Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?  

82 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a nyolcadik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

38 perccel korábban, Dzséjt írta:

Jó neked. Nekem sajnos se pénzem, sem lehetőségem, hogy 4-5-ször járjak moziban. Vasárnap és kedden van angol hanggal vetítés nálunk, azt szevasz, tavasz. Pénzem még úgy van két vetítésre, hogy kedden elmegyek, aztán félre teszem a koszt pénzt az IMAX-re, ami 120 km-re és 10000 forinttal van arrébb. Szóval ja, biztos szép lehet annak, akinek van pénze és lehetősége 4-5x megnézni. Én ebbe a csoportba nem esek bele, így marad a kamerás verzió. Amire azt hiszem, maximálisan kiérdemlem, miután 2-szer, 3-szor is adok ki rá pénzt úgy, hogy 2-szer sem tehetném meg, ha nem lennék olyan, amilyen.

Hát én 10.000 forintot mindig félteteszek erre a célra. :) Amikor meg a mozikban nem játsszák már, akkor meg inkább kivárom a Blu-ray megjelenést, de szutyok minőségben én biztos nem nézem meg. De ok, akkor ezzel úgy fest egyedül vagyok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár csak egy tízesbe fájna nekem az egész, de őszintén szólva a szerdai premier önmagában több volt nekem, mint egy tizes. :) Egészében a filmet én is csak moziban és BD-n nézem meg, de azért a kedvenc jeleneteimet szívesen újra és újranézem mozis kamban is. Viccen kívül: irigylem azt, akinek ennyi lehetősége és/vagy türelme van a film megtekintéséhez.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre megnéztem és jól szórakoztam rajta, nekem tetszett a film. Nem azért ami miatt itt a nagy többségnek, de ez nem változtat a végeredményen.

 

Jelenetenként majd később próbálom elemezni, most csak az első gondolatok.

 

Kezdjük ott, hogy 46 éves vagyok, szóval még ha a TLJ egy zseniális film is lenne (szerintem nem az, de rossznak sem rossz) valószínűleg nekem már akkor sem tudna olyat mutatni amitől összesz*rom magam a gyönyörűségtől. Én az eredeti trilógián nőttem fel, nyikhajként nyált csorgattam a lelkesedéstől az "Én vagyok az Apádnál", viszont most már inkább vagyok olyan mint egy kaliforniai nyugdíjas, nem azért megyek az öbölhöz hogy megkapjam az összes nőt a parton, hanem csak szeretnék a napon sütkérezni a kedvenc öblömnél, miközben lógatom a lábam a vízbe és lustán élvezkedek rajta. És ennek a TLJ teljesen megfelel, így a sokszázadik / ezredik film után már egyre kevésbé érzem úgy hogy folyamatos katartikus élményt kéne kapnom, megelégszem a felhőtlen szórakozással. 

 

Idegen tőlem az olyan AGRESSZÍV lelkesedés mint amit pár rajongónál látok, nálam a pillangókés akkor is csukva van a zsebben ha valakinek nem jön be az ami nekem, és nem tartom komplett hülyének, ha nem látja meg azokat a nyilvánvaló összefüggéseket amiket én annak tartok. Szerintem nem kellenek világmegváltó csodák ahhoz hogy mindentől elvonatkoztatva szórakozni tudjunk egy olyan filmen ami a hibáit látva is alapvetően szórakoztató. És ez a lényeg. Legalábbis szerintem.

 

Márpedig a The Last Jedi szórakoztató. Megvannak a maga jó, látványos, humoros és néha epikus pillanatai is és egy olyan univerzumban játszódik amit szeretek. IGEN. Pár helyen túltolták, fölösleges és karakteridegen humorral van telenyomva és erőltetett részek is akadnak benne bőven, de számomra mindez megbocsájtható, mert ez egy Star Wars, amire mindig kapható vagyok.

 

Mindazonáltal ez már nem az a koherens Star Wars, amit Lucas álmodott meg és épített fel, hanem egy Disney továbbképzelés. Egy olyan mozi ahol piaci / nézettségi megfontolásból kellett egy átvezető szál az OT legendás alakjaival, hogy a nép a régiek miatt kíváncsi legyen a folytatásra. Emiatt volt muszáj beépíteni a nagy neveket, de azt nem mérték fel rendesen, hogy tök mindegy mit kezdenek ezekkel a legendás karakterekkel, az baromira megosztja majd az embereket. Az EPVII szimpla biztonsági játék volt, egy új történet felvezetése ismerős helyzetekkel és helyszínekkel, hogy elhitessék ez még mindig az amit mindenki imád, és TLJ-ben vált volna le a hordozórakéta, de túl sok mindent akartak egyszerre: megerősíteni az új sztorit az új karakterekkel, de ezzel párhuzamosan azt is kifejteni, hogy mi lett a régiekkel, miközben a hangsúlyok és erők összevissza tolódtak, és sem az egyik sem a másik kifejtésére nem volt sem elég idő sem megfelelő helyzet.

