Ugrás a kommentre

Luke vs. Kylo Ren


csoli1138

A KARDinális kérdés  

11 felhasználó szavazott

  1. 1. A KARDinális kérdés

    • Luke manifesztációja tökéletes a kék pengéjű Skywalker-karddal.
    • Luke manifesztációja jobb lett volna a zöld pengéjű saját építésű karddal.


Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Rian, te vén kurafi :yeah: 

 

 

Valaki berakta már ezt, az ign.hu pedig cikket is írt a mozdulatokról, képekkel illusztrálva, de most valamiért nem találom azt a linket. :angry:

 

SZERK: http://hu.ign.com/star-wars-episode-viii/39388/news/rey-es-kylo-kapcsolata-osszetettebb-mint-sejtettuk

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
2017. 12. 14. - 10:06, csoli1138 írta:

" Luke miért nem a zöld karddal tért vissza! És nem csak látványügyileg, meg a nosztalgiafaktor, hanem mert a kék kard szétzúzásában Kylo is részt vett nem sokkal azelőtt. Lebukhatott volna ezen Luke elvileg, hogy a kéket manifesztálja. "

 

2017. 12. 14. - 15:05, Dzséjt írta:

Még valami: Kylo simán hihette, hogy Luke készített magának egy új kardot, ami hasonlít a régi kardjára. Ne feledjük, Luke előző kardja szinte egy az egyben Obi-Wan harmadik kardjának másolata volt, de Anakin három kardja között sincs túl nagy különbség. Simán belefér, hogy Kylo azért nem fog gyanút, mert Luke az új kardját az apja kardjáról mintázta.

Az ep 9 enciklopédia is azt írja most, hogy Luke azért jelent meg itt úgy ahogy -53 éves külsővel-, mert Kylo így látta utoljára..

Szóval továbbra is fáj egy kicsit, hogy miért nem a zöld kardot adták neki ehhez a jelenethez..

Így az a szép kard két flashbackben került csak elő az ST-ben amiket azért köszönünk szépen, pedig ez egy remek és indokolt lehetőség lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Dzséjt írta:

És, ha Kylo tudja, hogy az a kard odaveszett, amikor ráborította Luke-ra a házat? Akkor felettébb gyanús lett volna az előkerülése a kardnak.

De erről nincs szó. Ellenben azt tudta, hogy a kék kard nemsokkal ezelőtt semmisült meg a Rey-jel való Erőpárbaj során. Szóval én ezt a mai napig hibának tartom. Ha ezen a trilógián is csinálnának pár olyan apró módosítást, mint amilyet Lucas csinált a régi filmekkel, ez lenne az első amit javíthatnának. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, mui-ruy írta:

De erről nincs szó. Ellenben azt tudta, hogy a kék kard nemsokkal ezelőtt semmisült meg a Rey-jel való Erőpárbaj során. Szóval én ezt a mai napig hibának tartom. Ha ezen a trilógián is csinálnának pár olyan apró módosítást, mint amilyet Lucas csinált a régi filmekkel, ez lenne az első amit javíthatnának. 

Szerintem egyszerűen nem figyelt erre Kylo. Ez biztos nem hiba. Épp arra ment ki a rendező, hogy minden jelet Kylo elé rak amiből tudhatta volna, hogy amit lát az nem valóságos, csak a gyűlölet annyira elhomályosította a látását, hogy ilyen alap dolgokat nem vett észre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szerintem is teljesen koncepcionális volt az alkotók részéről. Az univerzumon belüli részt leírta Ody, ezen kívül pedig nekünk is szólt ez, hogy minél több apró utalás legyen arra, hogy az csak látomás. Ez bevett filmes eszköz az ilyen esetekre, amikor van egy ilyen csavar. Szépen beleszőtték ezeket a dolgokat, így újranézve új élményt ad az a jelenet, hogy a végkifejlet tudatában leesnek ezek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt annyi a kérdés, hogy Luke tudta-e, hogy mi van éppen a kék karddal. Mert ha tisztában volt vele, hogy Kylo nem tud a végső sorsáról, akkor nincs rizikó bevállalni a kék kardot. Ha viszont az utolsó infója a kardról annyi, hogy Rey lelépett vele, hogy szembenézzen Kyloval, akkor a kéket használni brutál rizikós, mert lehet, hogy épp Kylonál van, és akkor bukik az egész terv...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem amúgy nem is volt nagyon választása Luke-nak, mert a másik kardjával lehetett valami, gondolom elveszhetett. Vagy ő maga pusztította el. Csak mert a ST-ban úgy emlékszem, hogy a Ben-féle visszatekintésen kívül végig a régi kardját emlegetik és látjuk, az van középpontban. Mármint amit ugye Kenobitól kapott. Nem is kerül elő másik, a 9-ben is csak Leiáé. Szóval szerintem nem volt saját kardja, amivel megjelenhetett volna, max. Leiaéval parádézhatott volna.

