Ugrás a kommentre

4x11 - A World Between Worlds


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Morai tényleg érdekes. Hydan azt mondja, hogy ő a Leány segítője vagy maga a Leány, amikor szellemi útmutatóként jelenik meg. Ahsoka pedig azt mondja, hogy régi barát és az életével tartozik neki. A Leány feltámasztotta Ahsokát, ez elég ok a tartozásra, ugyanakkor a Leány meghalt. Viszont láttuk, hogy az Atya ugyanúgy eggyé vált az Erővel, mint Ben és Yoda, illetve azt is tudjuk, hogy a test eltűnése nem feltétlen kell a szellem megőrzéséhez a halál után (példa erre Qui-Gon és Anakin).

Szóval lehet, hogy Mortis istenei megtudták őrizni a szellemüket halálukkal. Az Atya ugye biztos, de ismereteink alapján a Leány is képes lehetett erre. És mivel ők jóval magasabb szinten űzték az Erővel való machinációt, szerintem nem kizárható, hogy a Leány reinkarnálta magát egy convorba. Ugyanakkor az sem kizárható, hogy teremtett magának egy convort segítőnek, ami utána is folytatta a szellemi útmutatást a kiválasztottaknak, így például Ahsokának, és maga a madár a múltban valamilyen módon már megóvta Ahsoka életét. Elvégre még mindig nagyon keveset tudunk Ahsoka életéről a TCW és a Rebels között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Leány már önmagában is egy nagyon fura szerzet volt. Szerintem semmi szükség arra, hogy az önfeláldozása ellenére aztán kiderüljön, valójában reinkarnálódott egy madárban. Aztán ha Morai meghal, akkor meg előkerül egy szellőként, ha annak is vége, akkor meg majd tükrökben bújik elő stb..

Morai egy Erőérzékeny állat, aki a korábban írt módon kötődik Ahsokához, korábban meg kötődhetett a Leányhoz. Nem kell, hogy maga a Leány legyen, ahogyan az sem, hogy a Leány teremtette vagy vértezte fel az Erővel vagy semmi ilyesmi. Sokféleképp megmenthette Ahsokát, ami miatt a lány az adósának érzi magát.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Leány és Morai párosa a Kanan/Dume viszonyhoz lehet hasonló. Azaz, haláluk után a Kozmikus Erő részei lettek, ám a "nagy egész" részeiként továbbra is képesek kapcsolatot teremteni az élőkkel, még ha nem is olyan közvetlen módon, mint az Erő szellemek. Erősen utaltak rá, hogy Kanan esszenciájának egy része a Dume nevű Loth-farkasban él tovább (ezért nem véletlen, hogy Dume Kanan halála után jelent meg). Ugyanígy, a Leány esszenciájának egy része is lehet, hogy Moraiban van jelen. De annak is lehet jelentősége, hogy a Leány a saját életereje által hozta vissza az életbe Ahsokát, így köztük is kialakulhatott valamilyen spirituális kapocs. Talán ezért lett Morai a védőangyala.

 

Abból a szempontból örülök Ahsoka életben maradásának, hogy közel áll hozzám a karakter. Történeti szempontból viszont nem lesz nyerő a dolog, ha a hátralévő részekre nem változik semmi, és nem kapunk magyarázatot... mert az odáig rendben van, hogy Ahsoka a Malachorra való visszatérése után durván 2 évig nem befolyásolhatta a galaktikus eseményeket, hiszen ami megtörtént, annak meg kell történnie. De a 4. évad idejére elő kéne kerülnie, főleg, mivel megígérte Ezrának, hogy felkeresi. Ha ezzel a szállal nem foglalkozik már a sorozat, akkor úgy fest a helyzet, hogy Ahsoka életben van, de a Galaktikus Polgárháború idején se híre, se hamva, holott tisztában van vele, mi folyik a Galaxisban. Ráadásul, így a sztorit nézve értelmét veszti az életben maradása. Ha később még akarnak vele kezdeni valamit (ami igen valószínű), akkor meg kell magyarázni, mi történt vele azt követően, hogy lesétált a Sith templom lépcsőjén. Ellenkező esetben megint csak bizonytalanul lóg a karakter levegőben, mint TCW után, vagy a Rebels 2. évadát követően. Továbbra is bízom benne, hogy Filoni tarsolyában ott a megoldás, de félek tőle, hogy a hátralévő 2 rész nem lesz elég minden szál elvarrására.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka sorsát le kell zárni a Zsivány Egyes eseményei előtt egy méltó halállal. Vagy pedig, ha ennyire nem akarják a készítők meghalasztani, akkor pedig rendesen meg kell magyarázni, hogy miért nem tért vissza a Lázadáshoz. Utóbbi esetben remélem nem az lesz, hogy a tudat, hogy a mesteréből lett Vader, annyira megtörte, hogy inkább elvonult, mert ez szerintem nagyon gyenge húzás lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Morai lehet, hogy nem a Lány, és lehet, hogy csak egy útmutató, ahogy a farkasok is, de eléggé toporzékolt Ezrának, hogy avatkozzon be és változtassa meg Ahsokának a sorsát. Ezrának meg kellett ezt tennie, mert az Erő ezt akarta. Szerintem Ahsoka sorsa nem az lesz, hogy meghal, vagy egyszerűen eltűnik az ismeretlen régióban, hanem egészen más. Akár egy Mortis-szerű világban felveheti a Lány szerepét, hamár a Lány a lekének egy darabját adta azért, hogy élhessen, illetve most, hogy Ezra megmenthesse.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

