Ugrás a kommentre

Kedvenc jelenet


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

A Supermacy-t kettészelő jelenet szerintem is jó lett (noha a praetorian őrökkel való harc  a favorit, a Luke vs. Kylo szembenállás mellett). Miután Holdo feláldozta magát, és Snoke hajója két darabban végezte, beállt a csend a moziteremben, a feszültséget tapintani lehetett. Aztán valaki kétségbeesetten megtörte a csendet egy "Neee!" benyögéssel. :D Amúgy jó volt, hogy Snoke halálakor és a végén is tapsoltak. :) 

 

Túl sok értelmes gondolatot egyelőre nem tudok megfogalmazni a filmről, pedig volt 1 napja ülepedni. Remélem, a bennem kavargó gondolatviharon segít a szombati újranézés. 

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film az elejétől a végéig? :D 

Nekem sok kedvenc jelenetem lett. Bár mind közül a legütősebb azt hiszem, Snoke halála. Ez az én "én vagyok az apád" momentumom. :) De a Kylo & Rey vs. preatorianus őrök is ütöttek, a Supremacy ketté hasítása is nagyon ott volt a szeren, Finn majdnem önfeláldozása is bejött, a nyitócsata és a craiti csata is nagyon ott volt, és persze instant zseniális a Luke vs. Kylo.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legyek troll és mondjam azt, hogy amikor Luke elhajítja a kardot a háta mögé? :D Az jelzés értékű volt a film további részét illetően. :D

 

Egyébként az is erős pályázó nálam, amikor Yoda közli Luke-kal, hogy az a hibája vezetett ide, amit már az EpV-ben is mondott neki...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amik mély nyomot hagytak:

 

-Amikor Rose testvére az elején feláldozza magát. Az egészet mintha a második világháborús filmeposzok ihlették volna meg. Jól megadja az alaphangot a filmhez. A későbbiek ugyanis meglepően sok ellenállót láttunk majd, aki oda dobja (vagy oda szeretné dobni) az életét a jó ügyért. Jó érzékkel rögtön utána bevágták Poe-t, aki itt szembesül vele a filmben először, hogy a forrófejüsége életekbe kerülhet. 

-Rose első felbukkanása szerintem tündéri. Az ahogy szipog egymagában a meghalt tesó miatt, vagy ahogy csillogó szemekkel néz fel Finn-re, majd mikor látja hogy menni készül szimplán lesokkolja. A közös jeleneteik közül messze ez a legjobb.

-Amikor Csuvinak elege van Luke duzzogásából és rátöri az ajtót - a vuki most nem kap akkora fókuszt mint az ep.7-ben, de ez nagyon jó volt :)

-Luke körsétája a szigeten - mindig nagyon tetszik, amikor kicsit rávilágitanak a filmek az SW világ mindennapjaira. Luke tényleg nem él egy eseménydús életet, viszont a sziget nagyon eleven körülötte. Az ep.7-ben kicsit az volt az érzésem, hogy túl földi ez a bolygó, de Rian gondoskodott róla, hogy tényleg idegen legyen. Még egy nagyobb viziszörny farkát is látjuk egyszer a háttérben ahogy elmerül a habokban

-Az összes párbeszéd jelenet Rey és Luke között - amikor rajtuk volt a film figyelme, az mindig odaszegezett a vászonhoz. Ilyenkor úgy tűnt hogy minden egyes kiejtett szónak jelentősége van. A humor is ebben a szálban működött a legjobban

 

Ajjaj, kezdem úgy érzeni hogy lassan felsorolom az egész filmet. Kicsit rövidebbre fogom:

-Rey és Kylo összekapcsolódásai

-Holdo önfeláldozása

-Amikor Finn és Rose búcsút int a hátasnak a sziklaperemnél

-Minden jelenet Snoke tróntermében - az SW annyiszor eljátszotta már, hogy bedob valami cool kinézetű karaktert, aki aztán nem tud semmi érdekeset viritani. Boba Fett mellett ilyenek voltak a biodiszletnek használt régi Royal Guardok is. Ezek a praetoriánusok viszont odab*sztak!

