Ugrás a kommentre

Ki mit vár a kilencedik epizódtól?


Ajánlott hozzászólás

Ez egy ősi bolygó, ami a mély magvilágban (Deep Core) helyezkedik el, ahol a Jedi Rend elődje működött, illetve ők úgy értelmezték az Erőt, hogy van a fény (Ashla) a sötétség (Bogan) és az egyensúly (Bendu). A legenda szerint látták ezt a dualitást az Erőben, amely a Tython éjszakai égboltján a két hold formájában jelent meg. Az egyik fényben fürdött, az Ashla a másik pedig sötétségben, a Bogan. Aki azonban túl messzire ment az egyik vagy a másik irányba, azt száműzték az egyik vagy a másik holdra meditálni. Ha túlságosan a fény felé fordult, akkor a Boganra kellett mennie, ha a sötétség felé, akkor meg az Ashlára. 

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kánonba került igen. A Disney-érában egy szerepjátékban a Force Awakens beginner game-ben, egy térképen szerepel a neve.

 

13 perccel korábban, RacerX írta:

A bolygó  a Darth Bane: A kettő szabálya című könyvben tűnt fel először, de azóta kanonizálták. Legalábbis a kanonikus csillagtérképeken rajta van.

Igen, elvileg Bane is járt ott. :)

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Ez egy ősi bolygó, ami a mély magvilágban (Deep Core) helyezkedik el, ahol a Jedi Rend elődje működött, illetve ők úgy értelmezték az Erőt, hogy van a fény (Ashla) a sötétség (Bogan) és az egyensúly (Bendu). A legenda szerint látták ezt a dualitást az Erőben, amely a Tython éjszakai égboltján a két hold formájában jelent meg. Az egyik fényben fürdött, az Ashla a másik pedig sötétségben, a Bogan. Aki azonban túl messzire ment az egyik vagy a másik irányba, azt száműzték az egyik vagy a másik holdra meditálni. Ha túlságosan a fény felé fordult, akkor a Boganra kellett mennie, ha a sötétség felé, akkor meg az Ashlára. 

Tython kánonba került, de a hozzá kapcsolódó sztorik nem. Az idézetben megjelöltem, mi kánon.

Annyi van még erről a bolygóról, hogy ez volt az egyik olyan világ, amiről a Jedik úgy képzelték, hogy itt épült az első templom. Mellette meg még ott volt Coruscant, Ossus, Jedha és Ahch-To, mint potenciális jelölt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Dzséjt írta:

 ez volt az egyik olyan világ, amiről a Jedik úgy képzelték, hogy itt épült az első templom. Mellette meg még ott volt Coruscant, Ossus, Jedha és Ahch-To, mint potenciális jelölt.

Akkor a TLJ-al most eldőlt,hogy az Ahch-To  az első,legősibb?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán értem Jar Jar Binks gondolatmenetét. Leírod, hogy álmatlan éjszakái voltak J.J. filmjétől (nekem is). Aztán leírod, hogy a VIII. rész nem tetszett, mert új irányt vett a sztori, és nem működött folytatásként. Szóval úgy vártad a VIII. részt, hogy azt vártad, legyen olyan, mint a hetedik, miközben írtad, hogy amúgy attól álmatlan éjszakáid voltak? Ilyen elvárásoknak nem lehet megfelelni, és nem is ez volt az észszerű: az észszerű az volt, hogy Abrams filmjét mindenki megdicsérte, hogy jó nosztalgia, de a következő filmben jöhet az újítás, a merészség. Szerintem azért ennek eleget tett :D 

 

Mellesleg nem győzöm hangsúlyozni, hogy a Birodalom mennyire más hangulatú film volt, mint az ANH, és a maga nemében ugyanúgy tojt az első által felvezetett dolgokra. Pl. az elsőben Obi-Wan azt mondta, hogy egy tanítványa, Darth Vader ölte meg Luke apját. Na aztán meg mi derül ki? Hogy Darth Vader Luke apja! Hát skandalum.

