Ugrás a kommentre

Qui-Gon Jinn


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 2 évvel később...

Szerintem Maul fontossága abban rejlik, hogy ő ölte meg Qui-gont, így nem volt rá lehetőség, hogy ő tanítsa Anakint. Qui-gon volt az akire Anakin tényleg apjaként tekintett, a jedi mester feltétlenül bízott a fiú képességeiben és ő maga is lázadó szellemű volt. Az ő tanítása mellett Palpatine-nak esélye sem lett volna áttéríteni Anakint, mert az apafigura szerepét nem tudta volna átvenni Qui-gontól és jellemileg sem használhatott volna ki olyan ellentéteket mint ami Obi-wannal volt a fiúnak. De mivel Maul megölte így Anakin mellett nem volt olyan személy aki megfelelően tudná kezelni és így sokszorosára nőtt az esély arra, hogy rossz útra tér.

Azt nem mondom, hogy nem lett volna esélye Sidious-nak átállítania Anakin-t, de sokkal nehezebb lett volna.

 

Qui-Gon korban és tapasztalatban messze Obi-Wan előtt járt. Obi (hiába a kedvencem) a Kiválasztott (és egy Anakin-féle kivételesen nehezen kezelhető személyiség) trenírozására még nem volt épp alkalmas. Akkor lett csak padawan-ból lovag, elvesztette a mesterét és teljesen más világlátása volt, mint Anakin-nak vagy Qui-Gon-nak. Anakin is tanúja volt a bizalmatlanságának, ami lehetett egy rejtett tüske.

Amúgy meg fiatal és tapasztalatlan volt, a képességei pedig nagyon más irányban voltak/lettek kiemelkedőek, mint azt a fiú elvárta volna. Nem túl sok tekintélye volt Anakin szemszögéből, ami később is megmaradt és visszaütött. Azért nem véletlenül voltak ők "testvérek" az "atya-fiú" viszony helyett.

 

Qui-Gon ezzel szemben nemcsak idősebb és rutinosabb volt, már kinevelt egy tanítványt is, de jól ismerte Anakin-t, ő fedezte fel és bízott benne mindvégig, kiállt mellette. Ez rendkívül fontos egy olyan személyiségnek, mint Anakin. Palpi is elsősorban ezzel tudta megkörnyékezni. Qui-Gon szemlélete (amennyi kiderül belőle) sokkal jobban passzolt a fiúéhoz. A maga lázadóbb módján kezelhette volna Anakin lázongásait, nem pedig olyan mereven, ahogy Obi tette.

 

Ráadásul az élő Erő behatóbb ismerete és az ilyen irányú koncentrációja is segítségére lett volna a fiú jó pár rossz cselekedetének megelőzésében. Egy Qui-Gon sokkal hamarabb észlelte volna a Shmi és Padmé felé táplált gyengéd érzelmek árnyoldalát. Érdemi segítséget próbált volna nyújtani neki, komolyabban vette volna a problémákat. A Tanáccsal szemben is vehemensebben védte volna és nem engedte volna, hogy Palpi éket verjen a Rend és az ifjú közé.

 

Persze a szerelemtől aligha tudta volna eltántorítani, márpedig Padmé terhessége ultimátumot adott Anakin-nak. Ráadásul a hatalomvágy és beteges eszmék egyre fontosabbá váltak, így kérdéses meg tudta volna-e akadályozni az átállást Qui-Gon. Talán rá tudta volna venni Anakin-t, hogy hagyja a Rendet a francba és vonuljanak el az asszonnyal valahova, de nagyon necces. Ha Palpi befolyását az évek alatt minimálisan tudta volna tartani a mester, akkor sikerülhetett volna, mert más nem fertőzhette volna meg.