-A flashbackek - az ötlet hogy egy azon történést három különféle verzióban láttunk már eleve jó ötlet volt, de ami a legjobban tetszik hogy az eltérések nem annak köszönhetőek, hogy a szereplők hazudnak. Ugyan Kylo verziójában Luke nagyon fenyegetően áll ott, ami valszeg nem felel meg a valóságnak, de Ben minden bizonnyal igy élte meg ezt az éjszakát és az ő fejében utólag igy álltak össze az események

-Yoda felbukkanása. Azt mondja Luke-nak hogy semmi nincs abban a fában amit Rey már ne birtokolna. Hogy mekkora fazon a kis jedi mester az csak a film végén derül ki, amikor fény derül rá, hogy a korhadt fa üres volt :D

-Amikor DJ átnyálazza a fegyverkereskedő feljegyzéseit és kiderül hogy nem csak a rosszfiúknak hanem a jófiúknak is adott el harci járműveket. 

-Phasma vs. Finn - igazából a kettejük összecsapását nálam az dobta meg amikor észrevettem, hogy közben a háttérben a rohamosztagosok harcolnak az elcsórt lépegetővel. Ez mekkora!

-A craiti csata - ez a só alatt fekvő vörös homok elképesztően jó ötlet volt. 

-Finn meghiúsitott önfeláldozása - A film ezen a ponton annyira őrült és kiszámíthatatlan, hogy én tényleg elhittem hogy megfog halni. Alaposan fellélegeztem amikor kiderült hogy életben marad.

-Luke vs. Kylo és Luke halála - ha rangsorolni kéne ott lenne a top 3-ban

-Az utolsó képsorok - ahogy az egész film úgy természetesen a zárás is egyedi lett. Ilyet hogy ennyire leválunk a fősodortól és teljesen ismeretlen figurák kerülnek a központba eddig nem láttunk. Mégis nagyon illett hozzá és lezárt egy gyönyörű ivet: hisz az egész film alatt azaz egyik fő téma, hogy az Ellenállás vajon meg tudja-e szólitani a galaxis népeit. És itt kicsiben láttjuk hogy a hőstetteik igenis reményt ébresztenek. Igenis megérte a harcot.

 

És a legjobb jelenet: Snoke halála. Én ennyire film-fordulaton még nem döbbentem meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Bomarr írta:

-Jó érzékkel rögtön utána bevágták Poe-t, aki itt szembesül vele a filmben először, hogy a forrófejüsége életekbe kerülhet. 

Poe nagy jellemfejlődésen esett át a film alatt. A végén már megértette a kockázat fogalmát, és nagyobb képben gondolkozott. Gyönyörű volt amikor realizálta, hogy a földi támadás nem fog eredményre vezetni, így visszarendelte a siklókat. A film elején még biztos nem tett volna így.

Válasz

-Rose első felbukkanása szerintem tündéri. Az ahogy szipog egymagában a meghalt tesó miatt, vagy ahogy csillogó szemekkel néz fel Finn-re, majd mikor látja hogy menni készül szimplán lesokkolja. A közös jeleneteik közül messze ez a legjobb.

Rose nagyon jó lett! :P Pedig képek alapján tényleg unszimpatikus volt, de már ennél az első jeleneténél tudtam, hogy imádni fogom!

Válasz

-Amikor DJ átnyálazza a fegyverkereskedő feljegyzéseit és kiderül hogy nem csak a rosszfiúknak hanem a jófiúknak is adott el harci járműveket. 

Erről jut eszembe, hogy a Canto Bight szál zseniális, arról is írni akarok majd. :D 

Válasz

-Finn meghiúsitott önfeláldozása - A film ezen a ponton annyira őrült és kiszámíthatatlan, hogy én tényleg elhittem hogy megfog halni. Alaposan fellélegeztem amikor kiderült hogy életben marad.