De érdemben maradt az, hogy "használja" az eredetit vagy készít egy újat. Nem tudom tényleg el kellett volna-e készítenie, ez attól függ, hogy képes-e nem létező dolgokat is projektálni. De nincs is akkora jelentősége. És igazából ennyiből mindegy is ez a KARDinális kérdés (jó, ez rossz volt, bocsánat... :D), mert készíthetett volna akár ugyanolyan kinézetűt is, mint ami anno volt. Obi-Wan is egy ugyanolyat csinált magának a 2-re, mert az eredetit elvesztette a Naboo-n. Anakin szintén készített magának a 3-ra egy tök ugyanolyan kardot, mint amit a 2-ben elhagyott.

Szóval, ha Kylo észre is veszi, hogy milyen karddal flangál az öreg, akkor se jelentett volna problémát, mert az lehet egy másik olyan külsejű fegyver is. Szóval Luke nem kockáztatott. Más kérdés, hogy Kylo meg nagyon nem figyelt, hiszen más jeleket se vett észre, illetve valószínűleg, ha nyugodtabb és koncentrál egy kicsit, akkor ráérzett volna, hogy Luke nincs is ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, pb69 írta:

Szóval, ha Kylo észre is veszi, hogy milyen karddal flangál az öreg, akkor se jelentett volna problémát, mert az lehet egy másik olyan külsejű fegyver is. Szóval Luke nem kockáztatott. Más kérdés, hogy Kylo meg nagyon nem figyelt, hiszen más jeleket se vett észre, illetve valószínűleg, ha nyugodtabb és koncentrál egy kicsit, akkor ráérzett volna, hogy Luke nincs is ott.

Csakhogy egy ilyen projekciónál pont az a lényeg, hogy minél tovább fenntartsa az illúziót. Ha lebukik, akkor nem sikerül elég időt nyerni az Ellenállásnak. És hiába lehet ilyen-olyan izzadtságszagú magyarázatokat gyártani, hogy miért lehet nála egy PONT ugyanolyan kinézetű kard, ha Luke nem biztos benne, hogy Kylo-hoz nem került a kard valamilyen módon, akkor ez egy elég nagy rizikó faktor. Egyedül azt tudnám elképzelni, amit Dzséjt is írt fentebb, hogy amikor Kylo Luke ellen fordult, akkor valami történt a zöld karddal, csakhogy ennek meg nem láttuk nyomát a filmben és utalás sem történt rá. És itt tök mindegy, hogy utána mi történt a karddal, az a kérdés, hogy mit tud Kylo. Mert ha ő nem tud arról, hogy a zöld karddal bármi történt volna, akkor a zöld kard lenne a jó választás és nem a kék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Donát írta:

És hiába lehet ilyen-olyan izzadtságszagú magyarázatokat gyártani, hogy miért lehet nála egy PONT ugyanolyan kinézetű kard, ha Luke nem biztos benne, hogy Kylo-hoz nem került a kard valamilyen módon, akkor ez egy elég nagy rizikó faktor.

Szerintem nem rizikó, mert elsőre ugyan izzadságszagúnak tűnhet a magyarázat, de csak a filmek alatt két olyan egyértelmű eset volt, amikor valaki totálisan ugyanolyan kardot készített magának, mint amilyen korábban volt neki. De mintha Ventress kardjai is ugyanolyanok lettek volna. Szóval ez elég hétköznapinak mondható, hogy valaki ugyanolyan kardokkal flangál, miközben az nem ugyanaz. Nem hiszem, hogy Kylo ezen fennakadt volna.

3 perccel korábban, Donát írta:

És itt tök mindegy, hogy utána mi történt a karddal, az a kérdés, hogy mit tud Kylo. Mert ha ő nem tud arról, hogy a zöld karddal bármi történt volna, akkor a zöld kard lenne a jó választás és nem a kék.

