Ugrás a kommentre

A tükörbarlang


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ahch-To eleve különleges világ, hiszen nem csak itt van az első Jedi templom, és származnak innen a Jedik, de úgy tűnik, a végtelen óceánon csak szigetek vannak, de már a tény, hogy két nappal óceánvilág, szintén lenyűgöző, mintha a Tatooine inverz változata lenne. A viharok is elég gyorsan jönnek és mennek, ami egy kicsit azt az érzést kelti Reyben, hogy több napig van ott, holott mindössze két éjszakát tölt el eme különös, az Erő által átjárt, peremvidéki világon.

 

És a második éjszakán látogat el arra a helyre, ami az ep8, de talán az ep5 óta a legmisztikusabb helyszín a filmekben: a tükörbarlang. Funkcióját tekintve hasonlít a dagobah-i barlangba, de Johnson annak ellenére, hogy a sztori eme szálát szinte teljesen az ep5 hasonszőrű szála mentén alakította ki, lépten-nyomon megváltoztatta a kulcsfontosságú dolgokat.

Így bár a dagobah-i barlang és a tükörbarlang esetében is a Sötét Oldal a közös nevező, funkciója teljesen más. Dagobah-n Luke a benső sötétségével, lehetséges jövőjével és Vader kilétének titkával szembesült. Rey ezzel szemben... Hát nem is tudom... Luke azt mondja, hogy a barlang valami olyasmit kínál, amire Rey vágyik. De ennél itt jóval több van, úgy érzem, ahogy a dagobah-i barlangban is. Rey végtelen magányát remekül jelképezi a szinte végtelen sora és a visszhangszerű jelenség, ami mintha csak arra reflektálna, hogy a fejében évek óta egy kérdés visszhangzik: kik a szülei. De a végén inkább egyfajta igazsággal szembesült: nem az számít, kik a szülei, hanem, hogy ki ő. Ezért látja meg önmagát végül.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke mint a sötét oldal által uralt helyet írta le azt a víznyelőt. Nagyon érdekes volt, ahogy közben elkezdte mesélni a dolgokat. Lövésem se volt elsőre, hogy kinek beszélhet. 

 

Ahch-To két nappal rendelkezik? Én azt a jelenséget amit a végén láttunk melléknapnak néztem, ami egy optikai jelenség a légkörben. A földön is megfigyelhető. Szerintem itt is erről volt szó, viszont éppen ezért bravúros dramaturgiai szempontból. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Így bár a dagobah-i barlang és a tükörbarlang esetében is a Sötét Oldal a közös nevező, funkciója teljesen más. Dagobah-n Luke a benső sötétségével, lehetséges jövőjével és Vader kilétének titkával szembesült. Rey ezzel szemben... Hát nem is tudom... Luke azt mondja, hogy a barlang valami olyasmit kínál, amire Rey vágyik.

Szerintem funkciójukat tekintve az ilyen barlangok ugyanúgy működnek, csak személyenként mást-mást mutatnak meg. Szerintem azt mutatják, meg ami leginkább nyomasztja az embert amitől a legjobban félünk. "A félelem dühöt szül, a düh gyűlöletet, a gyűlölet pedig kínt és szenvedést." és ez Sötét Oldal kapuja.

Luke hallván Obi-Wantól, hogy Vader egyszer Jedi volt attól tartott olyanná válhat, mint Ő, hisz Vader megfelelő Jedi képzés mellett is azzá vált, míg Ő még csak azt a szintű képzést sem kapta meg.

Ashoka miután érezni véli, hogy Anakin= Vader fél, hogy beigazolódik a félelme.

Ezra fél, hogy elveszti a mesterét és így sosem lesz belőle Jedi.

Kanan fél, hogy nem jól tanítja Ezrát és az Ő hibájából a Sötét Oldalra sodródik.

És végül Rey fél attól, hogy egy "senki".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ahch-To két nappal rendelkezik? Én azt a jelenséget amit a végén láttunk melléknapnak néztem, ami egy optikai jelenség a légkörben. A földön is megfigyelhető. Szerintem itt is erről volt szó, viszont éppen ezért bravúros dramaturgiai szempontból. 

Nem, az Ahch-Tónak két napja van, ez benne van az enciklopédiában.

