Ugrás a kommentre

Finn, a botladozó hős


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

8WM82aR.jpg

 

Finn helyében azért nem lennék. Egyik pillanatban még Kylo Ren a vállát abuzálja, a másikban meg egy hajón ébred, amit éppen az Első Rend próbál ripityára lőni. Cseverből vederbe, tartja a közmondás, de szerintem Finn helyzete inkább arra a peches ürgére emlékeztet, aki zuhanó repülőről süllyedő hajóra kerül. Csak itt felrobbanó bolygóról szállt át egy szétlövés alatt álló hajóra. És az első gondolata? Rey! Finn egy igazi jóbarát, aki rutinból dezertál, igaz, a második esetben csak a kísérletig jut el, hála Rose-nak, akivel tök jól sikerül együtt működnie. És mit ad isten, a második csajba is belehabarodik. :)

Ami nála nagyon tetszett, hogy míg az ep7-ben és részben az ep8-ban is, amikor éppen nem menekülni akart, akkor Reyt próbálta menteni, a film végére egyenesen ő javasolta, hogy lendüljenek támadásba. Elragadta a remény na, és a végén már képes lett volna feláldozni magát. Gondoltátok volna, hogy ez Finn lesz? Aki Poe "mentése" közben önmagát nyugtatta fennhangon végül képes lett volna eldobni az életét? Én biztos nem. De örülök, hogy nem tette, mert remek katona, aki még csúnyán keresztbe tehet az Első Rendnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kölcsönös. Nem azt mondom, hogy fülig szerelmes lett bele, de az, ahogy ott ül mellette, ahogy betakargatja, az nekem azt sugallja, hogy nem közömbös neki a lány. Ráadásul mindezt úgy, hogy Rey meg nem sokkal arrébb ül magányosan. Nekem ebből az jött le, hogy Rose akkor és ott fontosabb számára, mint Rey. Persze ebben az is benne lehet, hogy Rey éppen megmutatta, hogy tök jól van, alapvetően Jedivé vált, míg Rose épp kómázik. Most ő a segítségre szoruló lány, nem Rey. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem kölcsönös. Nem azt mondom, hogy fülig szerelmes lett bele, de az, ahogy ott ül mellette, ahogy betakargatja, az nekem azt sugallja, hogy nem közömbös neki a lány. Ráadásul mindezt úgy, hogy Rey meg nem sokkal arrébb ül magányosan. Nekem ebből az jött le, hogy Rose akkor és ott fontosabb számára, mint Rey. Persze ebben az is benne lehet, hogy Rey éppen megmutatta, hogy tök jól van, alapvetően Jedivé vált, míg Rose épp kómázik. Most ő a segítségre szoruló lány, nem Rey. :)

Hát igen. Meg Rose megmentette az életét. Én úgy érzem, hogy Rose olyan Finn-nek mint Reynek Finn. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szerintem kölcsönös. Nem azt mondom, hogy fülig szerelmes lett bele, de az, ahogy ott ül mellette, ahogy betakargatja, az nekem azt sugallja, hogy nem közömbös neki a lány. Ráadásul mindezt úgy, hogy Rey meg nem sokkal arrébb ül magányosan. Nekem ebből az jött le, hogy Rose akkor és ott fontosabb számára, mint Rey. Persze ebben az is benne lehet, hogy Rey éppen megmutatta, hogy tök jól van, alapvetően Jedivé vált, míg Rose épp kómázik. Most ő a segítségre szoruló lány, nem Rey. :)

Plusz megmentette. A végére lettek komolyabbak Finn érzései.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Donát írta:

Én úgy érzem, hogy Rose olyan Finn-nek mint Reynek Finn. :D

Ez jó. :D Meg Finn is olyan Rose-nak, mint Rey volt Finnek. Dzséjt már ecsetelte, hogy Finnek elég hányatott sorsa van, de annyiból azért nagy mázlista, hogy mindig odakeveredik egy magányos csajszi mellé. :D

 

Finn is előrelépett, bár számomra továbbra is elmarad sokak mögött. Persze baromi nehéz dolga van ilyen felhozatal mellett. Rose-zal viszont jól meglehetnek, mert lássuk be, Rey-nek vélhetően igencsak másfelé lesz dolga a későbbiekben is. Rey önmagában is fog elég szerepet kapni, ott lesz a fókuszban, nem igazán férne már be mellé Finn.

