Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Na már csak a Dioxisos maradt ki. :P

Egy űrhajón van egy nagyon egyszerű módja a gyilkosságnak: kiszívod a levegőt a teremből, és ha nem vagy elégedett a fulladással, még a fűtést is lecsavarhatod abszolút nulla környékére. Sőt, ha elég jó a rendszer, akár még a gravitációval is lehet játszadozni. Ezek nem annyira veszélyesek, mint egy méregtartály, aminek fenn áll az a kockázata, hogy a szellőzőrendszernek hála a méreg tovaszáll. Persze ez csak kukacoskodás a részemről, a dioxisszal sincs különösebb bajom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na és azt hogy oldották volna meg? :)

Bekopogtak volna, hogy nyissák már ki az ajtót? Vagy jöttek volna a droidok egy flexxel és kivágták volna a hajó oldalát?

Esetleg mint takarító személyzet, hoztak volna egy porszívót amiből kijött volna a gáz? :)

Gondolom van valami tároló, amiben tárolják. A droid szépen bekopogtat az űrhajón, kinyitják az ajtót, majd a droid beviszi a tárolót, mögötte becsukják az ajtót, ő meg kiengedi a gázt. Gondolom, elég gyorsan hat ahhoz, hogy másodperceken belül halott legyen mindkét pilóta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy űrhajón van egy nagyon egyszerű módja a gyilkosságnak: kiszívod a levegőt a teremből, és ha nem vagy elégedett a fulladással, még a fűtést is lecsavarhatod abszolút nulla környékére. Sőt, ha elég jó a rendszer, akár még a gravitációval is lehet játszadozni. Ezek nem annyira veszélyesek, mint egy méregtartály, aminek fenn áll az a kockázata, hogy a szellőzőrendszernek hála a méreg tovaszáll. Persze ez csak kukacoskodás a részemről, a dioxisszal sincs különösebb bajom.

Természetesen, ez is egy megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most érkeztem nemrég vissza Sárospatakra.

 

Dzséjt: Nagyon szépen köszönöm, tetszik, hogy ilyen kiterjedt és szisztematikus választ adtál az írásomra. (ennek örömére elkészültem a 3. résszel is)

 

Annyiban kötnék csak bele, hogy az alkatrészek kapcsán kizártnak tartom, hogy Anakin Watto tudta nélkül vagy átverésével jutott volna hozzájuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Nagyon szépen köszönöm, tetszik, hogy ilyen kiterjedt és szisztematikus választ adtál az írásomra. (ennek örömére elkészültem a 3. résszel is)

Szívesen, én meg igyekszem kitérni az ep2-3-as írásodra is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem úgy volt, hogy pár alkatrészt Qui-gon szerzett meg neki? A könyvben (tudom, az EU-nak számít, és joggal) asszem van ez.

A filmben meg szerzett neki aksit, de még így is, a fogat 99,99%-át Anakinnak kellett valahonnét összeguberálnia. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nem akarok film-elemzést írni, hisz annyian megtették már ebben a topicban előttem. Csupán VÉGRE eljutottam oda, amit több, mint másfél hónapja tervezek. Megnéztem újra az Episode I-et!

 

Mivel ezt a részt már meglehetősen régen láttam iszonyú jó érzés volt újra megnézni... mindig is szerettem a Baljós árnyakat, de most valahogy még közelebb éreztem magamhoz. EZ A FILM ZSENIÁLIS! Minden mozzanata, minden aspektusa és a vizuális megvalósítás még mai szemmel is (holott már bő 12 éves filmről beszélünk) kifejezetten szépek és élvezetesek!

 

Talán amin most a legjobban ledöbbentem az az volt, hogy Palpatine terve mennyire volt összetett és mély a teljes SAGA-t tekintve. Hisz minden itt kezdődött, de amit már itt leművel sz*rkavarás címmel a Szenátusban, és amit Sidiousként tevékenykedik a háttérben, az zseniális. Természetesen én ezzel mindig is tisztában voltam, de most valahogy még durvábban hatott, zseniális volt. Egy bolygót (a szülőbolygóját) kellett blokád alá venni, hogy megbuktassa Valorumot és ő lehessen az új kancellár... hát PARÁDÉS!

 

Kiemelném még a tiszta és ártatlan Anakint. Soha senki nem mondta volna meg, hogy ebből a tisztalelkű, önzetlen, másokért élő kisfiúból egyszer majd a Fekete Maszkos antihős lesz, akinek a kezéhez rengeteg vér (köztük gyerekek vére is) tapad és akitől retteg a Galaxis.

 

A fogathajtós jelenet nagyszerűségét meg már-már elfelejtettem.

 

A filmet simán Qui-Gon (Liam Neeson mester) viszi a hátán. Én személy szerint sajnálom, hogy nem tudtunk meg többet róla a filmekből... remek karakter volt!

 

A jelenetek közötti váltást én logikusnak éreztem és teljesen követhetőnek, a rendezés is rendben volt.... nem emelkedett Nolan-i magasságokba, de nem is kell. Ezt a mesét így kell mesélni!!!

