Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

Valahol úgy olvastam, hogy az alak egy Sith szellemet ábrázol. Elvileg a könyvben van a képhez írva.

 

szerk: Megtaláltam a könyv leírást. Örülök, hogy ezt nem lépték meg.

 

"We've seen dead Jedi come back as blue ghosts. Maybe Sith can come back. And maybe there's some all powerful Sith that's controlling whatever the dark side is. We did talk a lot about how the final battle frontier for Jedi might be in the spirit realm. So you have to have a bad-guy ghost."

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 01. 01. - 15:17, Yoda József írta:

Lehet volt már, de Hamill gyermekei cameóztak a filmben :) 

 

A filmben egyébként akkor láthatóak amikor Luke kimegy a Crait-en a lépegetők elé.

FMIY0qrkAUS0RPd39QKNhF04Tg5dB7OdO3i203Sz

 

Egyébként imádtam, hogy Carrie lányának Billie Lourd-nak ezúttal nem csak statiszta-szerepet adtak. Remélem visszatér az ep.9-re :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 29. - 17:10, pb69 írta:

 

Igazából nem az döbbentett meg, hogy valakinek nem tetszik ez a film, még csak az sem, hogy egy rajongónak nem. Van egy csomó érv, amivel ugyan nem értek egyet, de megértem, ha ezek miatt valaki elégedetlen. De konkrétan olyan dolgok tudnak felmerülni, ami után azon is elgondolkodok, hogy egyáltalán ugyanazt a filmet vetítették-e mindenhol... 

Egyetértek. Nekem egy ismerősöm a szokásos klisés frázist köhögte ki a száján: "tönkretette a gyerekkoromat". Kérdeztem tőle, miért? Bár ne tettem volna. Elkezdte mondani, hogy neki ne faroljon az x-szárnyú, meg hogy az űrben nem működik a gravitáció, miért nem hullottak le a bombák rögtön (ezt a képes enciklopédia Pablo Hidalgo által tökéletesen megválaszolta, miképpen működik a bombázó technológiája). Hosszan okoskodott minden, középiskolai fizikáról megmaradt emlékei segítségével...

Pont egy olyan kifogástalan jelenetet szidott, ami önmagában iszonyúan beránt, rögtön el kezd menni a néző egy addig sosem látott karakterrel, Paige-dzsel, az egész saga-ban kevés ilyen jól megkomponált, feszült jelenet van (na jó, azért persze van).

 

Az átlag Star Wars-rajongókról, meg a kis "elvárásaikról" a Belgának az "Az a baj" című száma jut eszembe. Kylo Ren nem olyan, mint Darth Vader, az a baj. Kylo Ren olyan, mint Darth Vader, az a baj. A Last Jedi olyan, mint a Birodalom, az is baj. A Last Jedi nem olyan, mint a Birodalom, az a baj.

 

 

Amúgy azt is mondjuk ki, hogy amíg az Ébredő Erő ténylegesen átveszi a narratíváját a negyedik résznek, addig a Last Jedi maximum külsőségeiben, egy végtelen felszínes szinten idézi meg a Birodalmat (hasonlóan a Klónok támadásához). Ráadásul az előző film már rögtön beleterelte abba a helyzetbe, hogy ebből egy Birodalom visszavág-helyzet legyen, azzal, hogy Abrams Rey-t Jedi kiképzésre küldte a remete Luke-hoz, és elválasztotta a barátaitól. Ha belegondolunk, igazából ezen az alaphelyzeten túl nem idézi meg a Birodalmat, és erre predesztinálva volt a film, erre igazán felkészülhettek volna a rajongók. Vagy azt kellett volna tennie Rey-nek, hogy a film legelején, még a kardot át sem adva, visszatér a barátaihoz? :D Mert a kiképzés ezek után már baromira nem olyan, mint Yodáé, de még a film végén sem Rey és Kylo feszül egymásnak, szóval még ezt sem lehet rámondani. Valami portál azt írta, hogy na de például ebben a filmben is fordulatszerűen derül ki egy rokoni kapcsolat. Aki ezt írta, nem realizálta, hogy a 6-ban és a 7-ben is kiderül ilyen, valamint azt sem, hogy ez teljesen az antitézise az ötödik rész fordulatának. 

