Ugrás a kommentre

Qui-Gon Jinn


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Érdekes, hogy mennyi szó esett Qui-gonról a fórum különböző topikjaiban, ám különös, hogy eddig még senki nem érezte szükségét egy sajátot nyitni neki. :)

 

Nagyon érdekes és fontos karakter, melyet az elkövetkező filmek emeltek ki jobban. Szokás úgy tekinteni Qui-Gon -ra, mint a nagy reformerre, aki szembe mert fordulni a Jedi tanáccsal. Az EPI-ben látottak nagyrészt ezt igazolják, véleményét, és a vélt helyes utat igen erősen, és mindenki ellenében képes védeni. Én azonban nem látom őt olyan Jedinek, aki igazán mélyreható változásokat akarna. Csupán egy másként gondolkodó, aki nem rejti véka alá, hogy szerine mi a helyes. Ezt a "puhaságot" az is alátámasztja, hogy még mindig a rend tagja (Dooku pl. annyira szembe ment a Jedikkel, hogy el is tűnt a rendből). Persze ez csak a személyes véleményem.

 

Sokkal inkább érdekes az, hogy Qui-Gon miért lett az első Jedi aki visszatért az Erő honából? Mit tudott ő, amit más nem? Miben volt különleges? Mert amit az első részben láttunk tőle, az még nem predesztinálná erre a magasztos sorsra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő azért különleges mert ő találta meg a kiválasztottat, aki majd egyensúlyt hoz az Erőbe.Más kérdés, ha tudta volna mi lesz, akkor is Jedit nevel-e Anakinból.Ugyanakkor képletesen ő hozta a pusztulást a Jedi Rendre Anakin megtalálásával.

Qui-Gon szerintem tudta, hogy az ERŐ vezette útját.Mindig azt cselekedte, amit az ERŐ akartt.Ezt szerintem nem minden Jedi tudta.Mármint észlelni mit akar az ERŐ.

Személy szerint vallom azt is, hogy a Jedik tragédiája kettős Qui-Gon halálával.Elvesztettek egy kiváló Jedit, és elvesztették Anakin "igazi" tanítómesterét.Meggyőződésem, hogy ha Qui-Gon képzi Anakint nincs áttérés.

Nálam a Baljós árnyak erre is utal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Shminek is megmondja hogy ha a köztársaságban születik akkor előbb találnak rá. de a tatooine-ra való leszállás Obi-wan ötlete volt.

Nem értem ez miért mond annak ellent, hogy az Erő vezette őket Anakinhoz :lol: Obi-Wan ráadásul csak elmondta melyik a legközelebbi bolygó ahol leszállhatnak, de nam azért szálltak ott le, mert Obi-Wan igy akarta :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a bolygó volt legközelebb de nem az erő meg ani miatt száltak le hanem mert rossz volt a hajtómü :lol:

De épp ezaz, hogy az Erő nem offenziven jelenik meg. Nem küld le angyalokat hogy megmagyarázzák mit kell csinálni és nem is rak ki útjelzőket a Tatooine-ig. Azért mondja Obi-Wan később, hogy nincs szerencse, mert ami annak tűnik az valójában az Erő akarata is lehet.

 

Qui-Gonéket számtalan látszolagos véletlen vezeti a Tatooine-re. Véletlenül a több ezer jediből pont kettejüket küldik a naboo-i küldetésre; véletlenül van egy menetkész űrhajó a hangárban, akik mellett szerencsésen egy rakás pilótát őriznek, akik kapóra jönnek a vezetésnél; véletlenül a blokád-áttőrésnél csak a hajtóművűk sérül, ami miatt véletlenül pont arra a bolygóra szállnak, amelyen a Kiválasztott él.

 

Erre monja Qui-Gon a Tanács elött, hogy kétsége sincs afelől, hogy az Erő akarta hogy igy legyen. Mert nincsenek véletlenek.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alábbit egyébként még lehetne ragozni: véletlenül összefutnak egy gungával, ami tényleg kész szerencse, hisz Jar Jar is csak azért van ott, mert nemrég számüzték. Ő aztán eltudja őket vezetni egy városba, ahol véletlenül pont van egy olyan járgány, amivel átlehet jutni a bolygón a királynőhőz... stb. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért előbb utóbb ugyis értesittete volna a két jedi a királynőt a blokádról.

még ha nincs is benne jarjar csak a csata lenne a végén húzós :lol:

