Ugrás a kommentre

Ki mit vár a kilencedik epizódtól?


Ajánlott hozzászólás

Egy SAGA lezárás nagy felelősség. Érthetően ez az EPVI-al nem valósulhatott meg hiszen utána jöttek az előzmények. De most, a IX-ik résszel olyan komplett véget kaphat a Skywalker SAGA amiről eddig csak álmodhattunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Valamilyen módon remélem Padmé is szóba kerül. :)

Jó lenne, de ez szerintem kizárt. Senki sem él már, aki ismerte vagy akihez kötődne. Padmé már a nagyon régmúlt.

2018. 01. 23. - 19:11, Ody Mandrell írta:

Tatooine pont az a bolygó amin nem sok fejlődés lehet. Engem jobban érdekelne Naboo vagy Coruscant.

Szerintem még Tatooine az, ami tudna fejlődni, ha sikerülne kirugdalni a huttokat és egyéb bűnözőket a bolygóról - az Utóhatás-trilógiában amúgy pont van erről szó, ott egy kisváros szembeszállt a bűnöző kartellekkel és említik, hogy egyre jobban gyarapodik azok száma, akik szeretnék jobb hellyé varázsolni Tatooine-t. Érdekes lenne visszatérni egy olyan Tatooine-ra, ami nem egy lepukkant porfészek, hanem egy jobb (bár még így is nehéz) életet kínáló bolygó.

Ellenben Coruscant tipikusan az a bolygó, ami ezer év alatt sem tudna már hová fejlődni, mert egyszerűen a fejlődés csúcsán van. Legfeljebb a felhőkarcolók méretében és formájában változik, ahogy a Jedi Templom. Viszont Naboora is kíváncsi lennék, a régi bolygók közül erre a legjobban.

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Egy SAGA lezárás nagy felelősség. Érthetően ez az EPVI-al nem valósulhatott meg hiszen utána jöttek az előzmények. De most, a IX-ik résszel olyan komplett véget kaphat a Skywalker SAGA amiről eddig csak álmodhattunk.

Meg szerintem az ep6-nak az is betehetett, hogy egy időben nem is szánta Lucas lezáró filmnek. Ennek tényleg eposzinak kell lennie. Eposzi űrcsatával, esetleg mellé eposzi felszíni csatával, eposzi fénykard-párbajjal, eposzi érzelmekkel. Persze azért ne legyen akcióorgia, de szerkezetileg ez teljes mértékben arra koncentráljon, hogy itt és most eldől a Galaxis sorsa. Az ep6 egy zárófilmhez képest túlságosan foglalkozik a lényeges kérdé kerülésével, míg Hant menekítik. Meg az ewok macikkal...

Na, az egyik ez, amit várok az ep9-től. Bár amikor csak az ep6-ig ment a sorozat, nagyon jó volt zárásnak, de azért, ahogy gyarapodik a Saga, kiütköznek azok, amiket korábban is felróttunk már neki, csak a folytatás reményének hiánya miatt kénytelenek voltunk elfogadni. (Például: az Uralkodó és Vader halála miért jelentené a Birodalom végét, ha a flotta és a katonai vezetők még megvannak?) Így viszont már kezd látványosabban kiütközni, hogy az ep6 sok tekintetben nem nyújtja azt, amit egy Saga zárásától az ember elvárna. Ezen a téren szerintem csak két dolog villant igazán: minden beszélgetés, ami a trónteremben játszódik, de az nagyon, az kimaxolja (ellenben szerintem a leggázabb fénykard-párbajt prezentálták koreográfia terén). És az űrcsata. Nekem az még most is elég epikus, annak ellenére, hogy már régen is hiányoltam a B-szárnyúakat, és úgy gondoltam (pláne a coruscanti csata után), hogy azért lehetne epikusabb. Viszont az endori csata, nos, az aranyos. :) 

 

Tehát, az ep9 érzelmekben múlja felül az ep6-os és az ep3-at is. Mert az is zárófilm volt (megjegyzem: szerintem az ep3 jobb zárófilm, mint az ep6), egy korszak lezárása. Most egy Sagat és egy korszakot kell zárni. Kivéve, ha lesz ep9-12. De inkább ne legyen.

És múlja felül csatákban is, na meg fénykard-párbajban is, utóbbi koreográfiában is legyen nagyon ütős.