 

Az, hogy fehér felületű bolygón lépegetők vannak, az megint egy felszínes szintű egyezés, de közben szerintem a Crait kevésbé hasonlít a Hoth-ra, mint a Jakku a Tatooine-ra. A csatajelenet meg szinte semmilyen szinten, dramaturgiában, döntési helyzetekben, a filmen belül elfoglalt helyében sem illeszkedik a Hoth-i csatajelenethez. Igen, annyiban igen, hogy vannak lépegetők.

 

Kicsit ez a vége off-ra sikeredett, mert nem a háttérben levő érdekességek elsősorban, de meg akartam erősíteni pb-t, hogy nincs egyedül érzéseiben!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én amúgy gyorsan ideges leszek erre a "tönkretette a gyerekkorom" kijelentésre. Az a 3 film nem változik meg ettől,se az öröme amit a trilógia adott neki. Nem fognak emlékek törlődni és átíródni. :) Csak ezzel a szóval,hogy gyerekkor olyan nyomatékot akar adni egy nem fennálló problémának,hogy abba ne lehessen(vagy azt gondolja,hogy nem lehet) belekötni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Igen, annyiban igen, hogy vannak lépegetők.

Meg siklók. Vannak siklók is. És gyalogság. Meg barlangban lévő lázadó bázis. Vagyis ez Hoth 2.0. A dramaturgia, a filmben elfoglalt helye, a végkimenetel, a párbeszédek, a hangsúlyok, ezek mind nem számítanak, kérem alássan. Csak az számít, hogy itt is fehérség van - alig rágják a szánkba, hogy só. Konkrétan Garreth Edwards sorstársa szinte kiszól a közönségnek: b*szod, ez só, nem hó! Só! Mindezt úgy, hogy a lábnyom meg vörös. Na, szóval: fehér táj, lépegetők, siklók, lövészárokban lázadók, barlangban lázadó bázis, és még nagy kapuja is van, meg vannak lövegek is. Ez számít. Ez a Hoth 2.0. Semmi új. Persze, ami tényleg új a filmben, az meg sz*r, mert miért újítottak. Hát azért, hogy lerombolják a gyerekkorom, a rohadt Disney-je. Az ep7 sz*r, mert másolta az ep4-et. Az ep8 sz*r, mert másolta az ep5-öt, de nem szolgalelkűen, mert itt-ott az ep6-ból is nyúlt, de onnan sem szolgalelkűen, és van egy csomó újdonság benne. A Disney rohadjon meg, na. Ez van! Elcseszték a gyerekkoromat. Brühühűűűű...

 

Spoiler

Sarcasm-Sign-10-07-15.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Elcseszték a gyerekkoromat. Brühühűűűű...

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

:D És ami még vicces, hogy ha valakinek az eredeti trilógia a szent, akkor tényleg komolyan az attól számított hatodik star wars-film tette tönkre a gyerekkorát? Tényleg most kell ezt a frázist erre a filmre dobálni? Ha ez van, hogy tényleg nem tetszik nekik egyik új film sem, akkor miért nem fogadják már el, hogy ezek a filmek már nem nekik szólnak, miért nem engedik már el?

 

Ha utálják a kedvenc hőseiket új szemszögből megközelítve látni (mert ez a fő érv, hogy Luke megváltozott), akkor miért most akadnak ki? (Nota bene egyáltalán miért ültek be a filmre akkor? Ez nyilvánvaló volt, hogy más lesz.) Miért nem a hetedik részes Han Solo-n akadtak ki? Elvesztette a Falcont, elhagyta Leiát, visszament csempészni, azaz oda, aminek az elhagyásáról az ő sztorija szólt az eredeti trilógiában, sőt, még a rész végén egyáltalán nem felemelő halállal, mint Luke, hanem kétségbeesve halt meg. Vagy: miért nem akkor már a fiatal Anakin Skywalker bemutatásán akadnak ki a prequelekből? Jó, persze ott is voltak kiakadások... 

