Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Önmagában a lázadó, kissé különc stílusa érdekessé tette mindig is Qui-gont számomra. Én nem egy hétköznapi Jedi, és hiába nagy tudású, pont emiatt nem választották be a tanácsba. Qui-gon az Erő útmutatását követte a kockás játékban is. Ösztönember, inkább a megérzéseire és a az Erőre hallgat. Emellett kellemes a megjelenése, van valami bizalmat sugárzó a jelenlétében. Felismerte Anakin jelentőségét, csak azért akarta lepasszolni Obi-vant, mert a kódex alapján nem lehetett két tanítványa. Obi-vant már több, mint 12 éve tanította. Ennyi idő elég kell, hogy legyen egy Jedi-lovag kiképzésének.

Maul sötét, rejtélyes és gonosz. Pont ez benne a jó, rejtélyessé, halálossá teszi. Ő, egy vadászó árnyék.

Nekem semmi bajom azzal, hogy humort is beletesznek. Fura ezt látni droidoknál, de C-3PO is egy ilyen típus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor neked nyilván a Saga egyik legsötétebb részében, a Birodalom visszavágban is csípi a szemedet, amikor kiderül a szörnyű igazság Luke apjáról és közben C-3PO Artut húzza a hülye szövegeivel. Vagy az is zavar amikor a galaxis egyik sorsdöntő csatája alatt a Jedi visszatérben Chewbacca és ewok társai tarzan-kiáltással veszik be az egyik lépegetőt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-gon akkora adu ász az erővel, akkor miért nem veszi észre, hogy ki az igazi Padme? Ezt sosem értettem igazán, Sidious ezen rész alapján már itt elkaphatta volna őt, elfolytva ezzel a több évig tartó háborút és átvehette volna könnyű szerrel és a harci droidokkal az irányítást. Ezek logikai buktatók, ebben a részben baromi sok van!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor neked nyilván a Saga egyik legsötétebb részében, a Birodalom visszavágban is csípi a szemedet, amikor kiderül a szörnyű igazság Luke apjáról és közben C-3PO Artut húzza a hülye szövegeivel. Vagy az is zavar amikor a galaxis egyik sorsdöntő csatája alatt a Jedi visszatérben Chewbacca és ewok társai tarzan-kiáltással veszik be az egyik lépegetőt?

Az a helyén volt és 3mp, nem vissza térő motívum és ott, abban a szituban vicces, kellemes. Csuvi egy jó harcos, illik hozzá a kiálltás, nem pedig egy Donald kacsa szerű lény, aki ügyetlenségével nevettet. C3PO-tól pedig végig ezt a stílust kapjuk, megszoktuk, akármilyen idegesítő is, szükség van rá a fordításnál, KELL a történetbe. Mégsem választják meg az ellenállás drod vezérének, csak mert néha vicces...

Amúgy igen, a listámon az 5. hely a Birodalom visszavágé lenne, nekem a tanítás és az árulás rész nem tetszett, sokszor unatkoztam alatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-gon akkora adu ász az erővel, akkor miért nem veszi észre, hogy ki az igazi Padme? Ezt sosem értettem igazán, Sidious ezen rész alapján már itt elkaphatta volna őt, elfolytva ezzel a több évig tartó háborút és átvehette volna könnyű szerrel és a harci droidokkal az irányítást. Ezek logikai buktatók, ebben a részben baromi sok van!

Jobban bele kéne magad ásni a SW világába. Az egyik alaptan, ami elhangzik a Sagaban, hogy az Erőnek nagy hatalma van a gyenge akaratúak felett. Ha valaki, akkor Padme messze nem volt ilyen, nyilván nem véletlen választották királynőnek. A jedik pedig nem mindenható lények. Átlagon felüli képességekkel rendelkeznek. Viszont az előzmény részek pont azt mutatják be, hogy ők is elkényelmesedtek és a látásuk is megkopott. Ez a tény kiszúrja az ember szemét a filmek alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a tanulós rész azért nem fogott meg annyira, mert én az SW mellett számos más képregényt is olvastam, ott nem csapják össze ilyen gyorsan és jobb képességeket is tanulnak. Nekem a Jedikben sosem az tetszett, hogy dobálják a dolgokat, meg módosítják a gondolatokat. Sokkal inkább az, hogy mindig a nehezebb utat járják, amihez végig próbálnak hűek maradni. Az ő erejüket nem abban látom, hogy kiemelnek a mocsárból egy gépet, hanem a gyors mérlegelés, önmaguk feláldozása másért, stb.stb...tehát, mint az középkorban a lovagok. Qui-gon a stílusával egyáltalán nem győzött meg erről.

A Birodalom visszavág pedig számomra csak egy átvezető kapocs, én a remek kezdés után nagyon vártam már a végső nagy összecsapást, így a felhők közti repkedés, meg szörnyekben bujkálás untatott. Azonban a kezdési mesteri volt, bélbe rejtés, meg a hócsata imádni való! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most mondj egy olyan dolgot, ami az elhaló Jedi mestert érdekessé teszi?