Ellenben a srác akármilyen jó karakter is, önmagában nem látom hogy annyi mindent lehetne vele kezdeni. Nála pont kapóra fog jönni, hogy egy esetleges romantikus szállal több időhöz juthat, de a sorsdöntő események kapcsán nem feltétlenül kell középpontban lennie. Hát ahogyan a 8-ban is volt. Persze jó eséllyel közelebb lesz a tűzhöz, elvégre Snoke és Luke már kiesett a játékból, ami nagyobb teret engedhet másoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 21. - 13:55, Ody Mandrell írta:

Érdekes volt Finn reakciója a hiperűr követésre. Először azt mondja ez lehetetlen, később meg szinte azonnal megfejtik a helyzetet Rose-al. 

Erre érdekelne egy teória. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész párbeszéd fura Rose és Finn között erről (ami egyébként a Finn/Rey Falconos csevejre hasonlít). Mintha egymást világosították volna meg ez ügyben, de mondom, Finn még addig nem is hallott róla. :hmm: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mond olyat, hogy ilyenről nem is hallott, csak azt, hogy lehetetlen. Ahogy Donát is mondta, több ezer éves tézis dőlt meg abban a pillanatban, amikor az Első Rend flottája feltűnt. Hát nem csoda, hogy az ember száján döbbenetében kicsúszik a száján egy "lehetetlen" szó. Általában az ezeréves, univerzálisnak törvényszerűségnek vélt dogmákat nehezen gyűri le az ember. Csak gondolj arra, hogy Jedha pusztulása után is hányan kétkedtek még a Halálcsillagban a Lázadók soraiban. Mert addig elképzelhetetlen volt, hogy van olyan kaliberű fegyver, ami elpusztíthat egy bolygót.

Vagy mennyi ideig tartott a mi világunkban elfogadni, hogy a Föld nem lapos. Finn-nek úgy volt egy pillanata arra, hogy ezt bevegye, hogy közben életveszélyben volt. Később meg Reyen kattogott. Rose-zal beszélgetve aztán szépen összerakta a képet. Mire való az a kütyü, ami mellett a Supremacy-n söprögetett, talán egy-két dologról is hallott, amíg a hajón szolgált. Önmagában egy-egy információ nem sokat érhet, pláne, ha nem vagy technikai zseni (és Finn nem az, hiszen a ragasztószalag is brutálisan kifogott rajta :) ), de amikor egy hozzáértő már sorolja a dolgokat, akkor ő is kapcsol. "Aha, szóval az a fluxuskondenzátor a Supremacy közepén erre való" - jött az ihlet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok talán jó lesz, bár utána Poe-nak egy tökéletes leírást adnak arról miként lehet kikapcsolni azt a kütyüt úgy, hogy lövésük se volt az egészről korábban. :D Bár lehet, hogy Rose technikai tudása és Finn tapasztalata (padlófelmosás közben) együtt aranyat ért?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Bár lehet, hogy Rose technikai tudása és Finn tapasztalata (padlófelmosás közben) együtt aranyat ért?

Szerintem így lehet. Az egyik tudta, hogy néz ki, a másik tudta, hol van az. Poénra véve a példát:

Rose: Oké, ahhoz, hogy ezt le lehessen kapcsolni, meg kell találnunk Snoke budoárjában a Kulmináló Centrifugális Hiperérzékeny Fényfeletti Követőrelét.

Finn: A mit?

Rose: Egy feneketlen mélység fölé tett bazi nagy, fényes X.

Finn: Ja, azt tudom hol van, régen ott söprögettem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Finn tényleg az a karakter, aki pontosan onnan kezdi a filmet ahol hagytuk a VII-ben. Kómában van, majd felébred és szerintem akkor még azt hiszi, az erdőben harcolnak…

A történet elején még ugyanaz a menekülő rohamosztagos akit megismertünk, ami nem is csoda hisz alig telt el pár óra a sérülése óta. Ezúttal is mint akkor, Rey az első szava, gondolata. Az se meglepő, hogy „lenyúlja” Leia jeladóját és el akarja hagyni a hajót. Ez annyira rá vall! Csak Rey érdekli, és az, hogy megmentse. Nem tudom igazából még most sem, hogy szerelmes a lányba vagy csak barátian tekint rá.