A Leány már önmagában is egy nagyon fura szerzet volt. Szerintem semmi szükség arra, hogy az önfeláldozása ellenére aztán kiderüljön, valójában reinkarnálódott egy madárban. Aztán ha Morai meghal, akkor meg előkerül egy szellőként, ha annak is vége, akkor meg majd tükrökben bújik elő stb..

Morai egy Erőérzékeny állat, aki a korábban írt módon kötődik Ahsokához, korábban meg kötődhetett a Leányhoz. Nem kell, hogy maga a Leány legyen, ahogyan az sem, hogy a Leány teremtette vagy vértezte fel az Erővel vagy semmi ilyesmi. Sokféleképp megmenthette Ahsokát, ami miatt a lány az adósának érzi magát.

Igen, de ha csak egy Erőérzékeny állat, akkor Morai miért viseli magán a Leány jellegzetességeit? Például miért pontosan ugyanolyan zöld a "haja", mint a leánynak, miért fehér és barna a tollazata, mint amilyen a Leány ruhája volt, miért ugyanolyan zöld a szeme, mint a Leánynak. Hogy lehet egy random madár mintázata szinte egy az egyben olyan, mint a Leány megjelenése? Ugyanúgy mint Dume-nál, akinek nem csak a neve azonos Kanan igazi nevével, de látható a fején Kanan vállvértjének szimbóluma. Érdekes véletlenek, ahhoz képest, hogy csak random Erőérzékeny állatok, akik kötődnek egy Erőhasználóhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ahsoka halálát hiába várjuk. Ez a rész tette egyértelművé, hogy ez nem fog megesni. Egyszerűen túl sok "lehetőség" volt már rá, de immár nyilvánvaló az alkotói szándék. Ha rá is kanyarodik még a történet a maradék 3 részben, az arra lesz felhasználva, hogy megoldják, hogyan ugorja át a karakter az OT éráját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felmerült bennem, hogy mi van akkor ha csak az az egy kapu volt abba a világba? Lehet úgy is értelmezni. Sidious azért tudott belépni mert Ezra kinyitotta a kaput. A lezárásával pedig lehet, hogy örökre bezárta a bejáratot. Tudom, hogy sok ablak volt abban a térben de mi van ha azok csak egyirányú járatok?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából Ezra már korábban is járt ott, amikor megszerezte a kristályát, illetve amikor Yodával beszélt, csak nem volt meg a képessége, hogy a nagy képet lássa. Amikor Yodához ment, egy másik ajtót használt. Viszont mindig a templom tette lehetővé ezt, szóval az eltűnésével jogos a feltételezés, hogy ennyi volt a lehetőség a tér-idő istenének megszemélyesítésére. Ugyanakkor Yoda is bejutott oda valahogy, tehát a Dagobah minimum olyan erős, mint a lothali templom lehetett, hacsak nem a Luke-éhoz hasonló projekcióval élt a mester. De mi tudjuk, hogy Yoda nem élt a múlt újraírásának lehetőségével (vagy legalábbis nem láttuk :D ), így jelenleg egyszeri húzásnak tűnik, ami szerencse, mert nem minden rajongó veszi be ezt az egész másik dimenziós hókuszpókuszt (amit én nem értek).

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka sorsára rátérve:

néhányan a karakter halálát látják végleges opciónak az OT előtt. Kérdem én: miért ne élhetne ő és Ezra az EpIV és EpV környékén? Persze Yoda azt mondta Luke nak hogy ha ő elmegy, akkor Luke lesz az utolsó jedi. Na mármost ez nem az epIV ben hanem a 6 ban történt. Szóval Ezra és Ahsoka sorsa akár a Remény és a Birodalom között véget érhet. 

Ha kivonják a két erőhasználót a szövetségből, akkor meg van oldva a probléma? Szerintem igen. 

Meg azt azért hozzátenném, hogy Ahsoka nem tartja magát jedinek, ahogy Ezra se az. Bár mondjuk ez attól függ, hogy mitől számít vki jedinek. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem már az is eszembe jutott,hogy ha a következő sorozat tényleg a Resistance lesz,akár ott is besegíthetne Fulcrumként. Vagy akár Luke utazásai során is találkozhatnának,segítene neki mélyíteni a tudását. Ahsoka mestere Anakin volt,ő pedig a fiát tanítja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ahsoka sorsára rátérve:

néhányan a karakter halálát látják végleges opciónak az OT előtt. Kérdem én: miért ne élhetne ő és Ezra az EpIV és EpV környékén? Persze Yoda azt mondta Luke nak hogy ha ő elmegy, akkor Luke lesz az utolsó jedi. Na mármost ez nem az epIV ben hanem a 6 ban történt. Szóval Ezra és Ahsoka sorsa akár a Remény és a Birodalom között véget érhet. 

