Ugrás a kommentre

kareszlp

Ajánlott hozzászólás

Leia összes jelenetét körbelengi valami végtelen szomorúság és magány. Az EP7-tel ellentétben Carrie Fisher most valóban élvezte a szerepét, de ehhez az is kellett, hogy Rian Johnson jobban megfogta a karakter lényegét, mint elődje, Abrams. Most minden jelenetét erősnek éreztem, nekem a "feltámadásával" sem volt gondom (ahogy a készítők itt játszanak a fényviszonyokkal, az zseniális), bár persze először nagyokat néztem én is. 

 

Az élete fiatal korától kezdve tragédiák sorozata, ahol a boldogságot csak rövid időszakokra engedhette meg magának. A Vérvonal  (amelynek sztorijába állítólag Johnson is részt vállalt valamilyen mértékben) már felfűzte azt a láncolatot, amely elvezetett az EP8-hoz: a lázadás valódi szabadságeszményét már kevesebben képviselik, mint a Birodalom fénykorában. A tehetetlen és kiforratlan Új Köztársaság Leia személyes kudarca lett, miközben magánélete összeomlott: fiát elveszítette (sokkal nagyobb tragédia számára, hogy Ben nem meghalt, hanem átállt a Sötét Oldalra), utolsó támaszaitól, Luke-tól és Hantól végleg eltávolodott. Az EP8-ban aztán elveszíti utolsó harcostársait is. És miközben Poe és a többiek tettre készek, ötletelnek, buzog bennük a visszavágás vágya, addig Leia már csak sodródik az eseményekkel. Óhatatlanul a színésznő tragédiája (holnap lesz 1 éve, hogy elment!) is végig ott volt a háttérben, amikor láthatjuk a magányosan álló Leiát, amikor fekszik a kórházi ágyon, vagy amikor jelképesen, keserű mosoly közepette átadja a stafétabotot a "fiataloknak". Carrie Fisher most játszotta a legnagyobbat pályája során, és méltósággal és emelt fővel búcsúzott a rajongóktól és attól a szereptől, ami egész élete során egyszerre volt számára áldás és átok.

  • Nagyon tetszik 1
  • Szomorú 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 24. - 13:12, Ody Mandrell írta:

Az egész film alatt, már legalábbis amikor a vásznon van, az az ember érzése, hogy végtelenül szomorú.

....

Ez így együtt eredményezi azt a melankolikus Leiát, akit a filmben látunk. A legjobb jelenete az, amikor a hiperűrben halad a Raddus, ő pedig teljesen egyedül szinte magába roskadva ül egy hatalmas étkezőben. A jelenet remekül megfogja a magányosságát. Végérvényesen egyedül maradt.

 

7 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Leia összes jelenetét körbelengi valami végtelen szomorúság és magány.

 

Egy filmet néztünk! :clap:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Most jutott eszembe. Leia hihette azt, hogy Kylo lőtte szét a hidat? :hmm:

Szerintem nem. Úgy tűnt, hogy az Erőn keresztül kapcsolatba kerülnek egymással. Ahogy Kylo érzi az anyja jelenlétét, úgy Leia is az övét, valószínűleg ezen kívül mást is éreznek a másikból. Kyloban hatalmas a vívódás, Leia megérezte volna, ha a fia húzza meg a ravaszt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Most jutott eszembe. Leia hihette azt, hogy Kylo lőtte szét a hidat? :hmm:

Szerintem megérezte, hogy nem lőtt.

 

Egyébként sanszos, ha Kylo is lőtt volna, Leia meghal. Ilyen értelemben megmentette Leiát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Donát írta:

Ilyen értelemben megmentette Leiát.

Mondjuk ez azért így elég barokkos, bár "bizonyos szemszögből nézve" jogos. :)

 

Erről beugrott, hogy Leia szerepe gyakorlatilag egész végig az, hogy befolyásolja a karaktereket és fordítson a sorsukon. Vagy ha épp nem is a sorsukon, de egy-egy cselekedetükön.

