Ugrás a kommentre

4x11 - A World Between Worlds


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Yoda József írta:

Ez így időhurok, se eleje, se vége.

Ennek nagyon is van eleje és vége, nem tudom, te mit néztél. ;)

 

1 órával korábban, Donát írta:

Ami miatt én nem szeretem ezt: Deus Ex Machina. Ahsokát megmenthette Ezra, mert már a saját vonalán is láttuk, hogy Ahsoka megmenekült. Kanant viszont nem menthette meg, mert már a saját vonalán is meghalt. Mivel az ok és okozat ezekben az esetekben összefolyik, ki dönti el, hogy ki menekülhet meg és ki nem? Miért Ahsoka megmenekülése került bele az eredeti idővonalba és nem Kanané? Mi különbözteti meg a két dolgot egymástól? Azt mondjuk, hogy Ezra nem változtathat azon, ami már eredetileg megtörtént. De miért úgy alakult eredetileg, hogy Ahsoka megmenekült, Kanan meg nem?

 

Az Erőt persze mindig be lehet dobni, csak kissé snassznak érzem. Azt is mondhatjuk, hogy Ahsoka megmenthető volt, mert a megmentésével nem haltak meg mások, ami Kananra nem lett volna igaz. Kanan halálának körülménye pecsételte meg a sorsát, ez volt a döntő érve Ahsokának is Ezra felé. De még akkor is adódik a kérdés: miért pont Ahsoka megmentése lett a kivétel, ahol Ezra be tudott avatkozni és már az eredeti idősíkon is beavatkozott? Ez tipikusan olyan helyzet, ahol érződik, hogy azért Ahsoka a kivétel, mert az alkotók őt akarták ilyen módon megmenteni. Csak az a baj, hogy ezen túl nem nagyon van rá in universe magyarázat, hogy miért pont ő lehetett a nagy kivétel, akit Ezra vissza tudott hozni. 

Szerintem van rá magyarázat, méghozzá nem az Erő, hanem a Leány az. Ahsokára egy SW keretek között istennek tartott lény vigyázz. Morai vezette oda Ezrát Ahsoka kapujához, tippre azt mondanám, hogy ő is nyitotta meg. De ha még utóbbi nem is igaz, egyértelműen ez a tudatos, isteni lény, a Leány döntött arról, hogy Ahsoka legyen megmenthető, gyanúm szerint pusztán szimpátiából. Szó szerint deus ex machina, mert egy isteni lény döntött erről. Ha Morai nincs, igen valószínű, hogy Ezra nem pont az Ahsoka megmentését biztosító kapu előtt áll meg. Lehet egyből Kanan előtt köt ki, vagy rá sem jön, mire való ez a sok karika, míg meg nem jelenik Sidious.

Szóval a kérdésedre a válasz, hogy az SW keretein belül miért Ahsoka a kivétel: mert korábban ő tett szert egy isten barátnőre, nem Kanan. :) 

Az nyilvánvaló, hogy out-universe alkotói szándékról van szó, ezt viszont itt nem érzem hibának úgy, mint Maul esetében, vagy mint más, öncélú feltámasztáskor, mint Ripley esetében. A fentiek mutatják, hogy ezt jó előre eltervezte Filoni, megalapozta és felépítette, szóval nem olyan "nyuszi a kalapból" helyzet állt elő, mint Maulnál. Ahsokát láttuk, hogy él, hogy túlélte a párbajt, ez volt az alapja. Kanant láttuk meghalni. Persze az alkotók választhatták volna őt is, de nem lenne rosszabb, ha egy újabb feltámasztott karakterrel lennénk most gazdagabb? Nem csalódtál volna, ha a Jedi Night után kiderül, hogy mindaz, ami ott történt, ment a levesbe? Mert elveszti a rész az érzelmi töltését, ha tudod, hogy Kanan nem hal meg. Szóval még alkotói oldalról is sokkal jobb, hogy Ahsokát mentik meg, akihez nem kötődik ilyen érzelmi plusz, akiről eddig is tudtuk, hogy él, csak azt nem, miért él. Nem heréltek ki ezzel egy fantasztikus epizódot.

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Egyébként könnyen lehet, hogy az Erő szellemek is ezt a teret használják mikor kilépnek a kozmikus Erőből és úgy döntenek, hogy megjelennek valakinek. Ha emlékeztek, arról beszéltünk, hogy egy hatalmas időtlen könyvtárban vannak, csak nem biztos, hogy megtalálják azt az időpillanatot, ahol szeretnének beavatkozni. Hát ez a tér engem totál erre az időtlen könyvtárra emlékeztetett.

Tényleg lehetséges, hogy valami hasonló közegben mozognak, bár szerintem nem pont ebben a nexusban. Vagy talán pontosabb lenne azt mondani, hogy abban a térben léteznek, amiben a nexus van, de ők maguk nem szorulnak rá a nexus használatára. Amúgy lehet, hogy maga Mortis is ebben a térben létezett. Bizonyos szemszögből már ott is tapasztaltunk időutazást, hiszen hőseink, bár napokat éltek át, végül ugyanarra a pontra érkeztek vissza a Galaxisba, ahonnan elmentek. Vagyis az ő szemszögükből visszaugrottak annyi napot az időben, amennyit leéltek a Mortison.

