Ugrás a kommentre

Rey, egy új reménysugár


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

jVBIbd1.jpg

 

Sokáig úgy hittük, hogy Luke az utolsó Jedi a régi rendből, de az első az újból. Most viszont inkább már úgy hangzik a fáma, hogy Luke az utolsó Jedi a régi rendből és Rey egy teljesen új rend első Jedije. Aki a régi dogmák nélkül, az eredeti alapokra építhet fel egy teljesen új, tiszta Jedi Rendet.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvitte a Jedi könyveket, biztosan alaposan áttanulmányozza őket, de aztán úgy cselekszik, ahogy a szíve diktálja. Szerintem Rey olyan ember, aki ösztönösen tudja, mi a helyes út, mindig. Ben Soloban is pontosan addig a pontig hitt, amíg még nem lett biztos, hogy hiába. Remek tanító lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy állt át. Pedig szinte az összes teória meg "bennfentes infó" arról szólt, hogy átáll. Ráadásul így, hogy nincsSnoke, csakő meg Kylo erőhasználat terén sincskétségbeejtő lemaradásban + őt már szellemek is trenírozhatják + ugye csinált egy bölcs biztonsági mentést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film utolsó jelenete szerintem maximálisan azt sugallja, hogy a kilencedik rész időugrása után már nagyban menni fog a kiképzés és az erőérzékeny gyerekek felkutatása. A könyvek tartalma, amiket Rey lenyúlt Yoda szerint is fontosak, csak gondolom Rey nem felejti el a kritikát, amit Luke mondott a régi rendről, illetve akár még konzultálhat is a kísértetcsalád legújabb tagjával a jövőben. :D

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey-jel már a kezdetektől fogva szimpatizáltam. Meg merem kockáztatni, hogy ilyen határozott és erős női karakterrel még nem igazán találkoztam a Star Wars világában. Nagyon jót tett a Sagának, hogy egy ilyen szereplővel gazdagodott. 

És amit mindenképpen meg kell említenem, hogy a karakter egyediségéhez a megformáló, Daisy Ridley is nagyban hozzájárul. Véleményem szerint remek színész, és a TLJ-ban még nagyszerűbb volt, mint a TFA-ben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, caseyjones írta:

Rey-jel már a kezdetektől fogva szimpatizáltam. Meg merem kockáztatni, hogy ilyen határozott és erős női karakterrel még nem igazán találkoztam a Star Wars világában. Nagyon jót tett a Sagának, hogy egy ilyen szereplővel gazdagodott. 

És amit mindenképpen meg kell említenem, hogy a karakter egyediségéhez a megformáló, Daisy Ridley is nagyban hozzájárul. Véleményem szerint remek színész, és a TLJ-ban még nagyszerűbb volt, mint a TFA-ben. 

Leia? A CSH-ban ő a leghatározottabb karakter. 

 

Igen, Ridley valóban egy tünemény. Az arca is, az akcentusa meg főleg. 

 

Egyszerűen imádom ahogy beszél. Ha iylen kiejtése lett volna 25 éve az angol tanáromnak meg a kazettáin a szövegmondóknak hamarbb lett volna nyelvizsgám.

Szerkesztve: - Tarzaan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, a kisasszony kap még egy topikot? :P

 

Amúgy nekem nagyon tetszik így ez az utolsó jedik cím. Luke és Rey az utolsó jedik. Nem úgy globálisan, hanem ezt a részt tekintve. Luke, akit anno Yoda az utolsó jedinek titulált, majd Luke is magát, el akarta vágni a jediket végleg. Aztán mégis átadta a stafétát Reynek, aki bizonyos szempontból megmentette őt. Bizony itt is visszatért egy jedi, majd megnevezte Reyt, mint utolsó jedit. A rész végén pedig tényleg mondhatjuk, hogy Rey lett az. Végül is amennyire Luke jedi a 6-ra, annyira Rey is itt a 8-ra.

