Ugrás a kommentre

Rey, egy új reménysugár


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Jó összefoglaló. Valószínűleg Rey már azóta biztosra tudja, hogy kik a szülei, hogy a fénykard mutatott neki visszaemlékezéseket. Kylonak is azt ordítja könnyek között a lány, hogy miért ölte meg az apját, amikor az nem hagyta el, nem mondott le róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép összefoglaló!

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én nagyon bízom benne, hogy Abrams nem gondolja meg magát.

 

Szerintem ez kizárhatjuk, mert a Bomarr által írtak is azt erősítik, hogy ezzel a saját filmjében elrejtett információknak mondana ellent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma már én is azt mondom, hogy tetszik Rey "senkisége". Leginkább azért, mert a Saga tekintetében egyedi. Eddig mindkét trilógia legfőbb hősei azáltal lettek meghatározva, hogy kinek a leszármazottai. Hiába tengődött Anakin és Luke is a tatooine-i porban, nem az volt a lényeg, hogy a semmiből kiemelkednek, hanem pont az, hogy mennyire méltatlan volt nekik az az élet. Elvégre ők többre hivatottak, a származásuk miatt.

Sőt, mindkét sztoriszálban a főhősök életútját leginkább ez a származás határozta meg. Anakin volt a Kiválasztott, ezért lehetett túlkorosan jedi, ezért tűrtek el neki annyi mindent, ennek szellemében nevelték, Sidious is ezért figyelt fel rá és akarta tanítványnak stb.. Luke-ot szintén azért tartották akkora becsben a jedik, mert Anakin fia, ezért volt ő az utolsó remény. A nagy dráma az volt, hogy megtudta ki az apja, majd eztán az ő megmentésére tett fel mindent.

 

Rey ezzel szemben egy saját jogán érdekes karakter. Itt is meglovagolják a származásának kérdését, de pont azt a választ kapja ő is és mi nézők is, hogy lényegtelen. Senkik gyermeke, de ő nem senki, csak önmaga határozza meg kicsoda, nem a felmenői. Végre nem arról szól minden, hogy vajon beváltja-e a származásából fakadó potenciált, nem ehhez van mérve minden lépése. Ugyanis semmi ilyen előzetes elvárása nem lehet senkinek, totális tisztalap.

 

Mindettől függetlenül továbbra is azt gondolom, hogy azt is meg lehetett volna jól valósítani, hogy Reynek "fontos" emberek a szülei, A 7 fényében is. Szerintem a 7 nyitva hagyta mindkét opciót, ezért is született annyi teória, beleértve azokat is, amik szerint tényleg senkik gyermeke. Akármelyik lehetőség is lett volna bejátszva, találtunk volna olyan pontokat az előző részben, ami ezt támasztja alá.

Most már persze tudjuk mit választottak az alkotók, így mindent, ami a 7-ben Rey származására vonatkozott, ennek fényében értelmezünk. Ez így jól működik és koherens képet ad, de igényes és ügyes megvalósítással ez ugyanígy lett volna a másik esetben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leírtad ugyanazt mint Bomarr csak másabb szavakkal. :lol:

 

Az utolsó bekezdésre reagálva, én már nem szeretném ha megváltozna ez a származási teória, bármilyen ügyesen is meg lehetne ezt oldani. A VIII-ban épp az a lényeg, hogy Rey egy "senki".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az utolsó bekezdésre reagálva, én már nem szeretném ha megváltozna ez a származási teória, bármilyen ügyesen is meg lehetne ezt oldani. A VIII-ban épp az a lényeg, hogy Rey egy "senki".

Nem arra gondoltam, hogy így a 8 után megváltozhatna, hanem hogy ha a 8-ban más irányba viszik ezt a szálat, akkor az is működhetett volna. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja úgy igen. Talán. Bár így a VIII ismeretében azért tényleg minden arra mutatott már akkor is, hogy Rey szülei férgek voltak. Persze mondom ezt most, hogy már tudjuk. Ilyenkor minden olyan nyilvánvaló. :D  Akkor viszont jókat teóriázgattunk rajta. Én is onnan indultam, hogy biztos Han lánya. :facepalm::lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

Mindettől függetlenül továbbra is azt gondolom, hogy azt is meg lehetett volna jól valósítani, hogy Reynek "fontos" emberek a szülei, A 7 fényében is. Szerintem a 7 nyitva hagyta mindkét opciót, ezért is született annyi teória, beleértve azokat is, amik szerint tényleg senkik gyermeke. Akármelyik lehetőség is lett volna bejátszva, találtunk volna olyan pontokat az előző részben, ami ezt támasztja alá.

