Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Nekem már az is oké lenne ha Yoda rátalált volna menetközben egy 50-70 éves infóra. Nyilván az is pontatlan, de a több száz év, de pláne az ezer egyszerüen túl óriási időtáv. Senki nem gondolhatja komolyan hogy egy ennyire idős infónak bármiféle relevanciája van a jelenben. Pláne úgy hogy pár napja még azt hitték, hogy a sithek egyáltalán nem is léteznek. Az első amit be kéne látniuk hogy erős információ hiánytól szenvednek. Ehelyett úgy csinálnak mintha teljesen képben lennének és egy 1000 évvel ezelőtti állapotból levezetik, hogy most mi a dörgés? Oké, hogy a jedik nincsenek a helyzet magaslatán, de ez picit erős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem már az is oké lenne ha Yoda rátalált volna menetközben egy 50-70 éves infóra. Nyilván az is pontatlan, de a több száz év, de pláne az ezer egyszerüen túl óriási időtáv. Senki nem gondolhatja komolyan hogy egy ennyire idős infónak bármiféle relevanciája van a jelenben. Pláne úgy hogy pár napja még azt hitték, hogy a sithek egyáltalán nem is léteznek. Az első amit be kéne látniuk hogy erős információ hiánytól szenvednek. Ehelyett úgy csinálnak mintha teljesen képben lennének és egy 1000 évvel ezelőtti állapotból levezetik, hogy most mi a dörgés? Oké, hogy a jedik nincsenek a helyzet magaslatán, de ez picit erős.

Pedig csak ez lehet a helyzet, hiszen 1000 éve nincsenek Sith-ek, így friss infó sem lehet róluk ez időtájt (ha lenne, akkor már hamarabb felvetődne a Jedikben, hogy visszatértek).

 

Nézd, ha a megreformált Sith rendnek annyira a sajátossága az, hogy ketten vannak, minthogy a Sötét oldalt használják (ezt is tényként kezelik), és gonoszak a céljaik (szintén tényként kezelik), és a Jedik ellen törnek (ezt is, bár tény, hogy szembeszálltak két Jedivel), akkor én megértem, hogy a régi infót készpénznek veszik. Ha a Sith-ség egy "franchise" ( :) ), akkor egyszerűen MUSZÁJ ketten lenniük, mert ellenkező esetben nem Sith-ek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Donáttal. A végtelenségig lehet boncolgatni ezt a témát, de úgyis oda lyukadunk ki, hogy Yoda nem mondhatta 100%-os bizonyossággal, amit. Most van akinek 100 éves info már elég jó lenne, van aki beérné 300-zal, míg másnak a 30 is kevés. Nem ez a lényeg. Azt honnan veszik a jedik, hogy a szenvedélyükből merítenek erőt, meg eltorzult személyiségek, meg a sötét oldal szolgái, meg hogy onnan már nem lehet visszatérni stb.? Miért gondolják, hogy antidemokratikus gonoszok, akik a saját diktatúrájukat akarják kiépíteni és leigázni a galaxist? Ezek is változhattak volna közben.

 

A Sith Rend is leginkább egy vallási szektához hasonlítható közösség. Ha ma valaki előáll azzal, hogy egy évszázadok óta csak háttérben működő szekta tagja, akkor is abból indulnánk ki, hogy az akkori alapvető értékrendet képviselhetik, hiszen ezért tagjai annak a közösségnek, ezért tartották azt fenn ily sokáig. Nyilván közben megváltoztathatták még a legsarkalatosabb pilléreiket is, de valamiből ki kell indulni. A sithek identitását alapvetően határozták meg bizonyos elvek, szabályok, így feltehetően tartották is magukat ezekhez, hisz különben miért a Sith Rend égisze alatt szerveződtek volna? Arról nem is beszélve, hogy a Ro2 létezésének racionális oka volt, másképp nem volt hatékonyan működtethető a rendszerük.

 

Amúgy a több ezer év meg nekünk durva időtáv, de a SW univerzumában ez korántsem biztos. A Földön ~6000 éve kezdtek létrejönni az államok, a SW-ban meg csak úgy dobálóznak az évezredekkel. A múltba tekintve (relatíve) amikor mi még a köveket pattintgattuk, amoda már virágozhatott a Régi Köztársaság. Yoda is egy olyan faj képviselője, amely egyedei ~900 évig élnek. Alighanem teljesen másképp fogják fel az időt és az időszakokat. Ami nekünk irreálisan régen volt, arról Yoda simán hallhatott az apjától.

