Ugrás a kommentre

Qui-Gon Jinn


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Bár Qui-Gon nem sétált volna el a lávapartról amíg nem tudja biztosan, hogy Anakin halott, ebben is biztos vagyok.

 

Lehet az nem lett volna jó, ha megöli. Hisz az SW 6 végén pont Anakin az aki beteljesíti a jóslatot. Ha akkor meghal, ki tette volna ezt meg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet az nem lett volna jó, ha megöli. Hisz az SW 6 végén pont Anakin az aki beteljesíti a jóslatot. Ha akkor meghal, ki tette volna ezt meg?

Épp ez benne a poén, hogy lehet mégis Obi volt a megfelelő tanító Anakin számára. Qui-Gon nem kegyelmezett volna neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Qui-Gon életben marad, akkor valószínűleg Anakin nem állt volna át a Sötét Oldalra. De akkor is beteljesítette volna a próféciát, hisz akkor az EP III-ban segít Windunak. Vagy nyugton marad ahogy Mace mondta neki, és akkor valóban nem teljesíti be a próféciát, mert akkor a koruni Jedi mester végzett volna a gonosszal.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha meg nem Obi-Wan tanítja a srácot, lehet nem is teljesítené be a próféciát, igaz meghal jó emberként de a galaxis a sorsára marad. Szerintem szükséges volt Anakinnek belülről bomlasztani a rendszert. :)

Szerintem is így van. Az ő kiválasztottsága Jediként nem tudott működni, kellett hozzá az is, hogy Sith legyen. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

A megújult starwars.com enciklopédiájából kikerült minden EU cucc, csak a filmek és a TCW maradt. És azt írták Qui-Gon Jinn neve alá, h "student of the whills". Ezt el tudnátok nekem magyarázni, ill. ez eddig is közismert volt? Vagy esetleg a TCW-ből lesz az?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A megújult starwars.com enciklopédiájából kikerült minden EU cucc, csak a filmek és a TCW maradt. És azt írták Qui-Gon Jinn neve alá, h "student of the whills". Ezt el tudnátok nekem magyarázni, ill. ez eddig is közismert volt? Vagy esetleg a TCW-ből lesz az?

Hoppá! Szép találat. :) Erre én is kíváncsi leszek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hoppá! Szép találat. :) Erre én is kíváncsi leszek.

 

Két tippem van, vagy a Blu-ray-s kivágott jelenetből derül ki (nem hinném mert a kivágott jelenetes szereplők eltűntek) vagy a TCW-ből, a Mortis szál folytatásakor. Az valami hihetetlen jó lenne!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két tippem van, vagy a Blu-ray-s kivágott jelenetből derül ki (nem hinném mert a kivágott jelenetes szereplők eltűntek) vagy a TCW-ből, a Mortis szál folytatásakor. Az valami hihetetlen jó lenne!!!

Jó lenne, bár én nem várok ilyesmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A megújult starwars.com enciklopédiájából kikerült minden EU cucc, csak a filmek és a TCW maradt. És azt írták Qui-Gon Jinn neve alá, h "student of the whills". Ezt el tudnátok nekem magyarázni, ill. ez eddig is közismert volt? Vagy esetleg a TCW-ből lesz az?

Nem abban az Ep3-as kivágott jelenetben említik őket, amikor Yoda Qui-Gonnal kommunikál? Rég olvastam már a regényt, így nem rémlik.

 

Szerk.: hülyeséget írtam, nem kivágott, hanem csak tervezett jelenet. A forgatókönyvben sokáig benne volt:

 

Qui-Gon: "A SITH-ek végső célja. Mégsem érhetik el soha, mert az én elengedése, nem pedig felmagasztalása vezet hozzá. A WHILL KRÓNIKÁK SÁMÁNJAI vitték tökélyre ezt a gyakorlatot. Ez az állapot könyörülettel, nem pedig mohósággal érhető el. A szeretet a válasz a sötétségre."

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem abban az Ep3-as kivágott jelenetben említik őket, amikor Yoda Qui-Gonnal kommunikál? Rég olvastam már a regényt, így nem rémlik.