Csak ma már annyira kulturális alapvetés lett mindkettő film, hogy szinte elválaszthatatlanok egymástól. De azért a Star Wars tündérmesei optimizmusára egy jókora adag sötét cinizmus volt a Birodalom visszavág. 

 

A Sith-ek bosszúja, sokunk nagy kedvence is szerintem azért működött, mert, bár tiszteletben tartotta az előző két sokkal optimistább hangulatú film világát, a sötét témájából adódóan is mert sötét lenni, igen, stílust törni is akár. Mondjuk ott azért is más a helyzet, mert mindhármat Lucas rendezte. De pl. az OT-ben is az már egészen mást jelent, hogy Lucas megmaradt producernek és a sztori kiötlőjének az V.-re, de azért azt már mégiscsak Kershner rendezte. 

 

De talán eljön majd az új generáció, akinek már nem csak a hat film fog egységes egésznek tűnni, hanem az új trilógia is, meg a Zsivány is. Mára kiderült, hogy azok a mára minimum ötvenes éveikben járó rajongók, akik talán még a TPM bemutatása idején a keménymagot képviselték, és ki voltak akadva a filmtől, egyedül voltak: a prequeleknek igenis van helyük a Star Wars-ban, érdemes megnézni, hogy egy facebookos SW cuccos adásvételi csoportban milyen elképesztő túlsúlyban vannak a klónok, prequeles jedik, stb. A mostani SW "keménymag" igenis integrálta a prequeleket. És hogy azok akkor régen miért nem tették? Mert egyszerűen a prequelek nem azt a régi élményt adták vissza, amiket szerettek. akkori huszon-harmincéves rajongókként nem tudtak már pl. Jar Jar Binks-szel vagy Darth Maul-lal menni, mert már új figurák voltak, nem gyerekkoruk hősei. Utóbbiakról, meg csak azt látták, hogy más formában tértek vissza a vászonra, és ez is kiakasztotta őket. Máig nem bírom megérteni, hogy hogyan lehet, hogy emberek ki voltak akadva a politika túlsúlyára, miközben tudták, hogy egy olyan filmre ülnek be, ami egy diktatórikus rendszer megszületéséről szól. Ma már könyvet írnak arról, hogy mennyire pontosak a politikai történések a Star Wars-ban, és abban a legfontosabbak a prequelek, ma már egy tévéinterjúban Réz András elismeri, hogy mikor újranézte a prequeleket a hetedik rész előtt, igenis élvezte, és sajnálja, hogy ilyen nagy elutasítást kaptak, köztük pl. az ő részéről is.

 

Most ugyanez játszódik le a TLJ kapcsán. Hogy miért? Mert most kaptuk meg az új trilógiát. Most volt elhagyva az a nézőcsalogató nosztalgia, amibe a hetedik csomagolva volt, és most vett új irányt a történet. Most sokan abból a generációból, akik már GL hat filmjén nőttek fel, átverve érzik magukat. Azok pláne, akiknek már a prequelek sem tetszettek. Az az igazság, hogy szerintem az a gyereklelkűség veszett ki belőlük, ami még előjön, ha megnézik azokat a részeket, amiken felnőttek, de eltaszítja őket az újabb film, mert annak valahogyan meg kell döntenie az általuk elképzelt, a korábbi részek alapján összerakott képet.

 

Ezzel szemben ott van az unokaöcsém, aki most kilenc éves. Az A New Hope vágója azt mondta, hogy akkor működik a Csillagok háborúja, hogyha a nézők, amikor megjelenik Han Solo a végén a Falconnal, és megmenti Luke-ot, üdvrivalgásban törnek ki. Ebben a filmben ugyanilyen pillanat, amikor Luke megjelenik a végén a Craiten. Valódi mozivarázs. A kisgyereknek elképesztően működött. Mellesleg pont erről szól a TLJ zárójelenete, hogy mit jelent ez a gyerekeknek és gyerekeklelkű felnőtteknek, akik seprűkkel a kezükben képzelték magukat Luke Skywalkernek.