5 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Szerintem funkciójukat tekintve az ilyen barlangok ugyanúgy működnek, csak személyenként mást-mást mutatnak meg.

Igen, teljesen igazad van, hogy ezt mutatja, én inkább a filmben dramaturgiai szempontból bemutatott funkciójára gondoltam. Luke-nál egy próba volt, amit elbukott, de igazán ennek nem voltak következményei. Reynél nem próba volt, a kíváncsiság hajtotta, viszont olyan dolgot látott, ami meghatározta a következő cselekedeteit.

 

7 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ashoka miután érezni véli, hogy Anakin= Vader fél, hogy beigazolódik a félelme.

Ezra fél, hogy elveszti a mesterét és így sosem lesz belőle Jedi.

Én inkább azt mondanám, hogy Ahsoka fél, hogy cserben hagyta mesterét, és emiatt is sodródott a Sötét Oldalra. Ezra pedig fél, hogy mindenkit elveszít, akit szeret (ne feledjük, a Ghost egész legénységét látta meghalni a látomásában). Ugyanakkor Ezra, Ahsoka és Kanan látomását annyiból nem venném ide, hogy az nem egy olyan helyen történt, amit a Sötét Oldal ural, és nem mellesleg, Kanan Yodának köszönhette az illúziót. De persze azok is az alanyok félelmeire mutattak rá, csak azok inkább oktató, semmint csábító célzattal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én inkább azt mondanám, hogy Ahsoka fél, hogy cserben hagyta mesterét, és emiatt is sodródott a Sötét Oldalra. Ezra pedig fél, hogy mindenkit elveszít, akit szeret (ne feledjük, a Ghost egész legénységét látta meghalni a látomásában).

Igazad van ez így pontosabb.

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ugyanakkor Ezra, Ahsoka és Kanan látomását annyiból nem venném ide, hogy az nem egy olyan helyen történt, amit a Sötét Oldal ural, és nem mellesleg, Kanan Yodának köszönhette az illúziót. De persze azok is az alanyok félelmeire mutattak rá, csak azok inkább oktató, semmint csábító célzattal.

Nem lehet, hogy ott is van azért egy kicsi Sötét Oldal? Elvégre a másik 2 templom amit ismerünk (van több is?) vagyis a coruscanti és az Ach-To-i is egy olyan helyen van ami közel van egy Sötét Oldali gócponthoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Darth Cupsy írta:

Nem lehet, hogy ott is van azért egy kicsi Sötét Oldal? Elvégre a másik 2 templom amit ismerünk (van több is?) vagyis a coruscanti és az Ach-To-i is egy olyan helyen van ami közel van egy Sötét Oldali gócponthoz.

Megeshet, hogy ott is van, a példában hozott két templom miatt mindenképpen érdemes számolni ennek lehetőségével.

Jedi templomot többet is ismerünk. Az ilumit és a Devaronon található Eedit Templomát a TCW-ben is láthattuk. De képregényekben és könyvekben már láthattuk vagy említették az ossusi Jedi Nagykönyvtárat, valamint a tythoni és a Vrogas Vas-i Jedi templomot is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Dzséjt írta:

Megeshet, hogy ott is van, a példában hozott két templom miatt mindenképpen érdemes számolni ennek lehetőségével.

Jedi templomot többet is ismerünk. Az ilumit és a Devaronon található Eedit Templomát a TCW-ben is láthattuk. De képregényekben és könyvekben már láthattuk vagy említették az ossusi Jedi Nagykönyvtárat, valamint a tythoni és a Vrogas Vas-i Jedi templomot is.

Hú tényleg az iluminak be kellett volna ugrania :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Basszus, de bamba vagyok. :) Nem láttam ezt a topikot, ezért gondoltam, hogy nyitok neki én is, de csak pár órát tévedtem. Szóval ez az én értelmezésem, vélemények?