 

Sosem volt bajom Jar Jar karakterével, de most még a szokottnál is jobban élveztem. Kívülről fújom a dumáját, de mégis jókat derültem most a poénjain. Nagyon üdítő színfolt volt.

 

A film végi fénykard-párbaj lábrázós volt mint mindig, de a katarzis nálam akkor jött el, amikor szegény Qui-Gon hamvasztásán a két mester (Yoda és Windu) beszélgetnek:

 

"De vajon melyik halt meg? A mester vagy a tanítvány?" .... és a kamera lassan megállapodik Palpatine arcán, akit profilból láthatunk... egy Jedi mester temetésén, akiknek a kiirtására esküdött fel.

És Palpatine összes alig észrevehető bazsajgása és árulkodó rezdülése, ÓRIÁSI VOLT!

 

Aztán az ünnep a gungenekkel, szintén egy szép jelenetsor.

 

Nem szeretek filmeket pontozni, de ha pontozni kellene meglepő módon 10/10-et mondanék erre az epizódra! :D Hatalmas film. Alig várom Blu-Ray-en és a jövő februári 3D vetítésért is már "toporzékolok"

 

(Megjegyzés: húgommal néztem, sőt most ő határozta el, hogy ma este márpedig megnézi, és én néztem vele.... és hát valósággal odáig volt, pedig már ő is kismilliószor látta ezt a filmet. Az említett hamvasztós jelenetnél, mikor Palpatine arcán állt meg a kamera az ominózus mondat után ilyet szólt a húgom: "Bakker, de durva ez a film. Ááááá!" :D ... talán ez magáért beszél :D )

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a BD megjelenésig már egyik epizódot se nézem meg. :D Egyébként már egyben nézve az egészet tényleg jól látható mennyire zseniális az első rész. Teljesen jól levehető, hogy egyes jeleneteket miért rakott bele Lucas. Az egész már akkor megvolt a fejében. Hihetetlen a pali. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon egyetértek. Annyit tennék hozzá hogy nem Liam Neeson viszi egyedül a filmet, hanem (ahogy te is kiemelted) Ian McDiarmid is.

Nagyszerűek.

 

 

Nincs Blu-Ray lejátszóm, így nem is várom a BR megjelenért. A moziért viszont én is toporzékolok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Nagyon egyetértek. Annyit tennék hozzá hogy nem Liam Neeson viszi egyedül a filmet, hanem (ahogy te is kiemelted) Ian McDiarmid is.

Nagyszerűek.

 

 

Nincs Blu-Ray lejátszóm, így nem is várom a BR megjelenért. A moziért viszont én is toporzékolok. :)

 

Jól mondod Krande. Igaz, magát Ian McDiarmidot nem említettem meg, de hát természetesen az Ő érdeme Palpatine karaktere. Le a kalappal az öreg előtt! ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Fura volt újra látni a filmet (elég régen nem volt vendég a lejátszómban), de annál felemelőbb. És hogy miben rejlik a film ereje? Nos a kezdetekben. Ahogy immár a SAGA ismeretében láthatjuk miként alakul ki az alapkonfliktus, és hőseink honnan indulnak. Sose gondoltam volna, hogy ezt egyszer ennyire jó lesz viszont látni. Az EPI egy nosztalgikus filmmé lett, nálam már olyasmi státuszban van mint az EPIV. Qui-Gon uralja a vásznat. A fiatal Obi a majdani Anakinra emlékeztet. Padmé még szinte kislány. A kancellár pedig más! Már annyira megszoktam Palpit azon a pulpituson, hogy nagyon fura volt most Valorum -ot ott látni. :)

 

A film végi csata epikus, és főleg HD -ban mindent megrengető hanggal ütős. A film vége pedig maga a gyönyörűség. Egyszerűen annyira mesterien van lezárva, hogy SimonZ -hez hasonlóan, nekünk is többször kell megnéznünk. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Tudtad-e? Rovat következik:

 

... hogy a Gungan Elbúj helyen lévő ősi szobrokat az úgynevezett Ősök/Idősek hagyták hátra akik egykor a Naboot kolonizálták még az emberek előtt?

... hogy a Gunganek noha Isteneknek hitték őket, még is háborúztak velük YE 7032-ben?

... hogy a vereség kényszerítette a Gunganeket a víz alá, elindítva ezzel őket a fejlődés útján?

... hogy a Nagy Gungan Hadsereg végül elűzte őket a Nabooról YE 5032-ben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtad-e? Rovat következik:

 

... hogy a Tatooinet egykoron óceánok borították?

... hogy az első felfedezők a bolygót is egy csillagnak nézték, mivel olyan erősen fénylett?

... hogy a bolygót erősen átjárta az erő és ezért szállták meg a Rakaták?

... hogy egykoron csak egy faj él a bolygón akiket Kumumgahnak neveztek?

... hogy a Rakaták addig bombázták a bolygót amíg "üvegessé" nem vált?

... hogy a bombázás után vált a bolygó sivataggá, és alakultak ki a Kumumgah fajból a Jawak és a Ghofak, akikből később a Tuskenek lettek?