 

Most majd jön a Solo-film, szinte bizonyos, hogy már csípőből azt fogja mindenki mondani, hogy szar az Ehrenreich. Ha jó, ha nem, ez az érv tuti lesz. Há' tönkreteszi a gyerekkorunkat, tönkreteszi Han Solo-t, nem olyan, mint Ford, még csak nem is olyan a személyisége (mert tuti, hogy nem olyan lesz Han Solo, mint a négyben).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokszor többet érne annyit mondani, hogy nem tetszik és kész. Amikor elkezdenek magyarázni, akkor tűnik ki, hogy ezer sebből vérzik az egész. Szerintem itt a féltékenység is közrejátszhat. Mert nehogy már valami jobb legyen mint a Szent részek. Vagy.... nem....várjunk! Hogy is volt ez régen? 

 

DSrWnDRU8AAtubQ?format=jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Sokszor többet érne annyit mondani, hogy nem tetszik és kész. Amikor elkezdenek magyarázni, akkor tűnik ki, hogy ezer sebből vérzik az egész.

 

 

Erre nagyon illik Mark egyik legutóbbi tweetje: "There is glory in the unexpressed thought. "  -elege lehet már az oknélküli fikázásból.

 

Ő tényleg egyenlő Luke-al,mert már filmen kívül is Jedi szentenciákat áraszt :)
...megfontolandó igazság egyébként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 01. 04. - 11:18, Ody Mandrell írta:

Sokszor többet érne annyit mondani, hogy nem tetszik és kész. Amikor elkezdenek magyarázni, akkor tűnik ki, hogy ezer sebből vérzik az egész. Szerintem itt a féltékenység is közrejátszhat. Mert nehogy már valami jobb legyen mint a Szent részek. Vagy.... nem....várjunk! Hogy is volt ez régen? 

 

Na ez a kép gyönyörű. Éppen Max Rebo és Salacious B. Crumb van a képen, akik szerintem a két legjópofább űrlény a Star Wars-ból. Ráadásul mindkettő esszenciálisan SW-figura, mert egyidejűleg vicces, de végtelenül groteszk is egyben. Szerintem ilyenek a porgok is, vagy a caretaker-ek. Imádtam őket, meg Luke óriás jószágait is.

 

Egyébként ez akkora marhaság, hogy a porgokról úgy gondolkoznak, hogy "na, ez a Disney! Nahát, ezzel akarják kicsalni a pénzt a zsebünkből!"

 

Az ewokok sem ilyenek voltak, noha lehet, hogy Lucas akkor még azt hihette, kétlem, hogy elsősorban ezért rakta őket be a RotJ-ba, valamint azt is, hogy a Wicket-figurák jobban mentek volna.

 

Amikor ilyen keményvonalas rajongók azt állítják a porgokról, hogy csak a merchandising miatt vannak a filmben, akkor felhívnám a figyelmüket, hogy bár valóban sok porgos cucc jelent meg Amerikában (a sima figura-line-ban viszont csak egy aprócskát csaptak Chewie-hoz, Lego-ban csak az UCS Falconhoz jelent meg egy, kétlem, hogy a porg miatt vennék meg, és sztem ezekből van a nagy bevétel, nem a porg bögrékből), alapvetően minden valamirevaló marketinges tudhatja a Disney-nél, hogy nem a cukimuki lények fogják hozni a nagy dellát, hiszen nem ezeket fogják venni a nagy "keményvonalas" rajongók, hanem pl. az új rohamosztagos figurákat, meg praetorian guardokat, és sorolhatnám. Minden SW-filmben kapunk 2-3 új rohamosztagos design-t, amik közül egyik-másik szinte teljesen el is sikkad, elég csak a TFA-s snowtrooperekre, vagy most az egy jelenet erejéig feltűnő Executionerekre gondolni (de mondhatnám a RO-ból az AT-ACT drivereket is). Szóval ha már valamit meg kéne neveznem, ami nem képezi fontos részét a történetnek, és csak arra van, hogy majd kicsalja a rajongók zsebéből a pénzt, akkor az éppen az imádott rohamosztagosok.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, és az is tök jó, hogy szinte mindegyik sith/sötét oldali erőhasználó rövid időn belül erős testi fogyatékosságot vagy torzulást kapott a hatalomért cserébe:

 

Palpatine, Maul, Snoke, Vader, sőt, még Kylo is az erdős párbaj okozta sebeivel. Dooku meg egész jól bírta, de aztán eléggé megszégyenülve halt meg, és túl sokáig nem tartott az uralma a szeparatisták felett, ahol ő amúgy is csak egy báb volt Palpatine kezében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Egyébként ez akkora marhaság, hogy a porgokról úgy gondolkoznak, hogy na, ez a Disney! Ezzel akarják kicsalni a pénzt a zsebünkből. Az ewokok sem ilyenek voltak, noha lehet, hogy Lucas akkor még azt hihette, kétlem, hogy elsősorban ezért rakta őket be a RotJ-ba, valamint azt is, hogy a Wicket-figurák jobban mentek volna.

Hát pedig elvileg azért kerültek be, mert játékfiguraként eladhatóak, plusz olcsóbbak voltak, mint az eredetileg tervezett wookie-k. Én így tudom. :) De nem értem, hogy miért baj az, ha egyes lények out-of-universe szempontból (is) kerülnek be az alkotásba? Na puff, akkor mi van? Az a lényeg, hogy a filmből ne lógjanak ki, céljukat betöltsék, legyenek velük jó jelenetek. Ilyen szempontból a porgokkal semmi gond sincs, az ewokok kicsit már neccesebbek, mivel túl hatékonyan veszik fel a harcot a Birodalommal. De ez egy mese. Csak ne akarjunk már álnaív álláspontra helyezkedni. Amellett, hogy ez egy megteremtett világ, amellett ez egy üzlet is; ha nem lett volna az, akkor csak az ANH-t nézhetnénk rongyosra, mert azután nem igen lett volna több SW. 

 

Idézet

Amikor ilyen keményvonalas rajongók azt állítják a porgokról, hogy csak a merchandising miatt vannak a filmben, akkor felhívnám a figyelmüket, hogy bár valóban sok porgos cucc jelent meg Amerikában (a sima figura-line-ban viszont csak egy aprócskát csaptak Chewie-hoz, Lego-ban csak az UCS Falconhoz jelent meg egy, kétlem, hogy a porg miatt vennék meg, és sztem ezekből van a nagy bevétel, nem a porg bögrékből), alapvetően minden valamirevaló marketinges tudhatja a Disney-nél, hogy nem a cukimuki lények fogják hozni a nagy dellát, hiszen nem ezeket fogják venni a nagy "keményvonalas" rajongók, hanem pl. az új rohamosztagos figurákat, meg praetorian guardokat, és sorolhatnám. Minden SW-filmben kapunk 2-3 új rohamosztagos design-t, amik közül egyik-másik szinte teljesen el is sikkad, elég csak a TFA-s snowtrooperekre, vagy most az egy jelenet erejéig feltűnő Executionerekre gondolni (de mondhatnám a RO-ból az AT-ACT drivereket is). Szóval ha már valamit meg kéne neveznem, ami nem képezi fontos részét a történetnek, és csak arra van, hogy majd kicsalja a rajongók zsebéből a pénzt, akkor az éppen az imádott rohamosztagosok.

