Ugrás a kommentre

Rose Tico


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

URU3ka3.jpg

 

Valószínűleg nem Rose lesz a Star Wars legösszetettebb karaktere, de ahhoz képest, hogy a film bemutatójáig nem igazán tudtam mit kezdeni vele (még a trailerekből is látványosan kimaradt) és nagyjából egy felesleges, egyepizódos karakternek tűnt, nagyon kellemeset csalódtam benne. Testvére elvesztése miatt már azelőtt sajnálható karakterré tette, hogy egyáltalán feltűnt volna, de gyásza ellenére nem rest a kötelességét tenni, még akkor sem, ha éppen egy "legendás hőst" kell kiütnie. És apró termete ellenére lazán kiüti a rohamosztagosnak képzett Finnt. :)

Már csak hab a tortán, hogy kiderült: tulajdonképpen ő is rabszolga volt, és olyannyira jószívű, hogy még a ketrecbe zárt állatokkal is szimpatizál. Szenvedélyesen dúlja fel Canto Blight, és végül akár az életét is képes lenne odaadni, hogy megmentsen egy "legendás hőst". Amikor az ütközés után elájult, én egy pillanatra azt hittem, végül ő halt meg. Örülök, hogy nem így lett, remélem, Rose még visszatér az ep9-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rose valóban nem a legindokoltabb SW karakter (legalábbis eleinte ezt gondolja az ember), ám nagyon aranyos és kedves lány, akinek helyén van a szíve és tudja, hogy mi a kötelessége, mint ellenálló. Finn-el pedig szvsz remek párost alkottak a filmben. Tökéletesen illik a leányzó az SW világába! 

Érdekelne engem is, hogy szerinted miért nem érdemel topikot?!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Hogy mi van? :? Milyen pedinkton, milyen kézfogó? 

Ezt arra értettem Hogy ez a cukiság faktor amit ez karakter képvisel nem illik a Star wars ba!!! Miez már !!!!

Szerkesztve: - redknight
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De redknight, ki dönti el, hogy mi illik a Star Wars-ba és milyen alapon?

Pont ez a baj az állítólagos rajongókkal, akik most is hőbörögnek az EP VIII. kapcsán, ha valami nem az ő elképzelésük és szájízük szerint történik, akkor szívük szerint felgyújtanák az egész EP VIII.-at és a teljes Disney érát kilöknék az űrbe egy légzsilipen át...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Riddick írta:

De redknight, ki dönti el, hogy mi illik a Star Wars-ba és milyen alapon?

Ő csak a saját véleményét írta le, szerinte nem illik bele, és kész (bár az érveire én is kíváncsi vagyok).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ő első jelenete volt az ami igazán beszippantott az első nézésnél. Előtte féltem a sok humortól de hirtelen megnyugodtam. Ugyanis ahogy felvezetik az egy nagyon emberi és bájos jelenet. A cukiság faktort nem értem. Hol próbálták cukinak mutatni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Ő csak a saját véleményét írta le, szerinte nem illik bele, és kész (bár az érveire én is kíváncsi vagyok).

Nute.. nem kell kötekedni, semmi bajom a sráccal, csak beszélgetünk. A miértre vagyok továbbra is kíváncsi! Mert abból, amit írt semmi konkrétum nem derül ki. 

 

Cukiság faktor Rose kapcsán? Sehol nem volt! Sőt... én nem emlékszem, hogy bármivel kapcsolatban lett volna cukiság faktor. A porgok sem voltak "cukik" csak egyszerűen aranyosak és marha jó fejek :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rose nagyon jól sikerült karakter, és szerintem az a funkciója, hogy a segítségével a levegőben lógó Finn (aki Rey nélkül félembernek érzi magát) megállapodjon, és ténylegesen ellenállóvá váljon. Finn számára elsősorban Rey volt fontos, minden mást háttérbe szorított nála a lány, viszont Rose mellett az Ellenállás igazi tagjává vált, és képes lett volna az életét is feláldozni - nem egy olyan személyért, akit megszeretett, hanem egy eszméért is. Szerintem ez nagyon nagy mértékben Rose érdeme. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Nute.. nem kell kötekedni, semmi bajom a sráccal, csak beszélgetünk. A miértre vagyok továbbra is kíváncsi! Mert abból, amit írt semmi konkrétum nem derül ki. 

