Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

  • 3 hónappal később...

Ma végeztem a Star Wars - The Clone Wars: Galactic Photobook című könyvecskével. Nem tudom, magyarul megjelent-e, én angolul olvastam. Ahhoz képest, hogy gyerekeknek készült, egy-két helyen komoly nyelvtani fejtörőt okozott a számomra. Azt gondoltam, sokkal egyszerűbben fogalmaz majd a szerző. :)

A képregény egyébként a 2008-as A klónok háborúja című egész estés animációs filmet dolgozza fel. Meglepően sok dolog kimaradt belőle, például Ventress és Obi-wan párharca. De a vége is egy kissé összecsapott lett szerintem.

Amúgy érdekes kis füzetecske, minden egyes szereplőről van többé-kevésbé részletes leírás.

 

http://starwars.wikia.com/wiki/The_Clone_Wars:_The_Galactic_Photobook

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 6 hónappal később...
  • 3 hónappal később...

A héten hívták fel a figyelmemet egy képregénygyűjteményre. Egészen pontosan  a Szukits Kiadónak ajánlották. A Pannini nemzetközi csoport csinálja, Olyan Star Wars képregény gyűjtemények, melyek a régi Dark Horse-os Legendákat adják ki újra. A kinézetben olyan kék színűek a kötetek, és a sorozat koncepciója a Marvel és DC szuperhős gyűjteményekre emlékeztet.  Állítólag Spanyolországban, Olaszországban és Németországban már megy. Ha jól emlékszem a német kiadások valamelyikét láttam is. Valaki hallott erről valamit?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A héten hívták fel a figyelmemet egy képregénygyűjteményre. Egészen pontosan  a Szukits Kiadónak ajánlották. A Pannini nemzetközi csoport csinálja, Olyan Star Wars képregény gyűjtemények, melyek a régi Dark Horse-os Legendákat adják ki újra. A kinézetben olyan kék színűek a kötetek, és a sorozat koncepciója a Marvel és DC szuperhős gyűjteményekre emlékeztet.  Állítólag Spanyolországban, Olaszországban és Németországban már megy. Ha jól emlékszem a német kiadások valamelyikét láttam is. Valaki hallott erről valamit?

Erre gondoltál? Már régebben láttam, én előfizetném tuti. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átnéztem a  németeknél az eddig kiadottak listáját. Hát, a Marvel és a DC szuperhős sorik mintájára ez is össze-vissza halad. Ráadásul sok tartalmazna ismétlést is. Az a baj, hogy a két nagy szuperhősös gyűjtemény sorozat már így is nagyon telíti a piacot,, így nem biztos, hogy Star Wars Legendák képregény gyűjtemény jól fogyna. Pedig nagyon jól nézne ki. Ráadásul a kánon képregények közül is nagyon sok megjelenik. Nem biztos, hogy elbírna egy ekkora mennyiséget ez a piac. Ha mégis jönne ez a gyűjtemény sorozat magyarul, akkor szerintem először ki kéne várni, míg a Marvel és a DC szuperhősei kifutnának, és akkor is  inkább csak egy válogatás lenne, nem minden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
2018. 10. 11. - 14:00, Darth Revan9 írta:

Átnéztem a  németeknél az eddig kiadottak listáját. Hát, a Marvel és a DC szuperhős sorik mintájára ez is össze-vissza halad. Ráadásul sok tartalmazna ismétlést is. Az a baj, hogy a két nagy szuperhősös gyűjtemény sorozat már így is nagyon telíti a piacot,, így nem biztos, hogy Star Wars Legendák képregény gyűjtemény jól fogyna. Pedig nagyon jól nézne ki. Ráadásul a kánon képregények közül is nagyon sok megjelenik. Nem biztos, hogy elbírna egy ekkora mennyiséget ez a piac. Ha mégis jönne ez a gyűjtemény sorozat magyarul, akkor szerintem először ki kéne várni, míg a Marvel és a DC szuperhősei kifutnának, és akkor is  inkább csak egy válogatás lenne, nem minden.

Pedig lenne igény az amerikai Epic Collection kiadványokra. Amik ráadásul időrendi sorrendben vannak megjelentetve.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, tomcsi80 írta:

Pedig lenne igény az amerikai Epic Collection kiadványokra. Amik ráadásul időrendi sorrendben vannak megjelentetve.   

Az Epic Collection-ök tényleg nagyon jól néznek ki. A gond az, hogy nagyon vastagok. Ugyebár egy ilyen gyűjtemény sokszor 10-nél is több füzetet tartalmaz. Ez a magyar piacon 10.000 Ft-nál indulna. Olyan 10-15 ezerre becsülöm a vastagságtól és a füzetek számától függően. Olyan sok képregény jelenik meg Magyarországon, hogy egy ilyen nagy gyűjteményes sorozat nem biztos megállna a saját lábán. Pedig tényleg nagyon jó lenne. Főleg a Régi Köztársaság kötetek érdekelnének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, tomcsi80 írta:

Az ára az biztos, hogy magas lenne. Nem tudom mennyire követed a halozsak.hu-t, de a Régi Köztársaság lovagjaiból már csak 8 szám és befejezik a teljes sorozat fordítását. 

Igen, láttam, hogy szépen haladnak. Valamikor sort is szeretnék keríteni, hogy elolvassam a meg nem jelent részeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 1 hónappal később...
  • 4 héttel később...

Technikai kérdés Legendák képregény rendelés témában. A Szukits webáruháza azt írja, hogy rendelhető állapotban van A Birodalom vére képregény, amit be akarnék rakni a kosárba, azonban a lentebb olvasható hibaüzenetet kapom. (Chrome, Opera, Firefox böngészőkben egyaránt fennáll a hiba.) Másnál is előfordul ez a hiba? Kinek hogy sikerül kosárba raknia ezt a képregényt, ha sikerült?

 

TECHNICAL ERROR: unable to add the product.

Details:
Error thrown: [object Object]
Text status: parsererror

 

A Birodalom vére 640x446.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Iqvi írta:

Ha szukitsról nem menne, akkor a Stat Wars könyvek csoportban megpróbálkozhatsz velük. Nemrég valaki hatezer körül próbálta eladni ami szerintem még nem olyan vészes. A vesztegzár viszont árban már neccesebb.

Olvastam azt a hirdetést. Érdekesség, hogy pont amiatt a hirdetés miatt jutott eszembe ez az apró hiba a Szukits webáruházáról és kezdtem leírni a fentebbi posztomba – ugyanis már hónapokkal ezelőtt föltűnt, hogy előrendelhető állapotban vannak és nem engedi a rendszer kosárba rakni, csakhogy nagyon nem problémáztam ezen, így elfelejtődött, a hirdetés meg előhozta ezt az emléket. :)

 

Mellesleg magánszemélyektől nem szokásom vásárolni (alacsony prioritásúak az ilyen vásárlási lehetőségek). Úgy vagyok vele, hogy majd, ha a Star Wars regények és képregények jelentős része meglesz, amiket webáruházakból (elsősorban a kiadóéból és antikváriumokéból) könnyedén és viszonylag olcsón meg lehet vásárolni, akkor belefogok a magányszemélyektől való vásárlásba is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.