 

Anno ő viszi a segélykérést Kenobinak. Ráadásul ez kelti fel Luke érdeklődését, őt akarja megmenteni. Han beleszeret, többek közt ezért kötelezi el magát a lázadás mellett. Ő találkozik az ewokokkal is. Ő Luke testvére, ezáltal Vader vele tudja kibillenteni Luke-ot a trónteremben. Majd Anakin a megtérése után arra kéri Luke-ot, hogy Leiának is mondja el, hogy igaza volt és volt benne jó, visszatért.

Az ő gyereke Ben, akivel nem bír Luke, illetve akiből Kylo lesz. Leia kéri meg Hant, hogy hozza vissza a fiukat, de végül Kylo megöli az apját. Az anyját viszont már képtelen megölni, ott megint meginog. Aztán Luke-ot többek közt megint Leia veszi rá arra, hogy visszatérjen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon szép gondat, pb. :)

Talán Leia ezért is nem lett kedvenc főszereplő sokunknál. Nem az volt a sorsa, hogy elsősorban önmaga vigyen véghez nagy dolgokat (legalább is a vásznon, bár azért van kivétel is, pl. Jabba halála), hanem hogy a többi főhőst segítse.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Donát írta:

Szerintem megérezte, hogy nem lőtt.

 

Egyébként sanszos, ha Kylo is lőtt volna, Leia meghal. Ilyen értelemben megmentette Leiát.

Azért ne csináljunk hőst belőle. :) Kylo nem nem mentett meg senkit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Pildi írta:

Ez nagyon szép gondat, pb. :)

Talán Leia ezért is nem lett kedvenc főszereplő sokunknál. Nem az volt a sorsa, hogy elsősorban önmaga vigyen véghez nagy dolgokat (legalább is a vásznon, bár azért van kivétel is, pl. Jabba halála), hanem hogy a többi főhőst segítse.

Mondjuk nálam ő is egyfajta kedvenc. A Luke, Leia, Han trió egyenrangú hősök. Gyerekorom hősei. Imádom őket egyformán. Mindhárman, tetteikkel segítettek lerombolni a Birodalmat. Nálam Leia az örök hercegnő aki, dacolt Vaderrel, Tarkinnal, aki összehangolta a menekítést a Hoth-on, aki beleszeretett egy csempészbe és végignézte ahogy befagyasztják, aki megmentette Luke-ot a Bespinen, aki segített kiszabadítani Hant Jabba karmai közül, aki önként ment szárazföldi küldetésre az Endoron. Ráadásul ez a hercegnő végtelenül jó ember volt, soha nem ingott meg a demokráciába és szabadságba vetett hite. Csak nem Padméra ütött? Fiatalkoromban az OT idején nagyon szerettem mindhármukat, és most sem halványult el ez az érzés. Nekem ez a kép és a hozzátartozó jelenet mindent elmond Leia hercegnőről. Ebben a képben benne van minden ami ő.

 

 

princess-leia2_400x400.jpg

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szöget ütött a fejembe az a bineráis jeladó. Pontosabban az, miként működik? Igen csak hatékony nyomkövető lehet ha fényévekről is lehet vele követni valakit.

A fényévekről követés nem újdonság. :) (EpIV - Falcon, Halálcsillag). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Donát írta:

A fényévekről követés nem újdonság. :) (EpIV - Falcon, Halálcsillag). 

Vagy amikor Obi-Wan nyomkövetőt tett a Slave I-re. Vagy amikor a Főinkvizítor nyomkövetőt tett a Ghostra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egyet ahhoz, hogy min megy keresztül. Nekünk nézőknek ugye két év van aközött, hogy Kylo megöli Hant és Kylo miatt meghal Luke. (Mert igenis meghal, még ha ez nem is egészen ugyanaz az állapot mint másoknak.) Leia számára ez a két veszteség mindössze néhány napon belül következik be! S pont előtte megsemmisült a teljes Új Köztársaság, és a kettő között az Ellenállás legnagyobb része! Már megint csak Kylo miatt. 

 

A saját fia miatt.