Feltéve, hogy Luke képes nem létező dolgokat is projektálni. Ezt szerintem nem tudjuk, mert a kockák, amiket magával vitt, azok léteztek, ha jól emlékszem, akkor minden más is, ami nála volt. A fizimiskáját változtatta meg. Nem feltétlenül van ilyen korlátozás, csak ha mégis, akkor számít, hogy időközben nem pusztult-e el a kard.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Donát írta:

Csakhogy egy ilyen projekciónál pont az a lényeg, hogy minél tovább fenntartsa az illúziót. Ha lebukik, akkor nem sikerül elég időt nyerni az Ellenállásnak. És hiába lehet ilyen-olyan izzadtságszagú magyarázatokat gyártani, hogy miért lehet nála egy PONT ugyanolyan kinézetű kard, ha Luke nem biztos benne, hogy Kylo-hoz nem került a kard valamilyen módon, akkor ez egy elég nagy rizikó faktor. Egyedül azt tudnám elképzelni, amit Dzséjt is írt fentebb, hogy amikor Kylo Luke ellen fordult, akkor valami történt a zöld karddal, csakhogy ennek meg nem láttuk nyomát a filmben és utalás sem történt rá. És itt tök mindegy, hogy utána mi történt a karddal, az a kérdés, hogy mit tud Kylo. Mert ha ő nem tud arról, hogy a zöld karddal bármi történt volna, akkor a zöld kard lenne a jó választás és nem a kék.

Szerintem ez felesleges túlbonyolítása a dolognak. Ráadásul Luke-ról beszélünk aki úgy dobálja el a kardokat, mint más a gatyáját. Valószínű a zöldet is eltüntette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Luke-ról beszélünk aki úgy dobálja el a kardokat, mint más a gatyáját

Nagyon nem megy ez a dolog a Skywalker-famíliának. :D Anakint rendszeresen le kellett cseszni emiatt, nem értette meg a leckét. Elhagyta, összetörte, odaadta Padménak stb.. Luke is elhagyott egyet, bár azt a kezével együtt, sok választása ott nem volt szegénynek. De utána a 6-ban eldobott egyet, a későbbi zöld kardját is eltökintette valahova, amit Rey visszavitt neki (amúgy erről azóta se tudni hogyan került meg?), azt is elhajította. Amúgy milyen már, hogy a 6-ban is eldobja a kardját, meg a 8-ban is, csak mennyire más szándékkal. :) Leia meg visszaadta a sajátját Luke-nak. Ben is elhajította a magáét.

 

Benről jut eszembe, annyira imádtam pedig azt a keresztpengés fénykardot, az egyedi vibrálása is tetszett. Mennyire áll-leejtős jelenet lett volna már, ha nem eldobja a kardot, hanem megtisztítja (most nem jut eszembe a pontos kifejezés), ahogyan anno Ahsoka is. És akkor maradt volna neki ugyanaz a kard, csak fehér pengével. Még akár a vibrálása is megszűnhetett volna, jelképezve Ben megállapodott lelkét, ami immáron nem vívódik. Bár tényleg nagyon szerettem azt a vibrálást. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyire utáltam a koncepció korszakban ezt a keresztvasas fénykardot, most annyira összenőtt Bennel, és az egyik nagy kedvencem lett. :D 

 

6 perccel korábban, pb69 írta:

amit Rey visszavitt neki (amúgy erről azóta se tudni hogyan került meg?)

Asszem egy Maz Kanata képregényben benne van. Nem tudom kiadták-e már, de szerintem igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Amennyire utáltam a koncepció korszakban ezt a keresztvasas fénykardot, most annyira összenőtt Bennel, és az egyik nagy kedvencem lett. :D 

Ha jól emlékszem, akkor nekem már az első perctől kezdve tetszett az ötlet. Eleve imádtam eddig is, amikor bővítették a kardok repertoárját. Én ugye az Ep.1-gyel kezdtem a SW-pályafutásom, amikor a rész végén Maul aktiválja azt a duplapengés kardot, az rögtön kilóra megvett. Az a jelenet egyébként azóta is az egyik kedvencem, már-már irreálisan tökéletes. :) Az a zene, ahogyan az ajtó kinyílik, Maul kinézete, ahogy leveszi a csuklyát, tartja a kardot, fantasztikus. Főképp az olyan apróságok, hogy már eleve rajta tartja a kezét, hogy ha esetleg belerondítanának a rajoskodásába, akkor se lepjék meg. :) 

