Ugrás a kommentre

Mennyire egységes a Skywalker SAGA?


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Igen. Bár ez nem RTL Klubos moslék ahogy elnézem. :oops: HD adás és egyebek...

Nagyszerűek!Vagy 5x megnéztem őket.Már egy hónapja nem láttam sw-t, most nagyon rámjött.

A nyilatkozások is jók benne, teljes mértékben egyetértek velük.Amikor egyszer prezentációt kellett csinálnom angolon az sw-ről fél órában, arra a kérdésre hogy mit szeretek benne, csak ennyit mondtam:Fantastic and powerful movie saga.

 

Mondjuk köszönöm nem kérek a retek 20 reklámos szinkronos zagyvaságából, az HBO-n talán még meg tudná csinálni.(persze hd nélkül, de legalább 5.1-be, és reklám nélkül).A gond ott kezdődik hogy a jog a reteknél van a Star Wars filmek leadására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A képek nem helyettesíthetik a film élményt. szvsz. :) Főleg ilyen kényes témában mint a HD, várnék még a vélemény nyilvánítással.

Ide a fórumba is be lettek már linkelve állóképek belőle, ha jól emlékszem. Azok hihetetlenül részletgazdagok, pedig egy filmből kimentett képkocka gyakran elmosódott egy kissé, és kevésbé fest jól, mint a mozgókép. Ha ezek a képek ilyen "tökéletesek" voltak, szerintem nyugodtan mondhatom, hogy a filmélmény is hasonlóan jó lehet. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múlt hétvégén meghívást kaptunk Wallatoshoz, egy kis StarWars SAGA nézésre. A ?kis? jelző talán nem is jó szó az ilyen összejövetelekre, mert a szentélyből mindig igazán grandiózus élménnyel térhet haza az ember. Volt szerencsénk már egy párszor tiszteletünket tenni Attilánál, de mióta a ?kör bezárult?, azóta ez volt az első alkalom, hogy a teljes sorozatot végignézhettük. Szombat délután az első három epizód került terítékre, míg másnap reggeltől a második harmad.

Hát gyerekek valami eszméletlen jó volt! Üres frázisnak hathat már ez tőlem, hiszen én szinte mindig az elismerés hangján szólok a filmekről, de ez most minden ízében különlegesre sikeredett. A házigazdával együtt öten jártuk végig az SW utat a főhősökkel, és csak nagyjából tudom érzékeltetni, mekkora élmény így megnézni a kedvenc filmjeinket. A többiek majd írnak a saját benyomásaikról, de gondolom azok se sokkal rosszabbak, mint az enyéim.

Az egész miliőt úgy kell elképzelni, mintha olyan moziban ülne az ember, ahol csak négyen vannak, ráadásul ami szem szájnak ingere, csak egy karnyújtásnyira van tőle. A filmeket megnézve, nem azonnal kezdtük az újabb epizódot, hanem kicsit elbeszélgettünk a látottakról, és csak utána folytattuk. Újabb és régebbi kérdések, valamit egész új teóriák is elhangoztak, de ez így természetes. Én is mindig ámulok, hogy mennyit lehet erről a filmről beszélni, és főként spekulálni azok után is, hogy már annyi minden dolgot átrágtunk korábban.

Ami a filmek egységét illeti, most talán mélyebben átérezhettük, mennyire összetartozik a hat film, a művek ?egymásra utaltsága? ilyen maratoni filmnézés alkalmával, jobban átérezhető. Most nem akarok mélyebben belemenni, mert egyrészt még elég friss az élmény, másrészt ennek komolyabban neki kell ülni.

Nagyon jól éreztem magam, és csak javasolni tudom mindazoknak, akik megtehetik, hogy mind a hat részt rajongókkal, és lehetőleg házi mozin nézzék meg. Garantált a siker. :death:

Köszönet a résztvevőknek is; Bomarrnak a finom borokért, lokatellinek a sok finomságért, Tureggának a személyszállításért, míg Wallatosnak és kedves nejének a szívélyes vendéglátásért. Remélem lesz még lehetőségünk az elkövetkezendő években újra, ilyenformán átélni a StarWars SAGA által nyújtott élményt.

 

A konkrét történeti elemzés később jön. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy jó volt :evil:

Ellenben én az életben nem fogom látni házimozin. Még egyedül sem. Maradnak a mozis emlékek, de azok sem éppen utolsóak.

Anya, ne aggódj, jövőre visszük a sagat a házimozi kiállításra és letelepszünk valami csendes kis szobába :lol::death:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.