 

Érdekes amúgy, hogy ez az utolsó jedi vonal egészen Yodáig vezethető vissza. Bizonyos szempontból ő volt az utolsó jedi, aki a régi Jedi Rend teljes értékű tagja volt és maradt is mindörökké. Aztán eltávozott, Luke-ra hagyta a titulust, de közben visszatért Anakin, akire szintén rá lehet ezt húzni, de rögtön meg is halt. Ekkor tényleg Luke-ra hárult az utolsó jedi terhe, aki pedig Reynek adta ezt át.

Ezt a kis érdekességet talán tovább fűszerezi, hogy az előbb említett 4-esből mindegyik elő is kerül a filmben. Rey és Luke alap, Yoda szellemként tér vissza, Vadert pedig ugyan csak megemlítik, de azért szóba kerül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, pb69 írta:

Na, a kisasszony kap még egy topikot? :P

 

Amúgy nekem nagyon tetszik így ez az utolsó jedik cím. Luke és Rey az utolsó jedik. Nem úgy globálisan, hanem ezt a részt tekintve. Luke, akit anno Yoda az utolsó jedinek titulált, majd Luke is magát, el akarta vágni a jediket végleg. Aztán mégis átadta a stafétát Reynek, aki bizonyos szempontból megmentette őt. Bizony itt is visszatért egy jedi, majd megnevezte Reyt, mint utolsó jedit. A rész végén pedig tényleg mondhatjuk, hogy Rey lett az. Végül is amennyire Luke jedi a 6-ra, annyira Rey is itt a 8-ra.

Rey azért két nap alatt nem lett Jedi (ne feledjük a VIII a VII után csak pár órával, esetleg egy nappal utána játszódik). ;)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Pildi írta:

Végül is jó kérdés, hogy mitől lesz valaki Jedi? A régi Jedi rend tanai nagyrészt már Luke-ra sem voltak érvényesek, Rey-re meg még kevésbé lesznek, hiszen még annyira sem ismeri őket. 

Hát elvitte a könyveket, szóval a következő résznél már akár felelhet is belőlük az Erőszellemek előtt....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Mestal írta:

Hát elvitte a könyveket, szóval a következő résznél már akár felelhet is belőlük az Erőszellemek előtt....

Meglehetősen fura lenne azok után, hogy Yoda kijelenti, hogy nem a könyvek adják a Jediség lényegét. Én is szeretnék belenézni miket írnak bennük, de inkább csak érdekességképp jók, semmint hogy begyepesedve ragaszkodjon valaki hozzájuk és felmondja a tanításaikat. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A meghasonult Luke is úgy adja elő, hogy az Erő nem a jedik sajátja. Persze később korrigál, ami azt sejteti, hogy valószínűleg ujjá alakul a rend. Ez lehet egyfajta visszatérés is a gyökerekhez, hisz Rey tiszta kútfőből meríthet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Meglehetősen fura lenne azok után, hogy Yoda kijelenti, hogy nem a könyvek adják a Jediség lényegét. Én is szeretnék belenézni miket írnak bennük, de inkább csak érdekességképp jók, semmint hogy begyepesedve ragaszkodjon valaki hozzájuk és felmondja a tanításaikat. :) 

De lehet bennük valami "gyakorlati tananyag" is, sokkal jobban bevenné a gyomrom, ha a következő részben Rey csinálna megint valamit amit még előtte soha, de előtte/utána/közben kiderülne, hogy a könyveket olvasva sajátította el az új képességet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ezidáig pont Reyről nem írtam bővebben, pedig a 7-ben ő volt a kedvenc karakterem, ill. a 8-ban is imádtam. Nekem úgy tűnt, hogy noha Rey bizonyos szempontból itt is főszereplőnek is nevezhető, mégis visszavettek a szerepéből. A 7-ben szinte az összes jelenetét dominálta, amiben feltűnt, legyen szó Finnről vagy Kyloról, de még a nagy visszatérő és baromira eltalált öreg Hannal is tartotta a lépést. A 8-ban is rengeteget szerepel, mégis többször éreztem azt, hogy inkább a többiek jelenléte erősebb. Luke, Kylo, Snoke. Nem mindig persze, de itt nem azt éreztem, hogy egyértelműen a lány felé billenne a mérleg.

