Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál az első epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Ezt az arány eltolódás dolgot kifejtenéd. Nem tudom pontosan mire gondolsz.

 

Az arányok alatt most a különböző összetevők, pl. a humor, romantika, dráma arányait értem az egyes epizódokon belül. Pl. az EP1-ben és az EP2-ben is túlzottnak tartom a humor arányait (pl. Jar-Jar produkciója az első részben, C3PO fejcseréje a másodikban). A második részben nem lenne sok nekem a romantikus szál aránya, ha nem ilyen megközelítéssel valósítják meg - de ebben a formában ez is sok. Ilyen, és ezekhez hasonló dolgok aránya került helyre számomra az EP3-ban (pl. a romantikus szál ugyanolyan megközelítéssel szerepel az EP3-ban is, de jóval kisebb mennyiségben, és így már az összképet tekintve nem zavar).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az arányok alatt most a különböző összetevők, pl. a humor, romantika, dráma arányait értem az egyes epizódokon belül

 

Értem, de nem tudok egyet érteni. Nekem nem lenne durva az ep3, ha az ep1 drámaibb komolyabb lenne. Jar Jar azon jelenetét, mikor a lábára tekeredett rohamdroiddal mindenkit lelő, azon mindig tudok nevetni. Aranyos. Mikor az AAT-vel körzőzik azt is szeretem.

Azt tudom tanácsolni, hogy ne Jar Jart figyeld, pl én sokkal később vettem észre, hogy a Tatooine-on Jar Jar szarba lép. Mert Qui-Gonékat néztem, úgy kellett megkeresnem a vásznon, mi ez a hang.

 

Azt meg mondanád, hogy az ep2-ben a szerelmi szálat milyen megközelítéssel csináltad volna. Nekem így is bejön, de minden alternatíva érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként nálam Neeson a kedvenc az EP1-ből :evil:

 

Neeson igazi méltóságteljes Jedi! Csak úgy sugárzik belőle az Erő :?

Szerintem az EPI castingja kiválóan sikerült.

 

De még milyen méltóságteljes.Hihetetlenül jól játsza Neeson Qui-Gon-t.Nagyon ráérzett a szerepre.Szerintem ennek is köszönhetö, hogy ő a kedvenc karakterem a saga-ban.Mindig szembe jut, amikor az EP 1-et nézem, hogy vajon ha Qui-gon tanítja Anakint akkor is Vader lett volna belőle?Szerintem nem.Itt természetesen nem arra gondolok, hogy Obi-van rossz mester lett volna, sőt.Vélemények ezzel kapcsolatban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig szembe jut, amikor az EP 1-et nézem, hogy vajon ha Qui-gon tanítja Anakint akkor is Vader lett volna belőle?Szerintem nem.Itt természetesen nem arra gondolok, hogy Obi-van rossz mester lett volna, sőt.Vélemények ezzel kapcsolatban?

 

Qui-Gon sokkal szabadabb elveket vallott, ha ő tanítja Anakint, akkor talán nem lenne akkora hatással rá Palpy szövegelése a Rend ellen, mert Qui-Gon személyében látna egy példát, amilyen ő is szeretne lenni: egy olyan Jedi aki nem ragaszkodik annyira a hagyományokhoz, mégis bölcs és nagyra tartják. Qui-Gonnal sokkal személyesebb kapcsolatot tudott volna kialakítani, mert nem félt volna, hogy pl a ragaszkodását rossz szemmel nézi a mestere. Qui-Gonnak talán még Padméról is mesélt volna Anakin, és akkor Palpatine hiába etette volna... Obi-Wan ezzel szemben a tökéletes mintajedi. Merev és érzelemmentes. A Rend mintaképe amit Yoda nem volt hajlandó megreformálni (lásd Yoda és Qui-Gon szelleme beszélgetést ). Anakinnak pont ez nem kellett. Másnak Kenobi lett volna a tökéletes mester, aki tökéletes szabványjedit képez mindenkiből. De Anakinnak szabadabb gondolkodásra volt szüksége, Obi a képzésével csak egy alapot adott Anakinnak a Rend gyűlölésére, amire Palpatine építkezett is. Röviden: egyetértek, ha Qui-Gon tanítja Anakint, akkor hiába Palpy tökéletes terve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan ezzel szemben a tökéletes mintajedi. Merev és érzelemmentes. A Rend mintaképe amit Yoda nem volt hajlandó megreformálni (lásd Yoda és Qui-Gon szelleme beszélgetést ). Anakinnak pont ez nem kellett.