 

A Zsivány pedig pont azoknak a dogmatikus rajongóknak okozott nagy örömöt, és megértem, hogy miért. Egyrészt a dárkosabb, háborús hangulat, ami egyébként szerintem az eredeti trilógiától is idegen, illeszkedik a felnőtt világnézethez. A figurák, akik visszatérnek, pontosan úgy térnek vissza, ahogy az emlékeikben, emlékezetesek, de nem is viszi őket a történet új irányba. Az új figurák jópofák, de nem zavarnak sok vizet, mert van hatalmas realisztikus űrcsata, Tarkin, Vader, új, iszonyatosan cool rohamosztagosok, és az egész film megnézése során nem is támad máshoz kedve az embernek, minthogy leemelje a polcáról azt a régi filmet, ami megszerettette vele ezt a galaxist. És ez nem baj. Sőt, tényleg zseniálisan tette ezt a Zsivány Egyes. De a sorfilmek nem tehetik ezt. A Star Wars-nak folytatódnia kell, és nagyon remélem, hogy ezután is új irányba tart, és J.J. is tanult a hibáiból, és nem figyel oda a TLJ-t ért támadásokra, és egy innovatív, meglepő, szép befejezést ad a Skywalker saga-nak.

 

 

Persze tisztelet a kivételnek, azoknak, akik most is kellően gyereklelkűek és befogadóak ahhoz, hogy az új SW-filmeket értékelni tudják!

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
  • Nagyon tetszik 2
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Nem igazán értem Jar Jar Binks gondolatmenetét. Leírod, hogy álmatlan éjszakái voltak J.J. filmjétől (nekem is). Aztán leírod, hogy a VIII. rész nem tetszett, mert új irányt vett a sztori, és nem működött folytatásként. Szóval úgy vártad a VIII. részt, hogy azt vártad, legyen olyan, mint a hetedik, miközben írtad, hogy amúgy attól álmatlan éjszakáid voltak? Ilyen elvárásoknak nem lehet megfelelni, és nem is ez volt az észszerű: az észszerű az volt, hogy Abrams filmjét mindenki megdicsérte, hogy jó nosztalgia, de a következő filmben jöhet az újítás, a merészség. Szerintem azért ennek eleget tett :D 

Nem, félreértesz. A 7 szimplán nagyon gyenge és fantáziátlan volt véleményem szerint, DE felvezetett egy csomó jó dolgot, amiket továbbszőve a 8 remek folytatás a 9 meg fantasztikus befejezése lehetett volna egy egységes trilógiának. A 8 szerencsére nem folytatta a 7 fantáziátlanságát és egyéb gyengeségeit, de sajnos nem folytatta a 7 remek lehetőségeit sem. Én ezt sajnálom.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már Coruscant szóba jött. A Jedi Templommal ( egykori Császári palotával) mi a helyzet most? Tudunk róla valamit? Székel ott most valaki, valami? Palaptine vitt oda ereklyéket? Sith, Jedi ereklye esetleg? Azokkal mi lehet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Coruscant státusza is kérdéses. Egyáltalán a Köztársaság része? 

Mármint az ER előtt? A Birodalomtól anno visszafoglalták - talán Dzséjt összegyűjtött cikkében olvastam - szerintem azóta ÚK volt, kérdés, hogy az ER lerohanta-e. Szerintem a magvilágban az ER igyekszik mindent elfoglalni amennyire gyorsan csak tud.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off:

A Vérvonal című regényben a bolygó képviselte magát az ÚK szenátusában.
A Császár halála után polgárháború alakult ki a bolygón. Voltak szektorok melyek az Új Köztársaságot támogatták, mások meg a Birodalmat.
A polgárháború vége után az ÚK igyekezett átalakítani a galaktikus politikát. Tehát rotációs alapon, mindig más és más bolygó volt a Köztársaság főbolygója. 
Egyébként a Coruscant képviselője egy centrista politikus, Orris Madmund nevű szenátor volt. Szóval könnyen lehet hogy behódolt az ER-nek ha centrista.


 

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy kis adalék: a polgárháború után egy darabig Mas Amedda volt a (látszat) kormányzója a bolygónak.