 

Ez persze nem baj. Rey van annyira markáns és jól megírt karakter, hogy így is bárki mellett megállja a helyét. Az eltökéltsége és elhivatottsága lenyűgöző. Ő is bizonytalan, magányos, keresi önmagát, kíváncsi, mégis stabilan áll a világosságban. Látszik, hogy esendő, mégis megingathatatlan. Beleveti magát a sötét lyukba, élvezettel kommunikál Kyloval, önként el is megy a fiúhoz és Snoke-hoz, mégis egy pillanatig fel se merül bennem, hogy átcsábítják.

 

Két nagy kérdés volt vele kapcsolatban a 7 után. Kik a szülei (honnan származik) és miért lesz hirtelen ennyire erős. Az elsőre kapunk egy választ, ami akár hazugság is lehet, de egyelőre higgyük el. Számomra ez némiképp csalódás, de végül is van egy bája. Az egész Saga arról szólt, hogy a legfőbb szereplők honnan is eredeztethetők. Anakin a Kiválasztott, az Erő gyermeke, Luke és Leia pedig az ő gyermekei. Aztán itt van Kylo, aki meg Leia és Han fia. Erre jön egy Rey, aki olyan lehet a ST-nak, mint anno Anakin vagy Luke a PT-OT-nak, viszont egyszerű senkiktől való. Ez így egyedi és merész.

 

Ami miatt pedig pláne el tudom fogadni, hogy Rey a 8-ban már nem csinál olyan különleges dolgokat. Persze nagyon ügyes, a végén a barlangkijárat felszabadítása is zseniális jelenet, de azért nagy extra ezekben nincs. És ha visszagondolunk, akkor a 7-ben sem az volt a furcsa, hogy olyan nagy dolgokat művelt volna (telekinézis, elmetrükk), hanem az, hogy a "semmiből" húzta elő ezeket.

A 8 alapján én úgy látom, hogy Rey abban kiemelkedő, hogy elképesztően gyorsan és ösztönösen tanul. Mindenki lehet messze átlagon felüli valamiben, Reynél ez lehet a kulcs. Mondhatjuk, hogy ha folyamatosan, éveken át olyan ütemben fejlődik, mint eddig, akkor irtó magasra fog jutni és mindenkinél hatalmasabb lesz. De ez nem biztos, elvégre azt nem tudjuk mekkora potenciál van benne, csak azt, hogy nagyon tanulékony. Ha kicsit matekozni akarnék, azt mondanám, hogy egy függvény meredeksége nem mond semmit a maximumáról.

 

Szóval ebben a részben Rey úgy volt összességében főszerepben, hogy bizonyos tekintetben meghúzódott a háttrében és remekül szolgálta a többi karakter tevékenységeit. Persze azért ő maga sem veszett el a többiek között és a végére mégis ő lett az utolsó jedi. A 8-ban inkább az emberi oldala lett kidomborítva és ilyen téren is jelesre vizsgázott.

Ez már csak azért is nagy szó, mert a legtöbb nagy karakterre inkább azt mondanám, hogy árnyaltabbak lettek ugyan, de azért igencsak letörték a szarvukat. Hux egy bohóc volt, Snoke csúnyán felsült, Kylo se találta magát, Luke a legvégéig csak rombolta a nimbuszát, Poe majdhogynem totálisan irritáló és antipatikus volt. Rey viszont megmaradt olyannak, amilyennek a 7-ben is láttuk. Persze közben jobban megismertük és szvsz nem csalódtunk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey származása: köszi, Johnson!