Most már persze tudjuk mit választottak az alkotók, így mindent, ami a 7-ben Rey származására vonatkozott, ennek fényében értelmezünk. Ez így jól működik és koherens képet ad, de igényes és ügyes megvalósítással ez ugyanígy lett volna a másik esetben is.

Azért voltunk itt a fórumon páran akik az ep.7-ből már a TLJ előtt is azt olvastuk ki hogy Rey egy "senki" és azt hangoztattuk, hogy ennek igy van értelme. Én Ody-val még egy búzasörben is fogadtam itt a fórumon hogy nem Solo lány :D 2016 áprilisában pedig ezt írtam:

 

Imádnám, ha nem Skywalker lenne. Túl nagy közhely lenne ezen a pontos, nincs rá szüksége a történetnek, plusz bután mutatna, hogy kirakták a Jakku-ra.

 

Majd kicsit később:

Idézet

A kérdés a karaktere körül persze még mindig áll: miért rakták ki és kicsodák? Csak könnyen lehet hogy a válaszból kiderül, hogy a galaxis van annyira nagy hely hogy mindez nem feltétlenül kell odavezessen, hogy ő Luke lánya. Eleve ha a trilógia egyik nagy fordulata a főhős családi kapcsolatáról szól az finoman szólva nem elegáns. Jó lenne nem ennyire csüngeni a régi trilógián. Plusz Luke apasága esetén meglehetősen bizarr képet kapunk. Mert az oké hogy Vader nem nevelte fel a gyerekeit. Elrejtették előle, plusz egy sötét lord volt. De Luke? Született egy lánya és ennyire eldobta magától? Ez borzasztó lenne Luke-ra nézve. Ráadásul akkor ezek szerint az anyuka is felszivodott (meghalt?) csak hogy vele már ne kelljen foglalkozni. Ezek nem igazán elegánsak irói szempontból.

Dzséjt pedig ezt irta kb. másfél éve:

 

Idézet

Azért elég sokat megtudunk: kitették a hét éves lányukat egy bolygón, amihez képest a Tatooine a civilizáció melegágya, egy olyan figura gondjaira bízva, akihez képest Watto szerető szülő. Lőjenek le, de ez nem éppen a hős és Jedi mester Luke Skywalkerre vall (se Hanra, se Leiára, vagyis nem hősökre, hanem gonosz, rossz emberekre vall), aki mellesleg elég ismert figura ahhoz, hogy ha Rey a lánya lenne, emlékezne rá hét éves korából is, és nem csak legendának vélné. Nekem ezek elég egyértelműen jeleznek bizonyos dolgokat, egész pontosan azt, hogy Luke nem Rey apja, mert amit tudunk Rey szüleiről és Rey emlékeiről, az alapján ez abszolúte kizárt, mégis, úgy érzem, szinte mindenki ignorálja ezeket. Pedig ezek a filmben vannak, nem egy rajongó fejéből pattant ki.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes mellégzönge, de Abrams és Daisy már tavaly lenyilatkozták, hogy Rey szüleiből érthetetlenül csináltak rejtélyt a rajongók mert nincs semmiféle rejtély. Akkor nagy felzúdulás volt itt a fórumon :) A többség persze úgy érezte hogy csak terelnek. Én a magam részéről amikor Rey az Ahch-To-i barlangban van és jön felé két sötét alak kifejezetten féltem hogy hamarosan fény derül valami "nagy csattanóra" és beigazolódik hogy Solo, Skywalker vagy valami más ismert család tagja. Ezen a ponton vagyis az ep.8 előtt én egyértelműen arra jutottam hogy Rey-nek senkinek kell lennie. Nem értek egyet azzal, hogy mást is jól ki lehetett volna hozni belőle. Ha mást hoznak ki belőle az erőltetett lett volna. Szerintem ez volt az egyetlen igazán jól működő és logikus válasz a szülői kérdésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, azért ez az "érthetetlenül csináltak belőle nagy ügyet" duma röhejesen álnaiv megközelítés. Ha tényleg nem értik miért történt így, akkor nem sokat konyítanak a filmekhez vagy bármilyen egyéb sztorikat és karakterekről mesélő művészeti alkotásokhoz. Ami nyilván nem így van. Azért beszéltek erről ennyit, mert úgy lett megrendezve a film, hogy ez fontosnak és rejtélyesnek legyen beállítva. Ezt sugallta az összes olyan jelenet, ahol ezt megemlítik.