 

Cukiság faktor Rose kapcsán? Sehol nem volt! Sőt... én nem emlékszem, hogy bármivel kapcsolatban lett volna cukiság faktor. A porgok sem voltak "cukik" csak egyszerűen aranyosak és marha jó fejek :D

Számomra nem jött át a karakter! Nagyon gyermeteg az a rész ahogy Finn el rohangásznak! Most neztem meg a filmet harmadjára! Nem akkarok fanyalogni. Mert imádom a Star wars világát!!!!

Lehet hogy velem van a baj! De valahogy komolyab volt mikor Han, és Leila kalandoztak. Lehet hogy nem tudok elszakadni a régi szereplőktől, de ezt többen is írtak hogy nem tudnak izgulni az uj karakterekért! Meg fogom nezni a 9. Részt is bisztos an! De lehet hogy számomra most ért véget a Star wars! Én elfogadom hogy neked bejön Rose meg a többiek! de én ki buktam rajtuk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rose valóban nem egy tipikusnak mondható SW-karakter, mondhatni csak egy egyszerű lány, akinek helyén az esze és a szíve. Nekem pont ezért tetszik, mert kell ilyen is. Nem mindig csak kardforgató akrobaták, az Erővel csodákat művelők, a világot megfejtő nagy bölcsek vagy egoista hősök kellenek. Még csak nem is csupán olyanok, mint pl. Jyn a RO-ban, aki kis túlzással fél perc alatt válik a lázadás vezetőjévé meg tesz rendet a Szövetségben.

 

Bizony kellenek egyszerűbb karakterek is, és nemcsak annyira egyszerűek, akiknek egy szavát se értjük, lásd R2 vagy Chewie. Vagy olyan együgyűek, mint Jar Jar vagy 3PO. Rose aligha lesz ott még akár csak a középmezőnyben is bármilyen SW szereplőket felvonultató versenyben, de a maga nemében abszolút hiánypótló. Miért ne illene ebbe a világba? Mert még nemigen volt ilyen típusú figura? Épp itt volt az ideje.

Főleg úgy, hogy a 8 rengeteg baromi erős karaktert mozgat. Visszatért a nagy öreg Leia és Luke, itt vannak az új ifjak Rey, Poe és Finn, a másik oldalon Kylo, a nagy fővezér Snoke. De azért befigyel még pl. egy Hux vagy Chewie is, visszatér Yoda stb.. Egyszerűen olyan sok fajsúlyos szereplő van, hogy ide pontosan egy olyan fazon kellett, mint Rose.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

gyásza ellenére nem rest a kötelességét tenni, még akkor sem, ha éppen egy "legendás hőst" kell kiütnie. És apró termete ellenére lazán kiüti a rohamosztagosnak képzett Finnt. :)

Már csak hab a tortán, hogy kiderült: tulajdonképpen ő is rabszolga volt, és olyannyira jószívű, hogy még a ketrecbe zárt állatokkal is szimpatizál. Szenvedélyesen dúlja fel Canto Blight, és végül akár az életét is képes lenne odaadni, hogy megmentsen egy "legendás hőst". Amikor az ütközés után elájult, én egy pillanatra azt hittem, végül ő halt meg. Örülök, hogy nem így lett, remélem, Rose még visszatér az ep9-ben.

Rose nálam nagyon a levegőben lóg. Egy filmben legtöbbször két fajta karaktertípust használnak (nem mindig, de általában). Az egyik önálló jogon van jelen, aki szerves része, központja vagy meghatározója az eseményeknek, a másik pedig valamelyik másik karakter relációjában tűnik fel, és általában a vele való interakció, dialógus, egyebek mutatja be jobban mit gondoljunk a fontosabb szereplőről. Rose egyik típusnak sem felel meg. Ha (a filmben amúgy elég kevés szerepet kapó) Finnt akarták boostolni vele, arra nem volt elég (és nem is kiegészítő szerepben mutatják), ha önálló, main karaktert akartak volna csinálni belőle arra meg kifejezetten harmatgyenge.

 

A hirtelen észhez térés az eszméletvesztésből, majd az első mondatként elhangzó "Megmentettelek butus, csak így győzhetünk, ha nem a gyűlölet vezérel minket hanem a szeretet" szerintem a film legcikibb "odakent" momentumainak az egyike. Egyrész ZS kategóriás jelenet brazil szappanoperán vegetáló anyukáknak (elcsépelt közhely), másrész valami kegyetlenül nem illett abba a helyzetbe. Gondolom a tucatnyi lépegető személyzete is megkönnyezte hogy aztán hagyták hogy fél kilométerről Finn behúzza a csajt a bázisra. De nem is ez a baj, hanem hogy sajnos semmi töltete nincs. Rose nem az a karakter akinek gyertyát gyújtottunk volna ha meghal.