Ez több sebből is vérzik. Pont a portfólió diverzifikáció miatt érdemes berakni cuki lényeket is. Igen, a hard fanok megveszik a Falcont meg a társait, a legkisebbek meg cuki porg figurákért csorgatják a nyálukat. A két termék érezhetően két különböző szegmensre céloz, ami megint csak miért is baj? Az SW egy üzlet, és ez hatással lesz bizonyos keretek között a filmekre is. Ezt megkérdőjelezni szerintem álszentség. Ennél sokkal fontosabb, hogy azok a bizonyos keretek jól legyenek belőve, és eddig ilyen téren szerintem nem volt baj. Mások szerint viszont a porgok, az ewokok stb-k már túlzás voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem teljesen ugyanarról beszélünk, egyetértek. 

 

És én is úgy tudom, hogy eredetileg wookiee-k lettek volna, csak Lucasék rájöttek, hogy a wookiee-k nem fejletlen, törzsi szinten élő lények, mivel Chewie is elég jól elnavigálja a Falcont, valamint a wookiee jelmezek nagyon költségesek lettek volna.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

A sith szellem jó hogy kimaradt! Hajszolták a sithek az öröklétet, de el nem érhették és ez így van jól.

 

Nem láttunk minden Sithet, nem tudunk az összesről mindent. Az, hogy el nem érhették egy dogmatikus dolog, amit a későbbi történetek megdönthetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rian nyilatkozatai alapján nekem úgy tűnik hogy a porgok teljesen az ő ötletei voltak. A Disney nyilván nem haragudott meg érte, de nem hiszem hogy a marketing miatt lettek kitalálva. Mondjuk engem az se zavar ha igen, de szerintem az emberek hajlamosak ezügyben hamari következtetéseket levonni. Tipikus példák az ewokok akikről rengetegen hiszik, hogy a játékfigurák miatt kerültek be -ez szinte afféle városi legenda lett, amit komoly filmes site-okon is tényként kezelnek- pedig erről lehet tudni, hogy itt az ellenkezője az igaz. Amikor az ep.6 készült a Lucasfilm a Kennerrel volt kapcsolatban, ők készitették a filmekhez a játékfigurákat. És amikor meglátták az ewokokat kifejezetten kérték Lucast hogy találjon ki valami mást, mert az ewokokat nem lehet jól eladni. A probléma az volt, hogy a játékmaci piac már elég telitett volt ráadásul az ewokok esetében elárasztotta helyettesitő-termékekkel a boltokat. A szülők nyugodtan vehettek olcsó játékmacikat vagy ráfoghatták az otthon lévő sok éves mackóra hogy az egy ewok. Magyarán a megjelenésbeli különbség annyira csekély volt hogy egy ewok-játék könnyen kiváltható volt olyan termékekkel amiket nem a Kenner gyártott és köze nem volt a Lucasfilmhez (forrás: The Making of Star Wars: Return of the Jedi). Mégis mivel aranyosak sokan tévesen azt hiszik hogy a játékok miatt kerültek a filmbe. Pedig az ep.6-nál Lucas a játékgyártótól érkező kérés ellenére tette be az ewokokat.

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

skellig4.jpg

Plusz a Skellig Michaelen ezerszámra fészkelnek a lundák(arrafelé puffin a nevük,és egyébként a la nature is SWbe illeszthető külsejük lenne szerintem ).
Annyi van belőlük,hogy még azt is el tudom képzelni pár távoli felvételen azok vannak nem is porgok.
Szóval ez nem is ötlet volt tulajdonképpen,hogy kicsit töltsék meg élettel az Ahch-To-t,hanem a valóságban is ilyen,nem egy kietlen sziget.
 De szerintem is jó húzás volt ez Riantől,akármi volt az indok.Kicsit tartottam tőle,hogy túltolják majd őket,de abszolút megtalálták az egyensúlyt. -ebben is ha már egyébként is arra törekszünk az Erőben. :)