Meg arról se feledkezzünk el, hogyha Obi jóban maradt volna egykori mesterével és Padmé-val (amire jó esély van), akkor a kritikus időszakban eggyel több ember lett volna, aki a jó oldalon akarja tartani Anakin-t és visszatartani a sötétségtől. Ha nem is lettek volna olyan fontosak egymásnak, de azért mégis.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gon is megkapja a magáét. :)

 

Anno az Ep.1-nél a kedvencem volt, mert neki volt zöld fénykardja és hát az akkoriban komoly érvnek tűnt. :D Nagyon sajnáltam is, hogy meghalt. Meg azt hittem majd "újra" összejönnek Shmi-vel, mert biztos ő Anakin apja. :D Nyilván később már másképp álltam hozzá a dolgokhoz.

 

Az Ep.1-ben gyakorlatilag ő a főszereplő. Mivel a SW nekem ezzel a résszel kezdődött, így az első érdemi jelenet (amivel az egész SW indult) Qui-Gon és Obi-Wan besétálása az ajtón. Na már itt éreztem, hogy valami különleges kapcsolat fog kialakulni a SW felé, mert nagyon durván adta a feeling. Qui-Gon tapasztalt és bölcs mester, aki odaadással és figyelemmel tanítja a "kis" Obi-t. Hadovál az Erőről, kétségekről, érzelmekről, látomásokról. Már ekkor nyilvánvaló, hogy ez az ember tud valamit, amit mi nem. Sőt, még Obi se igazán. Meg szóba kerül valami Yoda is, akinek tanításait kicsit helyreigazítja. Van bőr a képén hozzá, egy Yoda-t. Ki gondolta volna, hogy egyszer a mestere lesz valamilyen szinten. :)

Aztán Jar-Jar megmentésénél és a gungan városban bevonja a buliba az ügyetlen "békát", látszólag indokolatlanul. A Tatooine-on kinézi magának Anakin-t és őt is beveszi a csapatba. Olyan dolgokat bíz rá, ami megint nem túl logikus és rendkívül veszélyes. Valamiért bízik a gyerekben, konkrétan az Erő miatt. Furcsa, hogy tanítványa nem így érez. Szembemegy a királynővel is (noha lehet nem tudja, hogy nyíltan :)). Végig marad a bölcs mester szerepben. Kardozik egy jót Maul-lal, majd elpilled.

A Tanács előtt felfedi mekkora potenciált lát Anakin-ban. Meg a sithek visszatérését is. Hiszik is meg nem is, ő konokul kitart és több szempontból szembemegy a Tanáccsal is. Az ezt követő beszélgetései Obi-val kincset érőek, ahogyan az Anakin-nal lefolytatott diskurzus is. Mekkora jelenetek ezek, tekintve kik lesznek majd a két srácból. Meg Qui-Gon is lehetett volna Tanácstag, ha nem lett volna olyan "más". Felhívja a gungan-ek figyelmét a misszió veszélyességére és a csatározások helyett a királynő védelménél nem akar továbblépni.

Az összecsapás Maul-lal remek. Különösen tetszik, ahogyan meditál, miközben Maul fel-alá járkál. Gyönyörűen kifejezi a sithek és jedik közti különbséget. Elbukik, halála előtt pedig egy igencsak súlyos kérést intéz Anakin-nak. Ugyebár ez a kérés az egész Saga egyik legfajsúlyosabb pontja. A kis galád nem sok választást hagy Obi-nak és a Tanácsnak. Ő az egyetlen igazán komoly áldozata a rész végi sikernek, de már itt mutatja, hogy a happy end ellenére semmi sincs ingyen.

 

Az Ep.2-ben volt a bekiabálása Anakin-nak. Remek jelenet, nagyon fontos lélektani pillanatban. Persze a fene se gondolta volna, hogy később ennek Anakin-tól függetlenül is hatalmas szerepe lesz. Emellett Dooku említi még meg. Én soha nem tudtam volna elképzelni róla, hogy elforduljon a Rendtől és átálljon. Nemcsak a jelleme miatt, de annyi lehetősége lehetett már rá korábban. Ő mégis ennyi ideig kitartott. Ellenben rohadtul elkezdte piszkálni a fantáziámat milyen lehetett a Dooku-Qui-Gon duó. Ez a mai napig izgat.