És persze rendezzék az Erő egyensúlyát, ha már előrángatták az ep7-tel és tovább szőtték az ep8-cal. Meg azért legyen sok kikacsintás a régi részekre, vizuális, szöveges, stb. Ilyen téren tényleg jól jönne egy színes lázadás, amiben a twi'lekek mellett láthatunk zabrakot, iakarut és abednedót is, de ha lassat és harch is feltűnne, az sem lenne rossz. És más téren is egységesíthetnek azért. Esetleg visszatérhetnénk Tatooine-ra, mert eléggé fontos világ a Skywalkerek szempontjából. Megkockáztatom, a végső párbaj Rey és Kylo között lehetne ott valahogy. Rey nek ismerős lenne a sivatag, a Skywalker-vérvonal utolsó tagja pedig ha ott lelné halálát, az ütne. De már korábban említettem, hogy az sem lenne rossz, ha visszatérne Coruscant, ahol a Jedi Templom lenne Kylo Ren palotája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sagát mindenképp ez a film fogja lezárni. Kíváncsi leszek :) Tulajdonképp ez a film dönti el, volt-e értelme elkészíteni ezt a trilógiát... Fontos, hogy a 9 film alapvetően egy fő történetet meséljen el, legyen eleje, közepe, és vége, jusson el a történet A-ból B-be. Ezek az ep1-6-ra jellemzők voltak, de így most az ep1-9-re kell most már ezt nézni. Én alapvetően ezt várom, hogy egy tényleges lezárása legyen a teljes sztorinak, és hogy valóban összekapcsolja az összes trilógiát, ahogy Abrams is mondta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amikor Vader bemegy kihallgatni Leiát, ott áll két őr a háttérben. Azok a majdnem dezertőrök. Azért szegények eléggé rosszul jártak. És vajon hányan lehettek még így a Halálcsillagon vagy csillagrombolókon? :hmm:

Milyen érdekes felvetés...

 

Én pont ezért várok olyasmit az Ep.9-től, hogy legyen valamiféle erősebb bomlás az Első Renden belül. Elvégre a Starkilleren pl. egy kisebb seregre való katona lett összerántva, hogy Hux elélvezhessen azon, hogy elpusztítanak egy egész rendszert. Valószínűleg nem minden katona annyira lojális, hogy ilyen szörnyűségeket átvészeljen. Még ha gyerekként is sorozzák be őket és éveken át mossák az agyukat, bizonyos húzások még így is sokaknak túl erősek lehetnek. Ebben a szálban Finnek is lehetne komolyabb szerepe.

 

Igazából azért is lenne jó egy ilyesmi, mert az erőviszonyok brutálisan felborultak. Kell valami, ami visszabillenti kicsit a mérleget, mert így irreális, hogy az ellenállók legyűrjék az ER-et. Hux és Kylo hatalmi harca egyfajta lehetőség erre. De az is opció, hogy olyan módon szétszakadjon az ER, hogy sokak ellenük forduljanak. Emellett pedig Finnek is juthatna így masszívabb feladat. Mert én most a 8 után valahogy úgy érzem, hogy nála rezeg a léc ilyen szempontból. Még egyszer nemigen lehet eljátszani, hogy kap egy ilyen mellékszálat, ami a fősodorhoz képest nem épp erős.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, pb69 írta:

Emellett pedig Finnek is juthatna így masszívabb feladat. Mert én most a 8 után valahogy úgy érzem, hogy nála rezeg a léc ilyen szempontból. Még egyszer nemigen lehet eljátszani, hogy kap egy ilyen mellékszálat, ami a fősodorhoz képest nem épp erős.

Az EPVIII arról szólt, hogy mindenki megtalálja a helyét és a főhősök leváljanak a régi karakterek vezérelte síkról. A IX-ben már teljesen más lesz a lényeg. Közösen fog harcolni a jó ügyért egy Finn-Rey-Poe vezette ellenálló tengely.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
1/22/2018 - 19:23, Dzséjt írta:

Mindent tud róla, pontosan tudja, hogy Padmé Amidala volt az anyja és azt is, mit tett Amidala a Köztársaságért. Még a Naboon is járt, meg is mentette a bolygót az Uralkodó bosszújától (még Darth Maulról is tud). Sőt még Leia legközelebbi barátai is tudják, hogy Padmé volt az anyja.