 

A Jedi Templom státusza egy hatalmas nagy kérdőjel. Utoljára a jakkui csata előttről van róla infónk, akkor még ott raboskodott házi őrizetben Amedda - a Birodalom akkori valódi vezére, Rax záratta be. Aztán pár gyerek megszöktette, akiknek segített megszervezni a coruscanti ellenállást. Hogy aztán mi lett az épülettel, azt nem tudni.

Esélyes, hogy a coruscanti vezetés tovább használta, vagy csak áll üresen mementóként. Mondjuk az durva lenne, ha az ep9-ben az lenne Kylo Ren palotája, és az Első Rend főparancsnoksága.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

First comes the day
Then comes the night.
After the darkness
Shines through the light.
The difference, they say,
Is only made right
By the resolving of gray
Through refined Jedi sight."

―Journal of the Whills, 7:477
 
 
 
Ez nagyon érdekes és ha jól tudom ez kánon...
Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon az első bolygó, amit mutatnak a Naboo lesz? Csak azért gondolnám, mert ha temetéssel indul a film, akkor lehet hogy az anyja mellé temetik Leiát, vagy ha nem oda, akkor hova, melyik bolygóon temethetik el szerintetek? 

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Vajon az első bolygó, amit mutatnak a Naboo lesz? Csak azért gondolnám, mert ha temetéssel indul a film, akkor lehet hogy az anyja mellé temetik Leiát, vagy ha nem oda, akkor hova, melyik bolygóon temethetik el szerintetek? 

A Naboo szerintem sokkal inkább nekünk jelentene sokat. Egyrészt a nosztalgia miatt, másrészt Padmé miatt. Elsőre jól hangzik, hogy temessék az édesanyja mellé, de nem tudom Leia mennyit tud róla, mennyit kutatott utána. Elvégre nem ismerte, úgy is nőtt fel, hogy konkrétan nem tudott róla semmit. Persze sokat mesélhettek neki Padméról, ha nem is, mint az anyja, de ugye Bailékkel nagyon jó viszonyban volt. Később pedig megtudhatta, hogy az a hős politikus és jó barát valójában az anyja. De úgy gondolom, hogy ettől függetlenül sem jelent Leia számára ez olyan sokat, a Naboo meg pláne nem.

 

Ami viszont nehezíti a helyzetet, hogy a számára fontosabbak már nem elérhető lehetőségek. A nevelőcsaládja felrobbant az otthonának tekinthető bolygóval együtt. Han odaveszett a Csillagpusztítón, Luke meg egy jó messzi szigeten vált eggyé az Erővel. Az lehet a kérdés, hogy pl. éltek-e valahol éveken át tartó békességben és szeretetben Hannal, volt-e olyan hely, amit ilyen szempontból az otthonuknak tekinthettek. Ha igen, akkor a legjobb lenne ott nyugalomra helyezni.

 

Már ha persze lesz egyáltalán temetés. Nem tudom hogyan fogják kiírni, lehet nem lesz ilyen "nyugodt" halála. Erőszellem aligha lesz belőle, hogy az öccse példáját követve "elillanjon". 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, pb69 írta:

Elsőre jól hangzik, hogy temessék az édesanyja mellé, de nem tudom Leia mennyit tud róla, mennyit kutatott utána.

Mindent tud róla, pontosan tudja, hogy Padmé Amidala volt az anyja és azt is, mit tett Amidala a Köztársaságért. Még a Naboon is járt, meg is mentette a bolygót az Uralkodó bosszújától (még Darth Maulról is tud). Sőt még Leia legközelebbi barátai is tudják, hogy Padmé volt az anyja.

Otthona kettő volt: a Hosnian Prime és a Chandrilla - utóbbi bolygón született meg Ben is. Mondjuk szerintem a temetés helyszíne triviális kérdés. Anakint az Endoron temették, Qui-Gont a Naboon, egyiknek sem jelentett az a világ semmit, ahol elégették, sokaknak meg temetés sem jutott. Akár az űrbe is kilőhetik a koporsóját, mintegy tengerésztemetésképpen. A megemlékezés a lényeg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.