 

Ha nem akarták volna ezt, akkor kismillió lehetőség lett volna arra, hogy már a 7-ben egyértelműsítsék, hogy Rey szülei nímandok voltak. Sőt, ezt akár a film után is megtehették volna, sokkal konkrétabban. Ehelyett mindenki csak ködösített. Igenis, ez tudatosan úgy volt felépítve, hogy nemcsak Rey keresi az eredetét, de mi nézők is tanakodjunk ezen. Olyan ez, mintha azon lepődtek volna meg, hogy mindenki kéknek látja a fénykardját. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abramsék főleg azon lepődtek meg, hogy a rajongók akik agyonelemezték az ep.7-et mennyire nem tudtak rájönni a valódi válaszra és mennyire népszerűek lettek a vad elméletek. Én ezen nem lepődök meg de szerintem ennek nem az ep.7-hez van köze, hanem egyszerűen ahhoz hogy az emberek imádják a nagy csattanókat. Ezért vette figyelmen kivül majdnem mindenki hogy Rey-t a szülei egy gonosz figuránál hagyták ott. És ezért vette mindenki figyelmen kivül azt is amikor maguk az alkotók mondták, hogy nincs nagy rejtély.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon Rey hasonló lesz, mint a Prime Jedi? Egy olyasvalaki, aki nem rest használni a sötét oldal erejét de mindezt úgy, hogy nem tér át? Végülis amikor Kyloval megütközött ott úgy tűnt, hogy dühből harcol, illetve az új részben Luke egyszer megjegyzi, hogy még csak nem is próbált ellenállni a sötét oldal hívásának akkor, amikor hívta a barlang bejárata. 

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Végülis amikor Kyloval megütközött ott úgy tűnt, hogy dühből harcol, illetve az új részben Luke egyszer megjegyzi, hogy még csak nem is próbált ellenállni a sötét oldal hívásának akkor, amikor hívta a barlang bejárata. 

Reyt a tudás ígérete hajtotta előre, nem pedig az, hogy harcoljon bármi ellen, vagy a félelem, düh, vagy éppen a sötétség. Végül is a Dagobah-n lévő barlangnál Yoda azt mondta, hogy az van bent, amit Luke magával visz. Ha ez igaz erre a helyre is, akkor tulajdonképpen Reynek nem volt sok félnivalója a helytől. Persze hatással volt rá, de végül fontos lépéssé vált számára önmaga felé. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként így utólag már sok minden érthető-vagy épp még inkább belemagyarázható- az egyik poszterrel kapcsolatban. Ami elég old school hatású és jól néz ki.
Tehát tényleg Rey indíthatja újra a rendet,ahogy már sokan írtátok. Ő a kiindulópontja annak a fénynek ami a Jediket jelképezheti és ami a rend szimbólumán is van.

 

Egyik oldalon Luke másikon Kylo,nyilván azon kívül,hogy ők a főszereplők,benne van a pakliban hogy a lány a sötétséget is felhasználva erősíti majd a fényt,akár az első jedi is a mozaikon.

(Bár nekem annyira tiszta és ártatlanul jó Rey,nem hiszem,hogy így alakul)

10-10CM-STAR-WARS-JEDI-ORDER-LOGO-SYMBOL-Car-Sticker-Classic-Personality-Car-Accessories-Decals-Sliver.jpg

sb-teaser2-1-sht-v3a-online-lg-1492186597401_610w.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nem akarják elengedni ezt a szülői kérdést. 

http://hu.ign.com/m/rian-johnson/32731/news/rian-johnson-szerint-a-rey-szuleire-vonatkozo-kerdes-meg-nyi

 

Én már csalódnék ha ez fundamentálisan más lenne. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Csak nem akarják elengedni ezt a szülői kérdést. 

http://hu.ign.com/m/rian-johnson/32731/news/rian-johnson-szerint-a-rey-szuleire-vonatkozo-kerdes-meg-nyi

 

Én már csalódnék ha ez fundamentálisan más lenne. 

 

Én nem érzem, hogy nagy mozgástér lenne itt. Luke gyereke nem lehet. Leiáé és így Hané sem a VIII miatt. Igaza van Bomarrnak, és a VII. se nagyon adott teret a Soloságra, de még ott valamelyest nyitottnak éreztem a dolgot: ha nagyon akarták volna, beleszuszakolhatták volna a VIII-ba. De Leia VIII. részes viselkedése miatt ezt is kizárhatjuk. Ki marad? szülői oldalról nem sok mindenki, max Snoke, de az meg a kinyírása után és egyébként is elég snassz lenne. 