Otthona kettő volt: a Hosnian Prime és a Chandrilla - utóbbi bolygón született meg Ben is. Mondjuk szerintem a temetés helyszíne triviális kérdés. Anakint az Endoron temették, Qui-Gont a Naboon, egyiknek sem jelentett az a világ semmit, ahol elégették, sokaknak meg temetés sem jutott. Akár az űrbe is kilőhetik a koporsóját, mintegy tengerésztemetésképpen. A megemlékezés a lényeg.

De most épp két Jedit mondtál, akiknek a temetés helyszíne valóban lényegtelen. :) Ezzel szemben az egyetlen nem Jedihez köthető temetés, amit látunk a filmekben, az pont Padméé - hopp, a Naboon. 

Leia esetében is lehetne a Naboo-n, nekem nagyon tetszene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Donát írta:

Leia esetében is lehetne a Naboo-n, nekem nagyon tetszene.

Nekem is (jöhetne a sok agyhalott a ROTS kopizással legalább :D )! A temetés és ráadásul lehetőséget is adhatna megtudni ki hova jutott. Egyre inkább várok egy nagyobb idő ugrást. 10 év körülit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Érdekes lenne, ha a Ren-lovagok már a Coruscant-on lennének, ahol nagyban folyna az új rendjük tagjainak kiképzése. Mondjuk a Jedi Templomban, csak az már Ren Templom lenne.

 

A végső összecsapásnak kétfajta jó helyszínt tudnék elképzelni.

1. Coruscant, azon belül is a Jedi Templom, ahol Rey - és esetleg az időközben összegyűjtött pár tanítványa összecsapnának Kylo Rennel és a Ren-lovagokkal.

2. A Mortis-hoz vagy a Világok Közti Világhoz hasonló misztikus helyen lenne a végső összecsapás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy miért várom a IX-cet? Egyrészt azért mert soha ilyen megjósolhatatlan nem volt még egy trilógia vége. Korábban mindig volt sejtésünk mi lesz, leginkább nagy vonalakban. Most viszont totális félhomály van. Én azt várom, hogy befejezik az SW új alapokra helyezését, bármit jelentsen ez. Hihetetlenül izgalmas lesz. A szemellenzős rajongókkal ellentétben itt 20-30 éves időtávokban gondolkodnak, és nem a múltban élnek.

 

Mérges leszek ha nem lesz valami előremutató konklúzió!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egen, én sem tudnám megmondani, mit várok ettől a filmtől. Johnson megmutatta az ep8-cal, hogyan kell bátor, mégis a régitől nem teljesen elszakadó filmet készíteni - ez a kettős üzenet ráadásul az egész film lényege. Ne rekedj meg a múltban, de azért ne is próbáld meg elfelejteni, mert mindkettő káros lehet. Abramstől sem tudom, mindez után mit várjak. Az ep7 sok tekintetben bátortalan film volt, ugyanakkor annak a filmnek speciális elvárásoknak kellett megfelelnie: bevezetnie egy új trilógiát, miközben vissza kellett nyernie az előzményekben csalódott rajongókat, de meg kellett felelnie az azokat szeretőknek is.

Azt már Abrams is mondta, hogy ezúttal bátrabbak lesznek, ráadásul úgy vélem, az ep8 vége meglehetősen nagy szabadságot ad nekik, hiszen lényegében minden szálat elvágtak, ami az ep4-5-6-hoz kötné: a régi trió nincs már, se új Köztársaság, se Birodalom, se Snoke-Kylo-Rey hármas. Az ep8 sok tekintetben egy reboot is volt. Az ep9-nek innentől kezdve már csak az ep7-8-hoz kell igazodnia. Abrams pedig érti a csíziót, tudja, hogyan kell jó ötletekkel előállni és megvalósítani - talán az egyetlen hézag, hogy azokat nem mindig gondolja át, így bármennyire is látványos az óceánból kiemelkedő Enterprise, akkor is már az ötlet is hülyeség, hiszen a látványon kívül semmi funkciója, se értelem nincs mögötte. De persze más sci-fit rendezni és más űroperát. Itt a francot sem érdekli, ha a csillagromboló az óceánból kúszik elő. :) 

Amit igazán várok: szórakoztató legyen ez is, legalább annyira, mint az ep7. Azt nem hiszem, hogy lesz olyan bátor, mint az ep8, de az ep7-nél legyen bátrabb. Varrjon el szálakat, ha csak nem akarnak még egy trilógiát, abban az esetben viszont már kezdjék megnyitni azokat - alapvetően most nehéz is elképzelnem, hogy ezt a konfliktust lezárják egy filmben. Ugyanakkor nem szabad elfeledni, hogy a klónok háborúja is lezárult az ep3-ban, miközben csak az ep2 végén kezdődött el. Itt is ugyanez a helyzet. Látjuk a háború elejét és végét, aztán szevasz.

