Ugrás a kommentre

Technikai fejlődés a Galaxisban


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Kicsit régi téma, de én most olvasgattam, és nem bírtam ki, hogy ne válaszoljak :)

 

Olyan nem fordulhatott elő hogy a biriktől lázadókhoz átállt tisztek között diverzánsok is voltak és kémkedés céljából technikai infókat juttattak vissza Palpiéknak?

 

Biztos, hogy voltak kémek! Erről Vader és a parancsnok is beszél az EPIV elején a Tantive elfoglalásakor!

 

"PARANCSNOK: Veszélyes fogva tartanunk. Ha a SZENÁTUS-ban híre megy, egyesek még a LÁZADÓK pártjára állhatnak.

VADER: Biztos, hogy ő a LÁZADÓ KÉMEK összekötője. Egyedül tőle tudhatom meg, hol a TITKOS TÁMASZPONT-juk!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Nem tudom, hol lenne a helye ennek a bejegyzésnek, legfeljebb majd Ody átrakja. :psycho:

Tudom, a fénykard fantáziafegyver, de érdekelne, hogy mi a helyzet a "hőfokával". Van, vagy nincs? Elvégre nem kis hő kellhet ahhoz, hogy a méteres acélajtót megolvassza, ugyanakkor ott a kardforgató keze... Jó ha 1 centire van a pengétől, mégsem olvad le, vagy ég meg a keze. Akkor hogy is van ez?

 

Egy baráti társalgás témája volt a kérdés és csalódniuk kellett, hogy nagy SW-fan révén nem tudtam a pontos választ. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi a helyzet akkor a markolattal? A fém egy kissé vezeti a hőt (szóval ha bekapcsolt állapotban azt is melegíti), ha jól rémlik. Vagy egyszerűen ebben a galaxisban spéci anyagból készítik a fénykardmarkolatot (azt tudjuk, hogy Tenel Káé rancorcsontból van) :psycho:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 éven belül lehet majd készíteni fénykardot.

Plazmapengéje lenne, a kard markolatában egy Titánium légcsavar forog ami másodpercenként 3 m3 levegőt szív be, amely elől 6500o C-os plazmaként távozik. Hogy a forró plazma ne csapdosson össze-vissza egy elektromágneses mező tartja kordában. A pengét a kerámia tartja egyben, ami teleszkóposoan nyílik ki a kard bekapcsolásakor. A kerámia képes ellenállni a plazma nagy forróságának.

Árammal pedig a nano akumulátorok látják el. A kard markolatában több milliárd nano akkumulátor lenne benne.

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felmerült egy újabb kérdés a fénykardot illetően.

Qui-Gon halálánál, a Jano - Obi-Wan harcnál, Ben halálánál, stb. inaktiválódik a kard, amint a padlóra hull. Elég egyértelmű, hogy nem a használója kapcsolja ki, akkor viszont mitől inaktiválódik? Volt egy olyan elképzelésem, miszerint valamiféle ütésérzékelő van a markolatban, ami ha erősebb ütést érez, kikapcsolja a pengét, hogy ne kaszaboljon össze mindent. Viszont... Maul halálánál, Luke kézlevágásánál, Windu kézlevágásánál úgy inaktiválódik a fénykard, hogy nem éri ütés és az is elég egyértelmű, hogy nem a használója kapcsolja ki. Erre kitaláltam azt, (bár furcsán hangzik) hogy esetleg a markolatban van egy szerkezet, amely érzékeli a tulajdonosa kezét, ha pedig kikerül a kezéből a kard kialszik egy penge. De ez is hülyeség, hiszen akkor Vader (és sok más kardforgató) nem tudta volna eldobni a fénykardot, hogy átvágja a Luke alatti függőfolyosót.

Érdekelne a ti magyarázatotok. Vagy ez is amolyan "nagy SW rejtély" lenne? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy voltam ezze kiskoromban, amikor nem tudtam, hogy van rahtuk egy bekpcsológomb, hogy csak meg kell szorítani a kardot és akkor kapcsolódik be. Amikor Vader eldobja, úgy gondoltam, hogy nem csak arra használja az Erőt akkor, hogy irányítsa, hanem arra, hogy közben a kard úgy érzékelje, hogy fogja is közben. Ez amolyan Erő fojtásnak képzeltem, csak nem emberekre, hanem a fénykardra.