 

Számomra a barlang megadta Rey számára a választ. Azt szerette volna tudni, hogy kik a szülei. A barlang Reyt használta arra, hogy szimbolizálja az embereket. Reyt leképezte végtelenszer, ezzel üzenve, hogy Rey is csak egy a sok közül, aki egy fontos kérdésre szeretné tudni a választ, és sorban áll a válaszért. Az egyének a saját pályájukon mozognak, és bár különböző módon élnek, végtére is a legtöbben hasonló pályán haladnak csak eltérő korokban, eltérő pillanatokban "csettintenek". Amikor Rey-re rákerül a sor, hogy megtudja a saját válaszát, akkor rá kell jönnie, hogy a szülei is csak egyek a sok közül - "senkik", amit egy újabb Rey arc szimbolizál. Az is érdekes, hogy a tükör mögött kezdetben két alak sejlik fel, majd eggyé válnak ami számomra azt reprezentálja, hogy bár volt egy apja és anyja, végtére is Rey szemszögéből a válasz mindkettejükre ugyanaz: ők csak senkik, akik lemondtak róla.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem is tetszik Donát. 

 

Rian a következőket mondta a jelenetről. 

 

“In this search for identity, which is her whole thing, she finds all these various versions of ‘Who am I’ going off into infinity, all the possibilities of her. She comes to the end, looking for identity from somebody, looking for an answer, and it’s just her.”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szép. 

 

Amit én kiemelnék: az első leckénél Rey ugye meglátja a víznyelőt, a sötétséget, és egyből átveszi az ösztön és kíváncsiság az uralmat a józan ész fölött. Erre Luke kifakad, hogy meg sem próbáltál ellenállni, amikor olyat ÍGÉRT amire vágysz. 

Nekem ez az ígérés tetszik nagyon. Mézesmadzag. Nem a tudás csábít, hanem a tudás lehetősége. Vader anno miért állt át? A tudás ígéretéért, hogy majd megkapja azt amivel megmentheti Padmét. És mit kapott? Vastüdőt. 

Rey ugyanebbe sétál bele / esik bele fejjel előre. Nem a tudást kapja, hogy megtudja a szüleit, hanem a tudás ígéretét. Aztán ott áll, és - nem kap választ; erre nem. 

A néző meg kap egy költőien gyönyörű jelenetet, a csettintés pedig hátborsósan jól hangzik. 

 

Még egy. Yoda az Ep5ben azt mondta, "csak amit magaddal viszel". Luke a félelmeit vitte be, meg ugye mindig a távolit szemlélte ahelyett ami az orra előtt van. Rey a kérdéseit vitte be. És mit kapott? Kérdéseket, konkrétum nélkül.

 

 

Töprengés. Egy sötétség-templomban is lehet ugyanezzel a logikával egy fénypont. Fénybarlang. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy értelmeztem, hogy a barlang azzal csábítja Reyt, hogy a számára legfontosabb kérdésekre választ adhat, majd ad is választ, de nem olyat, mint amire Rey számított. Amolyan "adtam is meg nem is" alapon.

 

Reyt az foglalkoztatja leginkább, hogy honnan származik, kik a szülei. Keresi a viszonyítási pontot, amihez képest el tudja helyezni magát, keresi a helyét a világban. Erre válaszul kap egy csomó Reyt, ha előre, ha hátra néz, mindenhol csak magát látja. Bármit tesz és kezdeményez (pl. csettintés), csak saját maga reagál erre, mástól nem kap jelet. Akármit is akar, mindig csak magához jut el.

A végső tükörben végre felsejlik két alak, majd ők is egybeolvadva eltűnnek és Rey újfent csak saját magát látja. Azaz teljesen mindegy kik voltak/vannak rajta kívül, még ha belőlük is alakult ki, végül úgyis csak ő marad. Nincs kihez mérni magát, nincs viszonyítási pont, csak saját maga.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: A tükörbarlang
  • 2 hónappal később...

@pb69 Ez azt is jelenti, hogy neki kell megtalálni a válaszokat. Ami érdekes ebben a helyben, hogy nem próbálja megtéveszteni Rey-t. Pedig egy sötét oldali helytől joggal várhatnánk ezt. Ehelyett megmutatja Rey-nek az igazságot: csak magára számíthat. Így volt ez régen is és így lesz a jövőben is. 

 

Egyébként azt eszrevettétek, hogy ebben a jelenetben egy női hang szólítgatja Rey-t? Nekem ez csak most tűnt fel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tulajdonképpen a dagobah-i barlang se akarta megtéveszteni Luke-ot, az is megmutatta a valóságot, még ha egy kissé bizarr formában is. Ahogyan Rey esetében a barlang is, hiszen azért ez sem volt annyira egyértelmű, sokféleképp lehet értelmezni a látottakat.

