Ugrás a kommentre

Ajánlott hozzászólás

10 perccel korábban, Nabopolasszar írta:
Spoiler

Nem mert a Days of Future Past zárójelenetében (ami 2023-ban játszódik) vannak fiatal tizenéves tanulók, holott a Logan alapján 2004 óta nem születtek új mutánsok (a film 2029-ben játszódik, és Logan mondja Charles-nak, hogy 25 éve nincsenek új mutánsok). Ergo vagy a DoFP zárójelenetében nem mutánsok, hanem egyszerű gyerekek szaladgálnak az iskola folyosóin, vagy a két film más idővonalakon játszódik

Spoiler

Tényleg! Meg is néztem egy X-Men wiki oldalon. Ott is írják az idővonalnál hogy 2004-ben születettek voltak a természetes mutánsok utolsó generációja. Majd 2010-től az újraindult Weapon X program keretében elkezdték mesterségesen létrehozni őket. Deadpool is így "született". Szóval könnyen lehet hogy azok a mutáns gyerekek 2023-ban, mind egy-egy kísérlet részesei voltak. De lehet hogy nem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a legegyszerűbb magyarázat, hogy az egyes X-Men filmek egyszerűen szarnak a korábbi filmben felállított dolgokra. Ez volt a First Class esetében is, ez volt a Deadpoolban is, és ez volt a Logan esetében is, de egyedül a Deadpool vette a fáradságot, hogy erre kitérjen, akkor is egy poén miatt (gondolok arra, amikor visszakérdez, hogy Stewart, vagy McAvoy, és hogy milyen összezavaróak ezek az idővonalak).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nem játszódik mindentől teljesen független idővonalon a Logan. Vannak ugyan logikátlanságok és következetlenségek, de messze nem olyan sok, mint ahogy híresztelni szeretik sokan. Ha figyelmesen nézi az ember a filmeket (a stáblistás jelenetekkel egyetemben), illetve utánaolvasgat annak, amit esetleg nem vett észre, értett meg, akkor nem annyira kaotikusak az idővonalak, mint ahogy elsőre tűnik. ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én úgy tudom, hogy a 2000-től a 2009-ig tartó X-men filmek egy univerzum.

Az elsők, Az eljövendő múlt napjai, az Apokalipszis, a Dark Phoenix pedig egy másik univerzum.

A 2013-as Rozsomák film esetében nem tudom, hogy melyik vonalhoz tartozik. A Deadpool-ról azt hallottam, hogy Az elsők vonalához tartozik. A Logan-ről már korábban hallottam, hogy egyik univerzumhoz sincs köze. Az Új mutánsok esetében bizonytalan vagyok, azt hallottam, hogy ez is Az elsők sorozathoz tartozik, majd és 90-es években játszódik.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
45 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A 2013-as Rozsomák film esetében nem tudom, hogy melyik vonalhoz tartozik.

Ha caseyjones még mindig nem látta, akkor inkább spoilerbe teszem.

Spoiler

Ha 2 külön univerzumról beszélünk, akkor mindkettőhöz. Voltak flashback jelenetek Jean-ről, amikor megölte. A stáblista után meg a Trask Industries-t nyomták a reptéri tévében, ami felvezette az Eljövendő múlt napjait. Amiben ugyancsak voltak visszautalások az X-Men 2-3-ra.
Úgymond az Eljövendő múlt napjai az a film, ami a 2 univerzumot összeolvasztotta.
De továbbra is tartom magam ahhoz hogy a 2009-es X-Men Origins nem tartozik egyikhez sem. :D

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Filmtől független ez azért elég érdekes kritika lett, főleg a vége: jó, de nem jó. :D Lehet hamis kép, de olvasás közben olyan érzésem támadt, mintha az író két rétegnek akarna megfelelni: az MCU rajongóknak és az MCU/Disney/Marvel/PC gyűlölő embereknek.

Szerkesztve: - Dzséjt

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Megszűnik a magyar FOX csatorna ez a Légió és a The Gifted szinkronos verziója szempontjából nem túl jó hír :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