1 órával korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Amúgy a negyedik, amit vázoltál, hogy a múlt megváltoztatásával párhuzamos világok jönnek létre, lényegében ugyanaz, mint a Vissza a jövőbés/Terminator-os, csak ott a szereplőknek nincs lehetőségük alternatív valóságok közti utazásokra. Amúgy meg ez nem is feltétlenül lenne kapcsolatban az időutazással, bizonyos történetekben simán csak önmagában van a multiverzum-elmélet, nem kell időutazással beavatkozni az eseményekbe, mert önmagában minden döntéssel párhuzamos univerzumok születnek (ld. Rick and Morty).

Vagy éppen a Star Trek, ahol ugye jelenleg három fő idővonal van (Prime, Alternate, Mirror), amiből egynél mi is láttuk, hogy időutazással hoztak létre, de lehet is utazni a párhuzamos világok között, lásd: Discovery, Enterprise, Deep Space Nine, TOS.

 

1 órával korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Dzséjt, akartam kérdezni, a jelenlegi kánonban mi az a forrás, ahol elhangzik/megmutatják, hogy Maul hogy menekült meg a Naboo-n? Erről lemaradtam. A régi kánonban volt az egyik képregénykötet, amiben ezt flashback-ben megmutatják, de az már legends.

A Star Wars: Absolutely Everything You Need to Knowban írják le ugyanazt, amit az általad említett képregényben látunk.

 

51 perccel korábban, Yoda József írta:

Na majd otthon én is rajzolok :)

Mit kell ezen rajzolgatni, egyszerűen csak végig kell gondolni.

1. Vader vs. Ahsoka párbaj, közben Ezra elahaggya Malachort.

2. Ahsokát átrántja Ezra a nexusba.

3. Ahsoka megnézi Kanan halálán és meghallgatja Ezra sztoriját.

4. Ahsoka visszatér Malachorra, kicsit arrébb és kicsivel később, mint hogy elment. Vader ezalatt feljutott a felszínre, Ezráék visszatértek Atallonra.

5. Ahsoka, kizárásos alapon hátramaradt két TIE Advanced v1 egyikével lelép Malachorról, és annak tudatában, hogy most hosszú ideig nem kerülhet kapcsolatba a Lázadók Szövetségével, eltűnik balfenéken, éli az életét.

6. Ezra kalandjai a 3-4. évadban.

7. Ezra visszatér Lothalra.

8. Kanan meghal.

9. Ezra felfedezi a Nexust és átrántja Ahsokát. Ebben a pillanatban két Ahsoka létezik az A World Between Wordls idejében: múltbeli-Ahsoka és balfenéken-eltűnt-Ahsoka (bár effektíve nem, mivel múltbeli-Ahsoka egy téren kívüli, időtlen helyre került, míg balfenéken-eltűnt-Ahsoka a lineáris időben létezik valahol a Galaxisban akkor, amikorról Ezra jött, de Ezra szemszögéből elmondható, hogy két Ahsoka van egyidőben).

10. Ezra elmeséli, mit hagyott ki Ahsoka, megnézik Kanan halálát, konfrontálódnak az Uralkodóval, majd Ahsoka visszatér Malachorra, Ezra pedig Lothalra, mindenki a saját idejébe.

11. Ezra és balfenéken-eltűnt-Ahsoka, aki a múltbéli-Ahsokából lett idővel élik tovább az életüket, a nexus meg remélhetőleg az idők végezetéig elzárva marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem van rá magyarázat, méghozzá nem az Erő, hanem a Leány az. Ahsokára egy SW keretek között istennek tartott lény vigyázz. Morai vezette oda Ezrát Ahsoka kapujához, tippre azt mondanám, hogy ő is nyitotta meg. De ha még utóbbi nem is igaz, egyértelműen ez a tudatos, isteni lény, a Leány döntött arról, hogy Ahsoka legyen megmenthető, gyanúm szerint pusztán szimpátiából. Szó szerint deus ex machina, mert egy isteni lény döntött erről. Ha Morai nincs, igen valószínű, hogy Ezra nem pont az Ahsoka megmentését biztosító kapu előtt áll meg. Lehet egyből Kanan előtt köt ki, vagy rá sem jön, mire való ez a sok karika, míg meg nem jelenik Sidious.

A Leány valóban lehet magyarázat. Rég láttam a Mortis trilógiát, így nem teljesen emlékszem, hogy miként alakult ki ilyen kapcsolat Ahsoka és a Leány között.