Ő az a Jedi lovag, akit az ep4-5-6 alapján mindig is képzeltünk. A valódi Jedik megtestesítője, amilyen később Luke is lesz. Bölcs, békét sugárzó, tiszteletet parancsoló jelenség, aki igyekszik mindent békésen, szavakkal rendezni, de nem fél fénykardot ragadni. Remek harcos, kiváló vívó, nem ragaszkodik dogmatikus szabályrendszerekhez, megvan a saját erkölcsi értékrendje, ami viszont igen szigorú. Segít a bajbajutottakon, még ha ezzel magának árt, akkor is, és nem riad vissza kisebb stikliktől, kerülőutaktól sem.

 

Hogy jó létére csal a kockás játékban?

Hát igen, biztos nagyobb jóság lett volna Anakint rabszolgaságban hagyni, vagy a sors kezeire bízni egy olyan játékban, ahol az ellenfél cinkelt kockát használt. Meg aztán, Qui-Gon Jedi lovag, nem egy angyal. És mert kicsit Anakin javára hajtotta a sors kerekét, még nem lesz az ördög.

 

Vagy mindenkivel lekezelő?

Kivel volt lekezelő? A tagadhatatlanul hülye Panakával igen, de őt mindenki semmibe veszi. Mással nem.

 

Jah és, hogy igazából lényegtelen a karaktere, mert Obi, már mindent tud és le is akarja passzolni?

Ez egy nagyon szépen ellentmondó mondat, zseniális öngól. Az ilyet külön tanítják vagy születési adottság? (Igen, ez lekezelő volt! :P) Ha Obi-Wan mindent tud és le is akarják passzolni akkor azzal Obi-Wan karaktere lényegtelen, nem de bár? ;) De azon túl, hogy Kenobi jelenléte sem az, Qui-Gon, mint az események fő irányadója, baromira nem az. Végül is, csak ő mondja meg, mit tegyenek, hová menjenek, ő mentorálja Anakint, ő az egész film vezéralakja, főszereplője. Totál lényegtelen karakter, végül is, ki is húzhatjuk, csak furcsán nézne ki, ahogy a szereplők céltalanul lébecolnak.

 

Maul pedig jön, gonoszan néz, kérésre harap. Ennyi erővel a Hulk-os gamma sugárzásos uszkár is lett volna ennyire érdekfeszítő.

És ezzel szerepét és funkcióját be is tölti, ami ugye egy karakter lényege. Tény, nem olyan érdekes jelenség, mint Darth Vader, aki csak komplett eposz főszereplője, de hát ezt várni egy egyfilmes mellékgonosztól igencsak naiv lélekre vall. Bár nem tudom, ki mit várt Maultól, nekem a nevéből, a kinézetéből és a kétpengéjű kardjából nem az jött le, hogy ő lesz a következő Michael Corleone.

(Amúgy, Boba Fett érdekesebb volt az ep5-6-ban? Parancsra nem harapott, és alig szólal meg, de legalább király a kinézete.)

 

Azt meg viccesnek beállítani, hogy a háttérben lézerrel lövik le a katonákat és hullanak, mint a legyek, közben közelharcba is keverednek a droidokkal, miért kell humorossá tenni. Pont a lényeg tűnt el, az áldozat, a kitartás, az önfeláldozás, amit tesznek a bolygó védelméért. Ez kb. olyan, mintha a Private Ryan jeleneteiben megjelenne Steve Martin és gumikéssel SS tisztekre támadna...

