Ugrás a kommentre

Luke vs. Kylo Ren


csoli1138

A KARDinális kérdés  

11 felhasználó szavazott

  1. 1. A KARDinális kérdés

    • Luke manifesztációja tökéletes a kék pengéjű Skywalker-karddal.
    • Luke manifesztációja jobb lett volna a zöld pengéjű saját építésű karddal.


Ajánlott hozzászólás

Elnézést, ezt szívesen neveztem volna Luke vs. Kylo-nak, de egyrészt nem csak erről van szó, másrészt rohadtul spoileres lett volna egyelőre. Szóval itt valami rendkívüli történt. Az egyik haverom mondta, hogy csak nehogy "gyenge fosnak" állítsák be Luke-ot, mert akkor kimegy a moziból.. Megkapta amit akart! Ahogy lesöpörte a vállát az annyira badass volt, hogy nem tudom láttam-e ilyet. :o Kinéztem volna belőle simán is, hogy erőtérrel megvédte magát, de így jobb volt valljuk be. És mikor láttam, hogy engedi Kylo-nak hogy ketté vágja; mondom hullik a köpeny: Kenobi-copy. Nem! Megint nem! Ez a film mindig meglepett! Imádtam!

A magyarázatomat beollózom, nem tudom egyetértetek-e vele, vagy továbbfűzitek- e,

"Valószínüleg olyan mértékben kellett használnia az erőt ehhez a "trükkhöz", hogy egész egyszerűen elmosódott a határvonal az élő- és kozmikus erőben is létező Luke Skywalkerben."

a kard-problémámat szintúgy:

" Luke miért nem a zöld karddal tért vissza! És nem csak látványügyileg, meg a nosztalgiafaktor, hanem mert a kék kard szétzúzásában Kylo is részt vett nem sokkal azelőtt. Lebukhatott volna ezen Luke elvileg, hogy a kéket manifesztálja. "

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep8-ban az egyik zseniális dolog, hogy amikor valami furát látunk, akkor vagy elkezdünk gyanakodni, de Johnson pillanatok alatt elaltatja a gyanúnkat, vagy azt mondjuk, ez azért elég hülye ötlet volt, aztán percekkel később elénk teszi a magyarázatot, és én éreztem magam hülyének, amiért kételkedtem a zsenijében. Nos, ez a jelenetsor teljes mértékben ilyen.

Luke megjelenésében szinte ordít, hogy itt valami susmus van. Nuku hajó az Ahch-Tón, mégis csak úgy itt terem. Erre viszont bevillant a saját magyarázatom: biztos Reyék elmentek érte gyorsan a Falconnal.

De hát nem azt mondták, hogy csak egy bejárat van? Oké, kirobbantották, de hogy sétált be észrevétlenül az Első Rend figyelő tekintete előtt. Aztán eszembe jutott, hogy 200 Jedi képes volt besurranni észrevétlenül egy sereg geonosisi közé, Mace Windu egészen a páholyig ment, ahol Dooku is csak akkor vette észre, amikor már Jango előtt volt a lila penge. Oké, ez az egész lehet egy Erőtrükk.

De ácsi! Hát ennek barna a szakálla, rövid a haja. Korábban úgy nézett ki, mint egy csöves, most meg tök jól fest. Oké mondom, biztos azért az alkalomra kicsit kipofozta magát. Gyors hajnyírás, szakállfestés, tiszta ruha. Hülyén hangzott, rezgett a léc, de legyen ennyi bajom a filmmel, nagy ügy. Persze az egészben végig ott volt bennem, hogy Luke feltűnése nagyon amatőr azért. Pont a vég pillanatában itt van Luke Skywalker, a legenda. Nyuszi a kalapból, de elfogadom, végül is a korábbiak alapján van rá magyarázat.

Aztán kisétált a placcra. Kylo azt hiszem, kicsit tartott tőle. Ha egy Mandator IV-es is lett volna, szerintem még azzal is megszórja. Na mondom, most kaptok a pofátokra. Az egyértelmű képtelenség volt, hogy Luke Skywalkert holmi lépegetők nyírják ki, az Erőpajzs meg évtizedes jelenség az EU-ban, ideje kánon szintre emelni. Plusz még Poe arra is rájön, hogy biztos van másik kijárat, amin át bejött. Na mondom, ez nem is hülye elképzelés.