 

Egyébként én egy sötét oldali helytől amúgy sem várnám, hogy félrevezető legyen és eleve a megtévesztés legyen a célja. Ha a sötét oldalt önmagában természetesnek vesszük, az Erő szerves részének, akkor nem tekinthető gonosznak. Szerintem nem magában a sötét oldallal van baj, hanem azzal, ahogyan azt sokan használják. Alkalmas arra, hogy szörnyű dolgokat műveljenek vele és megcsúfolják a természetet, de ehhez az kell, hogy legyenek olyan Erőhasználók, akik erre használják ki. Nem a sötét oldallal van baj, hanem az azt használók lehetnek gonoszak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a sötét oldali helyek úgy tűnik mindig az egyén nagy félelmeire reagálnak elsősorban. Luke esetében is a legnagyobb félelmét materializálta akkor, amikor a fejét vrtítette a Vader sisakba. Rey-nél pedig az attól való félelem bontakozott ki, hogy sose ismeri meg a szüleit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
2017. 12. 20. - 2:39, Dzséjt írta:

Így bár a dagobah-i barlang és a tükörbarlang esetében is a Sötét Oldal a közös nevező, funkciója teljesen más. Dagobah-n Luke a benső sötétségével, lehetséges jövőjével és Vader kilétének titkával szembesült. Rey ezzel szemben... Hát nem is tudom... Luke azt mondja, hogy a barlang valami olyasmit kínál, amire Rey vágyik. De ennél itt jóval több van, úgy érzem, ahogy a dagobah-i barlangban is.

Érdekes ez a jelenet már csak azért is mert Rian teóriája nem jön le a filmjéből. A filmben Luke azt mondja Rey-nek, hogy az a hely (a sötét oldal) azt kínálja fel amire leginkább vágyik. Rian viszont, elmondása szerint ezt szembe állítja az EPV-ös Luke barlangos jelenettel. Jelesül ugye Luke rémálma volt Vader nyomdokaiba lépni, itt viszont Rey-nek minden vágya az, hogy Luke valamilyen szinten rokona legyen. Rian szerint a jelenet lényege Rey számára, hogy nincsenek könnyű válaszok, ezért magának kell kiderítenie az igazságot. A filmből viszont az jön le, hogy az az igazság amit a barlangban látott: azaz a szülei nem érdekesek. 

 

Ha Rian szavait komolyan vesszük, akkor Rey szüleit illetően még lehet csavar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem. Az az ő véleménye, ennyi. Nekem az ep5-ös barlangi jelenetből sem ez jön le, amit Johnson mond. A tükörbarlangból sem, de nem is érdekel. Az az ő teóriája, és nekem is megvan a magam teóriája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is lehet még Rey szüleivel kapcsolatban csavar, és Abramst ismerve lesz is. Túl egyszerű ez a senkizés. Rey köré fel is lett építve a misztikum, főleg a látomásával az ep7-ben, nem gondolnám, hogy teljesen kidobnák azt a kukába. Mert ha Rey tényleg senki, akkor a látomásának semmi funkciója nem marad azon kívül, hogy jól mutatott ott és akkor. Annak meg pláne nem, hogy "szólította a fénykard". Abrams jó eséllyel visszanyúl ezekhez, hiszen mégiscsak ő alapozta meg ezeket. 

 

Ezzel persze nem azt mondom, hogy Rey valakinek a valakije kell hogy legyen. Biztosan léteznek más módok arra, hogy érdekessé tegyék valakinek a származását

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abrams jól megalapozta, hogy Rey egy senki. Maga Maz kimondta, az ep.8-ban meg kiderül hogy ez olyasmi amit Rey mindig is tudott legbelül. Még csak mondani se kellett neki.

2018. 07. 15. - 18:06, Ody Mandrell írta:

Rian szerint a jelenet lényege Rey számára, hogy nincsenek könnyű válaszok, ezért magának kell kiderítenie az igazságot. A filmből viszont az jön le, hogy az az igazság amit a barlangban látott: azaz a szülei nem érdekesek. 