A témához nem illő példáid is igen zseniálisak... A Ryan egy háborús dráma, az ep1 egy űropera, közelebbről space fantasy (az űrfantázia annyira lükén hangzik, pedig nem szeretek olyanokat angolul írni, amiket lehetne magyarul is... eh... na ennyit a személyes megjegyzésekről). Ahogy nincs ebben helye szétfröccsenő fejeknek, úgy a Ryanban nincs helye humorizáló Steve Martinnak. Viszont azért a főleg komédia szerepekben tündöklő Tad Denson csak feltűnik, szóval mint látható, nem teljesen kizárt komikus szereplők szerepeltetése háborús filmekben, igaz, gumikések nélkül. Humornak ott van más. Viszont, a Star Wars-ra mindig is jellemző volt a blődli humor, a helyzethez nem illő komédia. Ugye megvannak a nagy jub-jub ewok harcosok, akik parittyával vágják fejbe magukat (Ewok!!! :rock: )? Hát az őrült módjára R2-t csapkodó Yoda? A civakodó droidok, a mókás uthidi jawák? A vicces zenekarok? Igaz, ezek egyike sem Jar Jar kaliberű, őt én is néha túlzásnak érzem, annak ellenére, hogy minden pillanatán nevetek, de legalábbis mosolygok, és nem kínosan. De azért nem az ep1-ben történt először, hogy valaki hirtelen humorizálni kezdett a nagy drámai pillanat közepén. Már amennyiben szerinted a gungan vs droid olyan nagy drámai pillanat, mert szerintem ott a drámát a fénykardozó felek viszik. Elvégre csak ott van kemény tétje (a galaxis sorsa) a dolognak. A gungák csak időt húznak, az űrben Anakin "játszik", Padméról meg úgyis tudjuk, hogy cseles nőszemély, simán kijátssza a békapofákat. De az érdektelen állat Maullal szemben, az igazi gonosszal szemben álló két Jedi lovag komoly helyzetben van, ott folyik a dráma, ott nincs is humor, csak komolyság. A Duel of the Fates sem került véletlen oda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy nagyon szépen ellentmondó mondat, zseniális öngól. Az ilyet külön tanítják vagy születési adottság? (Igen, ez lekezelő volt! :P) Ha Obi-Wan mindent tud és le is akarják passzolni akkor azzal Obi-Wan karaktere lényegtelen, nem de bár? ;) De azon túl, hogy Kenobi jelenléte sem az, Qui-Gon, mint az események fő irányadója, baromira nem az. Végül is, csak ő mondja meg, mit tegyenek, hová menjenek, ő mentorálja Anakint, ő az egész film vezéralakja, főszereplője. Totál lényegtelen karakter, végül is, ki is húzhatjuk, csak furcsán nézne ki, ahogy a szereplők céltalanul lébecolnak.

Obi Wan szerintem sokkal példa értékűbb Jedi, mint mestere. Egy olyan lázadó és kicsapongó tanítványt terelget és tanít, aki igazi kihívás. De mivel ebben a részben ő alig szerepelt, sőt tudjuk, hogy később pedig 3 részen át majd feltűnik és igen lényeges dolgokat művel, ésszerűbb volt így, mesterével leszerepeltetve jelentéktelenebbé tenni. Az meg, hogy főszereplő, hát igazából miket tesz, mi viszi előre a történetet? Mert ezt én még mindig nem érzem át, hogy itt történt volna bármi olyan fontos dolog is, ami a későbbiekre nézve szükséges lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ajjaj! Asszem innentől nincs miről beszélni.icon34.gif

 

Úgy van! :clap:

 

FlóriBának: EP I véleményem! nyilván nem fogsz vele egyet érteni, de érdemes elolvasni azért, mert a fórumon lévők igen jelentős része osztja ezt a véleményt! (Természetesen nem az a lényeg, hogy ki írta, olvasd végig a topicot és találsz még írásokat szép számmal, melyeknek a lényege ugyan az, amit itt is olvasol!)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick ez szép és jó, de amíg neked Jar Jar vicces, számomra idegesítő és erőltetett volt. Lehet ezzel vitázni, de ugyanaz lenne a vége, mint egy Shop Stop VS. Monty Python humor harcnak. Én egyszer sem mosolyogtam el rajta, idegesítő volt, hogy kb. egy értelmi fogyatékos szintjén viselkedett, aki éppen mutál és nem tud mit kezdeni a hirtelen megnőtt végtagjaival. Egy elmés Jedis beszólást , Han Solo - Leila ugratást többre tartok, mint ezt a CGI bohócot... Azt pedig még mindig nem értem, hogy miért kap a későbbiekben fontosabb szerepet, mikor pontosan az ügyetlensége, rossz beszéd stílusa és ésszerűtlensége teszi viccessé. Ezzel a többi képviselőt alázzák csak meg és degradálják le...vagyis az én szememben, látom senki más nem látja így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flóri. Fel kell mérni a dolgokat. Előre tájékozódni (benne van a szabályzatban). Ha neked nem jön be ennyire egy fejezet, akkor WTF? Minek kínlódsz itt? Ráadásul az egész fórumon? Alig szereti valaki azt amit Te. Mi örömöd van ebben az egészben? Nem értem...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a kijelentés elég nagy baromság volt már bocs. Mi az, hogy alig szereti valaki azt, amit én...mégis mire gondolsz? A sörre, a normális, jól felépített filmekre, jó könyvekre, vagy szép nőkre? Mert én ezeket is szeretem többek között. Azt meg még mindig nem értem, hogy miért kell a fanatizmust a rajongással keverni. Az első minden feltevés és ráció nélkül imád valamit, annak ellenére, hogy az adott dologban lehetnek hibák és ha ezt valaki szóvá teszi, akkor letámadja. Azért pedig valakit kiutasítani, mert a dolgok 1%-ával nem ért egyet, és indokolja is, még nem azt jelenti, hogy nincsen a rajongók között a helye. De a te elméleted alapján a Holiday Special is remek, hiszen a Saga része? Illetve a régi Clone Wars, amit mindenki lebecsül és lényegtelennek tart? Ezek nem az univerzum részei és őket pedig bátran le lehet szólni???

