Ugrás a kommentre

Szinkron


lokatelli

Szereted a szinkront?  

58 felhasználó szavazott

  1. 1. Szereted a szinkront?

    • Igen
      38
    • Nem
      16


Ajánlott hozzászólás

Végül is akkor jól sikerült a megtévesztés, a titkolózás a karakter kettős személyiségével kapcsolatban.

Az lényegtelen, mert az eredetiben mindkét megjelenésében (és hangban) Ian McDiarmid játszotta, így kellett volna a szinkronnak is. Ezt elcseszték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is akkor jól sikerült a megtévesztés, a titkolózás a karakter kettős személyiségével kapcsolatban.

Bizony, sokan nem gondolták, hogy Palpatine és Sidious ugyanaz. Persze itt a "mezei" nézőkről van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Basszus. előtúrtam az archívumomból a trilógia felújítatlan moziváltozatait és mindhárom film az első szinkronnal van összerakva,amire már nem is emlékeztem.

Gondolom "kincset" ér de nagyon bántotta a fülemet a belehallgatás. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Basszus. előtúrtam az archívumomból a trilógia felújítatlan moziváltozatait és mindhárom film az első szinkronnal van összerakva,amire már nem is emlékeztem.

Gondolom "kincset" ér de nagyon bántotta a fülemet a belehallgatás. :D

 

"Bántja a fülemet ez a hitetlen beszéd. " Én valahogy úgy képzelem el a saját SW rajongói poklomat, hogy egész nap a Szuhay (egyébként Isten nyugosztalja) féle Yodával kínoznának. Brrrrr.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Bántja a fülemet ez a hitetlen beszéd. " Én valahogy úgy képzelem el a saját SW rajongói poklomat, hogy egész nap a Szuhay (egyébként Isten nyugosztalja) féle Yodával kínoznának. Brrrrr.

Fú, durva az egész. Lehet valaki ezzel szokta meg őket és érdekességnek/humorforrásnak kiváló, de én nem tartozom közéjük.

Úgy hallom Rékasi Károly Luke a Jedi-ben és hát büntet az is. Nagyon szokatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fú, durva az egész. Lehet valaki ezzel szokta meg őket és érdekességnek/humorforrásnak kiváló, de én nem tartozom közéjük.

Úgy hallom Rékasi Károly Luke a Jedi-ben és hát büntet az is. Nagyon szokatlan.

A Jedi szinkronját nem is nevezném klasszikusnak, mert az az óvilág, amely a másik kettöt létrehozta már eltünt. A jedi szinkronját a kőkemény piacgazdaság szülte, hát olyan is lett. Gyorsan, hamar, hamar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi szinkronját nem is nevezném klasszikusnak, mert az az óvilág, amely a másik kettöt létrehozta már eltünt. A jedi szinkronját a kőkemény piacgazdaság szülte, hát olyan is lett. Gyorsan, hamar, hamar.

Nekem a 95-ös THX vhs verziója volt az első a fülbemászott, majd a 97-es mozisok. Ezek ugye már nem sokban különböznek és máig tart utóbbi kis változtatásokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Bántja a fülemet ez a hitetlen beszéd. " Én valahogy úgy képzelem el a saját SW rajongói poklomat, hogy egész nap a Szuhay (egyébként Isten nyugosztalja) féle Yodával kínoznának. Brrrrr.

Na, akkor ebben egyetértünk csak Szuhay-t cseréljük ki arra a Mazsola malac Yoda hangjára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, akkor ebben egyetértünk csak Szuhay-t cseréljük ki arra a Mazsola malac Yoda hangjára.

 

Bizony cseréljük is ki. Én ezen nöttem fel. Okulás képen, ime:

A 0:39-től kezdődik Szuhay "produkciója". Igen-igen messze állt Szuhay a Yoda féle bölcsességtől a való életben.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony cseréljük is ki. Én ezen nöttem fel. Okulás képen, ime:

A 0:39-től kezdődik Szuhay "produkciója". Igen-igen messze állt Szuhay a Yoda féle bölcsességtől a való életben.

És ez megint mit bizonyít? :) Ez a Móka Miki gyerekműsor. Itt talán Einsteinek kellett volna lennie?

 

Teljesen jó volt Yoda hangjaként anno. Megértem, hogy neked nosztalgiából nagyon bejön az EPV eredeti szinkronja, de más szemüvegen keresztül nézve nem sok jót lehet elmondani róla. A nyekergő herélt Yoda a mélypont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony cseréljük is ki. Én ezen nöttem fel. Okulás képen, ime:

A 0:39-től kezdődik Szuhay "produkciója". Igen-igen messze állt Szuhay a Yoda féle bölcsességtől a való életben.