Ezt most nem értem. Alább azt probáltam levezetni, hogy milyen számtalan szerencse kellett a Tatooine-ra jutáshoz, s hogy ez valójában az amit Qui-Gon az Erő akaratának hiv. Mert ezek nem véletlenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azt mondom hogy ha Qui-gont az erő vezette volna el a tatooine-ra és Mos Espába Anakinhoz akkor már előbb is megtalálhatta volna

De miért kellett volna előbb megtalálja? Én tényleg nem értem... Az Erő azt akarta, hogy akkor találja meg... ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a köztársaságban születik akkor előbb találunk rá - ezt mondja Qui-gon

Biztos hogy előbb legyen eggyensúly vagy ilyesmi

De miért kéne előbb rátalálni... miért lenne előbb egyensúly? Egyáltalán lenne-e egyensúly egy olyan Kiválasztott mellett, akibe a többi jedihez hasonlóan még kiskorában belé nevelik az összes alapelvet... pont azaz érdekes és a lényeg az egészben, hogy az Erő csak a kilenc éves Kiválasztotthoz vezette a jediket. Pedig elsőre pont annyira nem tűnik hatékonynak, ahogy az sem, hogy a Bibliában az Úr egy ács fiaként küldi le a fiát. Mennyivel hatékonyabb lenne egy király fiaként... nem? De mindakettő nyilvánvaló jelentéseket hordoz. Szivesen belebonyolodok ezekbe, de ezt egy másik topicban tegyük, mert lassan elhagytuk a Qui-Gon témát.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az viszont érekesebb téma, hogy lényegében igaza volt-e Qui-Gonnak Anakinnal kapcsolatban? Nem a kiválasztott mivoltát illetően, hanem hogy annyira hitt benne. A történtek csak részben igazolják őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az viszont érekesebb téma, hogy lényegében igaza volt-e Qui-Gonnak Anakinnal kapcsolatban? Nem a kiválasztott mivoltát illetően, hanem hogy annyira hitt benne. A történtek csak részben igazolják őt.

Qui-Gon abban hitt, hogy Anakin a Kiválasztott és hogy ő hozza el az Egyensúlyt. Szerintem teljesen igaza volt, hogy annyira hitt benne. A többi jedinek nem volt igaza mikor elkezdtek kételkedni benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor duplán fájdalmas a halála, mert csak ő tudta volna a helyes úton tartani a fiút?

Igy utolag nagyon úgy tűnik, hogy igen. Persze ez nagyrészben függött volna Anakintól is, hogy mennyire akar a jó uton maradni. De frenkie-nek igaza lehet abban, hogy Qui-Gon volt Anakin igazi mestere. Érdekes, hogy az egyik Clone Wars rajzfilmben Anakin oda is böki Obi-Wannak, hogy "te nem vagy Qui-Gon". Persze ez EU, de úgy tűnik Tartakovsky is hasonlóan gondolkodott :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, valami olyat mondot Obinak, hogy: " Te meszze nem vagy olyan bölcs mint Qui-Gon Jinn".

 

Jinn-nek roppant nehéz dolga lett volna Palpatine rizsáival szemben. Örök kérdés marad, miként lépett volna Ő az ismert helyzetekben.

 

Egyébként az EPII-es NOOOOOOOO-ja sokat elárul, mint ahogy Anakin erre nagyon hasonlító felkiáltása, az EPIII végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Quui-gon azt látta, hogy mi lehet belőle, ha a jó oldalon marad. Palpi meg látta mindkettőt, és kettejük közül ő élt tovább...

Szerintem Qui-Gon-ban fel sem merült, hogy Anakin akár még a rossz oldalon is kiköthet. Akkor még nagyon keveset tudtak a Sith-ről.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az EPII-es NOOOOOOOO-ja sokat elárul, mint ahogy Anakin erre nagyon hasonlító felkiáltása, az EPIII végén.

Jó, hogy mondod az ep.2-öt. Valahol Qui-Gon karakterében egy külön kis tragédia, hogy a 'túlvilágon' megkellett élje, ahogy a reménysége 'kifordul önmagából'.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem már akkor tudta, hogy kész, vége.

 

Egyébként van egy nagyon jó mondata Qui-Gonnak az EPI-ben. Arra gondolok, amikor azzal dicséri Obit, hogy sokkal bölcsebbe ember mint ő maga. Ez talán azt is jelzi, hogy mégsem bízott annyira a megérzésében. Voltak kétségei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg nem. Obi ugyanúgy visszamondja ezt Anakinnak az ep3-ban. Ez inkább afféle mester és tanítvány közötti dolognak tűnik, mikor a tanítvány megszűnik tanítványnak lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.