Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...

Most látom, hogy a Dark Horse honlapján fenn van a Darth Maul—Son of Dathomir #2 borítója is. Ugyebár ez az a történet szál, ami kimaradt a TCW-ből (eredetileg benne lett volna a 6. évadban)

A borító és a leírás alapján sokkal több szereplő fog feltűnni, mint azt vártam volna:

 

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Most, hogy közeledik a Kóbor Lovag regény elkezdem a képregénysorozatot újra. Az első szám nagyon hangulatos volt, John Jackson Miller mindig is a kedvenc képregény íróm volt, szerintem a regényeiben is hozza ezt a jó színvonalat. A képek és a remek sztori garantálják a jó Star Wars hangulatot. Kerra Holt már az első szám után az egyik kedvenc Jedim lett. Odion nagyon hangulatos gonosz. Treece és az Odion közötti párbaj nagyon jó lett. Kerra pedig érdekes helyzetbe került.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kóbor Lovag 2. számában folytatódik az előző számban megkezdett történet. Kerra a Chelloán ragadt, ahová most Daiman, a másik elmebeteg Sith Nagyúr is tiszteletét teszi. Tetzsik, hogy Kerra még eben a kilátástalan helyzetben is a küldetését akarja teljesíteni. Daiman a világ teremtőjének hiszi magát, van valami egyedi benne, amit korábban nem tapasztaltam a Sith-eknél. Kerra elég hamar leleplezte magát előtte, csak azért, hogy teljesítse küldetését. Szerencsére időben sikerült elmenekülnie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy közeledik a Kóbor Lovag regény elkezdem a képregénysorozatot újra.

Minimális infóim vannak a Knight Errantról, eddig nem sikerült komolyabban megismerkednem vele. A képregények és a regény közt vannak összefüggések, vagy mindössze Kerra karaktere a kapocs?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minimális infóim vannak a Knight Errantról, eddig nem sikerült komolyabban megismerkednem vele. A képregények és a regény közt vannak összefüggések, vagy mindössze Kerra karaktere a kapocs?

Csupán annyi, hogy a regény az első 5 részes sztori szál, az Aflame után játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kóbor Lovag 3. szám. Kerra vakmerősége dicséretre méltó. Egyedül felmerészkedett Odion hajójára. Az események következtében Odion tervei megváltoznak, kapunk egy látványos összecsapást és egy váratlan fordulatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjöttek az augusztusi képregények borítói és leírásai

http://swbooks.co.uk/archive/news/2014/05/comics_for_august_2014.htm

ezek már elvileg mind sorozatzáró fejezetek, és ezek lesznek az utolsó sztorik, amiket a Dark Horse ad ki.

Kár, hogy vége a Drak Horse sw képregény uralmának, rengeteg remek darab született belőle. Olvastam volna még egy Dark Timest, hogy végleg befejezzék a sztorit. Tényleg, érdekes, hogy míg minden mozifilmből készült képregény adaptáció, addig a Clone Wars moziról nincs, kíváncsi lettem volna egy olyanra is. Reméljük, hogy a Marvel legalább ilyen jól használja ki azt, amit most a kezébe adnak, és tőlük is jó képregényeket kapunk majd.

Szerkesztve: - Rincewind
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, abból is elolvastam volna egy olyan történetívet, ahol ténylegesen megalapul a Jedi rend, az ugye kimaradt belőle. És még mindig hiányolok egy olyan művet, ami a százéves háborúról szól, de a mostani EU-s felsogás elvileg a Sith rend eredetét is törölte, úgyhogy hacsak vissza nem nyúlnak ezekhez az elemekhez, ez üresen marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kóbor Lovag 4. szám.

Kerra most döbben rá igazán, hogy a Sith-ek legyőzésénél fontosabb az ártatlanoknak való segítségnyújtás. Bár tudat alatt mindvégig a lakosoknak segítetett. 60000 rabszolgát kijuttatni a bolygóról nem kis feladat lesz..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kóbor Lovag első 5 részes sztorija után el tudom mondani: ez egy nagszerű történet volt. A sztori végén a végső összecsapás különösen jóra sikeredett, talán

Gorlan áldozata volt a legmeghatóbb

Most még jobban várom a regényt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 5 héttel később...

Megjelent az utolsó Dark Horse Star Wars képregény: a Legacy második sorozatának 18. száma.

