Ugrás a kommentre
Darth Revan9

Képregények

Ajánlott hozzászólás

Itt lehetne beszélni mindenféle képregényről, legyen az szuperhősös, fantasy, sci-fi, horror, történelmi, európai, magyar, amerikai, távol-keleti, stb.... Az elmúlt években nálunk is rengeteg különféle képregény megjelent, és meg fog jelenni jó pár. Úgy gondoltam, megérne egy külön témát a Könyvekhez, Filmekhez, Sorozatokhoz hasonlóan.

• Like 1
  • Tetszik 3

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem amelyik franchise-nak van topikja azt oda írjátok. Ide csak azok jöjjenek amik sehova se illenek. Gondolom Revan is így képzelte.

• Tetszik 2

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Bizony, ide csak olyan képregények jöjjenek, amik témanélküliek. Star Wars, Alien, Star Trek, Marvel, GoT, ezeknek megvan a topikjuk.

• Tetszik 2

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Batman: Hosszú Halloween

Most már értem miért ez Christhopher Nolan kedvenc Batman kalandja. A filmjeihez hasonlóan ez is egy földhözragadt sztori. Feltűnik benne Batman hírhedtebb gonosztevői, de nem rajtuk van a hangsúly, hanem a közönséges maffiózókon. Végig feszült, csavaros krimi epizódikus felépítéssel. Minden epizód egy ünnepnapot mutat be, ahol az Ünneprontó nevű gyilkos csap le. Ha valaki szemezett már az Eaglemoss DC gyűjteményével, de csak 1-2 kötet tud megvenni belőle , akkor ezt a két kötetet bátran ajánlom.

Más: A Kingpin kiadónak hála idén jönni fog tőlük a Gyilkos tréfa puha, és keménytáblás kiadásban is, valamint a népszerű Sötét lovag visszatért is kiadják. Az utóbbiból a két részes animációs filmet is ajánlom.

Szerkesztve: - luke19
  • Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
1 órával ezelőtt, luke19 írta:

Más: A Kingpin kiadónak hála idén jönni fog tőlük a Gyilkos tréfa puha, és keménytáblás kiadásban is, valamint a népszerű Sötét lovag visszatért is kiadják. Az utóbbiból a két részes animációs filmet is ajánlom.

Előbbiből, nem?

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Igazából az se rossz, de az első kb. 20 percet simán áttekreheted, mert az nem szerepel eredetileg a képregényben. Időhúzásnak nevezném, hogy meglegyen a játékidő. Szigorúan felirattal nézd, mert Hamill Jokere zseniális!

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Láttam már, szerintem jó volt, azért kérdeztem, hogy azt miért nem ajánlod, mondjuk a képregényt nem olvastam.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A Gyilkos tréfát és A sötét lovag visszatért én mindenféleképpen kihagyom. Nem tetszenek a rajok és a történet sem. Amit beleolvastam és amit kiderítettem a sztorikról, az elvette a kedvemet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Batman 25. szám

Batman 11. (Új 52): Testvérem őrzője

A Baglyok bírósága sztori 11., befejező része. Hú, hát ez elég hosszú sztori volt.

Batman és Lincoln összecsapása hihetetlenül akció dús és látványos. Lincoln March nagyon erősen hisz benne, hogy ő az ifjabbik Thomas Wayne, aki Bruce öccse. A végén Bruce épp, hogy csak túléli az ütközetet. Lincoln-nak viszont nyoma vész. Az utolsó oldalakon Bruce és Dick az eseményekről beszélgetnek. (Korábban az is egy hihetetlenül jó fordulat volt, hogy Dick-et majdnem beszervezték Karomnak a Baglyok.) Érdekes, hogy nem zárható ki 100%-ban Lincoln állítása. Bár én már az előző szám végén kamunak éreztem.

Hosszú, de nagyszerű volt ez a történet. Greg Capullo rajzai nagyon jók. Scott Snyder pedig az egyik legnépszerűbb Batman történetet hozta össze.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Sikerült ma szuper 1500FT/db áron beszereznem bontatlan, fóliázott Eaglemoss DC képregényeket. Egy ideig lesz mit olvasnom, főleg, hogy új SW anyagig még 1 hónapot várnom kell.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Igazság Ligája: Igazság (DCNK 29. és 30. kötete)

Ez egy meglepően jól megírt, és fordulatos történet, ahol a liga tagok ellenségei lépnek egymással szövetségre. 12 részből áll a történet, amiben hiába tűnik fel rengeteg hős, és gonosz, mindenki elegendő játékidőhöz jut. Nagy erőssége a sztorinak, hogy az ellenségek tényleg fenyegetést jelentenek a hősökre, akik láthatóan nem elpusztíthatatlanok. Egyértelműen 5/5. 

Még megemlíteném, hogy igazából a rajzok miatt vettem meg ezt a két kötetet, azt nem tudtam, hogy sztoriban is ennyire erős. 

Alex Ross festményei gyönyörűek benne. Nem egyszer volt, hogy percekig néztem csak a képeket. Itt egy oldal a képregényből példaként:

dcnk-29-elozetes-4.jpg

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