Elnézést a kérdésért, de te tényleg ilyen... hogy is fogalmazzak finoman... >>> naiv <<< vagy? :| Szuhay Balázs színész és szinkronhang volt. Bizonyos szerepében részeget szinkronizál, bizonyos szerepében egy szívtelen milliomos atomerőmű tulajdonosának adta a hangját. Ettől még nem lesz részeges és szívtelen milliomos atomerőmű tulajdonos. Tudom, sokkoló lesz, de Kulka János sem mentős, Nemcsák Károly sem nyomdász, sőt, László Zsolt sem végez ki embereket szabadidejében, noha a Danton halálában ő alakítja Robespierre-t...

 

Függetlenül teljesen más, irreleváns szerepeitől, Szuhay hangja nagyszerűen passzol Yodához, és nagyszerűen passzol egyébiránt Mr. Burnshöz is a Simpson családban is. Remek választás volt, és sokkal közelebb áll az eredeti Yoda hanghoz elgondolásában, mint a nyávogó manócska hang.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, sokkoló lesz, de Kulka János sem mentős, Nemcsák Károly sem nyomdász, sőt, László Zsolt sem végez ki embereket szabadidejében, noha a Danton halálában ő alakítja Robespierre-t...

Ha már így sorolod. Valóban, Szuhay sem Yoda. Ha ti utálhatjátok a klasszikus szinkront, akkor engedtessék meg nekem, hogy én is utáljam - nem, nem az egész szinkront - csak az elba...ott, hangokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is Szuhay párti vagyok. Ami azt illeti vele bírom Yodát magyarul a legjobban. Amúgy nem mondhatnám hogy a nyenyere stílusú Yodával különösebb problémám lenne. Nem semmi ahogy Attila bátyánk azt a normál hangjától totál eltérő hangzatot megprodukálta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már így sorolod. Valóban, Szuhay sem Yoda. Ha ti utálhatjátok a klasszikus szinkront, akkor engedtessék meg nekem, hogy én is utáljam - nem, nem az egész szinkront - csak az elba...ott, hangokat.

De én nem azért ekézem a manó Yodát, mert Tyll Attila a Gréti...! (Egy kutya feljegyzései) a 6. idős kutya hangját adta, hanem mert nem illik konkrétan Yoda hangjához. Megértem, ha neked a régi az igazi a nosztalgia miatt, de ennél butább érvelést ritkán látni, mint amit alább írtál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 1 évvel később...
2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A Birodalom visszavágban Leia tegezte, vagy magázta Luke-ot?

Abban a verzióban, amit én ismerek, az elején magázta, a végén tegezte. Pl. az elején (Igen, mert kell nekünk. Maguknak? És Önnek ki kell?) majd a végén: (Szeretlek! Tudom.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Donát írta:

Abban a verzióban, amit én ismerek, az elején magázta, a végén tegezte. Pl. az elején (Igen, mert kell nekünk. Maguknak? És Önnek ki kell?) majd a végén: (Szeretlek! Tudom.)

Ezt tudom, de ez Leia és Han párbeszéde. Én Leia és Luke viszonyára gondoltam. Sajnos erre már nem emlékszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ezt tudom, de ez Leia és Han párbeszéde. Én Leia és Luke viszonyára gondoltam. Sajnos erre már nem emlékszem.

Leia tuti tegezi Luke-ot, bár az EpV-ből most nem rémlik olyan párbeszédük, amiből ez kiderül.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

Leia tuti tegezi Luke-ot, bár az EpV-ből most nem rémlik olyan párbeszédük, amiből ez kiderül.

Nem csoda, Luke és Leia az ep5-ben egyáltalán nem beszélnek egymással. Közös jelenetük sincs sok (Echo bázis gyengusz, Bespin folyosó, Falcon és a film vége a Redemptionon), de párbeszédük meg egyáltalán nincs. Viszont, amikor figyelmezteti Leia a Bespinen, hogy csapdába sétál, akkor tegezi Luke-ot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm szépen a segítséget. A helyzet az, hogy én szaklektorálom A Sikolyok Fellegvárát. Most értem ahhoz a részhez, ahol Leia először szól Luke-hoz és az egyik résznél tegezi, másiknál már magázza. A korábbi képregényekben is ez felváltva váltakozott. Gondoltam legyen egységes mostantól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.