Finn igazi kalandja és fejlődése akkor kezdődik, amikor találkozik Rose-al. A lány eleve úgy néz rá, mint egy hősre, de később inkább lesz a „mentora”, olyan személy, aki kalauzolja az ismeretlen világban. FN-2187 ugye katona volt, aki valószínűleg csak a saját körleteit és az Első Rend bázisait látta. Az emberekről nem is beszélve. Igen csak beszűkült és ingerszegény élete lehetett a seregben. Ezt nagyon jól visszaadja Finn gyermeki rácsodálkozása Canto Bight csillogó világára. Sose látott ilyen dolgokat azelőtt, teljesen lenyűgözi a dolog. Olyan, mint egy kisfiú, aki most fedezi fel a világot. Először megtudja Rose-tól, hogy mik mennek a galaxisban azoknak a szemszögéből, akiknek a szemszögét ő sose látta, majd DJ mutat rá, hogy a világ bonyolultabb a fekete-fehér felállásnál. Így jutunk el a Craitra, ahol már egy olyan harcos jelenik meg, aki hisz valamiben és ki is áll érte. A rész elején látott menekülő és magával foglalkozó embert felváltotta egy tapasztaltabb a jó ügyért tenni akaró Finn. Talán úgy is érzi, végre olyan közösségbe tartozik, ahol valóban megbecsülik és ő is azonosulni tud velük. A csúcspont mindenképpen az öngyilkos akciója volt.

Talán ki se kell emelnem, hogy ebből a szempontból mekkora a kontraszt a film eleje és vége között. Viszont az önfeláldozás nem megoldás, főleg akkor, ha amúgy is kevesen vannak, és a gyűlölet különben se pálya. Rose a film végén szép konklúzióval szolgál Finnek, aki láthatóan akkor jön rá a dolgok lényegére. Remélem a IX-ben már egy magas rangú tiszt személyében üdvözölhetjük viszont kedvenc rohamosztagosunkat. Lehetne Poe jobb keze.

Szerintem hihetetlen nagy potenciál van még benne. Ahogy láttuk vele kapcsolatban, eléggé egyedi esetről van szó, aki később akár követendő példaként is feltűnhet a többi rohamosztagos között, persze csak underground szinten. Kíváncsi vagyok mi lesz vele.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tök jó ötlet, hogy Finn elkezdhetné átállítani a többi rohamosztagost. Pláne annak tükrében, hogy az Első Rend eltitkolta az árulását, nehogy másokat is erre buzdítson. Mert nyilván nem ő az egyetlen, aki az agymosás ellenére nem maradéktalanul hű az Első Rendhez, csak ő az egyetlen, akinek volt bátorsága és lehetősége a menekülésre. Ami eleve egy érdekes kontraszt: Finn az ep7 elejétől a Craitig menekülni próbál. El akar tűnni a Finalizerről, a Jakkuról, a Takodanáról, majd a Raddusról is. Persze a menekülésre az oka folyton változik. Először csak nem bír az Első Renddel maradni, aztán fél annak megtorló erejétől, majd Reyt akarja távol tartani a biztos pusztulástól.

Ugyanakkor mégis rendkívül bátor fickó. Leiának igaza volt, amikor azt mondta, nagy bátorság volt szembefordulnia az Első Renddel, de Finn máskor is bizonyította, hogy van vér a pucájában. A Jakkun épp csak elkerülte a szomjhalál, máris nekimenne a Reyre támadó két fickónak. Amikor látja, hogy Reyt elviszik, simán rohan Kylo Ren után, pedig tudja, a csávó mire képes. Elugrik a Csillagpusztítóra (vissza az oroszlán barlangjába) terv nélkül, majd fénykard párbajra hívja Kylo Rent. És ez csak az ep7.