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt is azt prezentálod, hogy amit Te jónak tartasz, az az egyetemes "jó". Ki mondja meg mi a jó sör? És a jó nő? A jó könyv? Te? Ne röhögtess már.

 

A fanatizmus pedig olyan meghatározás, amit akkor vesznek elő, ha nincs mással védekezni. Egyszerűen ökörségeket irkálsz erről a részről, és ha ezt az orrod alá dörgölik, akkor meg vagy sértődve. Dzséjt alább remekül prezentálta a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem említettem egy sör márkát sem, csak annyit, hogy a sör jó, mint ahogy filmet sem. Nem nevesítettem a dolgot, de ha azt mondom Heineken, vagy Remény rabjai, akkor az takar valamit. De én még mindig nem látom azt a részt, ahol megmondtam volna, a jót...én pedig nem védekezem, csak amiket leírtam, azt úgy is gondolom. Mert, adhatnának 1.000.000 forintot, akkor sem tartanám Jar Jar-t viccesnek. Ezt nem tudom miért nem lehet felfogni...biztos találnánk még olyan embert a fórumon belül aki így gondolja. Amit ő csinál, azon 6évesen jót nevettem, csak a Walt Disney mutatott be ilyen jellegű tréfákat. Úgy gondolom a Bajlós árnyaknak nem ez a korosztály a célközössége. Plusz, a miért lett képviselőre még mindig nem kaptam választ, vagy arra, hogy Anakin anyját miért nem hozták el, ha már annyira megsajnálták és megkedvelték, a Tanácsnak nem futotta rá?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert, adhatnának 1.000.000 forintot, akkor sem tartanám Jar Jar-t viccesnek. Ezt nem tudom miért nem lehet felfogni...biztos találnánk még olyan embert a fórumon belül aki így gondolja. Amit ő csinál, azon 6évesen jót nevettem, csak a Walt Disney mutatott be ilyen jellegű tréfákat. Úgy gondolom a Bajlós árnyaknak nem ez a korosztály a célközössége.

De benne van ez a célközönség is. Ezért van Jar Jar. Ezt kellene elfogadnod, ha lenne toleranciád. De nincs. Ezért pampogsz már mióta.

 

Plusz, a miért lett képviselőre még mindig nem kaptam választ, vagy arra, hogy Anakin anyját miért nem hozták el, ha már annyira megsajnálták és megkedvelték, a Tanácsnak nem futotta rá?

Ezzel megint azt bizonyítod, hogy a filmből semmit se értettél. Qui-Gon minden apró stikli ellenére nem vihette magával Shmit. Persze ha sith akkor megtehette volna, mert mindenkit lemészárol és egyébként is ki nem sz*rja le? De mivel Jedi, ez távol állt tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fura én a 4-5-6 részben semmi olyat nem találtam, ami ennyire bugyuta lett volna, mégis kisebb gyermekként is szórakoztam rajta. Sajnos mostanában igen nagy tendencia lett, hogy a kisgyerekeket hülyeként kezelik... jah, hogy bele lehet rakni, mert :

 

Az űropera a science fiction egy alfajtája, ami a lovagregényes, gyakran melodrámai kalandot helyezi előtérbe. Főleg vagy teljes mértékben a világűrben játszódik, így nagyrészt fejlett technológiát és képességeket birtokló ellenfelek csapnak össze benne. A kifejezésnek semmi köze a zenéhez, és hasonló a szappanopera kifejezéshez. Valószínűleg a szappanopera legjelentősebb sajátossága, hogy a szereplők, csaták, hatalmak, látványvilág és témák sokszor eléggé nagyarányúak.... Ennyi erővel azért volt bent Jar-Jar, mert a Star Wars első része egyben spagetti western is...

 

Plusz szerintem a Baljós árnyak nem az a film volt, amire a 5 éves gyerek elrángatta az apját, inkább pont fordítva...

 

Dzséjt szerint Qui-Gon kiváló fénykardos volt (ami a filmből nem derül ki), ennek ellenére mégis kivégzi őt Maul, pedig alig szerepel és akkor is szinte semmit sem tesz, a végső összecsapásig, így aki csak a filmeket látta, annak erősen úgy jön le, hogy Qui-Gont hamar legyőzte és egyszerűen...

