Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Pont arról jutott eszembe, hogy ott a sok 2 és fél perces akciók nem tűnnek soknak, de egyben a 10 vagy 20, az nagyon monoton. Ott nincs sztori csak csim-bumm. Meg néhány poén.

Mostmár nem tiszta az irányítóterem.

 

Jaja... egyetértek. És ezért nagyon furcsa, hogy egy csomó helyről hallani olyat, hogy a Clone Wars sorozat első fele mennyivel jobb, mint a prequelek... hát szomorú, ha valaki ilyen végnélküli üsd-vágdra számitott :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régóta mondogatják és néha mi is mondogatjuk, hogy a Star Wars gyakorlatilag egyetlen film hat részre osztva... épp ezért régi vágyam volt, hogy egyszer egybe megnézzem a hat filmet. Végül a mai nap volt az, amikor időm is engedte, nomeg a ház is teljesen üres volt, hogy teljesen átadhassam magam az élvezetnek. Annyit azért leszögeznék, hogy mindenki csak saját felelősségre probálja ki... 13 órányi filmezés -mégha ilyen iszonyat jó filmekről is van szó- kicsit emberpróbáló. :wink:

 

Mivel rendesen kiszivta az agyamat a sok filmezés igy rövid leszek: naggyon jó volt egyben látni :roll: Kicsit bővebben: vannak részek amiket átértékeltem... a legutobbi nézésnél az AOTC-t az utolsó elötti helyre tettem, mig most a képzeletbeli dobogó harmadik fokára raknám. Mindenesetre döbbenetes egyben látni, hogyan formálodik a történet és a galaxis sorsa, hogyan veszi kezdetét a történet egyszerű meseként, hogy aztán egyre drámaibb hurokat pengetve végül kicsúcsosodjon a zseniális Vader-Palpi-Luke trió harcában.

A régi trilógia egyébként szerintem remekül passzol össze a prequelekkel. Kifejezetten jót tesz neki, hogy szerényebb és visszafogottabb vagy ha úgy tetszik: leéltebb a látványvilága. Hisz ez már egy kikopott, lerohadt, gonosz uralta világot ábrázol... Igy a topic kérdésére válaszolva: szerintem nagyon is egységes a hat film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még nem estem át ezen a hat részes maratonon. Megvárom az EP3 DVD-t, majd aztán. :(

 

Én is megvárom a dvd-t.A maratonz a két ünnep közé tervezem.Akkor nyugi van úgyis.Ha filmenként két sört elfogyasztok(ahogy általában szoktam), az endori csatát elég érdekesen fogom látni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha filmenként két sört elfogyasztok(ahogy általában szoktam), az endori csatát elég érdekesen fogom látni. :?

 

Érdekes lesz nálam is. Erről még pontos tervet kell készítenem. :D Még a végén csorba esik a filmek egységességén.... :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
Én még nem estem át ezen a hat részes maratonon. Megvárom az EP3 DVD-t, majd aztán.  :D

 

Én is megvárom a dvd-t.A maratonz a két ünnep közé tervezem.Akkor nyugi van úgyis.Ha filmenként két sört elfogyasztok(ahogy általában szoktam), az endori csatát elég érdekesen fogom látni. :)

 

Én is terveztem már, hogy egybenézem őket, de még sosem volt rá ennyi időm. Meg nem is biztos, hogy kibírnám... nem tudom.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvárom a dvd megjelenést és akkor nézem meg együtt a 6 filmet.

Annyira nem figyelek a látvány részleteire, még az sem tünt fel, hogy Vader ruhája teljesen más, de legközelebb majd megfigyelem. Egyszer megnézem úgy a filmeket, hogy nem a történetre, a szereplőkre figyelek, hanem kizárólag a látványvilágra.

Szerintem egységes a 6 film.