 

Érzésem szerint ők sem tudták hogy mit kezdjenek az egésszel. Kicsit olyan az egész mintha valaki folytatni akarná a Bibliát a keresztre feszítés és a megváltás után, visszahozva Jézust, hogy pár új apostol történetét elmesélhesse, és erre kasztingoltak volna Mózest, meg Júdást is, feltűnne egy teljesen új kiadású Szent Péter, a farizeusok, a nép új reményt kapna, egy zöld angyal kameózna új snittekre a Jelenések könyvéhez, miközben nem a KÖNYV mondanivalója és szellemisége lenne a fontos, hanem hogy a régi ikonikus alakokkal és az ismerős szólamokkal eladhassák és elhitessék a bővített tartalmat. Lássuk be ilyen szempontból sok új dolog nem történik. Ja de. Júdás kinyírja magát a Sátánt, Mózes népéből egy Noé bárkájába való ember marad, akik bárka helyett egy ezeréves csónakon menekülnek kb. öten megalapítani Új Izraelt.

 

A zárójelenet érdekes volt, nekem okozott némi fejtörést. Ha elveszítette a jelentőségét a jedi és a sith fogalma, és szükség van az erő mindkét oldalára az egyensúlyhoz, az erő ki is termeli ezek képviselőit, akkor miért nem mutatták a rabszolgatartót is hogy seggbelövi az egyik gyereket egy aprócska kis erővillámmal (olyan diszkrét, alig látható erőhasználattal mint ahogy a srác vette magához a seprűt) majd vágyakozva tekint a csillagokba az első rend emblémás nyakláncát morzsolgatva? Nem erről szólt a fáma?

 

 

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, caseyjones írta:

 

Azonban nem bántam meg, hogy még egyszer megnéztem, mert felfedeztem egy-két új dolgot, amit elsőnek nem szúrtam ki. Például amikor a végén a kisfiú az Erő segítségével ragadta meg a seprűt, vagy hogy Luke halála előtt nem sokkal a horizonton lehetett látni pár másodpercig egy hajót. 

 

A seprű nekem is csak másodszorra tűnt fel. A hajó azonnal, de azóta sem tusom hova tenni. Talán Kylo jutott hozzá Reyen keresztül? Vagy egy egykori Lázadó közelít? Formára (amennyire a nap előtt ki lehetett venni) inkább tűnt elsőrendes siklónak, a Falcon laposabb nála..... De az egész hajó pár pixel, szóval bármi lehetett. 

 

 

 

 

 

10 órával ezelőtt, caseyjones írta:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Mestal írta:

Mindazonáltal ez már nem az a koherens Star Wars, amit Lucas álmodott meg és épített fel, hanem egy Disney továbbképzelés.

 

Ezt én is éreztem sajna. Pontosabban azt, hogy nagy a különbség a filmek hangvételében, ami eddig nem volt a SW-re jellemző. Az Aliennek jól áll (izé, kivéve amikor egy filmen belül van tucatnyi rendezés) de ez egy nagyon másik film.

 

 

18 perccel korábban, Mestal írta:

Egy olyan mozi ahol piaci / nézettségi megfontolásból kellett egy átvezető szál az OT legendás alakjaival, hogy a nép a régiek miatt kíváncsi legyen a folytatásra. Emiatt volt muszáj beépíteni a nagy neveket, de azt nem mérték fel rendesen, hogy tök mindegy mit kezdenek ezekkel a legendás karakterekkel, az baromira megosztja majd az embereket. 