Én nem látom az ellentmondást. A barlang nem mutatja meg neki a választ, Rey számára nem derül ki hogy kik a szülei. A barlang akkor válaszolna, ha konkrétan megmutatná az arcukat és Rey látná hogy ezek bizony nem ismert emberek. Ehelyett ahogy Rian is mondja, Rey-nek magának kell utánajárnia és aztán ez meg is történik. Végül Kylo elé kell kerülnie és trónteremben kell szembesülnie az igazsággal amit egész addig nem mert bevallani magának és amihez ilyen sajátos helyzetbe kellett kerüljön hogy végre belássa a valódi helyzetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy ne múltjával foglalkozzon, egy klasszikus klisé, ami kb minden hasonló jellegű filmben elhangzik. 

Számomra igenis azt alapozta meg Abrams, hogy Rey származásának lesz jelentősége. De majd visszatérünk erre jövő decemberben :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Bomarr írta:

Ehelyett ahogy Rian is mondja, Rey-nek magának kell utánajárnia és aztán ez meg is történik. Végül Kylo elé kell kerülnie és trónteremben kell szembesülnie az igazsággal amit egész addig nem mert bevallani magának és amihez ilyen sajátos helyzetbe kellett kerüljön hogy végre belássa a valódi helyzetet.

A tükörbarlang egy sötét oldal átjárta hely. Miért kellene az igazságot mutatnia? Aztán csak arra építünk amit Kylo mond. Lehet, hogy úgy van de lehet, hogy nem. Ezzel nem azt mondom, hogy Rey egy hercegnő, csupán csak azt, hogy a szülei meghaltak ugyan, de nem voltak alkoholisták akik csak a pénzért hagyták ott, hogy vedelhessenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Rey származásának van jelentősége, konkrétan annak, hogy ebből az aspektusból egy senki. A karaktere szempontjából kifejezetten fontos. Elvégre ez motiválta, ez tartotta a Jakkun, emiatt akart oda visszamenni, majd ettől kellett elszakadnia. Később Kylo is ezzel kísértette, a lánynak pedig ez volt a legfontosabb kérdés, valamint az erre kapott válasz a legnagyobb személyes trauma, amit át kellett élnie. De univerzumon kívül is fontos üzenete van ennek, nem a származásod miatt vagy valaki, önmagadban is lehetsz érdekes karakter.

 

Eleinte én is azt gondoltam, hogy Rey nem jöhet a semmiből. Ha félreteszem a 8-at, akkor még most is ezt mondanám a 7 alapján, viszont így a 8 után már azt is baromi erőltetettnek és komolytalannak gondolnám, ha most meg kitalálnák, hogy mégse az van, amit a 8-ban állítottak. Ez már egy felesleges és izzadságszagú csavar lenne, ami egy koncepciótlan csapongássá és a rendezők közti pöcökméregetéssé degradálná a ST ezen szálát.

 

A tükörbarlangról korábban részletesebben is leírtam a véleményem. Számomra arról szól az a jelenetsor, hogy Rey egyedül van és önmagában ér valamit, illetve önmaga lábán kell megállnia. Ne keressen összehasonlítási alapot, ne keressen viszonyítási pontot, mert csak ő maga van a sztoriban. Az egész jelenetben nem szerepel rajta kívül senki más, majd a legvégén, amikor végre felsejlene mellette a két alak, akkor kiderül, hogy ők is Reyben "egyesülnek", igazából ők is Rey voltak, nincs más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leginkább a fejlődésének gyorsasága miatt nem örülnék neki, ha ennyire senki lenne. 

Kb hasonlóan fejlődik mint Luke, de Luke esetében ez még magyarázható volt azzal, hogy a Kiválasztott fia. Rey meg majdnem azon a szinten van mint Kylo, az a Kylo akit Luke és Snoke is tanított évekig. Rey meg durván 1 hét alatt be is hozta :D mintha minden az ölébe hullana, már ami az Erőhasználatot illeti. Lehet senki valaki, de akkor lássam azt, hogy meg kell küzdenie a tudásért. Ezt Rey esetében csak a vívótudásán láttuk (illetve nem láttuk, csak sejthetjük, hogy a botjával maga tanult vívni sok év alatt). 