A nagy kérdés az, hogy hogyan lesznek képesek lezárni? A Birodalom megmutatta, hogy attól még nem omlik össze a rendszer, ha az uralkodó meghal. A Birodalom sosem pusztul el, vagy nem olyan gyorsan, ha Palpatine előre megfontoltan nem rendezi úgy, hogy elpusztítsa önmagát a halála esetén. És ez igaz az Első Rendre. Megrendült, hogy meghalt Snoke? Nem, Kylo Ren a helyébe lépett, és tuti, hogy lenne Kylónak is utódja. Ahhoz, hogy az Első Rendet legyűrjék, hát legalább egy olyan tarolás kell, mint amit ők rendeztek a Hosnian Prime-on. Gyorsan elpusztítani minden politikai és katonai vezetőt, a flotta gerincét, aztán azonnal rátámadni a túlélőkre, hogy észbe kapni se legyen idejük.

Na, erre az Ellenállás nemhogy képtelen, szerintem nem is tennék meg. Túl erőszakos, ők meg mégis csak a jófiúk.

Szóval nehéz lenne megjósolni, mit hoz az ep9. Talán csak annyit várnék el most itt, több mint másfél évvel a premierje előtt, hogy legyen bátrabb és jobb az ep7-nél. Szerintem akkor már nyertünk. És legyen egy igazán nagy csata, ami mellett a coruscanti és a scarifi csak kocsmai bunyónak tűnik. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, felhúztál ezzel a csillagromboló a víz alól c. résszel, hmmm. De ha lezuhan égve egy naaagy tóba, közel a parthoz, aaa... de valamelyik legyen!  :) És valóban, nehéz elképzelni valami "megnyugtató-végleges" lezárást, egy epizód alatt pláne. Abrams-nek megnyílt az út bátorrá válni, és valami maradandót, nagyot dobni. Úgy igazából. Hajrá!

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Porg írta:

(Dzséjt, felhúztál ezzel a csillagromboló a víz alól c. résszel, hmmm. De ha lezuhan égve egy naaagy tóba, közel a parthoz, aaa... de valamelyik legyen!)  :)

Akkor csak itt, csak neked, csak most. Az egyik hátterem:

GVpEJrB.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

AAAAAA, hú de állat! :clap:

 

Még egy posztot megér: ez nagyon kecseg, bitang, igazi rohadék, megmutatja, hogy, nézd, ezt is tudom! :) Közben meg balett könnyű is, nagyon kecses, szép, bizony. Ilyet. AAAAAA :) Williams zenére feljön bammegh! Hmmm

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Porg írta:

És valóban, nehéz elképzelni valami "megnyugtató-végleges" lezárást, egy epizód alatt pláne. Abrams-nek megnyílt az út bátorrá válni, és valami maradandót, nagyot dobni. Úgy igazából.

Azt is el tudom képzelni, hogy nem lesz vége a sztorinak a IX-ben. Pihentetik jó pár évig és valahogy folytatják. Sok függ attól, hogy Kylo túléli-e a részt, ugyanis ő az utolsó a Skywalker vérvonalból. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem biztos, hogy ez a legjobb topik ehhez, de íme néhány tipp arra nézve, hogy szerintem a várható időugrás után melyik karakter milyen szituban lesz az ep.9 elején. Nem hiszem hogy a tippjeim be is fognak találni. Ez inkább csak egy gondolat-kísérlet.

Mindenesetre az időugrás szerintem kb. 5 év lesz.

 

Finn: A galaktikus Ellenállás egyik fontos vezetője lesz. Rose már a felesége lesz és az sem teljesen kizárt, hogy lesz egy közös gyerekük. A közös gyerek kellően egyértelművé tenné, hogy az ep.8 és az ep.9 között eltelt pár év. A végső nagy csatában Finn lesz a szárazföldi egységek parancsnoka. 