Hux beszólása ütött, kellett, oldja kicsit a drámai helyzetet. Aztán Luke elősétál és egy kézmozdulattal felhelyezi magát a Star Wars legbadassabb karaktereinek csúcsára. Nem tudom, filmezték-e ezt az Ellenállók, de ha szétkürtölnék a Galaxisban, az Első Rend ázsiója másodpercek alatt megzuhanna. :) Jó, őket csak a Galaxis akkor éppen leghatalmasabb teremtménye alázta meg, nem egy vak pofozta le a katonáit, de akkor is. Na mondom, Luke kész, mindjárt összeszorítja a markát, és az AT-M6-ek acéllabdává zsugorodnak. De nem, szépen bevárta Kylót. Itt megint kicsit megütköztem: Luke miért viseli Anakin kardját? Nemrég felrobbant... Vagy nem robbant fel, csak szétcsúszott? Mintha a TCW-ben láttuk volna, hogy ezeket azért nem nehéz szétkapni. De akkor miért robban a kyber? Fura... Oké, dobjuk be, hogy nem robbant fel, aztán Rey odaadta neki, mert nem volt mivel vívnia.

A párbaj, Luke végig kerüli Kylót. Igen, ilyen egy nagy mester, nem harcol itt, szépen kitér, majd jól kifárad, aztán jön a teljes megalázás. Még neki is feldobja: mindkét állításod tévedés. Nem itt ér véget a lázadás és nem én leszek az utolsó Jedi. És közben kiderül, hogy az a kiút gyanúsan egy pici lyuk, amin a róka is alig jutott ki? Ezen mászott be Luke? Már megint mi van? Itt a magyarázat Luke megjelenésére, erre sánta?

És akkor Rey rádöbben, hogy az Erő mégis csak kövek emelgetéséről szól (annyira szépen vissza tudott utalni Rian saját filmére, megcsavarva a korábbiakat), Kylo meg lerohanja Luke-ot és... A KARD ÁTSZALADT RAJTA BAZ' MEG! :o Hát ez... Ez... Basszus, hát így minden helyre került! Nincs is ott! Azt a K...RVA! Persze gondolkodni itt már alig gondolkodott az ember, minden kifogás és általam generált magyarázat csak úgy a tudatom mélyén manifesztálódott, egy a Luke és Kylo közt folyó mérkőzés csodálata és izgalmai mögötti gondolatsorként, amit alig érzékeltem, de ott voltak. És ahogy minden helyre billent, az az eldugott gondolatsor berobbant és csodálatom immár maximálisan Rian Johnsoné volt. Hogy lehet valaki ekkora troll? Elhiteti az emberrel, hogy Luke-ot kalapból kihúzott nyusziként kezeli, akit csak a dráma kedvéért beszuszakolt a végére, jó sok logikai buktatót hagyva, amik ugyan betömködhetünk, de nem ezzel a filmmel, hanem a korábbi filmeket felhasználva.

Aztán, amikor már nem figyelünk oda, amikor már elfogadtuk, hogy oké, magyarázható, de azért nem így kellett volna megoldani vagy egyenesen sz*rnak véljük Luke megjelenést (ki hogy élte meg) Johnson leteszi elénk a filmbeli magyarázatot, Luke-ot pedig igen magas szintre emelte. Igen, ilyennek kellett lennie Luke Skywalkernek.

A vége pedig maga a tökély ezzel: "nem én leszek az utolsó Jedi" - mondja Luke, és láthatjuk Reyt a Jedik jellegzetes szerkójában, követ tucatjait reptetni, és tudjuk: ő az utolsó Jedi, de valószínűleg egy új, tiszta Rend első Jedije. Luke pedig elbúcsúzik: "még találkozunk, kölyök." És ekkor bevillant: az ep4-ben Han hívta végig kölyöknek Luke-ot. Hát, felnőtt az a tatooine-i parasztgyerek, pimasz is lett, és most már megengedheti, hogy ő kölyközzön, ráadásul Han fiát.