Szerkesztve: - Lizardking
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Rian nyilatkozatai alapján nekem úgy tűnik hogy a porgok teljesen az ő ötletei voltak. A Disney nyilván nem haragudott meg érte, de nem hiszem hogy a marketing miatt lettek kitalálva. Mondjuk engem az se zavar ha igen, de szerintem az emberek hajlamosak ezügyben hamari következtetéseket levonni. Tipikus példák az ewokok akikről rengetegen hiszik, hogy a játékfigurák miatt kerültek be -ez szinte afféle városi legenda lett, amit komoly filmes site-okon is tényként kezelnek- pedig erről lehet tudni, hogy itt az ellenkezője az igaz. Amikor az ep.6 készült a Lucasfilm a Kennerrel volt kapcsolatban, ők készitették a filmekhez a játékfigurákat. És amikor meglátták az ewokokat kifejezetten kérték Lucast hogy találjon ki valami mást, mert az ewokokat nem lehet jól eladni. A probléma az volt, hogy a játékmaci piac már elég telitett volt ráadásul az ewokok esetében elárasztotta helyettesitő-termékekkel a boltokat. A szülők nyugodtan vehettek olcsó játékmacikat vagy ráfoghatták az otthon lévő sok éves mackóra hogy az egy ewok. Magyarán a megjelenésbeli különbség annyira csekély volt hogy egy ewok-játék könnyen kiváltható volt olyan termékekkel amiket nem a Kenner gyártott és köze nem volt a Lucasfilmhez (forrás: The Making of Star Wars: Return of the Jedi). Mégis mivel aranyosak sokan tévesen azt hiszik hogy a játékok miatt kerültek a filmbe. Pedig az ep.6-nál Lucas a játékgyártótól érkező kérés ellenére tette be az ewokokat.

Lol.

Akkor marad az, hogy olcsó volt a szerepeltetésük a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Minden SW-filmben kapunk 2-3 új rohamosztagos design-t, amik közül egyik-másik szinte teljesen el is sikkad, elég csak a TFA-s snowtrooperekre

Mondjuk a snowtrooper a TFA-ban pont nem sikkadt el, mert az ep8-ban is azok masíroznak a Craiten. Az is költői túlzás, hogy minden SW filmben 2-3 új dizájn lenne. Éppen ellenkezőleg, a legtöbb SW filmben csak egy új van (az ep3 és az ep7 az, amiben 1-nél több új páncél jelent meg).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nem láttunk minden Sithet, nem tudunk az összesről mindent. Az, hogy el nem érhették egy dogmatikus dolog, amit a későbbi történetek megdönthetnek.

Értelek,de szerintem a döntés is mutatja, hogy bár felmerült, elvetették. Számomra így szebb a dolog, hogy van valami világos oldalon, amiért érdemes azt választani. Ha ez is meglenne a sötét oldalon is, plusz az amúgy is símább, könnyeben járható, akkor miért êrdemes jónak lenni? A jediktől szinte mindent elvettek a saga folyamán. Ez maradjon meg csak nekik!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW-be eredetileg tettek volna Filoniék sith szellemeket, de Lucas kifejezetten kérte, hogy ne tegyenek. Megmondta nekik hogy ha régi sitheket akarnak megidézni akkor azt csak látomásban lehet, de egy sith nem tud szellemként fennmaradni. Kérdés, hogy ezt a kérést a későbbiekben figyelembe fogják-e venni. Én örülnék neki. Szerintem is komoly és nagy tanulság, hogy a sithek hőn áhitott vágya az öröklét csak a világos oldalon érhető el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Bomarr írta:

A TCW-be eredetileg tettek volna Filoniék sith szellemeket, de Lucas kifejezetten kérte, hogy ne tegyenek. Megmondta nekik hogy ha régi sitheket akarnak megidézni akkor azt csak látomásban lehet, de egy sith nem tud szellemként fennmaradni. Kérdés, hogy ezt a kérést a későbbiekben figyelembe fogják-e venni. Én örülnék neki. Szerintem is komoly és nagy tanulság, hogy a sithek hőn áhitott vágya az öröklét csak a világos oldalon érhető el.

Szerintem itt az első példa, hogy figyelembe vették/egyetértettek az öreg gondolatmentével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.