és leírhatatlan, hogy (egy-két dolog kivételével) mennyivel jobban tetszett most, mint elsőre.

 

Fin és Rose sztoriját nagyrészt még mindig feleslegesnek érzem a film főcselekmény vonalára nézve, de  nagyon jó karakter-építés volt benne. Rose színésznője nem volt valami meggyőző, de Boyega (aki hatalmasat fejlődött az előző filmhez képest) bőven kompenzált érte. Egyetlen valódi kifogásom ellene, nem ennek a filmnek a hibája, hanem az előzőé, ami ha nem járatta volna le Króba Fettinát (sajnálom, Ody, ami nagyon nem tetszik, arra továbbra is csak gúnyosan vagyok hajlandó utalni) egy iszonyúan oda nem illő utalás/vicc kedvéért, akkor az összecsapása Fin-nel ezerszer erősebb lett volna.

 

Poe és Holdo konfliktusa szintén nem tett hozzá sokat a nagy egészhez, de megint karakterépítés volt. Azt ugyan továbbre sem értem, hogy ha egyszer Holdo tudta, hogy Poe-t engedetlenségért és rövidlátásért fokozta le Leia, akkor miért számított arra, hogy vakon követni fogja a parancsait, pláne hogy Poe első kirohanása után miért érte váratlanul a lázadása, de végül is az összes filmben voltak ilyen dolgok, szóval nem zavart annyira.

 

Amiért sokkal többre tartom most már ezeket a sztoriszálakat, az az, hogy most már látom, hogy a következő filmre építették a két karaktert.

 

Luke kapcsán vegyesek az érzéseim. Egy részt az, hogy az ő egy pillanatnyi gyengesége az oka Ben árulásának tetszik. Ahogy az is tetszik, hogy tényleg pillanatnyi gyengeség volt, amit azonnal legyőzőtt. Zseniális.

Ami viszont nem tetszett, az egyrészt az ahogy ezt bemutatták. Oké, hogy azt mondja, hogy látta Ben-en a sötétség árnyékát a kiképzése közben, és hogy amikor a fejébe nézett rosszabb volt a helyzet mint hitte...de ezzel gyakorlatilag azt kérik, hogy higgyük el Luke-nak pusztán a szava alapján. Mutatniuk kellett volna valamit az ifjú Ben-től, mégha nem is egy tusken írtást, de mit tudom én, mondjuk, hogy egy vívásgyakorlat közben elveszti az uralmát és súlyosan megsebesíti az egyik tanonc-társát.

Másrészt pedig az, ahogyan Luke a kudarcát fogadta. Oké, hogy időre volt szüksége egy ilyen bukás után, hogy rendbe tegye a gondolatait, de hogy teljesen feladja, ezt nem tudom elképzelni róla. A végső összecsapása Ren-en viszont elég fantasztikus volt, hogy ezt megbocsássam.

 

Ren-nel kapcsolatban még nem vagyok biztos, hogy hogy érzek. Snoke viszont pontosan az volt, aminek mindig is tartottam: egy selejtes Palpatine-pótlék. Pontosan azt kapta, amit a koncepció megérdemelt, mindenféle ceremónia nélkül kinyírták. Csak ez a húzás hatalmas plussz pont a film javára.

 

Rey.:sick:

Daisey Ridley mindent megtett, hogy szerethetővé tegye a karaktert, remekül alakított (ellentétben azzal a filmmel, amit továbbra sem vagyok hajlandó nevén nevezni), és sajnálom, hogy egy ilyen elviselhetetlenül "tökéletes" Mary Sue-t kell játszania, aki mindig tudja, hogy mi a helyes és mindenkit megment, aki csak azért létezik, hogy az összes többi főszereplő inkompetensnek és feleslegesnek tűnjön mellette. Sajnálom, de ezt a karakternek éppcsak nevezhető valamit, továbbra is zsigerből utálom.

A magyarázat, hogy azért ilyen nevetségesen erős, mert ő Ren "tükörképe", ugyan feleleveníti a mortisi Leány és a Fiú kapcsolatát, de sajnos nem működik. Oké elhiszem, hogy az előző filmben Ren azért vesztett ez ellen a képzetlen lány ellen, mert sérült volt és megingott az elhatározása. Na de itt akkor miért nem tudta legyőzni????

Egy dolog, hogy meg van benne a potenciál, hogy egyenlő legyen Ren-el, de Rey semmiféle kiképzést nem kapott Luke-tól, Ren viszont megacélozta az elkötelezettségét a Sötét oldal felé, szóval a tény, hogy így is csak döntetlenre ment Rey-el (és még ez is nagyon nagylelkű kijelentés, hiszen Rey simán megölhette volna, amíg ki volt ütve, hiszen, mint megtudtuk előbb tért magához, és csak azért nem tette, mert akkor nem maradna ellenség akit le kell győzni, illetve mert ő egy tökéletes soha a légynek nem ártana Mary Sue) azt jelenti, hogy Rey nem egyenlő Ren-el, hanem milliószor erősebb nála, és ez egy ordas nagy baromság. Ha Luke csak annak a kiképzésnek alávetette volna Rey-t, amit ő kapott Yodától, akkor még csak-csak le tudnám nyelni, de így...