 

18 perccel korábban, Mestal írta:

Érzésem szerint ők sem tudták hogy mit kezdjenek az egésszel. Kicsit olyan az egész mintha valaki folytatni akarná a Bibliát a keresztre feszítés és a megváltás után

Ez amit leírtál nagyon találó, de nekem az Ep7 adta ezt az érzést. (Amiről tudtam, hogy csak egy újrafelvezetés, és elnéztem neki.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Mestal írta:

A zárójelenet érdekes volt, nekem okozott némi fejtörést. Ha elveszítette a jelentőségét a jedi és a sith fogalma, és szükség van az erő mindkét oldalára az egyensúlyhoz, az erő ki is termeli ezek képviselőit, akkor miért nem mutatták a rabszolgatartót is hogy seggbelövi az egyik gyereket egy aprócska kis erővillámmal (olyan diszkrét, alig látható erőhasználattal mint ahogy a srác vette magához a seprűt) majd vágyakozva tekint a csillagokba az első rend emblémás nyakláncát morzsolgatva? Nem erről szólt a fáma?

Anakin Erőhasználattal nyert pod-race cersenyt és lőtt ki egy űrhajót. Ez nem új: nem csak a jedik meg a sithek az Erőhasználók. Ez csak két szervezet aki próbálja becsatornázni magához az Erőhasználókat. Ez régen a Disney előtt és most is igaz: a kapcsolódó művek tele vannak olyan más szervezetekkel, ahol Erőhasználók ügyködnek. A képesség pedig ritka, tehát annak a lehetősége hogy ugyanabban az istállóban egy erőhasználó kisfiú meg egy erőhasználó rabszolgatartó is van nem nem igazán lenne értelme. A villámozás ráadásul sith praktika amit tanulni kell. Mig a tárgyak mozgatására az eddigiek alapján az erőhasználók egy része ösztönösen képes. Luke-nak se lett megtanitva mégis ment a wampa ódújában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

annak a lehetősége hogy ugyanabban az istállóban egy erőhasználó kisfiú meg egy erőhasználó rabszolgatartó is van nem nem igazán lenne értelme.


Nem ez a lényeg, ezt ugye Te is érzed. Az egész jelenet féloldalas, mivel itt a film megint átmegy fekete-fehérbe, ahol megint a fehér a megfelelő szín. Ráadásul pár perccel azután hogy közlik a jedik ott hibáztak, hogy fehér lapra írtak fehér tintával...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Mestal írta:


Nem ez a lényeg, ezt ugye Te is érzed. Az egész jelenet féloldalas, mivel itt a film megint átmegy fekete-fehérbe, ahol megint a fehér a megfelelő szín. Ráadásul pár perccel azután hogy közlik a jedik ott hibáztak, hogy fehér lapra írtak fehér tintával...

Lehet, hogy reggel van de ezt nem vágom... Kifejtenéd bővebben?

 

Más. Snoke ugye azt mondta, hogy ő kötötte össze Rey-t és Kylo-t. A végén viszont újra látják egymást, ergo ez nem teljesen igaz. Vagy ők most már örökre össze lesznek kötve?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lehet, hogy reggel van de ezt nem vágom... Kifejtenéd bővebben?

 

Más. Snoke ugye azt mondta, hogy ő kötötte össze Rey-t és Kylo-t. A végén viszont újra látják egymást, ergo ez nem teljesen igaz. Vagy ők most már örökre össze lesznek kötve?

Lehet a végén már csak érezték egymás jelenlétét,de nem látták. (mondanám, de a jelenet full azt sugallja, hogy látják is...) :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Más. Snoke ugye azt mondta, hogy ő kötötte össze Rey-t és Kylo-t. A végén viszont újra látják egymást, ergo ez nem teljesen igaz. Vagy ők most már örökre össze lesznek kötve?

Szerintem már nincs szükségük Snoke-ra a kapcsolathoz, megy magától is. Azt hiszem, Snoke valahol alábecsülte őket.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Snoke ugye azt mondta, hogy ő kötötte össze Rey-t és Kylo-t. A végén viszont újra látják egymást, ergo ez nem teljesen igaz. Vagy ők most már örökre össze lesznek kötve?

Majd később megpróbálom elemezni a filmet, most csak az első benyomásomat írtam le. Szerintem szórakoztató film lett, én élveztem minden hibájával együtt. Kylo továbbra is az egyik kedvent SW karakterem, hatalmas potenciál van benne. Kicsit fura hogy a TLJ után leginkább azt érzem kár volt ennyire hangsúlyosan rápakolni még az OT legendás karaktereit mert így szétszállazták az egészet és semmivel sem jutottunk előbbre. Ebből persze még kijöhetnek jól, mert innen sima ügy megmagyarázni miért olyan sérült ez a srác. A galaxis jelenleg élő leghatalmasabb sötét lénye manipulálta és rontotta meg, ezért a legendává avanzsált jedi aki a mestere volt meg akarta ölni, az apja leszarta, a valaha élt legnagyobb erőhasználó, Vader volt a nagyapja. Kész sorscsapás, nem csoda hogy akármilyen potenciál volt benne, ezzé vált. De hiába ez a nagyszerű felütés, szerintem már akkor látszott, hogy valamilyen szinten lábon lőtte magát a Disney mikor elindította ezt az új sztorit Kyloval és Reyjel majd negyvenezer ember arról szavazott hogy háromszor annyian kíváncsiak Luke-ra mint rájuk. De ez kvázi tudatos döntés volt, szóval most vagy elégedettek, vagy a fejüket vakarják.