 

Na ezzel én nagyon nem tudok egyetérteni. Obi-Wan mint érzelemmentes? És amikor az ep.3-ban beszélgetnek mielött az Utapaura megy? Nagyon is jól látszik, hogy Obi mennyire szereti Anakint és becsüli. Már csak azért sem lehet érzelemmentes, mert egy Jedinek(ahogy Anakin az ep.2-ben mondja) a szeretet nem, hogy megengedett, de az egyik legfontosabb (csak a ragaszkodást tiltják).

Szerintem -bár ez feltételezés- ha Qui-Gon tanitja Anakint ugyanez történik. Mert nem a mesterrel volt a baj, hanem magával Anakinnal és becsvágyával és hatalomvágyával, amit csakis a sith tud kielégiteni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin még a legtapasztaltabb mestereknek is nagy feladat lett volna, nemhogy Obi-Wannak. Szerintem Obi mindent megtett, hogy Anakinból jó Jedit, és jó embert neveljen. Ráadásul Obi-Wan jó barát is volt (és ez volt az, amit Anakin talán nem tudott eléggé értékelni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem -bár ez feltételezés- ha Qui-Gon tanitja Anakint ugyanez történik. Mert nem a mesterrel volt a baj, hanem magával Anakinnal és becsvágyával és hatalomvágyával, amit csakis a sith tud kielégiteni...

Na ja, de egy tapasztaltabb mester, ráadásul egy Anakinhoz hasonló elveket valló mesterrel jobban megértette volna magát, könnyebb lett volna azt követni, mint egy a sajátjával szöges ellentétben álló elveket valló mester szavát. Te kinek engedelmeskednél jobban, annak, aki veled együtt nézi a Star Warsot, vagy annak, aki megtiltja, hogy nézd a Star Warsot.

Egy ilyen mesterrel nem kellett volna sűrűn veszekednie, nem kellett volna Palpatine-hoz fordulnia, aki táplálta a hatalomvágyát és az goját, ergo ezek nem nőnek olyan nagyra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan nem érzelemmentes, de abban egyetértek, hogy "szabvány" Jedik tanítására alkalmasabb, mint ilyen kivételes képességűre, mint Anakin.

 

Anakinból viszont hiányzik egy olyan tulajdonság, ami mindenkibe benne van rajta kívül. Az a bizonyos feláldozom a másikat a jó érdekében. Ez Qui-Gonban is megvolt, bár egyértelműen nem tudom bizonyítani, mert nem volt ilyen a filmben, de azt hoznám fel, mikor Darth Maul megtámadja őket menekülés közben a Tatooine-on. Ott magát simán feláldozná, és nem várja el, hogy megmentsék(hisz azt mondja, hogy Szálljon fel a gép.), csak Obi-Wan viszi oda a gépet, hogy megmentse.

Magát simán feláldozta volna.

Anakinból ez hiányzik, ő sem magát sem mást nem áldozná fel. Egyszerűen mindig mindenkit meg akar menteni. Lásd űrcsata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakinból ez hiányzik, ő sem magát sem mást nem áldozná fel. Egyszerűen mindig mindenkit meg akar menteni. Lásd űrcsata.

 

Illetve ezt idővel tovább-képezte magában és már csak ő számitott. Ha kell haljon meg Windu, az összes jedi és Padmé is kaphat egy kis folytást, ha valami nem ugy megy... ahogy előre elgondolta.

Szerintem, ha a Jedi tanács valaha is hibát követett el, akkor azaz volt, hogy elkezdték a tanitást... bár ki tudja mi lett volna akkor, ha eltessékelik? Felkarolja Palpatine és kineveli sith-nek? Talán akkor nem tudta volna végül beteljesiteni a jóslatot sem? Nehéz dolog... mindenesetre ebben az ügyben én a jediket nem látom igazán hunyónak. Anakin egy olyan jedit kapott mesterének, aki talán a legjobb jedi (bekerült a Tanácsba) és aki igazán szerette és respektálta minden marhaságát (van is rá utalás, hogy tudott a Padmé vizsonyról, mégse tett semmit)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Illetve ezt idővel tovább-képezte magában és már csak ő számitott.(...) Anakin egy olyan jedit kapott mesterének, aki talán a legjobb jedi (bekerült a Tanácsba) és aki igazán szerette és respektálta minden marhaságát (van is rá utalás, hogy tudott a Padmé vizsonyról, mégse tett semmit)

 

Igen én is így látom, Ahogy Sithesedik egyre jobban csak maga érdekli, illetve az amit elgondolt.