Emlékszem ahogy közeledtél a vászon felé, mintha mágnes húzott volna. :D

Válasz

És a legjobb jelenet: Snoke halála. Szerintem én még ennyire film-fordulaton még nem döbbentem meg.

Az valóban döbbenetes volt, ezért már megérte spoilermentesnek lenni.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A film az elejétől a végéig? :D 

Nekem is. :P 

 

Komolyra fordítva a szót, annyi jelenet volt benne, amely a kedvencemmé vált MÁR az első megtekintésnél, hogy nehéz felsorolni a legjobbat. De ha csak egyet kéne kiemelnem, akkor a tróntermi jelenet lenne az... vagy a Luke vs. Kylo... vagy Holdo önfeláldozása... vagy az utolsó fél óra... na jó, az egész film. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok kiváló jelenet van, mégsem egészen ezekből választok kedvencet. Második nézésre sikerült találnom egyet, de már elsőre is ez motoszkált bennem, csak látnom kellett még egyszer. A találkozunk még kölyök-szöveg a kedvenc jelenetem jelen pillanatban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a kedvenc jelenetem az, amikor Kylo próbálja befolyásolni Rey-t a trónteremben. Amikor olyanokat szól neki, hogy felejtsék el a múltat, meg hogy uralkodjanak együtt a galaxisban... Aztán addig szórakoztak a fénykarddal, amíg ketté nem tört. :D 

Óriásit ütött ez a jelenet. De az is tetszett még, mikor a film elején Kylo mérgében összezúzza a maszkját. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Egy snitt: Snoke halála. Na az nagyon oda. 

- Ami hangzásában tetszett rettenetesen, az amikor Rey csettint a tükörben. Mit mondjak? Eddig is a sound supervising editor volt a kedvencem a stábból. 

- Hosszabb jelenet kategória: Rey első leckéje, és később Yoda jelenete. 

- Még hosszabb kategóriában: a teljes Crait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Krande írta:

Ami hangzásában tetszett rettenetesen, az amikor Rey csettint a tükörben. Mit mondjak? Eddig is a sound supervising editor volt a kedvencem a stábból. 

Na, az nekem is tetszett! Bár a film tele lett rakva számomra totálisan idegen jelenetekkel, és némiképp ez is az volt, viszont ez kimondottan tetszett!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Krande írta:

- Ami hangzásában tetszett rettenetesen, az amikor Rey csettint a tükörben. Mit mondjak? Eddig is a sound supervising editor volt a kedvencem a stábból. 

 

Erről a jelenetről jut eszembe: az hogy mikor a szüleit szeretné látni magával szembesül, vajon mit jelent? Az Erő ezzel közli, hogy nem a származása hanem ő maga számít csak igazán? Egyébként fura belegondolni, hogy valószinüleg a régi jedik szülei is senkik voltak. Elvégre a Köztársaságon belül megtalálják és kiképzik az Erőhasználókat. Qui-Gon szerint ha Anakin nem a Peremvidéken születik már rég rátaláltak volna. Viszont a jediknek nincsenek gyerekei, tehát Yodától, Obi-Wanon át minden nagy jedi egy ponton "senkik" gyermeke volt. A TCW-ben is a jedi gyerekek szülei teljesen átlagemberek. Ez mondjuk felvet pár kérdést a midik működése kapcsán, de az már nem ebbe a topikba tartozik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Bomarr írta:

Erről a jelenetről jut eszembe: az hogy mikor a szüleit szeretné látni magával szembesül, vajon mit jelent? Az Erő ezzel közli, hogy nem a származása hanem ő maga számít csak igazán? Egyébként fura belegondolni, hogy valószinüleg a régi jedik szülei is senkik voltak. Elvégre a Köztársaságon belül megtalálják és kiképzik az Erőhasználókat. Qui-Gon szerint ha Anakin nem a Peremvidéken születik már rég rátaláltak volna. Viszont a jediknek nincsenek gyerekei, tehát Yodától, Obi-Wanon át minden nagy jedi egy ponton "senkik" gyermeke volt. A TCW-ben is a jedi gyerekek szülei teljesen átlagemberek. Ez mondjuk felvet pár kérdést a midik működése kapcsán, de az már nem ebbe a topikba tartozik...