... hogy a Mos Eisley közepén lévő hajóroncs neve Dowager Queen, YE 100-ban zuhant le, és egyetlen túlélője a kapitány, Lis Kaslan volt, aki a várost meg alapította?

... hogy a Dowager Queen egy kolonizáló hajó volt, melyet a Bestine IV-ről indítottak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen! Ezek nagyon érdekesek! Emlékeztetsz a klasszikus trilógiás képes enciklopédiámra, amit rengetegszer végig olvastam kicsiként. De mivel, h az SW egy még (hivatalosan is) fejlődő univerzum, így sok minden már nem aktuális belőle. A TCW után jöhetne, egy igazi, nagy SW Képes Enciklopédia, ha meg nem lesz, Te azért írhatsz! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen! Ezek nagyon érdekesek! Emlékeztetsz a klasszikus trilógiás képes enciklopédiámra, amit rengetegszer végig olvastam kicsiként. De mivel, h az SW egy még (hivatalosan is) fejlődő univerzum, így sok minden már nem aktuális belőle. A TCW után jöhetne, egy igazi, nagy SW Képes Enciklopédia, ha meg nem lesz, Te azért írhatsz! :D

 

Én köszi hogy érdekesnek találod és búzdítasz :) Most írom össze egyébként a következő kis csokrot, szóval majd légy résen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtad-e? Rovat következik:

 

... hogy Radiant VII amivel Qui-Gon és Obi-Wan megérkezik a Keresekedelmiek Saak'ak nevű hajójára, résztvett a Uhanayih csatában mely a Yinchorrok és a Köztársaság között zajlott?

... hogy Otoh Gungat YE 3000-ben építette Gallo főnök, egy régebbi város, Spearhead helyére?

... hogy Watto fiatal korában a Ossiki Confederacy Army nevű felkelő csoport egyik tagja volt?

... hogy Roos Tarpals családja régi katonai család, ahol sok férfi állt be a seregbe, de csak Roos jutott el a kapitányi rangig?

... hogy a Theedi Generátor Komplexben ahol Obi-Wan megölte Darth Mault, újra lezajlott egy hasonló jelenet Inquisitor Malorum és az ex-jedi Ferus Olin között, és Olin ugyan abba a aknába lökte bele ellenfelét ahova Maul is zuhant?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtad-e? Rovat következik:

 

... hogy Radiant VII amivel Qui-Gon és Obi-Wan megérkezik a Keresekedelmiek Saak'ak nevű hajójára, résztvett a Uhanayih csatában mely a Yinchorrok és a Köztársaság között zajlott?

... hogy Otoh Gungat YE 3000-ben építette Gallo főnök, egy régebbi város, Spearhead helyére?

... hogy Watto fiatal korában a Ossiki Confederacy Army nevű felkelő csoport egyik tagja volt?

... hogy Roos Tarpals családja régi katonai család, ahol sok férfi állt be a seregbe, de csak Roos jutott el a kapitányi rangig?

... hogy a Theedi Generátor Komplexben ahol Obi-Wan megölte Darth Mault, újra lezajlott egy hasonló jelenet Inquisitor Malorum és az ex-jedi Ferus Olin között, és Olin ugyan abba a aknába lökte bele ellenfelét ahova Maul is zuhant?

Ez utóbbi eset mikor történt?

 

Azt lehet tudni, hogy Palpatine-nak mi volt a teljes neve, vagy csak ez az egy neve volt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez utóbbi eset mikor történt?

 

Azt lehet tudni, hogy Palpatine-nak mi volt a teljes neve, vagy csak ez az egy neve volt?

 

YU 18-ban történt.

 

Palpinak teljes neve nem ismert, annyi támpont van, hogy elvileg van egy unokatesója akit Ederlathh Pallopidesnek hívnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Számomra sose volt unalmas se Qui-gon, se Maul karaktere, annak ellenére, hogy én se olvastam előttük róla semmit. Csak utána miután láttam a filmet.

Jake Lyod-dal semmi bajom, nem is tudnám mással elképzelni a gyerek Anakint.

Az, hogy Jar Jar ügyetlenkedik a csata közben a kedvenceim közé tartozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most mondj egy olyan dolgot, ami az elhaló Jedi mestert érdekessé teszi? Hogy jó létére csal a kockás játékban? Vagy mindenkivel lekezelő? Jah és, hogy igazából lényegtelen a karaktere, mert Obi, már mindent tud és le is akarja passzolni?

Maul pedig jön, gonoszan néz, kérésre harap. Ennyi erővel a Hulk-os gamma sugárzásos uszkár is lett volna ennyire érdekfeszítő.

Azt meg viccesnek beállítani, hogy a háttérben lézerrel lövik le a katonákat és hullanak, mint a legyek, közben közelharcba is keverednek a droidokkal, miért kell humorossá tenni. Pont a lényeg tűnt el, az áldozat, a kitartás, az önfeláldozás, amit tesznek a bolygó védelméért. Ez kb. olyan, mintha a Private Ryan jeleneteiben megjelenne Steve Martin és gumikéssel SS tisztekre támadna...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.