 

Ha tényleg egy senki, akkor számomra ő egy túl idealizált főszereplő marad, akivel nehéz azonosulni. Mint Luke az OT-ban, ezért is örülök annak, hogy a TLJ árnyalta a karaktert. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, pb69 írta:

A tükörbarlangról korábban részletesebben is leírtam a véleményem. Számomra arról szól az a jelenetsor, hogy Rey egyedül van és önmagában ér valamit, illetve önmaga lábán kell megállnia. Ne keressen összehasonlítási alapot, ne keressen viszonyítási pontot, mert csak ő maga van a sztoriban. Az egész jelenetben nem szerepel rajta kívül senki más, majd a legvégén, amikor végre felsejlene mellette a két alak, akkor kiderül, hogy ők is Reyben "egyesülnek", igazából ők is Rey voltak, nincs más.

De ezen nem változtatna az, hogy a szülei nem eldobták, hanem másért hagyták hátra. Lehet időlegesen. Ettől még lehettek senkik. Talán ki akartak törni a Jakkuról. A lényeg amit mondani akarok, hogy nem szenny emberek voltak. Ez Rey-nek is adhat egyfajta beletörődést a dolgokba. A megoldás egyszerű: el kell menni Unkar Pluthoz. 

9 perccel korábban, Yoda József írta:

Leginkább a fejlődésének gyorsasága miatt nem örülnék neki, ha ennyire senki lenne. 

Anakin ugyanilyen volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Anakin ugyanilyen volt. 

Jó-jó... a semmiből megtanult űrhajót vezetni :D de tudatos Erőhasználó nem egy hét alatt vált belőle. Azért 10 év eltelt ez ep1 és ep2 között :) Mellesleg ő a Kiválasztott. Nekem ennyi elég. Mint mondtam, nem kell, hogy Rey valakinek a valakije legyen. Felőlem lehet valami fantasy jellegű dolog is, nem feltétlen genetikai, amitől ilyen gyorsan fejlődik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Yoda József írta:

Leginkább a fejlődésének gyorsasága miatt nem örülnék neki, ha ennyire senki lenne.

Mindenki másban kiemelkedő, Rey a tanulékonyságban az, egyelőre nem látok ebben akkora problémát. Egyelőre semmi olyat nem csinált, amihez komolyabb Erőhasználatra lenne szükség. Alapdolgokat hajtott végre, amiben az volt a különleges, hogy ezeket magától tanulta meg, rendkívül hatékonyan.

9 perccel korábban, Yoda József írta:

Kb hasonlóan fejlődik mint Luke, de Luke esetében ez még magyarázható volt azzal, hogy a Kiválasztott fia.

Szerintem jóval gyorsabban fejlődik, mint Luke.

10 perccel korábban, Yoda József írta:

Rey meg majdnem azon a szinten van mint Kylo, az a Kylo akit Luke és Snoke is tanított évekig. Rey meg durván 1 hét alatt be is hozta

Ezt nem tudjuk. A 7-ben párbajoznak egymással, de ott Kylo mentálisan, pszichésen és fizikálisan is megtört állapotban van. A 8-ban pedig egymás oldalán harcolnak, ebből nem igazán derül ki hol tart Rey Kylo-hoz képest. Snoke vígan dobálja mindkettejüket, mint egy rongybabát. Egy biztos, Kylo-tól azért láttunk olyan dolgokat, amiket Rey-től, de adott esetben eddig még senki mástól sem. Rey viszont semmi extrát nem csinált, így erős túlzásnak érzem kijelenteni, hogy már behozta őt.

Az meg a másik, hogy valójában Kylo erejét is nehéz felmérni. Mutatott pár látványos trükköt, de azért voltak komoly felsülései is. Egyelőre nem kezelném annyira nagy spílernek, hogy azon kelljen aggódni, hogy Rey milyen irreális magasságokba jutna, ha megközelítené őt.

16 perccel korábban, Yoda József írta:

mintha minden az ölébe hullana, már ami az Erőhasználatot illeti. Lehet senki valaki, de akkor lássam azt, hogy meg kell küzdenie a tudásért.

Sok mindent el lehet mondani Rey-ről, de azt biztos nem mondanám, hogy csak úgy az ölébe hullanak dolgok és ne küzdene meg értük. Anakinnak vagy Luke-nak valószínűleg aranyélete volt ahhoz képest, ahogyan Rey tengette mindennapjait. Aztán amikor bekerül a fontos események sodrába, akkor sorra halnak vagy sérülnek meg körülötte a számára fontos emberek.