Idézet

Szóval a kérdésedre a válasz, hogy az SW keretein belül miért Ahsoka a kivétel: mert korábban ő tett szert egy isten barátnőre, nem Kanan. :) 

Az nyilvánvaló, hogy out-universe alkotói szándékról van szó, ezt viszont itt nem érzem hibának úgy, mint Maul esetében, vagy mint más, öncélú feltámasztáskor, mint Ripley esetében. A fentiek mutatják, hogy ezt jó előre eltervezte Filoni, megalapozta és felépítette, szóval nem olyan "nyuszi a kalapból" helyzet állt elő, mint Maulnál. Ahsokát láttuk, hogy él, hogy túlélte a párbajt, ez volt az alapja. Kanant láttuk meghalni. Persze az alkotók választhatták volna őt is, de nem lenne rosszabb, ha egy újabb feltámasztott karakterrel lennénk most gazdagabb? Nem csalódtál volna, ha a Jedi Night után kiderül, hogy mindaz, ami ott történt, ment a levesbe? Mert elveszti a rész az érzelmi töltését, ha tudod, hogy Kanan nem hal meg. Szóval még alkotói oldalról is sokkal jobb, hogy Ahsokát mentik meg, akihez nem kötődik ilyen érzelmi plusz, akiről eddig is tudtuk, hogy él, csak azt nem, miért él. Nem heréltek ki ezzel egy fantasztikus epizódot.

Maximálisan igazat adok: nem szerettem volna, hogy Kanant megmentsék. Csak azon filóztam, hogy mi a magyarázat, hogy épp Ahsoka lett a "kiválasztott célszemély". Lásd fent.

 

Egyébként a legjobban annak örültem volna, ha Kanant nem mentik meg (stimm) és egyáltalán semmilyen időutazást nem hoznak be az SW-be. És Ahsoka meg máshogy menekül meg. Vagy a legjobb talán az lett volna, ha a második évad végén Ahsoka meghal és akkor nincs mit megmagyarázni, és nem lehet behozni az időbolygatást.

 

Nem tudom ki látta innen a Déja Vú-t, de ott is úgy indult a dolog, hogy a főszereplő mindent csak láthatott, de nem avatkozhatott bele a múltba (legalábbis neki ezt mondták). Azt reméltem, hogy ez lesz itt is: Ezra láthatja az eseményeket, de nem lehet aktív alakítója. Szurkoltam, hogy ne legyen interakció közte és Ahsoka között. Sajnálom, hogy nem jött be.

 

Az meg, hogy a Nexus elzárva maradt... hát, a Lothal kapu lezárult, ez biztos. De semmi garancia nincs rá, hogy más kapuk nincsenek hozzá. Egyébként Sidious hogy tudott rálátást nyerni a nexusra, ha addig nem tudott? Vagy már addig is tudott, csak nem segített neki ez egy szemernyit sem, mert szüksége lett volna rá, hogy valaki konkrétan bent legyen, mint Ezra?

 

Egyébként ahogy McDiarmid játszott a hangjával és kántálta a Sith szövegeket... úristen, zseniális. A TCW Sidious megformálók a közelébe sem érnek. Zseni az öreg! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Yoda József írta:

@Dzséjt: És hova tűnik el az egyik Ahsoka? :D mert az írásod szerint a végén megint csak egy Ahsoka van, pedig előtte kettő is volt. Hova tűnt az egyik? :) Bocsi, ha én vagyok értetlen :D

Nincs 2 Ahsoka. :) Ahsokát behúzza Ezra a speckótérbe. Igazából ő nem Ahsoka 2, hanem Ahsoka a speckó térben. Ekkor Ahsoka egy minimáis időre eltűnik a galaxisból. Vader lesújtásának pillanatától egészen addig, amikor is visszatér a templomba a portálon keresztül. Onnantól, hogy Ahsoka visszatér, ő éli tovább világát és Ezra tőle teljesen függetlenül éli át az eseményeket 2 évaddal később a saját szemszögéből. Majd ha Ezra is kijött az Átjáróból (4x10 vége) utána találkozhatnak.

 

Úgy képzeld el, hogy Ahsoka életében volt egy 30 perces szakadás, amikor eltűnt a galaxisból, átment a másik térbe, majd visszatért a galaxisba és folytatta tovább az életét. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát végülis oké volt. A rendezés meg a látvány ott volt a szeren a sztori meg a tündérmese vonalat vitte, ami végülis belefér. Van ez a nagy titokzatos hely, ahol tér és idő ura lehet az ember, felbukkan egy rész erejéig megmentik vele Ahsokát aztán eltünik az egész. Hát nem valami elegáns és szerintem sokkal hatásosabb lett volna ha Ahsoka egyszerüen csak meghalt volna a Vader párbajban, de végülis ezzel a tündérmese kimenetellel is kitudok békülni. De azért az évadzáróra valami erősebbet várok. Ahsoka meg haljon már meg. Gondolom itt a sorozatban már nem fog. De akkor más kánon műben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha meg így van, akkor lényegében nem egy időben élik az életüket. Ahsoka él tovább közvetlen a párbaj után, Ezra pedig közvetlen a 4x10 vége után. De közben tudjuk, hogy ez a két esemény nem egy időben jászódik, mert a Vaderrel való találkozás után Ezra éli a saját eseményeit a 3-4. évadban, most viszont már nem azokat éli, hanem azt ami majd következik jövőhéten.