Végül Luke a kettős naplemente látványára eggyé válik az Erővel és csatlakozik a nagyokhoz: Qui-Gon Jinnhez, Obi-Wan Kenobihoz, Anakin Skywalkerhez és Yodához. Méltó és gyönyörű lezárása egy eposzi hős történetének.

 

Még valami: Kylo simán hihette, hogy Luke készített magának egy új kardot, ami hasonlít a régi kardjára. Ne feledjük, Luke előző kardja szinte egy az egyben Obi-Wan harmadik kardjának másolata volt, de Anakin három kardja között sincs túl nagy különbség. Simán belefér, hogy Kylo azért nem fog gyanút, mert Luke az új kardját az apja kardjáról mintázta.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

"Valószínüleg olyan mértékben kellett használnia az erőt ehhez a "trükkhöz", hogy egész egyszerűen elmosódott a határvonal az élő- és kozmikus erőben is létező Luke Skywalkerben."

Igen, én is erre gondoltam és valószínűleg ez a magyarázat is rá. Azért amit itt Luke művelt az nem egyszerű. Egyébként az lehet, hogy a csata fizikálisan is kihatott rá? Úgy értem a vágások és lövések amiket kapott?

 

Egyébként nem lenne jobb helye ennek a beszélgetésnek a Luke topikban?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudom, hogy láttam én-e valaha Jedit ilyen epic, ilyen mèltóságteljes módon elbúcsúzni. Luke nálam felemelkedett Qui-Gon mellé, habár még mindig az utóbbi  kedvenc Jedim ever. Először nem örültem, hogy nem lesz már többé Luke, aztán mègis, merthogy ez a lehető legjobb befejezés,amit csak el tudtam volna képzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

és annyira szép és tökéletes a tálalása, hogy ahogy Rey és Leia sem szomorú, én sem lettem az. Inkább szintet lépett Luke, mint meghalt. Talán nem is ezt kellett volna mondania Reynek vagy Leia javíthatta volna, hogy "eggyé vált az erővel." Ott helye Yoda mellett, remélem még látjuk őket együtt ebben a trilógiában. Bár Kylonak is beigérte Luke, hogy "még találkozunk kölyök"..csak nem őt is kísérteni fogja?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az ep8-ban az egyik zseniális dolog, hogy amikor valami furát látunk, akkor vagy elkezdünk gyanakodni, de Johnson pillanatok alatt elaltatja a gyanúnkat, vagy azt mondjuk, ez azért elég hülye ötlet volt, aztán percekkel később elénk teszi a magyarázatot, és én éreztem magam hülyének, amiért kételkedtem a zsenijében. Nos, ez a jelenetsor teljes mértékben ilyen.

Luke megjelenésében szinte ordít, hogy itt valami susmus van. Nuku hajó az Ahch-Tón, mégis csak úgy itt terem. Erre viszont bevillant a saját magyarázatom: biztos Reyék elmentek érte gyorsan a Falconnal.

De hát nem azt mondták, hogy csak egy bejárat van? Oké, kirobbantották, de hogy sétált be észrevétlenül az Első Rend figyelő tekintete előtt. Aztán eszembe jutott, hogy 200 Jedi képes volt besurranni észrevétlenül egy sereg geonosisi közé, Mace Windu egészen a páholyig ment, ahol Dooku is csak akkor vette észre, amikor már Jango előtt volt a lila penge. Oké, ez az egész lehet egy Erőtrükk.

De ácsi! Hát ennek barna a szakálla, rövid a haja. Korábban úgy nézett ki, mint egy csöves, most meg tök jól fest. Oké mondom, biztos azért az alkalomra kicsit kipofozta magát. Gyors hajnyírás, szakállfestés, tiszta ruha. Hülyén hangzott, rezgett a léc, de legyen ennyi bajom a filmmel, nagy ügy. Persze az egészben végig ott volt bennem, hogy Luke feltűnése nagyon amatőr azért. Pont a vég pillanatában itt van Luke Skywalker, a legenda. Nyuszi a kalapból, de elfogadom, végül is a korábbiak alapján van rá magyarázat.