 

Mindent összevetve már bánom, hogy rányomtam az 1-est, mert most 3-as 4-es körül értékelném.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utolsó Jedik vélemény

Az új film felülmúlta a várakozásaimat. Az utolsó Jediket már be tudom sorolni a legjobb Star Wars történetek közé. Még úgy is, ha a könyveket, filmeket és képregényeket egyaránt beszámítom. Rian Johnson keze valamennyire meg volt kötve, hisz ez a film Az ébredő Erő folytatása, de mégis sikerült egy egyedi, ötletes és szerethető mozit összehoznia.

A legérdekesebb szál a Rey-jel, Luke-kal és Kylo Ren-nel foglalkozó részek voltak. Mindhárom színész nagyot alakított. Mindegyiküknél voltak nagyon jó meglepetések. Tetszett, hogy Rey ereje egyre nő és úgy néz ki, hogy a Jedivé válás útján egy nagyon egyedi utat fog bejárni. Ben Solo/Kylo Ren egy nagyszerű, vívódó hős, aki végül is nagyon egyedi utat választ. Itt már sikerült felérnie a Legendákbeli énjéhez, Jacen Solo/Darth Caedushoz. A Rey-jel való párbeszédei nagyon jók, a támadása Snoke ellen fenomenális, Rey és Ben közös harca a gárdisták ellen pedig egy nagyon epikus jelenet sorozat. Luke-tól végre többet megtudtunk a múltról. A történet során egy igazi legendás Jedi-mester válik belőle. A film végi alakítása hatalmas. Nagyon tetszett a sok kikacsintás, utalás az előzmény-trilógiára. Luke megemlíti Darth Sidioust-t, Kylo ajánlata Rey-nek teljesen A Sithek bosszúját juttatja  az eszünkbe – Anakin ajánlata Padménak. Ott volt a kis, kilenc éves Erő-használó fiú, aki egy az egyben a kicsi Anakinra hajaz. A film végi állapot pedig inkább A klónok támadását juttatta eszembe – csak most kezdődik az igazi galaktikus háború. A klasszikus trilógiára is szép számmal vannak utalások – az ifjú hős egy idős Jedi mester-nél tanul, nagy szárazföldi ütközet, a sötét és a világos oldali hős együtt jelennek meg a legfőbb gonosz előtt -. Szép összhang van. Snoke halála nem zavart. Az sem, hogy szinte semmivel sem tudunk többet róla, mint korábban. Arra már korábban utaltak, hogy talán könyvben fejtenék ki a vele kapcsolatos dolgokat. Tudok is egy embert, aki a legmegfelelőbb lenne erre a feladatra: James Luceno. Rey-ről a filmben többször is az jutott eszembe, hogy kiköpött Kerra Holt a figurája – John Jackson Miller szereplője, a Régi Köztársaság idejében játszódó Kóbor lovag hősnője. Rey, ahogy Kerra is reménytelen helyzetekből segíti ki a rászorulókat, és óriási túlerővel, hatalmas gonosz erőkkel néz szembe. Ben és Rey harca a gárdistákkal a Régi Köztársaság történeteinek nagy epikus összecsapásaira hajaz. Ennél a jelenetnél éreztem igazán, hogy Rian szereti a Régi Köztársaságot és ő lenne a legalkalmasabb ilyen filmek készítésére. A Jedi Rend felélesztéséről. Én úgy vettem észre, három momentum is volt a filmben, amiben arra utaltak, hogy ez meg fog történni. Yoda szelleme kijelenti, hogy Rey-ben minden megvan, Luke a halála előtt utal arra, hogy nem ő az utolsó Jedi és film végén mutatták a kis Erő-használó fiút – a kezében a felmosóval olyan volt, mintha fénykardot szorongatna.

Az Elenállás története is érdekesen alakult. Poe Dameron szimpatikusabb lett, ahogy Finn is. Finn és Phasma párharca óriási. Ahogy Finn majdnem feláldozta magát a Crait-en hihetetlen. Rose is szimpatikus lett a végére. A film egyik leggyönyörűbb mondata az ő szájából hangzik el. Leia Erő-használata a Tomboló Erőt juttatta eszembe. Így egyelőre ennyi jutott eszembe. A film zenéje sajnos nem lett valami nagy szám, egy kicsivel több elő-trilógiás utalásra számítottam, jó lett volna egy kicsivel többet megtudni az első Jedikről. De így nagyszerű lett ez a történet. Kiváló darab.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.