 

Én azt értem, hogy akkor nem mészárolhatott le senkit, de később, tehát mondjuk az epizód végén tehettek volna egy utalást, hogy jó, akkor édesanyád is elhozzuk, ne szenvedjen tovább. Egy rabszolgatartótól bármikor megvásárolhatták volna a képzési ideje alatt, eléldegélt volna a Naboon. De ez egy logikus lépés, így nem lehetett a film része, no meg később meg is kell halnia, hogy utána az ártatlan gyerekeket és nőket lemészárló "Jedi" kiélhesse vágyait. Azért legalább egy fenekelést kaphatott volna a tettéért...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az egész Jedi Rendtől idegen lett volna, ha Anakin maga mellett tartja Shmit. Pont az lett volna a lényege a Rendnek, hogy kötődéstől mentes életet kell kialakítani minden Jedinek, hogy bármikor készen állhassanak feláldozni magukat a "nagyobb jóért" vagy épp a Köztársaságért. Csodálkozom is, hogy Qui-Gonn Shmit is el akarja rángatni, bár valszeg csak felajánlotta volna neki a repülést, a fő cél inkább Shmi felszabadítása lett volna. Az biztos, hogy Anakin már azzal eleve veszélyforrás volt, hogy kötődött az anyjához, ha erre még rá is erősítettek volna azzal, hogy magukkal viszik... hát lehet, hogy Darth Vader a négyzeten lett volna a vége (más kérdés, hogy Anakin végül csak talált valakit, akihez kötődhetett, látjuk mi lett a vége).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, nem azt mondtam, hogy éljen vele és mossa a zoknijait, csak mégis, a Kiválasztott anyja ne éljen már egy gusztustalan lény rabságában. Mert, mint kiderült a Jedik a rabszolgatartás ellen vannak, elítélik és megvetik. Egyszerűen nem értem, ha valakiről tudják, hogy egyszer sorsdöntő és igazán lényeges dolgokat visz majd véghez, akkor ilyen "apróságra", miért nem figyeltek oda. A kötődés, meg a foglalkozom édesanyámmal és legalább azt tudom, hogy eladták nálam azért ég és föld.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tisztesség miatt nem vitte el Qui-Gon Anakin anyját is. A fiúra fogadott és ő nyert. De erkölcsileg helyesen megmondta Anakin édesanyjának hogy őt sajnos nem sikerült felszabadítani. Na ezért is a legnagyobb Jedi-lovag nálam Jinn mester. Mert becsületes, nem beszél mellé hanem a valóságot mondja el ,bármilyen fájdalmas.

Ha nem tünt volna fel akkor az anya pontosan értette és tudta hogy mi a helyzet. Tudta hogy a fia különleges, tudta hogy Qui-Gon a fiát ki tudja tanítani mert tudja hogy jobb sorsra hivatott. A legszebb az egészben hogy anyaként Shmi a legjobbat akarta Anakinnak. Pontosan tudta hogy nem egyszerű gyerek. Valami van benne. Volt bátorsága azt mondani hogy ok a fiamat vigyétek el és tanítsátok ki mert nem rabszolgának való úgy hogy tudta hogy ő marad Watto szolgája. Ezt nevezem én igazi édesanyának. És ezt Jinn is látta. Elképesztő az az intelligencia -szint mely Shmi és Jinn közt volt. Mindketten tudták mi a lényeg. Hogy teljesen lényegtelen hogy Shmit felszabadítják vagy sem. Mert Őmaga is tudta hogy ez nem így van hanem a fia az aki különleges. Na emiatt az intelligencia miatt imádom az EP1-et többek közt.

Mi a helyzet Jar-jarral? Hát az hogy ő egy metafora. Egy szimbólum. Mégpedig annak a Köztársaságnak a szimbóluma mely éppen ezen epizódban veszik el. Ő még annak az életnek a képviselője mikor bohókás lények békében, szeretetben élhettek.

Az EP1 semmi mást nem mutat be mint amit Obi-wan mondott az EP4-ben. A régi Köztársaságot amelyet a Jedik védtek. Ennyi. Mindenki naív boldog, szép az élet és egyszer csak a Kereskedelmi Szövetség durvul. Na és innen jönnek a Baljós Árnyak amely később a Birodalomhoz vezetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az meg, hogy főszereplő, hát igazából miket tesz, mi viszi előre a történetet? Mert ezt én még mindig nem érzem át, hogy itt történt volna bármi olyan fontos dolog is, ami a későbbiekre nézve szükséges lett volna.

Igaz, tényleg nem, semmi olyan nincs benne, aminek bármi, akár egy hangyafütyinyi jelentősége lenne a későbbiekben. Anakin Skywalker felfedezése és Jedi rendbe importálása nonszensz, hisz Anakint soha többé nem láthattuk. Azt sem értem, hogy Palpatine-t, miért választották kancellárrá, hiszen később csak egy mellékszereplő, akinek semmi történetet nem osztanak. Már azt sem értem, minek mesélték be, elvégre, tudja egyáltalán valaki, mit is csinált a többi részben? Egyáltalán szerepelt benne?

Na és az a Darth Sidious? Az meg ki a f*szom? Ez sem derül ki később, az ep2-ben szerepel fél percre, hát ezért aztán baromi fontos volt itt mindenható Nagyúrnak beállítani, mint aki képes átverni egy egész Gakaxist, levezényelni egy csillagközi háborút és megteremteni egy galaktikus birodalmat. Ááááá...