 

De mindehhez hozzájön egy nagyon fontos dolog: hogy az emberben - legalábbis bennem - ALAPBÓL fel sem merül, hogy Luke nincs ott, mert ilyet, hogy valaki fényéves távolságokból odasugározza magát egy másik helyszínre, még nem láttunk. Ez számomra óriási fordulat volt, mert mindazzal együtt, hogy voltak gyanús jelek - számomra: fénykard, haj, de barátnőm számára a lábnyom hiánya - bennem fel sem merült, eleve elutasításra került az agyamban egy olyan gondolat, hogy Luke Skywalker nincs ott testben a helyszínen.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Donát írta:

Barátnőm mondta, hogy miközben Luke sétál a Craiten, nincs lábnyoma. :o   

Ázta erre figyelünk majd! Lehet akkor a kard is azért van hogy nekünk tűnjön fel. De azért kár hogy nem lett zöld. Elég lett volna akkor a lábnyomhiány meg fiatalabb "én". A sokktól úgyis csak kapkodtuk a fejünket..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

 Nuku hajó az Ahch-Tón, mégis csak úgy itt terem.

Ez nem teljesen igaz, mert volt egy X szárnyú a vízben, a sziget mellett, Rey észre is vette. Valószínűleg azzal érkezett Luke, szóval az még működhetett volna.

((Gondoltam is, hogy biztos lesz X-szárnyú emelgetés a vízből, de hálistennek nem lett... :D ))

 

Egyébként nagyon szépen megfogalmaztad, bennem is valahogy hasonlóan zajlott le. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Jinx Lumos Joke írta:

Ez nem teljesen igaz, mert volt egy X szárnyú a vízben, a sziget mellett, Rey észre is vette. Valószínűleg azzal érkezett Luke, szóval az még működhetett volna.

Igen, az X-szárnyú ott volt, de azért az űrhajók nem éppen arra lettek tervezve, hogy évekig ellegyenek a víz alatt, szóval szvsz. az már nem működött. Sőt, ha Luke tényleg el akart menni, akkor nem csak szimplán elsüllyesztette, hanem valamilyen módon tönkre is tette. A filmben nem volt módom alaposabban megnézni, de eme kép alapján az az X-szárnyú már sehová sem repül.

Star-Wars-8-Last-Jedi-Submerged-X-wing-c

 

6 órával ezelőtt, Donát írta:

De mindehhez hozzájön egy nagyon fontos dolog: hogy az emberben - legalábbis bennem - ALAPBÓL fel sem merül, hogy Luke nincs ott, mert ilyet, hogy valaki fényéves távolságokból odasugározza magát egy másik helyszínre, még nem láttunk. Ez számomra óriási fordulat volt, mert mindazzal együtt, hogy voltak gyanús jelek - számomra: fénykard, haj, de barátnőm számára a lábnyom hiánya - bennem fel sem merült, eleve elutasításra került az agyamban egy olyan gondolat, hogy Luke Skywalker nincs ott testben a helyszínen.  

Abszolút hozzájárult ez is. Ez a lábnyomos dolog meg fantasztikus. Ez alapján akkor az, amikor Ematt hadnagy kisétál a lövészárok elé, nem csak azért mutatják a lábnyomát, hogy tudatosítsák a nézőben, Crait nem Hoth, ez nem hómező, hanem sósivatag, hanem ez is egy nyom arra, hogy Luke nincs ott.

Amúgy nem pont ilyet, de hasonlót már láttunk. Sidious ugyan más módon, de képest volt magát Sifo-Dyasként kivetíteni Yoda elé a Morabandon.

 

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Egyébként nem lenne jobb helye ennek a beszélgetésnek a Luke topikban?

Szerintem azért is jobb így, hogy ebben marad, mert számomra ezzel a címmel, hogy a "NAGY jelenet" nem csak Luke képességeire fókuszálunk, hanem mindenre: Kylo és Hux ténykedésére, Rey Jedivé válására, és a többire, mert magának a párbajnak szerintem ezek is részei. Így sokkal tágabban beszélhetünk a film végéről.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amúgy nem pont ilyet, de hasonlót már láttunk. Sidious ugyan más módon, de képest volt magát Sifo-Dyasként kivetíteni Yoda elé a Morabandon.

Plusz ne felejtsük Yodát a Lothalon.