Amikor le akar lépni a Raddusról, nem egy űrhajót kötne el, hanem csak egy mentőkabint. Alig lenne célpont egy hiperűrugrásra képtelen kis kabinban. És ekkor nem félelemből menne el, hanem mert Reyt akarja távol tartani mindattól, ami rá várna, ha visszatérne a flottához. Aztán meg simán vállalja, hogy felmegy a Supremacy-re, ami az oroszlán nyári barlangja. És oda is úgy, hogy azért elég biztos lehetett benne, kevés esélye lesz kijutni (mondjuk az jó poén, amikor említi, hogy tudja, hol vannak a mentőkabinok, Rose meg rávágja: nem lepi meg).

Phasmának is gond nélkül nekimegy, mondjuk a csajt már nagyon utálhatja. Aztán jön a Crait, ahol a sok menekülés után végre támadásba lendül. Vagyis, már Phasma ellen támadásba lendült, de a Craiten tetőzik a jellemfejlődése. Ugyan az öngyilkos futama már inkább őrültség, semmint bátorság, de az önfeláldozása az ő tudomása szerint nem lett volna hiábavaló (ő akkor még nem tudta, hogy senki sem fog jönni segíteni nekik). Persze azért örülök, hogy nem halt meg hiába. Szegényebb lenne nélküle az ep9.

Amúgy nagyon tetszik, hogy Finn a Supremacy-n nagyon magabiztosan, katonásan mozog. Ott ő a vezéregér, ő megy elől, parancsokat osztogat. Látszik, hogy sokáig az volt az otthona, abban a közegben boldogul a legjobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Boyega nem volt szimpatikus első ránézésre, amikor még csak vártuk az ep7-et, de már abban a filmben nagyon megkedveltem, és az ep8-ban még rátett erre egy lapáttal. Nagyon bírom a hozzá kapcsolódó humoros jeleneteket és beszóládokat, de örülök, hogy ebben a filmben a drámai vonalon erősített. Rose érdeme, hogy kihozta belőle az igazi bátor hőst, azt akit a lány már a története alapján előre elképzelt, és még maga Finn sem tudta, hogy megvan benne. Amikor az Első Rendtől lelépett, ott meg valami elől menekült, nem akart ölni értük ártatlan lényeket, és az ep8 végére eljutott oda, hogy nemcsak valakiért, magáért vagy Reyért akart harcolni, hanem egy eszméért is. Remek karakter. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Finn nekem az egyik kedvenc karakterem. Nagyon nagy Varga betűt ír le az ő fejlődése. Egy azonosító számból tényleg egy nagy Finn lett. Az örökös menekülés helyett, szembenézett a félelmeivel, ami később azzal is párosult, hogy most már nem csak magában, de a Lázadásban is hitt. Elhitte, hogy csak akkor lesz neki is és a barátainak esélye, ha elhiszik, hogy igenis van remény és nem szabad feladni soha. Illetve a majdnem önfeláldozása is azt mutatja, hogy legyőzte a félelmét az Első Renddel szemben. :)

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boyega remek, minden pillanatát szeretem a 2 epizódban. Jó poénok, jól előadva. Rose-al együtt pedig nagyon bejövős... első találkozásuk nagy kedvencem. "Az Erő legyen veled..." :) Stb. Rian kétszer hülyített meg velük kapcsolatban: először azt hittem, hogy belerepül a "kis Halálcsillagba" és meghal. Aztán Rose csókja, és a lány meghal... de noooo! :)) Rian a legjobb karakter... :))) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudjátok, az Ep7-ben a kedvenceim közé fogadtam. És szépen is fejlődik a karaktere. De ha már Kylo-nak "nem bocsátjuk meg" Han megölését (öh, azért az Ep9 végét megvárnám ezzel :) ) akkor azért tegyük hozzá hogy Finn és Rose a légiirányító figyelmeztetése ellenére tilosban parkolt, és ezen veszett oda kis híján a teljes Ellenállás. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért is veszett volna oda kis híján az ellenállás? :) Finnék végül kudarcot vallottak, szóval ha nincs Holdo akkor odaveszik az ellenállás. De ez csak Holdon múlt és nem Finnéken.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Darth Krande írta:

Finn és Rose a légiirányító figyelmeztetése ellenére tilosban parkolt, és ezen veszett oda kis híján a teljes Ellenállás. 