Így lett volna, a könyvben és a forgatókönyvben is így volt, de azért nem nevezném közvetlen Whill tanítványnak. Inkább a Whill tanok továbbvivőjének. Mondjuk én régóta remélem, a Mortis trilógia óta meg el is várom, hogy ez a szellemesdi Qui-Gonnal előtérbe kerüljön. Számomra ez a Star Wars igazi fekete foltja, egy nagy kidolgozatlan szakasz, amire ráférne a magyarázat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így lett volna, a könyvben és a forgatókönyvben is így volt, de azért nem nevezném közvetlen Whill tanítványnak. Inkább a Whill tanok továbbvivőjének. Mondjuk én régóta remélem, a Mortis trilógia óta meg el is várom, hogy ez a szellemesdi Qui-Gonnal előtérbe kerüljön. Számomra ez a Star Wars igazi fekete foltja, egy nagy kidolgozatlan szakasz, amire ráférne a magyarázat.

 

Minden szóval egyetértek. Egyáltalán fogalmunk sincs, h kik azok a Whill-ek. Ha, már Star Wars kánon lett a kyber-kristály és a "son of sun" is bekerült, jöhetnek ők is. Persze az is lehet, h meg lesz magyarázva és semmi köze a Mortishoz, bár ezt erősen kétlem. A Qui-Gon dolgot viszont, csak Yoda tudhatja meg...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezekről lemaradtam...

 

Csak Dzséjt episode guide fordítását tudom idézni:

 

1x15:

 

A „napok fia” („son of suns”) kifejezés visszatérő elem a Star Wars filmek forgatókönyvében. A korai vázlatok utalnak egy próféciára a Napok Fiáról, melyet azonban sohasem használtak fel egyik mozifilmhez sem. Egyes rajongók úgy vélik, hogy a abban a próféciában hivatkozhatnak így a kiválasztottra, mely az Erő egyensúlyának megteremtéséről regél, illetve páran úgy vélik, hogy az ep1-ben a Naboon, az ep6-ban a Coruscanton az ünneplések alatt a tömegek azt kiáltják, hogy „a napok fia”, ám ezt 2007-ben megcáfolták.

 

2x02:

 

A kyber memóriakristály már hosszú ideje jelen van a Star Wars történelmében, de most először jelenik meg eredeti formájában. Először az ep4 korai forgatókönyvvázlatában találkozhattunk vele, akkor még simán kyber-kristályként, mely egy Erő-koncentráló dolog volt, ami a Jediknek és a Sith-eknek is kellett. Ezt végül Lucas kihúzta a forgatókönyvből. Eztán új formájában feltűnt az 1978-as Erőpróba (Splinter of the Mind's Eye) című könyvben, mint Kaiburr-kristály. Az ep2 szkriptjében aztán újra megjelent a Kyber kifejezés. Eredendően a fegyvert, amivel Jango Fett megölte Zam Wesellt, kamino kyber nyílként azonosította volna Dexter Jettster. Végül a kész filmre ezt megváltoztatták kardnyílra (saber-dart; a szinkronban elveszett a jelentése, egyszerűen nyílhegyként fordították). Most, több, mint 30 évvel a kitalálása után a Kyber eredeti írásával, majdnem eredeti funkciójával végre része lett a Star Wars kanonnak.

 

Ezeket hasonlóknak tartom, mert a korai vázlatokat óta, folyamatosan előkerültek. És a TCW által végre, a hivatalos Star Wars kanon részei lettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Ahogy egyre több SW könyvet olvasok, egyre jobban az az érzésem, hogy

a filmekben nem Anakin átállása a valódi tragikus dráma. Hanem

Qui-Gon Jinn halála. Szerintem neki elmondhatta volna Anakin

a Padme-val való dolgait és érzéseit. Ő meghallgatta volna.

Ráadásul őt nem hiszem, hogy Palpatin annyira el tudta volna altatni,

mint a többieket. Alapvetően másként alakult volna minden, ha Qui-Gon

életben marad. De sajnos ez lett, és az események vándora ezen utat követte.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy egyre több SW könyvet olvasok, egyre jobban az az érzésem, hogy

a filmekben nem Anakin átállása a valódi tragikus dráma. Hanem

Qui-Gon Jinn halála. Szerintem neki elmondhatta volna Anakin

a Padme-val való dolgait és érzéseit. Ő meghallgatta volna.

Ráadásul őt nem hiszem, hogy Palpatin annyira el tudta volna altatni,

mint a többieket. Alapvetően másként alakult volna minden, ha Qui-Gon

életben marad. De sajnos ez lett, és az események vándora ezen utat követte.