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Donát írta:

Ezt írtad egész pontosan:

 

Nem, nem azért nem ölte meg, mert nem maradna ellenség akit le kell győzni. Nem, nem azért nem ölte meg, mert ő egy tökéletes lény. Azért nem tette, mert rendelkezik azzal a NORMÁLIS erkölcsi normákkal, amivel egy Jedinek rendelkeznie kell.

És mégis honnan rendelkezik velük? A Jakun nőtt fel, tökegyedül, ahol "mindenki önmagáért" mentalitás uralkodik, mert a szülei eladták őt piapénzért. Ott nem tanulhatta meg őket.

Luke nem volt hajlandó tanítani, tőle sem tanulhatta meg. Ergó a tény, hogy a körülményei ellenére automatikusan tudja, amit egy pillanatra még Luke is elfelejtett (sőt amit Luke-nak már alapból Yodától kellett megtanulnia!), csak azt erősíti, hogy ő egy hibátlan, tökéletes teremtény.

Egyébként az csak morgolódás volt, a hangsúly nem ezen volt, hanem azon, hogy a kiképzés hiánya ellenére az egészséges és magát végleg elkötelező Kylo továbbra sem tudta legyőzni, tehát a magyarázat, hogy ők ketten egymás tükörképei sántít.

 

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Werebazs! Csak hogy tisztázzuk a dolgokat. Nem azért adtam pluszt mert egyetértek, hanem a stílus és a hozzáállás miatt! Ilyet bármikor lehet!

Sejtettem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mestal. Az elemzést várom, a többi meg külsős dolog. A Disney éppen most zárja le a Skywalker saga-t. A IX-cel végleg vége, mehetnek új vizekre.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Donát írta:

Hát én 10.000 forintot mindig félteteszek erre a célra. :) Amikor meg a mozikban nem játsszák már, akkor meg inkább kivárom a Blu-ray megjelenést, de szutyok minőségben én biztos nem nézem meg. De ok, akkor ezzel úgy fest egyedül vagyok. 

Nem vagy ezzel egyedül, én sem nézem meg kalózverzióban, még akkor sem, ha nekem meg időm nincs, arra, hogy 4-5-ször megnézzem a filmet moziban. Pedig nagy a kísértés...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Ez miként áll szemben azzal, hogy egy rabszolgafiú használta az Erőt?

Ez a rabszolgafiú az ellenállás gyűrűjét simogatta és egy legendás jedi bábújával játszott. Feltehetően azt hogy a fény harcosa, aki egy igazi hős. Ugyannak a fekete-fehér mesekönyvnek a FEHÉR hőse, amiről most derült ki, hogy azért nem működik csupán fehérnek lenni, mert bármilyen tanítás írhatsz a fehérségről egy fehér lapra az nem fog látszani ha fehérrel írod. A sötétség, a félelem, a düh, mind a lényed része, amit nem kiírtani kell, hanem egyensúlyban tartani. Ez az egyensúly lényege. És ameddig az ellenállás, a jedik, vagy bárki ezt nem érti meg addig nincs egyensúly. Márpedig itt nem csak az erőhasználóknak (jediknek) kell változnia, hanem mindennek. Jelenleg az ellenállás is csak egy statitikus tömb. Pont ez DJ karakterének a szubsztanciája. Jók / gonoszok egyre megy, ameddig megtalálod az utadat a kettő között. És az utolsó jelenet úgy volt beállítva, hogy kvázi hiába halt meg a fény, mert lesznek akik az örökébe lépnek. Akik viselik a jók gyűrűjét és a jedik hősiességét követik. Hol itt az egyensúly amiről a film papolt?