 

Az meg számomra nem egyértelmű, hogy csak Yoda tudott a Ro2-ról. Elmondja Windu-nak, de én is azt érzem, hogy ez nem feltétlenül új info átadása volt. Pont az a lényeg, hogy ő sem lepődik meg ezen és nem is kérdőjelezi meg. Vagy kihaltak és nincsenek sithek vagy (általánosságban) ketten vannak. Amikor kiderül, hogy léteznek, akkor marad az utóbbi alternatíva. Ezt rögtön elfogadják a jedik, mert így van rendjén. Hogy miért? Valahol jogos kérdés, de megannyi ehhez hasonlót fel lehetne tenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig csak ez lehet a helyzet, hiszen 1000 éve nincsenek Sith-ek, így friss infó sem lehet róluk ez időtájt (ha lenne, akkor már hamarabb felvetődne a Jedikben, hogy visszatértek).

 

Nézd, ha a megreformált Sith rendnek annyira a sajátossága az, hogy ketten vannak, minthogy a Sötét oldalt használják (ezt is tényként kezelik), és gonoszak a céljaik (szintén tényként kezelik), és a Jedik ellen törnek (ezt is, bár tény, hogy szembeszálltak két Jedivel), akkor én megértem, hogy a régi infót készpénznek veszik. Ha a Sith-ség egy "franchise" ( :) ), akkor egyszerűen MUSZÁJ ketten lenniük, mert ellenkező esetben nem Sith-ek.

De a kánon művekből tudjuk hogy a kettő szabálya egyáltalán nem egy komolyan vett sajátosságuk (szemben azzal hogy a Sötét oldalt használják). Másrészt a logika megkövetelné hogy különbontsák azt amikor a Sithek komplett birodalom felett ültek (vagy legalábbis minimum egy bolygó a Moraband felett) meg azt amikor végig titokban működtek úgy hogy ők nem tudtak róla. Azt azért remélem elfogadjuk hogy egy szervezet másképp működik ha uralkodik és másképp ha bújdosik. A kereszténység is egészen más volt amikor még egy üldözött vallás volt és más amikor állam-vallássá vált.

 

a SW-ban meg csak úgy dobálóznak az évezredekkel

Palpatine: I will not let this Republic that has stood for a thousand years be split in two!

 

Nem egyáltalán nem dobáloznak az ezer évekkel, hisz ennyi ideje létezik a Köztársaság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd, ha a megreformált Sith rendnek annyira a sajátossága az, hogy ketten vannak, minthogy a Sötét oldalt használják (ezt is tényként kezelik), és gonoszak a céljaik (szintén tényként kezelik), és a Jedik ellen törnek (ezt is, bár tény, hogy szembeszálltak két Jedivel), akkor én megértem, hogy a régi infót készpénznek veszik. Ha a Sith-ség egy "franchise" ( :) ), akkor egyszerűen MUSZÁJ ketten lenniük, mert ellenkező esetben nem Sith-ek.

Azért az, hogy a Sith a Sötét Oldalt használja, a Jedikre támadnak és gonoszak, megint csak olyan példa, mint a focis: nem jó. Ezek meg a Sith természetéből fakadnak. Nyilván a Sith nem csak a Jedit támadja, ahogy az ebben a részben is elég világos, hiszen a Naboot is betámadták a Sith vezénylete alatt, és Amidala királynő testőrségét sem vitában akarták legyőzni, de valószínűleg Amidalát sem szépen kérte volna Maul, hogy jöjjön már vissza vele a Naboora. Az pedig, hogy a Sötét Oldalt használják és gonoszak, nos, utóbbi az előbbiből fakad, ez természetszerű, aki pedig nem a Sötét Oldalt használja, jó eséllyel nem Sith. Jó, lehet más Sötét Oldal használó is (éjfivér, éjnővér, kóbor Sötét Oldal fan), de itt meg már képbe jönnek azok az egyedi jellemzők, amitől a Sith Sith lesz - és ez nem a kettős szabály, hanem a tudás. Qui-Gon sem hiszem, hogy csak a kardvívásból, a vörös pengéből és a csúnya tekintetből vette le, hogy Maul Sith, bár a sárga szem például már valószínűleg olyasmi, amit csak Sith-nél jelentkezik - másnál eddig ilyet nem láttunk, még más Sötét Oldal használóknál sem.