Vagy ott az az idegesítő Padmé és Anakin lamúr. Az is minek? Mintha az egész arra irányulna, hogy majd később összeházasodnak, aztán lesznek kölykei, de ebből mit látunk később? Semmit! És persze még azt is megpróbálják beadni, hogy ez a ragaszkodás dolog mennyire gáz, közben meg minden Jedi akkora családot tart fenn, hogy a Hozé Don Padrafoss família az Ixipszilon szappanoperából a csodájára járna.

A Naboo körüli mizéria is annyira fölösleges, hogy arra szó sincs. Ezzel mit akart ábrázolni Lucas? Hogy a Köztársaságban holmi kereskedelmi békapofák beugathatnak már és droidhadsereggel terrorizálhatnak népeket, míg a Szenátus semmit sem tud kezdeni a bürokrácia miatt, még akkor sem, amikor minden teljesen egyértelmű? És ennek is, mi jelentőssége? A Köztársaság pöcre jó, az ep6-ig fenáll. Ha legalább látnánk, hogy annyira korrupt, hogy háborút indít néhány függetlenségre vágyó rendszer ellen, vagy teszem azt, kiderült volna, hogy Palpatine = Darth Sidious és eltiporta volna a Köztársaságot, akkor igen, akkor érne valamit. De így...

De ami igazán lényegtelen, és ha fejre állok sem értem meg szerintem a halálomig, az ez a kiválasztott dolog Anakinnal. Ennek mi értelme? Mintha azt akarnák elhitetni velem, hogy majd ő győzi le a Sitheket. Aztán ki győzi le őket, na ki? Néhány plüssmaci!

Sóval tényleg, én sem értem, mi olyan történt ebben a filmben, ami kihatással lett volna a többi részre. Kezdhettük volna mindjárt az ep4-gyel.

 

Azt pedig még mindig nem értem, hogy miért kap a későbbiekben fontosabb szerepet, mikor pontosan az ügyetlensége, rossz beszéd stílusa és ésszerűtlensége teszi viccessé. Ezzel a többi képviselőt alázzák csak meg és degradálják le...vagyis az én szememben, látom senki más nem látja így.

Megmondom miért, ülj le, ezt az igazságot nem sokan tudják állva feldolgozni. Készen vagy? Kapaszkodsz? Oké... Nem, várj, nem akarok túl nagy világrengetést, spoiler mögé teszem. Hátha valakinek gyenge a szíve és megállna a felismeréstől. Szóval katt a spoilerre, ha elég erős vagy. És ülsz. És kapaszkodsz. És ittál már egy kupica szíverősítőt. Szóval, mehet? Hadd szóljon!

 

Csak!

 

Huh... hát ez kemény volt. :) Na jó, itt az igazi válasz, kevésbé triviális, de legalább jópofa: miattad. Pontosabban a hozzád hasonlók miatt. Akik gyűlölték Jar Jart. Az ő két szép szemük miatt kapta meg Jar Jar a jogot arra, hogy felcsinálja a Köztársaságot és megfoganhasson a Birodalom. George Lucas nem csak zseniális történetmesélő, de rendkívül gonosz, szarkasztikus ember (miért is példaképem? :hmm: ). Úgy volt vele, ha ennyire fikázzák egyik teremtményét, hát add a csáprágóknak valamit, amin nyammoghatnak. Fricska az orruk alá. Tessék parancsolni, veritek a nyálatokat a Birodalomra és utáljátok Jar Jar Binkset? Akkor mit szóltok ahhoz, ha az utóbbi teremti meg az elsőt? Mit szóltak volna? Betelt náluk a cérna, elszakadt a pohár, sok vérpistike-fan máig a plafonon brékel, mások dühöngőbe végezték, és párnál az élet, mint olyan, megszűnt létezni. Ez a szomorú igazság. Ha TI kicsit jobban toleráltátok volna Jar Jar másságát, akkor ma nem ő lenne a Birodalom apukája.

És, hogy legyen a sztori szempontjából is egy magyarázat: elég egyértelmű a válasz, csak a vak és az elvakult gyűlölködő, aki a sztori jelentős mozzanatait sem látja, az nem veszi észre. Palpatine-nak a hatalomátvételhez idiótákra volt szüksége, akiket könnyen befolyásolhat, akik bármit elhisznek. A kritikus javaslatokat nem tehetik meg Padmé Amidalák, Bail Organák vagy Mon Mothmák, mert azok nem olyan hülyék, hogy például korlátlan hatalmat javasoljanak akárkinek. De ha van a zsebedben egy zsigerből ostoba képviselő vagy szenátor, máris sínen vagy. És Jar Jarnál ostobább figurát keresve sem lehetne találni. Naná, hogy Palpatine a közelében akarja tudni.

 

Mert, adhatnának 1.000.000 forintot, akkor sem tartanám Jar Jar-t viccesnek. Ezt nem tudom miért nem lehet felfogni...

