Ugrás a kommentre

A tróntermi jelenet


csoli1138

Ajánlott hozzászólás

Ez biztos, hogy megér egy topikot. Volt benne egy kis áthallás a Jedire, de aztán teljesen pofára ejtettek minket, nem beszélve a cool-ságról, a koreográfiáról, ahogy a két fiatal hős összefog és lenyomja Snoke-ot és a testőrséget, mindezt úgy, hogy mégsem összefogás lett a vége! Remek volt, zseniális volt, katarzis volt.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor Kylo az erővel megfordítja a kardot úgy hogy Snoke felé néz, akkor sem akartam még elhinni, hogy tényleg meghalhat egyszerűen olyan profánnak tűnt, hogy csak így átszúrják. Meg ahogy mondja, hogy minden gondolatát ismeri Kylonak, meg őt nem lehet átverni, aztán mint egy Gilligan vágás és kinyírja Kylo. Hatalmas volt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke olyan szinten volt önelégült és egyben önimádó, magát félistennek képzelő "tévedhetetlen" balf*sz, hogy öröm volt nézni a kettészelődését :) Önhittsége Palpatine-ét is túlszárnyalta (pedig a nagy öregnek még volt is mire hőzöngenie... Snoke esetében ez nem derül ki). Májer volt az erőben, ezt láttak és a külső infók is megerősítették, hogy nem semmi ereje van, na de mit sem ér mindez a hatalmas erő, ha csak a száját jártatja önhitten ... aztán püüüüüff! És kész, ennyi! Hát gyerekek, erre nincsenek megfelelő szavak! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Óriási volt a jelenet :o Előttem már mindent leírtatok, amit én is gondolok, kivéve ezt az egyet: örültem volna, ha megtudunk Snoke-ról valamit, hogy tulajdonképpen ki ő, és honnan jött, hogyan lett ekkora spíler az erőben (mert a mutatványai alapján az volt, erőhasználat terén szerintem Palpatine felett áll, ez vitathatatlan, de ahogy írtátok, az önhittsége még a Palpiénál is nagyobb, és ez lett a veszte)

 

Amúgy másnak eszébe jutott az, hogy amit Darth Maul túlélt, azt akár ő is? Bár nem úgy nézett ki, mint akiben ott van még az élet :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tartom akkora hatalmas figurának Snoke-ot, hogy az egészet szándékosan megrendezte. Egy próba tétel, hogy Kylo mire megy azzal, hogy ő a felső vezető. Aztán majd a 9. epizód közepén, amolyan Palpatine féle gonosz kacajjal besétál az egyik jelenetbe :D

Aztán majd koppanok egy hatalmasat. De J.J. ből pl simán kinézem, hogy valamilyen csavarral vissza hozza őt a IX. részre :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Yoda József írta:

Óriási volt a jelenet :o Előttem már mindent leírtatok, amit én is gondolok, kivéve ezt az egyet: örültem volna, ha megtudunk Snoke-ról valamit, hogy tulajdonképpen ki ő, és honnan jött, hogyan lett ekkora spíler az erőben (mert a mutatványai alapján az volt, erőhasználat terén szerintem Palpatine felett áll, ez vitathatatlan, de ahogy írtátok, az önhittsége még a Palpiénál is nagyobb, és ez lett a veszte)

Biztos vagyok benne hogy a regények/képregények el fogják magyarázni a sztoriját. Sőt, mivel mostanság nagyon népszerűek a gonosz-központú könyvek (Thrawn, Phasma és Tarkin is kapott saját könyvet) az se lepne meg, ha lenne egy külön regény az ő főszereplésével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen-igen, ebben én is biztos vagyok, de úgy gondolom, annál ő jelentősebb (vagyis eddig jelentősnek tűnő...) karakter volt, hogy csak a könyvekben kapjon nagyobb szerepet... Pár mondat a múltjáról belefért volna a filmbe is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, JakeSully írta:

Én tartom akkora hatalmas figurának Snoke-ot, hogy az egészet szándékosan megrendezte. Egy próba tétel, hogy Kylo mire megy azzal, hogy ő a felső vezető. Aztán majd a 9. epizód közepén, amolyan Palpatine féle gonosz kacajjal besétál az egyik jelenetbe :D

Aztán majd koppanok egy hatalmasat. De J.J. ből pl simán kinézem, hogy valamilyen csavarral vissza hozza őt a IX. részre :D

 

 

17 perccel korábban, RacerX írta:

Lehet hogy ez egy klón Snoke volt... :D Vagy egy hasonmás. (Ne tessék komolyan venni.)