Véget ért egy korszak, habár szerintem a DH-nak is voltak melléfogásai, de az esetek 80-90%-ban mégis minőségi SW képregények kerültek ki tőlük.

Az új Marveles korszak elé továbbra is pesszimistán állok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alexander Freed : Star Wars: The Old Republic - A Birodalom vére

 

Az imént végeztem a képregénnyel. Szerintem nagyon jó lett, biztos, hogy beszerzem a többi a részét is.

A története, a hangulata a már megszokott "Star Wars-os". Szerintem Alexander Freed remekül megírta történetet a videojáték alapján, Dave Ross-nak valamint Mark Mckenna-nak pedig külön dicséret jár a nagyon szép rajzokért és a tintáért. Csak ámultam, bámultam azon, hogy Ross micsoda látványos rajzokat készített. Ami pedig végképp tetszett, hogy Teneb Kel került a történet középpontjába. Egy igazi gonosztevő, aki a leghűségesebb szolgáját is képes az utolsó pillanatban megölni, és nem hátrál meg semmitől. A természete, karaktere egy nagyon kicsit a már egyre inkább "Darth Vader-esedő" Anakin Skywalker-re emlékeztet, a kinézete már kevésbé.

Lényeg, hogy szerintem nagyon jóra sikeredett ez a képregény, aki teheti mindenképpen olvassa el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És elérkezett a vége a Dark Horse féle Star Wars képregényeknek, ugyanis ma adták ki az utolsó fejezetet, ha nem nézzük a gyüjteményes köteteket. A mai, Legacy II 18. fejezetével ér véget ez a nagyszerű kiadói munka, hihetetlen sok remek képregény született eddig. Magas a mérce a Marvellnek, de reméljük teljesítenek majd hasonlóan.

A mai fejezetről, meg úgy általában a Legacy II-ről:

 

És végül véget ért a Sithek uralma, egyetlen egy sem maradt a Galaxisban. Darth Wredd bosszút állt a családjáért, és a bolygójáért, de ehhez neki is buknia kellett. Hatalmas eposzi csata volt, de talán elviselt volna egy halált a történet vége. Minden esetre hatalmas befejezés volt,, imádtam az 1 évvel későbbi részletet, amiben végre feltűntek egy cameo erejére Skywalkerék is, akiket már az első fejezet óta várok, hogy megjelenjenek.

Maga a sorozat nekem kicsit gyöszösen indult, fura volt a grafika az elődéhez képest, de nem volt rossz. A karakterek szerethetőek és jól kidolgozottak voltak. Sikerült egy olyan kerek egész folytatást csinálniuk a megmaradt időre, hogy emlékezetes maradjon. Nekem elnyerte a tetszésem.

 

Ezzel búcsúzunk a Dark Horse-tól, és köszönjük az eddigi munkásságukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Marvel kiadja Dark Horse képregények egy részét is. Az első nagy gyűjtemény a The Empire vol 1 lesz.

Benne:

STAR WARS: REPUBLIC 78-80, STAR WARS: PURGE 1, STAR WARS: PURGE — SECONDS TO DIE 1, STAR WARS: PURGE — THE HIDDEN BLADE 1, STAR WARS: PURGE — THE TYRANT’S FIST 1-2, STAR WARS: DARTH VADER AND THE LOST COMMAND 1-5, STAR WARS: DARK TIMES 1-5

http://www.starwars.com/news/marvel-announces-star-wars-legends-epic-collection

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A Marvel kiadja Dark Horse képregények egy részét is. Az első nagy gyűjtemény a The Empire vol 1 lesz.

Benne:

STAR WARS: REPUBLIC 78-80, STAR WARS: PURGE 1, STAR WARS: PURGE — SECONDS TO DIE 1, STAR WARS: PURGE — THE HIDDEN BLADE 1, STAR WARS: PURGE — THE TYRANT’S FIST 1-2, STAR WARS: DARTH VADER AND THE LOST COMMAND 1-5, STAR WARS: DARK TIMES 1-5

http://www.starwars.com/news/marvel-announces-star-wars-legends-epic-collection

Jó kis kiadásnak tűnik. Ezek nagyon jó sztorik. A Purge, a Darth Vader és a Dark Times sorozat nagy kedvenceim. Remélem egy ilyen megjelenésére van esély itthon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.