 

És Leia képes ezt emelt fővel viselni. Lehet hasonlítani Anakinhoz aki átállt negyedennyitől, Padméhoz aki meghalt feleennyitől. Én Luke-hoz hasonlítom, a tulajdon bátyjához, aki az egész lelkifurdalás témára úgy reagált, hogy elmenekült a világ és a Jedi mivoltával járó felelősség elől. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetlen szempontból volt kicsit "könnyebb" Leiának, mint édesanyjának. Han és Luke hősként haltak meg, akik a galaxis ügyeitől és tulajdonképpen Leiától is elfordultak, majd visszatértek az ügyhöz és hozzá. Anakin viszont egy szörnyeteggé vált, aki elárulta nemcsak Padmé eszméit, de őt magát is. A közös gyerekeiket úgy kellett megszülnie, hogy titokban tartsák az apjuk elől, az elől, akivé vált.

 

De az való igaz, amit korábban is írtam, hogy Leiát soha senki nem volt képes megtörni. Az anyja, az apja, az öccse, a férje mind-mind eljutottak arra a szintre, amikor már meghátráltak vagy átálltak. Leia ugyan nem vitt véghez olyan hatalmas dolgokat, mint a többiek, de mindvégig megingathatatlanul képviselte az eszméit és értékrendjét. Ez pedig kulcsfontosságú volt abban, hogy a körülötte lévő hőstársai jókor lehessenek jó helyen és megtehessék, amit kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezért is lett nálam az első a női szereplők rangsorában.

Ezért is írtam, hogy a Madnessnek teljesen más lett volna az eredménye, ha egy hónappal később tartjuk :D De segond, idén télen is lehet hasonlót tartani, sőt addigra nem is a Jedik lesz az utolsó SW film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És még egy dolog: Leia húsz évesen végignézi, ahogy a szeme láttára robban szét az otthona a szerettei, mindenki. Ja és nem mellesleg még ennek a megakadályozására se adja ki a Lázadást! Vessétek össze a Vérvonal alderaani túlélőjével. 

 

Leia bitang kemény nő. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem alderaani túlélőkre az Utóhatás - Adósságból, az Elveszett csillagokból, meg ugye Rieekan tábornok is az, szóval az ep5-ben is akadt, de a Vérvonalból nem ugrik be alderaani Leián kívül. Vagy Sindianra gondolt volna? De ő meg arkanisi. :hmm: No mindegy, majd elárulja. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az Nash Windrider lesz. Na igen, hozzá képest (is) Leia a szilárdság és kitartás élő szobra. Mondjuk szerintem Nash bele is őrült az Alderaan elpusztításába, ami azért érthető. De tény, Leia kenterbe veri. Bár Nash-t Rieeken is. :) 

Sőt szerintem Leia amúgy még Amidalát is felülmúlja nem is kicsit. Leia jóval többet vesztett Amidalánál, és igazándiból az ep8 végén már nem igazán lehetne olyat mondani, ami miatt még oka lenne élni. Mégsem veszti el a reményt, és még ő biztatja a kétkedő Reyt.

Ezzel szemben bár Amidala férje szörnyeteggé vált és a Köztársaság elbukott, éppen megszülettek a gyermekei, és még azért akad egy hazája és családja, ahová ugyan nem térhet haza, de jóval több, mint amit Leia elmondhat pár nappal a scarifi csata után. És sokkal-sokkal több, mint amennyit elmondhat magáról Leia a craiti csata után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 10. 29. - 14:05, Jar-Jar Binks írta:

Nem ismerem pontosan az új kánon műveit ezen időszakból, de nekem kicsit csalódás hogy Leia nem verte keresztül a szenátuson az akaratát, ahogy azt várnám tőle. Valahogy úgy csapódik le bennem az egész hogy Mothma aratta le a dicsőséget, Leia meg... el lett felejtve. Persze az emberek tudták ki ő, meg végülis csak létrehozta az Ellenállást, de a Birodalom utáni káoszból nem mondanám hogy győztesként jött ki.