Nem utolsó sorban, minderre kézzel fogható bizonyítékuk van, hiszen Qui-Gon valószínűleg érezte Maulban a Sötét Oldalt és levette, hogy nem barátkozni ment oda.

Szóval ezeket evidens, hogy tényként kezelik, mert ezek olyan dolgok, amik nem változnak, ráadásul már bizonyítottak. De a Sith, mint rend struktúrája nem konstans, már legalább egy reformon átesett. A Sith-ek mindig is gonoszak voltak és a Sötét Oldalt használták, de nem voltak mindig ketten.

Ráadásul ez még mindig nem oldja meg azt a rejtélyt, hogy miért csak Yoda tud arról, hogy a megreformált Sith rendnek egyáltalán van ez a sajátossága. Vagy legalábbis tűnik úgy, mintha csak ő tudna róla, mert nyilván, az infót nekünk közlik re, de az meg egy ritka rossz írói húzás, ha az író a szereplővel kiszól a nézőnek/olvasónak. Úgyhogy a két lehetőség az, hogy Lucas bénán írta meg a jelenetet, vagy Windunak ez nem volt evidens, hogy létezik ilyen sajátosság, történt valaha is reformáció a Sith renden belül.

 

És nem lenne amúgy nehéz feloldani. Az egészhez tényleg csak annyi kéne, amit Bomarr írt, valahol Yodának rá kéne bukkannia egy anyagra, ami legalábbis biztosabb lábakra helyezi ezt a jelenlegi formájában megrepedt hurkapálcikán egyensúlyozó elméletet. Még nem is kéne messzire merészkedni, hiszen ott van a markukban Nute Gunray és Rune Haako. Ha Yoda korábbról már hallott a kettős szabályról, ez a két gané meg igazolja neki a dolgot, el van intézve.

És tessék, tartott vagy egy percembe megfelelő magyarázatot biztosítani. Csak sajnos, ez momentán nem kánon, csak egy elméleti, rajongói magyarázat. Ráadásul még ez is ingatag, hiszen, ha a két gané elárulta volna Sidious létezését, kiderült volna a Jedik számára, hogy a tanítvány halt meg, és akkor Windu nem kérdez vissza nagy rejtélyesen. Plusz az ep2 is azt sugallja, hogy a Jedik semmire sem jutottak a ganéknál. De még belefér, hogy Gunray legalább annyira rábólintott, hogy van egy másik Sith is, vagy legalább Yodáék kikövetkeztethették abból, hogy Gunray még mindig fosik valakitől, mint a hasmenéses liba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nem lenne amúgy nehéz feloldani. Az egészhez tényleg csak annyi kéne, amit Bomarr írt, valahol Yodának rá kéne bukkannia egy anyagra, ami legalábbis biztosabb lábakra helyezi ezt a jelenlegi formájában megrepedt hurkapálcikán egyensúlyozó elméletet. Még nem is kéne messzire merészkedni, hiszen ott van a markukban Nute Gunray és Rune Haako. Ha Yoda korábbról már hallott a kettős szabályról, ez a két gané meg igazolja neki a dolgot, el van intézve.

És tessék, tartott vagy egy percembe megfelelő magyarázatot biztosítani. Csak sajnos, ez momentán nem kánon, csak egy elméleti, rajongói magyarázat. Ráadásul még ez is ingatag, hiszen, ha a két gané elárulta volna Sidious létezését, kiderült volna a Jedik számára, hogy a tanítvány halt meg, és akkor Windu nem kérdez vissza nagy rejtélyesen. Plusz az ep2 is azt sugallja, hogy a Jedik semmire sem jutottak a ganéknál. De még belefér, hogy Gunray legalább annyira rábólintott, hogy van egy másik Sith is, vagy legalább Yodáék kikövetkeztethették abból, hogy Gunray még mindig fosik valakitől, mint a hasmenéses liba.

Nem rossz a példa, ha franchise-ként kezeljük a Sith-eket. A Rendhez a reformáció óta hozzátartozik, hogy csak ketten vannak. Az pedig, hogy másként viselkednek, mikor bujkálnak? A példa akkor lenne jogos, ha a Sith-ek azóta lennének csak ketten, hogy bujkálnak, de vajon ez tényleg így van-e? Oké, vereséget szenvedtek a nagy háborúban, de utána már csak ketten maradtak, és erről tudnak a Jedik is. Ergo ez még azelőtt történt, hogy a Jedik a "kipusztulásukról" értesültek.