 

Viszont most, így "felnőtt" fejjel ne tudom. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem alapvetően ez is megmarad a fénykard egyik rejtélyének, mert ez sem lett rendesen átgondolva (mint alapvetően semmi sem a karddal kapcsolatban, úgy működik, ahogy Lucasnak éppen kedve szottyan működtetni ;)). Az egyetlen, amit el tudnék képzelni, hogy a kardokban van valami számítógép, ami érzékeli a használóját és a kard mozgását, és ebből meg tudja állapítani, hogy ha a kard kikerül a használó kezéből, akkor az a forgató akaratából vagy azon kívül történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han Soloban is csak úgy buzog az Erő a Hothon :)
Természetesen akkor elég volt a gombbal aktiválni. ;) De amikor az EPI -ben Obi az Erővel odarántja Qui-Gon kardját, az már útközben aktiválódik. az ilyen szitukra gondoltam.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont vannak helyzetek, amikor nincs az a Jedi, hogy még arra is legyen gondja, hogy az Erővel lekapcsolja a kardot. Mint mikor az ember nyakába vág egy másik penge, vagy mikor lecsapják a kezét. Ilyenkor is már röptükbe lekapcsolnak. Szóval a lekapcsolásokra ez sem magyarázat (a felkapcsolás meg nem volt kérdéses ;) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges, hogy a Jedik a bekapcsológomb helyett a folyamatos Erő sugárzással működtetik a kardjukat. Úgy képzelem el, mint a fűnyírón azt a kart, amit nálunk folyamatosan tartani kell azért, hogyha valaki elájulna, akkor a kart elengedi, a fűnyíró pedig leáll. A Jedik ráhangolódnak a kardjukra, és ezáltal működtetik azt. Ha valami megzavarja őket a koncentrációban, pl. a halál, vagy egy kar elvesztése, akkor a kard kikapcsol, és a földre hull.

 

Ettől még be lehet kapcsolni manuálisan is (SOLO), és az eldobással sincs gond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért micsoda szívatásokat lehetne belevinni egy ilyen párbajba, ha mindketten profik az Erőben.

"-Most pedig kikapcsolom a kardodat"

"-NEM! ÉN kapcsolom ki a tiédet"

ON-OFF-ON-OFF-ON-OFF..........

Tiszta stroboszkóp élmény lenne.

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges, hogy a Jedik a bekapcsológomb helyett a folyamatos Erő sugárzással működtetik a kardjukat. Úgy képzelem el, mint a fűnyírón azt a kart, amit nálunk folyamatosan tartani kell azért, hogyha valaki elájulna, akkor a kart elengedi, a fűnyíró pedig leáll. A Jedik ráhangolódnak a kardjukra, és ezáltal működtetik azt. Ha valami megzavarja őket a koncentrációban, pl. a halál, vagy egy kar elvesztése, akkor a kard kikapcsol, és a földre hull.

 

Ettől még be lehet kapcsolni manuálisan is (SOLO), és az eldobással sincs gond.

Ez nagyon tetszik. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a magyarázat részemről is elfogadható, mivel lényegében annak kiküszöbölése, hogy a fűnyírógépekhez hasonlóan, a fénykard gombját ne kelljen állandóan nyomni. Érdekes is lenne, ha egy párbajt azért bukná el a kardforgató, mert véletlenül lecsúszik az ujja az aktiválógombról. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a magyarázat részemről is elfogadható, mivel lényegében annak kiküszöbölése, hogy a fűnyírógépekhez hasonlóan, a fénykard gombját ne kelljen állandóan nyomni. Érdekes is lenne, ha egy párbajt azért bukná el a kardforgató, mert véletlenül lecsúszik az ujja az aktiválógombról. :)

Mondjuk szerintem az eddig is evidens volt, hogy a gombot nem kell nyomva tartani :) Már csak azért is, mert több ízben is jól látható, hogy a Jedik és Sithek ujjai nincsenek a gombok közelében (pl. Maul esetében, ahol jól látható, hogy a kard aktiválása után elengedi a gombot).