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra az a srác a reményt jelentette inkább, hogy van jövője az Ellenállásnak és talán a Jediknek is. Talán ő majd olyan úton halad majd amit Te is leírsz: egyensúlyoz mindkét oldal között. De ez még a jövő zenéje. Szerintem a film nem arról szól, hogy ez már beállt, hanem azt sugallja, hogy ez lenne a helyes a jövőben.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Számomra az a srác a reményt jelentette inkább, hogy van jövője az Ellenállásnak és talán a Jediknek is. Talán ő majd olyan úton halad majd amit Te is leírsz: egyensúlyoz mindkét oldal között. De ez még a jövő zenéje. Szerintem a film nem arról szól, hogy ez már beállt, hanem azt sugallja, hogy ez lenne a helyes a jövőben.

Ezt simán el tudom fogadni. Meglátjuk!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Mestal írta:

Ezt simán el tudom fogadni. Meglátjuk!

És ha kicsit tovább görgetjük, akkor ez a gyerek Anakin analógiája. Rabszolga, Erőérzékeny és álmodozó. Anakin is a reményt jelentette anno, de gúzsba kötötte a Jedi dogma amit rá akartak erőltetni ezért elbukott. Talán ez a srác már az új tanokkal sikeresebb lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Mestal írta:

Ezt simán el tudom fogadni. Meglátjuk!

Mestal, eleve rossz oldalról nézed. A sötét oldal hogy áll az epizód végén? Van egy Erő használója és egy óriási serege. És a világos? Van egy Erő használója és egy maroknyi csapata. Luke ugye közli, hogy nemcsak a Jedik számítanak az egyensúlyba. Ergo az, hogy mindkét oldalon 1-1 Erőhasználó van, nem egyensúly. Az egyensúly messze felborult a sötét oldal javára és EZÉRT látunk a végén egy világos oldali reményt, amint bontogatja a szárnyát. És pont azzal viszi tovább a film a fő mondanivalóját, hogy ez a remény nem kap azonnali lemetszést...

 

Ha a galaxis történetének egy olyan periódusában járnánk, ahol a jók dominálnak - pl. Kylo 5 éves - lehet az lenne az utolsó jelenet, hogy Kyloban először tör fel a sötétség.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Anakin Erőhasználattal nyert pod-race cersenyt és lőtt ki egy űrhajót. Ez nem új: nem csak a jedik meg a sithek az Erőhasználók. Ez csak két szervezet aki próbálja becsatornázni magához az Erőhasználókat.

Sőt itt Luke ki is fejti az első leckében hogy az Erő nem a Jedik tulajdona. Sőt, akkor éppen ő mint egyetlen élő Jedi még el is zárkózik tőle. 

 

 

Kíváncsi vagyok Rey és a seprűs fiú mit hoznak ki a régi könyvekből. 

Amúgy egy töprengés: a végén a srác nem Luke Crait-i előkerülését magyarázza a többieknek? Honnan tudna róla, ha nem az Erő informálta? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Darth Krande írta:

Kíváncsi vagyok Rey és a seprűs fiú mit hoznak ki a régi könyvekből. 

Amúgy egy töprengés: a végén a srác nem Luke Crait-i előkerülését magyarázza a többieknek? Honnan tudna róla, ha nem az Erő informálta? :)

Lehet, hogy itt már volt egy kisebb előreugrás az időben. Addigra meg az Ellenállás naná, hogy szétkürtölte Luke hőstettét a galaxisban. Más nem látta csak FO ők nyilván nem verték nagydobra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy szóval fantasztikus. Az egyik kedvenc, ha nem a  kedvenc SW filmem lett (még meg kell néznem többször). Kylo Ren, Rey, Luke,  ah annyira helyén volt mindenki. A kliséket elkerülték, annyi izgalmas, érdekes és váratlan fordulat volt, hogy csak na. kylo Ren és Rey szála, a közös harcuk... Nagyon tetszett, hogy Rey szülei "senkik", ez csak hozzáad a világhoz, hogy nem egy újabb Solo/Skywalker/Kenobi. Snoke-ról és a Ren lovagokról remélem azért majd megtudunk több mindent, mert pl Snoke esetét (ki ő, honnan jött, mit csinált az epVI alatt) meg kell magyarázni. A film vége, amit meg is könnyeztem valami káprázatos, ahogy Luke békében eltűnik, nem számítottma rá egyáltalán. A vége pedig egy időugrásra enged következtetni ugye? Kb mint az 1-2 között. Talán Leia temetésével kezdődne majd az új rész, vagy CGI?