 

Én valahogy úgy képzelem, hogy volt a nagy háború, ahol rengeteg Sith meghalt, majd ezután jött Bane, behozta a két Sith szabályát, a Jedik erről értesültek, megöltek két Sith-et, de mondjuk mind a kettő Bane tanítványa volt, így a mester maga életben maradt. És ezután kezdődött a bujkálás. Ha a bujkálás kezdete és a 2 Sith szabálya egyszerre történt volna, akkor a Jedik egyáltalán nem tudhatnának magáról a szabályról, tehát ez nem tűnik logikusnak.

 

Nem értem, miért lenne jobb, ha Yoda egy 70 éve talál rá az információra, és nem pedig több száz éve. Pont annyira lenne hiteles mindkettő. Ha egy 900 éves infóra alapoz, akkor az azért gáz, mert rengeteg idő telt el az információ keletkezése óta, ha pedig egy 70 éves anyagra alapoz, az meg azért gáz, mert 70 éve tudják, hogy készülődnek a Sith-ek? Vagy az is a Sithek eltűnése előtti infóra utal? Ha igen, akkor ugyanott vagyunk: rengeteg idő telt el azóta.

 

Gunray Sidioust biztosan nem említette a Jediknek, esetleg arról beszélhetett, hogy volt még egy Sith. Ez sem zárná ki azonban azt, hogy van még több is. Yoda nem azt mondja, hogy legalább két Sith van, hanem hogy pontosan annyi van, azt meg Gunray ha akarná se tudná megerősíteni, mert attól, hogy ő kettővel találkozott, lehet akár több is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én valahogy úgy képzelem, hogy volt a nagy háború, ahol rengeteg Sith meghalt, majd ezután jött Bane, behozta a két Sith szabályát, a Jedik erről értesültek, megöltek két Sith-et, de mondjuk mind a kettő Bane tanítványa volt, így a mester maga életben maradt.

Tehát Bane megalkotta a kettő szabályát, majd úgy alakitotta a dolgokat hogy 3 sith legyen? Nálam eleve nem működik ha az infó a sithektől van, hisz pont Yoda mondja az ep.2-ben hogy a sithek hazudnak és semmit sem lehet készpénznek venni amit mondanak. Elhitték Bane egyik tanitványának hogy csak ketten vannak miközben hárman voltak? Majd mikor kiderült hogy tévedtek akkor úgy csinálnak mintha anno nem tévedtek volna a kettős szabály benézésével és továbbra is azt vallják hogy csak ketten vannak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát Bane megalkotta a kettő szabályát, majd úgy alakitotta a dolgokat hogy 3 sith legyen? Nálam eleve nem működik ha az infó a sithektől van, hisz pont Yoda mondja az ep.2-ben hogy a sithek hazudnak és semmit sem lehet készpénznek venni amit mondanak. Elhitték Bane egyik tanitványának hogy csak ketten vannak miközben hárman voltak? Majd mikor kiderült hogy tévedtek akkor úgy csinálnak mintha anno nem tévedtek volna a kettős szabály benézésével és továbbra is azt vallják hogy csak ketten vannak?

Miközben ezalatt sem csak ketten vannak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát Bane megalkotta a kettő szabályát, majd úgy alakitotta a dolgokat hogy 3 sith legyen? Nálam eleve nem működik ha az infó a sithektől van, hisz pont Yoda mondja az ep.2-ben hogy a sithek hazudnak és semmit sem lehet készpénznek venni amit mondanak. Elhitték Bane egyik tanitványának hogy csak ketten vannak miközben hárman voltak? Majd mikor kiderült hogy tévedtek akkor úgy csinálnak mintha anno nem tévedtek volna a kettős szabály benézésével és továbbra is azt vallják hogy csak ketten vannak?

Nem épp így gondoltam... Bane megalkotja a kettő szabályát, fogad egy tanítványt. Ezután megölik a tanítványt, így kénytelen újat fogadni. A Jedik ezt is megölik, ezáltal úgy hiszik, hogy a Sith Rend kipusztult, miközben a mester még nagyon is él. A kettő szabályáról tudnak a Jedik, aminek csak úgy van értelme, ha a Sith Rend a szabály megalkotása után még nagyon is életben van, és harcol a Jedikkel. Ezután történik valami, ami miatt a Sith-ekről azt hiszik a Jedik, hogy kihaltak. Ebből következik, hogy úgy hiszik két Sith-et megöltek. Ez vagy úgy lehet, ahogy az imént vázoltam (két tanítványt ölnek meg, és nem pedig egy mestert és a tanítványát), vagy esetleg megpróbálnak megölni két Sith-et, azt hiszik, sikerrel jártak, de az egyik valahogy életben marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Este én is megnéztem BD minőségben!Rendesen új élmény! :)

 

És,hogy elrepül az a 136 perc....