Ha kivonják a két erőhasználót a szövetségből, akkor meg van oldva a probléma? Szerintem igen. 

Meg azt azért hozzátenném, hogy Ahsoka nem tartja magát jedinek, ahogy Ezra se az. Bár mondjuk ez attól függ, hogy mitől számít vki jedinek. :hmm:

Igazából ott kezdődött az egész, hogy Ahsoka már az elejétől kezdve benne volt a TCW-ben, de a filmekben semmi jele, hogy Anakinnek tanítványa lenne.

Ezután túléli a 66-ost is, ami pedig kiváló lehetőség lett volna a kiírására. De nem baj, majd a Rebelsben - gondoltuk. Igen ám, de Filoni a 2. évadzáró végén kínálkozó ziccert is kihagyta, és ott se számolt le ezzel az "elvarratlan szállal". Most már lassan ott tartunk, hogy Ahsoka, akiről a filmekben egyetlen szó sem esik, három különböző érában is létezett, és mindhárom érához valamelyest kapcsolódott anélkül, hogy megjelent volna bármelyik filmben is. Már feltéve, hogy túléli a IV-V-VI-os eseményeket. De ha túléli a Rebelst, akkor vagy egy könyvben számolnak le vele (nem valószínű), vagy egy esetleges EpVI utáni sorozatban.

 

Persze mindegyik film "Ahsoka-mentességére" lehet különféle magyarázatokat gyártani, és ezek hellyel-közzel meg is állják a helyüket, de minél tovább húzódik az ő kiírása, annál jobban bonyolódik ez a sztori, és annál különösebb, hogy egy ilyen egyre fontosabb szereplő a filmekben valahogy sosincs benne. Szerintem jobb lenne, ha végre pontot tennének már a történetére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Felmerült bennem, hogy mi van akkor ha csak az az egy kapu volt abba a világba? Lehet úgy is értelmezni. Sidious azért tudott belépni mert Ezra kinyitotta a kaput. A lezárásával pedig lehet, hogy örökre bezárta a bejáratot. Tudom, hogy sok ablak volt abban a térben de mi van ha azok csak egyirányú járatok?

Ahsoka és Ezra befelé és kifelé is használta a malachori járatot, így aligha lehetnek egyirányúak. ;) 

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ahsoka sorsára rátérve:

néhányan a karakter halálát látják végleges opciónak az OT előtt. Kérdem én: miért ne élhetne ő és Ezra az EpIV és EpV környékén? Persze Yoda azt mondta Luke nak hogy ha ő elmegy, akkor Luke lesz az utolsó jedi. Na mármost ez nem az epIV ben hanem a 6 ban történt. Szóval Ezra és Ahsoka sorsa akár a Remény és a Birodalom között véget érhet. 

Ha kivonják a két erőhasználót a szövetségből, akkor meg van oldva a probléma? Szerintem igen. 

Meg azt azért hozzátenném, hogy Ahsoka nem tartja magát jedinek, ahogy Ezra se az. Bár mondjuk ez attól függ, hogy mitől számít vki jedinek. :hmm:

Nem csak az az "utolsó Jedi" szöveg itt a probléma. Ahsoka a korai lázadás egyik fontos alakja és Jedi lovag - akár annak tartja magát, akár nem, a Jedi hitvallást Kanannel ellentétben nem adta fel -, és nehéz elhinni, hogy ok nélkül nem segít a Lázadók Szövetségének. Oké, most a 3-4. évad meg lett magyarázva, de mi van eme epizód után? Eleve miért nem akart visszamenni Ezrával? Jó, előre ugrott volna két évet, de az aztán még erőteljesebb magyarázat lett volna arra, miért nincs benne a korábbi részekben. Felteszem van erre egy magyarázat, csak még mi nem hallottuk. Ahsoka valamit művelt a Rebels ideje alatt, ezt tudjuk, hiszen mindig eljárt valahová, aztán fontos infókkal tért vissza. Valamit nagyon terveznek vele Filoniék, csak túlságosan homályban tartják - bár lehet, hogy amikor kiderül, rájövünk, hogy ennek így tényleg van értelme.

A másik Ezra: életcélt adott neki a lázadás, Jedi lett, megfogadta, hogy harcol a Birodalom ellen. Akkor miért nem tűnik fel, amikor most már vezető szerepet tölt be a Lázadók Szövetségében.

És akkor ott van Luke Skywalker. Ben Kenobi elvesztése után éghet a vágytól, hogy egy Jedi mellé álljon. Ahsoka és Ezra is lehetne a mestere, hiszen az ep4 idején sokkal többet tudnak a jediségről, mint Luke. Ha ott lennének valahol egy másik sejtben, nyilván nem Hannal lógna Luke. Ha tudná, hogy van a Galaxisban máshol még két Jedi, nyilván próbálná felkutatni őket. Beszélne róluk Yodával vagy Bennel.

