Ugrás a kommentre

Indiana Jones


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Már régóta szerettem volna nyitni egy topikot a jó öreg régészprofesszornak. Úgy gondolom egy Star Wars fórumon helye van ennek az alkotásnak is.

 

Természetesen a már elkészült filmek mellett, figyelemmel kísérjük az új film infóit és alakulását.

Ez az ürügy adta az apropóját a témanyitásnak.

 

Egy kis morzsa:

"A negyedik Indiana Jones-mozival kapcsolatban megerősítést nyert az az információ, mely szerint még a forgatókönyvön dolgozik Spielberggel, s az is biztosnak tűnik, hogy Jones professzor öregemberként fog megjelenni a vásznon."

 

Az a forgatókönyv nehéz szülésnek ígérkezik, de legalább nem akarnak lapos sztorival előrukkolni. Igazán jót akarnak csinálni.

 

Ez az öregemberes dolog viszont megrémít! Az eddigi hírek szerint ötvenes éveiben járó Jones-ról volt szó. Nálam ez ném nem öregember.

Szerintem simán megfér, hogy Fordból egy előnyös sminkkel hajfestéssel kihozzanak egy erős 50-est. Eddigi filmek hangulalát tekintve az is belefér, hogy még ebben a korban is lebunyózzon egy pár nehézfiút. Amikor meg a kor közbeszól az eddigis jól beált "Indy-s" klisékkel menekíteni meg a bajból.

 

Szóval én nem szeretném, ha nem Indy lenne az új film főszereplője, és főhőse. Ez nem annyira komoly téma, hogy ilyen koros dolgokon fennakadjunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már régóta szerettem volna nyitni egy topikot a jó öreg régészprofesszornak. Úgy gondolom egy Star Wars fórumon helye van ennek az alkotásnak is.

 

Természetesen a már elkészült filmek mellett, figyelemmel kísérjük az új film infóit és alakulását.

Ez az ürügy adta az apropóját a témanyitásnak.

 

Egy kis morzsa:

"A negyedik Indiana Jones-mozival kapcsolatban megerősítést nyert az az információ, mely szerint még a forgatókönyvön dolgozik Spielberggel, s az is biztosnak tűnik, hogy Jones professzor öregemberként fog megjelenni a vásznon."

 

Az a forgatókönyv nehéz szülésnek ígérkezik, de legalább nem akarnak lapos sztorival előrukkolni. Igazán jót akarnak csinálni.

 

Ez az öregemberes dolog viszont megrémít! Az eddigi hírek szerint ötvenes éveiben járó Jones-ról volt szó. Nálam ez ném nem öregember.

Szerintem simán megfér, hogy Fordból egy előnyös sminkkel hajfestéssel kihozzanak egy erős 50-est. Eddigi filmek hangulalát tekintve az is belefér, hogy még ebben a korban is lebunyózzon egy pár nehézfiút. Amikor meg a kor közbeszól az eddigis jól beált "Indy-s" klisékkel menekíteni meg a bajból.

 

Szóval én nem szeretném, ha nem Indy lenne az új film főszereplője, és főhőse. Ez nem annyira komoly téma, hogy ilyen koros dolgokon fennakadjunk.

Engem is érdekelne egy új Indy film, de az eddigi hírekből úgy tűnik, hogy nincs kialakult koncepciójuk. Mintha mindenki meg akarná csinálni, de senki nem tudná, hogy mit... Mindenesetre egy öreges Jonesra én sem vagyok felkészülve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyabban sose érdekelt IJ, de persze ha elkészül, megnézem. A forgatókönyvet már évek óta tologatják ide-oda, ami nem sok jót jelent a projekt szempontjából. Annak viszont örülök, hogy a lehetséges szereplők között felmerül Natalie Portman neve. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Schwarzi lehetett harmadjára Törnibátor, miért ne lehetne Ford teljes értékű Indy negyedjére?

Annál is inkább mert Ford mérföldekkel jobb színész mint Mr. Governor. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Indiana Jones-ok nekem elég sokáig kimaradtak, aztán a RTL Klubon néztem meg őket, reklámokkal megszakitva, sárga karikákkal, meg a többi bejáratott kellékkel. Az első Indiana Jones nagyon bejött... simán az egyik legjobb kalandfilm, amit valaha csináltak. A folytatások se rosszak, bár az első részt szinvonalát már nem érik el, de még igy is piszok szorakoztatóak.

Persze jobb lett volna ezt is gyerekként látni elöszőr, akkor most biztos sokkal jobban odalennék érte. Mindenesetre kiváncsian várom a negyedik részt... bár ez az évek óta huzodó forgatókönyvirás nem sok jót sejtet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahol olvastam nemrég, hogy nem akar már mozifilmekkel foglalkozni, csak TV-vel... Igaz ez?