 

Azt viszont nagyon is el tudom képzelni, amit csoli írt, miszerint Ahsoka nem pár percre tűnt el Malachorról, hanem pont annyi időre, amennyi a párbaj és a jelen rész között telt el, csak ezt mi nem ennyi időnek érzékeltük ezt a World between worlds-ben, mert ott gyakorlatilag nincs idő. Így Ahsoka teljesen jelenidőben térhetett vissza, ugyanabban az időben, amikor Ezra visszatér a templomba a 4x10-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Yoda József írta:

És hova tűnik el az egyik Ahsoka? :D mert az írásod szerint a végén megint csak egy Ahsoka van, pedig előtte kettő is volt. Hova tűnt az egyik? :) Bocsi, ha én vagyok értetlen :D

Te most direkt szórakozol, vagy ennyire nehéz ez neked? Hogy, hogy hová tűnik? Az egyik visszamegy a saját idejébe, amit csak kétszer írtam le (2-es és 9-es pont), ebből lesz aztán az idők elteltével a szintén többször említett "másik" Ahsoka, aki éli tovább az életét (5-ös és 11-es pont). Valójában nincs két Ahsoka, csak egy rövid időre egy téren és időn kívüli helynek hála ugyanannak az egy Ahsokának élete két szegmense egyetlen időben létezik. Aztán az, amelyik lelépett a lineáris idősíkról, visszatér a saját idejébe, és ahogy öregszik, éli mindennapjait, azzá az Ahsokává válik, aki Ezra idejében él. Nem tudom, hogy ebből mi felfoghatatlan neked...

 

12 perccel korábban, Donát írta:

Egyébként a legjobban annak örültem volna, ha Kanant nem mentik meg (stimm) és egyáltalán semmilyen időutazást nem hoznak be az SW-be. És Ahsoka meg máshogy menekül meg. Vagy a legjobb talán az lett volna, ha a második évad végén Ahsoka meghal és akkor nincs mit megmagyarázni, és nem lehet behozni az időbolygatást.

Nyilván az lett volna a legegyszerűbb és feltehetően a legelegánsabb is. Szerintem a készítők ott választották öncélúan Ahsokát, ugyanakkor addig én biztos nem fogok eme új dolog miatt bánkódni, amíg ennél jobban nem abajgatják az idővonalat, vagyis nem fognak eztán non-stop bejárni a nexusba és időgépet sem építenek, és ha ezután Ahsoka történetét úgy viszik tovább, hogy azt mondjam: megérte. Mint Maulnál - amihez képest Ahsoka túlélése ezerszer jobb már most -, ahol a végén kikerekedett egy olyan kissé túlnyújtott sztori, ami miatt nem bánom, hogy Lucas miatt leköpte saját filmje egy fontos elemét.

 

19 perccel korábban, Donát írta:

Az meg, hogy a Nexus elzárva maradt... hát, a Lothal kapu lezárult, ez biztos. De semmi garancia nincs rá, hogy más kapuk nincsenek hozzá. Egyébként Sidious hogy tudott rálátást nyerni a nexusra, ha addig nem tudott? Vagy már addig is tudott, csak nem segített neki ez egy szemernyit sem, mert szüksége lett volna rá, hogy valaki konkrétan bent legyen, mint Ezra?

Szerintem biztos van még más bejárat is, de hogy azt megtaláld a Galaxisban, na annak van igen kicsi esélye. Ez is el volt temetve egy eleve nehezen előcsábítható Jedi templom tövébe, és csak egy "kód megfejtésével" nyithatta ki egy Erőhasználó (és ha a Birodalom nem ásott volna le, eleve két Jedi kellett volna ahhoz, hogy a nexus kapujáig felemeljék a templomot). Úgyhogy megtalálni egy másik bejáratot, eleve nagyon-nagyon nehéz lehet, talán lehetetlen is. A Birodalomnak is csak azért volt tudomása erről, mert a Jedi Archívumban volt feljegyzés róla, amire ráleltek. De még ott sem volt meg a bejutás módja. És ha minden nexuskapu olyan nehezen hozzáférhető, mint ez, nos, mondjuk úgy, hogy nagyobb esélyed van újabb Halálcsillagba futni, mint még egyszer a nexusba bejutni.

Persze azzal, hogy az alkotók meglépték ezt, teret adtak a használatára, ugyanakkor tuti szándékosan nehezítették meg a nexusba való bejutást, és a story group sem a hecc kedvéért létezik. Éppen ezért nem hiszem, hogy ezt a nexust túl sűrűn fogjuk látni, mint ahogy Mortis mindenható urai sem véletlen kerülnek elő ritkán.