Ahsokát és Ezrát ezért kell eltüntetni úgy, hogy ők ne tudjanak vagy ne akarjanak tovább belefolyni a felkelésbe, ami szívügyük. Erre alkalmas a haláluk, valami sokkal-sokkal fontosabb küldetés vagy az, ha a jelenlétük nyílt és biztos veszélynek teszi ki a Lázadást. Emellett tűnjenek el úgy, hogy Luke-nak eszébe se jusson kutatni utánuk.

 

Az, hogy nem szerepeltek a filmekben vagy nem hallottunk róluk abban, az szvsz még mindig ostoba érv. Ezer és egy fontos karakter van, akikről nem beszélnek vagy nem hallunk róluk a filmekben, vagy csak utólag dolgozzák be rendesen, lásd: Mon Mothmát vagy Bail Organát, akit csak az RO-val (és a Rebelsszel) dolgoztak be rendesen az ep4-6 időszakára. Később jöhetnek még filmek, vagy bármi más, amiben konkrétan utalnak rájuk. Amúgy, bár konkrétan a nevüket még nem mondták ki, de Ezrára és Kananre már többször is utaltak lázadók a könyvekben, tehát ténykedésük nem rejtély, nem ismeretlen.

 

A Resistance talán jó alap lehetne, és bár én is szeretném, ha eme két karakter túlélné a Birodalmat és segítene Luke-nak a Jedi Rend visszaállításában, nem örülnék, ha még az ep7 idején is élnének. Ha máskor nem, akkor Luke templomának elpusztításakor végezzen velük Kylo Ren. Ez persze már nagyon messzire visz, ugyanakkor előbb-utóbb le kell számolni velük. Az ep4-6 teret enged annak, hogy kószáljon még egy ex-padawan és egy padawan a Galaxisban, akik követik a Jedi eszméket, de hivatalosan senki sem ütötte őket lovaggá és nincs is igazán Rend, amihez tartozzanak. Rezgős, de még belefér. De a The Last Jedi idejére már csak Luke Skywalker lehet.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az, hogy nem szerepeltek a filmekben vagy nem hallottunk róluk abban, az szvsz még mindig ostoba érv. Ezer és egy fontos karakter van, akikről nem beszélnek vagy nem hallunk róluk a filmekben, vagy csak utólag dolgozzák be rendesen, lásd: Mon Mothmát vagy Bail Organát, akit csak az RO-val (és a Rebelsszel)

Dehogy ostoba. Minél jobban növelik a jelentősségét, annál jobban hiányzik. De hogy lenne már Baillel vagy Mothmával egy szinten? "Csak" azzal, hogy a saga főhős tanítványa már túl nő rajtuk, és akkor még arról nem beszéltünk, hogy Jediként, hitvallásával szakítva túlélt egy 66-ost, + eltűnt Vader szeme láttára. 

 

Nyilván lehet érvekkel magyarázni, hogy miért nincs itt-ott, de mennyivel jobb lett volna már rég elvarrni a szálát, nem?

 

Amúgy 2. évad vége miatt nem mehetett ki Ezrával egy kapun. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Ahsoka és Ezra befelé és kifelé is használta a malachori járatot, így aligha lehetnek egyirányúak. ;) 

Ezra behúzta Ahsokát. Ez hol van ahhoz, hogy kívülről be tud jutni? Sehol. Mert ugyanis én erre gondoltam. Kívülről milyen pontokon tudsz bejutni., Esélyes, hogy csak egy ponton, ami most elpusztult.

 

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Ahsoka a korai lázadás egyik fontos alakja és Jedi lovag - akár annak tartja magát, akár nem, a Jedi hitvallást Kanannel ellentétben nem adta fel

De feladta, és ezt ki is jelenti: ő már nem Jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

A Resistance talán jó alap lehetne, és bár én is szeretném, ha eme két karakter túlélné a Birodalmat és segítene Luke-nak a Jedi Rend visszaállításában, nem örülnék, ha még az ep7 idején is élnének. Ha máskor nem, akkor Luke templomának elpusztításakor végezzen velük Kylo Ren. Ez persze már nagyon messzire visz, ugyanakkor előbb-utóbb le kell számolni velük. Az ep4-6 teret enged annak, hogy kószáljon még egy ex-padawan és egy padawan a Galaxisban, akik követik a Jedi eszméket, de hivatalosan senki sem ütötte őket lovaggá és nincs is igazán Rend, amihez tartozzanak. Rezgős, de még belefér. De a The Last Jedi idejére már csak Luke Skywalker lehet.

Én úgy gondolom, hogyha Ezra és Ahsoka megjelennek később, akkor én úgy tudnám elképzelni, hogy a Jakkui csata után találkoznak Luke -al, együtt Tekka -val intézik a jedik visszatérését, aztán vmilyen úton módon előbbi karakterek sorsa véget ér, míg Luke és Tekka tovább folytatja a jedi rend felélesztését. Nekem sincsen kedvem 70+ éves Ahsokát látni. :P Ha esetleg több animációs sorozat jönne a jövőben, akkor a Resistance mellett egy ilyet is szívesen látnék, amely egy rövidke sorozat lenne - 2 max. 3 évad. Ez mondjuk már félig-meddig off. (annyit még hozzátennék, hogy Ahsoka karakterében még bőven van potenciál. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a, mi történt a kiscsajjal az Ahsoka regény és a Rebels között, illetve b, mit tett akkor amikor visszatért a nexusból. Az biztos, hogy addig várt, amíg Kanan halálát meg nem érezte, de hogy utána mi történt vele, az jó kérdés. Majd a finálé után okosabbak leszünk, HA Ahsoka fel fog bukkanni a végén.)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Donát írta:

Dehogy ostoba. Minél jobban növelik a jelentősségét, annál jobban hiányzik. De hogy lenne már Baillel vagy Mothmával egy szinten? "Csak" azzal, hogy a saga főhős tanítványa már túl nő rajtuk, és akkor még arról nem beszéltünk, hogy Jediként, hitvallásával szakítva túlélt egy 66-ost, + eltűnt Vader szeme láttára. 

Jó, az ostoba talán túl erős szó, de akkor sem tudom ezt az érvet elfogadni. Rengeteg dolgot nem mutatnak meg a filmek, éveket nem láthatunk. Azok a pillanatok, amiket meg nézhetünk, nem bírnak olyan kontextussal, hogy ezek a karakterek említve legyenek, hova tovább, szerepeljenek. Azt kell elérnie a készítőknek, hogy továbbra is értelmetlen legyen a felemlegetésük/szerepeltetésük a filmek kontextusában.

 

Mon és Bail értelemszerűen a Lázadók Szövetségének szemszögéből van egy szinten Ahsokával, mint a korai lázadás három fő szervezője és de facto vezetője, a későbbi Szövetség alapjainak letevője. ;)

 

52 perccel korábban, Donát írta:

Nyilván lehet érvekkel magyarázni, hogy miért nincs itt-ott, de mennyivel jobb lett volna már rég elvarrni a szálát, nem?

Erre a kérdésre csak azt tudom felelni, hogy egyrészt, amit eddig láttunk azóta, az nekem k*rvára tetszik, tehát máris nem mondhatom jó szívvel, hogy jobb lett volna. Másrészt, amíg nem láttam az összképet, hogy mit akarnak még elérni Ahsokával, pláne nem fogok igennel (vagy akár nemmel) felelni ezzel a kérdéssel. Majd ha már tényleg elvarrták a szálat, amikor már nincsenek kérdőjelek, akkor kérdezz meg ilyesmit tőlem.

Okultam Darth Maulból. Bár a sztorijának megvannak a gyengeségei, ennek ellenére ma már rettenetesen bánnám, ha nem készültek volna el azok a részek és Maul az ep1-ben tényleg meghalt volna.

 

52 perccel korábban, Donát írta:

Amúgy 2. évad vége miatt nem mehetett ki Ezrával egy kapun. ;)

Ez stimt, de szerintem Ahsoka nem erre gondolt, amikor közli Ezrával, hogy ő nem mehet vissza. Nem tudhatta előre, hogy azért nem találkozott évekig Ezráékkal, mert visszament a saját idejébe, vagy azért, mert átugrotta azt az időszakot a nexuson.

 

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezra behúzta Ahsokát. Ez hol van ahhoz, hogy kívülről be tud jutni? Sehol. Mert ugyanis én erre gondoltam. Kívülről milyen pontokon tudsz bejutni., Esélyes, hogy csak egy ponton, ami most elpusztult.

Jó, így már stimmt és könnyen lehetséges.

 

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De feladta, és ezt ki is jelenti: ő már nem Jedi.

És mégis úgy viselkedik mindig, mint egy Jedi lovag. Állítja, hogy nem Jedi, de ezt már Ben Kenobitól is hallottuk. Amit magukról hisznek és amit tesznek, ahogy élnek, az két különböző dolog. Jediként élnek, Jediként viselkednek, még Jediként is öltözködnek: bármit mondanak is, Ahsoka és Ben Jedik.

Elég csak összevetni Kanannal. Amikor Kanan nem tartotta magát Jedinek, nem is viselkedett úgy. Nem használta az Erőt, elrejtve hordta a fénykardját, ha egyáltalán hordta, helyette pisztolyt használt, és egyáltalán nem viselt olyan öltözéket, ami hasonlítana a Jedik viseletére. A viselkedése meg, nos, a Herával való találkozása előtt piált, csajozott, alkalmi melókról alkalmi melókra járt. Herával meg bár a jó ügyet szolgálták, alapvetően csempészek voltak.

Ahsoka ezzel szemben még akkor is Jediként viselkedett, amikor bujkált. Használta az Erőt, mindig segített a rászorulókon, nyíltan viselte a fénykardját, amikor elkészültek az újak, a Rebelsben jedisebb ruhát viselt, mint a TCW-ben, és ő az egyik vezetője a korai lázadásnak. Ahsoka egy évvel a Birodalom megalakulása után már a felkelésen dolgozott. Kanannek nyolc évébe tellett, mire eljutott oda, hogy foglalkozzon a Birodalom elleni harccal, és újabb hatba, mire végre felvállalta, hogy van valami köze a Jedikhez. És még három-négybe, mire tényleg Jediként is viselkedett már minden ízében, vagyis a Rebels 3-4. évadára volt ez igaz.