Igen, tök jó! Meg van a bája a filmnek. Rengetegszer láttam már de BD-n az igazi.

És engem sok nosztalgia köt hozzá. Lehet, hogy az összes közül a legtöbb.

Rajongásom újraéledése is ehhez köt. És a várakozás. Ezesetben volt a legizgalmasabb!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Tegnap sikeresen megnéztem a filmet BD minőségben, életemben először.

Azért mennyivel másabb az élmény, mint a régi DVD-n. :D

 

Viszont tegnap rá kellett jönnöm, hogy még mindig a kedvenc ez a kedvenc epizódom.

Olyan pluszt tudott nyújtani az OT-hez képest, amitől az egész univerzum élhetőbb lett számomra.

A régi részekben az Új Remény elejét leszámítva nem volt semmi hétköznapi. Lényegébe onnantól kezdve az egész a Birodalom elleni harcról szólt. leszámítva Jabba hétköznapjait a hatodik epizódban. :D

Itt viszont volt politika, verseny,coruscanti taxi, piactér és hőseink még Watto üzletébe is voltak. lényegébe az ilyen apróságok miatt ez a kedvenc részem.

Meg azért is, mert ez volt az első mozis élményem. :D

 

Negatívumnak meg felhozom a végső csatát, mert az nem igazán szuperált. Leginkább a gungan és droid seregre gondolok, ami valahogy nem volt az igazi. Pontosabban a csata onnantól lett katasztrófa, hogy a gungan sereg tagjai elkezdtek verekedni a droidokkal, amit még mind a mai napig nem igazán értek, de mindegy is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, néhányan már tudják, hogy a minap lecseréltem a 48 cm-es LCD monitoromat egy 72 cm-es LED tévére. Bár elődje is HD volt, a különbség még így is ég és föld, és nem csak azért, mert ez 24 centivel nagyobb. :) Már az hatalmas élmény számomra, hogy ha fekszem, rendes színeiben és fényében látom a képet. Tudniillik nálam a monitor, és most a TV is viszonylag magasan van a számítógép asztalomon, így ágyból eléggé lentről néztem, ami sajnos LCD monitornál nem volt éppen az ideális szög, szóval kissé sötéten láttam a dolgokat. Tornászsásra mondjuk nem volt rossz, hogy mindig felültem, ha sötétebb jelentek jöttek.

Ez ugye most megszűnt, ezt a TV-t bármilyen értelmes szögből nézi az ember, mindig ugyanazt a minőséget látja. Plusz, ezek a színek sokkal szebbek, a kép sokkal élesebb és battya meg a paripa, 24 centivel nagyobb. :D

És hát mivel mással avattam volna fel, mint az ep1 BD-mel. Ez volt az első film, amit megnéztem rajta, minden másba csak belekukkantottam - és azok legjobb esetben is csak BD ripek voltak 720p-ben. Szóval ez volt az igazi teszt, és újfent lenyűgözött a látvány. A BD-től eddig is el voltam ájulva, de ezen a kis szépségen még jobban magam alá aléltam. :)

A film milyenségével továbbra sem foglalkoznék, még mindig azonnal beszippant és elvarázsol. Annyit írnék csak le talán, hogy valahol a fogatverseny és a coruscanti események között nagy értetlenségemben elgondolkodtam azon, mit nem lehet ezen a filmen szeretni. A kérdés persze a levegőben maradt, mert máig biztos vagyok abban, hogy addig jó, amíg ezt nem értem. Én imádom, Jar Jar eszetlenkedését, a végső csatát, a fénykardpárbajt, mindent.

Nézés közben viszont három apróság eszembe jutott illetve leesett. Az első ez a kis bizbasz droid:

 

RoloLooksAtAnakin-TPM.jpg

 

Nem ebben a jelenetben látni először, amikor Qui-Gonék betipegnek Mos Espába, szintén látni a bal alsó sarokban. Az ep7 hatása már érződik, egyből arra gondoltam, hogy ez a bugyula akár BB-8 elődje is lehet. BB-8 nagyapja. :D

 

A másik ez a kis asztromech a háttérben, amelyik hegeszt, és amiről egyből Goldie jutott eszembe. Persze nem R3-S6 az, neki más a feje színezése, de jópofa, hogy ilyenek ugranak be az ep1 nézése közben.