Édes istenem csak ezeket ne! :cry: Értem, hogy nem teljesen komoly, de még a gondolatkísérlet is irtózatos.. ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már írtam, de meg kell ismételnem, újra és újra, mert az élmény nálam felért ahhoz, mint amikor Yoda fénykardot ragadott, csak ez jobb volt, mert ez nem "csak látvány" volt, hanem egy merész csavar, ami szerintem lazán felér az "én vagyok az apádhoz", ráadásul tényleg átélhettem ezáltal azt, amit anno azok, akik a moziban, megfelelő korban szembesültek ezzel. Baromira nem számítottam arra, hogy Snoke meghal ebben a részben. Viccesen egyszer ugyan feldobtam, hogy Rey majd megöli, de tényleg csak poénnak éreztem. Amikor elkezdte Rey-t cibálni, vagy amikor leterítette Kylót, ahogy összehozta a hősünket az antihősünkkel... Mind-mind azt mutatta, hogy ezt a csávót csak egy másik hatalmas Erőhasználó lesz képes legyőzni (itt vizionáltam Luke-ot) - az árulás már csak azért sem jutott eszembe, mert úgy voltam vele: annyira snassz lenne, ha az ep9 is azzal ér véget, hogy Kylo végül átáll a jó oldalra és elárulja Snoke-ot.

Hát, nem úgy lesz vége, az már biztos. Amikor elkezdi mondani, hogy őt nem lehet elárulni, még azt is elhittem neki. Amikor Kylo felállt, kezében a kardjával, rákészültem, hogy Rey-t leböki. Itt újra elszaladt a fantáziám, mert úgy gondoltam, leböki, de majd valamilyen csodás technikával újraélesztik. Az SW-ben már többet is átvészeltek egy szúrásnál. Szóval csak "álca" lesz Rey életének kioltása. De bizony tényleg komolyan felmerült, hogy itt Reynek ideiglenesen vagy véglegesen, de harangoztak.

Aztán Snoke mondja, hogy érzi Kylóban, hogy begyújtja a kardot és lesújt legnagyobb ellenségére. Közben átfordult Anakin Skywalker egykori kardja, és durr: hát nem tudom, Snoke vagy én vágtam döbbentebb pofát.

 