 

 

Szerintem is ez a lényeg. Lucas itt szerintem azt akarta bemutatni hogy Anakin sorsában ez volt az első csapás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Qui-Gon életben marad, akkor ő lett volna az életében az apafigura, nem Palpatine. Az a baj, hogy Obi-Wan és közte ez az apafigura dolog sosem alakult ki. Barátok, testvérek, de ez a fajta kapcsolat teljesen más, mint egy apa-fia kapcsolat. Qui-Gon volt Anakin apja, Palpatine a pótapa, és mindkét esetben Obi-Wan a szeretett mostohatestvér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét elkezdtem megnézni az SW filmeket, pár perccel ezelőtt végeztem

az első résszel. Ami azt illeti, nekem nagyon úgy tűnik a filmben látottak alapján,

hogy pusztán a problémás helyzet miatt repültek Qui-Gon-ék a Tatooine-ra.

Nem gondolta a Jedi Mester, hogy ott rátalálnak a Kiválasztott-ra.

Ugyan ezek a fenntartásaim Jar Jar-t illetőleg, egész egyszerűen azért kérték

a nagyfőnököt, hogy engedje el, mivel ők nem ismerték a vízi világot. De Binks igen.

Persze nem szabad figyelmen kívül hagyni magát az Erőt, hisz az is sugallhatta

Qui-Gon-nak, hogy mit is tegyen. De vajon ennyire előre mindent súgott volna neki?

Vagy lépésről lépésre?

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az teljesen biztosra mondható hogy Qui-Gon nem Anakin miatt vitte a királyi pereputtyot a Tatooine-ra, inkább csak a sors/erő akarta így.

 

És hogy milyen szinten irányítják Qui-Gont, hát ez is inkább megérzés szinten működik szerintem. Nem mond az erő neki semmi részletet, mint hogy menj erre és arra a gps koordinátára, csak hogy is mondjam megcsillannak lelki szemei bizonyos gondolatok láttán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tanács előtt azt mondja, hogy az Erő akarta, hogy a ráleljen Anakinra.

De ezt mondhatta azért is, hogy nyomatékat adjon abbéli óhajának, hogy a Tanács

fogadja el az gyereket. Persze egy Qui-Gon Jinn nem fog csak úgy kitalálni

és hinni mindenfélében. Ez szerintem valamennyire olyan, mint amit valaki előzőleg írt, hogy Anakin

anyja sem feltétlenül mondott igazat, amikor a Mester a gyermek apja felől kérdezte.

Bár ez megint nem feltétlenül ugyanaz, hisz Shmi nem volt Jedi.

 

Egyébként Ody, a versenyen nem voltál valami nagy szám... :D

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is csak a megérzéseit követte. aztán ezek mennyire voltak az Erő sugallatai az már más kérdés. A tanács előtt azt mondja, hogy az Erő akarta, hogy a ráleljen Anakinra.

Valami olyasmit mondott hogy "Az erő akarta hogy rátaláljak, ebben biztos vagyok", ami inkább arra utal hogy utólagosan gondolt vissza az egész kalandra úgy hogy az erő akarta így, nem látta konkrétan hogy az vezette.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Binks-et nem azért vitték el, mert ismeri a vízalatti világot. Jar Jar baromira nem volt hasznukra a tengeralatti túra alatt, hiszen mindig Qui-Gon mutatta az utat. Egyszerűen a jó Jedi mester nem akarta, hogy Jar Jar miattuk bűnhődjön, elvégre ő és Obi-Wan győzték meg, hogy vigye őket Otoh Gungába, annak ellenére, hogy Jar Jar egyértelműen jelezte: szörnyű dolog történik vele, ha visszamerészkedik a városba. Ez és Nass főnök szavai alapján valószínűleg Jar Jarra nagyon kemény büntetés várt volna.

 

Ami a Tatooine-t illeti, a bolygót Obi-Wan választotta, nem Qui-Gon. Ha valakit az Erő vezetett, akkor az Kenobi volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami olyasmit mondott hogy "Az erő akarta hogy rátaláljak, ebben biztos vagyok", ami inkább arra utal hogy utólagosan gondolt vissza az egész kalandra úgy hogy az erő akarta így, nem látta konkrétan hogy az vezette.

Én is erre gondoltam, csak más szavakkal írtam le. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.