Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Én szinte biztos vagyok hogy Plok nem odaszúrni akart. Komoly pénzt mernék rá tenni hogy az égadta világon senkit nem akart megsérteni. És pont ezért is nem veszem fel úgy mintha ugyanezt más irta volna. Nem csak a szavak a szándék is számit. Csak azért nem akarom ezt jobban ragozni mert nem akarom Plok-ot elemezni mintha egy világirodalmi szerző lenne :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez ok, csak nem erről van szó. Ez már majdnem annyira sarkított mint amit Dzséjt írt. :) Senki nem akarja elevenen elégetni mert ezt a véleménye... Szerintem világosan leírtam mire gondolok ez ügyben, ami nem tartalmazott boszorkány üldözést vagy hasonlót. De ha már egy ekkora kaliber is negatív irányba változik, az okozhat csalódást. Főleg annak fényében ahogy lefestetted. Ez a véleményváltozásos kifogás is, mint írtam rendben van, de hadd adassék már meg nekünk, hogy leírhassuk ha nem tetszik. Ugye nem kell glóriát húzni a fejére mert régen a motorja volt egy weboldalnak? Ez viszont már messze vezet és nem is biztos, hogy bele kellene menni. Te velünk voltál az utóbbi 10-13 évben, szerintem tudod mire gondolok. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Donát korábban azt mondta -és ha jól értem ezt már az alábbi sorai szerint némileg felülbirálta- hogy nem ártana megfontolni a csh.hu hanyagolását pusztán amiatt a fél mondat miatt. Én erre is reagáltam. Illetve mivel azt irtad, hogy egyetértesz Donáttal úgy vettem hogy te is osztod ezen nézeteit.

 

Glóriát senki feje fölé nem kell tartani. Pont azt irtam hogy teljesen megértem, hogy ha valaki neheztel a másikra vagy csalódik benne. Csak kezeljük helyén a dolgokat. Oké, hogy rosszul esik valakinek hogy Plok most ezt gondolja, de azért ettől még talán lehet értékes vagy legalábbis lehet itt helye annak amit ir.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát véleményének általam tárgyalt részével értek egyet. :) A csh.hu -ról egy árva szót nem írtam. Nyilván nem fogjuk ignorálni két mondatért, hülyeség lenne. De önmagában Plok írását lehet véleményezni akár így, akár úgy.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván és azt nem is akarom megmondani, hogy ki mit gondoljon Plok irásáról. Mindenesetre abból hogy "Donát jól megfogta a lényeget" nekem nem derült ki hogy néhány a témában tett megjegyzésével nem értesz egyet. De így most már értem és oké.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a "Donát jól megfogta a lényeget" részből baromira nem derül ki, hogy mivel nem értettél egyet, Ody, szóval nézd el nekünk, ha nem is tudtuk, hogy nem mindennel értesz egyet. De ami számomra kicsit biztosíték kiverő volt, az a "visszataszító", "gyomorforgató" és az "érdemes újragondolni ezt az automatikus átvételt" szak és mondatrészek, meg az, amit velejéig gyűlölök: egyetlen félmondat alapján egy egész oldal stábját megítélni. Gyűlölöm az általánosítást, és azért érdemes lenne megsasolni az impresszumban, kikre is lett ezzel az általánosítással ráfogva a gyomorforgató hozzáállás. ;)

Arról nem beszélve, hogy az swsaga adminja és moderátora mit is üzen az ilyen megszólalásokkal a társoldalnak és a külvilágnak. Értem és megértem én a reakciót, de érdemes ebből az irányból is elgondolkodni a dolgon. Mert azért ezt gondoljuk csak végig az ő szemszögükből, mit látnak. A cikkre két reakció jött a csillagokhaboruja.hu-n. Mivel nincs nagy kommentforgalom, elég nehéz lenne átsiklani felette. Tuti, hogy az egész stáb olvasta, Plokoom, Atlas, SimonZ. És mindkettő ahelyett, hogy a lehetséges Obi-Wan filmmel foglalkozna, Plokoom és az oldal finom szidalmazása - más helyen ezt trollkodásnak is szokás nevezni.