És azt miért nem lehet felfogni, hogy nem azzal van baj, hogy nem csíped Jar Jar humorát, hanem azzal, hogy zsigertépdeső baromságokat állítasz a filmről, amikről ez a tény csak üvölt. Plusz nem könnyű nem idióta divatfikázónak nézni az eddigi megnyilvánulásaid és a másik topikban jelzett igen szembeötlő ellentmondásosságod miatt. Ami reális, azzal egyet fogunk érteni, már ha mi is így gondoljuk. Én például maximálisan egyetértek azzal, hogy Jar Jart túlzásba vitték a végső csatában, ahogy azt lentebb írtam is.

 

Fura én a 4-5-6 részben semmi olyat nem találtam, ami ennyire bugyuta lett volna, mégis kisebb gyermekként is szórakoztam rajta.

[...]

Dzséjt szerint Qui-Gon kiváló fénykardos volt (ami a filmből nem derül ki), ennek ellenére mégis kivégzi őt Maul, pedig alig szerepel és akkor is szinte semmit sem tesz, a végső összecsapásig, így aki csak a filmeket látta, annak erősen úgy jön le, hogy Qui-Gont hamar legyőzte és egyszerűen...

 

Én azt értem, hogy akkor nem mészárolhatott le senkit, de később, tehát mondjuk az epizód végén tehettek volna egy utalást, hogy jó, akkor édesanyád is elhozzuk, ne szenvedjen tovább. Egy rabszolgatartótól bármikor megvásárolhatták volna a képzési ideje alatt, eléldegélt volna a Naboon. De ez egy logikus lépés, így nem lehetett a film része, no meg később meg is kell halnia, hogy utána az ártatlan gyerekeket és nőket lemészárló "Jedi" kiélhesse vágyait. Azért legalább egy fenekelést kaphatott volna a tettéért...

Nincs bugyuta az ep4-5-6-ban? Pislantsál már az avataromra, aztán idézd fel azt a nem elhanyagolható szakaszt, hogy moncsicsiék elnáspángolták a high-tech galaktikus Birodalmat, úgy, hogy magukat parittyázzák le. :) Amúgy az ewokoknál nincsen királyabb faj a Star Wars univerzumában, de akkor is, elég bugyuta jelenségek.

 

Ja, végül is nem jön le a filmből... Elvégre csak egy öregember harcol egyetlen karddal egy életerős, harcra és leginkább ölésre képzett ifjú titánnal, akinek két fénypengéje is van, több ízben is egyedül marad vele, és akkor is sikerül állnia a sarat elég sokáig. Persze a tényen, hogy ő öreg, és a párbajozó tudását nem sűrűn kellett hadba vetnie, sajnos nem változtathatott, így naná, hogy Maul végül legyűrte. De hogy könnyen? Hát ha neked az könnyű volt...

 

Ami anyucit illeti. na igen, vissza lehetett volna menni és pénzt adni érte... Nyilván az emberkereskedelem törvény adta lehetőség a Köztársaságban és a Jedi Kódexbe is bevezetésre került a "mit szabad egy Jedinek" bekezdésben. Meg ugye, adjunk már lehetőséget Wattonak a zsarolásra. Hisz megjelenik itt egy Jedi, baromira akarja Shmit, no, hát húzzuk már le őket. Kérjünk rögvest egymilliót. Sőt, tízet! Mi több, százat! Annyira kell nekik, hát fizessék meg az árát.

Na meg a huttok hogy tapsikolnának. A jóságos Jedik megjelennek a bolygójukon és rabszolga kereskedésbe kezdenek. Azt hiszem, hamar megugrott volna a piac, ha a Jediket (egyúttal a Köztársaságot) sarokba szorítják egy ilyennel. Mehetett volna a reklám: Ha a Jediknek szabad, akkor nekünk kötelező! Vegye, vigye! Ja, ha a Köztársaság és vagy a Jedik bele akarnának ugatni az üzletbe? Hát kérem, ők is vettek maguknak rabszolgát.

 

Pl. Maul életrajza is baromi összetett, nagyon sok dolgot cselekszik, míg nagyúr lesz...mégis, most a film alapján, hogy lehet megítélni? A párbeszédei alapján sehogy, a távcsőbe nézés szintén nem valami nagy jellemrajz.

Csak a sznobok és a divatfikázók (akik a sznobok után járnak) hiszik, hogy egy karakter akkor lesz jó, ha öt perc után komplett életrajzot állíthatunk fel róla. Ebből a szemléletből Darth Vader sem egy érdekes karakter, elvégre mit tudunk meg róla az ep4-ből? Segített kiirtani a Jediket, és Ben tanítványa volt. Hűűűűűhaaaaa, ezzel végül is minden kérdést megválaszoltak a karakterrel kapcsolatban, máris tudom, hogy ki ő, mi motiválja, mit akar elérni, miért van ott, ahol. Hát még az Uralkodóról mennyi mindent megtudhattunk. Például tudjuk, hogy van. Meg azt, hogy feloszlatta a Szenátust, így nyilván ő az uralkodó...