Direkt nem írtam erről korábban, mert kellett a második kör, hogy - úgyszólván - megérezzem, hazudik-e Kylo vagy sem. Én azt mondom: nem. Ezt Rey igazolja. Kylo mondja, hogy nem kell neki megmondania, kik voltak Rey szülei, a lány mindig is tudta. És Rey ki is mondja, amit a szíve mélyén mindig tudott: senkik voltak. És ez NAGYSZERŰEN harmonizál az ep7-ben látottakkal. Azzal, hogy egy kilencéves forma kislányt egy olyan sz*r alaknak passzolnak le, mint Unkar Plutt, egy olyan szörnyű helyen, mint a Jakku, nem lehettek jó emberek. Ezt nagyjából az ep7 óta mondogatom, meg is írtam többször. Kizárt, hogy Han vagy Leia vagy bárki, aki számíthatna, ilyet tett volna. Ha normális ember vagy a gyerekedet nem adod le megőrzésre egy mocskos bűnözőnek, egy olyan világon, ahol már szerencsésnek mondhatod magadat, ha másnap éhen döglesz.

A másik, amit Maz mond. Ő mondja, hogy Rey a szíve mélyén tudja, hogy a szülei sosem mennek vissza érte, és Rey erre is rábólint, pont úgy, ahogy most a Supremacy-n. És Maz világít rá arra, hogy rohadtul nem fontos Rey múltja (ezt is jó sokszor leírtam már). És ez az egész így kerek. Mert ez lényegében a Star Wars hőseinek esszenciája, vagy legalábbis ez volt, amíg nem lett a főhős egy kiválasztott, a második főhős meg a kiválasztott és egy királynő fia.

Ha elfelejtjük a kiválasztottságot meg a királyi vért, akkor egy ábrándozó rabszolgafiúból és egy ábrándozó parasztfiúból lett eddig hős. Ehhez a pároshoz remekül passzol az ábrándozó roncsvadász lány, aki még jelentéktelenebb ember, mint Luke és Anakin. Hiszen utóbbi mégis csak kitűnt azzal, hogy egy Jedi lovag fia, a másik meg azzal, hogy fogatversenyző. De Sehonnai Rey tényleg senki. És nekem nagyon tetszik, hogy egy ilyen senkiből lesz egy szerethető valaki, nem pedig valaki olyanból, akinek az apja kiválasztott volt vagy egyenesen a mindenható Erő, vagy királynő az anyja. Rey ezért is szerethető, mert ezzel a hányattatott sorssal is rendkívül vidám, pozitív figura.

Mert miért sajnáljam Anakint a megismerése idején? Aranyélete volt rabszolgaként, hát droidot és versenyfogatot épít, és Watto egész jó fej. Miért sajnáljam Luke-ot a megismerésekor? Mert Owen bácsi dolgoztatja? Jajj szegény. De Reyt bizony lehet, hiszen csak egy roncsvadász, aki kajáért technosírokat fosztogat, és örülhet, ha egy dolgos nap után kap annyi fejadagot, amitől nem hal éhen másnapra. És akkor a Jakku többi veszélyéről még nem is beszéltünk.

Remélem, ezen Abrams sem változtat, nem erőltet ebbe bele valakit, aki volt valaki. Ne! Legyen Rey az, aki: Sehonnai Rey, Jedi lovag.

És már csak azért is tetszik ez a felállás, mert így neki nincs mire gőgősnek lennie. Mármint... hogy is írjam meg. Luke mondta: "Leia Snoke-ot hibáztatta, de én voltam. Elbuktam. Mert én voltam Luke Skywalker, Jedi mester... A legenda." Valahogy Luke-nak és Anakinnak is volt mire felvágnia, és fel is vágtak. Legjobb pilóta, legjobb versenyző, az utolsó Jedi mester, stb. Mondhatni, volt bennük egyfajta királyi büszkeség, ami a fejükbe szállt és ez az egész Galaxis számára végzetes hibát eredményezett. Reyben viszont nincs ilyen, ő teljesen ártatlan, és szerintem részben pont azért, mert tudja magáról, hogy egy senki. Nincs benne önhittség, ezért is imádom.

