Ugrás a kommentre

Kedvenc jelenet


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

Ody, szeretem nagyon. Odavert elsőre, de tökéletesen értem azokat, akik nagyon nehezen fogadják be. Ezt a nyitó képsort is ezért hoztam fel: bejött nagyon, rázuhanunk a cirkálóra, súlyosan jó pillanatok. De Rian ezt játssza végig velünk: mindent megteker egy picit, önreflexiós poénok tucatja, stb. Nagy fazon... megkérdőjelez mindent, mutat egy másik szemszöget, stílust, történetvezetést. Valaki panfletnek érzi az egész filmet, pedig csak jó arányérzékkel újított. Minden naaagy változás ellenére/mellett végig érezni, hogy baromi nagy szeretettel és tisztelettel dolgozott. Le a kalap! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki írta, hogy sok volt neki a Rey-t fejbekólintó fénykard... és igaza van. De mégsincs igaza! :) Zseniál ez a végig ott bújkáló kettős szemszög. Ha így nézem, pofátlan, pimasz, kekeckedő. Ha arrébb állok egy centivel, akkor meg azt látom, hogy húúú bammegh, ez mekkora poén, mennyire őszinte, mennyire odaillő, stb. Tele van ilyenekkel a film. Szemszög kérdése csak, hogy imádd vagy nagyon kiakadj. Baromi erős ez a film, minden rétegében. Külön polc az SW világában. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van, akinek tök semmilyen Rose első jelenete... nálam meg ötös! :) Finn és Rose klassz nagyon, végig. Én pl. totál behittem, hogy Finn meghal, és már lejátszottam magamban: mekkora király ez a csákó, kinyírja, ezt nem hiszem el, de okés, belefér, így igen, így szééép... aztán nem. És örültem, hogy nem... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedvenc jeleneteim: Mikor Snoke jól lecseszi Kylot a film elején. Valamint a gárdistákkal való párbaj.

Meg úgy, az összes jelenet, mikor Kylo a vásznon van. A TFA-ban is csíptem őt, de most teljesedett ki a karaktere nálam. 

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja. Odatette. (Stohl meg nem tudta...) :( 
DJ feje és mozgása... :) végem. És itt is bejön a Rian-féle finomhangolás: egy ilyen macsó karakter, egy igazi ügyeskedő figura, jóképű gengszter, kb., és naná, hogy dadog picit... Rian! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pofátlanul szinte full evilági zene ment ott, valami latin, minimálisan elidegenítve. Vicces. (Jó pár kikacsintás volt más filmekre, stílusokra, és persze rengeteg SW film poen: a cellából kifelé jövet látszik egy beszakadt rács a talajszint felett, ami pont olyan lyukat formál, mint a HCS börtönblokkjában Leia által kilőtt szemétbe vezető nyílás...) :)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép találat! ;) 

És akkor egy kedvenc a sok közül: Rey bekapszulázása a Macira... hmmm. Párák feloldódnak, és Kylo néz vele farkasszemet. Nagyon nagy. A lift is, súlyos. Végig játszik a Birodalmas párhuzamokkal Rian, és mindig más, mindig van egy csavar, egy poen, egy: na, ehhez mit szóltok? bravúr... és valahogy működik végig. Geg és hommage parádé, de ha nem ismernéd az eredetit, simán állat lenne úgy is. Egyben van az egész Sagával. és közben le is válik róla, jelenetenként és teljes filmként is ezt játssza. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is mekkora poen, a kapunyitó fegyver kapcsán, hogy "olyan mint a Halálcsillag, csak kicsiben..." :) Han "...csak 2x akkora" beszólásának a fonákja, és minden eddigi HCS ügynek a fonákja. Kész vagyok ezektől, nagyon fain játékosság ez.

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Porg írta:

Szép találat! ;) 

És akkor egy kedvenc a sok közül: Rey bekapszulázása a Macira... hmmm. Párák feloldódnak, és Kylo néz vele farkasszemet. Nagyon nagy. A lift is, súlyos. Végig játszik a Birodalmas párhuzamokkal Rian, és mindig más, mindig van egy csavar, egy poen, egy: na, ehhez mit szóltok? bravúr... és valahogy működik végig. Geg és hommage parádé, de ha nem ismernéd az eredetit, simán állat lenne úgy is. Egyben van az egész Sagával. és közben le is válik róla, jelenetenként és teljes filmként is ezt játssza. 