És akkor utána jött a kontra, mert Sonke ugyan ketté hasadt (vagyis, kicsit több felé, mert a kezeit is lemetszették), de a testőreiről azonnal kiderült, hogy nem csak biodíszletek. Nekiestek Kylónak és Reynek, és prezentáltak egy gyönyörű párbajt. Hagyományos kardpárbaj ugye nincs is a filmben (szintén egy merész újítás), de nem is kellett. A két ellenség (ideiglenes) összefogása gyönyörű kompozíció volt, nagyon szépen dolgoztak együtt, a testőrök pedig jól állták a sarat. Ja, és bár a Disney filmjeiben és sorozataiban eddig még egy végtag sem repült el, nemhogy fej, most az ep8-ban ebben a jelenetben mindent bepótoltak. Hullottak a fejek, ketté estek az emberek, sőt egyet még be is daráltak. Nagyszerű volt, na!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit belegondolva, Snoke-nak mennie kellett, mint ahogy Luke-nak is. Fej-fej mellett, hogy átadják a terepet a következő generációnak, Reynek és Kylonak, két másfajta Erő-használónak, mint ők voltak. Túl mutat a topikon, de kb. így történt: Jedi Rend - Sith Rend, Luke - Snoke, Rey - Kylo. Utóbbiak végleg csak ketten vannak. Aztán meglátjuk a folytatást. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem van némi hiányérzetem, örültem volna, ha egy icipicit többet megtudunk erről a vén múmiáról, és szvsz hamar meg is murdelt, bár az utóbbinál természetesen szerepet játszott az, hogy túl öntelt volt ahhoz, hogy Kylorol árulást feltételezzen. Azért picit örültem is a vègnek, mert ez valahol azt is feltételezi, hogy nem Snoke az egyetlen meglepetés a trilógia számára, ami az Első Rend oldalát illeti. Hiányérzet ide vagy oda, egy zseniális jelenetről van szó :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És akkor utána jött a kontra, mert Sonke ugyan ketté hasadt (vagyis, kicsit több felé, mert a kezeit is lemetszették), de a testőreiről azonnal kiderült, hogy nem csak biodíszletek. Nekiestek Kylónak és Reynek, és prezentáltak egy gyönyörű párbajt. Hagyományos kardpárbaj ugye nincs is a filmben (szintén egy merész újítás), de nem is kellett. A két ellenség (ideiglenes) összefogása gyönyörű kompozíció volt, nagyon szépen dolgoztak együtt, a testőrök pedig jól állták a sarat. Ja, és bár a Disney filmjeiben és sorozataiban eddig még egy végtag sem repült el, nemhogy fej, most az ep8-ban ebben a jelenetben mindent bepótoltak. Hullottak a fejek, ketté estek az emberek, sőt egyet még be is daráltak. Nagyszerű volt, na!

Bevallom, hogy Snoke szétcsúszása (lol) után úgy ledöbbentem, hogy a párharcból szinte semmire sem emlékszem. Azt tudom, hogy annyira szorítottam Reyért, hogy ne hogy ő is meghaljon. Snoke halála után már bármi elképzelhetőnek tűnt, amilyen érzést én még nem tapasztaltam filmben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg jó lett volna valamit, bármit megtudni Snokeról motivációt, hátteret stb. Visszautalni rá a 9-ben? Nem látom értelmét az ilyen bagatell megölése szánalmas :para: utána a harc viszont páratlan. Én a film végéig, hittem, hogy valahogy visszatér aztán hókon kólintja Kylot, hogy mégis mit képzel.

 

Dzséjt: Nem erős kicsit Kylot antihősnek nevezni? Mégis csak megölte tulajdon apját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira tudtam, hogy Anakin gyerek gyilkolásával jössz :P:D, de szerintem idegen embereket akár kölyköket is ölni messze nem olyan durva, mint a saját véred megölni, pláne az édes szülőd. Ha ebből kimosdatják Kylot az az SW mélypontja lesz a számomra az biztos.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Snoke-ot félbevágta a fénykard, szinte hallottam Rian nevetését. :D Erre szinte senki nem számított. Mégis hány olyan film van, ahol a főgonosznak tűnő valakit a film közepén egy szokásos, sablonos, unalmas monológ közben kiiktatják a képből? Zseniális húzás volt. És ahogy Dzséjt is írta egy másik topikban, ezek után én sem igénylem, hogy Snoke múltját és felemelkedését a következő filmben vesézzék ki. Felesleges. Kapjon ő is egy biográfiát, mint Thrawn, Phasma, Tarkin vagy Jyn (az új EU-ban az ehhez hasonló könyvek sokkal általánosabbak, mint a Legends-ben). 

 

A fővezér halála utáni összecsapás látványos és izgalmas volt, merész húzásokkal. Azért, amikor láttam, hogy Kylo és Rey milyen magas színvonalon össze tudnak dolgozni, elkezdtem aggódni a lányért. Ami még tetszett, az a trónharci jelenet utózöngéje, amikor Hux fejében egy pillanatra megfordult, hogy most elintézheti legfőbb riválisát. Sajnos 1-2 mp alatt elillant számára ez a lehetőség. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.