Ugrás a kommentre

EPIX spoilermentes topik


Ajánlott hozzászólás

A probléma az hogy főleg attól lesz kánon valami hogy Pablo és a Story Group ragaszkodnak hozzá hogy az adott részletekhez igazodjanak az új írók. Egy ezzel foglalkozó cikk szerint, amikor megkapják mondjuk egy új könyv/képregény/film első részletes vázlatát, akkor egyrészt ötleteket adnak az írónak hogy hol kapcsolódjon be más kánon művekhez, másrészt felhivják a figyelmét rá ha a sztorija ellentmondásba keveredett a kánonnal. Utóbbinál három választás van: az író maga kitalál valamit hogy az ötlet hogyan illeszkedjen a kánonba, vagy a Story Group segitségét kéri a megoldásban vagy az ötletet úgy ahogy van dobják. Na most a nagy kérdés: mi lesz akkor amikor egy új mű ütközik az ep.8 regénnyel? Pablo hozzáállását látva nem fognak vele foglalkozni. Ahogy nem foglalkoztak azzal se, hogy az ep.7 regényben Poe és Rey már találkoztak. Szóval hogy Snoke-ról kánonak lesznek-e az infók? Attól függ mennyire van már most kidolgozva Snoke háttérsztorija és mennyire rugalmas a dolog. Lehet, hogy tényleg többet megtudunk róla lehet hogy olyasmit tudunk meg ami úgy abban a formában nem lesz teljesen igaz. És emiatt nagyon más ez mint a többi kánon mű, mert ott kifejezetten cél a részletekhez való ragaszkodás. Itt úgy tűnik ez nem cél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én érzek különbséget aközött, hogy az EpVII könyvben szereplő Rey - Poe találkozást ignorálták (ami kb. minimális fontossággal bír) és aközött, hogy külön Riannal egyeztetve kidolgoznak egy rakat Snoke infót, majd ezt beleteszik a könyvbe. Ha ezek után ezeket az infókat ignorálnák, szerintem az gáz lenne, hiszen ha bármelyik másik könyvbe kerülne be, akkor onnantól kezdve mindenkinek ezen infók köré kéne igazodnia. Szerintem ha már úgy döntenek, hogy Snoke-ról betesznek egy csomó érdekességet, azt már később nem fogják felülírni. Ha nem lennének biztosak benne, valószínűleg eleve nem is engednék beleírni a könyvbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy gyors hozzászólás: ha jól rémlik, az ep7 regényből derült ki, hogy Snoke figyelte a Birodalom felemelkedését és bukását, és a könyvben is szerepelt, hogy Kylo Ren Han megölése után meggyengült, lélekben megingott, összezavarodott. Mindkét dolog kánon, Snoke esetében erre már más forráskönyvek is hivatkoztak, Kylo megingása meg ugye igen fontos eleme lett az ep8-nak.

 

Még a kezdet kezdetén, amikor eltörölték az EU-t és jött ez a "minden kánon" dolog, akkor volt egy cikk, ami foglalkozott a filmregényekkel is. Már nem találom, de ha jól rémlik, Kennedy is úgy hivatkozott ezekre már akkor, az elején, hogy ezek speciális esetek, vagyis azok számítanak kánon infóknak, amik nem ütköznek a filmben látott eseményekkel. Ezt azért is kellett már a kezdet kezdetén tisztázni, mert a régi regények mindegyike tartalmaz eltérést, ugye az ep3 kifejezetten nagyon markánsan eltér a filmtől.

 

Szerintem az ep8 könyvváltozatnál simán kánonnak vehetjük majd például a harmadik leckét, amíg az nem ütközik a filmmel vagy az ep9 nem írja felül. Ha jól tippelek, közvetlen azelőtt lesz, hogy Rey beszélne Kylóval, mielőtt beugrik a barlangba. Rey akkor igen feldúlt, nem is akar beszélni Kylóval, de a filmből nem derül ki, miért ilyen ingerlékeny, mi dúlta fel. Nem láttunk semmit, ami okot adna erre. Amit eddig láttuk a harmadik leckéből, az szerintem nyilvánvalóvá teszi: amiatt feldúlt, mert Luke átverte. A filmnek sem mond ellent, elfér ott a jelenet, nem látom, hogy ne számítson kánonnak, amíg valahol máshol nem jön olyan információ, ami egyértelműen kizárja. (Ráadásul még nem is az első eset lenne, hogy egy törölt jelenet kánonná válik.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...
  • 2 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Szóval, a te születésnapodon "csak" egy új Star Wars filmet kezdenek el forgatni, az enyém másnapján meg "csak" megjelenik BD-n a Solo. Cöcc... És sokan azt hiszik, hogy Kathleen Kennedy a fontos ember a Star Wars franchise szempontjából. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor hamarosan jöhetnek a kémjelentések, kémfotók a díszletekről :D Abrams szerencsére a TFA esetén sem tudott valami jól titkot tartani (már fél évvel a film előtt kinn volt egy leírás, ami 60%-ban igaznak bizonyult, egy hónappal előtte meg egy 90%-os pontosságú).

Rian profibb volt ebben, remélem nem kérte ki Abrams a tanácsait ezügyben :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szóval, a te születésnapodon "csak" egy új Star Wars filmet kezdenek el forgatni, az enyém másnapján meg "csak" megjelenik BD-n a Solo. Cöcc... És sokan azt hiszik, hogy Kathleen Kennedy a fontos ember a Star Wars franchise szempontjából. :D 

Oh, bárcsak 18 nappal hamarabb születtem volna, most úgy írnék valamit (May the 4th...) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Akkor hamarosan jöhetnek a kémjelentések, kémfotók a díszletekről :D Abrams szerencsére a TFA esetén sem tudott valami jól titkot tartani (már fél évvel a film előtt kinn volt egy leírás, ami 60%-ban igaznak bizonyult, egy hónappal előtte meg egy 90%-os pontosságú).

Rian profibb volt ebben, remélem nem kérte ki Abrams a tanácsait ezügyben :D 

Én is nagyon várom az első képeket. Ki hogy néz majd ki, stb. Abban biztosak lehetünk, hogy teljesen más lesz a karakterek kinézete. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a jó hogy ez a forgatás legalább kap egy kis figyelmet. Amikor a Solo forgott mindenkit az ep.8 érdekelt. Akkor csak az volt igazán hir ha valami negativum kiderült. Most szerintem folyamatosan fognak nekünk azért csepegtetni ezt azt. Nem bánnám ha Abrams akár csak az ep.7 forgatásánál most is üzenne a fanoknak valamelyik diszletből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleve most egy olyan film készül ami minket is érdekel. Itt nem az lesz mint a Solonál hogy a premier előtti napon is húzzuk a szánkat, hogy mi ez. Engem itt már az belelkesit hogy az elmosódott képen látni Finnt és egy teljesen más felsőt visel mint eddig :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így vagyok ezzel. Amikor tegnap este lefekvés előtt még feljöttem és megláttam, jobban elfogott a lelkesedés, mint a Solónál a moziban állva. Mondjuk ehhez nyilván az is hozzájárul, hogy Han alapból nem érdekelt, míg Finn, Rey, Poe és Kylo sorsa annál inkább, plusz most a ST éra is jobban foglalkoztat, mint az OT vagy a PT.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is csatlakozom. :D Már közel ezer hozzászólás van itt pedig még csak most kezdődött a forgatás. Mondanom se kell engem is borzasztóan érdekel mi lesz a történet vége. 

 

Finnen az katonai egyenruha lehet? 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.