Ugrás a kommentre
Ody Mandrell

Ki mit vár a kilencedik epizódtól?

Ajánlott hozzászólás

Ez egy ősi bolygó, ami a mély magvilágban (Deep Core) helyezkedik el, ahol a Jedi Rend elődje működött, illetve ők úgy értelmezték az Erőt, hogy van a fény (Ashla) a sötétség (Bogan) és az egyensúly (Bendu). A legenda szerint látták ezt a dualitást az Erőben, amely a Tython éjszakai égboltján a két hold formájában jelent meg. Az egyik fényben fürdött, az Ashla a másik pedig sötétségben, a Bogan. Aki azonban túl messzire ment az egyik vagy a másik irányba, azt száműzték az egyik vagy a másik holdra meditálni. Ha túlságosan a fény felé fordult, akkor a Boganra kellett mennie, ha a sötétség felé, akkor meg az Ashlára. 

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
  • Köszönöm 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bolygó  a Darth Bane: A kettő szabálya című könyvben tűnt fel először, de azóta kanonizálták. Legalábbis a kanonikus csillagtérképeken rajta van.

Szerkesztve: - RacerX

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Kánonba került igen. A Disney-érában egy szerepjátékban a Force Awakens beginner game-ben, egy térképen szerepel a neve.

13 perccel korábban, RacerX írta:

A bolygó  a Darth Bane: A kettő szabálya című könyvben tűnt fel először, de azóta kanonizálták. Legalábbis a kanonikus csillagtérképeken rajta van.

Igen, elvileg Bane is járt ott. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
59 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Ez egy ősi bolygó, ami a mély magvilágban (Deep Core) helyezkedik el, ahol a Jedi Rend elődje működött, illetve ők úgy értelmezték az Erőt, hogy van a fény (Ashla) a sötétség (Bogan) és az egyensúly (Bendu). A legenda szerint látták ezt a dualitást az Erőben, amely a Tython éjszakai égboltján a két hold formájában jelent meg. Az egyik fényben fürdött, az Ashla a másik pedig sötétségben, a Bogan. Aki azonban túl messzire ment az egyik vagy a másik irányba, azt száműzték az egyik vagy a másik holdra meditálni. Ha túlságosan a fény felé fordult, akkor a Boganra kellett mennie, ha a sötétség felé, akkor meg az Ashlára. 

Tython kánonba került, de a hozzá kapcsolódó sztorik nem. Az idézetben megjelöltem, mi kánon.

Annyi van még erről a bolygóról, hogy ez volt az egyik olyan világ, amiről a Jedik úgy képzelték, hogy itt épült az első templom. Mellette meg még ott volt Coruscant, Ossus, Jedha és Ahch-To, mint potenciális jelölt.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
23 perccel korábban, Dzséjt írta:

ez volt az egyik olyan világ, amiről a Jedik úgy képzelték, hogy itt épült az első templom. Mellette meg még ott volt Coruscant, Ossus, Jedha és Ahch-To, mint potenciális jelölt.

Akkor a TLJ-al most eldőlt,hogy az Ahch-To  az első,legősibb?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
3 órával ezelőtt, Lizardking írta:

Akkor a TLJ-al most eldőlt,hogy az Ahch-To  az első,legősibb?

Igen, az a legelső Jedi templom, és a Jedik az Ahch-Tóról származnak.

• Köszönöm 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
1 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Nem igazán értem Jar Jar Binks gondolatmenetét. Leírod, hogy álmatlan éjszakái voltak J.J. filmjétől (nekem is). Aztán leírod, hogy a VIII. rész nem tetszett, mert új irányt vett a sztori, és nem működött folytatásként. Szóval úgy vártad a VIII. részt, hogy azt vártad, legyen olyan, mint a hetedik, miközben írtad, hogy amúgy attól álmatlan éjszakáid voltak? Ilyen elvárásoknak nem lehet megfelelni, és nem is ez volt az észszerű: az észszerű az volt, hogy Abrams filmjét mindenki megdicsérte, hogy jó nosztalgia, de a következő filmben jöhet az újítás, a merészség. Szerintem azért ennek eleget tett :D 

Nem, félreértesz. A 7 szimplán nagyon gyenge és fantáziátlan volt véleményem szerint, DE felvezetett egy csomó jó dolgot, amiket továbbszőve a 8 remek folytatás a 9 meg fantasztikus befejezése lehetett volna egy egységes trilógiának. A 8 szerencsére nem folytatta a 7 fantáziátlanságát és egyéb gyengeségeit, de sajnos nem folytatta a 7 remek lehetőségeit sem. Én ezt sajnálom.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ha már Coruscant szóba jött. A Jedi Templommal ( egykori Császári palotával) mi a helyzet most? Tudunk róla valamit? Székel ott most valaki, valami? Palaptine vitt oda ereklyéket? Sith, Jedi ereklye esetleg? Azokkal mi lehet?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Coruscant státusza is kérdéses. Egyáltalán a Köztársaság része? 

Mármint az ER előtt? A Birodalomtól anno visszafoglalták - talán Dzséjt összegyűjtött cikkében olvastam - szerintem azóta ÚK volt, kérdés, hogy az ER lerohanta-e. Szerintem a magvilágban az ER igyekszik mindent elfoglalni amennyire gyorsan csak tud.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Off:

A Vérvonal című regényben a bolygó képviselte magát az ÚK szenátusában.
A Császár halála után polgárháború alakult ki a bolygón. Voltak szektorok melyek az Új Köztársaságot támogatták, mások meg a Birodalmat.
A polgárháború vége után az ÚK igyekezett átalakítani a galaktikus politikát. Tehát rotációs alapon, mindig más és más bolygó volt a Köztársaság főbolygója. 
Egyébként a Coruscant képviselője egy centrista politikus, Orris Madmund nevű szenátor volt. Szóval könnyen lehet hogy behódolt az ER-nek ha centrista.

Szerkesztve: - RacerX
  • Köszönöm 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Még egy kis adalék: a polgárháború után egy darabig Mas Amedda volt a (látszat) kormányzója a bolygónak.

A Jedi Templom státusza egy hatalmas nagy kérdőjel. Utoljára a jakkui csata előttről van róla infónk, akkor még ott raboskodott házi őrizetben Amedda - a Birodalom akkori valódi vezére, Rax záratta be. Aztán pár gyerek megszöktette, akiknek segített megszervezni a coruscanti ellenállást. Hogy aztán mi lett az épülettel, azt nem tudni.

Esélyes, hogy a coruscanti vezetés tovább használta, vagy csak áll üresen mementóként. Mondjuk az durva lenne, ha az ep9-ben az lenne Kylo Ren palotája, és az Első Rend főparancsnoksága.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

First comes the day
Then comes the night.
After the darkness
Shines through the light.
The difference, they say,
Is only made right
By the resolving of gray
Through refined Jedi sight."

―Journal of the Whills, 7:477

Ez nagyon érdekes és ha jól tudom ez kánon...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nem tudom milyen filozófiát rak bele Abrams. Eddig magával a dolgok mélységét nem nagyon taglálták. Rian ugyan lépett ebbe az irányba, de a IX-ben több kell. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Elvileg lehetne. Kérdés mennyire beépíthetőek a sztoriba. Az átlag nézőnek ugyanis önmagukban semmit nem mondanak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