 

A TCW olyan szinten turbózta fel Qui-Gon-t (Maul után), ami szinte már hihetetlen. Az egy dolog, hogy a 2-ben hallatja a hangját. Az is, hogy majd a 3-ban megemlítik a visszatérését. Na de, hogy valójában ekkora úttörő és forradalmi figura legyen. Ez egy csapásra értelmet ad rengeteg vele kapcsolatos dolognak. Hogy miért beszél annyit az Élő Erőről az 1-ben, ami láthatóan senki mást nem izgat annyira. Hogy miért is lóg ki a többi jedi közül és járja a saját útját, a saját módszerei szerint, amiket mások nem igazán értenek. Hogy miért érezheti, amit más nem és fedezheti fel a Kiválasztottat. Hogy miért bízik benne vakon és tart ki mellette mindvégig.

Na de hogy Yoda-t tanítsa, ez de durva ötlet. Tegye fel a kezét, aki a Saga után úgy gondolta, hogy Yoda-t még tudta ki okítani ekkortájt. :) Itt kicsit visszautalnék az Ep.1 eleji Obi-val való párbeszédre. Meg Yoda Ep.5-ös meséjére az Erőről. Szóval azért Qui-Gon-nak is megvolt a szerepe abban, hogy Yoda akkor már úgy látta a dolgokat. Az Ep.3-ban Yoda szóba hozza Obi-nak, hogy beszélhet vele. A kis hamis persze nem mondja el, hogy már egy ideje visszatért és pont ő tanította meg neki, miként is megy ez a dolog. :) Na itt meg az kezdett el nagyon foglalkoztatni, vajon Obi és Qui-Gon miket dumálhattak, ez is a mai napig bennem motoszkál.

 

Qui-Gon se tűnt egy hatalmas, legyőzhetetlen harcosnak. Se a kardvívás, se az Erőhasználat terén. Emellett nem is túl sok egyéb kiemelkedő tulajdonságára derült fény az Ep.1-ben. Persze nagyon jó ember, egy erkölcsileg pozitív szereplő. Humánus, együtt érző, bölcs apafigura, aki kitartó és akaratos. Sokszor saját utakon jár, de mindvégig hű a jedik elveihez. Érdekes, hogy Obi-Wan mennyi mindent magáévá tesz ezen jellemzőkből.

A 2 és 3 kicsit árnyalta a képet, de még mindig egy tucatfigurának tűnt, akinek az egyetlen nagy dobása Anakin felfedezése. Aztán jött a TCW. Kiderült, hogy ő nem egy jedi a sok közül, nem csak Obi mestere és Dooku tanítványa, vagy Maul áldozata. Ő az egyik legnagyobb jedi a történelemben. Ne ezt se gondoltam volna. Olyan korszakos dolgot fedezett fel, ami olyasmi lehetett, mint amikor pl. valamely sith először jött rá hogyan lehet villámokat szórni.

 

Mindezek után egyetlen kis dráma maradt még: az Ep.6 végén nem lehet ott a nagy 3-assal. Noha ő taposta ki az ösvényt, de végig már nem tudott menni rajta. Az is érdekes, hogy mennyire eltűnik az OT idejére. Az ő kiválasztottja Anakin volt, aki elbukott. Ezután már átadta a stafétát és Luke Obi, valamint Yoda gondoskodására volt bízva. De azért a legvégén nagyon örülhetett neki, hogy Anakin visszatért és beváltotta a hozzá fűzött reményeket.