Most, hogy elolvastam az Adósság és a Birodalom vége című könyveket, ez megválaszolásra került (értelemszerűen spoilerek következnek, szóval aki még nem olvasta az említett műveket és szeretne meglepetést - nem sok van, elég kiszámítható könyvek -, az itt hagyja abba). Leia tulajdonképpen az endori csata után Mothma politikai ellenségévé vált, aztán meg nagyjából politikai fél-öngyilkosságot követett el, amikor a Szenátus engedélye nélkül ő, Ackbar és Wedge elmentek felszabadítani a Kashyyykot (Han akkoriban ott akciózott, Leia meg már terhes Bennel).

 

Ezután majdnem a jakkui csatáig Mon és Leia mosolyszünetet tart fenn - Leiát elismerik, mint hőst, de büntetőpadra kerül. Mothma ellen meg ugye merényletet kísérelnek meg, ő meg kórházban köt ki (később egy másodikat is túlél). Végül csak a jakkui csata előtt nem sokkal kerül vissza Leia Mothma bizalmi körébe, de addigra már Mothma hatalma is gyenge lábakon áll, hála a politikai konkurenseinek, köztük egy, a kancellári posztra pályázó, háborúpárti szenátornak (ez a figura a második merénylet kiagyalója).

 

Ugyan végül Mothma megnyeri a választásokat, és mint tudjuk, még egy jó ideig a Köztársaság élén marad, és Leia is visszanyeri politikai erejét (míg a Vérvonalban el nem veszti teljesen), de valószínűleg az, hogy a frissen megalakult köztársaság első évében Leia politikai karrierje a béka popója alatt volt, és Mothmával is összerúgta a port, nem segítette azt, hogy bármit is végigverjen a Szenátuson. Utána meg megszületett Ben, és felteszem, Leia azért egy ideig inkább félretette a politikát, hogy a fiával lehessen. Mothma pedig ezalatt is ténykedhetett (az külön poén, hogy az egyik tanácsadója egy ex-birodalmi vallatótiszt lett :D ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Köszi így már világosabb az ügy. Szegény Leia. Mondjuk nekem már picit sok hogy ilyen szinten "tönkretették" az életét az új kánonban. Nem sok dicsőség jutott neki.

Nekem annyiből tetszik, hogy mint politikus "kevésbé" boldogult, mert már az ep4-6-ban is inkább a tettek embere volt. Sőt már a Rebelsben is. Maga szállítja le a Hammerheadeket Lohalra, maga viszi a Halálcsillag terveit és ruccan el Ben Kenobiért, ő koordinálja az Echo bázis evakuálását, és még az Endorra is elmegy. Ilyen szempontból ő nem is igazán illik egy szenátusba, ahol csak vitázni, meg indítványozni kell. És ezt szerintem jól bele is szőtték, hiszen lényegében politikai karrierjét az izgágasága miatt zúzta le: először Kashyyyk felszabadításakor, huszonegynéhány évvel később meg Ryloth megsegítésével vívott ki ellenszenvet.

 

A könyvekben hangoztatja is, hogy nem csípi ezt az egész politizálósdit, a Vérvonalban többször is eljátszik a gondolattal, hogy kiszáll és inkább Hannal tart - sőt már-már el is tervezik, hogy a Ryloth ügyét megoldva Leia lemond.

Ennek ellenére a jakkui csata és a Vérvonal közti időszakban Leia karrierje az egekbe szökött, nagyon híres és erős politikus lett (ez ugye mindössze hat évvel az ep7 előtt tört derékba), akit jelöltek az első szenátor posztra, vagyis, ha nem derül ki, hogy Vader lánya, akkor ő lehetett volna a Köztársaság vezetője. Sőt még a balhé után is volt esélye, hogy rendesen visszatérjen a politikai életbe, csak aztán meggyilkolják egy barátját, és inkább az egészet feladja, majd megalapítja az Ellenállást.

És szerintem Leia igazán ezzel ért révbe: egy katonai szervezet élére állt. Mindig is inkább volt harcos, mint politikus, így jobban áll neki a tábornoki, mint a szenátori rang. Plusz azért tegyük hozzá, hogy az endori csatát követő 24 évben boldog élete volt. Nem voltak se családbeli, se politikai, se munkabeli gondjai. Szóval azért annyira nem ment tönkre Leia élete, csak az utolsó hat év az, ami igazán rögös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.