Esetleg feljönnek ide, megnézni, hátha itt valami bővebb is van (nem jöttek, most hipotetikus vagyok), és itt olyan szavakkal találkoznak, mint "gyomorforgató", aztán meg azt látják, hogy az egyik moderátor a kapcsolatuk újragondolását javasolja az egyik szerkesztő véleménye miatt, az admin meg egyetért ezzel (sajnálom Ody, de a hozzászólásodból a jó isten sem venné ki, hogy nem az egésszel értesz egyet, nem is véletlen volt részemről és Bomarr részéről is félreértés).

Ezek után a helyükben én is átgondolnám a kapcsolatunkat.

Szóval ismétlem, értem és megértem, hogy miért volt ez az érzelmi kitörés, ezzel nincs is baj. Csak túlreagáltnak érzem, és kicsit zavar, hogy az SW Saga Fórum "hivatalos képviselői" használnak nem éppen diplomatikus szavakat a társoldallal szemben, és tett az egyikük olyan javaslatot és általánosított olyan irányba, ami alááshat egyet s mást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az automatikus átvétel akkor tud működni, ha olyan tartalmak jelennek meg ott, ami megegyezik ezen oldal szellemiségével. Ezzel eddig nem volt baj, most viszont volt, ennek adtam hangot, és ennek fogok hangot adni a jövőben is. Szerintem érthető, hogyha elszaporodnak a PT-t szapuló kiszólások a csh.hu oldalon, akkor érdemes átgondolni a hírek automatikus átvételét, mert nem kéne az itteni főhírekben is a PT-t szapulni. Én ebben továbbra sem látok semmi irracionálisat.

Senki sem kérdőjelezte meg az oldal színvonalasságát vagy az odaírók szakértelmét, de azért beszéltem általánosan az oldalról, mert az odaírt bejegyzések további elhatárolódás nélkül az egész oldal szellemiségét reprezentálják. Ha az oldalra PT-t ekéző kiszólásokat tartalmazó bejegyzések mennek ki, akkor a csh.hu PT-t ekéző oldallá válik, tetszik a többi szerkesztőnek, vagy sem.

 

Az odaírt hozzászólásokat többször is átolvasva úgy gondolom, hogy ott nem fogalmaztunk erősen, és a megjelent írás fényében maximálisan ülnek a reakciók és az általam feltett kérdés: miért nem lehet tisztelettel beszélni az oldalon mind a hét részről? Ez volt a kérdésem, amire válasz azóta sem érkezett. Azért ezzel foglalkoztunk, mert vélhetően sokkal fajsúlyosabbnak éreztük a velünk partnerségben lévő csh.hu PT-t övező szellemiségét, mint a találgatásokon/interjú részleteken alapuló Kenobi spekulációkat. Mentegethetjük Plokot, hogy biztosan senkit sem akart bántani, csak sajnos az írásból ez egyáltalán nem jön át, az alapján kell megítélnünk a véleményét, amit odaírt. Már pedig, amit odaírt az a PT-t támadó, ráadásul céltalanul szapuló kiszólás. Ha lesz ilyen a jövőben is és mi átvesszük, az ugyanúgy nem lesz frankó, mint ahogy nem volt az most sem.