Nagyon érdekelne, hogyan élte ezt meg Qui-Gon, vagy az Ep.3 történései után egyáltalán ő mennyire bízott még Anakin-ban. Ugyebár Yoda és Obi még "haláluk" után is lehetetlennek gondolták Vader megtérését. Vajon Qui-Gon még ekkor is kitartott mellette? Netán az Erőn keresztül neki is volt szerepe abban, hogy Luke ennyire naivnak tűnően biztos volt a sikerben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kis hamis persze nem mondja el, hogy már egy ideje visszatért és pont ő tanította meg neki, miként is megy ez a dolog.

 

Szvsz ez egyértelmű volt az EpIII fényében. Yoda kifejti, hogy Qui-Gonn visszatért elsőként az Erő honából. Szerintem nyilvánvaló volt már ekkor is, hogy a) felette áll tudásban Yodának, b) Yoda tud vele beszélgetni.

 

Qui-Gonn jelentőségét a TCW inkább kifejti semmint adja, az ugyanis az EpIII-ból illetve a megoldás kicsúcsosodásának tekinthető Erő szellemek jelenlétéből fakad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szvsz ez egyértelmű volt az EpIII fényében. Yoda kifejti, hogy Qui-Gonn visszatért elsőként az Erő honából. Szerintem nyilvánvaló volt már ekkor is, hogy a) felette áll tudásban Yodának, b) Yoda tud vele beszélgetni.

Nekem másképp jött le eredetileg.

 

Yoda azt mondja, hogy Qui-Gon-nak sikerült visszatérni az Erőn át és elérte a halhatatlanságot, de nem mondja, hogy első és egyedüliként. Ebből nekem úgy tűnt, hogy Qui-Gon annak az útnak a feléhez jutott csak, amit később majd Obi és Yoda (valamint Anakin) végigjárnak. Egyáltalán nem utalnak arra, hogy Qui-Gon tanított volna nekik ebből bármit is. Azt gondoltam, hogy mindenki egyedül jutott el az Erőismeretének adott szintjére és Qui-Gon nem ért el annyit, mint a többiek. Tehát Yoda-nak nem áll felette tudásban, sőt fordítva van.

 

Mellette pedig Yoda akarja tanítani Obi-t a kommunikálásra, de nem említi, hogy őt már Qui-Gon képezte ki erre. Úgy tűnt, hogy Qui-Gon visszatért, Yoda meg tud vele dumálni, de saját erejéből. Ezt a tudást pedig átadja Kenobi-nak. Az nyilvánvaló, hogy Yoda tud vele beszélgetni, de az nem, hogy ezt tőle tanulta meg. Erre mondtam, hogy ezt elsunnyogja a kisember, de inkább csak poénból jegyeztem meg. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ep.1-ben gyakorlatilag ő a főszereplő. Mivel a SW nekem ezzel a résszel kezdődött, így az első érdemi jelenet (amivel az egész SW indult) Qui-Gon és Obi-Wan besétálása az ajtón. Na már itt éreztem, hogy valami különleges kapcsolat fog kialakulni a SW felé, mert nagyon durván adta a feeling.

Ennyi! A régi rajongókat az EPIV elején bekúszó csillagromboló varázsolta el, most jó volt látni, hogy egy PT -n szocializálódott rajongónak szintén mekkora élményt jelentettek az EPI első percei. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gonn Jinn szerintem egy nagyon jó karaktere az SW Univerzumnak. Én egy kicsit sajnáltam, amikor Darth Maul hasba szúrja a fénykardjával az első rész végén. Liam Neeson pedig nagyon karakteres volt, és még jól is játszott. Szerintem Ewan McGregor-ral remek párost alkottak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. Qui-gon kiváló karakter, az egyik legnagyobb jedi, ez már az ep1-ben kiderül a későbbiekben pedig tovább erősödik ez a kép. Ami leginkább kiemelendő nála az a látásmódja és, hogy ezért képes bármilyen szabályt megszegni és bárkivel szembeszállni, persze ezt is a legtisztább módon. Kiemelném azt a jelenetet mikor Obi-wannal vitáznak Anakinról, a tanítvány közli vele, hogy amit ő állít az nem tiszteletlenség, hanem az igazság, Qui-gon pedig csak annyit felel "a te igazságod" és ez nem csak Star Warsban de az életben is egy nagy bölcsesség. Éppen Obi-wantól halljuk ezt letisztultabban megfogalmazni a jedi visszatérben, mikor kiderül, hogy ő maga is megértette, átérezte később mestere szavait "rá fogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik". Nem beszélve arról mennyire becsüli az életet és mennyire meglátja mindenkiben a lehetőséget (Jar Jar), a tanácsai Anakinnak a verseny előtt is nagyon jók, a való életre is kivetíthetők.