Rian valahogy zseniálisan ráérzett erre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány idézet, mert épp ahhoz van kedvem.

"We are what they grow beyond. That is the burden of all masters." 

"The island. Life. Death and decay, that feeds new life."

"Can you see my surroundings?... I cannot see yours."

"Should have bloody five minutes ago!"

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nagy poén volt. :lol:

 

Nekem kettő is van amikben inkább a képi utalások játszanak szerepet.

 

Az első a Yoda jelenet, amiben a beszélgetést hátterét az égő ősi Jedi fa adja. Jelképezi ez a rend pusztulását és valami új kezdetét. De lehet a megújulás szimbóluma is.

A másik a tróntermi jelenet amiben a harc alatt leég a vörös függöny, ami Snoke uralmának egyik jelképe is volt. Az ütközet végére csak pernye marad belőle, úgy elporladt mint Snoke hatalma. Meghalt a fővezér éljen a fővezér. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy Leia bottal bejön az ajtón... az elmúlás, a Nagy Generáció :) elkerülhetetlen távozásának jelképe. Az pedig egy zseniális húzás, amikor Poe és Finnék megfejtik a helyzetet, majd a kamera lefordul és meglátjuk Leiát, meglepinek, és Poe szépen megfogja a kezét... hmmm. Szeretem az ilyen finom hangolású szépségeket. Ilyenektől lesz lelke egy jelenetnek, és mutatja a rendező lelkét is, na. ;)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma újranéztem a filmet, ezt a jelenetet most vettem észre igazán, hogy Hux karakterével kapcsolatban mennyire jól belesűrítette az egész figurát (a suyniságát, a szánalmasságát) néhány mozdulatsorba és pusztán a metakommunikáció eszközével mennyire pontosan ragadta meg azt, amit számos egyéb jelenet során építgettek. Amikor Kylo még ájultan fekszik a becsapódás után a Supremacy "tróntermében" és ott van mögötte Hux, akkor egy finom mozdulattal elhúzza a köpenyét az oldaláról, tétován odanyúl a fegyveréért, majd abban a pillanatban, hogy Kylo csak éppen megmozdul ugyanazzal a finom mozdulattal visszahúzza az oldalára a köpenyét. Valahogy ebben benne volt az egész karakter, vagy legalábbis, ahogy Rian elképzelte, mert nekem róla a VII. rész alapján egy teljesen más kép élt a fejemben. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is pont ezt gondolom a jelenetről. Annyira huxos, hogy ihaj. Benne van, hogy nem rest sunyi módon áttaposni az ellenlábasán, de ahhoz túl gyáva, hogy szemtől szemben kiálljon valakivel. Ritka nagy féreg ez a Hugs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A VII-ben éppen hogy kivillantotta a foga fehérjét. Egyébként nekem is másabb kép élt a fejemben róla, bár ez szinte az összes főbb karakterről elmondható, kivéve talán Finnt. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több is van :)

 

- amikor Kylo szétveri a sisakját (az eléggé szimbolikus volt)

- Rey barlang jelenete

- R2D2 újra levetíti Lukenak Leia Obi-Wannak szánt üzenetetét 

- Tróntermi jelenet

- Kylo kardja Rey kezében brutál jó volt

- Yoda feltűnése

- a Porgok a fénykarddal 

- amikor BB8-et nyerőgépnek használja az űrlény :D

- Luke kivetülése

- a kiscsávó a végén

- Darth Sidious felemlegetése

 

Igazából az egész film klassz volt. :)

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az amcsi nézők ennyire ostobák? :D (Azért raktam ide, mert az egyik kedvenc jelenetem.)

http://hu.ign.com/star-wars-episode-viii/32601/news/igen-direkt-nincs-hang-az-utolso-jedik-egyik-jelenete-alatt

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.