 

A moderátori tevékenységemre vonatkozó kritikát pedig meghallgattam, elraktároztam, igyekszem tanulni belőle. Ha nem értesz egyet a moderátori tevékenységemmel, nyugodtan kezdeményezz szavazást, hogy érdemes vagyok-e rá, biztos lennének néhányan, akik támogatnák a leváltásomat. Annyit viszont ígérhetek, hogy addig is, ha a PT támadása lesz terítéken amott, és az általunk átvett cikkekben, továbbra is fel fogok lépni azzal szemben. Egyébként emlékeztetőül: eddig semmilyen kritikával nem éltem a csh.hu tevékenységével szemben, sőt, figyelembe véve az oldal minőségi tartalmát, szívesen segítettem a két site közötti kapcsolat szorosabbra fűzését pl. mozijegy felajánlással. A szoros kapcsolat viszont csak akkor tud működni, ha mind egy oldalon állunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, szerintem a visszataszító szó használata igen erős volt. Név kisbetűvel írása meg jó nagy bunkóság...

Nem mellékesen teljesen osztom Bomarr és Dzséjt véleményét az ügyben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, szerintem a visszataszító szó használata igen erős volt. Név kisbetűvel írása meg jó nagy bunkóság...

Nem mellékesen teljesen osztom Bomarr és Dzséjt véleményét az ügyben.

Mintha anno Plok azonosítóneve az sw.hu-s időkben kisbetűs lett volna, de egyrészről nem vagyok benne biztos, másrészről nem akarok Ody nevében beszélni, majd ő elmondja, amit ezzel kapcsolatban gondol.

 

Az alábbiakban már kifejtettem, hogy a fölösleges PT odaszúrásról mit gondolok egy SW oldalon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmi baj a moderátori tevékenységeddel, Donát, azt leszámítva, hogy már második napja offolunk, immár a második topicot, de ebben abszolúte egyformán ludas mindegyikünk. Csak annyit mondtam, hogy azért, mint a fórum egyik hivatalosabb embere, jelzés értékű minden reakció (mindnyájunké), és ezeket a reakciókat lehet diszkrétebben, diplomatikusabban is intézni. Például ezt a beszélgetést simán lezavarhattuk volna PM-ben is, magunk között megtárgyalva, hogy ez így nekünk jó-e vagy sem. Vagy esetleg Plokkal is lehetett volna az ügyben e-mailt váltani, ott az elérhetősége.

Nem hiszem, hogy a fórum szellemiségével egybevágna, ha azt az üzenetet közvetítenénk kifelé, hogy bárhol bárkinek "nekiugrunk", aki rosszat szól az ep1-2-3-ra.

Na, de, részemről ennyi. Elmondtam, amit akartam, aki megérti, megérti, aki nem, nem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
Nem ez az első olyan sztori, amiben a kiindulópont az egyik fél számára másodlagossá válik.

 

Szedjük össze :)

 

Ep1: a film első felében Amidaláék legfőbb prioritása eljutni Coruscantra segítségért. Aztán eljutnak, és a legjobb ami velük történik, hogy Jar Jar elszólja magát hogy van nekik seregük a bolygón ahonnan eljöttek. A Kereskedelmi Szövetségnek meg az a prioritása, hogy ilyen-olyan módszerekkel kizsarolják a megadóztatás visszavonását. Bár ez igazán csak az Ep2 idejére veszti el a jelentőségét, amikor már sokkal nagyobb problémák vannak.

 

Ep2: A Jedik első feladata a békepárti szenátornő körüli merényletek megoldása, ami végül groteszk módon pont a háború kirobbanásához vezet. Elég nagy fordulat.

 

Ep3: Féltávnál vált át a Független Rendszerek elleni háborúból a Jedik és a Köztársaság felszámolásába. Fordulat, ja. A végén senkit nem az motivál, ami az elején.

 

Ep4: A Birodalom mindenkin átgázolva meg akarja szerezni a tervrajzokat, aztán az a legkisebb gondjuk - pedig utólag a fotelből tudjuk, hogy egészségtelen döntés volt a Halálcsillagról működőképes hiperhajtóművel elengedni az Ezeréves Sólymot. Han meg akarja szerezni a pénzét, hogy a bőrét mentse, de aztán inkább világmegmentő lesz. Ja, és ne felejtsük el hogy Luke eleinte a Birodalmi Akadémiára készült, vagy mi :)

 

Ep5: Luke részéről látványos fordulat, hogy féltávig Jedi akar lenni, aztán hagyja a fenébe és inkább elsiet megmenteni Leiáékat. Birodalmi oldalról nem a motiváció változik, de hogy a néző (és a szereplők) mennyit tudnak a hajsza igazi okáról, az nagyon is.