Ben Kenobi meg hiába mondja az ep4-ben, hogy Jedi volt, még a tradicionális ruháját sem akasztotta szögre. Szóval hiába mondják, hogy ők már nem Jedik, amikor szinte az egész lényük sugározza, hogy ők azok. Erre ez a rész is nagyszerű példa. Amint Ezra meginog, Ahsoka Jedi elvekkel győzi meg, mint tapasztaltabb Jedi útmutatást ad a fiatalabb Jedinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

És mégis úgy viselkedik mindig, mint egy Jedi lovag. Állítja, hogy nem Jedi, de ezt már Ben Kenobitól is hallottuk. Amit magukról hisznek és amit tesznek, ahogy élnek, az két különböző dolog. Jediként élnek, Jediként viselkednek, még Jediként is öltözködnek: bármit mondanak is, Ahsoka és Ben Jedik.

Elég csak összevetni Kanannal. Amikor Kanan nem tartotta magát Jedinek, nem is viselkedett úgy. Nem használta az Erőt, elrejtve hordta a fénykardját, ha egyáltalán hordta, helyette pisztolyt használt, és egyáltalán nem viselt olyan öltözéket, ami hasonlítana a Jedik viseletére. A viselkedése meg, nos, a Herával való találkozása előtt piált, csajozott, alkalmi melókról alkalmi melókra járt. Herával meg bár a jó ügyet szolgálták, alapvetően csempészek voltak.

Ahsoka ezzel szemben még akkor is Jediként viselkedett, amikor bujkált. Használta az Erőt, mindig segített a rászorulókon, nyíltan viselte a fénykardját, amikor elkészültek az újak, a Rebelsben jedisebb ruhát viselt, mint a TCW-ben, és ő az egyik vezetője a korai lázadásnak. Ahsoka egy évvel a Birodalom megalakulása után már a felkelésen dolgozott. Kanannek nyolc évébe tellett, mire eljutott oda, hogy foglalkozzon a Birodalom elleni harccal, és újabb hatba, mire végre felvállalta, hogy van valami köze a Jedikhez. És még három-négybe, mire tényleg Jediként is viselkedett már minden ízében, vagyis a Rebels 3-4. évadára volt ez igaz.

Ben Kenobi meg hiába mondja az ep4-ben, hogy Jedi volt, még a tradicionális ruháját sem akasztotta szögre. Szóval hiába mondják, hogy ők már nem Jedik, amikor szinte az egész lényük sugározza, hogy ők azok. Erre ez a rész is nagyszerű példa. Amint Ezra meginog, Ahsoka Jedi elvekkel győzi meg, mint tapasztaltabb Jedi útmutatást ad a fiatalabb Jedinek.

 

Akkor viszont neki is el kellene haláloznia az ep6 előtt, mert "Luke, ha én elmegyek, az utolsó Jedi te leszel". Yoda ráadásul tud is arról, hogy Ahsoka életben van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű epizód volt mindkettő, nálam most a negyedik évad második felére ért el végérvényesen a sorozat arra a szintre, ahol a TCW-t jegyzem (talán már túl is nőtt rajta egy picit). Megnéztem mellé újra a Mortis trilógiát és a 2. évad szezonzáróját is és így teljesen más szemmel lehet nézni azokat a jeleneteket is. Ezt a loth-farkasos szálat ahogy összekötötték a Mortisszal az nagyon tetszett és most az újranézésnél észrevettem, hogy a Mortison a kolostornál ahol Anakint próbára teszi az Atya a falon hátul látszik több farkas rajza is (nem azt akarom ezzel mondani, hogy minden ki volt találva előre, csak mint érdekességet jegyeztem meg), illetve az a jel is több helyen feltűnik a Mortison (pl. a lány kriptájának a bejáratánál), amit akkor látunk amikor a rész végén eltűnik a templom és a földön csak ez a jel marad ott a porban. Az viszont baromi jól ki volt találva, hogy Ahsoka miért tűnt fel ott az átjáróban a 2. évad végén. Úgy emlékszem anno én is azon az állásponton voltam, hogy jobb lett volna, ha Ahsoka meghal a második évad finálájában, tökéletes alkalom kínálkozott volna a Malachoron erre, ráadásul adta volna magát, hogy a régi mestere végzi be a sorsát (ez még hozzáadhatott volna Vader mítoszához is egy keveset), így viszont a 4. évad történéseit ismerve megkövetem magam és dícsérem Filonit, mert ez baromi jól volt tálalva. Jobban, mintha a kézenfekvő megoldást válaszották volna és ott egyből megölik... amit meg ezzel a misztikus szállal hozzáadtak a Sagahoz és azon belül az Erőhöz az nekem baromira tetszik (a TCW-ben is a Mortis volt a kedvenc történetszálam) és a történetmesélésben azt gondolom, hogy ebben a műfajban a kalapos Lucas igazi örököse!

