Ugrás a kommentre

Luke vs. Kylo Ren


csoli1138

A KARDinális kérdés  

11 felhasználó szavazott

  1. 1. A KARDinális kérdés

    • Luke manifesztációja tökéletes a kék pengéjű Skywalker-karddal.
    • Luke manifesztációja jobb lett volna a zöld pengéjű saját építésű karddal.


Ajánlott hozzászólás

4 perccel korábban, pb69 írta:

Szerintem az "eredetiség" arra vonatkozik, hogy nem a Luke által teremtett kivetülés része.

Ja, értem. Fura, mert a moziban nekem sem volt ismerős ez a két kocka. Azt tudtam, hogy vannak dobókockák a Falcon fülkéjében, de valahogy úgy emlékeztem, hogy ennél jóval nagyobbak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A helyzet az, hogy én rögtön tudtam, hogy kivetítés, mert fiatalabb volt, olyan mint a visszaemlékezős jelenetekben. Amikor a kockákat tette Leila kezébe elbizonytalanodtam. Egyébként olyanok jutottak eszembe, hogy bilokáció, testkilépés...Olvastam egy történetet a mi világunkból, ahol egy férfi meditációban találkozott a haldokló anyjával, aki több ezer kilométerre volt tőle és ő is napok alatt megfiatalította a kinézetét, és a végén már kislányként jelent meg előtte. Nekem teljesen természetes volt az egész. Luke végül szintet lépett ezzel, nincs már szüksége a testére többet. Átlépett egy másik dimenzióba, nekem nem olyan mintha meghalt volna, belépett a halhatatlanok és nem a hallhatatlanok sorába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film legnagyobb fordulata egyértelműen Snoke halála. Viszont minél többször látom a filmet annál jobban jön fel nálam Luke zárójelenete. Már első nézésnél is imádtam, de most már lassan ez lesz a kedvenc jelenetem. 

Emlékszem mikor még csak a régi trilógia létezett szentül hittem, hogy az igazi jedi nem használ fénykardot. Valahogy egy ilyen erős fegyver nehezen passzolt bele abba a képbe amit Yoda felvázolt amikor arról beszélt, hogy a jedi csak védekezésre használja az Erőt. Amikor a Birodalomban Luke a Bespinen elsőként kapcsolja be a kardját azt úgy vettem hogy ez annak a jele, hogy Luke még nem igazi jedi. Túlságosan is agressziv. Hasonlóan Luke amatörizmusára vallt, amikor a barlangba vitte magával a fénykardot Yoda intése ellenére. És akkor tünt igazán nagy jedinek mikor végre eldobta a kardot az ep.6 végén.

 

Nagyon jól reagál arra a jelenetre Kylo és Luke "összecsapása". Luke úgy válik legendává és úgy menti meg az Ellenállást, hogy senkiben nem tesz kárt. A fénykardja is csak illuzió. Külön érdekes ez annak a tudatában, hogy az első jedi templom egy eldugott szegletében van a galaxisnak, az Ismeretlen Régióban egy olyan szigetvilágban, ami inkább a remeteségnek semmint a világmegmentésnek kedvez. A spártai körülményeket és az izoláltságot látva, nekem erős a gyanúm, hogy az első jedik nem voltak éppen kalandozó fajták. Luke talán nem is tud róla, de ezzel a hőstettével megidézi a régi jedi rend eszmeiségét. Egy igazi hőstett erőszak és agresszivitás nélkül.

 

De a jelenet nem csak az eszmeisége miatt tetszik. A rendezés valami eszméletlen jó: az ahogy kilépdel Luke a craiti sivatagba vagy ahogy farkasszemet néznek Kylo-val.... nincs még egy pontja a filmnek ahol a zene ennyit hozzátenne a hangulathoz. Imádom. Ha valaki nekem a film előtt azt mondja, hogy majd láttunk egy jelenetet, amiben Luke lassitva hajol el egy fénykard elől, fogtam volna a fejem. De Rian még az SW-idegennek tűnő ötleteket is SW-sé tudja tenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Bomarr írta:

De a jelenet nem csak az eszmeisége miatt tetszik. A rendezés valami eszméletlen jó: az ahogy kilépdel Luke a craiti sivatagba vagy ahogy farkasszemet néznek Kylo-val.... nincs még egy pontja a filmnek ahol a zene ennyit hozzátenne a hangulathoz. Imádom. Ha valaki nekem a film előtt azt mondja, hogy majd láttunk egy jelenetet, amiben Luke lassitva hajol el egy fénykard elől, fogtam volna a fejem. De Rian még az SW-idegennek tűnő ötleteket is SW-sé tudja tenni.