 

DfwfXfS.jpg

 

A harmadik, ami a leesett kategória, a harci droidok színei. Arany, vörös és kék. Ráadásul az arany a parancsnok, a vörösök a biztonságiak, a kékek meg egyéb feladatokon ügyködnek. Hol is volt már ilyen?

 

Star-Trek1.jpg

 

 

 

Negatívumnak meg felhozom a végső csatát, mert az nem igazán szuperált. Leginkább a gungan és droid seregre gondolok, ami valahogy nem volt az igazi. Pontosabban a csata onnantól lett katasztrófa, hogy a gungan sereg tagjai elkezdtek verekedni a droidokkal, amit még mind a mai napig nem igazán értek, de mindegy is.

Nem az egész gungan sereg kezdett verekedni a droidokkal, csak az első sorokban lévők akaszkodtak össze velük. Ami érthető, a gunganok legtöbb fegyvere közelharci vagy dobófegyver, de az első sorokban állók mindegyike dobófegyverrel volt felszerelve. És mivel azokat már a droidok pajzson áthatolása pillanatában elhajigálták - érthető okkal -, csak a közelharc maradt számukra. De a hátrébb lévők nem verekedtek droidokkal, hanem buzgón szórák feléjük a gömböket, dárdákat, miegymásokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tőlem csak 4-est kapott, mert Jar Jar nem fogja magát vissza a végső ütközetben és mert béna a Yoda :)

 

A film milyenségével továbbra sem foglalkoznék, még mindig azonnal beszippant és elvarázsol. Annyit írnék csak le talán, hogy valahol a fogatverseny és a coruscanti események között nagy értetlenségemben elgondolkodtam azon, mit nem lehet ezen a filmen szeretni. A kérdés persze a levegőben maradt, mert máig biztos vagyok abban, hogy addig jó, amíg ezt nem értem. Én imádom, Jar Jar eszetlenkedését, a végső csatát, a fénykardpárbajt, mindent.

 

Bocsi Dzséjt, de pont az utolsó oldalra dobott vissza a fórum, és ott láttam meg a korai véleményed. Na most akkor bejön Jar-Jar, vagy sem? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi Dzséjt, de pont az utolsó oldalra dobott vissza a fórum, és ott láttam meg a korai véleményed. Na most akkor bejön Jar-Jar, vagy sem? :P

Az, hogy imádom még nem jelenti azt, hogy nem értékelné fel bennem a filmet, ha kicsit visszafogottabb lenne a végső csata alatt. ;) A poén, hogy most a film nézése közben jutott eszembe, hogy amikor nyugtatgatja a gunganjait, még van is kilátás arra, hogy a dinka Jar Jar otthon maradt, és ha nem is lép fel egy harcedzett harcosként, legalább próbál normálisan viselkedni. Aztán leesik a kaduról és jobban bénázik, mint addig valaha, gondolok itt arra, hogy még egy parittyát is képtelen eldobni. Sőt, épp ellenkezőleg, a parittya dobja el őt! Szeretem Jar Jart, de az ilyen húzások nélkül a film kicsit jobb lenne.

Megjegyzem, a báb Yoda jobban zavart.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

még egy parittyát is képtelen eldobni. Sőt, épp ellenkezőleg, a parittya dobja el őt!

Ugyanaz a poén mint Wicket, csak pepitában. Az ewok a saját fejét parittyázta telibe. Persze ettől még ezt kihagyhatták volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanaz a poén mint Wicket, csak pepitában. Az ewok a saját fejét parittyázta telibe. Persze ettől még ezt kihagyhatták volna.

Azért ezzel kapcsolatban Wicket javára lehet írni, hogy egyrészt, ő csak akkor egyszer bénázik, Jar Jar végigbénázza a filmet. Másrészt, ő csak magában tett kárt, Jar Jar a saját gungáját döntötte le a lábáról. És három, Wicket ezzel végleg kivonta magát a csatából, így több kárt ott már nem tudott okozni, Jar Jar ellenben... Nos, láttuk a filmet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 4 héttel később...
  • 5 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.