 

Amikor az epizód zárásaként Dume eltűnik a fényben Ezra pedig hátat fordítva a látványnak elsétál - szó szerint is maga mögött hagyva mesterét - az vizuálisan fantasztikusan erős kép volt. Igazából ez volt számomra ennek a kalandnak/tanításnak az egyik nagy üzenete, hogy Kanan halálát mostanra sikerült feldolgoznia a szereplőknek. A gyász és kiváltképpen az elengedés most érett be, egyrészt Hera számára, másrészt Ezra számára, aki túl tudta tenni magát Kanan elvesztésén. Most itt visszautalnék a Mortisra, ahol a Fiú a bűntudatával próbálja meg manipulálni Anakint Shmi képében, amit aztán a filmekben is láthatunk, hogy Anakin nagy gyengesége volt, hogy nem tudta elengedni azt az érzést, hogy ebből fakadóan mindent kontrolláljon, mindenható legyen. Itt Ezrának a próbatételénél, ahol el kellett engednie Kanant, szintén ott volt a lehetőség, hogy kvázi mindenhatóvá váljon, ő kontrollálja az eseményeket, de a tanítás egyik lényege szerintem pont ez volt, hogy el tudja engedni ezt és elfogadni, hogy nem lehet mindenre befolyásunk. Továbbá pont ezért volt fontos, hogy megmentse Ahsokát ezáltal ott legyen előtte a példa és a kísértés, hogy igen is bele lehet nyúlni a múltba és ezért volt nagy kihívás utána ellenállni neki. Egyébként magának ennek a helynek a működése is érdekes, gondolom azért vonták be Ezrát, hogy megvédjék a helyet a Birodalom és a Sithek elől. Ezért kellett Ezrát ide vezetnie Dumenak, utána pedig Morai az, aki kvázi rábírja Ezrát Ahsoka megmentésére... az egyedüli dolog, amit önző módon csak maga miatt tett volna Ezra és tudatos döntés lett volna (szerintem Ahsoka megmentésénél nem gondolkodott, csak ösztönösen cselekedett) az, ha belenyúl abba az időpillanatba, amikor Kanant láttuk meghalni. Ez nem az Erő akaratát közvetítette volna (Dume és Morai - aki szerintem mindenképpen a Lányhoz kötődik valamilyen szinten, egyrészt amikor Ezra először mondja ki a nevét, akkor a Lány hangján halljuk, hogy "I am the Daughter", illetve a falfestményen is vele együtt szerepel és a színük szimmetriája is szembetűnő - az Erőt, vagy valamelyik erőhasználó leképeződését közvetítik), hanem Ezra önzőségét és itt két ötlet is tetszik, hogy a Sith szimbólum a kapu felett azt jelképezi, hogy valójában Sidious manipulálta csak Ezrát, hogy ott tudjon behatolni az öreg és valójában Ezra nem is menthette volna meg Kanant, de az is tetszik, ha itt tényleg esélye volt Ezrának belenyúlni a múltba (mondjuk az érdekes, hogy ennek a következményei hogyan jelentek volna meg), de azért nem tette meg, mert Kanan utolsó tanításának lényege az elengedés mellett az áldozat volt. Azáltal, hogy feláldozta magát a többiek megmenekültek és sikerre vitték az akciót is. Azt gondolom, hogy ez a Jedik útja, hogy másokért élnek és készek feláldozni magukat a tanítványukért és a közösségért (ugye a Sitheknél pont ellenkezően van, általában a másikat áldozzák fel, a mester a tanítványát, vagy fordítva) és ezt az áldozatot, a tanítás leglényegét vette volna el Ezra, ha önkényesen belenyúl abba a pillanatba, csak azért, hogy számára ne legyen olyan fájdalmas a jelenben túltenni magát a gyász fázisán.

 

Igazából még rengeteg minden felmerült bennem a részek nézése közben, de most ennyi jutott hirtelen eszembe. Nagyon tetszettek a kis dologk is, pl. Chopper trükkje Thrawn kivetítésével, Hydan miniszter, aki a görnyedt tartásával, kimért mozdulataival és a hanghordozásával is egy tipikus birodalmi talpnyaló figuráját jelenítette meg, aki tudatában van kicsinységének mégis azt képzeli magáról, hogy nagyon fontos fogaskereke a gépezetnek. Iam McDiarmid zseniálisan hozta Sidoust, apropó amikor ott olyan ismeretlen nyelven beszél, az ugyanaz, mint amit a Malachoron lévő feliratoknál olvas Ahsoka? Ja és Ahsoka haláláról még annyit, hogy számomra nem lenne probléma, ha még a jövőben viszontlátnánk valahogy és nem ebben a maradék pár epizódban írnák ki (bár, ha egy könyvben/képregényben zárnák le annak talán még kevésbé örülnék). Az évek során ő vált a kedvenc női karakteremmé az egész Sagaban és remélem, hogy valami nagyon különleges befejezést terveznek neki (már így is komoly mélységet kapott a karakter ezzel az egy epizóddal) egy későbbi sorozatban, bízom Filoni kreativitásában... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ahsokát és Ezrát ezért kell eltüntetni úgy, hogy ők ne tudjanak vagy ne akarjanak tovább belefolyni a felkelésbe, ami szívügyük. Erre alkalmas a haláluk, valami sokkal-sokkal fontosabb küldetés vagy az, ha a jelenlétük nyílt és biztos veszélynek teszi ki a Lázadást. Emellett tűnjenek el úgy, hogy Luke-nak eszébe se jusson kutatni utánuk.