És, hogy Kylo honnan tudhatta, hogy Jakkun haltak meg Rey szülei? Nos: "Az Erővel sok mindent láthatsz. A jövőt, a múltat, távoli világokat, tovatűnt barátokat." Ezt ugye Yoda mondja Luke-nak az ep5-ben, és erre rengeteg példát láttunk. Rey maga is megmutatta: látta Bespint, hallotta Luke-ot, amint apja vallomására reagál. Látta Luke Jedi templomának pusztulását, saját hátrahagyását. Látta, amint Kylo és a Ren Lovagjai mészároskodnak. És végül látta a Csillagpusztítót, ahol szembekerült Kylóval.

Az Erő lehetővé teszi, hogy felfedezd annak múltját, akihez valahogy kapcsolódsz. És Rey és Kylo itt bizony Snoke-nak és gyanúm szerint az Ahch-To Erőben gazdag helyszínének hála brutálisan összekapcsolódtak. Kylo simán láthatta Rey múltját, igazi múltját. És igazából nem volt oka hazudni, pláne nem azután, hogy a lány már jelezte: mindig is tudta az igazat.

És ez maradjon szépen így. Legyen az új Jedi Rend első mestere Sehonnai Rey, aki senkiből válik valakivé, aki ártatlanul hozhat létre az eredeti Jedi alapokból egy tiszta Jedi Rendet.

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Nagyon tetszik 2
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És, hogy Kylo honnan tudhatta, hogy Jakkun haltak meg Rey szülei? Nos: "Az Erővel sok mindent láthatsz. A jövőt, a múltat, távoli világokat, tovatűnt barátokat." Ezt ugye Yoda mondja Luke-nak az ep5-ben, és erre rengeteg példát láttunk. Rey maga is megmutatta: látta Bespint, hallotta Luke-ot, amint apja vallomására reagál. Látta Luke Jedi templomának pusztulását, saját hátrahagyását. Látta, amint Kylo és a Ren Lovagjai mészároskodnak. És végül látta a Csillagpusztítót, ahol szembekerült Kylóval.

Az Erő lehetővé teszi, hogy felfedezd annak múltját, akihez valahogy kapcsolódsz. És Rey és Kylo itt bizony Snoke-nak és gyanúm szerint az Ahch-To Erőben gazdag helyszínének hála brutálisan összekapcsolódtak. Kylo simán láthatta Rey múltját, igazi múltját. És igazából nem volt oka hazudni, pláne nem azután, hogy a lány már jelezte: mindig is tudta az igazat.

Gratulálok! Minden egyes szavaddal egyetértek! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is végig ebben hittem, és örülök, hogy így lett. Nagyon szép és elegáns megoldás. :)

Még annyit tennék hozzá kiegészítésül, hogy Maz azt is mondta Reynek, hogy amit keres, vagyis hogy kicsoda valójában, az a jövője része és nem a múltjáé. Én emiatt voltam arról meggyőződve, hogy a szülei irrelevánsak, az a lényeg, Rey kivé válik majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én anno hittem abban, hogy Rey Luke lánya, de minél többet beszéltünk erről, annál valószínűtlenebbnek tűnt. A VIII-ra teljességgel elfogadtam, hogy Rey egy "senki" így egyedül és kizárólag saját érdemei juttatják oda, ahol van. Meg egy kicsit az Erő. :P 

 