 

De ugyanígy imádtam, amikor 2 karddal küzdött valaki, Ventress ívelt kardjait, Yoda picikéjét vagy éppen Krell hajtogathatós verzióját. Aztán volt az az öreg "kutyafejű" jedi, aki Ahsokának segített, aztán a botjáról kiderült, hogy fénykard. A templomőröknek is egyedi kardjuk van, aztán jöttek az inkvizítorok is, ja és persze a Darksaberről se feledkezzek már meg.

A színeknél is nagyon tetszett, hogy van variálás. Windué nyilván parádés, nyilván a leginkább badass figura villog ilyen lányos lila karddal. :D SLJ mekkora arc már amúgy, ha jól tudom, ő találta ki, hogy az ő karakterének márpedig ilyen kell. De aztán jött a szürke, fekete, fehér, narancs, sárgászöld, mindenféle. 

 

Kylo kapcsán azt imádtam egyébként, hogy funkciója is volt a kis pengéknek. Rengetegen kiakadtak, hogy ez mekkora baromság már, semmi értelme nincs, haszontalan parasztvakítás. Aztán több ízben is megmutatták, hogy igenis van haszna, Kylo ügyesen használta ki a cuccot.

 

Annyira bízom benne, hogy Rey tényleg egy duplapengés kardot csinált magának. Ráadásul a botját is felhasználta a markolathoz. Az első perctől kezdve vágyam volt, hogy ilyen legyen neki. Nagy kár, hogy jó eséllyel már soha nem fogom látni, ahogyan forgatja. Pedig imádtam Daisy-t, ahogy forgatja azt a nagy vascsövet is, aztán inasba tesz vele mindenkit. Még az öreg Luke-ot is majdnem elkalapálta egy bottal. :D 

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Asszem egy Maz Kanata képregényben benne van. Nem tudom kiadták-e már, de szerintem igen.

Azt olvasta esetleg innen valaki? :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, mui-ruy írta:

De erről nincs szó. Ellenben azt tudta, hogy a kék kard nemsokkal ezelőtt semmisült meg a Rey-jel való Erőpárbaj során.

Ezt sem tudhatta, hiszen ugyanabban a pillanatban csapódott be a Raddus a Supremacy-be, szóval Kylo szemszögéből csak van egy k*rva nagy villanás, aztán a következő az, hogy Hux már ott áll mögötte, a Supremacy meg két darabban suhan az enyészet felé. Nem láthatta, hogy a kard ténylegesen megsemmisült, oka sincs feltételezni, hogy Rey elvitt magával egy tönkrement kardot (mert hát minek?), nem tudhatja azt sem, hogy Luke az eltelt öt évben nem épített egy, az apja kardjával megegyező kardot (ami egyáltalán nem lenne szokatlan), és ugyanúgy nem elképzelhetetlen, hogy miközben Kylo kimászott a kunyhó romjai között, miután ráborította azt Luke-ra, megtalálta az immár működésképtelen zöld kardot.

Mindezeken túl Kylo még pipa is volt, nem gondolkodott tisztán. Továbbá, ki volt az, akinek nem volt az az első gondolata, hogy végül a kard nem semmisült meg, hanem Rey elvitte és átadta azt Luke-nak? Mert én személy szerint egyből erre gondoltam, és kétlem, hogy én vagyok az egyetlen, akinek ez jutott eszébe. Márpedig, ha nekünk eszünkbe jutott, akkor Kylónak is eszébe juthatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

a következő az, hogy Hux már ott áll mögötte

És nyilván mit csinál? Hát persze, hogy épp egy árulásra készül. :D Azért azt az embert ritka nagy ötlet volt bármilyen pozícióba rakni. Az öreg Snoke/Sidious meg milyen büszkén ecsetelte, hogy mennyire hasznos a tag... :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

nem épített egy, az apja kardjával megegyező kardot (ami egyáltalán nem lenne szokatlan),

Nekünk nem. De Kylonak ez kizökkentő lehetne, hisz lövése sincs arról, hogy szokás volt régen pont ugyanolyan kardot építeni. Szerintem ez sokkal több rizikó faktor, mint amennyire magától értetődő, hogy "ja, biztos épített egy ugyanolyan kardot". Eleve Luke második kardja sem olyan mint az első, ahogy Kylo kardja sem olyan mint Bené. A post birodalmi érában egyáltalán nem bevett, hogy egy karodot újra megépítenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Donát írta:

De Kylonak ez kizökkentő lehetne, hisz lövése sincs arról, hogy szokás volt régen pont ugyanolyan kardot építeni.