Erről az jutott eszembe, hogy talán megtudják a próféciát, vagy a kiválasztott sorsát, legyen szó akár Luke-ról, akár Anakinról. Rájönnek, hogy nélkülük is megoldódik a Sith-ek ügye. És esetleg egy távolabbi fenyegetésről -OT-ST közt mondjuk- is tudomást szereznek és a jövőbe távoznak együtt. Így ki lennének vonva a képletből, persze ehhez újra a nexusba kellene kerülniük és a megfelelő ajtókon benézni, hogy egy ilyen döntés megszülethessen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, én is valami ilyesmire gondoltam "fontosabb küldetés" címszó alatt. Valami, ami jelentősebb, mint a Birodalom elleni lázadás. Talán Ahsoka talál egy másik bejutási pontot a nexusba (ez a hely a legalkalmasabb arra jelenleg tudásunk szerint, hogy Ezra is kikerüljön a képből a halála és Yoda tudta nélkül). Akárhogy is, két nap múlva ilyenkor remélhetőleg már okosabbak leszünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Jó, az ostoba talán túl erős szó, de akkor sem tudom ezt az érvet elfogadni. Rengeteg dolgot nem mutatnak meg a filmek, éveket nem láthatunk. Azok a pillanatok, amiket meg nézhetünk, nem bírnak olyan kontextussal, hogy ezek a karakterek említve legyenek, hova tovább, szerepeljenek. Azt kell elérnie a készítőknek, hogy továbbra is értelmetlen legyen a felemlegetésük/szerepeltetésük a filmek kontextusában.

Ez stimm. Pont ezért nagyon óvatosan kell bánni a karakter súlyának növelésével. Mondjuk az nagyon durva lenne, ha Ahsoka is egyike lett volna Luke növendékeinek.

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Erre a kérdésre csak azt tudom felelni, hogy egyrészt, amit eddig láttunk azóta, az nekem k*rvára tetszik, tehát máris nem mondhatom jó szívvel, hogy jobb lett volna. Másrészt, amíg nem láttam az összképet, hogy mit akarnak még elérni Ahsokával, pláne nem fogok igennel (vagy akár nemmel) felelni ezzel a kérdéssel. Majd ha már tényleg elvarrták a szálat, amikor már nincsenek kérdőjelek, akkor kérdezz meg ilyesmit tőlem.

Okultam Darth Maulból. Bár a sztorijának megvannak a gyengeségei, ennek ellenére ma már rettenetesen bánnám, ha nem készültek volna el azok a részek és Maul az ep1-ben tényleg meghalt volna.

Oké, valóban jót hoztak ki belőle, így nehéz megítélni "mi lett volna ha". De én akkor is sajnálom, hogy nem engedték Vadernek levágni. :) 

 

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez stimt, de szerintem Ahsoka nem erre gondolt, amikor közli Ezrával, hogy ő nem mehet vissza. Nem tudhatta előre, hogy azért nem találkozott évekig Ezráékkal, mert visszament a saját idejébe, vagy azért, mert átugrotta azt az időszakot a nexuson.

Ja, hogy ja! Azt én se tudom miért mondta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Igen, én is valami ilyesmire gondoltam "fontosabb küldetés" címszó alatt. Valami, ami jelentősebb, mint a Birodalom elleni lázadás. Talán Ahsoka talál egy másik bejutási pontot a nexusba (ez a hely a legalkalmasabb arra jelenleg tudásunk szerint, hogy Ezra is kikerüljön a képből a halála és Yoda tudta nélkül). Akárhogy is, két nap múlva ilyenkor remélhetőleg már okosabbak leszünk.

Nagyon várom. Remélem meg leszünk elégedve!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Remek extrák vannak a negyedik évados BD-n. Az egyik az Erő kapcsolatokról szól. Dave mesél a world between world-ről is, pontosabban arról, hogy amit láttunk az nem időutazás. Mindenki csak a saját idejében élhet. Ha bárki másik kapukon menne be az felborítaná az univerzum rendjét. Így nem is lehetséges. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Dave mesél a world between world-ről is, pontosabban arról, hogy amit láttunk az nem időutazás. Mindenki csak a saját idejében élhet.

Hát nekem ez azért erősen sántít. Ezra egyértelműen a jövőből nyúlt ki és mentette meg Ahsoka-t. Elvégre a fiatalabb énje ott volt a Malachoron, egy teljesen más helyen. Attól, hogy Ezra nem sétált át a kapun és éldegélt hosszabb távon a korábbi időben, attól még a kapun keresztül visszanyúlt a múltba és erőteljesen befolyásolta is azt. Egyre antipatikusabb számomra ez az egész motívum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg, hogy mindenki csak a saját idejében élhet. Ezra beavatkozása a maximum volt, ami ott büntetlenül megtehető. 

 

Más. A farkasokról elmondta Filoni, hogy az élő Erő kivetülései. A farkasok színe is az Erő két oldalára utal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.