És ne feledjük azt az apró trükköt sem, amivel Rian jelzi, hogy Luke csak egy kivetülés (nincsenek lábnyomok), mindezt úgy elrejtve, hogy lényegében premier plánban mutatja a lábát, csak épp senki sem arra koncentrál (szinte senki). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

A film legnagyobb fordulata egyértelműen Snoke halála. Viszont minél többször látom a filmet annál jobban jön fel nálam Luke zárójelenete. Már első nézésnél is imádtam, de most már lassan ez lesz a kedvenc jelenetem. 

 

És ettől nem tudott volna jobban Luke Skywalker lenni,hülyén fogalmazva. Ezért érthetetlen,amikor az emberek szidják a filmet,rendezőt,karaktert. Mintha ez a rész nem lenne a része a filmnek.
 Végül is Vader/Anakin is beteljesítette a sorsát,ha eltekintünk hogy addig mit tett. De akkor ennyi erővel azt miért veszik figyelembe,hogy megölte Sidiust...? :)

Ahol én néztem a premiert,rendes ujjongás tört ki mikor bevágták,hogy az Ahch-To szikláján lebeg,feelinges volt. :) Nekem is ez a Nagy jelenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban ebből a jelenetsorból választottam kedvencet, de most már az egész az onnantól kezdve, hogy Luke elindul kifelé. Szombaton még említettem is, hogy az itt hallható zene lett a film legerősebbje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5x láttam eddig, és minden alkalommal komoly katarzis, amikor Luke-ot meglátom lebegve... majdnem akkora, mint elsőre. Igen, a zene itt fenomenál! Hmmm. Az a koncentráló Luke arc... felemelő, megtisztító, utánozhatatlan pillanatok. Nálam a Saga legnagyobb jelenete, kb. :) Csak Luke fénykard eldobása Palpi előtt, és Vader Palpi-felemelése volt ekkora truváj eddig... :)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban, akkor hirtelen minden értelmet nyert. Luke ereje pedig megkérdőjelezhetetlen. Az első jedi templomban ilyen mutatványt véghez vinni és után ott meghalni. A kör bezárul. Luke az egyik legnagyobb lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most van az, hogy ez a jelenetsor szerintem nemcsak ennek a filmnek, de a teljes SW univerzumnak is az egyik legfantasztikusabb jelenete, amelynél az utolsó idegszálammal is együtt rezdülök az egésszel.

 

Az, ahogyan Kylo az indulattól és bosszúszomjtól megrészegülve fröcsög Luke-nak, miközben egyszerre van ott benne az diadalittas önelégültség és az idegtépő bizonytalanság. Aztán Luke már fátyolos tekintettel, ámde arcátlanul pimasz higgadtsággal és egyben lemondással közli vele, hogy minden egyes szava tévedés. Az ezt követő képsorok a hőseinkkel, aztán ahogy Rey az Erővel tartja a sziklákat. Másodperceken át tartó katarzis.

 

A totális kudarcot valló Kylo arca is megér egy misét, itt is kapunk egy nagy felkiáltást, mint anno Vadernél. Meg aztán ahogy Hux néz, amikor már beérnek és konstatálják, hogy az ellenállók sehol. Az a mámorító káröröm. Rey és Kylo még kapcsolatban vannak az Erőn keresztül, de Rey becsukja az ajtót. Ő hősként távozik, az új jediként, aki a nagy senkiből lett az utolsó jedi. Kylo ezzel szemben hiába ölte meg mesterét, hiába lett az ER legfőbb vezére, fejlehajtva kénytelen elkullogni, mert újfent bődületes kudarcot vallott.

 

A másik parádé mégis Luke eggyé válása az Erővel. Ahogy utolsó lélegzetét és a maradék erejét összeszedve feltápászkodik, majd életében utoljára belenéz a kettős naplementébe, és persze mindezt a legendás zenei aláfestéssel. Aztán a köpeny összerogy, ellebben a szélben, az öreg Luke pedig már egy az Erővel. De az egész végjátéka annyira luke-os.

"Mire számítasz, hogy majd egy lézerkarddal kiállok az ER seregei ellen??? Baromi jól teszed, mert pontosan ezt fogom tenni." Aztán ahogy odaszól még Kylonak, hogy találkozunk még kölyök. Nem elég, hogy már eleve olyan szinten zsebre tette ezzel az illúzióval, ami önmagában is megsemmisítő, még meg is nyugtatja, hogy örökké kísérteni fogja.