 

Remekül kidolgozott karakter, Liam Neeson is jól alakít, nem is értem, hogy egyes divat fikázók, hogy jöhetnek azzal, hogy Qui-gon jellemtelen....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Remekül kidolgozott karakter, Liam Neeson is jól alakít, nem is értem, hogy egyes divat fikázók, hogy jöhetnek azzal, hogy Qui-gon jellemtelen....

Igen, engem a karaktere egy kissé Eddard Stark-ra emlékeztet a Game of Thrones-ból. Hogy miért, nem tudom... :lol: Egyébként sajnálom, hogy Qui-Gonn már az első részben meghal. Szívesen megnéztem volna az Attack of the Clones-ban. Bár a Revenge of the Sith-ben már nem annyira...

Tetszett, hogy a The Clone Wars 6. évadában feltűnik. Mindig is kíváncsi voltam, hogy az olyan filmes karaktereket, akik már meghaltak, vagy később kerülnek képbe, hogyan néznének ki TCW-s animációval. És szerintem Qui-Gonn remekül néz ki. Darth Maul már nem annyira, de ő se rossz.

Amúgy meg a TCW harmadik évadában is feltűnik Qui-Gonn, mint szellem, hogy Ahsokával beszéljen. (Valami ilyesmi volt). Nagyot csodálkoztam, a sorozat indulásakor nem gondoltam volna, hogy őt is látni fogjuk...

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...

Amúgy meg a TCW harmadik évadában is feltűnik Qui-Gonn, mint szellem, hogy Ahsokával beszéljen. (Valami ilyesmi volt). ...

 

Pont Ahsokával nem beszélt..De Obi-wannal és Anakinnal igen.. és csak egy "n" a ..-Gon ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Trónok harcát Martin 1991-ben kezdte írni, úgyhogy biztos nem egymástól vették az ötletet.

 

Viszont egy érdekesség: Qui-Gon nagyon későn került be a sztoriba. Annyira, hogy még concept artok is készültek ahhoz a verzióhoz, amiben Obi-Wan egyedül fedezi fel a kis Anakint. Aztán Lucas rájött, hogy kéne egy szereplő, akivel Obi-Wan beszélhet, ezért szinte mindent amit Obi az ep.1-ben csinált átirta a mesterére Qui-Gonra.

 

Néhány concept az első verzióból. Korai Obi-Wan, aki egyedül várja Gunray protokoll droidját:

tpm21.jpg

 

Korai Obi-Wan egyedül a droidikák ellen:

chianghair.png

 

Korai Obi-Wan Jar Jarral:

obiwan1.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes is lett volna annak tekintetében, hogy úgy Obi-Wan örökölte volna meg Qui-Gon néhány jellemvonását, mint például az Élő Erő figyelését, a jelentéktelen figurákban a jelentőség meglátását. Mennyivel másabb lett volna úgy az ifjú Obi-Wan karaktere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg összetett figura lett volna, talán túlságosan is. Örülök a kettéválasztásnak. Ez a lázadó jellem annyira Qui-Gon, hogy nem is tudom elképzelni Obi-wan jellemvonásként.