16 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szerintem azért is jobb így, hogy ebben marad, mert számomra ezzel a címmel, hogy a "NAGY jelenet" nem csak Luke képességeire fókuszálunk, hanem mindenre: Kylo és Hux ténykedésére, Rey Jedivé válására, és a többire, mert magának a párbajnak szerintem ezek is részei. Így sokkal tágabban beszélhetünk a film végéről.

Igen így már ok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A NAGY jelenet! Ez tényleg nagyon nagy volt, szinte ujjongott bennem a gyerek, miközben történtek a jobbnál jobb jelenetek.

 

Elsőként is Leia közli, hogy a remény elveszett. Mondom mindjárt jön Luke az X-szárnyújával, és megment benneteket, de aztán realizálódott bennem, hogy az az X-szárnyú már elég régóta lehetett Ahch-to tengerében. 

Aztán megjelent Luke... juhééé!!! Fiatalabb, rövidebb szakálla van, sötét ruhát visel? Mondom mi a fene, megtalálta a fiatalság forrását? :D Ekkor még nem sejtettem semmit.

A Luke-Leia jelenet gyönyörű volt! Nem is kellett több, úgy volt jó, ahogy. Itt már úgy gondoltam, hogy csak Leia látja Luke -ot, aztán C-3PO és Luke kacsintása rámcáfolt. :D 

Az egész Luke-Kylo és a lépegetők tüzelése jelenet hűb*sszameg hatást keltett nálam! :o Az egész "harc" megkomponálása lenyűgöző volt, Luke a KÉK fénykarddal hihetetlenül menőn nézett ki! Úgy hajolt el Kylo támadásaitól, ami miatt méginkább fellelkesültem. Ez az, mondtam, ez az!!! 

Aztán a beszélgetés - a háború még csak most kezdődik, az Ellenállás most született meg - és közben látjuk, ahogy Rey kimenti Poe -kat! :yes: Hát micsoda jelenet volt ez kérem szépen!

Kylo kijelentése, hogy megöli az utolsó jedit, és amire Luke rákontrázott. :o ÉS az azutáni WTF momentum! Kylo nekimegy LUKE -nak!!! Na itt mondtam magamnak egy Obi-wan halála copyt, de NEM, NEM, ÉS HARMADSZOR IS NEM!!! Ez a Rian rendesen rászedett engemet. :D 

Luke nem is volt ott a Crait -en!!! :o Na itt eltört bennem a mécses, és egyszerűen leesett az állam - mégjobban. :P 

Luke távozása a Galaxisból pedig egy remek jelenet volt, így gondoltam mindig is távozni őt. Ezzel a résszel számomra Luke felért a legjobb karakter szintjére. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek lehetséges, hogy Leia a végén levágta, hogy Luke csak kivetülés? Elvégre megfogják egymás kezét is, ha jól emlékszem. És Leia nem igazán követi Kylo és Luke párharcát, ami fura, hiszen a fia és a testvére harcolnak. Kivéve, ha tudja, hogy egyik sem okozhat kárt a másikban. Persze tudom, Leia levágja, hogy Luke időt nyer nekik, de akkor is furcsa, hogy emlékeim szerint nem nagyon követi a párbajt. De mivel még csak egyszer láttam, lehet tévedek. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Leia nem vágta mi van. Az a bizsu cucc viszont érdekes lehet. Amit Luke leakasztott a Falcon pilótafülkéjében, majd a Craiten Kylo kezében kámforrá vált - gondolom az is a manifesztáció része volt, de valamilyen érzelmi jelentősége biztos volt.

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Donát írta:

Szerintetek lehetséges, hogy Leia a végén levágta, hogy Luke csak kivetülés? Elvégre megfogják egymás kezét is, ha jól emlékszem. És Leia nem igazán követi Kylo és Luke párharcát, ami fura, hiszen a fia és a testvére harcolnak. Kivéve, ha tudja, hogy egyik sem okozhat kárt a másikban. Persze tudom, Leia levágja, hogy Luke időt nyer nekik, de akkor is furcsa, hogy emlékeim szerint nem nagyon követi a párbajt. De mivel még csak egyszer láttam, lehet tévedek. :) 

Amikor Luke hozzáér mintha megérezné. Nyilván nem olyan egy kivetülés érintése mint egy hús-vér emberé. Szerintem akkor már tudta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.