A sors furcsa fintora, hogy valójában pont Rose és Finn "sikere" miatt veszett oda majdnem az Ellenállás. Ha lekapcsolják őket a kaszinóban, akkor nem szedik össze DJ-t, aki végül "elárulta" őket. Igazából Finnék akciója már eleve totálisan felesleges volt, ráadásul balul is sült el, amiért kis híján totális kudarccal fizettek.

 

Persze ez nem róható fel nekik, hiszen nem tudhatták mi történik Holdoéknál, illetve hogy DJ ki is valójában. Bár azért ebből megtanulhatták, hogy egyrészt nem kéne egy haver szavára adva szembemenni a parancsokkal és magánakciózásba kezdeni. Másrészt pedig szintén nem kéne az első jöttmentben megbízni, akivel szembetalálkoznak.

 

Többek közt egyébként ezért is annyira ütős a 8. rész, mert sokszor hibáznak a pozitív hősök is, sok a kudarc. Ez már nem egy mese, ahol bármivel próbálkoznak a jók, valahogy mindig jól jönnek ki belőle. Rose és Finn akciója teljes vakvágány, ami Poe-t is minősíti. Így Holdo terve is félremegy, de már a film felütése az, hogy az Ellenállás nem tud elmenekülni a hiperűrben. Aztán ott van pl. Finn kamikaze-akciója is, ami szintén kudarcba fullad. Ahogyan az ellenállók segélykérése is, amire nem érkezik időben válasz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert az övé jobb? Az ER-nek megvolt a technológiája az álcázás kiszűrésére, DJ csak annyit mondott, hogy be kéne kapcsolni. 

 

 

Szerintem felróható a párosnak, mert ha párszáz méterrel odébb teszik le a hajót, akkor megszerzik a kódtörőt, és talán lett volna esélyük.  DJ soha nem titkolta, hogy egyik félhez sem köti magát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Miért is veszett volna oda kis híján az ellenállás? :) Finnék végül kudarcot vallottak, szóval ha nincs Holdo akkor odaveszik az ellenállás. De ez csak Holdon múlt és nem Finnéken.

De ezt akkor Finnék nem tudták. Sőt akkor még mi sem. Csak annyit tudtunk, hogy Holdo vakarja a hátsóját, és csak Finnéken múlik az Ellenállás túlélése, ám Finnéket lecsukták tilosban parkolásért. Akkor úgy tűnt, az Ellenállás elbukhat ezen. Persze a film végén már sokkal okosabbak voltunk, már tudtuk, hogy Holdónak volt egy terve, ami DJ nélkül valószínűleg működött is volna. Ha csak az Első Rend még a szétlövése előtt le nem tapogatja a Raddust és rá nem jön, hogy tök üres.

Az eredeti kódtörő bevonása nem tudni, milyen eredményt hozott volna, de Maz illetve a Képes útmutató leírása szerint ő nagyjából a Galaxis legf*szább f*szagyereke, aki csak sikert halmoz sikerre. Persze Finnék lebukása a Supremacy-n nem a kódtörő személyén múlt, ugyanakkor ha Finnék időben megtalálják a kódtörőt, és még azelőtt elindulnak vele, hogy Poe rájön, mit tervez Holdo, akkor talán nem kotyogja ki rádión indulatában. És ha előbb érnek a Supremacy-re, talán még BB-9E-t is elkerülik, hiszen más időben valószínűleg az is más helyen van. Persze akkor meg lehet, hogy máson buknak el, de jelenleg azt tudjuk, hogy Finn simán átnavigálta a csapatát a hajó több kilométeres területén, és csak azért buktak le, mert BB-8 gonosz ikertestvére kiszúrt egy gyanúsan eleven kukát.

Sőt a kódtörő személyén egyvalami múlhatott: az, akit kiszemeltek lehet, hogy nem dobta volna fel az Ellenállás menekülő hajóit. Végül is nem tudjuk, hogy ő is vallotta-e a semlegességet.

 

Az Ellenállás oldalán szinte minden félrement, de az első nagy baki az vicces módon a tilosban parkolás volt, legalábbis Finnék részéről (mert az első nagy baki valójában az volt, hogy Poe átment s*ggfejbe). Emiatt késtek és kellett DJ-t felvenni, ami további súlyos bakikhoz vezetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.