Jól működik a duójuk és átfogóbb képet adnak ketten, mintha egy magányos jedi kalandozta volna végig a Baljós Arnyakat. Így Obi-wan is jobban felvezetődik a saga-ban.

 

És köszi a concepteket meg az infót Bomarr, nem is tudtam róla és nem is láttam ezeket. Honnan a forrás? Mert a dvd-n tudti nem volt ilyen extra..

Egyébként az is hihető lenne, hogy ez egy korai Qui-gon, mert frizura és a zöld kard nem valami Obi-wanos. Még Vos-ra is inkább hasonlít, sőt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az infó és a concept art-ok az Insider's Guide-ból vannak. Ez a Lucasfilm hivatalos multimédiás kiadványa volt. Hasonlót készitettek a régi trilógiához is Behind the Magic címen. Nagy kár, hogy az ep.2-3-hoz nem készült hasonló. Elképesztő mélységben taglalta a Baljós Árnyak készültét és hátterét.

Itt egy jól kivehető concept Obi-Wanról. Az pedig hogy nem hasonlít rá... szerintem csak azért nem mert megszoktuk a mostani végeredményt. Akár a korai rajzokból is lehetett volna később egy ősz szakállú Obi-Wan.

obiwan3.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont egy érdekesség: Qui-Gon nagyon későn került be a sztoriba. Annyira, hogy még concept artok is készültek ahhoz a verzióhoz, amiben Obi-Wan egyedül fedezi fel a kis Anakint. Aztán Lucas rájött, hogy kéne egy szereplő, akivel Obi-Wan beszélhet, ezért szinte mindent amit Obi az ep.1-ben csinált átirta a mesterére Qui-Gonra.

Nagyon jól tette Gyuri bá' hogy végül mégis kitalálta Qui-Gont. Amúg nekem ő a kedvenc Jedim.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán Lucas rájött, hogy kéne egy szereplő, akivel Obi-Wan beszélhet, ezért szinte mindent amit Obi az ep.1-ben csinált átirta a mesterére Qui-Gonra.

Szerintem jobb, hogy így történt. Ezzel lett egy apafigura, akit Anakin elveszít, és akit helyette kap, bármily jó szándékú, nem az ő esete, és ez megágyaz néhány szükséges konfliktusnak, ami a Vaderré válás mérföldköve.

 

Érdekes is lett volna annak tekintetében, hogy úgy Obi-Wan örökölte volna meg Qui-Gon néhány jellemvonását, mint például az Élő Erő figyelését, a jelentéktelen figurákban a jelentőség meglátását. Mennyivel másabb lett volna úgy az ifjú Obi-Wan karaktere.

Ezt az Obi-Want imádtuk volna (bár én az eredetit is eléggé csípem). :) Viszont ebben a formában kicsit hiányzott volna az a jól kitalált háttér, amire fentebb utaltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Trónok harcát Martin 1991-ben kezdte írni, úgyhogy biztos nem egymástól vették az ötletet.

Nem állítottam, hogy egymástól vették az ötletet, csak megjegyeztem, hogy Qui-Gon engem egy kicsit Eddard Stark-ra emlékeztet. :)

 

Pont Ahsokával nem beszélt..De Obi-wannal és Anakinnal igen..

Jó, én úgy emlékszem, hogy a harmadik évadban Ahsoka előtt jelenik meg Qui-Gon szelleme... Amikor Anakin, Ahsoka, meg Obi-wan elmennek egy messzi bolygóra, ahol találkoznak három jedi-vel... Valami ilyesmi volt. De arra határozottan emlékszem, hogy a harmadik évadban volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, én úgy emlékszem, hogy a harmadik évadban Ahsoka előtt jelenik meg Qui-Gon szelleme... Amikor Anakin, Ahsoka, meg Obi-wan elmennek egy messzi bolygóra, ahol találkoznak három jedi-vel... Valami ilyesmi volt. De arra határozottan emlékszem, hogy a harmadik évadban volt.