 

Ettől függetlenül lehet hogy majd a 9. részben fontosabb szerepet kap, bár kétlem.

 

Szegény Finn azért is lett gyengébb ebben a részben, mert megszívja a neki szánt "csatolt file" karakterekkel. Phasmánál és Rosenál mennyivel jobb volt a Force awakenes párosítása Poe-val, BB8-tel és Rey-jel... Ha más nem ez nekem tisztán megmutatja az előző két karakter, valamint a forgatókönyv és rendezés erre vonatkozó hibáit. 

 

Ami persze nem azt jelenti, hogy ne lennének erősségei más téren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rose szerintem elég jól beleillik a második kategóriába. Ha már mindenképp skatulyázni akarunk.

 

Finn mellé kellett valaki, mert egyedül neccesen akciózhatott volna, meg unalmasabb is lett volna. Rey több szempontból nem jöhetett szóba. Egyrészt sokkal fontosabb dolga volt, in- és out-universe is. Másrészt nem voltak egy súlycsoportban. Poe szerepe is más volt a sztoriban, illetve gyanús lett volna, ha csak úgy eltűnik a kis kirohanása után.

Szóval kellett valaki új, de olyan, aki nem megint egy fajsúlyosabb karakter, mert abból már így is volt elég. Rose pont jó volt, nem volt túl sok, de túl kevés se. Mehetett volna vele egy Chewie is, ha nem Rey mellé írják meg, de én már eléggé untam volna, hogy megint egy beszélni nem tudó idegen (vagy épp droid) szereplő tart vele.

 

Abban egyébként én is osztom a negatív véleményt, hogy a Finnt megmentő jelenet nem volt épp jól sikerült. Elég giccses és komolytalan hatást keltett. Amit addig tökéletesen megoldottak Rose kapcsán, hogy ne legyen klisés, ne legyen mesterkélt és giccses, azt itt sajnos benézték, de ezen az egy jeleneten kívül semmi bajom vele. Szerintem amúgy kifejezetten jól működtek Finnel. Ha az esetükkel ráadásul letudjuk a "kötelező" szerelmi szálat is, akkor pláne sokat nyerünk Rose feltűnésével. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Előjön egy kis érzelem és máris giccsről van szó. :D

Semmi baj az érzelemmel, ha annak helye van. Szerintem egy ilyen szituban nem volt helye, de ez persze magánvélemény. Meg persze az érzelem tálalása se mindegy, tényleg kicsit gyerekmesésnek hatott az a fajta tanulság. Jó, hogy nem a szeretet erejével olvasztották be azt az ágyút. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Semmi baj az érzelemmel, ha annak helye van. Szerintem egy ilyen szituban nem volt helye, de ez persze magánvélemény. Meg persze az érzelem tálalása se mindegy, tényleg kicsit gyerekmesésnek hatott az a fajta tanulság. Jó, hogy nem a szeretet erejével olvasztották be azt az ágyút. :D 

Pedig szerintem fontos tanulságot mondott ki Rose. Gondolj Poe döntésére a rész elején. Ha arra fókuszál, hogy kit menthet meg, és nem arra, hogy mit pusztíthat el, akkor előrébb járnának! Mert egyrészről a jelen helyzetben az azonos méretű veszteségek a domináns félnek kedveznek, tehát az Első Rendnek. Nyilván van, hogy az ütközetet nem lehet elkerülni. Amikor az ár - ahogy írtátok a másik topikban - elfogadható a veszteséghez képest. Amikor nincs mit tenni, mert a HCS-t és a Starkillert bármi áron fel kell robbantani, hogy a Galaxis ne sodródjon tömegnyomorba. De ha minden egyes birodalmi ágyú, vagy szuper csillagromboló, vagy tököm tudja milyen fegyver elpusztításához feláldozza magát egy Finn kaliberű harcos, de akár mondhatnánk azt is, hogy egy mezei ellenálló, akkor záros határidőn belül nem marad senki, aki küzdhetne a galaxisért.