Nem, egy karakter akkor jó, ha betölti a funkcióját. Ennyi. A többi színesítés, szagosítás. Darth Maul a funkcióját (titokzatos Jedi gyilkos terminator) betölti. Kész, a karakter működik. Az, hogy ez kinek jön be, kinek nem, egyéni szociális probléma, de attól a karakter megáll abban a pozícióban, amit rászabtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mégis, a Kiválasztott anyja ne éljen már egy gusztustalan lény rabságában.

Mégis miért ne éljen rabságban? Mert neked nem tetszik? Ezért a film máris butaságokat mutat be?

Qui-gonnak lehetőleg feltűnés nélkül szereznie kell egy hiperhajtóművet. Így is nagy zajt csapnak azzal, hogy megnyerik a fogatversenyt. Ki is szúrja őket Maul droidja. Még akkor balhézzon Anakin anyja miatt is?

Furán közelíted meg a filmet. Engem pl. nem tölt el jó érzéssel, hogy Maul leböki Qui-gont, de ettől még nem lesz rossz része a filmnek. Jól működik a történet szempontjából.

Jar Jar is része a történetnek. Nekem sem a szívem csücske, én is látom amit te látsz benne. De az ep1-ben még elfér, mert még nincs olyan atmoszférája a sztorinak mint pl. ep2-nek, ahol valóban kilógnának az ep1-es megnyilvánulásai.

Ahhoz, hogy megérts bizonyos döntéseket a jedik részéről, az értékrendjüket meg kell érteni, ami nem biztos, hogy a mi értékrendünkkel azonnal megegyezik. Ilyen pl. a nevelési, tanítási rendszerük is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtam, hogy ez lesz: Dzséjt szét fog szedni, Flóri. icon4.gif

Ha ezen a fórumon a SW-filmek bármelyik részét kikezded (ami alapvetően nem tilos), akkor ahhoz fel kell kötnöd a gatyeszt. Nem elég tudni, melyik jelenet mikor következik, hanem a jelentésükkel is tisztában kell lenni. Nem azért érezhető lekezelőnek a válaszunk, mert mi ilyen tahók vagyunk, hanem mert nagy lendülettel írsz finoman szólva pontatlan dolgokat és így nekünk nem sok választást hagysz.

De jó hír, hogy még mindig kapsz válaszokat, ami azt jelenti, hogy próbálunk segíteni, még ha nem is túl jó érzés. icon57.gif

Ez olyan, mint az égő házból menekítő tűzoltó. Ha nagy a baj, nem fog finomkodva cselekedni.

 

És az sem árt, ha elgondolkodsz a válaszainkon is.

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon élvezitek hogy jött egy Quarron-pótló, aki vitát indított el, és most épp ki van tiltva. :hehe:

 

Ami Shmi-t illeti, annyit hadd tegyek hozzá, hogy ő volt Anakin gyenge pontja. A Jedi Tanács tudta ezt. Ők ugye főleg olyan gyerekkeket képeztek ki akik nem ismerték a szüleiket, nem hiányzott a púp a hátukra hogy egy egyébként is túlságosan ragaszkodó gyerek még családi életet is éljen. Számukra Shmi egy volt a galaxis több googolnyi lakója közül. Akkor ki ment volna vissza kiszabadítani Shmit? Qui-Gon? Halott volt. Padmé? Annyira azért még ő sem csodaszenátornő, hogy érvényesítse a Köztársaság törvényeit egy peremvidéki kis porfészekben. Anakin kilenc éves volt ugye, neki sem volt sok befolyása. Obi-Wan meg max hallott róla Anakintól, de soha nem találkozott vele élőben.

Az azért "szép" hogy az Ep2 idején Obi-Wan tudja hogy Anakin rémálmodik az anyjával kapcsolatban, de inkább a Köztársaság szívében éppen ráérnek szenátornőt testőrizni ahelyett hogy utánajárnának, hogy mi van vele. Persze Anakin kikerül a Jedik látóköréből, és két nap múlva már a Tatuinon van, csak sajnos későn.

Szép példája annak, hogy milyen mélyre zuhant eddigre a Jedi Rend is meg a Köztársaság is. Megérettek arra ami az Ep3-ban bekövetkezik végül. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megérettek arra ami az Ep3-ban bekövetkezik végül.

 

Szerintem nem érettek meg. Ilyen jellegű irtásra soha senki nem érik meg! Ellenben elvakultságuk áldozatai lettek valóban. De én nem mondanám, hogy megérdemelték a sorsukat.

 

Nagyon élvezitek hogy jött egy Quarron-pótló, aki vitát indított el, és most épp ki van tiltva. :hehe:

 

Épp ki van tiltva? Ez nekem új!

Egyébként én sohasem élvezkedek a "Quarron-pótlókon"... nem tudom ki az, aki élvezkedik rajtuk.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.