Poe: Az Ellenállás első számú vezetője. A sztori egyik pontján fel fogja keresni Leia sírját, vagy Leia sírja közel lesz a Központhoz. A főszereplők közül ő az egyetlen akinél szerintem benne van a pakliban hogy meghal a végén. A megújult Ellenállás egyébként nem olyan ágról szakadt, mint a Lázadás vagy a korai Ellenállás volt: rendszerek százai lesznek a kezükön. A Köztársaságnak lesz egy ideiglenes fővárosa, addig amig vissza nem foglalják a galaxist. Ez lehet egy teljesen új bolygó, de akár Korélia is. Így a Solo spin-off még jobban össze lenne kapcsolva a sequel trilógiával.

Rey: A régi jedi könyveknek és Luke szellemének hála profi teljesértékű jedivé képezte magát. Olyan erős Erőhasználóvá vált, amilyet még nem láttunk korábban. Az elmúlt 5 évet a tanulás mellett teljes egészében az Ellenállásnak szentelte, nem volt ideje új jediket képezni, viszont a tervek már készen állnak a Rend felélesztésére. A Jedi Rend jövője azon múlik, hogy életben marad-e a nagy csata végén (nyilván életben marad). Rey egy teljesen új kardot fog forgatni ami inkább Maul kétágú kardjára emlékeztet. Elvégre Rey bottal harcol a leghatékonyabban.

Kylo: A galaxis önjelölt Császára aki Coruscantról irányítja azt a felét a galaxisnak amit megszállt az Első Rend. Lesz egy teljesen új palota Coruscanton amit a parancsára és az ő "tiszteletére" emeltek. Kylo uralkodása roppant mozgalmas: egymást érik a merényletek. Az Első Rend belső köreiben is sokan meg akarnak szabadulni tőle. Az egyik első jelentében épp azt láttjuk ahogy kivégeztet pár árulót. A végső csatára Coruscanton fog sor kerülni.  A film legvégén az egyik nagy fordulat, hogy átáll és hozzásegíti az Ellenállást a végső győzelemhez. Hogy meghal-e vagy sem: inkább arra tippelek hogy meghal. Megölte Hant, bizonyos értelemben Luke-ot és ki tudja még ki mindenkit. Nincs azaz oldal ahol nyugalomra lelhetne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bravo, Bomarr! ;) Rose tuti velünk lesz, alap. Coruscant nélkül kiakadnék, nagyon. Szeretném, ha Kylo elhullana, szép lenne ha önfeláldozva, mégis tök máshogy mint Vader. Poe halála is adja magát, kell egy ilyen... :):( Leia, hmmm. Az bárhogy is lesz, drámai lesz.

150 percben, köszike.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép fejtegetés, tulajdonképpen az sem lepne meg, ha mind bejönne.

Coruscant szerepeltetése szerintem alap. Az volt a Galaxis fővárosa, méltánytalan lenne, ha nem jelenne meg az új trilógiában. Ráadásul az új filmek erőteljesen merítenek a nem megvalósult koncepciókból. Darth Vader kastélya az RO-ban az ep5-ből származik, Snoke trónterme az ep8-ban ep6-os koncepciórajzokon alapul. Ezután meglepne, ha nem valósítanák meg az ep6-hoz eredetileg tervezett csatát a Coruscant mellett. Ráadásul még az ep3-ra is jól reflektálni egy második coruscanti csata.

Viszont nekem jobban tetszene, ha Kylo is a Jedi Templomot használná palotájának. Egyrészt az Első Rend a Birodalmat majmolja, Kylo maga meg Vader rajongó, így a Jedi Templom valamennyire zarándokhely lehet számára. Ráadásul, ahogy Sidiousnak, úgy Kylónak is remek trófea lenne. Plusz ez is összekötné a prequelt a sequellel. Szerintem lenen olyan érzelmi ütés egy párbaj Kylo és Rey között a Jedi Templom falai között (mondjuk a végével a Jedi Tanács egykori termében), mint amilyen Yoda és Sidious csatája volt a Szenátusban. Csak persze másmilyen érzelmeket pendítene meg.

 

Apropó, meg nem valósított tervek: az Ellenállás bázisa akár a Kashyyykon is lehetne.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.