 

Hogy a hibákról is szóljak egy keveset: Leia Mary Poppins jelenete.. hát az mi volt? Talán a legidétlenebb jelenet az egész Sagában. Nem is értem ez hogy állta meg a helyét a Disneynél. Sokkal jobban is meg lehetett volna oldani Leia erőérzékenységének a bemutatasát, vagy Kylo is segíthetett volna neki, de így.. Ami még nem tetszett, az a szerelmi szál Finn és a keleti lány között. Megmenti Finnt (veszélyeztetve ezzel a maradék Ellenállást) és aztán lesmárolja?? Semmi nem utalt arra, hogy köztük lenne bármi is szerintem. Mint hogyha a Disneynek bűntudata lett volna, hogy a Zsivány Egyes végen kihagyták a csókjelenetet, ezért ide belepaszírozták. Mellesleg szerintem a csaj karaktere jelentéktelen és idegesítő, remélem nem kap nagy szerepet majd a kilencben. Végül egy apróság: miért nem Ackbar volt a hajón a lila noname helyett? Egy epikus lezárása lett volna egy közönségkedvenc karakter fejezetének. Ehelyett Ackbart offcamera kinyírják. Itt szerintem nagy ziccert hagytak ki. 

 

Összességében kiválo film, alig várom a folytatást, no meg, hogy újranézhessem. 

 

Szerk: ajánlom mindenkinek, hogy olvassa el az idézetet a kommentem alatt, nagyon szépen illik szerintem Luke távozásához. 

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem itt már biztosan lezárult az új Skywalker-korszak. Bazári cirkusz érzés, meghökkentőnek szánt, de átgondolatlan és öncélú fordulatok, és most már megkerülhetetlen és egyértelműen látható ellentmondások a régebbi részekkel. Erre semmi szükség nem volt, a VII-VIII a I-VI fényében max. egy lábjegyzetnek elmegy. Pedig én mekkora csatákat vívtam az előzmény-trilógiáért, mert nyitott voltam és befogadó. De most olyan érzésem van, mintha az ókori Görögországban a görög filozófusok közé kerültem volna, akik mindent megkérdőjeleztek és újabbnál újabb dolgokat találtak ki, csak hogy legyen miről beszélni és lenyűgözni másokat. Most már az a kiinduló alap, hogy nincs igazság, bármi lehet. Egyelőre ennyi, még a hatása alatt vagyok, nem pontozok. Majd bővebben is kifejtem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Lada írta:

Bazári cirkusz érzés, meghökkentőnek szánt, de átgondolatlan és öncélú fordulatok, és most már megkerülhetetlen és egyértelműen látható ellentmondások a régebbi részekkel.    

Pontosan mit értesz ellentmondások alatt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap én is letudtam. Nem lett a kedvenc Star Wars muvim de azért bejött. Kellemesen csalódtam Johnson-ban. Nem néztem ki belőle hogy egy ilyen frankó filmet össze tud hozni.
A sztorit, a szereplőket (főleg Luke-ot, Rey-t és Kylo Ben-t), a humort, az akciókat és a látványt csípem, a zenét viszont már nem komálom annyira. 

Van néhány momentum (főleg Leia űrbeli mutatványa és Snokey korai halála) ahol rezgett nálam a léc de azokon is túl tudtam tenni magam. Úgy-ahogy.
Van ezen a muvin mit emészteni, elfogadni, szeretni és nem szeretni de szerintem a Star Wars frencsájz elfogadható tagja lett.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az űrben játszódó jelenetek kapcsán jó lenne együttgondolkodni. Pl. Miért kellett Holdonak a Radduson maradnia? Az Első Rend a vadászokon kívül miért nem ment közelebb a rombolókkal is a csatában? Holdo miért nem lépte meg a hiperűrugrást korábban keresztül a Supramacyn? Az Első Rend miért nem hívta ide a flottájuk többi részét, hogy másik irányból támadva levadásszák az Ellenállást? Az üldözők miért nem nyomtak részben legalább mini hiperűrugrást hogy az Ellenállók elé vágjanak?

 

Ezeket jó lenne közösen tisztázni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugy tünik a kis gépek se tudnak pontos ugrásokat végrehajtani különben Poe és a többiek is beugrottak volna a Starkiller bázis pajzsa mögé az ep.7-ben. A nagy hajokra valszeg ez fokozottan igaz. 

Az Első Rend miért nem kért segitséget: nem volt rá szükség. Ugy tünt csak idő kérdése és emberáldozat nélkül nyernek. Ezért is kár lett volna gépeket kiküldeni. Mobilról vagyok ugyhogy röviden ennyi. Majd késöbb bövebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.