 

Ha pedig végül kiderül, hogy nem egy főszereplő, csak egy ismert mellékszereplő gyermeke volt, az meg mit ad hozzá? Kiderül, hogy Wedge lánya. És? Semmit. Wedge karaktere tovább amortizálódna pl. de ennyi. (Most csak mondtam egy házszámot). 

 

Szóval max nagyszülői szinten lehetnének érdekes felmenői, de az, hogy senki, sokkal jobb megoldás ennél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha erre mennek el ebből nem lehet már jól kijönni. Két filmen át úgy építették Rey-t, hogy egy fontos szelete a jellemének a szülők utáni vágyakozás, de ott volt mellette az is, hogy nem voltak számottevő alakok. Erre kaptunk választ a VIII-ban. Kár lenne ezt megerőszakolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.ign.com/articles/2017/12/18/star-wars-is-everything-we-know-about-reys-origin-a-lie?utm_source=zergnet&utm_medium=Web&utm_campaign=Zergnet_2350244

 

Ebben leírják, hogy -szerintük- miért nem stimmel a Sehonnai Rey történet:

Egyrészt Kylo Ren-től tudjuk meg, ami azért fontos, mert az utolsó, amit megtanított neki Snoke, az volt, hogyan csorbítsa lekicsinylő, lealázó bánásmóddal a másik önértékelését annak érdekében, hogy a másik benne lássa az egyetlen embert, aki tartja valamire ("You're nothing. But not to me."). Ezt a kihasználható gyenge pontját már korábban felfedezte egy Erő-kapcsolódáskor, amikor azt mondja, hogy "Your parents threw you away like garbage but you can’t stop needing them… That’s your weakness,” A másik fontos dolog, hogy miért nem láttunk flashback-et az igazságról, ha egyszer Rey tényleg elfogadta az eredetét? A TFA-ban okkal kellett, hogy megmutassák azt a momentumot, amikor otthagyják Unkarnál, de itt nem láttunk semmit annak ellenére, hogy állítólag a mentális gát átszakadt azzal, hogy bevallja magának, hogy egy senki. Ráadásul ezt mondta Rian Johnson: "számomra, abban a pillanatban Kylo elhiszi, hogy az az igazság". Ebből egyenesen következik, hogy ettől még, hogy elhiszi, nem lesz igaz az állítása, másrészt Snoke hozta létre a kapcsolatot kettőjük között, ő manipulálta a látomásaikat, amikor megérintették egymást. Ezenfelül ha Rey-nek nincs semmiféle különleges eredete, akkor ez az egész sagát egy sötétebb fényben tüntetné fel és ellentmondana a két legfontosabb alaptémájának: család és remény. Ha Rey nem kapcsolódik semmilyen módon Anakinhoz, akkor a Skywalker saga a vérvonal kihalásával érne véget valószínűleg, mivel vélhetően egyedül Ben Solo marad életben a 9. részben, ám ő láthatóan a sötét oldalt választotta végérvényesen. Ha meghal a trilógia végén, nem valószínű, hogy gyerekei lesznek előtte. Ha így érne véget a Skywalker vérvonal, akkor a statisztikai mutatójuk az lenne, hogy három generációból kettő gonosz zsarnok. Akkor a történet úgy nézne ki, hogy a hős felemelkedik, hogy aztán gonosz önkényúrrá változzon, akit aztán legyőz és megvált a halálában a saját fia és lánya csak azért, hogy aztán az unokájából is egy tömeggyilkos zsarnok legyen, aki ismételten nagy pusztítást végez a galaxisban mielőtt legyőzik. Ez nem lehet a vége, mert ez nem a Trónok harca.

De akkor honnan származhat Rey, ha a szülei tényleg senkik voltak?