Ami Sidioust illeti, szerintem azért tudott bejutni, mert Ezra utat nyitott. Ahsoka említi is ezt. Azzal, hogy Ezra bejutott és kapukat kezdett nyitogatni, lehetőséget adott Sidiousnak, hogy lekövesse, vagy érzékelje, vagy valami ilyesmi, ezáltal magának is ablakot tudott nyitni, viszont a hely természete vagy valami más miatt ő maga csak egy Jedin át tud bejutni.

3 perccel korábban, Yoda József írta:

Ha meg így van, akkor lényegében nem egy időben élik az életüket. Ahsoka él tovább közvetlen a párbaj után, Ezra pedig közvetlen a 4x10 vége után. De közben tudjuk, hogy ez a két esemény nem egy időben jászódik, mert a Vaderrel való találkozás után Ezra éli a saját eseményeit a 3-4. évadban, most viszont már nem azokat éli, hanem azt ami majd következik jövőhéten.

Ez kezd fejfádító lenni... Mi van? :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Yoda József írta:

Ha meg így van, akkor lényegében nem egy időben élik az életüket. Ahsoka él tovább közvetlen a párbaj után, Ezra pedig közvetlen a 4x10 vége után. De közben tudjuk, hogy ez a két esemény nem egy időben jászódik, mert a Vaderrel való találkozás után Ezra éli a saját eseményeit a 3-4. évadban, most viszont már nem azokat éli, hanem azt ami majd következik jövőhéten.

 

Azt viszont nagyon is el tudom képzelni, amit csoli írt, miszerint Ahsoka nem pár percre tűnt el Malachorról, hanem pont annyi időre, amennyi a párbaj és a jelen rész között telt el, csak ezt mi nem ennyi időnek érzékeltük ezt a World between worlds-ben, mert ott gyakorlatilag nincs idő. Így Ahsoka teljesen jelenidőben térhetett vissza, ugyanabban az időben, amikor Ezra visszatér a templomba a 4x10-ben.

Ezra és Ahsoka két különböző kapun távoztak. Elég sanszos, hogy két különböző időbe érkeztek. Ahsoka a 2. évad végére, Ezra meg a 4x10-hez. Ha Ahsoka vándorolgat és mászkál a 2. évad vége és a 4x10 között, utána újra tudnak találkozni. Megjegyzem Ahsoka rögtön a visszatérése után visszacsatlakozhatott volna Ezráékhoz, no de látjuk, hogy nem ez történt, és Ahsoka is megtudta ezt Ezrától, így valószínűleg ezért nem ment vissza egyből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Yoda József írta:

Na akkor azon gondolkodj el, hogy eközben mit csinálnak Ezráék

Ez egy gyors elgondolkodás lesz: amit láttunk a 3-4. évadban.

Ahsoka szemszögéből a beavatkozás a 3-4. évad ELŐTT történt. Ezra szemszögéből pedig Kanan halála után. 

 

Tényleg nem megy ez neked.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsánat, csak senki sem reagált konkrétan fentebb, amit Dzséjt képes hsz-e felett írtam. Az nem lehet, hogy Ahsoka fél órája a Világok közti világban 2 évig tartott, hogy két évet átugrott?

És most mikor visszakerült, már újra egy idősíkban van Ezrával. Tudom, hogy már akkor is láttuk ott elsétálni, de akkor azt előrevetítésként kell értelmezni. Ez kicsit Interstellaros megközelítés, de el tudnám fogadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , csoli1138 írta:

Bocsánat, csak senki sem reagált konkrétan fentebb, amit Dzséjt képes hsz-e felett írtam. Az nem lehet, hogy Ahsoka fél órája a Világok közti világban 2 évig tartott, hogy két évet átugrott?

És most mikor visszakerült, már újra egy idősíkban van Ezrával. Tudom, hogy már akkor is láttuk ott elsétálni, de akkor azt előrevetítésként kell értelmezni. Ez kicsit Interstellaros megközelítés, de el tudnám fogadni.

Nagyon fura lenne a 2. évad végén a lesétálós jelenet, ha hirtelen x évet ugrottunk volna előre az időben mindenféle jelzés nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Furának fura, de ezt láttuk. Most meg kapott volna értelmet. Mert valljuk be így sem, úgy sem tudtuk két évig, hogy hogy a francba lett annak a párbajnak elsétálás a vége.

Most már láttam a Recon-t, de nem értettem mindent. Ha cáfolja szóljatok és befogtam, de addig is elfogadaható magyarázatnak érzem.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, csoli1138 írta:

Furának fura, de ezt láttuk. Most meg kapott volna értelmet. Mert valljuk be így sem, úgy sem tudtuk két évig, hogy hogy a francba lett annak a párbajnak elsétálás a vége.

Most már láttam a Recon-t, de nem értettem mindent. Ha cáfolja szóljatok és befogtam, de addig is elfogadaható magyarázatnak érzem.