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De ezen nem változtatna az, hogy a szülei nem eldobták, hanem másért hagyták hátra. Lehet időlegesen. Ettől még lehettek senkik. Talán ki akartak törni a Jakkuról. A lényeg amit mondani akarok, hogy nem szenny emberek voltak.

Persze, ez lehet, de ez meg miért lenne olyan fontos? Jó, nyilván nem mindegy, hogy mennyire voltak rossz emberek a szülei, de ha senkik voltak, akkor őszintén szólva ez már engem pl. eléggé hidegen hagy. Nem arra volt kihegyezve ez a szál, hogy mennyire jók vagy rosszak Rey szülei, hanem hogy a származása alapján tekinthető-e valakinek a lány. A lényeg az, hogy nem, a szülei ismeretlen senkik. Nem gondolnám, hogy túl sokat tenne hozzá a hátteréhez, hogy alkoholisták voltak, akik otthagyták, hogy vedelhessenek, vagy pedig mondjuk ártatlan áldozatok voltak, akiktől levették Reyt, őket meg elvitték rabszolgának, ahol meghaltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, pb69 írta:

Szerintem jóval gyorsabban fejlődik, mint Luke.

Ez így van

 

5 perccel korábban, pb69 írta:

Egyelőre semmi olyat nem csinált, amihez komolyabb Erőhasználatra lenne szükség. Alapdolgokat hajtott végre, amiben az volt a különleges, hogy ezeket magától tanulta meg, rendkívül hatékonyan.

Nekem például az elmetrükk a semmiből, kicsit meredek volt.

 

7 perccel korábban, pb69 írta:

Ezt nem tudjuk. A 7-ben párbajoznak egymással, de ott Kylo mentálisan, pszichésen és fizikálisan is megtört állapotban van. A 8-ban pedig egymás oldalán harcolnak, ebből nem igazán derül ki hol tart Rey Kylo-hoz képest. Snoke vígan dobálja mindkettejüket, mint egy rongybabát. Egy biztos, Kylo-tól azért láttunk olyan dolgokat, amiket Rey-től, de adott esetben eddig még senki mástól sem. Rey viszont semmi extrát nem csinált, így erős túlzásnak érzem kijelenteni, hogy már behozta őt.

Az meg a másik, hogy valójában Kylo erejét is nehéz felmérni. Mutatott pár látványos trükköt, de azért voltak komoly felsülései is. Egyelőre nem kezelném annyira nagy spílernek, hogy azon kelljen aggódni, hogy Rey milyen irreális magasságokba jutna, ha megközelítené őt.

 

Ok, ezt aláírom, nem jelenthető ki, hogy milyen szinten állnak egymáshoz képest. Bár amikor mindketten húzzák a fénykardot, és az egyikükhöz sem repül oda, az azt sugallja, hogy egyenrangú ellenfeleknek akarják őket beállítani. Snoke szavai szintén, miszerint majd felbukkan az egyenrangú ellenfele a világos oldalon. Sugallni akarja a film, hogy ők egyenlőek. Kylo szintje amúgy nem irreális magasság, a származásához képest nekem nem tűnik annyira tehetségesnek.

 

11 perccel korábban, pb69 írta:

Sok mindent el lehet mondani Rey-ről, de azt biztos nem mondanám, hogy csak úgy az ölébe hullanak dolgok és ne küzdene meg értük. Anakinnak vagy Luke-nak valószínűleg aranyélete volt ahhoz képest, ahogyan Rey tengette mindennapjait.

 

Ez igaz, de ezt írtam én is, hogy Erőmentes tudásért megküzdött a Jakkun :)

 

12 perccel korábban, pb69 írta:

Aztán amikor bekerül a fontos események sodrába, akkor sorra halnak vagy sérülnek meg körülötte a számára fontos emberek.

Ez is igaz, de ennek meg sok köze nincs ahhoz, hogy a vallatós jelenet óta szinte tanulás nélkül lett Erőhasználó. Luke esetében pl. láttuk, hogy a Dagobahn gürizik rendesen, hogy megszerezze a tudást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.