Ugrás a kommentre

Zene


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Szép is lenne, ha így vonulna nyugdíjba. Ugyan nem vagyok már maximálisan elégedett legújabb munkáival, de akkor is szép lenne, ha a Star Wars lenne karrierjének záróakkordja. Mert azért na, John Williams legrosszabb munkái is a legjobb zeneszerzők legjobb munkáival érnek fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

A "Galaxy's Edge" park Batuu-s helyszínéhez szerzett mjuzikjának meghallgatása után már jobban kezdtem bizakodni. Nem jött be maradéktalanul az a darab de könnyen el tudom miatta képzelni hogy klassz cuccot fog a Skywalker korához (:D) összedobni a kollégáival a jó öreg Jani apó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Don Williams (John Williams testvére) elárulta, hogy a filmhez 135 percnyi zene lett elkészítve. Sokan azt mondják, hogy így maga a film kb. 3 óra hosszúságú lesz. :hmm:

 

 

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Sokan azt mondják, hogy így maga a film kb. 3 óra hosszúságú lesz. :hmm:

A Skywalker Saga lezárása lesz a film. Ha ROTR vagy Endgame hosszúságúnak kell lennie az utolsó résznek, hogy rendesen lezárják a sztorit, akkor nem bánom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már korábban is mondtam, hogy simán lehet, hogy 3 órás lesz, főleg hogy a TLJ-hez és a TFA-hoz képest a forgatás is sokkal tovább tartott (pedig nem hallottunk semmiféle csúszásról, mint mondjuk a TFA esetében, amikor Harrison Ford megsérült)

 

Tartom továbbra is, hogy ez lesz a leghosszabb Star Wars film, ha tippelnem kéne akkor most 2 óra 50 percet mondanék :)

 

Amúgy érdekességképpen, az eddigi filmek hossza összevetve a hozzájuk készült soundtrack hosszával:

 

The Phantom Menace - 74 Mins (Actual Film: 136 Mins)

Attack of the Clones - 74 Mins (Actual Film: 144 Mins)

Revenge of the Sith - 62 Mins (Actual Film: 140 Mins)

A New Hope - 75 Mins (Actual Film: 125 Mins)

The Empire Strikes Back - 74 Mins (Actual Film: 127 Mins)

Return of the Jedi - 45 Mins (Actual Film: 136 Mins)

The Force Awakens - 77 Mins (Actual Film: 135 Mins)

The Last Jedi - 77 Mins (Actual Film: 153 Mins)

 

Hozzá kell tenni persze, hogy ezek a percek a hivatalosa OST albumok hosszai, melyek általában nem tartalmaznak minden témát, ami felcsendül a filmekben. De ha mondjuk ezeket a meg nem jelentetett témákat olyan 30 percnyinek vesszük, akkor kb. 100 percnyi hanganyag egy filmhez.

 

A TROS esetében viszont 135 :) ez jelenthet valamit.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A Skywalker Saga lezárása lesz a film. Ha ROTR vagy Endgame hosszúságúnak kell lennie az utolsó résznek, hogy rendesen lezárják a sztorit, akkor nem bánom. :)

Úgy-úgy!

5 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Elvileg a többi filmből is felcsendül majd egy - egy ismerős zene. :)

Ennél a filmnél ez nem is fog zavarni. Duel of the Fates, na az csendüljön fel újra! :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Én már korábban is mondtam, hogy simán lehet, hogy 3 órás lesz, főleg hogy a TLJ-hez és a TFA-hoz képest a forgatás is sokkal tovább tartott (pedig nem hallottunk semmiféle csúszásról, mint mondjuk a TFA esetében, amikor Harrison Ford megsérült)

 

Tartom továbbra is, hogy ez lesz a leghosszabb Star Wars film, ha tippelnem kéne akkor most 2 óra 50 percet mondanék :)

 

Amúgy érdekességképpen, az eddigi filmek hossza összevetve a hozzájuk készült soundtrack hosszával:

 

The Phantom Menace - 74 Mins (Actual Film: 136 Mins)

Attack of the Clones - 74 Mins (Actual Film: 144 Mins)

Revenge of the Sith - 62 Mins (Actual Film: 140 Mins)

A New Hope - 75 Mins (Actual Film: 125 Mins)

The Empire Strikes Back - 74 Mins (Actual Film: 127 Mins)

Return of the Jedi - 45 Mins (Actual Film: 136 Mins)

The Force Awakens - 77 Mins (Actual Film: 135 Mins)

The Last Jedi - 77 Mins (Actual Film: 153 Mins)

 

Hozzá kell tenni persze, hogy ezek a percek a hivatalosa OST albumok hosszai, melyek általában nem tartalmaznak minden témát, ami felcsendül a filmekben. De ha mondjuk ezeket a meg nem jelentetett témákat olyan 30 percnyinek vesszük, akkor kb. 100 percnyi hanganyag egy filmhez.

 

A TROS esetében viszont 135 :) ez jelenthet valamit.

Kiadtak egy rakat bővített soundtracket is, az EPI-é 128 perces. Szóval simán lehet ez a film két órás is. :) Persze én is jobban örülnék egy három órás változatnak. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Persze én is jobban örülnék egy három órás változatnak. :D 

Mondjuk most belegondolva J.J -ről azt hallottam, hogy nem díjazza annyira a hosszú filmeket. Elképzelhető, hogy kapunk egy tömény 2 órás filmet, de én azt gondolom, hogy a Saga lezárása végett J.J most félreteszi a dolgait és egy minimum TLJ/AOTC hosszúságú záró akkordot rak le elénk. (Amúgy ha jól emlékszem még anno a Celebration környékén kérdezték tőle, hogy hogyan áll és azt mondta, hogy az első vágást végezte el és kb. 90 perces volt a film akkor.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosabban azt mondta, hogy 90 percnyi anyagot vágtak már össze az interjú készítéséig, de még nem végeztek a vágással, így 5 perc és 4 óra között bármennyi lehet a film játékideje. :) 

 

"In an interview with Good Morning America's Paula Faris, Abrams joked that The Rise of Skywalker's final runtime could be anywhere from five minutes to four hours, but because the film is still in editing it's currently at around 90 minutes. "Right now, its 90 minutes because we're not done editing yet," Abrams said."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Redditen egy random ember ( :D ) aki azt állítja, hogy a barátja a recording team tagja, a következőt írta: Williams két napon belül végez a soundtrack felvételével. Emellett pedig az egyik track címét is közölte. A cím spoileres lehet, így spoiler kapcsoló mögé teszem:

 

Spoiler

The Falcon's Last Ride

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.