Számomra a barlang megadta Rey számára a választ. Azt szerette volna tudni, hogy kik a szülei. A barlang Reyt használta arra, hogy szimbolizálja az embereket. Reyt leképezte végtelenszer, ezzel üzenve, hogy Rey is csak egy a sok közül, aki egy fontos kérdésre szeretné tudni a választ, és sorban áll a válaszért. Az egyének a saját pályájukon mozognak, és bár különböző módon élnek, végtére is a legtöbben hasonló pályán haladnak csak eltérő korokban, eltérő pillanatokban "csettintenek". Amikor Rey-re rákerül a sor, hogy megtudja a saját válaszát, akkor rá kell jönnie, hogy a szülei is csak egyek a sok közül - "senkik", amit egy újabb Rey arc szimbolizál. Az is érdekes, hogy a tükör mögött kezdetben két alak sejlik fel, majd eggyé válnak ami számomra azt reprezentálja, hogy bár volt egy apja és anyja, végtére is Rey szemszögéből a válasz mindkettejükre ugyanaz: ők csak senkik, akik lemondtak róla.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Donát írta:

Számomra a barlang megadta Rey számára a választ. Azt szerette volna tudni, hogy kik a szülei. A barlang Reyt használta arra, hogy szimbolizálja az embereket. Reyt leképezte végtelenszer, ezzel üzenve, hogy Rey is csak egy a sok közül, aki egy fontos kérdésre szeretné tudni a választ, és sorban áll a válaszért. Az egyének a saját pályájukon mozognak, és bár különböző módon élnek, végtére is a legtöbben hasonló pályán haladnak csak eltérő korokban, eltérő pillanatokban "csettintenek". Amikor Rey-re rákerül a sor, hogy megtudja a saját válaszát, akkor rá kell jönnie, hogy a szülei is csak egyek a sok közül - "senkik", amit egy újabb Rey arc szimbolizál. Az is érdekes, hogy a tükör mögött kezdetben két alak sejlik fel, majd eggyé válnak ami számomra azt reprezentálja, hogy bár volt egy apja és anyja, végtére is Rey szemszögéből a válasz mindkettejükre ugyanaz: ők csak senkik, akik lemondtak róla.   

Érdekes fejtegetés, megmondom őszintén, nekem még nem tisztult le ennyire az a jelenet. Apropó nem kellene annak a jelenetnek is egy topic, ki hogy értelmezi? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ide szúrom be, nem a kedvencem, de bejön, mint sok más újítás: Rian kiforgatta-áttervezte-poentírozta a SWt-t. Mindjárt az első képsorokon adott egy "pofont", amit aztán tucatnyi követ a film során. Itt nem egy szokásos újabb hatalmas hajó, vagy hajók úsznak a képbe, sőt. Le kell zuhanjunk egy zoom-mal tök átlagosnak tűnő hajókhoz, aztán a kis menekülő egységek jönnek, stb. Máris kacsintott egyet a rendező-, nekem most esett ez le, nem tudtam, hogy mi volt fura valahogy... ;) és aztán kis késéssel hozza a kötelezőt, berobbannak az Első Rend böszméi... hmmm. Bumm! ;)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Darth Porg írta:

Itt nem egy szokásos újabb hatalmas hajó, vagy hajók úsznak a képbe, sőt. 

Nem a hajó jön be a képbe hanem a kamera mozog a hajó körül. (A cirkálónak a tetejét látjuk először, a kamerával merőlegesen áll.) 

Ez eredetileg egy felvételi technika, nem? Amit Lucasék találtak ki az Ep4 idején. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.