Én Luke-ot nem éreztem gőgösnek. Inkább arról van itt szó, hogy hatalmas teher nyomta a vállát, ami végül a legrosszabbat hozta ki belőle, és nem bírta el végül azt a nyomást, ami a vállára rakódott. Mentségére legyen mondva, nem tudom van-e élő ember, aki elbírta volna ebben a galaxisban azt, hogy egy Legenda, aki megszabadította a galaxist egy Halálcsillagtól, illetve Vadertől és az Uralkodótól. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TFA idején én is azt találgattam, hogy vajon Skywalker vagy Solo ez a lány. Vagy Kenobi zabigyereke? :lol: Ebből is látszik, hogy néha a rajongók mennyire beszűkülten tudják nézni ezt a világot. Szerencsére nem mi készítjük ezeket a filmeket. Mert ez így valóban csodálatos és én is remélem, hogy ebbe JJ nem rondít bele. Szerintem ez a történetnek is fontos alapja. 

 

Nem akkor látták meg a jövőjüket amikor megérintették egymást? 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Donát írta:

Én Luke-ot nem éreztem gőgösnek. Inkább arról van itt szó, hogy hatalmas teher nyomta a vállát, ami végül a legrosszabbat hozta ki belőle, és nem bírta el végül azt a nyomást, ami a vállára rakódott. Mentségére legyen mondva, nem tudom van-e élő ember, aki elbírta volna ebben a galaxisban azt, hogy egy Legenda, aki megszabadította a galaxist egy Halálcsillagtól, illetve Vadertől és az Uralkodótól. 

Az ep6-8-ban nem is az, az ep4-ben azért kicsit csak-csak felvág a pilóta tudásával (nem nagyon, de azért nem is rejti véka alá, hogy ő aztán f*szacsávó), viszont én konkrétan az ep6 és 7 közötti időszakra gondoltam. Ahogy mesél Luke-nak nekem abból az jött le, hogy kicsit a fejébe szállt ez az egész legendásdi. Vagyis megismételte azt a hibát, amit az elődei a Köztársaság idején. Önhitté vált. Hogy így van vagy csak ő képzeli így, az jó kérdés, az ep6-7 közti Luke-ot nem láttuk még, nem ismerjük, csak az ő szavaira támaszkodhatunk. A bűnbánata, a vére és a korábbi Jedik miatt én elhiszem, hogy tényleg azzá vált. Amikor erről beszélt, nekem még Yoda ep2-es szavai is eszembe jutottak: "It’s a flaw more and more common among JEDI. Too sure of themselves they are. Even the older, more experienced ones."

41 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem akkor látták meg a jövőjüket amikor megérintették egymást? 

De, viszont a szavaik alapján csak Rey látta a jövőt, Kylo a múltba pillantott be. Rey Ben jövőjét, Kylo Rey múltját látta. Viszont a lány rosszul értelmezte a látottakat: valóban egymás oldalára álltak egy harc erejéig, de Kylo a Világos Oldalra nem tért át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Bomarr írta:

Unkar Pluttnak adták el és amikor felnőttként látjuk nekidolgozik éhbérért.

De mindenki más is ezt csinálja, így mi az üzlet benne Pluttnak?

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

De mindenki más is ezt csinálja, így mi az üzlet benne Pluttnak?

Nyilván ő sokszoros áron adja tovább, amiket Rey hoz neki. Még az Első Rendhez is bevan csatornázva, elvégre rögtön tud BB-8-ről is, szóval biztos van kinek eladni. Szinte a semmiért kap értékes alkatrészeket. Rey valszeg pár nap alatt többet hoz neki mint amennyit a lányért fizetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Honnét tudod, hogy a többi munkás nem Plutt tulajdona volt?

Plusz azért egyéb előnyökkel is jár egy saját melós: csak neked dolgozik, nem lép le (oké, Rey végül lelépett, de a rá lövöldöző TIE vadászok azért nyomos oknak számítanak a menekülésre :) ), és Rey a látottak alapján piszok ügyes is volt a roncsvadászatban, így cirka 20 év alatt alaposan megtérülhetett. Ja, és szabadon átvágható.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.