Épp a napokban olvastam én is egy cikket, amiben ennek az ellenkezőjét mondta. Eddig se nagyon lehetett kiismerni Lucast. Szerintem amilyen kedve lesz. :)

 

Pontosabban, még nem döntötte el, rendez-e többet. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

"Miközben Lucas és Spielberg még mindig az Indiana Jones IV forgatókönyvének tökéletesítésével bajlódik, a kalandfilmek főszereplőjét alakító Harrison Ford egy római filmfesztiválon reagált azon vádakra, melyek szerint már túl öreg, s ezáltal nem elég fitt, hogy újra a régészprofesszor bőrébe bújjon. A 64 esztendős színész kijelentette, hogy életkorának emelkedése ellenére képes ugyanazokra az fizikai akciókra, melyeket az első három részben megszokhattunk tőle. Hozzátette, hogy nagyon szívesen dolgozna együtt ismét Sir Sean Connery-vel, mivel úgy véli, hogy a filmbéli édesapját megformáló skót színész az Indy-filmek érzelmi vonalának részévé vált Az utolsó kereszteslovagban nyújtott alakításával. Ennek esélyét némileg rontja Connery szintén Rómában tett nyilatkozata, melyben kifejti, hogy eddig még nem keresték meg a tervek szerint 2008-ban bemutatásra kerülő Indiana Jones IV készítői." - sw.hu

 

Hajrá, hajrá!

Ha hír van az mindig jó, mert azt jelenti, nincs leállítva a projekt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért durva, hogy anno még arról volt szó, hogy az új Indy-t ugyanabban az évben mutatják be, mint az ep.3-at és hogy ezzel a 2005-ös év igazán a Spielberg-Lucas duóról fog szólni, mostmeg már 2008-ról beszélnek....

Én erről a 2005-ös dátumról lemaradtam. Csak 2006-os ról tudtam, aztán mindig tolódott.

 

Én ráérek, tőlem akár az Indy 30-as évfordulójára is összedonhatnak egy mozit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 3 héttel később...

Most nyílt alkalmam megnézni az AFI idei életmű díjátadás végét.

Idén Sean Connery kapta ezt az elismerést, amit tavaly Lucas, illetve 2000-ben Ford.

Szóval a Jones család már szinte haza jár a gálára.

 

Az utlsó két beszédet Lucas és Ford mondta. Mind ketten végig az Indy-vel és az Indy4-el poénkodtak.

Pl Lucas feltette a kérdést (és előtte azt állította, hogy most ez a film a legnagyobb elfoglaltsága :) ), hogy ha már Connery visszavonult mi lesz az Indy4-el?

Három lehetőséget sorolt fel.

1: Nem írák bele a sztoriba.

2: Kinyírja, itt különféle vicces elhalálozásokat emleget, pl elcsúszik a fürdőszobába.

3: Új színészt vesznek fel, és a képeken megjelenik Eastwood, Nicholson beöltöztetve Jones profnak.

 

Ford úgy kezdte a beszédet hogy: APA! :)

Aztán méltatta, hogy mennyi jó ötlete volt a filmhez, pedig ő csak mostoha volt, hisz ők már leforgattak 2 Indy-t. Aztán kezébe nyomta a csillag alakú díjat.

 

Mindennek tetejébe még egy asztálnál ültek az Indy szülők: Lucas, Spielberg és Ford.

 

Szóval szerintem nagyon is műsoron van az új film. :para:

 

Priest írta a múltkor, hogy a gyerek tönkre teszi a hősöket, mert nem lesznek szabadok. Dzséjt írt egy pár ellenpéldát. Szerintem Indy sem változna meg egy gyerektől, legyen az fiú vagy lány. A végzet templomában Picúr szinte mintha a saját gyereke lett volna annyira vigyázott rá óvta. Nagyon jól megvoltak, jó kis szituk kerekedtek kártyázós jelenet, meg lehetne még sorolni.

Ha Indy-nek gyereke lesz az új filmben, akkor szerintem csak annyit változik a dolog, hogy már nem csak magát, az éppen aktuális női partnerét (Marion, Willy), az apját kéne megmentenie, hanem egy gyereket is. Picúrt sikerült, Padmét miért ne sikerülne kihúznia egy-két bajból. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lenne akkora gond, mert az a kölök felnőtt lenne, nem egy picuri csöppség, ami tényleg elég gáz volna, de hát itt nem erről van szó :para: Főleg ha az a gyerek is elég "tökös" apuci mellett :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Igen, és Júniusban kezdődik a forgatás. A forgatókönyvön Lucas az a David Koepp dolgozik, aki a Pókembert is írta. Natalie Portman benne lesz a filmben, csak úgy mint a többi nagyágyú. Érdeklődve várom. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.