 

Másrészről a galaxisért való küzdelemben a résztvevőket csak elvi síkon mozgatja az a morális érték, hogy jobb hellyé tegye a galaxist; ennél sokkal fontosabb, hogy a galaxis jóságát és mindazt az értékhalmazt, amiért küzdenek, nap mint nap megtapasztalják a társaik által és abból lélekben merítkezzenek. Ha a sorozatos megsemmisítési kamikaze akciók közben elfogynak azok a harcostársak, akik a galaxis jóságára konkrétan emlékeztetik a társakat, arra, hogy megéri harcolni, akkor hamar megkeseredett, reményvesztett, lehetetlen küldetésbe fordul át az egész vállalkozás. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Donát írta:

Ha arra fókuszál, hogy kit menthet meg, és nem arra, hogy mit pusztíthat el, akkor előrébb járnának!

Ez mondjuk annyiból pont nem igaz, hogy a bombázóknak ígyis úgyis kampeca lett volna, hisz Kylo úgyis betalált volna a hangárba a torpedóval. Így legalább nem értelmetlenül lettek oda. Sőt, lehet hogyha a bombák a fedélzeten lettek volna, akkor a hangárban a robbanás nagyságrendekkel nagyobb pusztítást okozott volna.

 

Ok, ez így a jövő ismeretében nem fair, de mint látható, az sem az ördögtől való gondolat, hogy a kínálkozó helyzeteket ki kell használni, mert lehet, hogy a jövőben már nem adatnak meg ilyen lehetőségek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Ez mondjuk annyiból pont nem igaz, hogy a bombázóknak ígyis úgyis kampeca lett volna, hisz Kylo úgyis betalált volna a hangárba a torpedóval. Így legalább nem értelmetlenül lettek oda. Sőt, lehet hogyha a bombák a fedélzeten lettek volna, akkor a hangárban a robbanás nagyságrendekkel nagyobb pusztítást okozott volna.

 

Ok, ez így a jövő ismeretében nem fair, de mint látható, az sem az ördögtől való gondolat, hogy a kínálkozó helyzeteket ki kell használni, mert lehet, hogy a jövőben már nem adatnak meg ilyen lehetőségek

De mindez elhanyagolható amellett a tény mellett, hogy az Ellenállóknak elveszíteni egy bombázó rajt a pilótákkal együtt relatíve jóval nagyobb veszteség, mint az Első Rendnek elveszteni egy Dreadnoughtot. A jövő ismeretében levont tanulság meg nem igen lehet ebben a vitában szempont. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rose (egyelőre?) nagyon nem kedvenc nálam, viszont egy fontos kiegészítő Finn mellé. Az egész rész alaptémája, hogy az átlagemberből (farmerfiú, rohamosztagos, stb) hős és legenda lesz, aztán ehhez hogy viszonyulnak / hogy hat rájuk a legendaság. Ezért a találkozásuk ebből a szempontból nagyon fontos jelenet. (Az más kérdés, hogy ha Finnek sikerül megszökni, akkor az ER pillanatok alatt lelőtte volna, úgyhogy Rose kétszer mentette meg az életét.) 

 

Később a CB-n igaz, hogy a történet alig megy előre (végülis, csak összeszednek egy árulót aki miatt az Ellenállás kis híján megsemmisül) viszont bevonják a történetbe a seprűs gyereket, és innentől kezdve már ők ketten lesznek legendák valaki más számára. 

 

A craiti önfeláldozós futam tényleg klisé. Esetleg azt emelhetem ki, hogy a nő smárolta a férfit, ami azért elég emancipált szereposztás :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Donát írta:

Pedig szerintem fontos tanulságot mondott ki Rose. Gondolj Poe döntésére a rész elején. Ha arra fókuszál, hogy kit menthet meg, és nem arra, hogy mit pusztíthat el, akkor előrébb járnának! Mert egyrészről a jelen helyzetben az azonos méretű veszteségek a domináns félnek kedveznek, tehát az Első Rendnek. Nyilván van, hogy az ütközetet nem lehet elkerülni. Amikor az ár - ahogy írtátok a másik topikban - elfogadható a veszteséghez képest. Amikor nincs mit tenni, mert a HCS-t és a Starkillert bármi áron fel kell robbantani, hogy a Galaxis ne sodródjon tömegnyomorba. De ha minden egyes birodalmi ágyú, vagy szuper csillagromboló, vagy tököm tudja milyen fegyver elpusztításához feláldozza magát egy Finn kaliberű harcos, de akár mondhatnánk azt is, hogy egy mezei ellenálló, akkor záros határidőn belül nem marad senki, aki küzdhetne a galaxisért.