 

Obi-Wan kétség kívül a legjobb Jedivé növi ki magát. Talán, ha az ep3as korszakában kezdené el tanítani... Annyi ha van, hogy az már sok. Ha nem megy Obi Grivi után az Utapaura, talán már az is elég volna, hogy Jedi maradjon. Vagy ha Windu magával viszi. Ki tudja?

 

Nekem már az ep2ben egyértelmű, hogy tud a viszonyukról. "Mit Tenne Padmlé a te helyedben?" "Ezért kizárhatnak a Jedi Rendből."

Már akkor ezekkel próbál rá hatni. Meg ha egy kicsit éles a szeme mikor mennek be az arénába láthatta őket csókolózni. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan ezzel szemben a tökéletes mintajedi. Merev és érzelemmentes. A Rend mintaképe amit Yoda nem volt hajlandó megreformálni (lásd Yoda és Qui-Gon szelleme beszélgetést ). Anakinnak pont ez nem kellett.

 

Na ezzel én nagyon nem tudok egyetérteni. Obi-Wan mint érzelemmentes? És amikor az ep.3-ban beszélgetnek mielött az Utapaura megy? Nagyon is jól látszik, hogy Obi mennyire szereti Anakint és becsüli. Már csak azért sem lehet érzelemmentes, mert egy Jedinek(ahogy Anakin az ep.2-ben mondja) a szeretet nem, hogy megengedett, de az egyik legfontosabb (csak a ragaszkodást tiltják)

 

Az érzelemmentes télleg túl erős szó volt rá, ebben igazad van, de Obi-Wan bizonyos kereteken belül nem engedi, hogy az érzelmei irányítsák. Anakin pedig igenis ferdít annál a beszélgetésnél, mert a Jedi rend tiltja az érzelmek kifejezését, akár poziív akár negatív az, mert az fogja irányítani az egyént. A könyörület, amit emleget, pedig a Jedik minden életformaval szembeni tiszteletét mutatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem úgy értettem, hogy Obi-Van jó mestere volt-e Anakinnak.Természetesen kitünő oktató és mester vált belőle.Nagyon szerette Anakint.Azokkal értek egyet akik azt mondják, hogy Obi-Van az egyen Jedi kiképzésére jó.Az EP 2-ben mindent a szabályzatnak megfelelően csinált és arra utasította Anakint, hogy ő is tegye ezt.De Anakin 9 éves gyerekként került a Rendbe, akinek elötte volt egy másik élete, ahol az életét ő irányitotta.Önmaga rakta össze C3PO-t, meg a podját.Nem mondta neki, hogy hogyan kell.Megszokta az önállóságot már ahogy rabszolgaként önálló lehetett.Erre volt valami önálló ötlete, rögtön le lett torkolva.Egy Pl. Az EP 2-ben amikor Anakin azt mondja, hogy megtaláljuk ki akar megölni Padmé, akkor Qui-gon enm azt mondta volna, hogy azt tesszük amit a Tanács mondott, hanem azt folytasd Anakin.Tehát Anakinnak olyan mester kellett volna mint Qui-Gon, aki nem csak a szabályzat szerint cselekedett.Akkor Palpi sosem állítja maga mellé.Qui-Gon halála is egy lépés a sötát oldal felé Anakinnak.Az igaz, hogy Obi-Wan az EP 3-ra olyanná vált mint Qui-Gon de akkor már késő volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Obi-Wan nagyon jól tette, hogy ott rászolt Anakin-ra. Nem mehet a saját feje után, igenis követnie kell bizonyos szabályokat. Ez nem csak a jedikre, hanem mindenkire, még ránk is érvényes. Nekünk is bizonyos keretek között kell élnünk az életünk és nem mehetünk mindg a saját fejünk után... az, hogy Anakin felülakarja birálni a Tanács döntését csak mert ő ugy érzi jónak, nem látom jogosnak (Qui-Gon is elfogadta, amit a Tanács mondott neki).