Sajnálnám, ha megváltoztatnák az epIV-es kardpárbajt. Elfogadom úgy, ahogy van. Nekem nem a látványa számít, hanem a történeti funkciója, ezért nem zavar, hogy lassú. Na jó, azért egyszer megnézném felturbózva is, csak hogy lássam, milyen úgy, de hagynám a régit :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Anyu azt mondja 4-3-ig sorrendben érdemes nézni, legalábbis először, különben az "én vagyok az apád"-nak nincs akkora hatása. Mondtam neki lehet, hogy aki az első résszel kezdi kap valami mást, de szerinte semmilyen ehhez fogható fordulat nincs, ha 1-6-ig sorrendben nézi először valaki. Szerintem meg ez, annyira az "általános műveltség" része, hogy ha valaki ezt a film megnézése erről még nem hallott, akkor nagyon fiatal. Tehát ha valaki még nem jár iskolába esetleg van esély, hogy még nem tudja ki Luke apja/Vader fia. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egységes. De először megnézetni valakivel... talán a 4 5 1 2 3 6 sorrend a legjobb. A 4 magyarázza el hogy mi fán terem a Jedi, az Erő, ez az... aztán mindenképp az újtrilógia előtt "kell" nézni Yoda hülyéskedését amikor Luke türelmét teszteli. Kár kihagyni, hogy még a nézőt is behülyíti amikor a zseblámpával játszik... aztán az "én vagyok az apád" után megnézni hogy ki volt apuci 9 évesen, az AotC ebből a szemszögből időhúzás, és csak a 3 legvégén koppan a kedves néző hogy Leia a testvére Luke-nak. Merthogy egészen addig föl sem merül benne! Aztán ep6, kivételesen ott ahol időrendben is lenne, de hát minden szálat el kell varrni egyszer...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nyugodtan nézhető sorrendben, ez nem a titkok sorozata már. Nézni szvsz csak és kizárólag sorrendben szabad, azért van ott az ep1-2-3-4-5-6 az elején. Meglepetésnek legyen elég annyi, hogy Anakin a hős átáll a sötét oldalra, a jófiúk majdnem mind egy szálig elpusztulnak, hogy Yoda meghibbant, hogy Ben hazudozik, hogy Palpatine kezd megvakulni és hogy Vader még mindig nem képes eldönteni, kinek az oldalán áll, hogy a Köztársaság kivégzéséről már ne is beszéljek. Szerintem jó csere volt az Én vagyok az apádhoz - mondom úgy, hogy ez engem sose hatott meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelmű 123456. Egyik haver, aki full ismeretlen SW-ben 456123-ban nézte. Utánna sírt, hogy elb*szta a sorrendet, mert az EPIII annyira szomorú és a felesége sírt. Mondtam neki, hogy filmeknek nem véletlen adnak sorszámot....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is meg lehet nézni sorrendben. Mint ahogy már elhangzott, az én vagyok az apád mondatot szinte mindenki ismeri, aki meg nem, az csak elvakult SW gyűlölő, mint kolléganőm, aki még csak az SW kifejezést is utálja hallani (pedig nem is látta a filmeket), vagy nem néz filmeket, vagy nem is ebben a világban él :)

Elég nagy meglepi az, hogy Sidi=Palpi, Anakin áttéréséről nem is beszélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazán remek helyzetben vagyunk, hiszen mi láthattuk az epizódokat 4-5-6-1-2-3 és 1-2-3-4-5-6 sorrendben is.

Amióta végignéztem 1-6-ig, azóta a leghatározottabban állítom, hogy így a legjobb (bár korábban is emellett érveltem :) ). Ebben a sorrendben mindegyik rész támogatja és erősíti a másikat, és mindegyik egy kicsit más oldaláról mutatja be a legendát.

1-2-3-4-5-6.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Most esett le! Talán más is felfigyelt rá, sőt biztos, csak én vagyok lassú. :cool:

Szóval, Leia az Erő által képes látni az anyjáról képeket, érzéseket. Szegény Luke erről lemaradt, viszont az Erő igazságos: Luke az apját látja dicső fényében a saga végén, ami Leiának nem jutott ki. Újab érv nálam a jogos és okos Anakin-cserére a Trilógia DVD-n. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most esett le! Talán más is felfigyelt rá, sőt biztos, csak én vagyok lassú. :D

Szóval, Leia az Erő által képes látni az anyjáról képeket, érzéseket. Szegény Luke erről lemaradt, viszont az Erő igazságos: Luke az apját látja dicső fényében a saga végén, ami Leiának nem jutott ki. Újab érv nálam a jogos és okos Anakin-cserére a Trilógia DVD-n. :lol:

Vajon eljön-e az az idő, amikor Leia-nak is megjelenik a fater? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de az asszem a Shaw-féle apa volt:)

Egy régebbi regényben találkoztam az esettel, de mivel regény esetén sok minden a képzelőerőre van bízva, így az alakot tetszés szerint lehet hozzáképzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.