 

 

4:20-tól. Szerintem kizárt. Ha csak Vader nem ugrott előre 2 évet, amit nyilván tudunk, hogy nem történt meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Donát írta:

Mert nincs értelme, annak, amit mondasz. :D 

Szóról szóra ugyanezt akartam írni. :lol:

 

8 perccel korábban, csoli1138 írta:

Bocsánat, csak senki sem reagált konkrétan fentebb, amit Dzséjt képes hsz-e felett írtam. Az nem lehet, hogy Ahsoka fél órája a Világok közti világban 2 évig tartott, hogy két évet átugrott?

Én személy szerint több poszton keresztül cáfoltam ezt, még mielőtt feltetted a kérdést. ;) Szóval ki nem reagált kinek az írására? :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A döntő érv egyébként az, hogy a mostani részben a madár és Ahsoka együtt mennek át a portálon és együtt érkeznek vissza a valóságba, a 2. évad évadzárójánál pedig a madár figyeli, ahogy Vader sérülten elsétál a helyszínről.

Ahsoka1.png

Ahsoka2.png

Ahsoka3.png

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Donát írta:

Ez egy gyors elgondolkodás lesz: amit láttunk a 3-4. évadban.

Na mármost, ha ez történik, akkor újra megtörténik az, ami eddig történt, tehát Ezra MEGINT berántja Ahsokát a nexusba, aki MEGINT visszatér Malachorra, innentől pedig MEGINT megtörténik ugyanez, újra és újra...

 

A beszólogatást meg kéretik mellőzni. Én nem ütöttem meg ilyen hangnemet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Yoda József írta:

Na mármost, ha ez történik, akkor újra megtörténik az, ami eddig történt, tehát Ezra MEGINT berántja Ahsokát a nexusba, aki MEGINT visszatér Malachorra, innentől pedig MEGINT megtörténik ugyanez, újra és újra...

 

A beszólogatást meg kéretik mellőzni. Én nem ütöttem meg ilyen hangnemet!

Elnézést! De tényleg nem értem a problémát. :) Ha az események mentén haladsz, lehet látni egy kört valóban, de ez mindegy, mert a szereplők perspektívájából kell figyelni az eseményeket és nem az események perspektívájából a szereplőket. Minden esemény mindenkivel csak egyszer történik meg, csak más nézőpontból. Ahsoka szemszögéből ő egyszer ki lett ragadva egy 30 percre majd folytatta az életét és többé nem találkozott a speciális térrel. Ezra szemszögéből ő meg két évvel később egyszer bejutott a speciális térbe és ott eltöltött valamennyi időt, majd kijött onnan és folytatta az életét és többé nem találkozott a speciális térrel. Nem igazán értem, ezzel mi a gond. Mind a két érintett karakter tudja folytatni a normális életét.

 

Számomra csak akkor lenne ez problémás, ha Ahsoka, miután visszalökődik a normális térbe 2 év múlva újra bejutna oda és megint visszalökődne két évvel és így tovább. De ilyesmiről itt szó sincs. A 2 évvel ezelőtti Ahsoka ki lett kapva 30 percre a térből, majd vissza lett téve szinte ugyanoda, ahonnan kikapódott, és folytathatja az életét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Yoda József írta:

Na mármost, ha ez történik, akkor újra megtörténik az, ami eddig történt, tehát Ezra MEGINT berántja Ahsokát a nexusba, aki MEGINT visszatér Malachorra, innentől pedig MEGINT megtörténik ugyanez, újra és újra...

 

A beszólogatást meg kéretik mellőzni. Én nem ütöttem meg ilyen hangnemet!

Ha időhurok lenne, önismétlés lenne az egész, de itt láthattuk, hogy mindenki visszatért a saját idősávjába, ahonnan MINDENKI folytatja az útját a maga idősíkjában, nincs ismétlődés.
Ashoka 2 éves eltűnése lehet akár egy önbeteljesítő "jóslat" is, hiszen megtudja, hogy 2 évig nem is találkoztak, ezért nem is találkoznak, vagyis egy jövöbeli esemény indukálja egy múltbeli esemény megvalósulását. Valaki felvetette, hogy ilyesmi módon történhetett a régi prófécia létrejötte, én ebben látok fantáziát és rációt, amennyiben ez lehetséges egy időutazásos történetnél :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

sketch-1519817980143.png

 

na lehet h nem annyira szép a rajz de telón csak ennyi futotta most, de a lényeg látszódik - remélem:

 

 

Ezráék eljutnak Malachorra ott megtörténik a Vader vs Ahsoka ám Ezráéknak iszkolniuk kell onnana, míg Ahsoka hátramarad. Később látjuk hogy Vader túlélte a robbanást és elhagyja a bolygot míg Morai visszatér és látjuk hogy Ahsoka lemevy a lépcsőkön. Eközben persze Ezráék visszatérnek az Atollonra. (zöld 1.)