 

Az tény, hogy Obi és Anakin kapcsolata az ep.3-ra eléggé fellazul, ami talán annak is köszönhető, hogy ott már nem mester és tanitvány kapcsolatban állnak. Ott már mindketten jedi lovagok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szabályok között élünk, de nem szükséges minden egyes szabályt batartani, mert akkor jófejlett robotok lennénk. Gondolom te se tartasz be mindent. Obi-Wan ezt akarta belénevelni, meg hogy addig ne vegyen levegőt, amíg a Tanács nem mondja, kb. Nem rossz felfogás, de nem az egyetlen út. Anakin megmarad a Jedik keretein belül (ekkor még), de itt Obi-Wan egy rettentően szűk keretbe akarja betuszkolni. Ez az Obi-Wan nem is a legjobb, mázli, hogy a filmre fellazul :)

Qui-Gon se fogadta el a Tanács szavát, megkerülte. Nem tanította közvetlenül a fiút, erre megkérte, hogy akkor csak figyelje. Aztán ha Obi megkapja a Jedi rangot - ami állítása szerint esedékes volt, és a Tanács szerintem csak a felmerült problémák meg Qui-Gon miatt nem reagált erre akkor még - máris padawanjává fogadja. Ennyi.

És ebben az esetben Anakinnak igaza volt. Értelmesebb lett volna megkeresni a merénylőt, mint várni a következ merényletre. Mert mi van akkor, ha kukacok helyett a házat robbantják rájuk? Akkor nincs az a Jedi, aki megmenthetné szegény Amidalát. Szerencsére, ezt végül Obi-Wan is belátta, hiszen nem tiltakozott, mikor csaliként felszolgálták Amidalát.

 

(Na most ezt szépen leírtam, csak éppen az ep1-hez nincs köze :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tanács szerintem azért nem rendelt el nyomozást, mert nem volt semmi nyom amin elindulhattak volna. Ahogy megvolt a mérgezett nyil a Tanács azonnal elrendelte a megbizók és a gyilkosok felkutatását. Szerintem Anakin felvetési akkor és ott nem sok logikával bir. Mer elmehetnek nyomozgatni, csak addig -ahogy mondod-akár rá is robbanthatják a házat Amidalára. Nekik védeni kell.

Anakin se a logika után ment szerintem, hanem beakart vágodni Padménál. Miután hallotta, hogy a lánynak elege van a testőrökből, meg akarta mutatni, hogy milyen egyhullámon mozognak csak rosszul sült el. Szerintem :)

 

De ez tényleg OFF :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF (utoljára)

Valószínűleg ez volt a szándéka és tényleg nem sok logika volt benne, hiszen ha elmászkálnak, Amidala még védtelenebb - és halott - lett volna.

De Obi-Wan a teljes letorkolás helyett finomabb módszert is alkalmazhatott volna. Mondjuk rákérdezhetett volna, hogy hogyan gondolja a nyomozást nyomok nélkül. Nem letorkolni kellett volna, hanem megértetni vele, hogy ez úgyis reménytelen és felesleges kockázat, észérvekkel: "Anakin, ha elmegyünk nyomokat keresni, Amidala szenátor védtelen marad. A testőrök a múltkor se tudták megvédeni, mi képesek lehetünk rá." Mennyivel jobban hangzik, mint: "Azt tesszük, amit a Tanács mondott. Te pedig tanuld meg, hol a helyed."

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon bejön a TPM. Ez volt az első Star Wars film amit 16 év után láttam. Iszonyatos Sw feeling árad belőle. Ebben szerepel kedvenc karakterem Qui-Gon Jinn. Példásan bemutatja a Köztársaság békés boldog virágkorát, a Jedik életét, mint a béke és igazság örzőit. Pontosan olyannak képzeltem el egy Jedi-t annak idején, mint Qui-Gon. Amiért még nagyon tetszik, hogy itt láthatjuk a Galaxis történetének majdani átalakítóját, a kiválasztottat, Anakin Skywalkert.

 

Egyetértek, ennek ellenére én csak négyest adtam a filmenk, mert engem is nagyon zavar Yoda.

Qui-Gon nekem is az egyik kedvencem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

én csak négyest adtam a filmenk, mert engem is nagyon zavar Yoda.

