Ugrás a kommentre

Luke Skywalker vs. Anakin Skywalker (ELŐDÖNTŐ)


Donát

Elődöntő #2  

29 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson az SWSAGA Winter Madness döntőbe?


A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

Luke_Skywalker.png

 

Korábbi díjak:

Luke Skywalker: -

 

vs.

 

Anakin_Skywalker.png

 

Korábbi díjak:

Anakin Skywalker/Darth Vader:

Legjobb főkarakter (AFII) gold_lightsaber.png

Legjobb negatív karakter (Rebels 2) rebels.png

Legjobb angol hang (Rebels 2) rebels.png

 

Korábbi eredmények:

Luke Skywalker: 16-10 (vs. Qui-Gon Jinn)

                        21-8 (vs. Ahsoka Tano)

                        22-3 (vs. Jyn Erso)

 

Anakin Skywalker / Darth Vader:  23-1 (vs. General Grievous)

                                               17-12 (vs. Yoda)

                                               17-13 (vs. Rey)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindketten a kedvenceim és a két legfőbb szereplő a történetben, hihetetlenül nehéz döntés, de mégis Anakin kapja a szavazatomat, ahogy Ody írta a negyeddöntőnél, a karakter komplexitása elképesztő, valamint 7 filmben és 2 animációs sorozatban is maradandót tudott alkotni, ahol pedig nem szerepel (ep7) az emléke ott is megkerülhetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhhh, na ez elődöntő!

Mindkét karakter nagyon közel áll a szívemhez. Ami most az egyetlen szempont: ki lehet esélyesebb a végső fordulóban? És már megint azt mondom: ha csak egy héttel később kellene szavazni...! Akkor biztos Luke győzelmére tennék, tehát most is könnyedén kapná a szavazatomat. 

 

Anakin / Vader ikonikus, és duplaannyi filmben van fontos szerepe, mint a fiának. Luke a 3 és 7 végén ugye csak egy-egy snittet kapott. 

Viszont egyértelműen Luke a megtestesült jó, főleg az apjával összevetve. 

 

Az előző futamok eredményei alapján Luke-ot jelölöm a döntőbe. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke! Nálam most ő a nyerő. Nagyra értékelem az útját és a tiszta jellemét. Remélem ezt nem rombolni, hanem építeni fogják.

Mindig előttem van, ahogy a nagy PALPATINE-t egyszerűen szopóágra rakja. Végre valaki szemtől szembe keresztülhúzza a számításait, annyi évtized után. És ahogyan eldobja a fegyvert. A legjedisebb tett az egész sagában! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin, mert az ő élete új megvilágításba helyezte a klasszikus részeket, és mert ő volt a Jedi, aki visszatért a Sötét Oldalról. Igaz, ehhez Luke hite és segítsége kellett, de mindez hiábavaló lett volna, ha nem marad meg benne a jó, ami még a legsötétebb órákban és években sem hunyt ki teljesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény, hogy Anakin valamivel komplexebb karakter, mint Luke (eddig?), viszont érdekesebbnek nem feltétlen mondanám. Attól még, mert nem ingázik úgy a két oldal között, mint apja, még szép ívet ír le az ifjabb Skywalker karaktere is az Ep4-től Ep8-ig tartó út során. Nem volt könnyű döntés, így végül a jellemi szimpátia és kedvelhetőség döntött.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a Skywalkerek egyike sincs a kedvenceim között, az számomra egyértelműen Luke-ra voksolok az apjával ellentétben. Anakin egy emberi hulladék, Luke meg Qui-Gon Jinn szellemi örököse az ep4-5-6 alapján. Mondjuk ki tudja, így fogok-e vélekedni az ep8 után is, az viszont még... Hát majdnem azt írtam, hogy messze van, de egy frászt. HOLNAP UTÁN van! :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Donát megszűntette a topik kiemelését

Anakin. Nem regélem túl, hogy miért. Számomra az első 6 film róla szólt. Ő a legnagyobb SW karakter (szerintem még sokáig az lesz) és abban is nagyon bízom, hogy az EP VIII és IX sem csökkenti fontosságát és jelentőségét.

Luke a megtestesült jóság és ahogy Dzséjt is írta Jinn szellemi örököse. Ez tökéletesen igaz. Valami megmagyarázhatatlan oknál fogva mégsem szimpatizáltam vele már korábban sem annyira, mint kellett volna. Anakint valamiért mindig közelebb éreztem magamhoz. (Ez mit jelenthet?? Kezdjek félni?)

Szóval ment a voks Anakinra!

 

A voksomat jóval korábban leadtam, csak most jutottam oda, hogy kommenteljek is :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.