Ezek után mivel Ezráék úgy hiszik hogy Ahsoka meghalt tkvább élik az életüket. Ezra a holokron rabja lesz majd megjön Tjrawn is megalakul a Szövetség stb. Ez egészen a 4. évad World between world ig tart, amikor is az ifjú Bridger belép a nexusba. (piros 1.)

Ezra járja az uþját a nexusban aztán találkozik Morai  al aki megmutatja neki a múltat. Ezra közbeavatkozik megmentve Ahsokát. (piros 2.) Aután rögtön visszatér a jelenbe. (piros 3.)

Ahsoka pedig a jelenbe - vqgyis számára a jövőbe de igazából a semmi közepére - érkezik. (zöld 2.)

A nexusban Ahsoka megtudja hohy nincs a csapattal, Kanan meghal meg szerintem sok dolgot elmondhatott neki Ezra. Sidious megjelenése után mindketten visszatérnek a saját idejükbe. Ahsoka tehát visszatér a Twilight of the Apprentice idejére csak pár perccel később. (zöld 3.) Miután visszatért Morai lecsekkolja Vadert míg Ahsoka a lépcsők felé indul ala 2. évad vége. :)

Mivel Ezrától hallotta azt hogy mik történtek a csapattal ezért Ahsoka megvárja azt a pillanatot amikor Ezra visszatér Lothala. Hogy hogyan?: Kanan halálát megérezhette nem? Onnantól meg sima az út. De addig a pillanatig - tehát a WbW eseményeiig - a togruta éli az életét. (zöld 4.)

 

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztaleborultszivarvégit!!!!

Adjon valaki embernek legalább 1 lehetőséget, forgatókönyvírásra, vagy rendezésre egy Sw filmnél!

a részekről:

Ebben a 2  részben és 43 percben számomra több SW élmény és libabőr volt, mint a 3 új filmben együttvéve!Ebben a 2 részben több kreativitás volt, mint azokban a fércművekben!


a klónok háborúja nagy kedvencem volt, es szkeptikus voltam egy olyan animációs sorozattal, ami bevallottan a fiatal generációt célozza meg.

Aztán azóta keresem az állam a padlón, mennyi új tartalommal, érzelemmel, régi és új karakterrel töltöttek meg egy hivatalosan "gyerekmesét", mindezt a kánon és a legends lehető legkreatívabb,ugyanakkor tiszteletteljes felhasználásával. Látszik rajta, hogy kiforrott koncepcióval rendelkeztek a továbbiakra is, fejben készen volt az"idővonal".

Sokkal kevesebb az önellentmondás, a kritikákra való reflexió, a nézőknek való megfelelés, rendben van a humor es a karakterek közötti dinamika, az összes olyan aspektus amitől az új filmeknél a falnak mentem volna.
Mindezt gyönyörű animációkkal és élvezhető történettel. Zseni a brigád na.

Nem gondoltam, hogy a Kaanan halála utáni eseményeket így tudják fokozni, folyamatos libabőr végig.
az egész félépítése, Ashoka megmentésén szintén látszik a koncepció, mennyire átgondoltan építettek fel minden részt. Az időutazást is stílusosan tálalták, együtt kattogtam a résszel, amikor átnyúlt Ashokaert, ahh, mondom itt volt 2 évet, de a végkifejlet szerintem még jobb. Egyből beugrott,hogy rohannak Kananért, és már mentek is :D (a Dzséjt által felvázolt és belebegtetett Palpi trollkodik vele verzio is teljesen hihető és passzinthato Palpatine személyiségéhez, aki a dezinformálás, féligazságok és kételyek kelésének nagymestere.
Ha átnyúl, azzal a Jedi (ezra) érzelmeit kihasználva, akar egy újabb löket is lehetne a sötét oldal felé. Majd mikor rájön, hogy felsült, felfedi magát és odab*sz.
Hihetetlen, hogy a 100x lerágott és ismert sorsú karakterből ennyi pluszt hoznak ki, illetve elérik, hogy márcsak a hangja hallatán mindenki tudja, kiről van szó és leverje a víz. Ez egyben a szinkronszínészt is dicséri, aki egyben a valodi is :P Nálam Maul hangja volt kb hasonlóan telitalálat.
számomra egyértelmű volt, ki mikor került vissza és teljesen logikus.
 


Kanan halála egy fix pont az időben, ha Ezra megmenti, ő meghal abban a pillanatban, vagyis nem tud belépni a nexusba, ezáltal nem valósul meg Ashoka megmentése, mivel Ezra már nem élne abban a pillanatban, mikor belépett, ami elvileg korábbi időpont, ezáltal akár az egész idősik és az univerzum is összeomolhatna. 

Rengeteg gondolatom van még, mait most nem tudok összegezni, de nálam 11/10 az értékelés :D
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Bence1997 írta:

De addig a pillanatig - tehát a WbW eseményeiig - a togruta éli az életét. (zöld 4.)