 

De már a nyitány is zseniális amúgy. Amikor Leia és Luke váltanak pár szót, ott annyira megelevenedtek bennem a fiatalkori önmaguk. A poénos szösszenetek, majd ahogy Luke egy pillanatra magába roskadva bocsánatot kér, Leia pedig megnyugtatja. Egy kis ajándék a Falconról, puszi a homlokra, utána meg mehet a kacsintás 3PO-nak.

De az is kemény, hogy az OT arról szólt, hogy Luke mindent egy lapra feltéve hisz az apja jóságában és mindenáron meg akarja téríteni. Itt pedig azt mondja, hogy nem mentheti meg Bent. Egyszerre mondja azt Kylonak, mint amit Obi-Wan neki, illetve Vadernek. Egyrészt, hogy ha lesújt rá, erősebbé válik, valamint, hogy örökké vele marad majd.

Ja és amúgy Kylo agymenése egy dolog, hogy korábban minden fegyverrel Luke-ot lövette. Viszont az nagyon beszédes volt, amikor ő nem szólt semmit, az utolsó parancsa az volt, hogy még lőjenek, Hux meg azt mondta elég, és beszüntették a tüzet, Kylo pedig megtörten és ziláltan a hátsójára esett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, pb69 írta:

 

A másik parádé mégis Luke eggyé válása az Erővel. Ahogy utolsó lélegzetét és a maradék erejét összeszedve feltápászkodik, majd életében utoljára belenéz a kettős naplementébe, és persze mindezt a legendás zenei aláfestéssel. Aztán a köpeny összerogy, ellebben a szélben, az öreg Luke pedig már egy az Erővel.

Ráadásul az egész eltűnés a templom teremből van mutatva, ami még ad egy plusz pátoszt és keretet az egésznek. 

 

40 perccel korábban, pb69 írta:

De már a nyitány is zseniális amúgy. Amikor Leia és Luke váltanak pár szót, ott annyira megelevenedtek bennem a fiatalkori önmaguk

Nekem erről a jelenetről az Endori beszélgetésük jut eszembe. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Imádom ezt a manust! :D És nem csak azért mert itt elsírta magát ezen a fantasztikus jelenetsoron. Nem. Hanem mert konzekvens. Konzekvens abban amit szeret. Nem egy szélkakas aki épp azt fújja amit a mianstream esetleg elvárna tőle. Egy ilyen videót feltenni tudván mennyi gyökér van, több mint megsüvegelendő. Remélem adnak neki is egy SW filmet! :D  Olyan mint Gareth Edwards. Hatalmas szívű SW fan és jó rendező.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Luke vs. Kylo Ren
  • 3 héttel később...

Ma megnéztem néhány jelenetet az ep4-ből. Az ep8 premierje előtt néztem meg, azóta csak az RO, az ep7 és az ep8 került újra és újra terítékre. A régi filmekkel az a baj, hogy már eléggé ismerem őket, kevés okom van újranézni. De mindig meglepődöm, hogy az új filmek adhatnak okot. Ahogy ide-oda kattogtam a jelenetek között, szinte adta magát, hogy megnézzem Luke első Jedi tanóráját. Aztán jött Kenobi tanácsa és a jelenet, nekem meg egyből beugrott ez:

 

CSgpO07.jpg

 

A jelenet alapból zseniális, ha nem lenne ep1-7, akkor is imádnám ezt az egészet. De nézzük csak meg közelebbről. A fenti képen egy Ben nevű ember a mestere, a lentin egy Ben nevű ember a tanítványa/ellenfele Luke-nak. Tudjuk, hogy az utóbbi Ben az előbbiről lett elnevezve. Az is ütős, hogy Luke "ugyanazt a kardot tartja a kezében". És az egészben a legszebb: Luke csak egy káprázat, akit mindenki csak lát. Mintha Luke Ben Kenobi 30+ éve elhangzott tanítását fordította volna Ben Solo ellen, aki valószínűleg tényleg rájött volna a trükkre, ha nem bízik a szemében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen! Lássuk be, mindig fura volt egy picit Ben ezen tanítàsa. Oké, ezzel a drasztikus eszközzel akarta kikapcsolni Luke tudatos énjèt, de belül szerintem nem csak én gondoltam, hogy "ne már öreg, hát ki harcol a valóságban becsukott szemmel?".  Kicsit fölösleges nehezítésnek tűnt. Erre tessék, itt egy klasszikus példa arra, hogy ha Kylo elszakad a normál érzèkszerveitől, akkor lehet nyer. Kösz, Dzséjt! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.