 

Másrészről a galaxisért való küzdelemben a résztvevőket csak elvi síkon mozgatja az a morális érték, hogy jobb hellyé tegye a galaxist; ennél sokkal fontosabb, hogy a galaxis jóságát és mindazt az értékhalmazt, amiért küzdenek, nap mint nap megtapasztalják a társaik által és abból lélekben merítkezzenek. Ha a sorozatos megsemmisítési kamikaze akciók közben elfogynak azok a harcostársak, akik a galaxis jóságára konkrétan emlékeztetik a társakat, arra, hogy megéri harcolni, akkor hamar megkeseredett, reményvesztett, lehetetlen küldetésbe fordul át az egész vállalkozás. 

"csak így győzhetünk, ha nem a gyűlölet vezérel minket hanem a szeretet". Az 10000-1 meglépése 3-1 kárára nem érzelmi, hanem matematikai, stratégiai döntés, Spock erre azt mondaná hogy nem logikus... :-) Szerintem a szeretethez köze nincs.

A második felével egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Mestal írta:

"csak így győzhetünk, ha nem a gyűlölet vezérel minket hanem a szeretet". Az 10000-1 meglépése 3-1 kárára nem érzelmi, hanem matematikai, stratégiai döntés, Spock erre azt mondaná hogy nem logikus... :-) Szerintem a szeretethez köze nincs.

A második felével egyetértek.

De azt is mondja, hogy nem valaminek a megsemmisítésére kell fókuszálni, hanem valaminek a megmentésére. Erre írtam a fentieket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Donát írta:

Pedig szerintem fontos tanulságot mondott ki Rose. Gondolj Poe döntésére a rész elején. Ha arra fókuszál, hogy kit menthet meg, és nem arra, hogy mit pusztíthat el, akkor előrébb járnának!

Bár mindenben egyetértek, amit írtál, ehhez azért hozzá akarom fűzni, hogy Poe a D'Qarnál lehet feláldozta a bombázókat a parancsmegtagadásával, ugyanakkor megmentette a Raddust és rajta mindenkit. Ha azon nyomban visszavonul, mire a vadászok és (a meglehetősen lomha) bombázók bedokkolnak az anyahajóba, a Fulminatrix szétlövi a hajót az orbitális ágyújával. (És bár Poe nem tudhatta, bizony követhette is volna őket, és az elől az ágyúk elől bizony nem szöknek el, hiszen jóval nagyobb az effektív hatótávolsága, mint bármilyen más ágyúnak.)

Az Első Rendnek lehet, hogy annyira nem fáj egy dreadnought elvesztése, de az Ellenállásnak meglehetősen fájt volna, ha a D'Qar mellett szétlövik a Raddust. Így az arányok tekintetében Poe jól döntött, igen sokat megmentett akkor - illetve nem csak ők, főképpen a bombázók. Mert Leia parancsa után technikailag Poe-t figyelmen kívül hagyva bármelyikük azonnal megfordulhatott volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Ez mondjuk annyiból pont nem igaz, hogy a bombázóknak ígyis úgyis kampeca lett volna, hisz Kylo úgyis betalált volna a hangárba a torpedóval. Így legalább nem értelmetlenül lettek oda. Sőt, lehet hogyha a bombák a fedélzeten lettek volna, akkor a hangárban a robbanás nagyságrendekkel nagyobb pusztítást okozott volna.

 

Ok, ez így a jövő ismeretében nem fair, de mint látható, az sem az ördögtől való gondolat, hogy a kínálkozó helyzeteket ki kell használni, mert lehet, hogy a jövőben már nem adatnak meg ilyen lehetőségek

A bombázók a Raddusszban voltak? :o Ahhoz kissé nagynak tűntek. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A bombázók a Raddusszban voltak? :o Ahhoz kissé nagynak tűntek. :hmm:

Kb. fele akkorák, mint a Ghost, és a Ghostot is láttuk a Phoenih Home-ban dokkolni, amikor nem volt rá szükség. Figyelembe véve, hogy a ezek a bombázók elég gyengének tűntek a TIE vadászok ellen kizártnak tartom, hogy csatában külön kísérőhajóként szerepeljenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.