Egészen eddig okés a dolog. De eközben Ezráék is élnek, élik az életüket. Donát szerint azt, amit a 3-4. évadban látunk. Akkor viszont újra eljutunk oda, hogy Ezráék elmennek a templomba, ott Ezra bekerül a nexusba, majd a múltból odarántja Ahsokát... Innentől meg kezdődhet elölről az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Yoda József írta:

Egészen eddig okés a dolog. De eközben Ezráék is élnek, élik az életüket. Donát szerint azt, amit a 3-4. évadban látunk. Akkor viszont újra eljutunk oda, hogy Ezráék elmennek a templomba, ott Ezra bekerül a nexusba, majd a múltból odarántja Ahsokát... Innentől meg kezdődhet elölről az egész.

Yoda: fent leírtam karakterszempontból. Ennél többet tényleg nem lehet tenni, hogy megértsd. :) 

 

Még egy próba: így képzeld el a lefolyását az egésznek:

 

loop.png

 

A karakter életútja megy normálisan, egyszer átéli a hurkot, majd a felső vonalon folytatódik tovább lineráisan, normálisan. Ezra és Ahsoka is csak egyszer élik át a speciális tér adta kavart.

 

Értem amúgy mi zavar meg: amikor Ahsoka visszatér és öregszik 2 évet, Ezra akkor esik át a loopon, de ez Ahsokát nem kell, hogy érdekelje. Ezra eltűnik, megcsinálja a speciális térben, amit meg kell, VISSZATÉR, és onnantól kezdve vannak újra "közös nevezőn", mert mindkettejük számára megtörténté válik a speciális tér eseménysora. De Ahsoka az Ezra visszamenésben nem érdekelt (hiszen nem szerepel a 4x09-ben), Ezra pedig a 2. évad évadzárós eseményeiben nem érdekelt, hiszen ott meg csak Ahsoka éli át a speckó tér eseményeit. Mind két karakter egyszer éli át a dolgot, csak máskor, és utána folytatják az életüket. És Ahsoka Ezrával tud most már találkozni, hogy Ezra visszatért a speciális térből.

 

Még egy dolog: ha a 2. évad zárója és a 4x09 között beszélgetne egymással Ezra és Ahsoka, akkor Ahsoka már múltidőben beszélne arról, amit Ezrával átélt, Ezrának viszont mindaz még csak a jövő lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Innentől meg kezdődhet elölről az egész.

De miért, miért, miért, miért, MIÉRT? Mi nálad ez a megakadt lemez, honnan haluzol te ide egy időhurkot? Egyáltalán tudod, mi az? Bocsi, de most már meg kell kérdeznem, miután az epizód egyértelműen mutatja, hogy itt nincs időhurok. Itt egy időhurok, látsz hasonlót is ebben az epizódban?

Miért kezdődne elölről az egész? Ebben semmi logika sincs. Ez nem nyolc nyolcasba csavarodott idővonal, ez egy (1) idővonal, ami mentén ugráltak a szereplők.

 

jPUZVW8.jpg

 

Ennél butább rajzot szerintem nem lehet készíteni. Ha ebből sem jön le, akkor sajnálom... Az biztos, hogy én feladom. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Yoda József írta:

Egészen eddig okés a dolog. De eközben Ezráék is élnek, élik az életüket. Donát szerint azt, amit a 3-4. évadban látunk. Akkor viszont újra eljutunk oda, hogy Ezráék elmennek a templomba, ott Ezra bekerül a nexusba, majd a múltból odarántja Ahsokát... Innentől meg kezdődhet elölről az egész.

Arra gondolj, hogy Ezra nem megváltoztatta a múltat, hanem eleve így történt az idősíkban, a 2 . évados félévzáróban, Ashoka túléli, mert Ezra kihúzta onann csak mi voltunk a homályban 2 évig,a konkrét események ismerete nélkül. Ha belenyúlna a múltba, akkor időparadoxont hozna létre.

Egy időhuroknál ugyan az az esemény játszódik le végtelenszer. Itt van eleje és vége is, a be és kilépés a nexusba. MIvel eleve így történtek az események, ami a mi emberi agyunknak nehezen felfogható, nem történt változás a téridőben, így a hurok sem alakulhatott ki. 
Másrészt ha időhurok lenne, nem folytatódna a történet :P

Szerkesztve: - BADam013
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha csak és kizárólag karakterszempontból nézzük, akkor működhet. De ha az idővonal szempontjából, akkor nem. Márpedig mindkettőnek működnie kellene szerintem. 

 

Ettől függetlenül nekem tetszett a rész, ennyire hangulatos része szerintem a TCW-nek se volt soha. Viszont azt gondolom, hogy az időutazás témáját nem kellett volna behozni a sagába. Én is azon a véleményen vagyok, hogy az lett volna a legjobb, ha Ahsokát egész egyszerűen megöli Vader. Akkor nem kellett volna ezt a két részt megcsinálni, viszont helyette lehetett volna valami mást. Pl. hogy Saw Gerrera mitől is amortizálódott így le az évek során, bemutathatta volna a sorozat (ha ez kiderült, akkor visszavonom)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.