A TFA-ban Maz Kanata szavai erősen sugallnak egy kapcsolatot a Skywalker vérvonallal:
“That lightsaber was Luke's, and his father's before him, and now it calls to you!” Ez egy közvetlen kapcsolatot sejtet. Amikor Maz odaadja Finn-nek a fénykardot, Han megkérdezi, hogy honnan szerezte. A nő erre azt válaszolja, hogy ezt a történetet majd máskor meséli el azt sugallva, hogy valamikor még hallani fogjuk a trilógia egy pontján. Azt is tudjuk, hogy a fénykard Felhővárosban veszett el Luke jobb kezével együtt, de mivel megkerült, az sem zárható ki, hogy Luke kezét is megtalálta valaki, ami azt jelentené, hogy rendelkezésre áll a Skywalker DNS egy olyan univerzumban, ahol a klónozás nem csupán lehetséges, de katonai célokra is felhasználják. Ezzel az elképzeléssel már találkoztunk Timoty Zahn Thrawn trilógiájában, és noha a könyvek nem a kánon részei, de jól tudjuk, hogy Zahn könyveinek bizonyos elemeit már visszaemelték az új rendszerbe, beleértve magát Thrawn főadmirálist is. Rey látomása során a barlangban önmaga sokszorosított verzióját látja, ami szintén erre az eredetre utalhat. Ha tényleg egy klónozó csőben született meg, a szülei szó szerint „senkik” lennének, ahogy azt Kylo is megmondta… bizonyos szemszögből nézve. Ez megmagyarázná Rey extrém Erő-érzékenységét is. Az igaz, hogy bárki lehet Erő-érzékeny, nem csupán a Skywalkerek (például a seprűs fiúnak a film végén semmi köze Anakinhoz, és annak a többezer Jedinek sem volt, akik Anakin születése előtt éltek), mindazonáltal a Skywalkerek arról híresek, hogy ritka erővel rendelkeznek, ami a különlegesek közül is kiemeli őket („The Force is strong in my family.”), és ne feledjük, hogy Snoke is azért válaszotta Kylo-t tanítványául, mert Skywalker vér csörgedezik az ereiben. És mivel Rey ereje egálban van Kylo-éval, kevésbé valószínű, hogy a Star Wars univerzum szabályain belül „csak egy újabb Jedivel” van dolgunk.

Másrészről azt is tudjuk Hamill-től, hogy a TFA az ő űrben lebegő kezével indított volna, ami a Jakku atmoszférájában szétég, majd a fénykardot egy űrlény keze emeli fel. De mivel ez a jelenet soha nem készült el, és Maz megjegyzése is valami többet sugall, mint hogy „valamikor a sivatagban találtam”, az ajtó továbbra is nyitva áll az elmélet előtt. De ki az, aki az egész mögött áll? Egyértelmű gyanúsított nincs, hiszen majdnem minden karakter, aki a Birodalom visszavág idején jelen volt, már találkozott Rey-jel és azt állította, hogy nem tudja, ki ő. Talán túlzó lenne azt sugallni, hogy az eddig még fel nem bukkanó Lando Calrissian-nek van valami köze ehhez, mivel ő az egyetlen, aki tudhatná, hogy hol landolt a kéz és a kard Felhővárosban, de nem lehetetlen. Ennél valószínűbb, hogy új karakterek műve lehetne az egész, akik a háttérben azon munkálkodtak, hogy biztosítsák a Skywalker vérvonal fennmaradását, vagy azon, hogy hasznosítsák annak erejét.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén, én már el sem olvasom ezeket a teóriákat, mert semmi értelme olyasmin agyalni, ami egyértelműen kiderül a filmből. 

Nem hiszek abban sem, hogy át lettünk volna verve Reyjel együtt, és mégsem senkik a szülők, vagy a nagyszülők, vagy akárki családtagok. Mi értelme lenne a következő filmben ilyen szappanoperás fordulattal behozni hogy Kylo és a barlang is hazudott? Hát ha valami, akkor egy ilyen fordulat nekem nagy csalódás lenne az SW világában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem sem tetszene. Szerintem maradjon meg egy senkinek Rey. Sokkal jobban tudnak azonosulni vele az emberek így, mint egy klónnal. Ez sokkal inkább sugallná azt, hogy bárkiből lehet hős ( jó Rey különleges de akkor is).

( Egy kicsi Off: Michael Jordan is egy szegény senki volt, a szülei is, aztán a valaha volt legnagyobb kosaras lett.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Arra jók ezek a teóriák, hogy agyalhassunk rajtuk míg eltelik az idő IX-ig.

Hülyeségeken én még unalmamban sem vagyok hajlandó agyalni. Csatlakozom Pildihez, ezeket el sem olvasom. És ha ezek bármelyikét megjátsszák, az nagyon nagy csalódás lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nem fura, hogy a TFA-ban azt látjuk, hogy Rey-t otthagyják a Jakkun, tehát a szülei egy hajóval elhagyják a bolygót, de most meg az derül ki, hogy a szülei jelöletlen sírban fekszenek a Jakkun...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.