 

Érdekes, ez a Yoda zavarás az utóbbi időkben gyűrűzött be. Előtte nem volt ilyen :)

 

Jó hír lehet a fanyalgóknak, hogy állítólag már ki van cserélve a digitálisra. :shock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, ez a Yoda zavarás az utóbbi időkben gyűrűzött be. Előtte nem volt ilyen  :)  

 

Jó hír lehet a fanyalgóknak, hogy állítólag már ki van cserélve a digitálisra. :shock:

Hát engem a kezdetektől zavar az a Yoda. Emlékszem, az Episode I és a Trilogy képes enciklopédiát egyszerre kaptam meg, és szinte azonnal aprólékos összehasonlítást végeztem minden olyan szereplőről, aki viszont látható az ep1-ben. Az Obi-Wanok sem tetszettek, mert Ewan akkor még nagyon nem hasonlított az Alecre (a nagybátyámra annál inkább :)), de ő ember, harminc év az harminc év. Jabba nagyon tetszett, de Yoda, az már akkor sem. Egyrészt nem értettem, szürkéből hogyan lett zöld, másrészt sokkaltam a haját, a ráncait és fura volt az arca. A játéka is idegen, szerintem feleannyi pofát sem képes vágni, mint az első báb az ep5-ben. Az ep2-es Yoda viszont az ep3 ellenére sem zavar, tegnap megnéztem, és nekem még mindig bejön az.

 

A digitális Yoda tényleg jó hír, csak legyen meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody-hoz hasonlóan a Yoda-bábús mizéria egyelőre nekem is új, de már kezdem én is átélni :) Anno egyáltalán nem zavart, de miután szidták jobbról, balról nekem is feltünt, hogy elég fura. Mondjuk ami azt illeti nekem legalább ennyire zavaró az ep.2-es Yoda, aki, mint CGI nem túl jó, és ha az ep.5-ös Yoda mellé tesszük sajna ő is elégg elüt tőle... az ep.3-as azonban majdhogynem tökéletes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az ep.3-as azonban majdhogynem tökéletes.

 

De meddig? Amikor kijött az EP2, szinte minden fan maga alá rakott egy csomagot a digitális yodától :) Ma már azt se szeretik egyöntetűen. az én véleményem az, hogy van egy-két jelent amiben nem az igazi, de egészében véve remek. Az Ep3-mas meg annyival több, hogy arra már ezt a bőr áttetszős cuccot is ráhúzták.

 

Persze az EPI-es cseréljék digire, de a többit hagyják békén sztem. :33:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze az EPI-es cseréljék digire, de a többit hagyják  békén sztem.  :33:

Szerintem is!

Ep1-es Yoda nekem már az ep1 trailerében nem tetszett.

 

Az ep2-es úgy nőtt a szívemhez, kicsit merevebb, de jó.

Bőráttetszős cuccal jobb az ep3-as Yoda, és az izomrónusai sokkal realisztikusabb. Közeliken, anikor Palpival kardozik, akkor látni feszülni az izmait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az ep.2-es Yodától sose voltam annyira elájulva. A szintén 2002-es évjáratú TTT-ben látható Gollam például a mai napig, úgy jó ahogy van. Évekig megfogja állni a helyét. Szerintem Yoda megalkotásánál tulzásba vitték azt az irányvonalat, amit a werkekben is hangsúlyoznak, vagyis, hogy mindenképp bábú-szerüre és nem élethűre akarták csinálni... a többi digitális szereplő például zseniális, de az ep.1-esek is (Watto rulez! :)) Egyedül az ep.2-es Yoda lóg ki nekem egy kicsit... de nem halok bele, ha nem cserélik ki :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv a pokolból skacok! :)

 

Digitális Yoda: nos, érdekes, nekem ez nem szúr annyira szemet, mint pl. az Anakin által lebegtetett epII-es körte nagysága, de szivesen venném, ha kicserélnék:) Az epII-es nekem nagyon bejött az EpIII-as meg maga az álom.

 

Nyomozás: Már el is képzeltem a párbeszédet:

 

"Kiderítjük, ki tör az életedre, Padmé!"

"Tényleg, éretlen tanítványom? Ez esetben beavathatnál a nyomnélküli nyomozás rejtelmeibe..."

 

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.