Már miért ne lenne lövése sem? Luke simán mesélhetett erről, amikor teszem azt, Ben elkészítette a saját fénykardját. Egyértelmű, hogy van ismerete legalább egy régi fénykardról: Anakin Skywalker második kardjáról, amit első látásra felismert, pedig soha nem láthatta, hiszen évekkel a születése előtt elveszett. Vagyis korábban csak képről láthatta. Vader rajongása miatt az is egyértelmű, hogy ismeri Vader fénykardját is (szintén lehet róla vagy egymillió kép a Galaxisban), és talán Anakin első(nek vélt) fénykardját is. Az a három majdnem teljesen egyforma. Ha pedig Anakinról látott képeket, elég nagy a valószínűsége annak, hogy Obi-Wanról is, mivel nagyjából állandóan együtt voltak, és akkor azt is láthatta, hogy Obi-Wan fénykardja majdnem teljesen ugyanolyan, mint Luke-é.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Dzséjt írta:

Már miért ne lenne lövése sem? Luke simán mesélhetett erről, amikor teszem azt, Ben elkészítette a saját fénykardját. Egyértelmű, hogy van ismerete legalább egy régi fénykardról: Anakin Skywalker második kardjáról, amit első látásra felismert, pedig soha nem láthatta, hiszen évekkel a születése előtt elveszett. Vagyis korábban csak képről láthatta. Vader rajongása miatt az is egyértelmű, hogy ismeri Vader fénykardját is (szintén lehet róla vagy egymillió kép a Galaxisban), és talán Anakin első(nek vélt) fénykardját is. Az a három majdnem teljesen egyforma. Ha pedig Anakinról látott képeket, elég nagy a valószínűsége annak, hogy Obi-Wanról is, mivel nagyjából állandóan együtt voltak, és akkor azt is láthatta, hogy Obi-Wan fénykardja majdnem teljesen ugyanolyan, mint Luke-é.

Persze, bármit meg lehet magyarázni, ha már így került a filmbe. :) Ha a zöld kard lenne, akkor kilométer hosszú levezetést írnál róla, hogy miért nem lett volna jó a kék (és egyet is értenék).

Spoiler

Láttunk hasonlót már a Rey szülei senkik / nem senkik témakörben, nem is kell messzire menni a másik topikig, ahol ki lettem osztva, mert ugyebár a VIII-ban a válasz egyértelműen benne van. :lol:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Donát írta:

Persze, bármit meg lehet magyarázni, ha már így került a filmbe. :) Ha a zöld kard lenne, akkor kilométer hosszú levezetést írnál róla, hogy miért nem lett volna jó a kék

Ezért vagyunk rajongók, nem átlag nézők. ;) Megjegyzem, ha a zöld kard lenne, nem kéne kilométer hosszú posztot írni, mert a téma fel sem vetődik. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ezért vagyunk rajongók, nem átlag nézők. ;) Megjegyzem, ha a zöld kard lenne, nem kéne kilométer hosszú posztot írni, mert a téma fel sem vetődik. :P 

:P Jó, de nekem a véleményem, hogy melyik a jobb és a másik miért nem olyan jó, független attól, hogy melyik megoldás került bele a filmbe. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Kis adalék Luke mutatványához!

 

"Luke kivetítést alkalmazott a falanassi technika segítségével, amit az ősi mesterek szent szövegei Similfuturus néven említenek. A technika elképesztő összpontosítást igényel, amely segítségével Luke kiárasztotta élő Erő-jelenlétét a mindent magába foglaló kozmikus Erőbe, így hidalhatta át ezt a hihetetlen távolságot. Az átáramlás során Luke átadja magát az Erőnek, végül megtalálja a békét utolsó halandó pillanataiban, és eggyé válik a mindenséggel."

 

Szóval ez a technika már az ősök idején ismert volt. Bár megértem, hogy nem használták mert az egyenlő volt a halállal. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.