Jól emlékszel, a harmadik évadban jelent meg először Qui-Gon a Mortis "bolygón", a 3x15 Overlords és a 3x17 Ghosts of Mortis című epizódokban, az elsőben Obi-Wan, a másodikban Anakin előtt. Ahsoka előtt csak önmaga jövőbeli változata jelent meg. Talán azért emlékszel úgy, hogy Qui-Gon Ahsoka előtt is megjelent, mert amikor Qui-Gon Obi-Wannal beszél, abban a barlangban van Ahsoka is, csak ő éppen alszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem állítottam, hogy egymástól vették az ötletet, csak megjegyeztem, hogy Qui-Gon engem egy kicsit Eddard Stark-ra emlékeztet. :)

 

 

Jó, én úgy emlékszem, hogy a harmadik évadban Ahsoka előtt jelenik meg Qui-Gon szelleme... Amikor Anakin, Ahsoka, meg Obi-wan elmennek egy messzi bolygóra, ahol találkoznak három jedi-vel... Valami ilyesmi volt. De arra határozottan emlékszem, hogy a harmadik évadban volt.

 

 

Jól emlékszel, a harmadik évadban jelent meg először Qui-Gon a Mortis "bolygón", a 3x15 Overlords és a 3x17 Ghosts of Mortis című epizódokban, az elsőben Obi-Wan, a másodikban Anakin előtt. Ahsoka előtt csak önmaga jövőbeli változata jelent meg. Talán azért emlékszel úgy, hogy Qui-Gon Ahsoka előtt is megjelent, mert amikor Qui-Gon Obi-Wannal beszél, abban a barlangban van Ahsoka is, csak ő éppen alszik.

 

Így-így! Te jó ég milyen rég volt már a Mortis. hogy vártam Qui-gon-t és micsoda meglepetés volt, hogy Liam Neeson volt a hangja. Ezzel még szimpatikusabb lett számomra a színész.

Mondom ezt főleg azért, mert kezdetben azt gondoltam róla, hogy kelletlenül vállalta el a Jedi szerepét. Persze ez csak az én agyszüleményem volt, ami csak olyan dolgokon alapult, hogy nehezményezte Ewan McGregor-tól, hogy zizeg meg hümmög a kardjelenetek próbái alatt, -mert Ő meg annyira beleélte magát- és ez Neesont zavarta koreográfiára való koncentrálásban.

Gondoltam na itt van; a nagyképű színész Schindler után "sci-fi-ben" kell játsszon..szegénykém.

Gyökeresen megváltozott a véleményem róla azóta. nagy dolog, hogy élvonalbeli igen foglalkoztatott színész vállal egyi ilyen tv sorozatbeli cameo-t, valszeg szotyipénzért. ez azért elhivatottságra utal az sw felé. És köszönjük! Szerencsétlen szinkronosaink persze Kovács Istvánt már nem tudták megoldani, pedig nagyszerű Qui-gon volt Ő is. Neeson mára az egyik kedvencem és nem csak Qui-gon és a hangja miatt!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól emlékszel, a harmadik évadban jelent meg először Qui-Gon a Mortis "bolygón", a 3x15 Overlords és a 3x17 Ghosts of Mortis című epizódokban, az elsőben Obi-Wan, a másodikban Anakin előtt. Ahsoka előtt csak önmaga jövőbeli változata jelent meg.

 

Én még most sem vagyok benne biztos, hogy az Qui-Gon volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ott minden szava olyan volt, mint amit az igazi Qui-Gon mondott volna. És ha hozzávesszük azt is, hogy Mortison az Erő más szabályokat követ, mint bárhol máshol a Galaxisban szerintem teljesen elképzelhető, hogy a bolygónak(?) hála sikerült vizuálisan is manifesztálódnia

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.