Donát elmélete jó magyarázat lehetne, csak sajnos megcáfolható. Mikor Obi-Wan lecsapja Grievous kezeit, a kardok ugyanúgy azonnal kikapcsolnak, mint mikor egy Erőhasználó hagyja el a kezét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát elmélete jó magyarázat lehetne, csak sajnos megcáfolható. Mikor Obi-Wan lecsapja Grievous kezeit, a kardok ugyanúgy azonnal kikapcsolnak, mint mikor egy Erőhasználó hagyja el a kezét.

Ez is igaz, erre nem gondoltam. Talán Grievous-ben is van bizonyos mértékben a Jedikhez hasonló képesség, hiszen, ha jól tudom Grievous "felélesztésekor" szép dózissal kapott Sifo-Dyas Erő-érzékeny véréből.

De íme az én magyarázatom a saját magam által felvetett fénykard-problémára:

Lucas így látta "kúlnak". :) ...hogy amint a kard a használója akaratán kívül kerül ki a kezéből, inaktiválódik.

A számítógépes megoldás (amit, ha jól emlékszem, Te írtál) sem rossz, számomra csupán SW-idegen, másrészt nem tudom elképzelni, hogy egy akkora markolatban, a több tucat alkatrészen kívül, még egy minicomputer is beleférne.

Attól tartok ez megmarad az SW egyik nagy rejtélyének, aminek megmagyarázása talán olyan gáz lenne, mint az Erő-Midichlorian esete. :)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is igaz, erre nem gondoltam. Talán Grievous-ben is van bizonyos mértékben a Jedikhez hasonló képesség, hiszen, ha jól tudom Grievous "felélesztésekor" szép dózissal kapott Sifo-Dyas Erő-érzékeny véréből.

Persze, a fácán pedig szénné égetve remek naptejként funkcionál :)

 

A számítógépes megoldás (amit, ha jól emlékszem, Te írtál) sem rossz, számomra csupán SW-idegen, másrészt nem tudom elképzelni, hogy egy akkora markolatban, a több tucat alkatrészen kívül, még egy minicomputer is beleférne.

Ha a komlinkekben, távcsövekben, tenyérnyi holoprojektorokban elfér, a fénykardban miért ne? :) Na persze, én sem tartom valószínűnek. Szóval ja, ez is ugyanolyan rejtély marad, mint minden a fénykarddal kapcsolatban :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Három okot is tudok rá:

1) Mert nincs rá semmi bizonyíték, de még csak utalás sem a filmben, sőt, még a TCW-ben sem. De még csak az interjúkban sem. Ha így lenne, Lucas szerintem utalt volna rá.

2) Mert a TCW-s előélete éppen úgy szól, hogy azért alakíttatta magát robottá, mert Jedivé akart válni, csak hát nem volt vele az Erő. Ezért inkább "tovább fejlesztette" magát.

3) Grievous már inkább gép, mint ember, de nem oly kis részben, mint Vader, hanem nagy részben, mint a Terminator :) Nem hiszem, hogy a belső szerveiben vagy az arca maradékában maradt annyi delej, hogy használhassa az Erőt, pláne, ha húsvér alakban is csak éppen érzékelt valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2) Mert a TCW-s előélete éppen úgy szól, hogy azért alakíttatta magát robottá, mert Jedivé akart válni, csak hát nem volt vele az Erő. Ezért inkább "tovább fejlesztette" magát.
Ezt hol olvastad? :evil: Szerintem Grievous szívből gyűlölte a Jediket és nem csak azért, mert ő maga nem lehetett az, ez sokkal mélyebben gyökerező gyűlölet.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt hol olvastad? :evil: Szerintem Grievous szívből gyűlölte a Jediket és nem csak azért, mert ő maga nem lehetett az, ez sokkal mélyebben gyökerező gyűlölet.

Nem olvastam, hallottam, Filoni mondta, ő meg Lucastól hallotta:

http://www.starwars.com/video/view/000738.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.