 

Ep6: Két külön "küldetés", az első Han kiszabadítása (személyes motiváció), aztán a nagy Birodalomdöntés (aminek igazán személyes vonatkozása csak Luke és Vader esetében van). Anakin / Vader motivációja és életcélja a film vége felé szintén változik, nehogy ezt kihagyjuk.

 

Ep7: Rey így vagy úgy a Jakkun való túlélésre játszik, vissza akar menni amint letudta a droidot. Féltávig. (Sokkal jobban jár, mint anno Luke a nevelőszüleivel.) Ren lovagról egyelőre annyit tudunk, hogy Luke-hoz akar eljutni, de a belső tépődése féltávnál válik a történet fő szálává. És végül az egyik főszereplő halálához vezet.

 

Kéretik bővíteni a listát, és köszi az ötletet, Dzséjt.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

No múlt héten letudtam a "napi egy Star Wars muvi" akciót. Arra jutottam hogy egységesség szempontjából csakúgy mint azeőtt a TFA még ha kicsit is de kissé kilóg nálam a sorból mert Gyuri bátya sztoriba való közreműködésének híján valamivel távolabb érzem azt a részt az előző hattól. Nélküle 100%-ig egységesnek éreztem a muvikat de vele már csak úgy 90%-ig. Gondoltam hogy egy szorosabb megnézés változtat valamit ezen a dolgon. Na nem mintha komoly problémának érezném azt a mínusz 10%-ot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit még nekem is kilóg, amelynek csak az egyik oka az, hogy a hatodik filmhez képest 30 év telt el, de biztos vagyok benne, hogy ha az új trilógia befejeződik, a 9 film maradéktalanul egységes egészet fog alkotni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán azért Rog, mert az első hat Vaderről szól, úgy pedig kerek egész. A VII már más vizekre evez, de ettől független fantasztikus Star Wars film! Sose hittem volna, hogy Lucas nélkül valaki le tud tenni az asztalra ennyire hamisítatlan SW mozit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Elnézést kérek, de talán nem vagyok egyedül vele, hogy a 7. rész létezésére még mindig rá-rá tudok csodálkozni, rá-rá tudok ébredni.

A legfrissebb eszmélésem a starwars.com-nak köszönhető, -amit nagyon régen nem látogattam már meg- mert amikor bejött az oldal egy szokásos klasszikus momentum helyett egy új pillanat hivatott reprezentálni a sagát, és a nagyszerű az benne, hogy működik, kellemes meglepetés volt:

933747885K_pkiv_g_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Egy rajongó akit úgy hívnak, hogy Pinto vette azt a fáradtságot és időt, hogy elkészítse a 6 film bővített változatát. A kimaradt jeleneteket magyar felirattal látta el. Itt érhetőek el a linkek:

 

http://www.starwarsmedia.hu/comment.php?comment.news.1158

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én borzasztóan várom ezt a doksi filmet, és már csak két hét a megjelenésig. :D A fórum gyökerei innen eredetezhetők, úgy hogy kötelező lesz. Remélem lesz aki majd lefordítja. :)

 

 

 

 

The Prequel Strikes Back.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Ha az ep.6 azzal ért volna véget, hogy felszámolják a Birodalom teljes katonai erejét, akkor erőltetett lett volna folytatni. Így volt benne potenciál és egyelőre úgy tűnik élni is fognak vele. Han halálához hasonló katartikus jelenetre például nem számítok a Rogue One-ban (de ha meglepnek annál jobban fogok örülni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.